Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Φίλε μου Περσόνα, εγώ δύο φορές που πήγα Μόσχα, ήταν Μαί και Αύγουστο.
Δεν έγραψα πουθενά οτι είδα τον Παράδεισο (είμαι δυσπιστος και από την φύση μου)

Πάντως επειδή έμαθαν ότι είμουνα Μόσχα, δεν είδα κόσμο να κοιμάτε στα παγκάκια :2funny:
Και να φανταστεις είχε καλή θερμοκτασία.
Στα σούπερ μάρκετ (τα περισσότερα στιλ Λιντλ) οι τιμές ήταν σαφός πολύ καλύτερες από εδώ και τα ράφια τίγκα. (μια εργαζόμενη μου είπε ότι άλλαζαν τις τιμές όταν έμπενα στο μαγαζί)

μένεις στη Μόσχα;
νοικιάζεις σπίτι;
εργάζεσαι;
χρειάζεται να μετακινείσαι καθημερινά;

ξέρεις πόσοες ώρες είναι το μποτιλιάρισμα κάθε μέρα στη Μόσχα;
ξέρεις πόσο είναι η θερμοκρασία το χειμώνα;

καλή η μαλακία και τ αστεία αλλά ξαναλέω ΑΛΛΟ τουρίστας και άλλο κάτοικος.

Υ.Γ.
μέσο μισθό ρώσσου ανειδίκευτου ξερεις;
μέσο ενοίκιο σε δυάρι ξέρεις;
ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και κόστς ξέρεις;

τεσπα, άλλο να πηγαίνεις κάπου να γαμάς και άλλο να ζεις.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Ποιος μίλησε για παράδεισο? Αλλά η χώρα που γίνεται περιγραφή ότι είναι κάτι σα την αρχαία Αίγυπτο που τους έβαζαν με αλυσίδες να χτίζουν ε τι να κάνουμε είναι υπερβολή. Περισσότερο για τους ανθρώπους μίλησα. Το κοινωνικοπολιτικό σύστημα ή η οικονομία είναι άλλο καπέλο. Εγώ τόνισα κάποια στοιχεία που μου έκαναν θετική εντύπωση.

Οι ξένοι που έρχονται εδώ δε θα σου πουν παράδεισος. Απλά τους αρέσει το μπάνιο και η θαλασσα. Τα άσχημα τα βλέπουν δεν είναι ηλίθιοι.

Αλλά ότι κάτι δεν είναι άσπρο δε σημαίνει ότι είναι μαύρο. Υπάρχουν και τα ενδιάμεσα. Τώρα δεν είπα ότι θα έμενα εκεί. Γιατί εδώ οι φυσικές συνθήκες είναι πάγιες δε μεταφέρονται. Ενώ η εξέλιξη κλπ μπορεί να μεταφερθεί. Δλδ εδώ είναι καλό ότι φυσικό και δεν είναι καλό ότι ανθρώπινο. Πλην όμως το τελευταίο διορθώνεται. Και προτιμώ να είμαι εδώ να παλέψω για καλύτερες ανθρώπινες συνθήκες - από τη στιγμη που έχω εξασφαλισμένες τις φυσικές- από την εύκολη λύση να φύγω. Και στην τελική μπορώ να γράψω στα @@ το ανρθώπινο περιβάλλον όσο μπορώ και να απολαμβάνω το φυσικό.
 

ruskiy standart

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Like
0
Πόντοι
6
εγω αυτο που βλεπω εδω,ειναι οτι αν παει ενας χριστιανος στην ρωσια,γυρισει και μας πει την εμπειρια του,οποια κι αν ειναι αυτη...πεφτουν πανω του να τον φανε σαν κορακια...ΟΣΑ ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ!
οσο για τον "ανεπι8υμητο" συμφωνω μαζι του οτι αλλο τουριστ κι αλλο μονιμος κατοικος...επειδη ομως μιλαει για μποτιλιαρισμα στην μοσχα οπου το εχω ζησει παμπολες φορες οπως και στην ρωμη οπως και στο παρισι εχω να τον ρωτησω το εξης...Ε ΚΑΙ??? Ε ΚΑΙ???ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΜΑ Ε ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝ ΕΧΕΙ -20 Ε ΚΑΙ??? ΠΟΥ 8ΕΛΈΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ Ο ΚΑ8ΕΝΑΣ????ΣΚΟΤΙΖΕΤΕ Τ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!!!ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΓΓΕΣ ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΛΙΩΣΕΤΕ ΤΟ ΓΚΑΒΛΙ ΣΑΣ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΜΟΥΝΙΑΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΚΟΙΤΑΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΓΑ ΞΥΓΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΣΑΣ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΕΕΕΣΣΣΣ!!!!
ΤΟ 8ΡΕΝΤ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΡΩΣΙΑ ΣΕΞ ΚΑΙ ΒΟΝΤΚΑ...ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΝΤΚΑ??Η ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΟΥΝΙ 8Α ΜΙΛΑΜΕ?
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Τι βοντκα? Ρούσκι σταντάρ η τσάρσκαγια? Ή την άλλη με το πιπέρι ( παναγία μου!!!!) :cheesy:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866

ruskiy standart

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Like
0
Πόντοι
6
ρουσκι στανταρτ την κλασικ ομως οχι την πλατινουμ...δε λεει κα8ολου...εμενα μ αρεσει κι η γιουρι ντολγκορουκι!οσο για το πιπερι ηπια 2 με πιπερι με 40 πυρετο πριν μεγαλο ιβεντ...εγινα περδικι σε μια ωρα!βγηκα και χορευα σα κατσικι μεχρι τα χαραματα :grin:
 

ruskiy standart

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Like
0
Πόντοι
6
trava plysoy ki erxomai...me 17000 post den exeis tipot allo na kaneis sth zwh sou?se lupamai..
grattami le palle di nuovo bixliari
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Τι λέτε ρε μαλάκες εδώ γαμώ την πουτάνα μου. Δεν καταλαβαίνω τίποτα. :headbang: :helpplea:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
στα 20000 ποστ κερδιζεις τζαμπα τριπ στην ρωσια!

με τις μουνόψειρες καθάρισες;


Υ.Γ.
ρώτα ρε μαλέα τον ιπποτάκο εάν χρειάζεται να πάω ρωσία....... κλάψε τώρα κομπλέξα.... :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2:

και να προσέχεις που βάζεις τον μπούτσο σου κλωνάκο.....  :grin:
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
ρουσκι στανταρτ την κλασικ ομως οχι την πλατινουμ...δε λεει κα8ολου...εμενα μ αρεσει κι η γιουρι ντολγκορουκι!οσο για το πιπερι ηπια 2 με πιπερι με 40 πυρετο πριν μεγαλο ιβεντ...εγινα περδικι σε μια ωρα!βγηκα και χορευα σα κατσικι μεχρι τα χαραματα :grin:


Φίλτατε, πολλές φορές ταλαιπώρησα τον οργανισμό μου σε βασανιστικά και ολονύχτια debate για το αν είναι καλύτερη η Russky Standard ή η Smirnoff Black.

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε από την αρχή ότι η Russky Standard είναι πολύ μεταγενέστερη της Smirnoff Black και είναι πιστή αντιγραφή της.

Τρεις αποστάξεις και οι δύο (όχι τις βλακείες της Absolute ή της Skyy με τις 5 αποστάξεις), χρησιμοποίηση πολύ ελαφρών υδάτων (φτωχά σε άλατα και μέταλλα – λιωμένοι πάγοι όπως λέει η παράδοση) και αργό φιλτράρισμα με άνθρακα για απαλή και μεταξένια γεύση.

Το ότι η Russky Standard είναι απομίμηση της Smirnoff Black δεν σημαίνει τίποτα. Πολύ συχνά τα παιδιά ξεπερνούν τους γονείς τους.
Όμως, είμαι πεπεισμένος πλέον, ότι η Smirnoff Black είναι ανώτερη.
Η σύγκριση είναι δύσκολη διότι έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά. Αν όμως βαθμολογήσεις αυστηρά τα τρία σημαντικότερα χαρακτηριστικά, καθαρότητα, σώμα-κορμός, και απαλότητα, νομίζω ότι η Smirnoff Black υπερέχει στα σημεία.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Με το που φτάνεις Αγία Πετρούπολη φεύγοντας από το αεροδρόμιο προς την πόλη το πρώτο πράγμα που βλέπεις είναι το εργοστάσιο παραγωγής της Ρούσκι ΣτάνταρΤ ( ντάξει περσόνα το έμαθα)!

Πάντως η πιο ακριβή βόντκα ήταν η Τσάρσκαγια -κάτι, δε θυμάμαι :cheesy:.

O περσόνα δε χρειάζεται να τραβιέται στις βόρεις παγωμένες στέπες! Τα προιόντα της έρχονται κατευθείαν σε αυτόν, και εκείνος τα περιμένει αραγμένος στα θερμά ηλιόλουστα νότια μέρη και θάλασσες!  :rockon: :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom