Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 23 άτομα (5 μέλη και 18 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εδω και...10 χρονια ολο δειχνετε ποιος ειναι ο πρωταθλητης ρε φιλε και εσεις και οι αδεκαροι,αλλα στο τελος μονο ο θρυλος μενει 1ος - ειναι δυνατον ποτε μια ομαδα "πληρης" που παιζει εναντιων μιας αλλης που ειναι "μιση" και με την βοηθεια του διατητη,δεν κερδιζει,να μην ειναι...άμπαλοι ??? !!!! με το "ετσι θελω" μονο πεναλτυ μπορεις να παρεις με τον καραγκουνη - πρωταθλημα ποτε !
Εντάξει ρε φιλαράκο μας έπεισες. Εγώ λοιπόν που είμαι βάζελος και βρίζω συνέχεια το χάλι του ΠΑΟ έχω να σου πω τα εξής:
1. Εχθές ο ΠΑΟ ήταν μακράν καλύτερο σύνολο.
2. Εχθές η πλειονότητα των παικτών του ΠΑΟ ήταν σε καλύτερη μέρα σε αντίθεση με τους Ολυμπιακούς που ήταν κάκιστοι.
3. Η μπάλλα στο 1ο γκολ μάλλον έχει περάσει τη γραμμή. Παρόλ αυτά εάν δεν έχω βίντεο απ την ευθεία δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά εάν εφάπτεται ή όχι.
4. Το πέναλτυ του Αντζα δεω υπάρχει.
5. Το πέναλτυ του Ιβασιτς δεν υπάρχει.
6. Ο Μενδρινός έπρεπε να φύγει με απευθείας κόκκινη.
7. Ο Γκαλλέττι έπρεπε να φύγει με δεύτερη κίτρινη.
8. Χωρίς Στολτίδη ο Ολυμπιακός παραπέει.
9. Χωρίς Στολτίδη και Λεντέσμα ο Ολυμπιακός είναι πτώμα.
10.Ο Λεμονής όταν τον πιάνει πανικός αρχίζει τις μαλακίες. Δε βάζεις ποτέ στο γήπεδό σου σε ντέρμπυ κορυφής 2!!!!!!!! βαριά σέντερ φορ μπας και κλέψεις το παιχνίδι με σέντρες εκτός και αν γνωρίζεις ότι δεν έχεις ποιοτικά και ποδοσφαιρικά καμμιά άλλη τύχη. Δε μπορώ να θυμηθώ ΠΟΤΕ ήταν η τελευταία φορά που είδα ομάδα να παίζει με 2!!!!!!! σέντερ φορ.......
11. Το ματσάκι ήταν 2πλό φουλ εάν ο Εντόι δεν ήταν μια απλή εκτελεστική μετριότητα. Οι μεγάλοι παίκτες φαίνονται στα μεγάλα ματς.  
12. Ο Ολυμπιακός παρόλους τους παικταράδες που έχει αγοράσει φαίνεται υπέργηρος και κατάκοπος.
13. Δε θυμάμαι ΠΟΤΕ ήταν η τελευταία φορά που ο Ολυμπιακός ΔΕΝ είχε στο ρόστερ του κλασσικό ΔΕΚΑΡΙ.
14. Ο Βάζελος έχει καλό σύνολο, αλλά δυστυχώς η φανέλα έχει ελαφρύνει πολύ.... Δε θα μου έκανε εντύπωση εάν στο επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη φάει 3 γκολ....
Ολα τα άλλα είναι για να περνά η ώρα ώστε οι μεν και οι δεν να χαριεντίζονται με τον οπαδικό κομπλεξισμό τους.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Φιλοι PASTELI και GVG,ο Ολυμπιακος παιζει στους 16 του Champions League και ξεσκιζει,Πρωταθλημα και Κυπελο.Εσυ απο μεθαυριο θα εχεις μονο το πρωταθλημα να "χτυπησεις" οπως και οι αδεκαροι,αλλα παλι 3ος-4ος θα εισαι στο τελος,οπως παντα! οτι μπορει ο καθενας....
Εχεις και τον Αστερα "πισω" σου..
"Αμπαλη" ομαδα και εκει που εισαι καλα ειναι λεμε



Αδέκαρη ξεαδέκαρη,οι αδέκαροι είναι πρώτοι.Που να χαμε κ φράγκα δηλαδή.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Eιδες κανεις χθες το σχολιασμο των φασεων απο τον Βαρουχα?

Ο ανθρωπος τα ειπε οπως ακριβως ειναι και οχι ετσι οπως τα ειδε το κουνελι ο Καλοπουλος.


1)Γκολ του Βαζελου η μπαλα εχει βγει καθαρα εξω

2)Στο γκολ του ολυμπιακου εχει κανει πεναλτυ ο τερματοφυλακας του παο

3)Ανυπαρκτο πεναλτυ του παναθηναικου που ευτυχως το εχασε το τσουγκαρι ο παπαδοπουλος

Απορω τι αλλο πρεπει να γινει για να μας κερδισετε ρεεεεεεεεεεεε

Πεσατε στον χειροτερο Ολυμπιακο με ανυπαρκτο κεντρο λογο ελειψεων + Την βοηθεια του ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

πηρατε ισσοπαλια.

[move]ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΣ[/move]
Μ αρέσει που ακούς τον Βαρούχα, αλλά όταν μιλάει για 2 κόκκινες κάρτες βάζεις σέληνο στα αυτάκια σου. Ουου ρε φίλαθλοι της κατσαρόλας. Μιας ζωή μαλάκας Ελληνας θα μείνει ο Ελληνας. Αντί να σε απασχολεί ότι η ομάδα σου είναι πτώμα κοιτάς το παοτέλεσμα. Μετά απορείτε γιατί στην Ευρώπη έρχονται τα 7-0 και τα 5-0. Γιατί εχθές όποιος και να κέρδιζε θα ήταν μια χαρά ευχαριστημένος. Τίποτα άλλο. Να ξεκαβλώσει το κόμπλεξ μας και από μπάλλα......Μπουκουβάλα.....
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Εμένα μου άρεσε πολύ ο βάζελος χθες όπως κατέβηκε.Αν κάποιος δικαιούται με τις μέχρι τώρα εμφανίσεις του να μιλά για πρωτάθλημα είναι ο βάζελος.Κατέβηκε σε 3 ματς με γαύρο χθες,ΑΕΚ και Άρη κ έπαιξε με τσαμπουκά κ τσαγανό κ πήρε αποτελέσματα.
Ο γαύρος δεν δικαιούται τίποτα στην Ελλάδα όπως παίζει.Αν δεν είχε τον γερο-Κοβάσεβιτς θα ήταν  έβδομος κυριολεκτικά.

Η Ευρώπη είναι άλλο πράγμα.
Τα του καίσαρως τω καίσαρι.
 

PASTELI

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2006
Μηνύματα
191
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
11
α ρε πανουλη....ειστε κ στους 16 κ πανυγηριζεις φαντασου κακομοιρια...αγορακι μου 16 ειναι οι μισοι ποντοι απο αυτο που θα νιωσετε απο τον drogba.εγω ασε με  να κυνηγαω το uefa για φετος.εχουμε γινει λιγο χαλαροι οι βαζελοι τις τεταρτεσ το παραδεχομαι...θελουμε να αραζουμε με τα κοριτσια μας κ να φτιαχνομαστε με πορνο!και ποια της ευρωπης η καλυτερη πουτανα?ξερεις ξερεις......

ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ!
 

PanosK32

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
Εντάξει ρε φιλαράκο μας έπεισες. Εγώ λοιπόν που είμαι βάζελος και βρίζω συνέχεια το χάλι του ΠΑΟ έχω να σου πω τα εξής:
1. Εχθές ο ΠΑΟ ήταν μακράν καλύτερο σύνολο.
2. Εχθές η πλειονότητα των παικτών του ΠΑΟ ήταν σε καλύτερη μέρα σε αντίθεση με τους Ολυμπιακούς που ήταν κάκιστοι.
3. Η μπάλλα στο 1ο γκολ μάλλον έχει περάσει τη γραμμή. Παρόλ αυτά εάν δεν έχω βίντεο απ την ευθεία δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά εάν εφάπτεται ή όχι.
4. Το πέναλτυ του Αντζα δεω υπάρχει.
5. Το πέναλτυ του Ιβασιτς δεν υπάρχει.
6. Ο Μενδρινός έπρεπε να φύγει με απευθείας κόκκινη.
7. Ο Γκαλλέττι έπρεπε να φύγει με δεύτερη κίτρινη.
8. Χωρίς Στολτίδη ο Ολυμπιακός παραπέει.
9. Χωρίς Στολτίδη και Λεντέσμα ο Ολυμπιακός είναι πτώμα.
10.Ο Λεμονής όταν τον πιάνει πανικός αρχίζει τις μαλακίες. Δε βάζεις ποτέ στο γήπεδό σου σε ντέρμπυ κορυφής 2!!!!!!!! βαριά σέντερ φορ μπας και κλέψεις το παιχνίδι με σέντρες εκτός και αν γνωρίζεις ότι δεν έχεις ποιοτικά και ποδοσφαιρικά καμμιά άλλη τύχη. Δε μπορώ να θυμηθώ ΠΟΤΕ ήταν η τελευταία φορά που είδα ομάδα να παίζει με 2!!!!!!! σέντερ φορ.......
11. Το ματσάκι ήταν 2πλό φουλ εάν ο Εντόι δεν ήταν μια απλή εκτελεστική μετριότητα. Οι μεγάλοι παίκτες φαίνονται στα μεγάλα ματς.  
12. Ο Ολυμπιακός παρόλους τους παικταράδες που έχει αγοράσει φαίνεται υπέργηρος και κατάκοπος.
13. Δε θυμάμαι ΠΟΤΕ ήταν η τελευταία φορά που ο Ολυμπιακός ΔΕΝ είχε στο ρόστερ του κλασσικό ΔΕΚΑΡΙ.
14. Ο Βάζελος έχει καλό σύνολο, αλλά δυστυχώς η φανέλα έχει ελαφρύνει πολύ.... Δε θα μου έκανε εντύπωση εάν στο επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη φάει 3 γκολ....
Ολα τα άλλα είναι για να περνά η ώρα ώστε οι μεν και οι δεν να χαριεντίζονται με τον οπαδικό κομπλεξισμό τους.
Στο οτι η ομαδα σου ηταν καλυτερη εχτες το λεμε και εμεις οι ολυμπιακοι εδω περα,με την διαφορα οτι ησασταν καλυτεροι γιατι ο ολυμπιακος ηταν "μισος" και χάλια μαυρα,και για κανενα αλλον λογο.Και παιχτες να μου εβγαζες με κοκκινη,κτλπ,παλι δεν θα με κερδιζες,διοτι φιλε η ομαδα που δεν κερδιζει τετοιο ματς,ειναι απλως...άμπαλη !!! και εδω ειναι ολο το νοημα,περα απο διατησιες,και λοιπα για ολες τις ομαδες.
Εγω μενω στη δηλωση του Καραγκουνη στο τελος,που πιστευω τα ειπε ολα ο τυπος,και πιστευω σας τα ειπε ολα ο παιχτης σας με δυο κουβεντες.
Οσο δε για τις δικες σου απουσιες,αμα συγκρινετε τον...Ματος,με Λεντεσμα-Στολτιδη,θα πεσει ο ουρανος να μας πλακωσει φιλε !!!
 

PanosK32

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
α ρε πανουλη....ειστε κ στους 16 κ πανυγηριζεις φαντασου κακομοιρια...αγορακι μου 16 ειναι οι μισοι ποντοι απο αυτο που θα νιωσετε απο τον drogba.εγω ασε με  να κυνηγαω το uefa για φετος.εχουμε γινει λιγο χαλαροι οι βαζελοι τις τεταρτεσ το παραδεχομαι...θελουμε να αραζουμε με τα κοριτσια μας κ να φτιαχνομαστε με πορνο!και ποια της ευρωπης η καλυτερη πουτανα?ξερεις ξερεις......

ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ!
Φιλε , οι μεγαλες ομαδες ειναι για να παιζουν στο Champions,και οι αλλες για το Ιντερτοτο,τι να κανουμε τωρα..
Μακαρι να κανει η ομαδα σου καλη πορεια στο UEFA φετος,να βγαζαμε περισσοτερες ομαδες εξω,αλλα...
 

PASTELI

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2006
Μηνύματα
191
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
11
Φιλε , οι μεγαλες ομαδες ειναι για να παιζουν στο Champions,και οι αλλες για το Ιντερτοτο,τι να κανουμε τωρα..
Μακαρι να κανει η ομαδα σου καλη πορεια στο UEFA φετος,να βγαζαμε περισσοτερες ομαδες εξω,αλλα...

μεχρι κ συ στην δικη μου καλη πορεια ελπιζεις...αλωστε χωρις αυτη δε θα υππηρχες.θα επρεπε να δωσεις τα προκριματικα κ ξερεις οτι εκει μεχρι κ απο το ισραηλ σε εχουν ανετακι!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Στο οτι η ομαδα σου ηταν καλυτερη εχτες το λεμε και εμεις οι ολυμπιακοι εδω περα,με την διαφορα οτι ησασταν καλυτεροι γιατι ο ολυμπιακος ηταν "μισος" και χάλια μαυρα,και για κανενα αλλον λογο.Και παιχτες να μου εβγαζες με κοκκινη,κτλπ,παλι δεν θα με κερδιζες,διοτι φιλε η ομαδα που δεν κερδιζει τετοιο ματς,ειναι απλως...άμπαλη !!! και εδω ειναι ολο το νοημα,περα απο διατησιες,και λοιπα για ολες τις ομαδες.
Εγω μενω στη δηλωση του Καραγκουνη στο τελος,που πιστευω τα ειπε ολα ο τυπος,και πιστευω σας τα ειπε ολα ο παιχτης σας με δυο κουβεντες.
Οσο δε για τις δικες σου απουσιες,αμα συγκρινετε τον...Ματος,με Λεντεσμα-Στολτιδη,θα πεσει ο ουρανος να μας πλακωσει φιλε !!!
Από την απάντησή σου κατάλαβα.
Πρώτον δεν μπορείς να διαβάζεις ελληνικό κείμενο (ότι δικαιολογία έφερες την έχω ήδη καταγράψει)
Δεύτερον. Ο βάζελος βάσει του σκεπτικού σου είναι άμπαλλος, αλλά δε μας είπες βάσει του σκεπτικού σου τι είναι ο πρωταθλητής χώραε που έχει να κερδίσει 10 χρόνια εκτός έδρας στην Ευρώπη. Μήπως ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ των άμμπαλων;

Υ.Γ. Στις χώρες και στις πιάτσες που γνωρίζουν ποδόσφαιρο ΔΕΝ υπάρχει "μισή" ομάδα. Μια ομάδα παίρνει CL όταν έχει ισάξιο πάγκο... Πάρε μάτι καμμιά ξένη ομάδα θα σου κάνει καλό.....Δεν Θα συνεχίσω οπαδική συζήτηση άλλο. Εάν θέλετε να ξεκαβλώσετε πάρτε τις εφημερίδες του μαγαζιού σας και βαρέστε 10 μαλακίες και οι μεν και οι δε με την υπερομάδα σας. Αμα θέλετε να μιλήσουμε για μπάλλα ελεύθερα...
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Εντάξει ρε φιλαράκο μας έπεισες. Εγώ λοιπόν που είμαι βάζελος και βρίζω συνέχεια το χάλι του ΠΑΟ έχω να σου πω τα εξής:
1. Εχθές ο ΠΑΟ ήταν μακράν καλύτερο σύνολο.
2. Εχθές η πλειονότητα των παικτών του ΠΑΟ ήταν σε καλύτερη μέρα σε αντίθεση με τους Ολυμπιακούς που ήταν κάκιστοι.
3. Η μπάλλα στο 1ο γκολ μάλλον έχει περάσει τη γραμμή. Παρόλ αυτά εάν δεν έχω βίντεο απ την ευθεία δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά εάν εφάπτεται ή όχι.
4. Το πέναλτυ του Αντζα δεω υπάρχει.
5. Το πέναλτυ του Ιβασιτς δεν υπάρχει.
6. Ο Μενδρινός έπρεπε να φύγει με απευθείας κόκκινη.
7. Ο Γκαλλέττι έπρεπε να φύγει με δεύτερη κίτρινη.
8. Χωρίς Στολτίδη ο Ολυμπιακός παραπέει.
9. Χωρίς Στολτίδη και Λεντέσμα ο Ολυμπιακός είναι πτώμα.
10.Ο Λεμονής όταν τον πιάνει πανικός αρχίζει τις μαλακίες. Δε βάζεις ποτέ στο γήπεδό σου σε ντέρμπυ κορυφής 2!!!!!!!! βαριά σέντερ φορ μπας και κλέψεις το παιχνίδι με σέντρες εκτός και αν γνωρίζεις ότι δεν έχεις ποιοτικά και ποδοσφαιρικά καμμιά άλλη τύχη. Δε μπορώ να θυμηθώ ΠΟΤΕ ήταν η τελευταία φορά που είδα ομάδα να παίζει με 2!!!!!!! σέντερ φορ.......
11. Το ματσάκι ήταν 2πλό φουλ εάν ο Εντόι δεν ήταν μια απλή εκτελεστική μετριότητα. Οι μεγάλοι παίκτες φαίνονται στα μεγάλα ματς. 
12. Ο Ολυμπιακός παρόλους τους παικταράδες που έχει αγοράσει φαίνεται υπέργηρος και κατάκοπος.
13. Δε θυμάμαι ΠΟΤΕ ήταν η τελευταία φορά που ο Ολυμπιακός ΔΕΝ είχε στο ρόστερ του κλασσικό ΔΕΚΑΡΙ.
14. Ο Βάζελος έχει καλό σύνολο, αλλά δυστυχώς η φανέλα έχει ελαφρύνει πολύ.... Δε θα μου έκανε εντύπωση εάν στο επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη φάει 3 γκολ....
Ολα τα άλλα είναι για να περνά η ώρα ώστε οι μεν και οι δεν να χαριεντίζονται με τον οπαδικό κομπλεξισμό τους.
Φίλε θα συμφωνήσω μαζί σου σε όλα εκτός από τα παρακάτω :
1. Κόκκινες κάρτες δεν υπάρχουν ....αν ήταν έτσι στο μεταξυ μας παιχνίδι του πρώτου γύρου θα έπρεπε να παίζετε με 7 παίκτες
2. Ο Ολυμπιακός δεν είναι ούτε γέρος ούτε κουρασμένος ....χτες εκτός από τις απουσίες είχε 3 παίκτες ντεφορμέ (Τζόρτζεβιτς,Πατσατζόγλου,Γκαλέτι)και έναν ανύπαρκτο (Μενδρινός)Για μένα είναι σωστή κίνηση να προσπαθεί ο Ολυμπιακός να κλέψει το ματς στο 80 φεύγα. Τουλάχιστον απο την στιγμή που έβαλε τον Κωνσταντίνου ο ΠΑΟ δεν έκανε άλλη επίθεση, αν τον είχε βάλει πιο νωρίς θα συμφωνούσα μαζί σου.
3. Λυπάμαι για το επόμενο ποσταρισμα σου .... δυστυχώς οι πιο πρόσφατες 5άρες ανήκουν στην ιστορία της δικιάς σου ομάδας αλλά είναι τεράστια μαλακία να γράφονται από άτομα που έχουν την δυνατότητα να βλέπουν μπάλα.
 

MSCA

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2008
Μηνύματα
94
Like
0
Πόντοι
0
Μ αρέσει που ακούς τον Βαρούχα, αλλά όταν μιλάει για 2 κόκκινες κάρτες βάζεις σέληνο στα αυτάκια σου. Ουου ρε φίλαθλοι της κατσαρόλας. Μιας ζωή μαλάκας Ελληνας θα μείνει ο Ελληνας. Αντί να σε απασχολεί ότι η ομάδα σου είναι πτώμα κοιτάς το παοτέλεσμα. Μετά απορείτε γιατί στην Ευρώπη έρχονται τα 7-0 και τα 5-0. Γιατί εχθές όποιος και να κέρδιζε θα ήταν μια χαρά ευχαριστημένος. Τίποτα άλλο. Να ξεκαβλώσει το κόμπλεξ μας και από μπάλλα......Μπουκουβάλα.....


Ετσι οπως τα λες ειναι...Μιλαμε για ελλαδα μιλας για ευρωπη.Μιλαμε για ευρωπη μιλας για ελλαδα,μιλαμε για ποδοσφαιρο μιλας για μπασκετ...οποτε κοιταξε το  :uglystupid:
Φαινεται εισαι πολυ ευχαριστημενος που θα κερδιζες με διαιτησια ε??


ΛΑΔΟΠΟΥΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εμένα μου άρεσε πολύ ο βάζελος χθες όπως κατέβηκε.Αν κάποιος δικαιούται με τις μέχρι τώρα εμφανίσεις του να μιλά για πρωτάθλημα είναι ο βάζελος.Κατέβηκε σε 3 ματς με γαύρο χθες,ΑΕΚ και Άρη κ έπαιξε με τσαμπουκά κ τσαγανό κ πήρε αποτελέσματα.
Ο γαύρος δεν δικαιούται τίποτα στην Ελλάδα όπως παίζει.Αν δεν είχε τον γερο-Κοβάσεβιτς θα ήταν  έβδομος κυριολεκτικά.

Η Ευρώπη είναι άλλο πράγμα.
Τα του καίσαρως τω καίσαρι.
Αν και βάζελος διαφωνώ οριζοντίως καθέτως και πλαγίως. Δε μιλάμε για κύπελλο. Μιλάμε για πρωτάθλημα όπου έχεις 30 αγώνες!!!!!!!! Δεν κρίνεται ο πρωταθλητής σε 3 αγώνες... Γι αυτό άλλωστε και η χειρότερη ομάδα των ντέρμπυ (ΑΕΚ) αλλά η καλύτερη συνολικά σε μέσο όρο απόδοσης είναι αυτή τη στιγμή πρώτη. Το πρωτάθλημα δεν εχει ματς νοκ άουτ. Ο βάζελος πέρυσι κέρδισε τον Ολυμπιακό 2 φορές και πάλι ΟΥΕΦΑ παίζει. Ο βάζελος πέρυσι απλά ξεπέρασε το κόμπλεξ ότι μπορεώ να κερδίσω τον Ολυμπιακό. Οταν ξεπεράσει και το κόμπλεξ ότι μπορώ να ξαναπάρω πρωτάθλημα, ίσως το ξαναπάρει....
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Εγώ τον χάρηκα χθες τον βάζελο που μπήκε με τσαμπουκά κ ακομπλεξάριστος.

Και συνεχίζω να λέω ότι οι 2 αθηναϊκές ομάδες θα κοντραριστούν μέχρι τέλους.Ο γάυρος θα ξεφουσκώσει κ άλλο όσο πλησιάζουν τα ματς με Τσέλσι.
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.340
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
Οσο δε για τις δικες σου απουσιες,αμα συγκρινετε τον...Ματος,με Λεντεσμα-Στολτιδη,θα πεσει ο ουρανος να μας πλακωσει φιλε !!!

Το θέμα δεν είναι ποιός είναι καλύτερος αλλά το πόσο χρήσιμος είναι ο καθένας και το πόσο η ομάδα στηρίζεται πάνω του.  Υπο αυτο το πρίσμα ο Μάτος είναι το ίδιο χρήσιμος στον βάζελο όσο ο Στολτίδης στον Ολυμπιακό.  για το Λεντέσμα δεν έχω και την καλύτερη γνώμη
Οσον αφορά το παιχνίδι, σαν ουδέτερος θα ήθελα να σχολιάσω πως ο ΠΑΟ ήταν ανώτερος διότι ο Ολυμπιακός είχε πρόβλημα στην αμυντική λειτουργία του κέντρου, βάση των απουσιών των 2.  Αυτό έδινε το δικαίωμα στον ΠΑΟ να βγαίνει κάθετα από το κέντρο με κάθετες πάσες να βγαίνει τετ α τετ ή και από τα πλάγια με τον Ιβανσιτς όταν οι πλάγιοι πήγαιναν να καλύψουν τις μπαρούφες των κεντρικών (Πάτσα και Μενδρινός)

Οταν δεν έχεις καλή κυκλοφορία τότε μία λύση είναι να παίξεις με ψηλά φορ μπας και κερδίσεις με καμία κεφαλιά.  Νομίζω καλά έκανε ο Λεμονής και έβαλε τον 2ο αφού δεν μπορούσε να αλλάξει κάτι στο κέντρο.  Πολλοί προπονητές προωθούν και αμυντικούς σε αυτές τις περιπτώσεις

Ζεβλάκοφ απαράδεκτος, λες και έπαιζε σε φιλικό (αδιάφορος)

Πεσέιρο λάθος η αλλαγή Σαλπιγγίδη, ο καλύτερος επιθετικός στην Ελλάδα σε νοοτροπία σκόρερ και winner, Έλληνας προπονητής που τα ξέρει αυτά τοσα χρόνια, δεν θα τον έβγαζε ποτέ.  Σιγά μην έχανε το πέναλτι

Ο Καλόπουλος προσπάθησε να σφυρίξει ότι βλέπει και όσο του επέτρεψαν οι παίχτες και η ατμόσφαιρα.  Λάθος έκανε (ο επόπτης) στο γκόλ-αουτ αλλά εμείς το είδαμε με τα ριπλέι, κάτι που ο διαιτητής δεν έχει τη δυνατότητα, εξάλλου ο επόπτης ήταν από την άλλη πλευρά.

Το γκόλ του Ολυμπιακού είναι καθαρό, ο Τορο δεν ενοχλεί τον μαλαρτζ, ο κανονισμός δεν λέει τίποτα για ανοιχτά χέρια.

Ο Αντζας πέφτει για τάκλιν και με το χέρι σταματάει τη παράλληλη πορεία της μπάλας.  Καθαρό πέναλτι

Ο Βαρούχας δεν με νοιάζει τι λέει.  Κάνει πολιτική από την τηλεόραση.  Τον ακούνε και τον πιστεύουν μόνο τα "πρόβατα"
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Φίλε θα συμφωνήσω μαζί σου σε όλα εκτός από τα παρακάτω :
1. Κόκκινες κάρτες δεν υπάρχουν ....αν ήταν έτσι στο μεταξυ μας παιχνίδι του πρώτου γύρου θα έπρεπε να παίζετε με 7 παίκτες
2. Ο Ολυμπιακός δεν είναι ούτε γέρος ούτε κουρασμένος ....χτες εκτός από τις απουσίες είχε 3 παίκτες ντεφορμέ (Τζόρτζεβιτς,Πατσατζόγλου,Γκαλέτι)και έναν ανύπαρκτο (Μενδρινός)Για μένα είναι σωστή κίνηση να προσπαθεί ο Ολυμπιακός να κλέψει το ματς στο 80 φεύγα. Τουλάχιστον απο την στιγμή που έβαλε τον Κωνσταντίνου ο ΠΑΟ δεν έκανε άλλη επίθεση, αν τον είχε βάλει πιο νωρίς θα συμφωνούσα μαζί σου.
3. Λυπάμαι για το επόμενο ποσταρισμα σου .... δυστυχώς οι πιο πρόσφατες 5άρες ανήκουν στην ιστορία της δικιάς σου ομάδας αλλά είναι τεράστια μαλακία να γράφονται από άτομα που έχουν την δυνατότητα να βλέπουν μπάλα.
Για το 1.
Δεν το λέω εγώ αλλά ο Βαρούχας, καθηγητής διαιτησίας. Μάλλον έχει διαβάσει μερικούς κανονισμούς κατά γράμμα. Εγώ δε συμφωνώ με την τακτική ότι βλέπω δίνω, αλλά δυστυχώς αυτή είναι η εντολή της ΟΥΕΦΑ για να μπαίνουν περισσότερα γκολ και να υπάρχει περισσότερο θέαμα. Τουλάχιστον αυτή τη δικαιολογία έχουν βρει. Ο Βασσάρας που σφυρίζει όπως του έχουν πει για να είναι διεθνής ρίχνει καμμιά δεκαριά κίτρινες σε κάθε παιχνίδι.
2.
Ο Τζόλε φίλε είναι ο αγαπημένος μου παίκτης αλλά ρε μπαγκα νισάφι πια.... Ακόμα μετά από 10 χρόνια κρίνουμε μια ομάδα από την απόδοση ενός 36άρη....;;;;; Κατι δεν πάει καλά...Οτι δεν πήγαινε καλά και με τη Ρεάλ μέχρι να αποσυρθεί ο Ζιντάν.....
Ξαναλέω. Η μεγάλη ομάδα (όπως και να λέγεται) δεν κλέβει παιχνίδια.... Τα παίρνει με ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο και συνοπτικές διαδικασίες. Δες το ματς της Ριζούπολης ξανά....Εγώ το έχω δει και έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου.
3. Γιατί γίνεσαι οπαδός.... Η πεντάρα που ανέφερα στα δικά μας παιχνίδια αναφέρεται με Μάντσεστερ και Μπάρτσα. Οταν λοιπόν θα καταλάβεις ότι η φανέλλα δε με απασχολεί, αλλά αυτό που βλέπω, τότε το ξανασυζητάμε.....
 

Επισκέπτης
Για το 1.
Δεν το λέω εγώ αλλά ο Βαρούχας, καθηγητής διαιτησίας. Μάλλον έχει διαβάσει μερικούς κανονισμούς κατά γράμμα. Εγώ δε συμφωνώ με την τακτική ότι βλέπω δίνω, αλλά δυστυχώς αυτή είναι η εντολή της ΟΥΕΦΑ για να μπαίνουν περισσότερα γκολ και να υπάρχει περισσότερο θέαμα. Τουλάχιστον αυτή τη δικαιολογία έχουν βρει. Ο Βασσάρας που σφυρίζει όπως του έχουν πει για να είναι διεθνής ρίχνει καμμιά δεκαριά κίτρινες σε κάθε παιχνίδι.
2.
Ο Τζόλε φίλε είναι ο αγαπημένος μου παίκτης αλλά ρε μπαγκα νισάφι πια.... Ακόμα μετά από 10 χρόνια κρίνουμε μια ομάδα από την απόδοση ενός 36άρη....;;;;; Κατι δεν πάει καλά...Οτι δεν πήγαινε καλά και με τη Ρεάλ μέχρι να αποσυρθεί ο Ζιντάν.....
Ξαναλέω. Η μεγάλη ομάδα (όπως και να λέγεται) δεν κλέβει παιχνίδια.... Τα παίρνει με ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο και συνοπτικές διαδικασίες. Δες το ματς της Ριζούπολης ξανά....Εγώ το έχω δει και έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου.
3. Γιατί γίνεσαι οπαδός.... Η πεντάρα που ανέφερα στα δικά μας παιχνίδια αναφέρεται με Μάντσεστερ και Μπάρτσα. Οταν λοιπόν θα καταλάβεις ότι η φανέλλα δε με απασχολεί, αλλά αυτό που βλέπω, τότε το ξανασυζητάμε.....
επιλεκτικη μνημη???την 5αρα της βερντερ την ξεχασες???
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
επιλεκτικη μνημη???την 5αρα της βερντερ την ξεχασες???
Τώρα ρε μάγκα θα θυμόμαστε ποιος έφαγε τα πιο πολλά από Βέρντερ, Ρεάλ Λυόν και Μπάρτσα ή θα μιλήσουμε για μπάλλα; Δεν συνδιαλλέγομαι με ανθρώπους που τη μπάλλα τη βλέπουν με νούμερα.... Τέλος.
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Για το 1.
Δεν το λέω εγώ αλλά ο Βαρούχας, καθηγητής διαιτησίας. Μάλλον έχει διαβάσει μερικούς κανονισμούς κατά γράμμα. Εγώ δε συμφωνώ με την τακτική ότι βλέπω δίνω, αλλά δυστυχώς αυτή είναι η εντολή της ΟΥΕΦΑ για να μπαίνουν περισσότερα γκολ και να υπάρχει περισσότερο θέαμα. Τουλάχιστον αυτή τη δικαιολογία έχουν βρει. Ο Βασσάρας που σφυρίζει όπως του έχουν πει για να είναι διεθνής ρίχνει καμμιά δεκαριά κίτρινες σε κάθε παιχνίδι.
2.
Ο Τζόλε φίλε είναι ο αγαπημένος μου παίκτης αλλά ρε μπαγκα νισάφι πια.... Ακόμα μετά από 10 χρόνια κρίνουμε μια ομάδα από την απόδοση ενός 36άρη....;;;;; Κατι δεν πάει καλά...Οτι δεν πήγαινε καλά και με τη Ρεάλ μέχρι να αποσυρθεί ο Ζιντάν.....
Ξαναλέω. Η μεγάλη ομάδα (όπως και να λέγεται) δεν κλέβει παιχνίδια.... Τα παίρνει με ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο και συνοπτικές διαδικασίες. Δες το ματς της Ριζούπολης ξανά....Εγώ το έχω δει και έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου.
3. Γιατί γίνεσαι οπαδός.... Η πεντάρα που ανέφερα στα δικά μας παιχνίδια αναφέρεται με Μάντσεστερ και Μπάρτσα. Οταν λοιπόν θα καταλάβεις ότι η φανέλλα δε με απασχολεί, αλλά αυτό που βλέπω, τότε το ξανασυζητάμε.....
Φίλε 1.δεν ανέφερα μόνο τον Τζόλε .....2.Η Μ.Γιουνάιτεντ έκλεψε παιχνίδι σε τελικό C.L. ....όλες οι ομάδες το κάνουν 3.Χτες ο Παναθηναϊκός έπαιξε το 99% του ποδοσφαίρου που μπορεί να παίξει και ο Ολυμπιακός το 30 με 40 % 4. Για την διαιτησία ένα μόνο πράγμα μπορώ να φανταστώ .... τι θα λέγατε σήμερα αν φωνάζατε για ένα γκολ που δεν έπρεπε να μετρήσει και ένα πέναλτι πέτσινο ... κι εμεις φωνάζαμε για κίτρινες και κόκκινες κάρτες ? .... θα μιλάγατε για παράγκες και για καλύβες ...
Και τέλος αν δεν το είδε ο Καλόπουλος το πέρασμα της μπάλας από την γραμμή ....γιατί καποτε έπρεπε να το δει ο Παπουτσέλης ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom