Νέα

Προηγούμενες ζωές μελών του bourdela.com

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα shamans9
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 33
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
5
Πόντοι
6
Τι  ζωες  εζησαν  σε  προηγουμενες  εποχες  τα  μελη  του  bourdela.com ?
Πως  επηρεασαν    οι  προηγουμενες  ζωες    το  σημερινο  -είναι -  των  μελων ?
Αν  γνωριζαμε  τι  ειχε  συμβει  σε  διαφορα  μελη  , μηπως    θα  δικαιολογουσαμε  την  τωρινη    συμπεριφορα  τους  ? :grin: :grin:

Θα  ξεκινησω    με  μια  μικρη  ιστορια  . Η  ιστορια  είναι  μικρη  σε  σχεση    με  την  δευτερη  ιστορια  που  εχω  γραψει  ( χωρις  όμως  να  την  εχω  τελειωσει ) .
Η  δευτερη  ιστορια  , επειδη    την  εχω  γραψει    σε  χαρτι ,  την  υπολογιζω  περιπου  σε  60  (τουλαχιστον ) σελιδες  στο  word . Παιζουν  πανω    από  30  νικ  από  εδώ  και  αλλοι  αρκετοι  που  κανουν  απλως  περασματα . Η  δευτερη    ιστορια  (σεναριο )  είναι  εκπληκτικη  και  θα  καθηλωσει  το  κοινο .
Όμως    επειδη  θελω  να  την  κατοχυρωσω  και  να  κανω  καποιες  κινησεις  ,  ετσι  θα  βαλω  την  δευτερη  ιστορια    εδώ  ( σε  συνεχειες ) ,  όπως  υπολογιζω  ,  γυρω  στον  Σεπτεμβριο  με  Οκτωβριο .
Χωρις  να  θελω    να  μειωσω    την  μικρη  ιστορια  που  θα  βαλω  τωρα  ,  το  τονιζω  , για  να  δειξω    τον  υπερθετικο  βαθμο , σε  σχεση  με  την  δευτερη    ιστορια .
Επισης  αν  καποιος  επηρεαστει  από  μενα ,  μπορει  να  προσθεσει , δικες  του    ιστοριες  (σεναρια  ) , με  μελη  του  μπου , από  προηγουμενες    εποχες .

Ας  ξεκινησουμε    λοιπον .

Κεντρικα    κτιρια  τως  Ες Ες  .Γερμανια    1941

Πρωταγωνιστης      -  Συνταγματαρχης    Τρικαρδος . Ανακριτης  αιχμαλωτων

Γραφειο  ανακρισης

Τρεις    Εβραιοι  απολογουνται  ταυτοχρονα  , στον  αδιστακτο  και  ανηλεη , Συνταγματαρχη  Τρικαρδο .
Οι  3  Εβραιοι    είναι  ο    Voltaire  45 , Personanongrata  και  Pleusuregiver

Τρικαρδος ---- Λοιπον    κυριοι  η  θεση  σας  είναι  πολύ  δυσκολη .
Voltaire 45 ----Γιατι  κυριε  Συνταγματαρχα  , δεν  σας  ειπαμε  ο,τι  μας  ζητησατε ?
Τρικαρδος --- Ειπατε  δεν  λεω , αλλα  χρειαστηκε    ενεση  με  ναρκωτικα  για  να  τα  πειτε  όλα .
Πλεζουρας --- Εγω  Συνταγματαρχα  μου  αν  και  νομιζω  ο,τι  τα  εχω  πει  όλα , δεν  θα  ελεγα  όχι  ,  για  άλλη  μια  ενεση . Εχω  και  αλλα  να  βγαλω  από  μεσα  μου .
Παντως    επι  την  ευκαρια , σπουδαιο  το  μιγμα  της  ενεσης . Παντα  το  ελεγα  ο,τι  οι    Γερμανοι  βγαζουν  καλα  ναρκωτικα .
Περσονας  ----  Κλαψε  στρακι    Χατζηπλεζουρα . Προηγουμαι  για  εξτρα  ενεση .
Τρικαρδος  --  Αχ    πολυαγαπημενα  μου  εβραιοπουλα . Εγω  εμαθα  αυτά  που  ηθελα  να  μαθω .  Οι  ανωτεροι  μου    με  διαταξαν    να  σας  στειλω    σε  στρατοπεδο    συγκεντρωσης .

Ο  Βολταιρος  και  ο  Περσονας    κυριευονται  από  φοβο  εκτος  από  τον  Πλεζουρα    που  είναι  ακομα  υπο  την  επηρεια .

Πλεζουρας  --- Συνταγματαρχα  μου , εκει  στο  στρατοπεδο  συγκεντρωσης ,  τι  ναρκωτικα    παιζουν ?

Ο    Βολταιρος  κοιταει  με  αποστροφη    μεσα    από  τα  στρογγυλα  του    γυαλια    τον  Πλεζουρα .

Τρικαρδος ----  Λοιπον  κυριοι . Αν  και  είναι  πολύ  επικινδυνο    αυτό  που  θα  παω  να  κανω  ,  σας  λεω  τι  εχω  στο  μυαλο  μου . Σας    δινω  2  μερες    προθεσμια    ετσι  ώστε    να  φερουν  οι  συγγενεις    σας ,  τα  συμβολαια  μερικων  ακινητων  σας ,  εσεις  επειτα  θα  τα  γραψετε    σε  μενα  και  επειτα    εγω  θα  μεσολαβησω    να  πω  ο,τι    ειστε  αθωοι    και  να  γυρισετε  σπιτια  σας .

Συμφωνουν  χωρις  να  είναι  σιγουροι  για  το  αποτελεσμα    και  φανερα  ανησυχοι . Ο  Πλεζουρας  ζηταει  όταν  υπογραψει  ,  να  παρει  μπονους  ένα  βαλιτσακι  με  το  θαυματουργο    μιγμα .

Μετα  από  2  μερες    στο  ιδιο  γραφειο  , γραφουν  τα  περισσοτερα  τους    ακινητα  στον  Συνταγματαρχη  Τρικαρδο .
Ετσι  εν  μια  νυκτι  ,  Ο  Τρικαρδος    γινεται    εισοδηματιας .

Τρικαρδος ----  Λοιπον  τωρα  κυριοι    θα  πηγαινατε  στα  σπιτια  σας  αλλά  η  αληθεια  είναι  ο,τι  εχω  καποιες  δυσκολιες  με  τους  ανωτερους  μου . Αν  απαντησετε    σε  μια  ερωτηση  μου , φευγετε  αμεσως    και  εχετε  ένα  εξτρα    δωρακι  ,  αν    δεν  απαντησετε  ,  παλι    δεν  παθαινετε    τιποτα  ,  απλως  μειωνονται  τα  δωρα   
και  φευγετε  από  δω  κ  πατε    οπου  θα  σας    περιποιηθουν  με  την  καλυτερο  δυνατο  τροπο      πανεμορφες  κορασιδες  από  την  αρια  φυλη  (  κλεινει  ταυτοχρονα  το  ένα  ματι  )
επειτα  αυτές  φευγουν        και  ο  θαλαμος    θα  αρχισει  να  αναδυει    διαφορα    αερια…  ωχ  συγνωμη  μπερδευτηκα  μπερδευτηκα  ,  θα  αναδυει    διαφορα    αιθερια  ελαια    και  μεθυστικα    αρωματα    μυστικης    γερμανικης    τεχνολογιας  , που  σε  χαλαρωνουν  απιστευτα …..σε  κανουν  ένα  με  το  πατωμα  …  ένα    με  το  χωμα  να  πω  καλυτερα .

Ο  Βολταιρος  με  τον  Περσονα    βλεπουν  πως    γυαλιζει  το  ματι  του    και  ταραζονται  , ενώ  αντιθετα  ο  Πλεζουρας  εχει  αγωνια  να  δει  , τι  καινουργιο  ναρκωτικο    ανακαλυψαν  οι  πουστηδες  οι  Γερμανοι  .
Παρολα  αυτά    ο  Βολταιρος    και  ο  Περσονας    εχουν  εμπιστοσυνη  στις  γνωσεις  τους  και  είναι  σιγουροι  ότι  θα  απαντησουν  στην  ερωτηση  ,  ενώ  ο  Πλεζουρας    σκεφεται  το  μεγαλο  ταξιδι  .

Τρικαρδος  ---  Η  ερωτηση  είναι  πολύ  απλη  και  θα  σας  την  πω    μονο  μια  φορα . Εσεις  πρεπει    να  θυμηθειται    τι    ειπα    και  να  βρειτε    το    αποτελεσμα .
Πρεπει  να  το  λυσετε  όχι  σε  χαρτι    αλλά    μονο  με  το  μυαλο  σας .
Πρεπει  να  βρειτε    ποσο  είναι  το  αποτελεσμα  της    πραξης  . Λοιπον  σας  θελω  συγκεντρωμενους  …. και    παμε .
Ποσο  κανει    332 *36 + 128 -45 +18 -369+204

Ο  Βολταιρος  θυμαται  όλα  τα  νουμερα  και  προσπαθει  να  βρει  το  αθροισμα  ,  τον  βοηθαει    και  ο  Περσονας  αλλά  στην  ουσια    μαλωνουν    μεταξυ  τους .
Μετα  απο  ωρα    μπερδευονται  τελειως    και  τα  παρατανε .

Βολταιρος  ----  Δεν  μπορεσαμε  Συνταγματαρχα , δωσε  μου  ένα  χαρτι    και  το  λυνω  σε  20  δευτερολεπτα .
Περσονας  ---  Εισαι  και  αργοστροφος  Βολταιρε  . Εγω  το  λυνω    σε    12 .
Τρικαρδος  ---Δεν  μπορω  να  σας  δωσω  χαρτι . Αυτό  ηταν  να  πετυχετε  ,  να  βρειτε    το  αθροισμα  χωρις  χαρτι .
Ενταξει  κυριοι    δεν  τρεχει  τιποτα . Απλως  χανετε    τα  μεγαλα  δωρα    και  κερδιζετε    το  διολου  ευκαταφρονητο    δωρο  με  το  σπα .
Για  την  ιστορια  να  σας  πω  ο,τι    το  αποτελεσμα  της  πραξης    είναι    11888
Τυχαιο  ?
Δεν  νομιζω

Γελαει  μονος  του  υστερικα    ο  Συνταγματαρχης . Ο  Βολταιρος  και  ο  Περσονας  αρχιζουν  να  ανησυχουν    , ενώ  ο  Πλεζουρας  χαιρεται    να  δει  τι  αρωματα  θα  αναδυσει  ο  θαλαμος  ,  ετσι  ώστε  να  τους  στειλει    αδιαβαστους .

Βολταιρος  ----  Δεν  θελουμε  δωρο  Συνταγματαρχα , αφησε  μας  να  φυγουμε .
Περσονας  ----  Ναι  …  ας  φυγουμε    και  παιρνουμε  άλλη  φορα  το  δωρο  .
Πλεζουρας  ---- Ρε  τα  ξενερωτακια . Ρε  θα  ειμαστε  μεσα  στα  μουνια    και  επειτα  θεικες    αναθυμιασεις …..  πατε  καλα  ?

Τρικαρδος ---  Να  φυγετε  να  πατε    που  ? Τελοσπαντων    αρχιζετε  να  με  εκνευριζετε .  Εγω  σας  δινω    την  ελευθερια  σας    και  ένα  δωρακι    και  σεις  ειστε  ακαταδεχτοι .

Τοτε  αρχιζει  να  γελαει  μονος  του  χωρις  σταματημο ,  οποτε  οι  τρεις  Εβραιοι    αρχιζουν  να  καταλαβαινουν  τι  τους  περιμενει .  Ετσι  αρχιζουν  να  φωναζουν .

Βολταιρος  ---- Ρε  αλητη  …  εισαι  ψευτης    και  φασιστας .
Περσονας  ---- Παλιοφασιστα
Πλεζουρας  ---- Μπατσοι    γουρουνια  δολοφονοι .

Ο    συνταγματαρχης    Τρικαρδος    μολις  ακουει    την  λεξη  , φασιστας  , πλημμυριζει  από  ηδονη  .Βυθιζεται  στις  σκεψεις    και  στα  συναισθηματα  .
Νιωθει  ένα  μυρμηγκιασμα  σε  ολο  του  το  σωμα . Τι  υπεροχη  λεξη  είναι  όταν  προφερεται  σωστα . Όταν  μαλιστα    προφερεται  το  - σι -  παχεια  παχεια . Πω  πω    τι  χαρα  του  δωσαν  τα  τομαρια .
Θελει  όμως  να  το  ευχαριστηθει    ακομα  περισσοτερο  , οποτε  ανοιγει    το  γραμμοφωνο  ,  βαζει    Σουμπερτ  και  τους    ξαναρωταει    τι  είναι .
Μολις    ξανακουει  το  - φασιστας  - με  τον  Σουμπερτ  μουσικη  υποκρουση  ,  δακρυζει  από  ευαισθησια    και  ηδονη

Επειτα  από  λιγο    φωναζει  δυνατα  προς  τον  βοηθο  του  , που  περιμενει    εξω  από  το  γραφειο .

Τρικαρδος  ---  Supermouse    Supermouse
Supermouse  ---- Διαταχτε    κυριε  Συνταγματαρχα  ….    ωω  …  τι  βλεπω  ..  κλαιτε ?
Τρικαρδος    ----  Με  συγκηνησιν  τα    παλιοπαιδα . Μου  ειπαν    τοσο  φυσικα  την  μαγικη  λεξη    φασιστας .
Supermouse  ----  Φφφφ    …  πως    τα  λετε  ετσι  αποτομα  κυριε    Συνταγματαρχα ?  Ένα  ριγος    διαπερασε    την  σπονδυλικη  μου  στηλη .
Τρικαρδος  ---  Παρε  τους  από  δω  …  κερδισαν  με  την  αξια  τους    το  δωρακι  του  σπα.

Απομακρυνονται    και  μενει  μονος  του  ο  Τρικαρδος  ακουγοντας  Σουμπερτ    και    την  διαθεση  του  στα  ουρανια .
Τι  μαγικη  μερα  και  η  σημερινη.
Το  χει  παρατηρησει    κ  άλλες    φορες ,  η  μερα  του  πηγαινει  τελεια  και  γουρικα  όταν    φο ραει  το  υπεροχο  κοκκινο  του    στρινγκ .
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ρεεεεεεε, όπου Τρίκαρδος βάλε Λάκης33.

Που κολλάει ο Τρίκαρδος;;;;
 
OP
OP
S

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
5
Πόντοι
6
Εβαλα  επιτηδες  κοντρα  ρολους
 
OP
OP
S

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
5
Πόντοι
6
Ηθελα  να  δειξω  οτι  πριν  ειχαν  αλλες  ζωες  και  χαρακτηρες , για  να  τονισω  την  αντιφαση  με  το  τωρα
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
^^

Υπολογίζεις να φτάσεις στα ημιτελικά του Πούλιτζερ; :boobies: :2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ηθελα  να  δειξω   οτι  πριν  ειχαν   αλλες   ζωες   και  χαρακτηρες , για  να  τονισω  την   αντιφαση   με  το  τωρα

Ok, δική σου είναι η ιστορία, προχώρα όπως γουστάρεις.

Αλλά από την στιγμή που θέλεις να τονίσεις την αντίφαση γιατί τον Πλέζουρα τον βάζεις να γουστάρει ντρόγκια;
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
ενα θρεντ που επρεπε να το ειχε ανοιξει ο τυπος μου ο βαρος :rockon:
 
OP
OP
S

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
5
Πόντοι
6
Ok, δική σου είναι η ιστορία, προχώρα όπως γουστάρεις.

Αλλά από την στιγμή που θέλεις να τονίσεις την αντίφαση γιατί τον Πλέζουρα τον βάζεις να γουστάρει ντρόγκια;

Σωστο   ειναι  αυτο  που  λες ,  ετσι   μου  βγηκε , παντως    στο  ποστ    δεν   ειχα  σκοπο   να  υποτιμησω   καποιον . Ειναι  λεπτη  ειρωνεια   , ασχετα  απο  οτι  βλεπω    δεν  αρεσει  σε  αρκετους .
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
ΠΡΟΚΟΙΛΟΣ
(Της κάβλας βιοπαλαιστής)

Εγώ στη προηγούμενη ζωή μου
είχα ριγμένο το καβλί μου
πάνω στ΄ αριστερό τ΄αρχίδι
κι έξυνα το δεξί μου φρύδι!

Εμενα σε πιθάρι μέσα
είχα για φίλο ένα μπουχέσα
κι ολημερής λιαζόμασταν
και εξεκουραζόμασταν !

Μιλούσα στους περαστικούς
γαμούσα στρογγυλούς ποπούς
έτρωγα μέλια με σταφύλια
και είχα κάνει και προκοίλια !

Πρόκοιλος, ήταν τ΄όνομά μου
μου το χε δώσει η μαμά μου
που΄ τανε κόρη μιάς πουτάνας
και αδερφή μιάς παραμάνας !

Α ! Είχα και θείο τον Περικλή
τον Αθηναίο, τον μερακλή !
Ημουνα δηλαδή να πούμε ευγενής
χαραμοφάης, βιολιστής
της κάβλας βιοπαλαιστής !

:grin:





 
OP
OP
S

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
5
Πόντοι
6
Χα χα χα  δωσε  Τσιμπουκιε  εναυσμα    να    αρχισουν  κ  αλλοι  τις  αναδρομες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom