Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Σκάσε εσύ που θα μας την κάνεις κιόλας την άλλη Πέμπτη.Στην οποία συνάντηση θα είναι κ ένα μελος-αδερφός-εκπληξη :think:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.434
Κριτικές
5
Like
66.907
Πόντοι
12.056
Το πνευμα μου θα ειναι μαζι σας...
Θα σε παρω τηλ να μου πεις...τις παρουσιες  ;) ;) ;)
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Πιστεύω  ότι  είναι τεράστιο λάθος για την ιστορία της ομάδας η χωρίς λόγο φυγή από τη Ν.Φιλαδέλφεια!Το γήπεδο θα έπρεπε να έιναι σχεδόν έτοιμο και όλοι να είμαστε ενωμένοι σαν γροθιά χωρίς φαγωμάρες!Αλλά...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Αρχίσαμε πάλι με το γήπεδοοοοο.Πώς θα γίνει ρε gatto το γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια;;;;
*1ον ,μπλοκαρίστηκε από το Συμβούλιο της ΕΠικρατείας
και 2ον, δεν μπορείς να φτιάξεις αρκετούς εμπορικούς χώρους προκειμένου να βρεις τον επενδυτή να το χρηματοδοτήσει.Θες κάπου όπου θα υπάρχει επαρκής χώρος προκειμένου να φτιαχτούν εμπορικοί χώροι ώστε να έρθει ένας επενδυτής π.χ. Τράπεζα Πειραιώς(τυχαίο παράδειγμα) για να στο χρηματοδοτήσει κ να εκμεταλλευτεί τους εμπορικούς χώρους προκειμένου να αποπληρωθεί το δάνειο.Αν στο μικρό οικόπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας φτιαχνόνταν γήπεδο οι εμπορικοί,προς εκμετάλλευση , χώροι θα ήταν ιδιαίτερα περιορισμένοι.
Και το άλλο που σκέφτομαι,είναι ότι θέλω ΜΕΓΑΛΟ κ σπουδαίο γήπεδο που να ανταποκρίνεται στο ΜΕΓΑΛΕΙΟ της ΑΕΚ κ όχι ένα μικρό λυόμενο σαν άλλων ομάδων που επιπλέον στάζει κ η οροφή.

Το πιο σωστό,στον ιστορικό χώρο της Νέας Φιλαδέλφειας,είναι να φτιαχτεί ένα κλειστό μπασκετ/ βόλλευ 8.000-10.000 θέσεων μπας κ οι Αεκτζήδες ξαναγυρίσουμε κ στο μπάσκετ.Σίγουρα ένα κλειστό γήπεδο στον χώρο που μας ξυπνάνε αξέχαστες μνήμες θα ήταν ευχής έργον κ κράχτης για την προσέλευση κόσμου.Για το ποδοσφαιρικό ήμουν σαφής.
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Εγώ λέω να φτιαχτεί μια μικρή πλατεία με γκαζόν και στη μέση βαλσαμωμένο τον Γρανίτσα!!!
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
η εδρα της ΑΕΚ ειναι στην πολη!!!!!οπουδηποτε αλλου ειμαστε απλα φιλοξενουμενοι.....
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
΄΄Οι Κέρμιτ επέστρεψαν΄΄

Σύμφωνα με το σημερινό GOAL πήγαν λέει οπαδοί της ΑΕΚ στον Αγ.Δημήτριο χθες στο ματς κυπέλλου Αγ.Δημήτριος-ΆΡΗΣ προκειμένου να χλευάσουν τον Μπάγεβιτς.!!!!!!! :idiot: :uglystupid: :idiot: :uglystupid: :idiot: :uglystupid:

Αν έγινε αυτό,παέι τρελλάθήκαμε τελείως.Κάποιοι θέλουν ψυχίατρο ή ένα sex trip στην Ταϋλάνδη.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Αρχίσαμε πάλι με το γήπεδοοοοο.Πώς θα γίνει ρε gatto το γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια;;;;
*1ον ,μπλοκαρίστηκε από το Συμβούλιο της ΕΠικρατείας
και 2ον, δεν μπορείς να φτιάξεις αρκετούς εμπορικούς χώρους προκειμένου να βρεις τον επενδυτή να το χρηματοδοτήσει.Θες κάπου όπου θα υπάρχει επαρκής χώρος προκειμένου να φτιαχτούν εμπορικοί χώροι ώστε να έρθει ένας επενδυτής π.χ. Τράπεζα Πειραιώς(τυχαίο παράδειγμα) για να στο χρηματοδοτήσει κ να εκμεταλλευτεί τους εμπορικούς χώρους προκειμένου να αποπληρωθεί το δάνειο.Αν στο μικρό οικόπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας φτιαχνόνταν γήπεδο οι εμπορικοί,προς εκμετάλλευση , χώροι θα ήταν ιδιαίτερα περιορισμένοι.
Και το άλλο που σκέφτομαι,είναι ότι θέλω ΜΕΓΑΛΟ κ σπουδαίο γήπεδο που να ανταποκρίνεται στο ΜΕΓΑΛΕΙΟ της ΑΕΚ κ όχι ένα μικρό λυόμενο σαν άλλων ομάδων που επιπλέον στάζει κ η οροφή.

Το πιο σωστό,στον ιστορικό χώρο της Νέας Φιλαδέλφειας,είναι να φτιαχτεί ένα κλειστό μπασκετ/ βόλλευ 8.000-10.000 θέσεων μπας κ οι Αεκτζήδες ξαναγυρίσουμε κ στο μπάσκετ.Σίγουρα ένα κλειστό γήπεδο στον χώρο που μας ξυπνάνε αξέχαστες μνήμες θα ήταν ευχής έργον κ κράχτης για την προσέλευση κόσμου.Για το ποδοσφαιρικό ήμουν σαφής.
Η διαφορά είναι ότι εγώ θέλω γήπεδο και όχι εμπορικούς χώρους!!!!Απλά σκέψου αν στη θέση του Ντέμη ήταν ο Τροχανάς και σου έλεγε ότι θα φτιάξει γήπεδο στα σκουπίδια...ακόμα θα τον μούτζωνες!!!! :think:
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Μαλάκες υπάρχουν παντού σε όλες τις ομάδες!!! Ντροπή και αίσχος αν ισχύει αυτό!!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Αν μου το τεκμηρίωνε σωστά κ με επιχειρήματα,ΝΑΙ θα το δεχόμουν κ από τον Τροχανά.
Σεβαστό αυτό που λες ότι ΄΄θες γήπεδο κ όχι εμπορικούς χώρους΄΄.Πέσμου τώρα πως θα το φτιάξεις.Εννοώ πως θα βρεις τα χρήματα χωρίς εμπορικούς χώρους.Αν μου το βρεις πάω πάσο κ από δω κ πέρα θα επιμείνω κ εγώ για την Φιλαδέλφεια.Αλλά θέλω να μου φτιάξεις κ μεγάλο γήπεδο 50.000-55.000 θέσεων κ όχι κλουβί 20.000-25.000 θέσεων,για να μπορεί να έρχεται κόσμος.Αν μου τα λύσεις αυτά τα 2 τότε ΝΑΙ:ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ.Έτσι γουστάρω να ξαναπάω εκεί που έζησα τις πιο μεγάλες μου ποδοσφαιρικές καύλες.


Και κάτι άλλο:Οι μεγάλες ομάδες,φτιάχνονται στα μεγάλα γήπεδα.Ο νοών νοείτω.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
αμα ο τροχανας ειχε κανει οτι και ο ντεμης δεν θα τον μουτζονε κανεις....
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Μαλάκες υπάρχουν παντού σε όλες τις ομάδες!!! Ντροπή και αίσχος αν ισχύει αυτό!!


Εμ βλέπεις ακόμα μας πειράζει ο Μπάγεβιτς.Μόνο αν πεθάνει θα νιώσουν όμορφα κάποια ηλίθια(ευγενικός χαρακτηρισμός).Εγώ χαίρομαι που είναι κάπου ο Μπάγεβιτς κ μπορεί χωρίς φασαρίες να κάνει την δουλειά του ήσυχα κ απρόσκοπτα.Τουλάχιστον στα 60 του πια,με τόσες καταξιώσεις,αυτό του ταιριάζει.Μπράβο στον ΑΡΗ κ πάλι για την επιλογη του.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Αν μου το τεκμηρίωνε σωστά κ με επιχειρήματα,ΝΑΙ θα το δεχόμουν κ από τον Τροχανά.
Σεβαστό αυτό που λες ότι ΄΄θες γήπεδο κ όχι εμπορικούς χώρους΄΄.Πέσμου τώρα πως θα το φτιάξεις.Εννοώ πως θα βρεις τα χρήματα χωρίς εμπορικούς χώρους.Αν μου το βρεις πάω πάσο κ από δω κ πέρα θα επιμείνω κ εγώ για την Φιλαδέλφεια.Αλλά θέλω να μου φτιάξεις κ μεγάλο γήπεδο 50.000-55.000 θέσεων κ όχι κλουβί 20.000-25.000 θέσεων,για να μπορεί να έρχεται κόσμος.Αν μου τα λύσεις αυτά τα 2 τότε ΝΑΙ:ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ.Έτσι γουστάρω να ξαναπάω εκεί που έζησα τις πιο μεγάλες μου ποδοσφαιρικές καύλες.


Και κάτι άλλο:Οι μεγάλες ομάδες,φτιάχνονται στα μεγάλα γήπεδα.Ο νοών νοείτω.
Τι να το κάνεις το γήπεδο των 55.000 θέσεων???Για 2 ματς τον χρόνο...και αυτά αν πάει καλά η  ομάδα!!!Ο Ολυμπιακός με πολύ περισσότερο κόσμο έχει γήπεδο 33.000 θέσεων!!!Κάτσε να δεις αν η ομάδα  είναι δευτερότριτη πόσος κόσμος θα πηγαίνει στα "σκουπίδια"!!!
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Εμ βλέπεις ακόμα μας πειράζει ο Μπάγεβιτς.Μόνο αν πεθάνει θα νιώσουν όμορφα κάποια ηλίθια(ευγενικός χαρακτηρισμός).Εγώ χαίρομαι που είναι κάπου ο Μπάγεβιτς κ μπορεί χωρίς φασαρίες να κάνει την δουλειά του ήσυχα κ απρόσκοπτα.Τουλάχιστον στα 60 του πια,με τόσες καταξιώσεις,αυτό του ταιριάζει.Μπράβο στον ΑΡΗ κ πάλι για την επιλογη του.
Είναι κρίμα γι' αυτό τον άνθρωπο που μας χάρισε τόσο μεγάλες στιγμές να φερόμαστε έτσι!Έκανε τις μαλακίες του , τον βρίσαμε , του δείξαμε τα πεντοχίλιαρα...κάποτε πρέπει να τελειώσει αυτή η ιστορία!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Συμφωνώ gatto καταρχάς για τις απόψεις σου για τον μεγαλύτερο προπονητή που πέρασε από την ΕΛΛΑΔΑ κ τον μεγαλύτερο της ομάδας μας.

Όσο για το γήπεδο των 55.000 θέσεων,εδώ κόψαμε 25.000 διαρκείας φέτος ,με στέρηση τίτλων κ χωρίς δικό μας γήπεδο,παρά παίζουμε στο ψυχό ΟΑΚΑ-που το κάνουμε εμείς ζεστό.

Είναι όπως η διαφήμιση στην τηλεόραση:Αν βλέπετε την επιχείρηση σας μικρή,τότε δεν μπορείτε να πάτε μακριά.Εγώ την ΑΕΚ την θεωρώ ΜΕΓΑΛΗ,είναι ΜΕΓΑΛΗ κ αν φτιάξει αυτό που της αναλογεί θα δεις πόσοι θα πηγαίνουν.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Με ένα φτηνό διαρκείας σε γήπεδο που θα είναι κ δικό σου,τουλάχιστον 35.000 διαρκείας θα κόψεις.Μην πω σαράντα χιλιάδες.

Ακόμα δεν μου είπες που θα βρεις τα χρήματα για να φτιάξεις γήπεδο στην Φιλαδέλφεια δίχως εμπορικούς χώρους.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Τέλος πάντων , δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε.Απλά θα σου θυμίσω ότι και πέρυσι κόψαμε 20.000 διαρκείας αλλά ο μέσος όρος εισιτηρίων ήταν 16.000-17.000 αν δεν κάνω λάθος!Και με τον κόσμο ζεστό για να βοηθήσει την προσπάθεια του Ντέμη...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Και ας συμφωνήσουμε ότι δεν χρειάζεται τόσο μεγάλο γήπεδο.ΟΚ συμφωνώ,είναι φαραωνικό έργο.Δέχομαι την λύση της Φιλαδέλφειας με 30.000 θέσεις.Φτιάχτο μου τώρα το γήπεδο δίχως εμπορικούς χώρους, που προφανώς δεν θα μπορέσεις να τους έχεις σε τόσο μικρό χώρο.
Επιπλέον σου σημειώνω τις αντιδράσεις περί κοψίματος δέντρων στο άλσος που προφανώς θα έκανες,προκειμένου να επεκταθείς.
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Ρε Νταρκ, αν και εχω δηλώσει κατ'επανάληψη ότι δεν ασχολούμαι με τα αθλητικά, θέλω να πω 2-3 πραγματάκια...αντικειμενικά και όχι ως οπαδός κάποιου...
1.Απ'ότι φαίνεται η ΑΕΚ πάει καλά φέτος. -Εύχομαι να το πάρει-
2.Την βλέπω να περνάει στην επόμενη φάση ΟΥΕΦΑ άνετα.
3. ...και τώρα η ερώτηση.

Εσύ (και πολλοί άλλοι), πως θα αισθανθείτε, βλέποντας για ακόμη μία φορά τον Ολυμπιακό να παίρνει ξανά πρωτάθλημα το 2008?  (Δεν είμαι Σκατόγαυρος...)
Εννοώ ρε παιδί μου, ότι αυτή η ομάδα (γαύρος) είναι εδώ και πολλά χρόνια πλέον κατεστημένο.
Είναι μονόδρομος. Ξεκινάει το πρωτάθλημα, όλοι τρέφουν ψεύτικες ελπίδες, βλέπουν τις ομάδες τους να πηγαίνουν καλά ....  και τελικά τι? Τελικά, πρωτάθλημα στα παιδιά του Κόκκαλη.
Θες από πληρωμένες διαιτησίες? Θες από κωλοφαρδία? Θες από καλύτερο management? Απ'ότι θες τεσπά, η ουσία είναι ότι η κούπα τα τελευταία χρόνια καταλήγει σ'αυτούς. Στα ρεζίλια της Ευρώπης.

Γιατί κάτι μου λέει ότι και φέτος, μία από τα ίδια θα δούμε?

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom