Νέα

Σε τι ποσοστό πιστεύτε οτι οι ιερόδουλες είναι φορείς του aids στην Ελλάδα?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 82
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mouni_lover

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2009
Μηνύματα
63
Κριτικές
18
Like
85
Πόντοι
10
κανεις δεν μπορει να ειναι σιγουρος.
αληθεια ομως,μπορεις να εισαι σιγουρος ας πουμε για τη γκομενα σου?τι σκατα μπορει να κουβαλαει?

παιρνεις τα ρισκα σου
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Η ελλαδα ειναι μια χωρα μπουρδέλο ξερω ταβερνα που εχει στην κουζινα κοπελα χωρισ χαρτια δεν κανει εξετασις και πηδιετε σαν πουτανα αρκετα ευκολα με τον καθενα χωρισ πληρωμη.
Και στισ ταβερνεσ θεορητικα πρεπει αυτοι που δουλευνουν να κανουν εξετασεις αλλα ...... .
 

LonelyTraveller

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2011
Μηνύματα
240
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
ασχετα με το τι ειπε ο τυπος αυτο που λεει σε γενικες γραμμες ισχυει μπορει ενας φορεας να κολλαει αλλους αλλα να μην νοσει ο ιδιος δεν ξερω αν εννοουσε αυτο αλλα τεσπντων

αυτο ισχυει, αλλα διαβασα καπου αυτο που ανεφερα πιο πανω, αλλα καποιος εδω μεσα βριζει αυτους που εκθετουν τη γνωμη τους ή λενε καποιες πληροφοριες απο δικες τους εμπειριες ή που διαβασαν ή ακουσαν καπου.
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
2.558
Πόντοι
3.187
Το ποσοστό δεν το ξέρω. Μόνο εκτιμήσεις μπορεί να γίνουν. Αν όμως κρίνουμε από τις περιγραφές που γίνονται εδώ στο φορουμ για τον τρόπο που γίνεται τότε το ποσοστό πρέπει να είναι πολύ μεγάλο!!!!
 

Xynw

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2011
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΟΚΑΛΛΗΜΕΡΑ! ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΕΣ ΚΑΥΛΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΚΑΤΩ ΚΕΦΑΛΗΣ ΣΕ ΚΑΝΑ STUDIO ΣΤΟΝ ΚΕΡΑΜΕΙΚΟ ΑΥΡΙΟ...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΕ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΩΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΣΕ STUDIO, ΑΠ'ΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ΤΗΝ ΚΑΥΛΑ ΜΟΥ, ΒΑΖΩ ΔΑΧΤΥΛΑ,ΦΙΛΑΩ ΣΤΟΜΑΤΑ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΛΕΙΦΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ.(ΜΟΝΟ ΣΤΑ STUDIO ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ).Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ,ΑΝ ΣΤΑ STUDIO ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΥΠΟΠΤΟ,ΟΠΩΣ AIDS ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ...ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΑΠΟΤΑ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙΑ.ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...
(ΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ OFF-TOPIC,ΑΣ ΤΟ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΕΙ Ο ADMIN).
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
ΚΑΛΗΣΠΕΡΟΚΑΛΛΗΜΕΡΑ! ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΕΣ ΚΑΥΛΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΚΑΤΩ ΚΕΦΑΛΗΣ ΣΕ ΚΑΝΑ STUDIO ΣΤΟΝ ΚΕΡΑΜΕΙΚΟ ΑΥΡΙΟ...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΕ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΩΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΣΕ STUDIO, ΑΠ'ΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ΤΗΝ ΚΑΥΛΑ ΜΟΥ, ΒΑΖΩ ΔΑΧΤΥΛΑ,ΦΙΛΑΩ ΣΤΟΜΑΤΑ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΛΕΙΦΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ.(ΜΟΝΟ ΣΤΑ STUDIO ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ).Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ,ΑΝ ΣΤΑ STUDIO ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΥΠΟΠΤΟ,ΟΠΩΣ AIDS ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ...ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΑΠΟΤΑ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙΑ.ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...
(ΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ OFF-TOPIC,ΑΣ ΤΟ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΕΙ Ο ADMIN).
:d-spam:
ΜΗΝ γραφεις με κεφαλαια
 

Επισκέπτης
ΚΑΛΗΣΠΕΡΟΚΑΛΛΗΜΕΡΑ! ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΕΣ ΚΑΥΛΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΚΑΤΩ ΚΕΦΑΛΗΣ ΣΕ ΚΑΝΑ STUDIO ΣΤΟΝ ΚΕΡΑΜΕΙΚΟ ΑΥΡΙΟ...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΕ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΩΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΣΕ STUDIO, ΑΠ'ΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ΤΗΝ ΚΑΥΛΑ ΜΟΥ, ΒΑΖΩ ΔΑΧΤΥΛΑ,ΦΙΛΑΩ ΣΤΟΜΑΤΑ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΛΕΙΦΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ.(ΜΟΝΟ ΣΤΑ STUDIO ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ).Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ,ΑΝ ΣΤΑ STUDIO ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΥΠΟΠΤΟ,ΟΠΩΣ AIDS ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ...ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΑΠΟΤΑ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙΑ.ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...
(ΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ OFF-TOPIC,ΑΣ ΤΟ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΕΙ Ο ADMIN).
Θεωρητικά τα κόκκινα σπιτάκια έχουν άδειες λειτουργίας,το οποίο σημαίνει ότι οι ιερόδουλες ελέγχονται,όμως αυτό είναι κάτι το θεωρητικό.

Πρακτικά λαδώνεις από εδώ,λαδώνεις από εκεί,κάνει η ιερόδουλη καμία πίπα στον γιατρό....και τίποτα δεν ισχύει.

Οπότε αν θες τόσο πολύ να πας το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ελέξεις τον εαυτό σου για το τι θα κάνεις με την ιερόδουλη κ φυσικά να μην πάρεις ούτε το ελεύθερο στοματικό που κάνουν αρκετές.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
ΚΑΛΗΣΠΕΡΟΚΑΛΛΗΜΕΡΑ! ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΕΣ ΚΑΥΛΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΚΑΤΩ ΚΕΦΑΛΗΣ ΣΕ ΚΑΝΑ STUDIO ΣΤΟΝ ΚΕΡΑΜΕΙΚΟ ΑΥΡΙΟ...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΕ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΩΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΣΕ STUDIO, ΑΠ'ΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ΤΗΝ ΚΑΥΛΑ ΜΟΥ, ΒΑΖΩ ΔΑΧΤΥΛΑ,ΦΙΛΑΩ ΣΤΟΜΑΤΑ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΛΕΙΦΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ.(ΜΟΝΟ ΣΤΑ STUDIO ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ).Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ,ΑΝ ΣΤΑ STUDIO ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΥΠΟΠΤΟ,ΟΠΩΣ AIDS ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ...ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΑΠΟΤΑ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙΑ.ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...
(ΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ OFF-TOPIC,ΑΣ ΤΟ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΕΙ Ο ADMIN).

Mικρά ;)
 

Επισκέπτης
Tα επισημα στοιχεια λενε οτι ο συνολικος αριθμος των φορεων και νοσουντων απο ειτζ στην Ελλαδα ειναι 10.000 περιπου εκ των οποιων οι νοσουντες ειναι μονο το 10%. Τα νεα κρουσματα(νοσουντες + φορεις) ειναι 500 περιπου ετησιως.

Το 85% περιπου αφορουσε ανδρες ενω το ποσοστο των γυναικων θα ηταν ακομη χαμηλοτερο αν δεν υπηρχαν και τα θηλυκα μωρα που μολυνονται απο την οροθετικη μανα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Απο τους ανδρες η πλειοψηφια ειναι ομοφυλοφιλοι οι οποιοι οχι μονο τις περισσοτερες φορεςδεν λαμβανουν ουσιαστικα μετρα προστασιας αλλα εχει γινει σε μια μεριδα εξ'αυτων και της μοδας η μεταδοση της ασθενειας μεταξυ τους.
Στο εξωτερικο τουλαχιστον υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις ομοφυλοφιλων που επιζητουν την ταυτιση με το "στιγμα του φορεα του ειτζ" γεγονος που τους κανει να "ξεχωριζουν" απο τους ετεροφυλους ανδρες.

Οι υπολοιπες περιπτωσεις ανηκουν στην ευπαθη κατηγορια των χρηστων ενεσιμων ναρκωτικων ουσιων η ειναι ανθρωποι που αθελα τους μολυνονται απο μεταγγιση μολυσμενου αιματος καθως και οσα νεογνα γεννιωνται φορεις απο οροθετικες μητερες.

Απειροελαχιστες περιπτωσεις ιεροδουλων γυναικων η ανδρων πελατων τους που μολυνθηκαν απο τον ιο εχουν καταγραφει οποτε και το ποσοστο περι του ου ο λογος στο θρεντ θα πρεπει να ειναι απο ελαχιστο εως ανυπαρκτο, τουλαχιστον για τις περιπτωσεις εκεινων των γυναικων που λαμβανουν καποια εστω υποτυπωδη μετρα ασφαλειας.

Αλλα και για οσες και οσους δεν τα λαμβανουν παντα η ακομη και ποτε, να μην ξεχνατε τι σημαινει η λεξη ΑΙDS:
Acquired Immune Deficiency Syndrome τουτεστιν ελληνιστι Συνδρομο Επικτητης Ανοσολογικης Ανεπαρκειας.
Οσοι εχετε την εντυπωση πως υπαρχει καποια αρρωστια με τα συμπτωματα του ειτζ κανετε λαθος απλα υπαρχουν καποια χαρακτηριστικα συμπτωματα αλλων ασθενειων που προκαλουνται εμμεσα απο την εξασθενηση του οργανισμου λογω της καταρρευσης του ανοσοποιητικου συστηματος που προκαλει ο ιος.

Αν λοιπον προσεχουμε φροντιζοντας το ανοσοποιητικο μας συστημα σωστα τοτε ελαχιστη σημασια θα εχει αν η οποιαδηποτε γυναικα, ιεροδουλη η  μη, με την οποια ερχομαστε σε επαφη με η χωρις προφυλαξη, ειναι η δεν ειναι τελικα φορεας του ειτζ η αλλων ΣΜΝ η αν οι υπολοιποι ανθρωποι με τους οποιους ερχομαστε σε αμεση η εμμεση επαφη εχουν η δεν εχουν πχ γριππη, ηπατιτηδα η φυματιωση.

Πολυ μεγαλυτερη σημασια εχει τελικα να γνωριζουμε πως μπορουμε να διατηρουμε το σωμα μας παντα σε κατασταση τετοια που τα παθογονα να μην ειναι σε θεση να αποκτησουν το πανω χερι στην μαχη εναντιον του οργανισμου μας.  
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Αλλα και για οσες και οσους δεν τα λαμβανουν παντα η ακομη και ποτε, να μην ξεχνατε τι σημαινει η λεξη ΑΙDS:
Acquired Immune Deficiency Syndrome τουτεστιν ελληνιστι Συνδρομο Επικτητης Ανοσολογικης Ανεπαρκειας.
Οσοι εχετε την εντυπωση πως υπαρχει καποια αρρωστια με τα συμπτωματα του ειτζ κανετε λαθος απλα υπαρχουν καποια χαρακτηριστικα συμπτωματα αλλων ασθενειων που προκαλουνται εμμεσα απο την εξασθενηση του οργανισμου λογω της καταρρευσης του ανοσοποιητικου συστηματος που προκαλει ο ιος.

Αν λοιπον προσεχουμε φροντιζοντας το ανοσοποιητικο μας συστημα σωστα τοτε ελαχιστη σημασια θα εχει αν η οποιαδηποτε γυναικα, ιεροδουλη η  μη, με την οποια ερχομαστε σε επαφη με η χωρις προφυλαξη, ειναι η δεν ειναι τελικα φορεας του ειτζ η αλλων ΣΜΝ η αν οι υπολοιποι ανθρωποι με τους οποιους ερχομαστε σε αμεση η εμμεση επαφη εχουν η δεν εχουν πχ γριππη, ηπατιτηδα η φυματιωση.

Πολυ μεγαλυτερη σημασια εχει τελικα να γνωριζουμε πως μπορουμε να διατηρουμε το σωμα μας παντα σε κατασταση τετοια που τα παθογονα να μην ειναι σε θεση να αποκτησουν το πανω χερι στην μαχη εναντιον του οργανισμου μας.  
Αυτο το τελευταιο γιατι το εγραψες?!? Ειναι δυνατον να γραφεις τετοια μαλακια??
 

Επισκέπτης
Αυτο το τελευταιο γιατι το εγραψες?!? Ειναι δυνατον να γραφεις τετοια μαλακια??

Δηλαδη εσυ θεωρεις οτι το δικο σου σκεπτικο δεν ειναι μαλακια καθως προφανως κατ'εσενα ειναι προτιμοτερο να παραβιαζεις την φυση σου κανοντας σεξ με εναν ανθρωπο με την ελαχιστη δυνατη σωματικη και συναισθηματικη επαφη γενομενης υπο το κρατος των φοβιων και της σιχαμαρας σου πληρωνοντας  κι'απο πανω.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Tα επισημα στοιχεια λενε οτι ο συνολικος αριθμος των φορεων και νοσουντων απο ειτζ στην Ελλαδα ειναι 10.000 περιπου εκ των οποιων οι νοσουντες ειναι μονο το 10%. Τα νεα κρουσματα(νοσουντες + φορεις) ειναι 500 περιπου ετησιως.

Το 85% περιπου αφορουσε ανδρες ενω το ποσοστο των γυναικων θα ηταν ακομη χαμηλοτερο αν δεν υπηρχαν και τα θηλυκα μωρα που μολυνονται απο την οροθετικη μανα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Απο τους ανδρες η πλειοψηφια ειναι ομοφυλοφιλοι οι οποιοι οχι μονο τις περισσοτερες φορεςδεν λαμβανουν ουσιαστικα μετρα προστασιας αλλα εχει γινει σε μια μεριδα εξ'αυτων και της μοδας η μεταδοση της ασθενειας μεταξυ τους.
Στο εξωτερικο τουλαχιστον υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις ομοφυλοφιλων που επιζητουν την ταυτιση με το "στιγμα του φορεα του ειτζ" γεγονος που τους κανει να "ξεχωριζουν" απο τους ετεροφυλους ανδρες.

Οι υπολοιπες περιπτωσεις ανηκουν στην ευπαθη κατηγορια των χρηστων ενεσιμων ναρκωτικων ουσιων η ειναι ανθρωποι που αθελα τους μολυνονται απο μεταγγιση μολυσμενου αιματος καθως και οσα νεογνα γεννιωνται φορεις απο οροθετικες μητερες.

Απειροελαχιστες περιπτωσεις ιεροδουλων γυναικων η ανδρων πελατων τους που μολυνθηκαν απο τον ιο εχουν καταγραφει οποτε και το ποσοστο περι του ου ο λογος στο θρεντ θα πρεπει να ειναι απο ελαχιστο εως ανυπαρκτο, τουλαχιστον για τις περιπτωσεις εκεινων των γυναικων που λαμβανουν καποια εστω υποτυπωδη μετρα ασφαλειας.

Αλλα και για οσες και οσους δεν τα λαμβανουν παντα η ακομη και ποτε, να μην ξεχνατε τι σημαινει η λεξη ΑΙDS:
Acquired Immune Deficiency Syndrome τουτεστιν ελληνιστι Συνδρομο Επικτητης Ανοσολογικης Ανεπαρκειας.
Οσοι εχετε την εντυπωση πως υπαρχει καποια αρρωστια με τα συμπτωματα του ειτζ κανετε λαθος απλα υπαρχουν καποια χαρακτηριστικα συμπτωματα αλλων ασθενειων που προκαλουνται εμμεσα απο την εξασθενηση του οργανισμου λογω της καταρρευσης του ανοσοποιητικου συστηματος που προκαλει ο ιος.

Αν λοιπον προσεχουμε φροντιζοντας το ανοσοποιητικο μας συστημα σωστα τοτε ελαχιστη σημασια θα εχει αν η οποιαδηποτε γυναικα, ιεροδουλη η  μη, με την οποια ερχομαστε σε επαφη με η χωρις προφυλαξη, ειναι η δεν ειναι τελικα φορεας του ειτζ η αλλων ΣΜΝ η αν οι υπολοιποι ανθρωποι με τους οποιους ερχομαστε σε αμεση η εμμεση επαφη εχουν η δεν εχουν πχ γριππη, ηπατιτηδα η φυματιωση.

Πολυ μεγαλυτερη σημασια εχει τελικα να γνωριζουμε πως μπορουμε να διατηρουμε το σωμα μας παντα σε κατασταση τετοια που τα παθογονα να μην ειναι σε θεση να αποκτησουν το πανω χερι στην μαχη εναντιον του οργανισμου μας.  

Πολλα απο αυτα που γραφεις φαινονται σωστα- χωρις να τα μπαινω στη διαδικασια να τα τσεκαρω τωρα- ενω καποια αλλα μου φαινονται εξαιρετκα λαθος. Κατ' αρχας ο αριθμος 10.000 ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ ανακριβης. Δεν γινεται αμα πιασεις 1000 ατομα στο δρομο, το 1 να εχει aids! Αυτα ειναι ποσοστα τριτου κοσμου
Επισης, αυτο που λες για τους γκευ που ΘΕΛΟΥΝ να κολλησουν ειναι νομιζω υπερανω σχολιασμου....
Ή αυτο που λες οτι σημασια εχει να ειναι δυνατος ο οργανισμος. Μα αμα κολλησεις aids ΔΕΝ θα ειναι δυνατος! Εκτος αμα μπεις σε καμια γυαλα και αναπνεεις φιλτραρισμενο αερα!
Τελος, αμφισβητω εντονα το 85- 15, και παλι χωρις να το ψαξω αυτη τη στιγμη. Και πρεζακια γυναικες υπαρχουν, και γυναικες που κανουν πρωκτικο (αρα ιδιες πιθανοτητες με τους γκευ), και φυσικα ιεροδουλες! Εγω μαλλον θα εδινα και μεγαλυτερο ποσοστο στις γυναικες, γιατι εκτος των αλλων ο δεκτης κατα το σεξ εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες να κολλησει σε σχεση με τον "εισβολεα"! Αυτο τσεκαρισμενο....

Εκει που συμφωνω μαζι σου ειναι στο περι ιεροδουλων και πελατων με χαμηλα ποσοστα. Πραγματι, κι εγω εχω εκφρασει κατα κορον μεσα στο σαιτ την πεποιθηση οτι ΠΟΛΥ δυσκολα (για να μην πω καθολου και με κραξουν) μπορει να κολλησεις aids απο σεξουαλικη επαφη- ειδικα με γυναικα (και ειδικα κανοντας σεξ απο το μουνι). Επισης, η καποτα ειναι σαφως χρησιμη αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο στην περιπτωση του σεξ, γιατι αν καποιος πχ κανει γλειφομουνια, ελευθερα στοματικα κλπ... εχει περιπου τη μιση πιθανοτητα να κολλησει. Δηλαδη θελω να πω πως, κανοντας τα παντα σε επιπεδο προκαταρκτικων και φορωντας μετα καποτα για το σεξ, απλα μειωνεις λιγο την -ηδη χαμηλοτατη- πιθανοτητα.
Φυσικα, ο γραφων φοραει καποτα παντα- προς αποφυγη παρεξηγησεων! Και συνιστα σε ολους να κανουν το ιδιο, ασχετα με τα πορισματα της στατιστικης
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Χωρίς να χω πάει με επαγγελματία στατιστικά και λογικά δεν στέκει όλο και κάμποσες θα χουν AIDS με τόσους άθρομετανάστες και αφού δέχονται καμια 30αρια ατομα τη μέρα;Αν όπως λέτε πάνε και Αλβανοί και Πακιστανοί και μάυροι όλο και κάτι κολλάνε.Τώρα αν έχει η ιερόδουλος AIDS μπορεί να εμποδίζεται η μετάδοση με προφυλακτικό όμως κάτι όπως το να μην έχει φορεθεί το προφυλακτικό καλά ή να σπάσει κατα τη διάρκεια της πράξης σημαίνει ότι ακροβατείς σε τεντωμένο σχοινί.

Προσοχή σε όλους όσους πάτε με πόρνες και ο Θεος μαζί σας.

ΧΑΧΑ...
Μου 'λειψες!

ΥΓ Ο Θεος πεθανε- Δεν τα 'μαθες??
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Δηλαδη εσυ θεωρεις οτι το δικο σου σκεπτικο δεν ειναι μαλακια καθως προφανως κατ'εσενα ειναι προτιμοτερο να παραβιαζεις την φυση σου κανοντας σεξ με εναν ανθρωπο με την ελαχιστη δυνατη σωματικη και συναισθηματικη επαφη γενομενης υπο το κρατος των φοβιων και της σιχαμαρας σου πληρωνοντας  κι'απο πανω.

Κλωνος του αποπανω, ετσι?
Δεν εξηγειται αλλιως!
Ρε ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕΕΕΕΕΕΕ
Κατηχητικο το περασατε εδω περα? Ή θα μας μιλησετε για συναισθηματα- σε εναν κοσμο που ΣΦΥΖΕΙ απο τετοια
Ζηστε στη διαστασή σας, δηλ. αυτη του Αρλεκιν- κι αφηστε εμας που τρωμε στη μαπα το πραγματικο συμπαν, να γαμαμε με ελαχιστες  "σωματικες και συναισθηματικες επαφες"

ΥΓ Ουστ
 

Επισκέπτης
Πολλα απο αυτα που γραφεις φαινονται σωστα- χωρις να τα μπαινω στη διαδικασια να τα τσεκαρω τωρα- ενω καποια αλλα μου φαινονται εξαιρετκα λαθος. Κατ' αρχας ο αριθμος 10.000 ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ ανακριβης. Δεν γινεται αμα πιασεις 1000 ατομα στο δρομο, το 1 να εχει aids! Αυτα ειναι ποσοστα τριτου κοσμου
Επισης, αυτο που λες για τους γκευ που ΘΕΛΟΥΝ να κολλησουν ειναι νομιζω υπερανω σχολιασμου....
Ή αυτο που λες οτι σημασια εχει να ειναι δυνατος ο οργανισμος. Μα αμα κολλησεις aids ΔΕΝ θα ειναι δυνατος! Εκτος αμα μπεις σε καμια γυαλα και αναπνεεις φιλτραρισμενο αερα!
Τελος, αμφισβητω εντονα το 85- 15, και παλι χωρις να το ψαξω αυτη τη στιγμη. Και πρεζακια γυναικες υπαρχουν, και γυναικες που κανουν πρωκτικο (αρα ιδιες πιθανοτητες με τους γκευ), και φυσικα ιεροδουλες! Εγω μαλλον θα εδινα και μεγαλυτερο ποσοστο στις γυναικες, γιατι εκτος των αλλων ο δεκτης κατα το σεξ εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες να κολλησει σε σχεση με τον "εισβολεα"! Αυτο τσεκαρισμενο....

Εκει που συμφωνω μαζι σου ειναι στο περι ιεροδουλων και πελατων με χαμηλα ποσοστα. Πραγματι, κι εγω εχω εκφρασει κατα κορον μεσα στο σαιτ την πεποιθηση οτι ΠΟΛΥ δυσκολα (για να μην πω καθολου και με κραξουν) μπορει να κολλησεις aids απο σεξουαλικη επαφη- ειδικα με γυναικα (κα

ι ειδικα κανοντας σεξ απο το μουνι). Επισης, η καποτα ειναι σαφως χρησιμη αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο στην περιπτωση του σεξ, γιατι αν καποιος πχ κανει γλειφομουνια, ελευθερα στοματικα κλπ... εχει περιπου τη μιση πιθανοτητα να κολλησει. Δηλαδη θελω να πω πως, κανοντας τα παντα σε επιπεδο προκαταρκτικων και φορωντας μετα καποτα για το σεξ, απλα μειωνεις λιγο την -ηδη χαμηλοτατη- πιθανοτητα.
Φυσικα, ο γραφων φοραει καποτα παντα- προς αποφυγη παρεξηγησεων! Και συνιστα σε ολους να κανουν το ιδιο, ασχετα με τα πορισματα της στατιστικης

Συμφωνω κ'εγω μαζι σου οτι το ποσοστο νοσουντων και φορεων μπορει να ειναι ανακριβες ομως αυτες οι "ανακριβειες" που αναφερω ξεκαθαρισα εξ'αρχης αν προσεξες οτι αφορουν τα επισημα στατιστικα στοιχεια του κρατους.
Απο εκει και περα η αμφισβητηση σου δεν πρεπει να απευθυνεται προς την αξιοπιστια των στοιχειων που παραθετω αλλα προς τα στοιχεια που αναφερει  το Υπουργειο Υγειας και Προνοιας. Αν εχεις επιχειρηματα( οχι ομως γελοιοτητες του στυλ οτι δεν μπορεις να φανταστεις οτι ενας στους 1000 που μπορει να πιασεις στον δρομο μπορει να εχει ειτζ)παραθεσε τα.
Καποιος συναδελφος παρακατω παραθετει τα επισημα στοιχεια, κανε λιγο κοπο οπως λεει να τα διαβασεις, θα διαπιστωσεις οτι δεν γραφω παπαριες.
Η δικη μου λογικη μαλιστα υπαγορευει πως ο συνολικος αριθμος των φορεων τουλαχιστον που αγνοουν το γεγονος οτι ειναι θετικοι ειναι τελικα αρκετα  μεγαλυτερος απο τα επισημα στοιχεια για πολλους και διαφορους λογους.
Αυτο που ανεφερα για τους ομοφυλοφυλους επισης δεν τοβγαλα απο το νοσηρο μυαλο μου, αναφερθηκε σαν γεγονος κατα την παγκοσμιο ημερα του ειτζ. Απο την στιγμη δε που το ποσοστο των νεων κρουσματων που παρουσιαστηκαν το 2010 στην Ελλαδα για τους ανδρες δεν δειχνει να  απεχει και πολυ απο αυτο που ισχυει για τους ανδρες του υπολοιπου δυτικου κοσμου αυτο αποδεικνυει πως καποια σχεση θα υπαρχει μεταξυ αιτιου και αποτελεσματος. Μπορει οι ομοφυλοφιλοι που παραδεχονται οτι πραγματι συνειδητα επιζητουν την μολυνση απο τον ιο να ειναι μια πολυ μικρη μειοψηφια, ομως το γεγονος οτι μια τοσο μεγαλη μεριδα στην πλειοψηφια μεταξυ των υπολοιπων δεν παιρνει μετρα προστασιας 30 χρονια μετα την ραγδαια εξαπλωση του ειτζ μεταξυ των ομοφυλοφυλων παγκοσμιως δεν σου λεει κατι?
Νασαι δε σιγουρος πως στον κυκλο τους τα κρουσματα καθε αλλο παρα 1 στα 1000 ειναι. Να μην σου πω οτι μπορει να ειναι και 1 στα 20.
Γιατι οπως και να το κανουμε αν 1 στα 20 αεροπλανα επεφταν καθε μερα, θαμπαινες εσυ μεσα ποτε μονο και μονο για την καυλα σου αν δεν σε εξιταριζε, ασχετα με το αν το παραδεχοσουν η οχι,και η ιδεα οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σκοτωθεις και μαλιστα με φρικτο τροπο?

Σε οτι αφορα στο πολυ πιο αυξημενο ποσοστο του ειτζ μεταξυ των ανδρων σε σχεση με αυτο των γυναικων νομιζω πως δεν ειναι καθολου τυχαιο το γεγονος πως μεταξυ των πολυ γνωστων παγκοσμιως προσωπικοτητων που ειτε πεθαναν ειτε νοσουν απο ειτζ δεν υπαρχει ουτε μια σχεδον περιπτωση γυναικας η και αν ακομη υπαρχει αποτελει την εξαιρεση στο κανονα.

Επισης διαφωνω πως οι μη πρεζουδες  γυναικες εχουν τις ιδιες σχεδον πιθανοτητες να κολλησουν με αυτες που εχουν και οι ανδρες ομοφυλοφιλοι, εφοσον οπως λες δεχονται κι'αυτες να κανουν πρωκτικο με ετεροφυλους ανδρες. Και διαφωνω διοτι οι μεν ιεροδουλες σ'αυτη τη περιπτωση χρησιμοποιουν παντα προφυλακτικο, ολες δε οι υπολοιπες μη ιεροδουλες η σπανια το γουσταρουν  η και αν ακομη το γουσταρουν αυτο δεν γινεται με την συχνοτητα που γινεται μεταξυ των ανδρων ομοφυλοφιλων οπου αυτο γινεται αναγκαστικα εφοσον δεν υπαρχει κι'αλλος τροπος.
Ειναι επισης γνωστο οτι ο ανδρας που θα κακομαθει στο παθητικο πρωκτικο καταφερνει και διεγειρεται πολυ περισσοτερο απ'οτι η γυναικα σεξουαλικα απο τον κωλο καθως καυλωνει απο την πιεση που δεχεται στον προστατη.  
Εδω υπαρχουν τοσες και τοσες γυναικες που αδυνατουν να ερθουν σε οργασμο απο την κανονικη διεισδυση, θα καυλωσουν κανοντας πρωκτικο?
Και αν το εκαναν τοσο συχνα οσο αφηνεις να εννοηθει, πως τοτε εξηγεις εσυ το γεγονος οτι  υπαρχει τοσο μεγαλη ζητηση για την παροχη αυτης της υπηρεσιας απο τις κοπελες η τις τρανς που εργαζονται στον αγοραιο ερωτα εκ μερους τοσων πολλων ανδρων που ειναι μαλιστα και διατεθιμενοι να πληρωσουν οσο κι'οσο?
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Παρατηρησεις
Κατ' αρχας, υπαρχει μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ αποκλιση μεταξυ HIV περιπτωσεις, και περιπτωσεις AIDS!
Eγω πιστευα οτι αν εχεις το πρωτο, αργα ή γρηγορα ερχεται και το δευτερο.
Αλλα το AIDS ειναι πολυ κατω απο 1/3 των δηλωθεντων HIV!
Τελοσπαντων. Δευτερη παρατηρηση...
Δεν αφαιρουν απο τις δηλωθεισες περιπτωσεις τους θανατους! Αρα, γι αυτο προκυπτει ενα νουμερο μαμουθ των 10.500
Ωστοσο, και οι θανατοι αν εξεταστουν, βλεπουμε πως ειναι μολις το 1/3 του αριθμου των (συνολικα δηλωθεντων) νοσουντων, και κατω απο το 1/10 των δηλωθεντων με HIV

Πολυ περιεργο πραγμα τελικα το AIDS...Και πολυ νεφελωδες
Τελικα γνωριζει κανεις τι πραγματικα συμβαινει??? Ή ειμαστε ολοι στο σκοταδι και νομιζουμε τα δικα μας???
 

jo145

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Ιουν 2010
Μηνύματα
18.417
Κριτικές
69
Like
18
Πόντοι
1.246
Παρατηρησεις
Κατ' αρχας, υπαρχει μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ αποκλιση μεταξυ HIV περιπτωσεις, και περιπτωσεις AIDS!
Eγω πιστευα οτι αν εχεις το πρωτο, αργα ή γρηγορα ερχεται και το δευτερο.
Αλλα το AIDS ειναι πολυ κατω απο 1/3 των δηλωθεντων HIV!
Τελοσπαντων. Δευτερη παρατηρηση...
Δεν αφαιρουν απο τις δηλωθεισες περιπτωσεις τους θανατους! Αρα, γι αυτο προκυπτει ενα νουμερο μαμουθ των 10.500
Ωστοσο, και οι θανατοι αν εξεταστουν, βλεπουμε πως ειναι μολις το 1/3 του αριθμου των (συνολικα δηλωθεντων) νοσουντων, και κατω απο το 1/10 των δηλωθεντων με HIV

Πολυ περιεργο πραγμα τελικα το AIDS...Και πολυ νεφελωδες
Τελικα γνωριζει κανεις τι πραγματικα συμβαινει??? Ή ειμαστε ολοι στο σκοταδι και νομιζουμε τα δικα μας???

Μπαααα
αλλα και τι να γνωριζεις ? εκτος απο το aids υπαρχουν ενα σωρο αλλες ασθενεις
ουτως η αλλως θελει προσοχη
Παντως η φαση με το aids μου μυριζει σικε φαση για τον ελεχγο των γεννησεων ειδικα στο Αφρικα ,

τεςπα ας μη το ποαιζω πολυ λιακοπουλος κανει και ζεστη  :idiot:
 

Valerius

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2011
Μηνύματα
30
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Τουλ'αχιστον να μπορούσαμε να ξέρουμε αν οι κοπέλες στα σπίτια είναι καθαρές , αλλα πόσο μπορεί κανείς να είναι σίγουρος?
Εχει τυχει να ακουστεί ποτέ οτι διεκοψε κάποια κοπέλα επειδη διαγνώστηκε οτι είναι φορέας?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Εχει τυχει να ακουστεί ποτέ οτι διεκοψε κάποια κοπέλα επειδη διαγνώστηκε οτι είναι φορέας?

Πιστευω οτι εχει τυχει αλλα αυτο ειναι κατι που ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ  ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom