Νέα

Ryanair vs Aegean

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 439
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.013
Κριτικές
4
Like
846
Πόντοι
376
Είμαι σίγουρος πως η aegean έχει άθλια οικονομική κατασταση γι αυτό και οι ληστρικές χρεώσεις,
οι αθλιοι μισθοί στο προσωπικό της.
να σταματήσεις να διαβάζεις υπό την επήρεια. οικονομική κατάσταση aegean θαυμάσια και επενδύουν funds
Η aegean δόθηκε απο την ΝΔ στον δικο της επιχειρηματία οχι χωρίς ανταλλαγματα. Εάν δούλευε με καθαρά οικονομικοτεχνικές λογικές,
αυτά μόνο στη φαντασία σου. ποτέ δεν υπήρχε κρατική συμετοχή στην aegean. ακόμα και το πτητικό έργο των επιδοτούμενων προορισμών το πήρε όταν συγχωνευθηκε με την ΟΑ. Την ΟΑ της marfin που πήγαινε πλέον για φούντο
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.013
Κριτικές
4
Like
846
Πόντοι
376
Για τέλος Απριλίου. Δεν έχω κάρτα για μίλα και δεν πετάω τακτικά οπότε έχω άλλο μέτρο να επιλέξω συναγωνιστή.Δεν είπα ότι κάποια είναι πιό καλή από μιά άλλη αλλά πως η τσέπη μιλάει καμιά φορά.
από 20/4 η ακριβότερη ημέρα είναι 167 € 22 και 23/4 και αντίστοιχα η ryanair είναι 90 και 106. 76 εχει η ryan 28/4 που η aegean τότε είναι 140. Τις τιμές που ανέφερες δεν τις βρήκα. Εκτός και αν έψαξες τη πιο ακριβή επιλογή της aegean
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
από 20/4 η ακριβότερη ημέρα είναι 167 € 22 και 23/4 και αντίστοιχα η ryanair είναι 90 και 106. 76 εχει η ryan 28/4 που η aegean τότε είναι 140. Τις τιμές που ανέφερες δεν τις βρήκα. Εκτός και αν έψαξες τη πιο ακριβή επιλογή της aegean


Κάτσε ρε τύπε, βάζω first class στην Aegean και απλή στη Ryan και οι διαφορές είναι χαώδεις.



:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

mapaman

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2018
Μηνύματα
247
Like
16
Πόντοι
1
τις ελαχιστες φορες που ταξιδεψα με aegean οι αεροσυνοδοι μου εδωσαν την εντυπωση οτι απο αγγαρια μου μιλανε και οτι αν τους την επεφτα θα με αντιμετωπιζαν με απαξιωση. Δηλαδη τυπικες ελληνιδες. Αντιθετα οταν χρησιμοποιω τη ραιαν οι αεροσυνοδοι (αντρες και γυναικες) ειναι πολυ πιο φιλικοι και προσεγγισιμοι, ακομα και αν ειναι ελληνες. Δεν εχουν το αυστηρο υφος της ελληνιδας που θελει να αποφυγει το φλερτ μου. Οποτε επιλεγω αυστηρα και μονο ryanair!
 
Εγγρ.
31 Μαρ 2014
Μηνύματα
691
Like
1.551
Πόντοι
206
Εγω ακομα αναρωτιεμαι γιατι ασχολειστε με τα οικονομικα κτλπ λες και τα τσεπωνουμε εμεις αντι μα ασχολουμαστε με τις κααααυλες αετοσυνοδους της aegean?
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
από 20/4 η ακριβότερη ημέρα είναι 167 € 22 και 23/4 και αντίστοιχα η ryanair είναι 90 και 106. 76 εχει η ryan 28/4 που η aegean τότε είναι 140. Τις τιμές που ανέφερες δεν τις βρήκα. Εκτός και αν έψαξες τη πιο ακριβή επιλογή της aegean

Μάλλον συναγωνιστή δεν κατάλαβες την φράση η τσέπη μιλάει καμιά φορά οπότε ας το αφήσουμε εδω μιά και έχουμε διαφορετικό κριτήριο.
Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Μας καυλωσες μεσημεριατικο


Aπό τις πιο ενδιαφέρουσες κατηγορίες εργαζομένων.  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
warnwarn.gif
 Δεν[/URL] χρειάζεται να εξηγήσω το γιατί
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Aπό τις πιο ενδιαφέρουσες κατηγορίες εργαζομένων.  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
warnwarn.gif
 Δεν[/URL] χρειάζεται να εξηγήσω το γιατί


Δεν κατάλαβα γιατί από τη στιγμή που είναι φωτογραφίες δημοσιευμένες στο διαδίκτυο και μάλιστα έχουν αναπαραχθεί και από άλλο site αλλά δεκτό και ζητώ συγνώμη.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696
Δοκίμασα και ΑTH-JFK με Aegean

Η Aegean δεν έχει πτήσεις προς την Αμερική.Ότι δεις από τη σελίδα είναι codeshare.Ουσιαστικά λειτουργεί ως γραφείο τουρισμού και παίρνει προμήθεια από την άλλη εταιρεία που τις στέλνει επιβάτες.Από την Αθήνα έχει πτήσεις προς το JFK η Emirates κι εποχικές έχουν η Delta και η United που πάει στο New Jersey.Και η American Airlines που πάει στη Φιλαδέλφεια
 

yorkie

Global Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
11 Απρ 2012
Μηνύματα
2.767
Κριτικές
228
Like
18.773
Πόντοι
35.668
Η Aegean δεν έχει πτήσεις προς την Αμερική.Ότι δεις από τη σελίδα είναι codeshare.Ουσιαστικά λειτουργεί ως γραφείο τουρισμού και παίρνει προμήθεια από την άλλη εταιρεία που τις στέλνει επιβάτες.Από την Αθήνα έχει πτήσεις προς το JFK Newark(EWR) η Emirates κι εποχικές έχουν η Delta και η United που πάει στο New Jersey.Και η American Airlines που πάει στη Φιλαδέλφεια
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Η Aegean δεν έχει πτήσεις προς την Αμερική.Ότι δεις από τη σελίδα είναι codeshare.Ουσιαστικά λειτουργεί ως γραφείο τουρισμού και παίρνει προμήθεια από την άλλη εταιρεία που τις στέλνει επιβάτες.Από την Αθήνα έχει πτήσεις προς το JFK η Emirates κι εποχικές έχουν η Delta και η United που πάει στο New Jersey.Και η American Airlines που πάει στη Φιλαδέλφεια


Σωστός, απλά τρολάριζα την κατάσταση.  ;)
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696

Από κεκτημένη ταχύτητα το έγραψα.Το ξέρω ότι πάει στο EWR διότι είχα πάει πριν 3 μήνες!
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.013
Κριτικές
4
Like
846
Πόντοι
376
Μάλλον συναγωνιστή δεν κατάλαβες την φράση η τσέπη μιλάει καμιά φορά οπότε ας το αφήσουμε εδω μιά και έχουμε διαφορετικό κριτήριο.
Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης.

Η φράση ήταν μέρος μιας πρότασης που περιείχε ψευδή νούμερα.θα το καταλάβαινα αν έγραφες πραγματικά νούμερα. Οταν όμως γράφεις πλασματικά νούμερα δεν προσπαθείς να πεις κάτι.Απλά λες ψέματα. Οποιος θέλει να πετάξει 3+ ώρες βλέπει με άλλο μάτι μια πτήση 50 € διαφορά και άλλο 180. και στη τελική όταν σου δίνει πίσω μια εκπτωση 20% για το επόμενο ταξίδι σου (μίλια) και φαγητό και καφέ μπορεί ο καθένας να τα συνυπολογίσει.
Οσο για το σχόλιό σου δεν έχεις κάρτα μιλίων είναι αστείο. Τη βγάζεις και στο επόμενο ταξίδι αγοράζεις μίλια και παίρνεις εισιτήριο τζάμπα.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom