Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 282K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

spyros21athens

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2015
Μηνύματα
362
Like
897
Πόντοι
81
στο νετφλιξ 2 ρωσικες σειρες (to the lake) ρωσσια πανδημια χιονια λιμνες βοτκα στρατος , εκανε release στην ρωσσια λιγο πριν ξεσπασει ο κορονας στη γιουχαν...και...(better than us) ρομποτ ελεγχος της κοινωνιας και αντισταση
 

Velcoro

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2022
Μηνύματα
38
Like
65
Πόντοι
0
ελάχιστες σειρές αξίζουν στις πλατφόρμες...
συμφωνώ για σκανδιναβικές.
οι ισπανοί ξεκίνησαν αρκετά καλά αλλά το έχουν χέσει
Ουτε γω συνηθιζω να βλεπω απι πλατφορμες πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. Το ΗΒΟ καποτε βαραγε δυνατα.

Απο Ισπανικα οι ταινιες του Οριολ Παουλο ψιλολενε αλλα πανω κατω ειναι κοπια η μια της αλλης.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Εντάξει μην τρελαθούμε.
Υπάρχουν πολύ καλές σειρές και στο Netflix και στο Disney+

Ειδικά από δυνατές σειρές στο Disney+ υπάρχουν Walking Dead, Lost, American Horror story, Homeland, Sons of anarchy κλπ
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.302
Πόντοι
10.336
αν υπηρχε μια τεραστια πλατφορμα με τα παντα ΟΛΑ σε μια λογικη τιμη (ας πουμε 20-25 ευρω), πιθανοτατα θα τα πληρωνα. Αλλα ετσι οπως γιναμε, netflix disney hbo hulu amc κτλ, να πα να γαμηθουν, δεν θα λυπηθω τους δισεκατομμυριουχους. Με 2 κλικ βλεπω οτι θελω τσαμπα απο τορενταδικα, σε 1080+ αναλυση...
και εξωτερικο που απαγορευοταν και καλα, vpn και ολα καλα.

ελάχιστες σειρές αξίζουν στις πλατφόρμες...
συμφωνώ για σκανδιναβικές.
οι ισπανοί ξεκίνησαν αρκετά καλά αλλά το έχουν χέσει
Οι καλες σειρες εκει εξω ειναι αμετρητες και για ολα τα γουστα, αρκει να μην μπαινεις στο τρυπακι της μιας πλατφορμας. Ναι, καμια πλατφορμα μονη της δεν εχει πολυ υλικο, αλλα ολες μαζι; χρονο να χεις να λιωνεις
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
στο νετφλιξ 2 ρωσικες σειρες (to the lake) ρωσσια πανδημια χιονια λιμνες βοτκα στρατος , εκανε release στην ρωσσια λιγο πριν ξεσπασει ο κορονας στη γιουχαν...και...(better than us) ρομποτ ελεγχος της κοινωνιας και αντισταση
Πολύ καλή σειρά όντως αυτή με την Επιδημία
Παίζει κ ένα ωραίο ξανθό ρωσιδακι που τσιτσιδωνεται σε κάποια φάση :erection:
Φέτος βγήκε κ 2η σεζόν
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.533
Like
21.910
Πόντοι
5.006
Πολύ καλή σειρά όντως αυτή με την Επιδημία
Παίζει κ ένα ωραίο ξανθό ρωσιδακι που τσιτσιδωνεται σε κάποια φάση :erection:
Φέτος βγήκε κ 2η σεζόν
για πες, γιατι ειμαι σινεφιλ....
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
αν υπηρχε μια τεραστια πλατφορμα με τα παντα ΟΛΑ σε μια λογικη τιμη (ας πουμε 20-25 ευρω), πιθανοτατα θα τα πληρωνα. Αλλα ετσι οπως γιναμε, netflix disney hbo hulu amc κτλ, να πα να γαμηθουν, δεν θα λυπηθω τους δισεκατομμυριουχους. Με 2 κλικ βλεπω οτι θελω τσαμπα απο τορενταδικα, σε 1080+ αναλυση...
και εξωτερικο που απαγορευοταν και καλα, vpn και ολα καλα.


Οι καλες σειρες εκει εξω ειναι αμετρητες και για ολα τα γουστα, αρκει να μην μπαινεις στο τρυπακι της μιας πλατφορμας. Ναι, καμια πλατφορμα μονη της δεν εχει πολυ υλικο, αλλα ολες μαζι; χρονο να χεις να λιωνεις
Ποια 20-25€?

Δίνω 4€ για Netflix και άλλα 2€ για Disney+ και βλέπω μέχρι Ultra 4k.

Ποιο 1080 λέμε, στο 2015 είμαστε;
 

Velcoro

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2022
Μηνύματα
38
Like
65
Πόντοι
0
Πολύ καλή σειρά όντως αυτή με την Επιδημία
Παίζει κ ένα ωραίο ξανθό ρωσιδακι που τσιτσιδωνεται σε κάποια φάση :erection:
Φέτος βγήκε κ 2η σεζόν
Το Προς τη Λιμνη δε λες ρε μαν? Μονο 1 σεζον βλεπω στο Νετφλιξ, εκτος αν δεν εχει ερθει η 2η ακομα Ελλαδα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.302
Πόντοι
10.336
Ποια 20-25€?

Δίνω 4€ για Netflix και άλλα 2€ για Disney+ και βλέπω μέχρι Ultra 4k.

Ποιο 1080 λέμε, στο 2015 είμαστε;
για εμενα προς το παρον τα 1080 ειναι μια χαρα, δεν εχω 70αρα τιβι να πιασει τοπο το 4κ. Στα τορρενταδικα εχει και μεγαλυτερες αναλυσεις, αλλα δεν ψηνομαι να περιμενω 20 λεπτα να κατεβασει 20gb μια ταινια, αν ειχα καλυτερο ιντερνετ και μεγαλυτερη οθονη, τις καλες ταινιες (δρασης κτλ) θα την κατεβαζα 4κ ή εστω 2.5κ

Δεν ξερω που βαζεις ντισνευ με 2ευρω, εγω βλεπω να το εχουν με 8ευρω..... Αλλα δεν εχει σημασια, οπως σου ειπα, ας το βαλουν και 20 σεντς, δεν ψηνομαι να εχω 40 παγιες συνδρομες για σαιτ τα οποια μπορει να θελω να δω μονο 1-2 σειρες, πεταμενος χρονος και λεφτα ειναι. 2 κλικ και 10 λεπτα αναμονη για να δω οτι θελω, οποτε θελω. Το κινητο απεριοριστα γκιγκα εχει, και στις διακοπες χοτσποτ στο λαπτοπ κανω και ολα κομπλε.

νετφλιξ και ντισνει, ωραια σου μενουν ακομα 5-6 εταιριες μονο. 'Η μηπως το ΗΒΟ δεν εχει δυνατες σειρες; amc? amazon?
Αν σου αρκουν αυτα τα 2, μια χαρα εισαι, βολευτηκες. Εγω το νετφλιξ το θεωρω για πεταμα, απορω πως εχει τοσα εκατομμυρια συνδρομητες, οι περισσοτεροι ειναι απλα τεμπεληδες που βλεπουν σαπιλες για να περασει η ωρα, εγω δεν ψηνομαι να δω κατι για να "χαζεψω"....
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
για εμενα προς το παρον τα 1080 ειναι μια χαρα, δεν εχω 70αρα τιβι να πιασει τοπο το 4κ. Στα τορρενταδικα εχει και μεγαλυτερες αναλυσεις, αλλα δεν ψηνομαι να περιμενω 20 λεπτα να κατεβασει 20gb μια ταινια, αν ειχα καλυτερο ιντερνετ και μεγαλυτερη οθονη, τις καλες ταινιες (δρασης κτλ) θα την κατεβαζα 4κ ή εστω 2.5κ

Δεν ξερω που βαζεις ντισνευ με 2ευρω, εγω βλεπω να το εχουν με 8ευρω..... Αλλα δεν εχει σημασια, οπως σου ειπα, ας το βαλουν και 20 σεντς, δεν ψηνομαι να εχω 40 παγιες συνδρομες για σαιτ τα οποια μπορει να θελω να δω μονο 1-2 σειρες, πεταμενος χρονος και λεφτα ειναι. 2 κλικ και 10 λεπτα αναμονη για να δω οτι θελω, οποτε θελω. Το κινητο απεριοριστα γκιγκα εχει, και στις διακοπες χοτσποτ στο λαπτοπ κανω και ολα κομπλε.

νετφλιξ και ντισνει, ωραια σου μενουν ακομα 5-6 εταιριες μονο. 'Η μηπως το ΗΒΟ δεν εχει δυνατες σειρες; amc? amazon?
Αν σου αρκουν αυτα τα 2, μια χαρα εισαι, βολευτηκες. Εγω το νετφλιξ το θεωρω για πεταμα, απορω πως εχει τοσα εκατομμυρια συνδρομητες, οι περισσοτεροι ειναι απλα τεμπεληδες που βλεπουν σαπιλες για να περασει η ωρα, εγω δεν ψηνομαι να δω κατι για να "χαζεψω"....
Σαπίλες το Netflix;
Μόνο για Witcher, Stranger Things, Cobra Kai, Daredevil, Punisher και πόσα άλλα αξίζει και με το παραπάνω.
Τις ξέρεις καθόλου αυτές τις σειρές;

Και δε θέλει 70ρα οθόνη για 4κ. Μην γράφουμε ότι να'ναι.
Από 40 ίντσες και πάνω γαμαει το 4κ.

Και μη μιλάς για πεταμένο χρόνο. Εγώ πατάω Play σε ότι μου αρέσει και βλέπω. Εσύ είσαι αυτός που περιμένει κατέβασμα ή χάνει χρόνο να ψάχνει στα τσάμπα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.302
Πόντοι
10.336
Σαπίλες το Netflix;
Μόνο για Witcher, Stranger Things, Cobra Kai, Daredevil, Punisher και πόσα άλλα αξίζει και με το παραπάνω.
Τις ξέρεις καθόλου αυτές τις σειρές;

Και δε θέλει 70ρα οθόνη για 4κ. Μην γράφουμε ότι να'ναι.
Από 40 ίντσες και πάνω γαμαει το 4κ.

Και μη μιλάς για πεταμένο χρόνο. Εγώ πατάω Play σε ότι μου αρέσει και βλέπω. Εσύ είσαι αυτός που περιμένει κατέβασμα ή χάνει χρόνο να ψάχνει στα τσάμπα.
Τις εχω δει ολες. Γιαυτο ειναι σαπιλα, γιατι αν εχεις δει ολα τα καλα, μετα τι μενει;

Τι να σου πω ρε φιλε, στο ξαναλεω, 2 κλικ σε σελιδοδεικτες, ουτε ψαχνω ουτε τιποτα. Η αναμονη μου ειναι μηδενικη πλεον γιατι το pc ειναι ανοιχτο ολη μερα και εχω μαζεψει καμποσες εκατοσταδες giga απο ταινιες και σειρες που δεν εχω δει
Untitled.png


Δεν ειναι οτι προσηλυτιζω τον κοσμο στα τορενταδικα, και να με ρωτησουν, βαριεμαι να τους εξηγω τι και πως (αν ειναι παντελως ασχετοι απο πισι), ευκολο ειναι, γκουγκλαρεις και μαθαινεις.
Οποιος εχει ορεξη και λεφτα για να γραφτει σε συνδρομητικες, περι ορεξεως...
Απλα, δεν γινεται να τα εχεις ολα με 2 εταιριες (νετφλιξ+ντισνει πχ), θα σου λειψουν πολλα και καλα. Για να μην συζητισω καν για καινουριες ταινιες (πριν βγουν σε streaming), games ή προγραμματα, νταξει μουσικη δεν χρειαζεται να κατεβαζουμε πλεον.

Στο νετφλιξ 4κ ποσα πληρωνεις για να βλεπεις ομως; εγω βλεπω οτι το πουλανε 15 ευρω. Και οι υπολοιπες εταιριες φανταζομαι ανεβαζουν τα ποσα για εξτρα λογαριασμους, 4κ αναλυσεις κτλ
Μηπως τα εξιδανικευεις λιγο ολα αυτα;
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.709
Κριτικές
11
Like
12.581
Πόντοι
5.060
Ξέρετε κάποιο site για torrents που λειτουργεί ακόμα;
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
για πες, γιατι ειμαι σινεφιλ....
Viktoriya Agalakova


για πες, γιατι ειμαι σινεφιλ....

Το Προς τη Λιμνη δε λες ρε μαν? Μονο 1 σεζον βλεπω στο Νετφλιξ, εκτος αν δεν εχει ερθει η 2η ακομα Ελλαδα.
Ναι αυτό
Δε ξέρω άμα βγήκε στο Νετφλιξ, παίζει να το πήρε άλλο κανάλι για την 2η σεζόν αλλά βγήκε
2 Ιούνη παίχτηκε το τελευταίο επεισόδιο
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.302
Πόντοι
10.336
Ξέρετε κάποιο site για torrents που λειτουργεί ακόμα;
σχεδον ολα δουλευουν, εγω εχω βρει την υγεια μου με torrentgalaxy. απλα καποια θελουν ενα τσαμπα vpn οτι να ναι γιατι και καλα τα εχουν κλεισει προς προσβαση απο ελλαδα.
Το πιο ευκολο ειναι απλα να κατεβασεις τον browser του opera που εχει ενσωματωμενο και βαλτα σελιδοδεικτες. μετα, 2 κλικ :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.709
Κριτικές
11
Like
12.581
Πόντοι
5.060
σχεδον ολα δουλευουν, απλα θελει ενα τσαμπα vpn οτι να ναι γιατι και καλα τα εχουν κλεισει προς προσβαση απο ελλαδα. Εγω εχω βρει την υγεια μου με torrentgalaxy
Το πιο ευκολο ειναι απλα να κατεβασεις τον browser του opera που εχει ενσωματωμενο και βαλτα σελιδοδεικτες. μετα, 2 κλικ :)
Το θέμα είναι ότι πλέον δε βρίσκω ούτε τσάμπα vpn.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.302
Πόντοι
10.336
Το θέμα είναι ότι πλέον δε βρίσκω ούτε τσάμπα vpn.
κατεβασε τον οπερα browser ρε, εχει πανω ενα σαπιο vpn αλλα ειναι αρκετο για να μπεις στα σαιτ. Μπες απο "Ασια" και ολα δουλευουν, τα παντα
 

spyros21athens

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2015
Μηνύματα
362
Like
897
Πόντοι
81
Πολύ καλή σειρά όντως αυτή με την Επιδημία
Παίζει κ ένα ωραίο ξανθό ρωσιδακι που τσιτσιδωνεται σε κάποια φάση :erection:
Φέτος βγήκε κ 2η σεζόν
Ναι ναι στη σάουνα λες...εκεί θέλει pause και ...
im horny jack nicholson GIF
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom