Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 282K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Όποιος γούσταρε καλαμάρι ας δει το παρόμοιο Γιαπωνέζικο Alice in Bordeland.

Κανείς που βλέπει Battlebots με τρελές μάχες με ρομπότ;;
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
Όποιος γούσταρε καλαμάρι ας δει το παρόμοιο Γιαπωνέζικο Alice in Bordeland.

Κανείς που βλέπει Battlebots με τρελές μάχες με ρομπότ;;
ωραια σειρα αλλα εχει κατι φασεις που θυμιζει ανιμε :confused:
το καλαμαρι καλυτερο
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Καμία καλή κωμωδία σαν το last man on earth?
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.524
Like
3.830
Πόντοι
456
Αν σας αρεσουν οι σειρες δρασης δειτε οπωσδηποτε το last ship.
Εξαιρετικη σειρα παιδες δεν ειναι πουθενα σπουδαια αλλα σε ολα τα επιπεδα (σεναριο ,υποκριτικη ,παραγωγη) ειναι απο ανω του μετριου εως εξαιρετικη με μπολικη δραση και λιγη αμπελοφιλοσοφια.
Ευχαριστω τα παιδια που την προτειναν (πριν απο χρονια :dunno:) σε αυτο εδω το νημα.
 

Saltampakouras

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2013
Μηνύματα
32
Like
40
Πόντοι
0
Εχω πορωθεί άσχημα τον τελευταίο καιρό με Black Sails και το The Expanse. Η πρώτη ειναι prequel του μυθιστορήματος "Το Νησί των Θησαυρών" ενω η δεύτερη είναι ίσως μια απο τις καλύτερες σειρές επιστημονικής φαντασίας των τελευταίων χρόνων.

Έχει δει κανείς το Vikings? Λεω να το ξεκινήσω οταν τελειώσω το Black Sails.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Αν σας αρεσουν οι σειρες δρασης δειτε οπωσδηποτε το last ship.
Εξαιρετικη σειρα παιδες δεν ειναι πουθενα σπουδαια αλλα σε ολα τα επιπεδα (σεναριο ,υποκριτικη ,παραγωγη) ειναι απο ανω του μετριου εως εξαιρετικη με μπολικη δραση και λιγη αμπελοφιλοσοφια.
Ευχαριστω τα παιδια που την προτειναν (πριν απο χρονια :dunno:) σε αυτο εδω το νημα.
Χαιριμαι που σου άρεσε φίλε,εμένα και λόγω ιδιότητας με αγγιξε παρα πολυ.Την εχω κρατησει και την ξαναβλέπω απο καιρου εις καιρον-3 φορές μεχρι τωρα-και συντομα θα την ξαναδω.Αν εξαιρέσουμε καποια λαθη στη μεταφραση της ναυτικής ορολογίας,η σειρα τα σπαει!Στον τεταρτο κυκλο δε,που παιζει και το Ελληνικό ΠΝ,εχει πολυ γελιο στα ναυτικά παραγγέλματα....Και φυσικα το τελος με την αυτοθυσία του USS Nathan James ειναι πολύ συγκινητικό...
 

PANOS134EVER

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2021
Μηνύματα
7
Like
2
Πόντοι
0
ωραια σειρα αλλα εχει κατι φασεις που θυμιζει ανιμε :confused:
το καλαμαρι καλυτερο

Ναι γιατι ειναι βασισμενο σε Ανιμε, παροτι και εγω δεν βλεπω Ανιμε το Alice in Borderland μου αρεσε παρα πολυ και με κραταγε κολλημενο, απο τις λιγες σειρες που ειδα τοσο μονοκοπανια, αναμενουμε τελη του 2022 τη 2η σεζον
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Τα έχω δει όλα τα τελευταία που λέτε.
Vikings απλά κορυφή, όπως και το αντίστοιχο Last Kingdom.
Τα άλλα πολύ χαλαρά.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.115
Κριτικές
10
Like
1.551
Πόντοι
506
σειρα λιγων επισοδειων, αστυνομικη εποχης.

Vienna Blood

 

roque5000

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2021
Μηνύματα
318
Like
537
Πόντοι
81
Εχω πορωθεί άσχημα τον τελευταίο καιρό με Black Sails και το The Expanse. Η πρώτη ειναι prequel του μυθιστορήματος "Το Νησί των Θησαυρών" ενω η δεύτερη είναι ίσως μια απο τις καλύτερες σειρές επιστημονικής φαντασίας των τελευταίων χρόνων.

Έχει δει κανείς το Vikings? Λεω να το ξεκινήσω οταν τελειώσω το Black Sails.
τo vikings ειναι σουπερ σειρα για οσους τους αρεσει αυτο το ειδος .
 

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
987
Like
1.507
Πόντοι
206
The Ring Awakens...Η ίδια μεταμαρξιστική πολιτική με Star Wars Sequels μόνο απο αυτό το άθλιο και τετριμμένο teaser καταλαβαίνουμε ότι επίκεντρο της σειράς θα είναι οι γυναικείοι ρόλοι που θα είναι σίγουρα "τέλειοι" και "ανίκητοι" και θα βάζουν τους άντρες στη θέση του...Έγχρωμα Elf σε σχέση με λευκές γυναίκες της Μέσης Γης και μαύρες χοντρές Νάνες που ζουν υπογείως στην Μόρια το πως μαύρισαν είναι ένα ερώτημα ίσως είχαν solarium
Αίσχος πραγματικό βλασφημία και εκφυλισμός μπασταρδοποίηση του πνεύματος των βιβλίων του Tolkien και δεν είμαι καν φανατικός Άρχοντα.
Σκηνοθέτες-σεναριογράφοι είναι κάτι Αννούλες ανύπαρκτοι πουθενάδες και είναι και τηλεοπτική σειρά κι όχι κιν/φική ταινία παρα το φαραωνικό budget κάτι που πιστεύω θα πλήξει σφόδρα την όποια ποιότητα και μου βγάζει vibes Game of Thrones(το οποίο απεχθάνομαι εξαιτίας ίδιου Wokeness)Αλλά αυτο μου φαίνεται πολύ πιο ξενέρωτο lame και εκβιαστικό ...Έχουν κάνει την Galandriel ...Jean D'Arc και θυληκό Legolas κάτι που απο ότι άκουσα το έβγαλαν απο το λοκω τους δεν υπάρχει πουθενά στα βιβλία...Σαν να ξαναζώ τον άθλιο βανδαλισμό του Star Wars.Έχουν βανδαλίσει τα πάντα και δεν τους νοιάζει ούτε το χρήμα(ο Bezos της Amazon έχει να φάνε κι οι κότες) ούτε η καλλιτεχνική υστεροφημία και δεν λένε να καταλάβουν ότι ο κόσμος ΜΙΣΕΙ ΤΟN ΞΕΚΑΡΦΩΤΟ ΜΕΤΑΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ ΟΧΕΤΟ ΤΟΥΣ!!!
Α και η τύπισσα που παίζει Galadriel είναι μπάζο...Τα Elf υποτίθεται είναι πολύ όμορφα...αλλά όχι αυτό είναι Πατριαρχία να έχουμε όμορφες γκόμενες σε σειρές/ταινίες πλέον...
 

Leon k

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2019
Μηνύματα
77
Κριτικές
1
Like
217
Πόντοι
0
Δεν ξέρω αν έχει ήδη γραφτεί (πιθανόν να έχει ξαναγραφτεί), τις επόμενες ημέρες θα ανατρέξω προς τις πίσω σελίδες.
Είδα το Dark γερμανική σειρά τρεις σεζόν νετφλιξ και απλά μου έφυγε η μαγκιά. Γάμησε.
Φοβερό cast απίστευτα γυρισμένο και δε περίμενα ποτέ να δω με συμπάθεια στο αυτί την γερμανική γλώσσα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Δεν ξέρω αν έχει ήδη γραφτεί (πιθανόν να έχει ξαναγραφτεί), τις επόμενες ημέρες θα ανατρέξω προς τις πίσω σελίδες.
Είδα το Dark γερμανική σειρά τρεις σεζόν νετφλιξ και απλά μου έφυγε η μαγκιά. Γάμησε.
Φοβερό cast απίστευτα γυρισμένο και δε περίμενα ποτέ να δω με συμπάθεια στο αυτί την γερμανική γλώσσα.
Απίστευτη μαλακια το DARK που πρέπει να έχεις τελειώσει Αστροφυσικη για να καταλάβεις το μπλέξιμο με τον χωροχρονο.
Πιστεύω ο μισός κόσμος το παράτησε μετά την πρώτη σεζόν.

Αντίθετα, το νέο VIKINGS γαμαει και δέρνει.
 

Melnoname(2)

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2020
Μηνύματα
9
Like
1
Πόντοι
0
Απίστευτη μαλακια το DARK που πρέπει να έχεις τελειώσει Αστροφυσικη για να καταλάβεις το μπλέξιμο με τον χωροχρονο.
Πιστεύω ο μισός κόσμος το παράτησε μετά την πρώτη σεζόν.

Αντίθετα, το νέο VIKINGS γαμαει και δέρνει.
Το Dark για να το παρακολουθησεις πρεπει να είσαι fully focused συνέχεια. Δεν σήκωνει χαλάρωση και ίσως είναι κουραστικό αυτο
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.115
Κριτικές
10
Like
1.551
Πόντοι
506

Around the World in 80 Days (2021-).

το γνωστο σε ολους μας, απο τα παιδικα μας χρονια, με προταγωνιστη τον Φιλεα φονγκ.
Αλλα, το σεναριο ειναι προσαρμοσμενο στις σημερινες απιτησεις του συστηματοσ . Ο Φιλεας ενας φλωρος και ο υπηρετης του, ενας αραπης, δυνατος εξυπνος κ πολυμηχανος. Στο τελος γαμαει κ την ομορφη ..
Δεν ειναι κ τοσο χαλια
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.115
Κριτικές
10
Like
1.551
Πόντοι
506

Snowpiercer (2020-)

οπως και παραπανω, εαν υπαρχει χρονος για σκοτωμα ειναι οκ.
Σε αυτο ο αραπης γαμαει 2 γκομενακια
 

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
987
Like
1.507
Πόντοι
206
η κριτική μου για το θρυλικό ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΑΖΑΡΕΤ(αν και λίγο ετεροχρονισμένα) Καλό Πάσχα☦️
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom