Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,4%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 133 39,2%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 8,0%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    339

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Ο κόσμος του ποδοσφαίρου είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας μας, το ξέρω δεν λέω κάτι νέο αλλά πραγματικά ισχύει. Θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε μέσα μας τι ακριβώς ψάχνουμε με την ενασχόληση μας με τον χώρο του αθλητισμού, θέλουμε να βλέπουμε το χ,ψ άθλημα; χαιρόμαστε το παιχνίδι; θέλουμε να είμαστε με μια συγκεκριμένη ομάδα ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα; θέλουμε να είμαστε με τους νικητές; θέλουμε να κερδίζουμε και να δέρνουμε και τον αντίπαλο; θέλουμε να την λέμε σε διάφορους μα βάση αυτά που γίνονται στο γήπεδο; θέλουμε να εκτονώνουμε την ενέργειά μας;
ο κατάλογος είναι ατελείωτος και ας βάλει ο καθένας όποιο άλλο ερώτημα θέλει
το μόνο σίγουρο είναι πως από όποια οπτική και να βλέπει κανείς τα αθλητικά πράγματα (αφού μιλάμε για την κατηγορία αυτή) υπάρχουν χιλιάδες πράγματα να αντιπαραθέσει σε κάποιον που έχει άλλη άποψη... και η πλάκα είναι πως από την λογική του θα έχει δίκιο...
 

Temaxistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.390
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
να σου πω τους λόγους για να καταλάβεις......

οικονομικό....αν βγεί στο τσουλου άλλη ομάδα πιό εύκολα θα αποκλειστεί και το 10 μύρια θα πανε στην τσέπη του.....

ισχύς.....δειχνει ότι αυτός κυβερνα....

βλέπει ότι πάμε να ψιλοπάρουμε τα πάνω μας και σου λεέι...κάτσε να τους σπάσω τον τσαμπουκά.....

προσωπική κόντρα με τουίτυ....δείχνει ότι έχει το πάΝΩ ΧΈΡΙ.....

ΔΕΊΧΝΕΙ ΣΤΟΥς ΆΛΛΟΥς ΌΤΙ ΑΥΤΌς ΕΊΝΑΙ Ο ΚΆΠΟ ΚΑΙ ΤΟΥς ΑΝΑΓΚΆΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΚΎΨΟΥΝ ΟΠΌΤΕ ΌΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΊ το έχει απ αυτούς......

πιστεύει ότι  έτσι κόβει την φόρα μας  μην τυχόν και σηκώσουμε κεφάλι...όχι για φέτος αλλά και για του χρόνου......


κ.λ.π.......αφού ρε παίζονται πολλά λέμε....άσε που με το να καθαρίσει από νωρίς την κούπα με διαφορά έχει το πεδίο ελεύθερο να στήσει κουφό αποτέλεσμα στο στοίχημα και να τα κονομήσει χωρίς να νοιάζεται......θυμίσου το αυτό.......θα δούμε τρελλό αποτέλεσμα κάποια στιγμή........ε΄ναι πολλά τα λεφτά άρη.....

Σωστό.

Επίδειξη δύναμης κάνει ο χοντρός.

Θέλει να σε ΞΕΦΤΙΛΙΣΕΙ ως ομάδα.

Αυτό το πέναλτι που δόθηκε εχθές στο παράρτημα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΜΕ. ΠΟΥΘΕΝΑ.

Όχι απλώς στημένος, πολύ περισσότερα...
 

gamikoulix

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.478
Like
0
Πόντοι
16
:zfuck:
Του τα έχω πει και εγώ......δεν καταλαβαίνει τίποτα το γίδι.... Μιλάμε για σανό.....φούλ!!!
Ρε αφηστε τον Αμοιβαδα-Χρηστιδη 7,μην τον πειραζετε.
Αν εξαφανιστει αυτος ποιον θα εχουμε να μετραει τις βολες σε καθε παιχνιδι της Παναθας στο μπασκετ;;;; :cheesy:
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω και το άλλο...πώς είναι δυνατόν τόσα χρόνια που υπάρχουν δεδομένα οικονομικά προβλήματα καμμια μεγάλη ομάδα δεν βγάζει παίχτες για την πρώτη ομάδα με σκοπό να τους καθιερώσει στην ενδεκάδα και έπειτα να τους μοσχοπουλήσει γλυτώνοντας από τα ακριβά συμβόλαια ξένων παιχταράδων(βλέπε μασάδο  :jerking:κλπ)και κερδίζοντας από τυχόν μεταπώληση...δεν είναι δυνατόν να μήν υπάρχουν κάποια παιδιά με αξιοπρόσεχτο χαρακτήρα,τεχνική κατάρτιση,όρεξη και πάθος να διακριθούν κλπ....δεν το δέχομαι..δεν δικαιολογείται σε καμμία περίπτωση να μην υπάρχουν τέτοιοι έλληνες ποδοσφαιριστές...δηλαδή δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να δίνεις σαν παναθηναικός σε αυτόν τον μάπα τον σπυρόπουλο που δεν μπορεί να βγάλει μιά σέντρα της προκοπής 100000 ευρώ το χρόνο ας πούμε και να μην βγάζεις ή έστω αγοράζεις πολύ φθηνά έναν καλύτερό του από τη δράμα,τις σέρρες,την λάρισα,τα γιάννενα ή όπου αλλού σκατά θέλουν!!!είναι παντελώς ανίκανοι,γελοίοι,άχρηστοι και λαμόγια όλοι αυτοί που ασχολούνται με το ελληνικό ποδόσφαιρο...και εμείς ασχολούμαστε με τα τουίτερ του τουίτυ και τις ψευτομαγκιές του χοντρού...το ότι δεν υπάρχει άνθρωπος σοβαρός να βρεί ποδοσφαιριστές για τις πρώτες ομάδες καλούς και ταλαντούχους δεν απασχολεί βλέπω και πολύ κανέναν...μόνο οι ανίκανοι διαιτητές και τα οπαδιλίκια ενδιαφέρουν τον πολύ λαό...εγώ όταν πάω στο καραισκάκη και βλέπω οργανωτές της εξέδρας να έχουν μονίμως γυρισμένη την πλάτη στον αγωνιστικό χώρο όπου παίζεται το άθλημα και να συνθηματολογούν νομίζοντας ότι πιάσαν τον παπά από τα αρχίδια αγνοώντας πλήρως βασικά πράγματα για το ποδόσφαιρο όχι απλά σιχτιρίζομαι,αλλά θέλω να τους πετάξω μεντεσέδες,πλακάκια και ότι άλλο στη κεφάλα τους γιατί μόνο άμα πέσεις στο είπεδό τους αυτοί οι στούρνοι μπορεί και να εξαφανιστούν από προσωπού γής και να πάνε εκεί που ζούν τα σκουλήκια,κάτω από τη γή δηλαδή να ξεβρωμίσει ο τόπος...αυτό ισχύει βέβαια και για τους θύρες 13,21,4,σούπερ 3 και δε συμμαζεύεται...Γελοία φαρσοκωμωδία σε ένα γελοίο κράτος που απαρτίζεται από γελοίους και επικίνδυνους έλληνες
Το πας βαθιά και καλά κάνεις. Λες για Σέρρες Γιάννενα κλπ, που δεω έχουν ακαδημίες αλλά τα τοπικά και τα δικά τους "τσικό". Μάλιστα... Η ίδια δυσωδία, η ίδια λαμογιά, η ίδια προχειρότητα και τσαπατσουλιά στην ανάδειξη ταλέντων, στησίματα, αλητεία ("παιδιά μην ανησυχείτε για οφ σάιντ σήμερα, βγάλτε μπροστινές") ... μόλις μεγαλώσεις λίγο και καταλάβεις τι γίνεται ή τα βροντάς ή απλά συνεχίζεις από συνήθεια... Δε λέω ίσως υπάρχουν και τοπικές οργανώσεις τίμιες και σωστά λειτουργώσες. Εγώ καταθέτω προσωπικά βιώματα, ψύχραιμα μετά τόσα χρόνια πλέον.. Ελληνικό ποδόσφαιρο...fucking joke.
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
:zfuck:Ρε αφηστε τον Αμοιβαδα-Χρηστιδη 7,μην τον πειραζετε.
Αν εξαφανιστει αυτος ποιον θα εχουμε να μετραει τις βολες σε καθε παιχνιδι της Παναθας στο μπασκετ;;;; :cheesy:
Ξέχασες τον ΠΟΥΣΤΑΡΧΟ...................... :2funny:
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.578
Like
2
Πόντοι
16
αλαφουζοτσακες. . .  :grin:
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    3 KB · Εμφανίσεις: 19

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
αλαφουζοτσακες. . .  :grin:
Καλά έκανες και πήρες χαρτομάντηλα.........θα σου χρειαστούν!!! Με τέτοιο άνοιγμα που θα έχει η τρυπούλα σου μετά από αυτό............... :2funny: :2funny: :2funny:

0321287%20%20%20aqe-118%20donitis%20poz.jpg


Την καλημέρα μου..............
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Καλά έκανες και πήρες χαρτομάντηλα.........θα σου χρειαστούν!!! Με τέτοιο άνοιγμα που θα έχει η τρυπούλα σου μετά από αυτό............... :2funny: :2funny: :2funny:

0321287%20%20%20aqe-118%20donitis%20poz.jpg


Την καλημέρα μου..............
κοκκινο το τρως;;;;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom