Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Μπράβο ρε φίλε!!! Σε ευχαριστώ! Και γιατί ήταν γαμάτη η ταινία αλλά και γιατί ήταν ρωσική με Ελληνικούς υπότιτλους που ψάχνω!
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.043
Κριτικές
184
Like
44.677
Πόντοι
22.266
durak ο ηλιθιος
καποτε οταν ημουν μοσχα υπηρχε και παιχνιδι ντουρακ χαρτιαα που επειαν ολοι οι ρωσοι στις εστιες κ δεν ξερω ααν παιζεται ακομα!!

αλλη καλη ρωσικη ταινια ειναι η siberiada κορυφαια σοβιετικη ταινια
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Θα νομίζουν ότι είσαι ντόπιος.Αν όμως δεν είσαι καλά ντυμένος θα νομίζουν ότι είσαι Ρώσσος από την επαρχία.Εχει πλάκα που θα παραξενεύονται όταν θα σου μιλάνε Ρώσσικα και δεν θα καταλαβαίνεις :2funny:

Αυτό συμβαίνει ... παντού !!!!
Πιθανόν και σέρβικα .... δεν τα ξεχωρίζω εδώ που τα λέμε !

Με ρωτάνε και δυτικοί αν είμαι ρώσος.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.951
Πόντοι
2.356
Οταν ημουνα Μολντοβα απειρες ρωσικες ταινιες και σειρες εβλεπα ,κοντα στα 10 καναλια ειχε στην καλωδιακη απο Ρωσια
με ρουμανικους υποτιτλους φυσικα  :grin: τα περισσοτερα ,μερικα δεν ειχαν.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Ξέρει κάποιος πως θα βρω Ρωσικές ταινίες με ελληνικούς η ρωσικούς υπότιτλους? Βοηθάνε πολύ στην εκμάθηση της γλώσσας.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.043
Κριτικές
184
Like
44.677
Πόντοι
22.266
o βασιλιας του ρωσικου κινηματογραφου ηταν ο αιζενσταιν ο πρωτος στην ανθρωποτητα που εισηγαγε το μονταζ στον κινηματογραφο

θωρηκτο ποτεμκιν

ιβαν ο τρομεροσ 1
ιβαν ο τρομερος 2
αλεξανδερ νεβσκι ππου το εχω δει παρεα με γκομενα αγκαλια 3 η ωρ τη νυνωμαλος ημουνχτα στην κλαιπεντα -ανωμαλια με βαρεσε
οκτωβρης
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ξέρει κάποιος πως θα βρω Ρωσικές ταινίες με ελληνικούς η ρωσικούς υπότιτλους? Βοηθάνε πολύ στην εκμάθηση της γλώσσας.

κατεβασε το bs player που βρισκει αυτοματα υποτιτλους στο διαδικτυο και κατεβαζε ρωσικες ταινιες η ελληνικες με ρωσικους υποτιτλους
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Δημήτρη για ποιο λόγο οι ρωσοφωνοι οταν βγαίνουν απο τη χώρα τους λένε πως ειναι Ρώσοι? Βάσει εμπειρίας, ουτε 10% οσων συναντας εκτος Ρωσίας είναι όντως Ρωσοι.

Και δε λεω μόνο για πουτανες. Πχ είναι ο αλλος προγραμματιστης, σου λεει πως ειναι Ρώσος αλλά οταν ρωτάς λεπτομέρειες καταλαβαίνεις πως ειναι Ουκρανός.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημήτρη για ποιο λόγο οι ρωσοφωνοι οταν βγαίνουν απο τη χώρα τους λένε πως ειναι Ρώσοι? Βάσει εμπειρίας, ουτε 10% οσων συναντας εκτος Ρωσίας είναι όντως Ρωσοι.

Και δε λεω μόνο για πουτανες. Πχ είναι ο αλλος προγραμματιστης, σου λεει πως ειναι Ρώσος αλλά οταν ρωτάς λεπτομέρειες καταλαβαίνεις πως ειναι Ουκρανός.
Θα σου απαντήσω με ένα παρόμοιο ερώτημα?Γιατί οι Αλβανοί και στην Ελλάδα και στην Ευρώπη λένε ότι είναι Ελληνες?Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τους Ρωσσόφωνους.Η πλάκα είναι που όλοι λένε ότι είναι από την Μόσχα  :2funny:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Ξέρει κάποιος πως θα βρω Ρωσικές ταινίες με ελληνικούς η ρωσικούς υπότιτλους? Βοηθάνε πολύ στην εκμάθηση της γλώσσας.

Εδώ, θα βρείς νομίζω χρήσιμο υλικό, ειδικά αν γνωρίζεις καλά αγγλικά και μπορείς
να συσχετίζεις στοιχειωδώς με τα ρωσικά (αν και πάντα χάνουν οι υπότιτλοι, σε όποια γλώσσα).
Anyway, ρίξε μια ματιά, δεν χάνεις κάτι:


 

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.294
Εδώ, θα βρείς νομίζω χρήσιμο υλικό, ειδικά αν γνωρίζεις καλά αγγλικά και μπορείς
να συσχετίζεις στοιχειωδώς με τα ρωσικά (αν και πάντα χάνουν οι υπότιτλοι, σε όποια γλώσσα).
Anyway, ρίξε μια ματιά, δεν χάνεις κάτι:


:thumbsup:
Πολύ καλό!!! Για σινεφίλ είναι ό,τι πρέπει :hi:
 

Alyakmon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2019
Μηνύματα
31
Like
10
Πόντοι
0
Την Ρωσία όποιος την έζησε την δεκαετία 90-2000 και παει και τώρα καταλαβαίνει οτι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Την Ρωσία όποιος την έζησε την δεκαετία 90-2000 και παει και τώρα καταλαβαίνει οτι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.
Και τοτεψειχε πάρα πολλά θετικά αλλά τώρα πιστεύω είναι καλύτερα από τότε.
  Τότε δεν είχες καμία άνεση,μπορει ν σου έκλεβαν τους καθαριστηρες από το αμάξι,τους καθρέφτες  :rockon: :2funny:.τότε έπρεπε να ξεχιονίζεις τ αμάξι κάθε μέρα,τα λάστιχα με καρφακια στους 2 τροχούς (τους κινητηριους) ήταν πολύ Μεγάλη πολυτέλεια!Πολλά πράγματα όπως π.χ. απορρυπαντικά και διάφορα αρωματικά τα έφερνα από Ελλάδα.Η εγκληματικότητα βάραγε κόκκινο (βέβαια αν έλεγες στους μπάτσους ποιον υποψιάζεσαι τον ξεσκιζαν).Δεν είχε μετά της 20.00 ένα μέρος να πας,το βράδυ όλα ήταν με $ από τα εστιατόρια μέχρι και τους ταξιτζήδες! :headbang:
 Βεβαια είχε πάρα πολλά θετικά,αν έλεγες Ότι έχεις Sega  :2funny:οι γκόμενες από μόνες τους σου έλεγαν να έρθουν σπίτι σου  :2funny:για να παίξουν sega  :2funny:.Αν ήθελες τότε να μαζέψεις λεφτά ήταν πανεύκολο γιατί όλα ήταν πάμφθηνα.
Βέβαια και τώρα έχει πολλά θετικά όπως ότι σε πολλα σημεια εχει υπογεια παρκινγκ,η εγκληματικότητα Ειναιβπαρα πολύ χαμηλή,στα μαγαζιά έχει τα πάντα και σε σχέση με Ελλάδα είναι πάμφθηνα!έχει τεράστια εμπορικά κέντρα που δουλεύουν μέχρι της 22.00-23.00.Γκόμενες πάλι βρίσκεις,όχι βέβαια τόσο εύκολα οπως τότε απλός τότε ήθελες 500 $ το μήνα αν είχες δικό σου διαμέρισμα (Με τη σημερινή αξία του $ ειναι σαν 1.000-1.200) τωρα θέλεις 1.000 ευρώ με δικό σου διαμέρισμα για να ζεις σχετικα ανετα.
 Εμένα τώρα μου αρέσει πολύ περισσότερο από τότε.
 

Συνημμένα

  • A30151780000.jpg
    A30151780000.jpg
    182,4 KB · Εμφανίσεις: 78
  • Screenshot_20191126-222441_Gallery.jpg
    Screenshot_20191126-222441_Gallery.jpg
    1,1 MB · Εμφανίσεις: 54

Alyakmon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2019
Μηνύματα
31
Like
10
Πόντοι
0
Και τοτεψειχε πάρα πολλά θετικά αλλά τώρα πιστεύω είναι καλύτερα από τότε.
  Τότε δεν είχες καμία άνεση,μπορει ν σου έκλεβαν τους καθαριστηρες από το αμάξι,τους καθρέφτες  :rockon: :2funny:.τότε έπρεπε να ξεχιονίζεις τ αμάξι κάθε μέρα,τα λάστιχα με καρφακια στους 2 τροχούς (τους κινητηριους) ήταν πολύ Μεγάλη πολυτέλεια!Πολλά πράγματα όπως π.χ. απορρυπαντικά και διάφορα αρωματικά τα έφερνα από Ελλάδα.Η εγκληματικότητα βάραγε κόκκινο (βέβαια αν έλεγες στους μπάτσους ποιον υποψιάζεσαι τον ξεσκιζαν).Δεν είχε μετά της 20.00 ένα μέρος να πας,το βράδυ όλα ήταν με $ από τα εστιατόρια μέχρι και τους ταξιτζήδες! :headbang:
  Βεβαια είχε πάρα πολλά θετικά,αν έλεγες Ότι έχεις Sega  :2funny:οι γκόμενες από μόνες τους σου έλεγαν να έρθουν σπίτι σου  :2funny:για να παίξουν sega  :2funny:.Αν ήθελες τότε να μαζέψεις λεφτά ήταν πανεύκολο γιατί όλα ήταν πάμφθηνα.
Βέβαια και τώρα έχει πολλά θετικά όπως ότι σε πολλα σημεια εχει υπογεια παρκινγκ,η εγκληματικότητα Ειναιβπαρα πολύ χαμηλή,στα μαγαζιά έχει τα πάντα και σε σχέση με Ελλάδα είναι πάμφθηνα!έχει τεράστια εμπορικά κέντρα που δουλεύουν μέχρι της 22.00-23.00.Γκόμενες πάλι βρίσκεις,όχι βέβαια τόσο εύκολα οπως τότε απλός τότε ήθελες 500 $ το μήνα αν είχες δικό σου διαμέρισμα (Με τη σημερινή αξία του $ ειναι σαν 1.000-1.200) τωρα θέλεις 1.000 ευρώ με δικό σου διαμέρισμα για να ζεις σχετικα ανετα.
  Εμένα τώρα μου αρέσει πολύ περισσότερο από τότε.

Εννοούσα από θέμα γκόμενες, οτι τότε ήταν παράδεισος. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Δεν εχω ερθει Ρωσία, απλα εχω ακούσει πολλά.
Εσυ απο τα λίγα που διάβασα ορεπει να είσαι πράτικος εκεί, οπότε ξέρεις καλύτερα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Όπως σας έχω πει αν είστε μαυριδερός (μοιάζετε με Καυκάσιο) ή μοιαζετε με Ουζμπέκο η αστυνομια με το που σας δει θα τρεχρι να σας σταματισει.Μπροστα μου ήταν αυτό το αμάξι,ξαφνικά βγαίνει ο ένας μπάτσος,και σε μισό λεπτό και ο δεύτερος με το που είδαν έναν μαυριδερό μη Ευρωπαίο αμέσως έτρεξαν να τον ελέγξουν.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20191218-043045_Gallery.jpg
    Screenshot_20191218-043045_Gallery.jpg
    1,3 MB · Εμφανίσεις: 43
  • Screenshot_20191218-043033_Gallery.jpg
    Screenshot_20191218-043033_Gallery.jpg
    663,2 KB · Εμφανίσεις: 31
  • Screenshot_20191218-043017_Gallery.jpg
    Screenshot_20191218-043017_Gallery.jpg
    1,4 MB · Εμφανίσεις: 50
  • Screenshot_20191218-043000_Gallery.jpg
    Screenshot_20191218-043000_Gallery.jpg
    647,7 KB · Εμφανίσεις: 55

christos_021187

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2016
Μηνύματα
788
Κριτικές
8
Like
1.295
Πόντοι
486
Έκλεισα εισιτήρια για Μόσχα τέλη μαϊου για 1 βδομάδα. Πάω πρώτη φορά μετά από πρόσκληση από μια μεσήλιξ κυρία που είχα φιλοξενήσει το καλοκαίρι στο Airbnb διαμέρισμα μου. Η ίδια μου έλεγε διάφορα αλλά κυρίως πως έχει μια κόρη (33 ετών) η οποία τα είχε με Έλληνα γιατρό (42 ετών) αλλά την παράτησε διότι δεν τον άφησε η μάνα του να παντρευτεί ξένη.  Δεν ξέρω γιατί μου έπιασε αυτή την κουβέντα για την κόρη της αφού δεν της είχα πει αν έχω σχέση ή όχι. Μετά από ένα email έμαθα πως η κόρη ασχολείται ως ξεναγός και έχει πραγματική μόρφωση διότι ήξερε αρκετά από παγκόσμια καλλιτεχνικά και αρχιτεκτονική που επίσης γνωρίζω.

Πάω κυρίως ως τουρίστας και θα μείνω σε ένα απλό ξενοδοχείο στο κέντρο της Μόσχας. Δεν ξέρω αν θα παιχτεί τίποτα από ψωνιστηρι διότι δεν γνωρίζω τι θα παιχτεί με την κόρη.

Για πείτε γνώμες, αξίζει να κλείσω τα μάτια στην πρωτεύουσα των διμετρων ξανθών γαζέλων και να αφοσιωθώ στο τσάμπα ρωσιδακι ή να φορτώσω τον λογαριασμό μου και να πάω αποφασισμένος για "πιστολιδι";
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.896
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Οι δίμετρες ξανθιές γαζέλες κοσμούν ήδη FKK Γερμανίας, γιοτ Ντουμπάϊ, τζετ Καταρ ή άντε να βιζιταρουν Νέα Υόρκη.

Ασχολήσου με την κόρη (ή και τη μαμά).
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Τέτοιο γέλιο όπως έκανα με το Βλάκμαν και την κατάντια του έχω να κάνω πολύ καιρό :2funny:και ο ξεφωνημενος ο Τραμουντάνα είχε γέλιο  :2funny:.
  Σχετικά με την Σιβηρία.αταρχηνΚ η βίζα είναι για Καλινινγκραντ,Αγία Πετρούπολη και Βλαντιβοστόκ (Δεν ξέρω Αν είναι και για Μόσχα).Ρεγκιστράτσια λένε ότι δεν θέλει.Αυτη η ηλεκτρονική βίζα όμως δεν ανανεώνεται σε 8 μέρες πρέπει να φύγεις!
  Φτηνά δεν είναι,για ένα διαμέρισμα τη μέρα θέλεις 2.000 ρούβλια!
  Το mail.ru εινσι μια απάτη!
  Εκεί αν Θες να εχεις επητυχια πρεπει να πας για 15-20 μερες και εννοειται να μιλας Ρωσσικά.
μωρη σαπια καποτα,εσυ ο μεθυστανας με τα σαλαχια,τα φιδια,τα πεπονια κ τα κατσικακια,μας γραφεις οτι τα 29ευρω την ημερα για ενα διαμερισμα δεν ειναι φθηνα(αρα κατ εσε ακριβα)???
Α ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ..
ΠΟΣΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΚΑΠΙΚΟΦΩΝΙΑ???
ΥΓ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Κ ΤΟ 50ΑΡΙΚΟ ΦΕΥΓΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΤΣΙΜΠΛΑ ΡΕ ΓΚΙΟΖΗ Κ ΤΑ 29 ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΣΕ ΖΟΡΙΖΟΥΝ-ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ-ΨΑΞΙΜΟ Κ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ???
ΥΓ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ Ο kman ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΠΛΥΣΤΑΡΙΟ,ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΡΕ ΤΡΥΠΙΕ???ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΝΑ ΤΕΛΑΡΑ ΤΩΝ ΠΕΠΟΝΙΩΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΠΡΟΝΟΙΑ ΤΗΣ fsb ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΥΦΙΑΝΙΛΙΚΙ ΠΟΥ ΡΙΧΝΕΙΣ ΑΝΑ 6ΩΡΟ???ΨΟΦΑ ΜΩΡΗ ΣΤΡΑΒΟΧΥΜΕΝΗ ΚΟΥΡΑΔΑ ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ..
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Μας εχεις πρηξει τα ριπαπα με τον "παραδεισο" που ζεις,αλλα μωρη ξεχειλωμενη ταναπου μας κρυβεις τα καλυτερα..
ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΡΘΡΟ???
Α ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ..
ΕΛΑ ΡΕ ΠΙΝΟΚΙΟ..
ΤΡΕΧΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΛΙΓΓΙΩΔΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΩΝ 20ΧΛΜ???(ΟΣΟ Η ΜΕΣΗ ΩΡΙΑΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΡΑΠΗ ΠΟΥ ΚΑΛΥΨΕ ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ Κ 15 ΛΕΠΤΑ ΔΗΛΑΔΗ)..
ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΣΤΑ 10???
Α ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ..
ΤΑ ΠΑΤΙΝΙΑ ΠΟΥ ΦΟΥΝΤΑΡΟΥΝ ΟΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΘΕΡΜΑΙΚΟ,ΤΕΛΙΚΙΑΖΟΥΝ ΣΤΑ 22 ΜΩΡΗ ΚΑΡΑΦΛΗ ΚΑΜΠΙΑ..
Α ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ..
ΥΓ ΠΕΣΜΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΧΕΣΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ..
ΚΛΟΟΥΝ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom