Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Αγαπητέ latex μπορώ να καταλάβω απο το πως γράφει ο καθένας εδώ μέσα και τι μορφωτικό επίπεδο έχει πάνω κάτω.Στο forum γράφουμε Ελληνικά και στα εκτός Ελλάδος Αγγλικά κυρίως που τα καταλαβαίνουν οι περισσότεροι.Εσύ συγκεκριμένα έγραφες Ρωσικά με Γλαγωλιτικό αλφάβητο σε κοινά thread του forum με αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνει η πλειοψηφία τι έγραφες.
Ρωσόφωνοι εξάλλου εδώ μέσα πέρα απο τις πουτάνες,τις τσατσάδες,τους νταβάδες και των διαφόρων αφεντικών των χώρων αυτών (οι οποίοι φυσικά δεν γράφουν παρά μόνο βλέπουν όπως ξέρεις πολύ καλά) οι υπόλοιποι είναι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ που γνωρίζουν αυτή την γλώσσα!!!
Το forum μην ξεχνάμε είναι Ελληνικό έτσι? Εγώ γνωρίζω άπταιστα Αγγλικά,Γερμανικά και λίγα Ολλανδικά.Τι πρέπει να κάνω? Να γράφω σε κάθε thread Γερμανικά και Ολλανδικά να το παίξω 'ανώτερος' πνευματικά επειδή ξέρω αυτές τις γλώσσες?
Ελπίζω να καταλαβαίνεις και να μην υπάρχει παρεξήγηση καμία σε αυτά που έγραψα και καταλαβαίνεις ότι κανένας προσωπικά απο δω μέσα moderator δεν έχει ρατσιστικές αντιλήψεις εναντίων των Ρώσων και οποιουδήποτε έθνους.Ιδιαίτερα εγώ δεν χρειάζεται να σου απολογηθώ πόσο πολύ αγαπάω αυτή την χώρα γιατί και με Ρωσίδες συναναστρέφομαι και είναι πολύ καλά παιδιά και πρόσφατα είχα ταξιδέψει και στην Αγ.Πετρούπολη όπου είναι σαν πόλη η 'Βενετία του Βορά' και έμεινα με πολύ καλές εντυπώσεις.Στο θέμα όμως της εγκληματικότητας και της πορνείας η Ρωσία είναι όμως σε τραγική κατάσταση  κύριε latex.Δεν υπολογίζουν τίποτα για το χρήμα.Είδα με τα μάτια μου να εκδίδονται Ρώσοι άντρες σε group τουριστών Γερμανών και Αράβων για λίγα Ευρώ σε ξενοδοχείο 4αστέρων που ήμουνα.Ο δε ρεσεψιονίστ με βέρα στο χέρι του, ήθελε να μου πασάρει την γυναίκα του να την γαμήσω και να του δώσω 150 €ευρώ.Φυσικά οι αρχές μου δεν μου επιτρέπουν να κάνω τέτοια πράγματα και προτίμησα call girl ξενοδοχείου 22 Μαϊων που αλλάξαμε και e-mail και είχαμε μέχρι τώρα κάποια επικοινωνία.Μιλούσε άπταιστα Αγγλικά και Γερμανικά σαν εμένα και το όνειρό της είναι να έρθει σε κάποια Δυτική χώρα να δουλέψει σαν πουτάνα για να βγάλει εύκολο χρήμα.Κρίμα αυτή η χώρα που έπεσε τόσο χαμηλά.
σεν ξερω ποτε ειχες παει Αγια Πετρουπολη?παντος η Ρωσσια ειναι πολυ περιεργη χωρα!στα ξενοδοχεια οι μισθοι ειναι της πεινας!περιπου 400 ευρω το μηνα.τα ιδια παιρνει και καποιος που δουλευει σε ενα τουρηστικο γραφειο με γνες Αγγληκων και Γερμανικων η Ιταλικων!γι αυτο και εχει ελληψη προσωπικου!!δεν παει κανενας!ενας καθηγητης πανεπηστημιου παιρνει καμια 500αρια ευρω το μηνα.ενας πολιτης κινητων τηλεφωνων σε μαγαζι μπορει να εχει μισθο και 800 Ευρω το μηνα!εβλεπα σε αγγελιες οτι ζητουναι οδηγους σε φορτηγακια β κατηγοριας να μοιραζει γαλατα στην πολη εγραφε μισθος 30.000-35.000 ρουβλια(845-985)ευρω το μηνα!!!!τα ξενοδοχεια ειναι δυστηχως βουρκος!παντος στις πουτανες δεν ειναι οπως στην Ελλαδα.παρα πολλοι ιδιοκτητες απο τα κρυφα μασσατζαδικα τα εχουν αστυνομικοι.και τα υπολυπα τους πληρωνουνε καθε μηνα 500-800 ευρω περιπου για να τους καλυπτουνε και να προιδοποιουνε οταν βγαινει το τμημα ηθων να κανει εφοδους!ισως και γι αυτο νταβατζιδες οπως στην Ελλαδα δεν υπαρχουνε.παρα πολλες κοπελιτσες φοιτητριες πανε και δουλευουνε εκει 1-2 μερες την εβδομαδα για χαρτζηλικι.ολα ειναι πιο κυριλε απο οτι στην Ελλαδα.εχει τσακωμους αναμεσα σε μεθυσμενους το βραδυ.αλλα αυτη η βρωμια που εχει μαζευτη στην Ελλαδα δεν υπαρχει....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
θελω να μπω μεσα σου πως ειναι στα ρωσσικα...οχι το θελω να σε γαμωσω..οχι αυτο
το σε θελω ειναι я хочу тебя=ΓΙΑ ΧΑΤΣΟΥ ΤΣΙΜΠΙΑ=JIA HATSU TSIBIA.το πιο συνηθισμενο.στο γραφω και με Αγγλικους χαρακτηρες για να το διαβασεις καλητερα.το θελω να μπω μεσα σου ειναι я хочу войти в тебя=ΓΙΑ ΧΑΤΣΟΥ ΒΑ'Ι'ΤΣΙ Φ=(ενας ειχος μεταξι Β και Φ) ΤΣΙΜΠΙΑ.εγω οταν παω να τους το χωσω συνηθως τους λεω:Принцесса могу войти?=πριντσεσα μαγκου βα'ι'τσι?=πρηγκιπισσα μπωρω να μπω(με την εννοια να στον βαλω).τους αρεσει γιατι εχει μια γλυκητιτα.τι να σου πω δεν ξερω ποιο σου ταιριαζει καλητερα?
 

Επισκέπτης
το σε θελω ειναι я хочу тебя=ΓΙΑ ΧΑΤΣΟΥ ΤΣΙΜΠΙΑ=JIA HATSU TSIBIA.το πιο συνηθισμενο.στο γραφω και με Αγγλικους χαρακτηρες για να το διαβασεις καλητερα.το θελω να μπω μεσα σου ειναι я хочу войти в тебя=ΓΙΑ ΧΑΤΣΟΥ ΒΑ'Ι'ΤΣΙ Φ=(ενας ειχος μεταξι Β και Φ) ΤΣΙΜΠΙΑ.εγω οταν παω να τους το χωσω συνηθως τους λεω:Принцесса могу войти?=πριντσεσα μαγκου βα'ι'τσι?=πρηγκιπισσα μπωρω να μπω(με την εννοια να στον βαλω).τους αρεσει γιατι εχει μια γλυκητιτα.τι να σου πω δεν ξερω ποιο σου ταιριαζει καλητερα?

ωραιος εισαι ρε κ σε παρεξηγησα...μου αρεσε που ζητησες κ συγνωμη απο το γιωργο...σου βγαζω το καπελο αληθεια το λεω...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ωραιος εισαι ρε κ σε παρεξηγησα...μου αρεσε που ζητησες κ συγνωμη απο το γιωργο...σου βγαζω το καπελο αληθεια το λεω...
να το βοηθισουμε το παιδι θελουμε.οχι να το χαντακωσουμε.παντως οι Ελληνιδες που του αρεσουνε ειναι παρα πολυ δυσκολες και κακομαθημενες.
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.011
Πόντοι
8.235
dimitrakis29 εγω το μονο που ξερω ειναι : για ντι μπια λουμπλου και για ντι μπια γιμπου / πως με βρισκεις ????
 

Επισκέπτης
να το βοηθισουμε το παιδι θελουμε.οχι να το χαντακωσουμε.παντως οι Ελληνιδες που του αρεσουνε ειναι παρα πολυ δυσκολες και κακομαθημενες.

μωρε αδικο δεν εχεις..αλλα παντου υπαρχουν οι καλοι κ οι κακοι γιατι να σου πω κ κατι...εαν δεν πληρωσεις στην ελλαδα γαμας ρωσιδα?αμα δεν φυγει χρημα η ρωσσιδα δεν καθεται(εννοω μουναρα)...απλα η ρωσσιδα γαμιεται για το χρημα ενω η ελληνιδα θελει τα παντα..κ να σου πω κ κατι χωρις να ξερω κ αυτες οι ρωσιδες που δεν ειναι πουτανες πρεπει να ειναι ψηλο γκετο με τους ρωσσους κ δεν πρεπει να πολυ γουσταρουν τους ελληνες
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Πρίν 2 μήνες είχα πάει Αγ.Πετρούπολη για 5 μέρες dimitrakis29.H Ρώσικη μαφία κάνει παντού κουμάντο εκεί και λέγεται απ'ότι μου είπαν Tambov Gang.Τα πορνό,πουτάνες,πούστηδες,ανήλικα (Η Ρωσία είναι πρώτη χώρα σε ταινίες παιδεραστίας),οίκοι ανοχής,κλάμπ,ναρκωτικά,όπλα,προστασίες και δεν ξέρω γω τί, τα ελέγχει αυτή η οργάνωση.Για την εγκληματικότητα και την κοινωνική σήψη της Ρωσίας έχει γράψει και ο latex που έχει Ρώσικη καταγωγή και απ'ότι έχει δηλώσει μένει και στην Μόσχα.Η Ελλάδα είναι πολύ μικρή έως ελάχιστη μπροστά στην εγκληματικότητα της Ρωσίας.
dimitrakis29 και συ Ρώσος είσαι?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Πρίν 2 μήνες είχα πάει Αγ.Πετρούπολη για 5 μέρες dimitrakis29.H Ρώσικη μαφία κάνει παντού κουμάντο εκεί και λέγεται απ'ότι μου είπαν Tambov Gang.Τα πορνό,πουτάνες,πούστηδες,ανήλικα (Η Ρωσία είναι πρώτη χώρα σε ταινίες παιδεραστίας),οίκοι ανοχής,κλάμπ,ναρκωτικά,όπλα,προστασίες και δεν ξέρω γω τί, τα ελέγχει αυτή η οργάνωση.Για την εγκληματικότητα και την κοινωνική σήψη της Ρωσίας έχει γράψει και ο latex που έχει Ρώσικη καταγωγή και απ'ότι έχει δηλώσει μένει και στην Μόσχα.Η Ελλάδα είναι πολύ μικρή έως ελάχιστη μπροστά στην εγκληματικότητα της Ρωσίας.
dimitrakis29 και συ Ρώσος είσαι?
οχι εγω ειμαι πορνομεταναστης.εφυγα το 1992 απο την Ελλαδα.οσο για την μαφια ονομαζεται ФСБ και МВД.η πρω'ι'ν κα κε μπε και η αστυνομια!εχει γινει κατι σαν λατινικη αμερικη.ολα υπο τον ελενχο του κρατους.η ταμποβσκαγια και η Καζανσκαγια ητανε τη δεκαετια του 90.η Ταμποβσκαγια και η Καζανσκαγια ητανε οργανωσεις που πουλαγανε προστασια σε ολα.ητανε οργανωσεις η μια με ατομα που ηρθαν απο την πολη του Καζαν και η αλλη απο την πολη του Ταμποφ.αρκετοι απο αυτους σκοτωθηκανε πολλοι φυγανε στο εξωτερικο και μερικοι μηνανε αφου κατσανε φυλακη αλλα της κερδοφορες επηχιρισεις τους της εχουνε παρει απο καιρο.τωρα πια ολα τα ελενχει η αστυνομια.παντος καμια σχεση σε σχεση με τη δεκαετια του 90.ολα τωρα ειναι πολυ πιο υσηχα και πολητισμενα.οικους ανοχης δεν εχει.εχει τα κρυφα μασσατζαδικα.που στα πιο πολλα ειναι η ιδιοκτητες η συνεταιροι αστυνομικοι!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
όπως στην ελλάδα δηλαδή  ;)
στην Ελλαδα η αστυνομια δεν εχει τετοια δυναμη.στη Ρωσσια γαμισε τα!ελενχουνε τα παντα.βεβαια εγω κοιταω να κανω τη δουλεια μου να γαμαω και στα αρχιδια μου ολοι τους!!!!
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Είχα μήνες να γράψω αλλά δεν κρατήθηκα διαβάζοντας αυτήν την κόντρα που έχει ξεσπάσει ανάμεσα στους Κ.κ Λάκη Λαζόπουλο και Νίκο Καρβέλα εεε συγγνώμη nokia και τα άλλα δυο τα παλικάρια.
Ρε nokia,δηλαδή είναι απίστευτο αυτό το πράγμα μαζί σου,όχι δε με νοιάζει αν γαμάς και τι,αν τα σκας και πόσα σκας,αλλά κάθε φορά που διαβάζω αυτά που γράφεις μου τον φέρνεις στο μυαλό.Είναι λες και τον βλέπω μπροστά μου,λες και έχω ανοίξει το ΣΤΑΡ και μιλάει,μιλάει,μιλάει και τα λέει,όπως πάντα,τόσο εκκλεπτισμένα και λεπτεπίλεπτα,αλλά πάνω απ'όλα σταράτα και αντρίκια.Ναι φίλε nokia,μέσα από τα λόγια σου τον είδα,είσαι ίδιος,είσαι αυτός ο κολλητός της Πάρις Χίλτον,ο μίστερ τσιουάουα.....

ο Εθνικός μας Σταρ,Πάνος Ευαγγελόπουλος!!!
Υποκλίνομαι!!!

Κυριε..πως σε ειπαμε ? Ααα νικπονι..λοιπον δεν με ενδιαφερει ποιον σου θυμιζω..
Απο που το συμπερανες αυτο βρε εξυπνακια ?

Εαν ψαξεις ολο το σαιτ, θα δεις οτι ποτε δεν εκρινα καποιον που περιμενει να γαμισει στην Φυλης με 20 ευρω διπλα απο ενα βρωμιαρη Πακιστανο..ποτε δεν εκρινα καποιον που γαμησε μια πορνοσταρ με 400 ευρω....ποτε δεν εκρινα καποιον που του αρεσει να γαμαει τραβεστι η καποιον που την βρισκει με μια φραπεδια σε στριπτηζαδικο...

Ποτε δεν εκρινα στο παρελθον τον dimitraki29, ο οποιος πρωτος αρχισε να μου τα χωνει, οταν δηλωνε οτι ειναι ενας τεμπελης ανεργος πορνομεταναστης που ενδιαφεροταν να λαβει μερος στο διαγωνισμο για την μεγαλυτερη μαλακια..

Αλλα ολοι αυτοι οι κομπλεξαρες αρχισαν να με κρινουν επειδη εδωσα μια φορα
20 ευρω μπουρμπουαρ σε μια κοπελιτσα..

Τωρα εαν μετα απο ευτο το γεγονος, σου θυμιζω τον Ευαγγελοπουλο..τι να σου πω..να το κοιταξεις με τον ψυχολογο σου.

Ααα και που'σαι..Συνεχισε να απεχεις απο το γραψιμο..Διοτι εαν συνεχισεις να γραφεις τα ιδια..απλα θα γραφεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...!!
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
εχεις δικηο φιλε συγνωμη σε σενα και τα αλλα παιδια αλλα τα  πηρα στο κρανιο...νασε καλα

Και που το βρηκες το κρανιο βρε ανεγκεφαλε ? Απο οσα εχεις γραψει μεχρι τωρα για μενα το αντιθετο δειχνεις...!!

Στο ξανα ειπα..οταν θα γραφεις σε εμενα, θα σκεφτεσαι και θα τεκμηριωνεις..

Σου ειναι τοσο δυσκολο ????????





 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
[size=10pt]Προς kopronis65 και nokia

Ηρεμία παιδιά και σταματήστε τα υβριστικά σχόλια!!!

Υπάρχουν και τα pm

To thread αναφέρεται στη Μόσχα[/size]

Ελα..σοβαρα ?? Υπαρχουν και τα πμ και το thread ειναι για την Μοσχα ??

Σωπααα ρε αδελφε...!! Δεν ειχαμε παρει γραμμη τα κοζια...σορι..!!

Και που ησουνα και τι εκανες κε mod, οταν αρχισαν να μου την μπαινουν χωρις σοβαρο λογο και εβλεπες οτι η κατασταση βρωμαει μπαρουτι ?? Εεε..??

Γιατι δεν πηρες θεση εξ αρχης και εκανες το κουνελι ????



warnmute.gif
 [/color[/URL]]
 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
66
Ελα..σοβαρα ?? Υπαρχουν και τα πμ και το thread ειναι για την Μοσχα ??

Σωπααα ρε αδελφε...!! Δεν ειχαμε παρει γραμμη τα κοζια...σορι..!!

Και που ησουνα και τι εκανες κε mod, οταν αρχισαν να μου την μπαινουν χωρις σοβαρο λογο και εβλεπες οτι η κατασταση βρωμαει μπαρουτι ?? Εεε..??

Γιατι δεν πηρες θεση εξ αρχης και εκανες το κουνελι ????
Φιλε nokia δεν υπάρχει λόγος να γίνεσαι εριστικός..Το κατανοείς και εσύ..Αν όλο το thread γεμίσει με άσχετα εκτός κύριου θέματος post..αυτομάτως γίνεται ανούσιο,βαρετό,κουραστικό ....
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Αγαπητέ nokia, παιδάκια σαν και σένα ΔΕΝ είναι ικανά να με γράψουν στα αρχίδια τους όπως έστειλες και επί προσωπικού......καλή σου μέρα.
 

foibos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
20
Like
4
Πόντοι
0
παιδια......2 μερες αγ.πετρουπολη και επαθα πλακα..ας ειναι καλα και ο δημητρακης που με ξεναγησε..και για την φιλοξενεια του..
ευχαριστω για ολα παιδια.και ειδικα εσενα δημητρακι..αρε φιλε με τις prive σου καρτες για εισοδο σε μαγαζια..θα μου μεινουν αξεχαστα τα μουνακια που σου μιλαγαν..ε...την συνεχεια δεν την λεω ¨)
φυσικα αν μου χαριζες ενα διαμερισμα να εμενα εκει μονιμα θα σε ευχαριστουσα ακομη περισσοτερο..αλλωστε το ενα σου ειναι αρκετο..τι τα θελεις τα αλλα ρε φιλε?
τα λεμε.και παλι ευχαριστω
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Εάν θέλετε να δημιουργήσουμε και thread με Ρώσικα είμαι έτοιμος.Εγώ ο boidopoutsa και ο dimitrakis29 που ξέρουμε την γλώσσα και έχουμε και Ρώσικη καταγωγή μπορούμε να βοηθήσουμε.Επίσης όποιος άλλος ξέρει μπορεί να προσφερθεί.Κύριε Πάνοboss αντιλαμβάνομαι ότι είστε Ρωσόφιλος και στηριζόμαστε στην συμπαράστασή σας.επίσης μπορείτε αν θέλετε να ενώσετε όπως είπαν τα παιδιά το Μόσχα και Αγ.Πετρούπολη σε ένα thread αλλά περιμένουμε μήπως έχουν και άλλες ιδέες για τον τίτλο ονομασίας.Φιλιά απο Μόσχα χιονίζει τώρα  :-* :-*
 

nikpony

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2006
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
Κυριε..πως σε ειπαμε ? Ααα νικπονι..λοιπον δεν με ενδιαφερει ποιον σου θυμιζω..
Απο που το συμπερανες αυτο βρε εξυπνακια ?

Εαν ψαξεις ολο το σαιτ, θα δεις οτι ποτε δεν εκρινα καποιον που περιμενει να γαμισει στην Φυλης με 20 ευρω διπλα απο ενα βρωμιαρη Πακιστανο..ποτε δεν εκρινα καποιον που γαμησε μια πορνοσταρ με 400 ευρω....ποτε δεν εκρινα καποιον που του αρεσει να γαμαει τραβεστι η καποιον που την βρισκει με μια φραπεδια σε στριπτηζαδικο...

Ποτε δεν εκρινα στο παρελθον τον dimitraki29, ο οποιος πρωτος αρχισε να μου τα χωνει, οταν δηλωνε οτι ειναι ενας τεμπελης ανεργος πορνομεταναστης που ενδιαφεροταν να λαβει μερος στο διαγωνισμο για την μεγαλυτερη μαλακια..

Αλλα ολοι αυτοι οι κομπλεξαρες αρχισαν να με κρινουν επειδη εδωσα μια φορα
20 ευρω μπουρμπουαρ σε μια κοπελιτσα..

Τωρα εαν μετα απο ευτο το γεγονος, σου θυμιζω τον Ευαγγελοπουλο..τι να σου πω..να το κοιταξεις με τον ψυχολογο σου.

Ααα και που'σαι..Συνεχισε να απεχεις απο το γραψιμο..Διοτι εαν συνεχισεις να γραφεις τα ιδια..απλα θα γραφεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...!!

Μα γι' αυτό φίλε ΝΟΚΙΑ η ΕΡΙΞΟΝ ή δεν ξερώ εγώ πως σε λένε,δεν γραφω,γιατί όπως είπες κ εσύ γραφω μαλακίες,ενώ εσύ που δεν απέχεις απο το γράψιμο είσαι φωτεινό παράδειγμα για όλους.
Αλλά εγώ ρε φίλε μπορεί να γραφω μαλακίες,εσύ όμως γραφεις λες και είσαι ο Ευαγγελόπουλος και αυτό ήθελα μόνο να δηλώσω,ούτε με νοιάζει αν έδωσες 20 ή 200 σε πουτάνα.Μήπως από μένα τα πήρες;
Ούτε παρτίδες έχω όρεξη να ανοίξω με σένα ούτε με κανέναν.
Έλα γεια τώρα γιατί πολλά είπαμε.
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Εγω απο ρωσικα ειμαι ψιλοασχετιλας. Θα σου δωσω να καταλαβεις τι θελω, αλλα θα σου βγαλω την πιστη. Και να γραφω , αλλα μονο τα κεφαλαια που λεμε. Αν δειτε ρωσικα μικρα κυριολεκτικα θα ζχασετε την μπαλα . εγω δεν τα βγαζω. Αν τα γραφει κιολας αυτος χωρις να σηκωνει το στυλο απο το χαρτι , τοτε ειναι χαος. Το μικρο τ ειναι κατι σαν το μικρο αγγλικο μ ---> m! Το π ειναι σαν το u. Στο πειρπου τωρα, ετσι ; Επίσης οταν το ο δεν τονιζετε προφερετε α! ΠΑΝΤΑ! Και δεν υπαρχει 'ε' αλλα 'ιε'. Ετσι θα πεις Σβιετλανα και οχι Σβετλανα. Θα πεις Μασα Σαραπόβα και οχι Σαράποβα. Μασα σημαινει Μαρια.  Νατασα σημαινει Ναταλια και οχι Αναστασια που ειναι στην Ελλαδα . Την Αναστασια τη λενε Ναστια. 
Εκεινο που ειχα καημο και θα ηθελα βοηθεια ειναι οι βρισιες. Δεν τις εμαθα ποτε. Δεν μπρουσα να ρωτησω τον πατερα 'Πως λεμε μπαμπα αι γαμησου στα ρωσικα;'  :grin:
Ο πατερας μου μιλαγε για το χοκει .Εκει το χοκει ειναι οπως εδω το ποδοσφαιρο. Μεγαλωσα ακουγοντας για τις μεγαλες ομαδες της Τσεσκα και της εθνικης.  Στα αφτια μου ειναι οπως ακουτε εσεις για τους αρχαιους ελληνες. Ο μεγας Αλεξανδρος ειναι ο Τρετιακ (Владислав Третьяк) ! Σουπερ σταρ τερματοφυλακας του χοκει ! 
Περιμενω τις βρισιες ετσι ; Μη με ξεχασετε ;  Βριστε με  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom