Νέα

Σιχαίνεστε τις κατσαρίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bourdeliaris1984
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 630
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Συχαίνεστε τις κατσαρίδες?

  • Ναι

    Ψήφοι: 112 74,7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 38 25,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    150

mr.madman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.182
Κριτικές
9
Like
736
Πόντοι
316
Υπάρχει και αυτή η λύση  :S :S :S
 

Συνημμένα

  • souvlaki.jpg
    souvlaki.jpg
    32,9 KB · Εμφανίσεις: 33

astra85

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Οκτ 2010
Μηνύματα
951
Κριτικές
65
Like
1.206
Πόντοι
2.300
Ψέκασε με Κ-Othrine κι ένα υγρό που δε θυμαμαι πώς λέγεται τώρα,και δε θα τις ξαναδείς για πολύ καιρό.
Κ-Othrine με κλειστα τα ματια..μου το χε προτεινει φιλος που εκανε απο μονος του απολυμανση...Ακουσα τη συμβουλη του και μετα απο 3-4 εφαρμογες..δεν υπαρχει τιποτα,οπου παλια με τις συμβατικες απολυμανσεις γινοταν της πουτανας στο κηπο μου ειδικα στις μεγαλες ζεστες...φετος το καλοκαιρι δεν εχω δει ουτε μια ακομα...το κοστος για το φακελακι ειναι 7.5 ευρω και ενοειται πως το αδειαζω ολο στη μπουκαλα για καλυτερη αποδοση...βεβαια φετος με τοσο που ριξαμε κοντευουμε να ψωφησουμε εμεις...που να πλησιασει κατσαριδα..
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Είναι μεγάλο λάθος το λιώσιμο ,η κατσαρίδα στο σωματης κουβαλάει 35.000 αυγά.
Αν είναι γονιμοποιημένα και εκσφενδονίζουν με το λιώσιμο σε διάφορα σημεία του χώρου σε λιγότερο από 12 μέρες θα έχετε πάλι κατσαρίδες.
Οσω και να καθαρίσετε το σημείο του ,,,φόνου,,,η δουλειά έχει γινη.
Ο κύκλος ζωής της είναι 56 μέρες και σε αυτό το διάστημα τα κάνει όλα .
Εφιαλτικό σενάριο
 

fax

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2009
Μηνύματα
228
Like
1
Πόντοι
1
Κ-Othrine με κλειστα τα ματια..μου το χε προτεινει φιλος που εκανε απο μονος του απολυμανση...Ακουσα τη συμβουλη του και μετα απο 3-4 εφαρμογες..δεν υπαρχει τιποτα,οπου παλια με τις συμβατικες απολυμανσεις γινοταν της πουτανας στο κηπο μου ειδικα στις μεγαλες ζεστες...φετος το καλοκαιρι δεν εχω δει ουτε μια ακομα...το κοστος για το φακελακι ειναι 7.5 ευρω και ενοειται πως το αδειαζω ολο στη μπουκαλα για καλυτερη αποδοση...βεβαια φετος με τοσο που ριξαμε κοντευουμε να ψωφησουμε εμεις...που να πλησιασει κατσαριδα..
Τα εντομοκτόνα φίλε πρεπει να εφαρμόζονται πάντα από επαγγελματίες,και όχι ο καθένας να κάνει μίγματα από μόνο του, διότι το καθε φάρμακο στα χέρια ενός έμπειρου απολυμαντη, θα είναι σωτήριο,ενώ στα χέρια κάποιου άσχετου μπορεί γινη επικυνδινο για τον ίδιο και την οικογένειά του, κατοικίδια κλπ.
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Είναι μεγάλο λάθος το λιώσιμο ,η κατσαρίδα στο σωματης κουβαλάει 35.000 αυγά.
Αν είναι γονιμοποιημένα και εκσφενδονίζουν με το λιώσιμο σε διάφορα σημεία του χώρου σε λιγότερο από 12 μέρες θα έχετε πάλι κατσαρίδες.
Οσω και να καθαρίσετε το σημείο του ,,,φόνου,,,η δουλειά έχει γινη.
Ο κύκλος ζωής της είναι 56 μέρες και σε αυτό το διάστημα τα κάνει όλα .

εγω spray κατσαριδοκτονο χρησιμοποιουσα ανεκαθεν οχι παντοφλες
απλα δεν σταματαγα αν δεν την εβλεπα τελειως νεκρη και να μην κουνιεται οποτε χαλαγα ενα μπουκαλι spray για καθε κατσαριδα
 

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
Αν θέλετε πάντως να τις σκοτώσετε τις καριόλες, οινόπνευμα. Το μπλέ οινόπνευμα κατα προτίμηση γιατι ειναι φθηνότερο.Αμα την λούσεις θα ψοφήσει. Αρκει να μην το τσιγγουνευτείς. Και την σκοτώνεις λόγω αφιδάτωσης και οχι γιατι της έριξες δηλητήριο.

Το κακο με αυτη την τεχνική ειναι οτι πρέπει πρωτα να την δεις και να την εχεις σε απόσταση βολής. Αν ψεκάσεις και κανεις απολύμανση, δεν θα χρειαστει, και θα τις βρείς καποια μερα ανάσκελα όλες. Γιατι ξέχασα να το πώ. Αν δεις μια κατσαρίδα να ξέρεις οτι ποτε δεν ειναι μονο μια.
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
γιατι οι κατσαριδες πεθαινουνε ανασκελα και οχι σε κανονικη θεση ?
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Αν θέλετε πάντως να τις σκοτώσετε τις καριόλες, οινόπνευμα. Το μπλέ οινόπνευμα κατα προτίμηση γιατι ειναι φθηνότερο.Αμα την λούσεις θα ψοφήσει. Αρκει να μην το τσιγγουνευτείς. Και την σκοτώνεις λόγω αφιδάτωσης και οχι γιατι της έριξες δηλητήριο.

Το κακο με αυτη την τεχνική ειναι οτι πρέπει πρωτα να την δεις και να την εχεις σε απόσταση βολής. Αν ψεκάσεις και κανεις απολύμανση, δεν θα χρειαστει, και θα τις βρείς καποια μερα ανάσκελα όλες. Γιατι ξέχασα να το πώ. Αν δεις μια κατσαρίδα να ξέρεις οτι ποτε δεν ειναι μονο μια.
Έχω την εντύπωση ότι με το οινόπνευμα πεθαίνουν λόγω ψύχους...
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Τα εντομοκτόνα φίλε πρεπει να εφαρμόζονται πάντα από επαγγελματίες,και όχι ο καθένας να κάνει μίγματα από μόνο του, διότι το καθε φάρμακο στα χέρια ενός έμπειρου απολυμαντη, θα είναι σωτήριο,ενώ στα χέρια κάποιου άσχετου μπορεί γινη επικυνδινο για τον ίδιο και την οικογένειά του, κατοικίδια κλπ.
Εγώ είχα έναν κατσαριδά για κάποια χρόνια. Στην αρχή ήμουν ευχαριστημένος, αλλά μετά δεν είχε αποτέλεσμα.

Πήρα από τον γεωπόνο το φάρμακο, είδα τις οδηγίες, τις εφαρμογές και λυτρωθκα.

Θέλω να πω ότι δεν είναι καμία σπουδαία επιστήμη εάν ακολουθήσεις τις οδηγίες.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.564
Πόντοι
3.656


στις κατσαριδες μεσα βαζουμε και τις ελλεϊνιδες τυποι; :S :S :S
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Eγω ΧΕΖΟΜΑΙ ΠΑΝΩ μου με τις γαμημενες για κατσαριδες.

Δεν θα το παιξω σκληρος...
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
λοιπον μαγκες θελω να πω σκηνικο που παιχτηκε

αραζα και εβλεπα ταινουλια (δυστυχως για εμενα θριλερ) με 2 γκομενακια αμερικανιδες

το επαιζα και καλα σκληρος κτλπ δεν μασαω να δουμε το θριλερ βραδυ κιολας (ενω ειμαι μεγαλος χεστης και δεν βλεπω θριλερ)

ολα καλα εχουμε φτασει κανα 20λεπτο που κοιταμε την ταινια και ξαφνικα βλεπω κατσαριδα !!!

λοιπον ανεβαινω επανω στον καναπε κατευθειαν και σε χρονο dt εχω ανεβει επανω και τις εχω παρατησει μονες τους να τα βγαλουνε περα με την κατσαριδα

περιττο να πω οτι μετα νομιζανε οτι ειμαι gay κτλπ
 

mr.madman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.182
Κριτικές
9
Like
736
Πόντοι
316
λοιπον μαγκες θελω να πω σκηνικο που παιχτηκε

αραζα και εβλεπα ταινουλια (δυστυχως για εμενα θριλερ) με 2 γκομενακια αμερικανιδες

το επαιζα και καλα σκληρος κτλπ δεν μασαω να δουμε το θριλερ βραδυ κιολας (ενω ειμαι μεγαλος χεστης και δεν βλεπω θριλερ)

ολα καλα εχουμε φτασει κανα 20λεπτο που κοιταμε την ταινια και ξαφνικα βλεπω κατσαριδα !!!

λοιπον ανεβαινω επανω στον καναπε κατευθειαν και σε χρονο dt εχω ανεβει επανω και τις εχω παρατησει μονες τους να τα βγαλουνε περα με την κατσαριδα

περιττο να πω οτι μετα νομιζανε οτι ειμαι gay κτλπ

Αφού είσαι ευαίσθητη ψυχή τι τα θες τα θρίλερ;  :S :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom