Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Κανένα πρόβλημα.
Ας κάνουν ότι θέλουν. Στο κάτω-κάτω η έπαρση έχει τις συνέπειές της.
Αυτοί ας κάνουν τη δουλειά τους, και εγώ τη δικιά μου  :knockinb:
και εγω κανω τη δουλεια μου  :knockinb:αλλα με ενδιαφερει τι γινεται.γιατι αν κλεισουν τα εργοστασια και η χωρα φτωχινει καιπεσουν οι τιμες εγω θα παιρναω πολυ καλητερα :)
 

cavern

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2007
Μηνύματα
82
Like
2
Πόντοι
0
ο Μεντβετζεφ ειναι εντελως αντιθετος γιατι ειναι μισος Εβραιος.η μανα του ειναι Εβραια!οποτε μισει τους αντισημιτιστες!



Δημητράκη μίλα μας λίγο για το παραπάνω.
Ειναι "γνωστό" γενικά στη Ρωσία;
Πηγές σχετικές υπάρχουν;
Πως τον έβαλε ο Σπουτιν;
Το ίδιο ειναι και αυτός;
Ευχαριστώ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
οχι ο Πουτιν δεν ειναι Εβραιος.φυλετικα απο χαρακτηρα παντως οι Ρωσσοι ειναι το ιδιο τσιγγουνιδες οπως και οι Εβραιοι.το οτι ο Μεντβετζεφ ειναι Εβραιος απο τη μητερα του μου το πρωτοειπαν στη σχολη που πηγαινα και μαθαινα Εβρα'ι'κα.αυτο ομως το κρυβουν ακομα και οι κομουνιστες σωπασαν.γιατι στην πραξη δεν υπαρχει αντιπολητευση.τωρα γιατι τον εβαλε ο Πουτιν?ο πιθανοτερος για προεδρος ηταν ο πρω'ι'ν υπουργος αμυνας ο Ιβανόφ.αλλα αυτος ειχε ηγετικα χαρησματα και μπορει να παραμεριζε τον Πουτιν μετα απο καποιο διαστημα.ο Μεντβετζεφ ειναι και αυτος απο την Αγια Πετρουπολη οπως και ο Πουτιν.ειναι πολυ νεος και δεν εχει να επηδιξει τιποτα.ο Πουτιν μπορει να λεει οτι ηταν αντισυνταγματαρχης της КГБ.ο Μεντβετζεφ ειναι στη σκια του Πουτιν.και οταν ερθει η ωρα των εκλογων ο Πουτιν ανετα θα μπορεσει να ξανακατεβει για προεδρος.χωρις να υπαρξει καμια αντιδραση.και φυσικα ο κοσμος θα τον ψυφισει....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
.....στην τηλεωραση παιζει και πολυ 25й КАДР.εμενα μου το εδειξε η γκομενα ψυχιατρος που εχω.εκει που η τηλεωραση δειχνει μια εκπομπη πολυ γρηγορα αναλασεται η φωτογραφια του Πουτιν(αν η τηλεωραση εχει Pause μπορεις να παγωσεις την οθονη και να το δεις.λιγο δυσκολο θελει πολυ προσπαθεια).αυτο δεν φενεται με γυμνο ματι αλλα δρα στο υποσηνηδιτο.πριν 4 χρονια περιπου επαιζε ποδοσφαιρο Ρωσσια-Ιαπωνια το δειχναν στη Μοσχα σε γιγαντιαιες οθονες.βαζανε συνεχεια κατι διαφημησεις με κατι τρανσφορμερς που σπαγανε τα παντα.το παιχνηδι που δεν ειχε καμια βαθμολογικη σημασια ελειξε 1-1 αλλα ο κοσμος εσπασε βιτρινες,εκαψε αυτοκηνιτα και γιναν πολλα επησοδια.και επι Γιελτσιν γινονταν τετοιες παρεμβολες στην τηλεωραση αλλα οχι σε τετοιο βαθμο και οχι συνεχεια.βλεποντας αυτα τα μυνηματα στην τηλεωραση το υποσηνηδιτο σου σε κανει να συμπαθεις τον Πουτιν!εμενα λογω ανωμαλιας επιδρα αντιθετα με αποτελεσμα να τον συχαινομαι :2funny:!ετσι ειπε η γκομενα η ψυχιατρος :2funny:πριν της τον βαλω στο στομα :2funny:μ'αρεσει που μου λεει διαφορα ακουω καυλωνω και οταν καυλωσω αγρια της κλεινω το στομα με την πουτσα :2funny:----παντος εχει δικιο σε αυτα που λεει!
 

cavern

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2007
Μηνύματα
82
Like
2
Πόντοι
0
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Εβλεπα στο Russia today την επίσκεψη του Μεβ-φ στην Ισπανία.  Οντως αυτό το παιδαρέλι δεν γεμμίζει το μάτι καθόλου. Χαμένος και αγοραφοβικός σαν τον Καραμάν-Αμαν μας.
Αλλά για το πως άνοιξαν όλες οι πόρτες προς την κορυφή παραμένει προς ερευνα.

Να γελάσουμε και λίγο. Πές μας για τα κίνητρα της ενασχόλησής σου με την Εβραική.
Ξέρεις και εγώ έκανα Κινέζικα για ένα-δυο χρόνια.ΛΟΛ
 

cavern

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2007
Μηνύματα
82
Like
2
Πόντοι
0
.....στην τηλεωραση παιζει και πολυ 25й КАДР.εμενα μου το εδειξε η γκομενα ψυχιατρος που εχω.εκει που η τηλεωραση δειχνει μια εκπομπη πολυ γρηγορα αναλασεται η φωτογραφια του Πουτιν(αν η τηλεωραση εχει Pause μπορεις να παγωσεις την οθονη και να το δεις.λιγο δυσκολο θελει πολυ προσπαθεια).αυτο δεν φενεται με γυμνο ματι αλλα δρα στο υποσηνηδιτο.πριν 4 χρονια περιπου επαιζε ποδοσφαιρο Ρωσσια-Ιαπωνια το δειχναν στη Μοσχα σε γιγαντιαιες οθονες.βαζανε συνεχεια κατι διαφημησεις με κατι τρανσφορμερς που σπαγανε τα παντα.το παιχνηδι που δεν ειχε καμια βαθμολογικη σημασια ελειξε 1-1 αλλα ο κοσμος εσπασε βιτρινες,εκαψε αυτοκηνιτα και γιναν πολλα επησοδια.και επι Γιελτσιν γινονταν τετοιες παρεμβολες στην τηλεωραση αλλα οχι σε τετοιο βαθμο και οχι συνεχεια.βλεποντας αυτα τα μυνηματα στην τηλεωραση το υποσηνηδιτο σου σε κανει να συμπαθεις τον Πουτιν!εμενα λογω ανωμαλιας επιδρα αντιθετα με αποτελεσμα να τον συχαινομαι :2funny:!ετσι ειπε η γκομενα η ψυχιατρος :2funny:πριν της τον βαλω στο στομα :2funny:μ'αρεσει που μου λεει διαφορα ακουω καυλωνω και οταν καυλωσω αγρια της κλεινω το στομα με την πουτσα :2funny:----παντος εχει δικιο σε αυτα που λεει!


Αυτό στα "Ελληνικά" το λέμε subliminal advertising. Με πρώτη διδάξασα την Κοκα κολα στην αμερικανούσκα και απαγορεύθηκε δια νόμου και κώδικα Διαφημιστικής δεοντολογίας. Το πότε δεν ρισκάρω να αναφέρω κάπου μεταξύ 1+2 Παγκ Πολ. αλλά δεν ειμαι ευκαιρος.
Πέφτανε σφηνάκια μικρά με ταχύτητα πάνω των 25 καρέ το δευτερόλεπτο που δεν μπορει να δει το μάτι ,αλλά καταγράφει άνετα ο εγκέφαλος.
Το κάνουν ακόμα σε εκπάιδευση ειδικών κατηγοριών ανθρώπων, για να τους φανατίσουν.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Εβλεπα στο Russia today την επίσκεψη του Μεβ-φ στην Ισπανία.  Οντως αυτό το παιδαρέλι δεν γεμμίζει το μάτι καθόλου. Χαμένος και αγοραφοβικός σαν τον Καραμάν-Αμαν μας.
Αλλά για το πως άνοιξαν όλες οι πόρτες προς την κορυφή παραμένει προς ερευνα.

Να γελάσουμε και λίγο. Πές μας για τα κίνητρα της ενασχόλησής σου με την Εβραική.
Ξέρεις και εγώ έκανα Κινέζικα για ένα-δυο χρόνια.ΛΟΛ
η πρωτη μου επαφη ηταν στο γυμανσιο οταν ο καθηγητης των θρησκευτικων (πολυ φανατικος εσπαγε τα σινεμα για τον τελευταιο πειρασμο)εγραψε στον πινακα μια λεξη στα Εβρα'ι'κα και μας ειπε οτι οποιος θελει να μαθει Εβρα'ι'κα να παει στη θεολογικη σχολη.παντρευτηκα επητιδες τη μια γιδα μου που εχει Εβρα'ι'κες ριζες.ο ενας παπους της ειναι Εβραιος.τη δεκαετια του '90 ηθελα να παρω Ισραηλινο διαβατηριο(σαν συζηγος Εβραιας το δικαιουμε)αλλα πρεπει να πας να μεινεις εκει 8-9 μηνες.και τωρα δεν εχει την ιδια αξια που ειχε τοτε.τοτε το Ισραηλ πεταγε οικονομικα τωρα δεν παει καθολου καλα.τοτε στη σχολη ρων Εβρα'ι'κων που πηγαινα καθε 2 μηνες ερχοταν και καθηγητης απο το Ισραηλ.τωρα εχουν μεινει κατι γέροι καθηγητες.που παιρνουν μισθο 100 ρουβλια την ωρα(ουτε 3 Ευρω).δεν ξερω αν εχει κλεισει κιολας.βεβαια αν χρειαστει η πορτα ειναι ανοικτη.αυτο που σκεφτομαι ειναι αν πλουτισω να παρω εκει ενα διαμερισμα.στην Ε'ι'λάτ(στο πιο νοτιο ακρο στην Ερυθρα θαλασσα)αλλα δεν μου αρεσει η ζεστη!οποτε πρεπει να πηγαινω ανοιξη ή φθηνοπωρο!τωρα οι τιμες στα ακινητα στο Ισραηλ εχουν πεσει παρα πολυ.
 

cavern

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2007
Μηνύματα
82
Like
2
Πόντοι
0
Με τοσα ακίνητα που σκέφτεσαι να αγοράσεις θα πρέπει να αρχίσεις να μαζεύεις λεφτά και για ένα LearJet για να φτάνεις ξεκούραστος
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Kalispera ....

Sugnwmh pou gia allh mia mera grafw me latinika ..

Gia tin mediedev , to hksera oti eixe rizes evraikes.

EPishs epoidh exw paei sto EILAT 2 fores den mporw na pw oti einai to kalutero meros ..
Sthn eruthra protimw Sharm El SHeikh ..
Sto eilat ti exei ? 10 ksenodoxeia kai merika clubs kai magazia ..
EPishs to kalokairi gemizei olo evraious touristes ..

Enow to sharm  gemizei me ksenous .. kai hlikrina para polles rwssides ..
EPishs dipla sto Sharm exei to Rash Mohamed .. se opoion aresoun oi kataduseis ekei einai to teleiotero meros ..

TI leei h petroupoli dhmhtraki ?  Egw thn pempth ftanw Mosxa ..
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Αυτό στα "Ελληνικά" το λέμε subliminal advertising. Με πρώτη διδάξασα την Κοκα κολα στην αμερικανούσκα και απαγορεύθηκε δια νόμου και κώδικα Διαφημιστικής δεοντολογίας. Το πότε δεν ρισκάρω να αναφέρω κάπου μεταξύ 1+2 Παγκ Πολ. αλλά δεν ειμαι ευκαιρος.
Πέφτανε σφηνάκια μικρά με ταχύτητα πάνω των 25 καρέ το δευτερόλεπτο που δεν μπορει να δει το μάτι ,αλλά καταγράφει άνετα ο εγκέφαλος.
Το κάνουν ακόμα σε εκπάιδευση ειδικών κατηγοριών ανθρώπων, για να τους φανατίσουν.
παντος σε ολο τον κοσμο χρησημοποιειται αυτη η μεθοδος.για την Ελλαδα δεν ξερω?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Kalispera ....

Sugnwmh pou gia allh mia mera grafw me latinika ..

Gia tin mediedev , to hksera oti eixe rizes evraikes.

EPishs epoidh exw paei sto EILAT 2 fores den mporw na pw oti einai to kalutero meros ..
Sthn eruthra protimw Sharm El SHeikh ..
Sto eilat ti exei ? 10 ksenodoxeia kai merika clubs kai magazia ..
EPishs to kalokairi gemizei olo evraious touristes ..

Enow to sharm  gemizei me ksenous .. kai hlikrina para polles rwssides ..
EPishs dipla sto Sharm exei to Rash Mohamed .. se opoion aresoun oi kataduseis ekei einai to teleiotero meros ..

TI leei h petroupoli dhmhtraki ?  Egw thn pempth ftanw Mosxa ..
στην Αιγυπτο ειναι δυσκολο να αγωρασεις ακινητο.δε λεω οτι το Ε'ι'λατ ειναι το τελειο αλλα ειναι οτι καλητερο και ασφαλεστερο μπορει να παρει αγωρασει κανεις στο Ισραηλ.ουτε τρομοκρατικες επιθεσεις γινονται(μια φορα εσκασε μια βομβα)ουτε πυραυλοι πεφτουνε.---στο Ισραηλ το υπαρχουν μερη που εχει παγκακια(ΣΑΦΣΑΛ στα Εβρα'ι'κα)εκει οποιος θελει να γνωριστει καθεται η πλησιαζει αυτες που καθονται και της γνωριζει.---εδω ο καιρος ειναι καλος.πριν 2 μερες ειχε +3 ολο λασπες και σκατα.τωρα εχει -1 και ειναι ολα ωραια χωρις να κανεις κρυο ειναι καθαρα.για Μοσχα δεν μπορω να ξερω?---αν ειναι οταν πας Μοσχα να τα πουμε και τηλεφωνικα.σε παιρνω κατα καιρους στο билайн που ειχαμε μιλισει αλλα δεν το σηκωνει κανεις.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
οτι και να λεμε .οι ρωσιδες ειναι τοπ σε σχεση με τις ελληνιδες.τωρα καποιος φιλος που ελεγε περι πατσοκοιλια στους αντρες ,αυτο δεν ισχυει.Ας ανοιξει μια μερα την tv και να κατσει να δει τα προτυπα που πουλανε γενικα στις γυναικες,,,,Αντρα θελουν και τον θελουν με χρημα,σπιτι,αμαξι,καλοπληρωτεα σιγουρη δουλεια και κ.λ.π. και ας εχει πατσοκοιλια.ΔΕς τον αντρα της μενεγακη,δες τους περισσοτερους αντρες διασημων γυναικων απο μοντελα εως και η τελευταια παρουσιαστρηρια που δεν την ξερει η μανα της.Αυτα ζηταει μια ελληνιδα και ολα τα αλλα ειναι για αυτην αδιαφορα.Καιγανε την ελληνικη σημαια και η ελληνιδα μοντελα και η μεγαλωμενη με δυτικα προτυπα χαιροταν και ελεγε καλα κανουν και την καινε ,αλλα για πηγαινε και καψε μια ρωσικη σημαια να δουμε τι θα πει και μια ρωσιδα.Ουσιαστικες διαφορες που ξεκινανε απο την κουλτουρα που διαθετει μια χωρα.Καποτε ειχαμε κουλτουρα και παρολη την ιστορια της ελλαδας ολα αυτα ειναι ενα τιποτα σημερα.Η ρωσιδα ξερει οτι καποτε οι ρωσοι ηταν νικητες του β παγκοσμιου πολεμου ,και το γιορταζει.να δουμε και την ελληνιδα?αραγε ξερει τι εγινε στην ναυμαχια της σαλαμινας με τους περσες?η ελληνιδα θα ειναι μια ζωη υποδεεστερη απο την ρωσιδα σε πολλα πραγματα,ομορφια ,μορφωση,πεινα,κακουχιες,λιτη ζωη.Ολες αγαπανε το χρημα για αυτο εγιναν και οι γυναικες,αλλα οι ελληνιδες το εχουν παρακανει με το χρημα.γεννιετε απο μωρο μια ελληνιδα και τρεχει η μανα και της λεει καθε βραδι στην κουνια,,,,,,θα μεγαλωσεις και θα βρεις ενα κοροιδο με λεφτα ,σπιτια ,αμαξια ,να σε συντηρει και να τον κανεις οτι θελεις.Αυτα ειναι τα μυνηματα που περνανε στο υποσυνειδητο οπως καποιοι προανεφεραν,ακομα και στην tv τα βλεπουμε καθε μερα.Ολοι κατα βαθος μια ρωσιδα ψαχνουν να βρουν σημερα και ας μην το παραδεχονται.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
οτι και να λεμε .οι ρωσιδες ειναι τοπ σε σχεση με τις ελληνιδες.τωρα καποιος φιλος που ελεγε περι πατσοκοιλια στους αντρες ,αυτο δεν ισχυει.Ας ανοιξει μια μερα την tv και να κατσει να δει τα προτυπα που πουλανε γενικα στις γυναικες,,,,Αντρα θελουν και τον θελουν με χρημα,σπιτι,αμαξι,καλοπληρωτεα σιγουρη δουλεια και κ.λ.π. και ας εχει πατσοκοιλια.ΔΕς τον αντρα της μενεγακη,δες τους περισσοτερους αντρες διασημων γυναικων απο μοντελα εως και η τελευταια παρουσιαστρηρια που δεν την ξερει η μανα της.Αυτα ζηταει μια ελληνιδα και ολα τα αλλα ειναι για αυτην αδιαφορα.Καιγανε την ελληνικη σημαια και η ελληνιδα μοντελα και η μεγαλωμενη με δυτικα προτυπα χαιροταν και ελεγε καλα κανουν και την καινε ,αλλα για πηγαινε και καψε μια ρωσικη σημαια να δουμε τι θα πει και μια ρωσιδα.Ουσιαστικες διαφορες που ξεκινανε απο την κουλτουρα που διαθετει μια χωρα.Καποτε ειχαμε κουλτουρα και παρολη την ιστορια της ελλαδας ολα αυτα ειναι ενα τιποτα σημερα.Η ρωσιδα ξερει οτι καποτε οι ρωσοι ηταν νικητες του β παγκοσμιου πολεμου ,και το γιορταζει.να δουμε και την ελληνιδα?αραγε ξερει τι εγινε στην ναυμαχια της σαλαμινας με τους περσες?η ελληνιδα θα ειναι μια ζωη υποδεεστερη απο την ρωσιδα σε πολλα πραγματα,ομορφια ,μορφωση,πεινα,κακουχιες,λιτη ζωη.Ολες αγαπανε το χρημα για αυτο εγιναν και οι γυναικες,αλλα οι ελληνιδες το εχουν παρακανει με το χρημα.γεννιετε απο μωρο μια ελληνιδα και τρεχει η μανα και της λεει καθε βραδι στην κουνια,,,,,,θα μεγαλωσεις και θα βρεις ενα κοροιδο με λεφτα ,σπιτια ,αμαξια ,να σε συντηρει και να τον κανεις οτι θελεις.Αυτα ειναι τα μυνηματα που περνανε στο υποσυνειδητο οπως καποιοι προανεφεραν,ακομα και στην tv τα βλεπουμε καθε μερα.Ολοι κατα βαθος μια ρωσιδα ψαχνουν να βρουν σημερα και ας μην το παραδεχονται.
giati re megale οι ανατολικες δηλ που ξερεις εσυ τι ζητανε δηλ?αγαπη κατανοηση συντροφικοτητα?μηπψς ειναι τα ιδια(δεν διαφωνω για το 80%% των ελληνιδων)αλλα μην βγαζουμε κ τα "πιρανχας" τωρα ιδανικες κ ανυστεροβουλες συντροφους
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΕ Κ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΙ,ΑΠΟ ΚΟΡΗ-ΓΙΟ ΕΩς ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ Κ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ!!!
μαλλον "ωραιοποιεις" την "ρωσσικη"-"λυση"  χωρις να διαφωνω στις σκεψεις σου για τις δικες μας :headbang:
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ συμπερασμα
πιο υπολογιστριες γενικα,οχι για σενα αυτο,για οποιον ενδιαφερετε,
ειναι οι βαλκανιες ανατολικες, μετα ουκρανες κ ακολουθουν οι λοιπες πιο απελπισμενες,απο ανατ ρωσσια κ προς ασια  μερια που ειναι πιο "σοφτ",απο οτι εχω πρωσοπικα  δει σε αρκετες περιπτωσεις
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
....οι πιθανοτητες χρεωκοπιας της Ρωσσιας ειναι μεγαλητερες απο ποτε τα τελευταια 10 χρονια.η ασφαλισει του χρεους εφτασε μεγεθος ρεκορ.την ιδια στιγμη η Ουκρανια (στην πιθανοτητα χρεωκοπιας) ξεπαιρναει τη Ρωσσια  μερικες φορες.//συμφωνα με την κλιμακα CDS η Ρωσσια εφτασε της 770 μοναδες. δηλαδη η ασφαλιση χρεους 10 εκατομυριων ΕΥΡΩ για 5 χρονια θα στοιχισει στο κρατος 770.000 Ευρω.περσι ο ιδιος δεικτης ηταν κατω απο 100.---το χρεος της Ρωσσιας δημοσιο και ιδιωτικο θα φτασει το 2009 το ποσο των 500 ΔΙς $.το χρεος της Πολωνιας Ουγγαριας Τσεχιας και Ουκρανιας μαζι φτανει τα 120 ΔΙΣ $.οι αντιστοιχει δικτες CDS για την Πολωνια ειναι 420 για την Τσεχια 340 και για την Ουγγαρια 580.για την Ουκρανια ο δικτης CDS ειναι 4000.......
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
....οι πιθανοτητες χρεωκοπιας της Ρωσσιας ειναι μεγαλητερες απο ποτε τα τελευταια 10 χρονια.η ασφαλισει του χρεους εφτασε μεγεθος ρεκορ.την ιδια στιγμη η Ουκρανια (στην πιθανοτητα χρεωκοπιας) ξεπαιρναει τη Ρωσσια  μερικες φορες.//συμφωνα με την κλιμακα CDS η Ρωσσια εφτασε της 770 μοναδες. δηλαδη η ασφαλιση χρεους 10 εκατομυριων ΕΥΡΩ για 5 χρονια θα στοιχισει στο κρατος 770.000 Ευρω.περσι ο ιδιος δεικτης ηταν κατω απο 100.---το χρεος της Ρωσσιας δημοσιο και ιδιωτικο θα φτασει το 2009 το ποσο των 500 ΔΙς $.το χρεος της Πολωνιας Ουγγαριας Τσεχιας και Ουκρανιας μαζι φτανει τα 120 ΔΙΣ $.οι αντιστοιχει δικτες CDS για την Πολωνια ειναι 420 για την Τσεχια 340 και για την Ουγγαρια 580.για την Ουκρανια ο δικτης CDS ειναι 4000.......

Με λίγα λόγια...πάμε για μεγάλους τσαμπουκάδες τα επόμενα χρόνια.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ-ΝΤΙΒΑΝΙΑ-ΠΟΛΥΘΡΟΝΕΣ-ΑΝΑΚΛΙΝΤΡΑ κλπ  :jerking:
"ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ, ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ, ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ" :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
συμφωνα με το αρθρο θα ελεγα ''ΣΤΟ ΚΙΕΒΟ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΙΕΒΟ'' :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
η πλακα ειναι οτι το Ευρω και το $ επεσε λιγακι.την τριτη αλλαξα με εισοτημια  45,2 στο ανταλακτηριο που αλλαζω παντα 200 Ευρω.και στην ανατολικη Ευρωπη συμβαινει το ιδιο τα τοπικα νομισματα ισχυροποιουνται.αυτο βεβαια δεν θα διαρκεσει πολυ.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
......η Ρωσσια εξηγαγε 222 εκατομυρια τονους πετρελαιο το διαστημα Ιανουαριου-Νοεμβριου 2008 λεει η Ομοσπονδιακη υπερησια κρατικης στατιστικης Росстат το Νοεμβριο εξηγαγε 19,5 εκατομυρια τονους πετρελαιο δηλαδη 4,4% λιγοτερο απο οτι τον Οκτωβριο.τους 11 μηνες του 2008 η Ρωσσια εξηγαγε το 49,7 του πετρελαιου απο το συνολικο που εξωριξε.το Νοεμβριο το 48,8%.η μεση τιμη εξαγωγης του Νοεμβριου ηταν 442,1$ ο τονος.η εξωριξη πετρελαιου τους μηνες Ιανουαριο-Νοεμβριοι 2008 ηταν κατα 0,7% λιγοτερη απο τους αντιστοιχους μηνες του 2007.-446,3 εκατομυρια τονους εξωρηξε η Ρωσσια τους μηνες Ιαν-Νοεμ 2008.το Νοεμβριο εξωριξε 39,9 εκατομυρια τονους πετρελαιο 4% λιγοτερο απο τον Οκτωβριο του 2008.---αυτο κατα τη γνωμη μου γινεται γιατι οι ιδιοκτητες των πετρελα'ι'κων εταιριων δεν ενδιαφερονται να επενδυσουν στο να ανοιξουν νεα κοιτασματα πετρελαιου αλλα κοιτανε πως θα κερδισουν γρηγορα περισσοτερα λεφτα.κανοντας εξωριξη απο τα ιδη υπαρχοντα κοιτασματα με αποτελεσμα να μειωνεται η εξωριξη πετρελαιου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom