Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Καλημερα σε ολους τους ρωσοφιλους ....

Εχθες πηγα στην αλυσιδα super market ASBOUKA VKOUSNA ...
Υπηρχαν προιοντα με τρελες τιμες .. Πριν απο την κριση δεν ειχα δει τετοιες τιμες ..Ε

Μιλαω για φρουτα ΙΑΠΩΝΙΑΣ ..

Λοιπον :

Καρπουζι 4.000 ρουβλια / 1 κιλο ( περιπου 3-4 κιλα ηταν το καρπουζακι , δηλαδη 12-16.000 ρουβλια )
Μανταρινια  4.400 ρουβλια / 1 κιλο
Πορτοκαλια 2.800 ρουβλια / 1 κιλο
Μηλα  3.500 ρουβλια / 1 κιλο  ( σχεδον 500 γραμμαρια το καθε μηλο )
ΕΝα περιεργο φρουτο μικρο ( πρωτη φορα το βλεπω ) 6.200ρουβλια / 1 κιλο ..

Αυτα τα προιοντα ηταν ολοφρεσκα . Οσο εβλεπα τις τιμες , 2 ατομα αγορασαν ..
Πριν απο την κριση εν υπηρχαν αυτα τα προιοντα ...

Αυτα υπαρχουν σε ολα τα ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ασμπουκα βκουσνα . . .


 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
:2funny: Ἐπὶ τέλους καὶ ἕν μειονέκτημα τῆς Ρωσσίας τὸ ὁποῖον ἐμμέσως ὡμολογήσατε! Τὸ Datsun μου τοῦ 1975 ἐπωλήθη τῷ 1991 καὶ ἦτο ὡς καινούριο. Ἐν Ρωσσίᾳ αὐτοκίνητον 5 ἐτῶν εἶναι σωρὸς σιδηρικῶν :)
εμενα το αμαξι μου VAZ 21093i ειναι 6 ετων.το ειχα αγωρασει καινουργιο.εχει κανει 178.000 και ειναι σαν καινουργιο.ειναι θεμα ανθρωπου.οι Ρωσσοι δεν τα προσεχουν τα αυτοκηνιτα τους.οι Γερμανοι το αντιθετο.ειχα παρει ενα Moskvitz απο τη Γερμανια το 1994 ηταν 19 ετων!το ειχε ενας γερος.ηταν σε καλητερη κατασταση απο οτι ενα ιδιο αμαξι 2-3ετων στη Ρωσσια.εγω του κανω καθε 2 χρονια αντισκοριακη προστασια.οι Ρωσσοι μονο οταν το αγοραζουν.το πλενω και το γυαλιΖω συνεχεια.το σαλονι του ειναι σαν καινουργιο και παντα μυριζει ωραια για να νιωθουν ευχαριστα οι γκομενες.ενας φιλος μου ειχε μπει στ'αμαξι πριν κανα εξαμηνο και με ρωτησε αν ειναι καινουργιο?
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Πορτοκαλια 2.800 ρουβλια / 1 κιλο
Μηλα  3.500 ρουβλια / 1 κιλο  ( σχεδον 500 γραμμαρια το καθε μηλο )

Mηπως κανω λαθος ? Δηλαδη 1 κιλο πορτοκαλια παει γυρω στα 62 ευρω ?  :think:
Και 1 κιλο μηλα γυρω στα 78 ευρω ?  :think:
και το καθε μηλο εχει 39 ευρω ? :think:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Mηπως κανω λαθος ? Δηλαδη 1 κιλο πορτοκαλια παει γυρω στα 62 ευρω ?  :think:
Και 1 κιλο μηλα γυρω στα 78 ευρω ?  :think:
και το καθε μηλο εχει 39 ευρω ? :think:
πορτοκαλια βρισκεις και με 35-40 ρουβλια το κιλο.τα μηλα εχουν 55-70 ρουβλια το κιλο.μιλαω για μεσες τιμες.σημερα μην ξεχνας οτι ειναι προταπρηλια και ο Ευριπιδης μας κανει πλακα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
πορτοκαλια βρισκεις και με 35-40 ρουβλια το κιλο.τα μηλα εχουν 55-70 ρουβλια το κιλο.μιλαω για μεσες τιμες.σημερα μην ξεχνας οτι ειναι προταπρηλια και ο Ευριπιδης μας κανει πλακα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ααα μαλιστα..αντε και του χρονου να'μαστε καλα..!!

Αυτα..
 

Constan

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2009
Μηνύματα
907
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
6
Καλημέρα παιδιά... Αν κ γραφω πρώτη φορά στο site, δεν μπορώ να πω ότι ειμαι "καινούργιος"...
Το site το γνωρίζω από την εποχή που πρωτοδημιουργήθηκε κ ήταν .gr!!!!
Παλια ήμουν κ μέλος με άλλο nick name....
Γράφω εδώ γιατί θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση στους φίλους που ξέρουν από Ρωσσία κ ειδικότερα από Μόσχα, κ αν μπορούν να με βοηθήσουν...
Η ερώτησή μου είναι η εξής: Κατά πόσο μπορούμε να βρούμε local τηλέφωνο κάποιου (αν υπάρχει δλδ χρυσός οδηγός στην Μοσχα), ξέρωντας μόνο το όνομά του κ 2η ερώτηση, αν υπάρχουν πολλές real estate εταιρίες στην Μόσχα κοντά στην Κοκκινη Πλατεία κ πως μπορώ να βρώ τα τηλεφωνα.....
Οι περισσότεροι βεβαια καταλαβαίνουν τι ψαχνω να βρω, ψηλους στα αχυρα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις :)
Θα είμαι ευγνωμων σε οποιον μου δώσει καποια βοήθεια, αλλά κ πάλι αν δεν μου απαντήσετε δεν πειράζει, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ κ να προσέχετε !!!!!
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ !!!!
 

kiapk

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
64
Like
0
Πόντοι
0
Για δες αυτό το link μήπως σε βοηθήσει


και αυτό για την περίπτωση που γενικεύσεις το ερώτημα σου


Αν τώρα σ ενδιαφέρει για Βουλγαρία – Ρουμανία – Μολδαβία στείλε ΠΜ.
(Επιχειρηματικές ξεναγήσεις, επενδυτικές πληροφορίες, επίσημες μεταφράσεις, αναζήτηση προϊόντων, υπηρεσιών κ.α. ;))

π.χ. κράτα τα μαλλιά σου και διάβαζε: 600 ευρω / τ.μ.
Διαμέρισμα (κατάλληλο για επαγγελματική στέγη ή κατοικία), νεόδμητο, ακατοίκητο, θέα πανοραμική, διαμπερές, στο κέντρο του Pleven ανάμεσα σε τρία μεγάλα πάρκα, δίπλα στο μουσείο, και στο καλύτερο σημείο του κέντρου. Σα να λέμε η Κηφισιά στο κέντρο.
Δηλαδή θα κάνεις τις τρέλες σου  ;) και θα περνάς καλά τα επόμενα χρόνια και αυτός που θα το αγοράσει από εσένα όταν ξανασηκωθούν οι τιμές θα πληρώσει τα μαμίσια που εσύ θα έχεις ρίξει μέχρι να έρθει η ώρα να το πουλήσεις...

Αυτά μέχρι να απαντήσει ο ειδικός για την Ρωσία, που μάλλον κάνει τώρα service σε κάποιο saloon.
(βλέπε Louky Look).  ;)
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Έβαλαν βόμβα στο άγαλμα του Λένιν
1 Απριλίου 2009, 17:44
Μια μεγάλη τρύπα ήταν το αποτέλεσμα έκρηξης βόμβας στο μπρούτζινο άγαλμα του Βλαντιμίρ Λένιν στην Αγία Πετρούπολη. Ευτυχώς δεν υπήρξαν θύματα ή άλλες ζημιές από την έκρηξη, ενώ οι Αρχές δε γνωρίζουν ακόμα το κίνητρο της βομβιστικής ενέργειας.
Το περιστατικό συνέβη τα ξημερώματα της Τετάρτης και η δυνατή έκρηξη προκάλεσε μια τρύπα διαμέτρου ενός μέτρου στο παλτό του αγάλματος του Λένιν.
Το συγκεκριμένο άγαλμα συμβολίζει την επιστροφή του Ρώσου ηγέτη από την εξορία τον Απρίλιο του 1917, όταν ο Λένιν έβγαλε λόγο λίγα λεπτά αφότου αποβιβάστηκε από το τρένο που τον μετέφερε.
Λίγους μήνες αργότερα, ο Λένιν ηγήθηκε της επανάστασης που έριξε την τότε κυβέρνηση και έφερε στην εξουσία το κομμουνιστικό κόμμα, το οποίο παρέμεινε στη διακυβέρνηση της Ρωσίας για περισσότερα από 70 χρόνια.
Μετά το θάνατο του Λένιν το 1924, η Αγία Πετρούπολη μετονομάστηκε σε «Λένινγκραντ».
=========================
Απο
Βρε Δημητρη αληθεια ειναι αυτο ή πρωταπριλιατικο ψεμα;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Έβαλαν βόμβα στο άγαλμα του Λένιν
1 Απριλίου 2009, 17:44
Μια μεγάλη τρύπα ήταν το αποτέλεσμα έκρηξης βόμβας στο μπρούτζινο άγαλμα του Βλαντιμίρ Λένιν στην Αγία Πετρούπολη. Ευτυχώς δεν υπήρξαν θύματα ή άλλες ζημιές από την έκρηξη, ενώ οι Αρχές δε γνωρίζουν ακόμα το κίνητρο της βομβιστικής ενέργειας.
Το περιστατικό συνέβη τα ξημερώματα της Τετάρτης και η δυνατή έκρηξη προκάλεσε μια τρύπα διαμέτρου ενός μέτρου στο παλτό του αγάλματος του Λένιν.
Το συγκεκριμένο άγαλμα συμβολίζει την επιστροφή του Ρώσου ηγέτη από την εξορία τον Απρίλιο του 1917, όταν ο Λένιν έβγαλε λόγο λίγα λεπτά αφότου αποβιβάστηκε από το τρένο που τον μετέφερε.
Λίγους μήνες αργότερα, ο Λένιν ηγήθηκε της επανάστασης που έριξε την τότε κυβέρνηση και έφερε στην εξουσία το κομμουνιστικό κόμμα, το οποίο παρέμεινε στη διακυβέρνηση της Ρωσίας για περισσότερα από 70 χρόνια.
Μετά το θάνατο του Λένιν το 1924, η Αγία Πετρούπολη μετονομάστηκε σε «Λένινγκραντ».
=========================
Απο
Βρε Δημητρη αληθεια ειναι αυτο ή πρωταπριλιατικο ψεμα;
εδω δεν ειπαν τιποτα! :2funny:μαλλον ο Τριανταφυλοπουλος μας δουλευει! :2funny:ασε που δεν ακουγεται λογικα τρυπα διαμετρου ενος μετρου στη βαση του αγαλματος!!!!θα ηταν τρομερη εκρηξη!!!!!
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
dimitraki29 που ζω?
πηγα για ενα καφε και ενα κλαμπ σαντουιτς και πληρωσα 12+ 4,95 ευρω= 16,95
δηλαδη σε δραχμες 4098+1686=5784
ειναι για να τρελενεσαι
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπον ... Καλημερα ..
ΣΗμερα που ειναι 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ .. εχω να πω , οτι αυτα που ανεφερα εχθες ηταν ΑΛΗΘΕΙΑ ...
και οταν ξαναπαω θα βγαλω φοτος και θα σας στηλω ..
οκ ?

Οσο για πορτοκαλια πηρα απο το ΣΕΝΤΜΟΙ ΚΟΝΤΙΝΕΝΤ με 104 ρουβλια το κιλο ..
Τα πιο φτηνα που βρισκεις εω πορτοκαλια ειναι περιπου με 80 ρουβλια .
Κατω απο 80 πολυ δυσκολα , και θα ειναι χαλια .

Μηλα στο σεντμοι κοντινεντ ειχαν πολονεζικα ( χαλια φενοντουσαν ομως ) 30 ρουβλια περιπου . Και κατι αλλα κινεζικα τα ειχαν 90 ρουβλια ..

Οσο για τα χθεσινα , μεχρι την κυριακη θα σας βαλω φοτος ..

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
τελικα Λευτερη ηταν αληθεια η βομβα :2funny: :2funny: :2funny:.αλλα το περασαν στα ψηλα.η τηλεωραση το βραδυ το εδειξε για πολυ λιγο.προσπαθουνε να μην δωσουν σημασια για να μην αποκτισουν οπαδους αυτες οι αργανωσεις αναρχικων.
Λοιπον ... Καλημερα ..
ΣΗμερα που ειναι 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ .. εχω να πω , οτι αυτα που ανεφερα εχθες ηταν ΑΛΗΘΕΙΑ ...
και οταν ξαναπαω θα βγαλω φοτος και θα σας στηλω ..
οκ ?

Οσο για πορτοκαλια πηρα απο το ΣΕΝΤΜΟΙ ΚΟΝΤΙΝΕΝΤ με 104 ρουβλια το κιλο ..
Τα πιο φτηνα που βρισκεις εω πορτοκαλια ειναι περιπου με 80 ρουβλια .
Κατω απο 80 πολυ δυσκολα , και θα ειναι χαλια .

Μηλα στο σεντμοι κοντινεντ ειχαν πολονεζικα ( χαλια φενοντουσαν ομως ) 30 ρουβλια περιπου . Και κατι αλλα κινεζικα τα ειχαν 90 ρουβλια ..

Οσο για τα χθεσινα , μεχρι την κυριακη θα σας βαλω φοτος ..
δηλαδη γάμησε τα!πανακρυβα!τωρα ειδα στο ψυγειο της σακουλες απο τα πορτοκαλια.τα πηρα με 39,9 ρουβλια το κιλο.μιλαμε για φοβερα πορτοκαλια.τα μηλα εδω εχουν απο 45 ρουβλια το κιλο.πολυ ακριβει ειστε Ευριπιδη!παντος η πλακα ειναι οτι στο Νοβγκοροντ τα προ'ι'οντα ειναι λιγο ακριβοτερα απο την Αγια Πετρουπολη.γιατι απο εκει τα φερνουν!
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Εδω ειναι ακριβοτερα για πολλους λογους .
1. Ακριβα μεταφορικα απο τα λιμανια .
2. Ακριβα ενοικεια τα μαγαζια / σουπερμαρκετ
3. Μεγαλο κερδος ( βαζουν )


Αρα και γι αυτο ολα τα πληρωνουμε πιο ακριβα ..
Οπως εβλεπα και για εταιρειες κινητης τηλεφωνιας .
Στη μοσχα εχουν τις πιο ψηλες τιμες απο οποιαδηποτε αλλη πολη ...

ΤΙ νες διμιτρακι ? ΣΗμερα το πρωι εω χιονιζε λιγακι ..
τωρα εχουμε +2 περιπου .

Προσλαβαμε μια γραμματεα ΜΟΥΝΑΡΑ .. δουλευει απο την δευτερα .. ΜΟΥΝΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Απο SHAKHALIN  , σπουασε στην Αγ. Πετρουπολη  και ειναι 2 χρονια στη μοσχα ...
Αγγλικα τελεια ..
Αννα την λενε ....
Αλλα δεν θελω να μπλεξω με ατομα απο την δουλεια ..
Υποψην στο γραφειο που ειμαι , ημαστε 2 αντρες + 12 κοπελες-γυναικες ...
καλη αναλογια ε ?
Αλλα δεν κανω τιποτα :(
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
εδω εχουμε ηλιο και +5.και εγω προσπαθω να μην την παιφτω σε ατομα στη δουλεια μου  :2funny:(γκομενες που σουλευουν στις ντισκο.γιατι μετα οταν της βαρεθεις δεν φευγουν και αναγκαστικα της βλεπεις συνεχεια και σου σπανε τ'αρχηδια.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Οι τουρμπινες του Boeing 737-600 της SAS μουκριζαν βαρια καθως προσγειωνοταν στον παγωμενο διαδρομο του Pulkovo δινοντας τελος στα ονειρα που εκανα χαζευοντας τα μπουτια της καταξανθης (τι πρωτοτυπο !!!) Σουηδης αεροσυνοδου.
Για την Ιστορια και για τους μη κατεχοντες το Pulkovo ειναι το αεροδρομιο της Αγιας Πετρουπολης και ειναι κατα τι χειροτερο απο το παλιο δικο μας Ανατολικο Αεροδρομιο.
Καθαρισα στο φτερο με Immigration και τελωνειο. Εδω δεν κανουν μαλακιες οπως στην Ουκρανια με σκαναρισμα των αποσκευων κλπ.
Αργα το απογευμα συναντηθηκα  με τον φιλο μας τον Δημητρακη, ο οποιος με εστησε και κανα 20λεπτο στο ραντεβου που ειχαμε δωσει στο метро "Пл. Ленина". Ο λογος; εκανε καμακι και προσπαθουσε να ψησει για ραντεβου την αστυνομικο που ειχε βαρδια στο μετρο. :headbang:
Περπατησαμε κανα 10 λεπτο και μετα βρεθηκαμε στο σαλουν ул. Комиссара Смирнова.
Ολες οι γκομενες πραγματικες/αληθηνες. Δεν ξερω γιατι εχει πεσει photoshop στις φοτογραφιες τους. Ειλικρινα δεν χρειαζεται.
Ο Δημητρακης πηρε την ЛОЛА, και εγω κατεληξα στην НАСТЯ. 4000 ρουβλια για 2 ωρες (80 ευρω) Καμια σχεση με μπουρδελα με την ενοια που εμεις τα ξερουμε. Πραγματικα GFE. Εγω παραγειλα μια σαμπανια (11 ευρω) καιη НАСТЯ την εχυνε πανω μου και μετα με εγλυφε.
Σκεφτομαι να ξαναπαω και σημερα τωρα που "εμαθα το δρομο". Δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις το σαλουν χωρις την βοηθεια καποιου ντοποιου.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Ο Δημητρακης "εν ωρα εργασιας" καθως ετοιμαζεται να διαβει την πορτα του  На Комиссара Смирнова

 

Συνημμένα

  • dhmhtrakis en wra ergasias.jpg
    dhmhtrakis en wra ergasias.jpg
    271,8 KB · Εμφανίσεις: 20

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Η ЛОЛА του Δημητρακη
 

Συνημμένα

  • photo lola.jpg
    photo lola.jpg
    35,1 KB · Εμφανίσεις: 23

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom