Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

MSCA

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2008
Μηνύματα
94
Like
0
Πόντοι
0
ποσα χρονια εχετε να κερδισετε τους αμπαλους???????πειτε και συγχαρητηρια στο πεταλο ειχε πολυ δυνατα ηχεια απο τοτε που γινατε δολοφονοι ουτε στα κορνερ κατεβαινουν οι οργανωμενοι(πανε στα επισημα τωρα) μπραβο μπραβο ουτε φωνη δεν μπορουσατε να βγαλετε.


Να και ο υπαστυνομος Μπεκας ξερει ποιοι ειναι οι δολοφονοι.Δεν μας τους λες και μας?τουλαχιστον να ξερουμε ποιους να αποφευγουμε
 

Επισκέπτης
Τώρα ρε μάγκα θα θυμόμαστε ποιος έφαγε τα πιο πολλά από Βέρντερ, Ρεάλ Λυόν και Μπάρτσα ή θα μιλήσουμε για μπάλλα; Δεν συνδιαλλέγομαι με ανθρώπους που τη μπάλλα τη βλέπουν με νούμερα.... Τέλος.
ετσι-ετσι..οποτε δεν σε συμφερει να κανεις μια κωλοτουμπα..εισαστε εκπαιδευμενοι..και για να μην ξεχνιομαστε..το 73-38 & το 1-4 δεν θα τα ξεπλυνετε-ξεχασετε ΠΟΤΕ λαγουδακια..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Φίλε 1.δεν ανέφερα μόνο τον Τζόλε .....2.Η Μ.Γιουνάιτεντ έκλεψε παιχνίδι σε τελικό C.L. ....όλες οι ομάδες το κάνουν 3.Χτες ο Παναθηναϊκός έπαιξε το 99% του ποδοσφαίρου που μπορεί να παίξει και ο Ολυμπιακός το 30 με 40 % 4. Για την διαιτησία ένα μόνο πράγμα μπορώ να φανταστώ .... τι θα λέγατε σήμερα αν φωνάζατε για ένα γκολ που δεν έπρεπε να μετρήσει και ένα πέναλτι πέτσινο ... κι εμεις φωνάζαμε για κίτρινες και κόκκινες κάρτες ? .... θα μιλάγατε για παράγκες και για καλύβες ...
Και τέλος αν δεν το είδε ο Καλόπουλος το πέρασμα της μπάλας από την γραμμή ....γιατί καποτε έπρεπε να το δει ο Παπουτσέλης ?
1. Το χρησιμοποιείς όμως ως δικαιολογία.
2. Δε θεωρώ τη Μαντσεστερ που αναφέρεις μεγάλη ομάδα. Η εξαίρεση άλλωστε επιβεβαιώνει τον κανόνα.
3. Αυθαίρετα συμπεράσματα ποιότητας που δεν έχουν ποδοσφαιρική αξία.
4. Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Εγώ προσωπικά δεν μπαίνω στο τρυπάκι του ποιος είδε τι. Σε βάθος χρόνου και όχι στατικά, Ο Ολυμπιακός των τελευταίων 10 ετών ήταν η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας εν Ελλάδι... Αλλο εάν πήρε και 2-3 πρωταθλήματα τιμής ένεκεν ;)
 

GVG

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
www.epo.gr/kanonismoi/pdf/07_08/LOTG_2007_08_EL.pdf]http://www.epo.gr/kanonismoi/pdf/07_08/LOTG_2007_08_EL.pdf[/url] σελ 113 για τους τσουκαλαδες του φορουμ ........εσυ δεν ξερεις μεγαλε?γιατι εξαφανιστηκαν ολοι και το ματζικ παιζει τυχερα παιχνιδια αλλα υπαλληλοι κ ανεγκεφαλοι ειστε μια ζωη.....γιατι το ματζικ δεν ειχε επαναληψη το περσινο παιχνιδι στο καραισκακη καηκε η κασετα?????????
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ετσι-ετσι..οποτε δεν σε συμφερει να κανεις μια κωλοτουμπα..εισαστε εκπαιδευμενοι..και για να μην ξεχνιομαστε..το 73-38 & το 1-4 δεν θα τα ξεπλυνετε-ξεχασετε ΠΟΤΕ λαγουδακια..
Δεν θα μπω στο τρυπάκι σου.  Αλλά επειδή είσαι κωλοτούμπας παμέγιστος να μας θυμίσεις πότε ήταν η τελευταία φορά που πήρες πρωτάθλημα στο μπάσκετ. Ρε κοίτα να δεις που μιλάνε και οι μικροπωλητές στο σούπερ μάρκετ για έσοδα...... Ουστ ρε....
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376

Αυτό που λέει:" Ο αντικανονικός περιορισμός της κίνησης του τερματοφύλακα αποτελεί παράβαση" εννοείς προφανώς, έτσι;

Δεν μας γράφει όμως τί αποτελεί αντικανονικό περιορισμό...  και αυτό είναι το σημείο, οτι εναπόκειται στην κρίση του διαιτητή.  Κατά την κρίση του διαιτητή ο Τορο δεν τον περιόρισε αντικανονικά (και κατά τη δική μου κρίση...)
 

asgia

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2007
Μηνύματα
475
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
δηλαδη τι θελετε ρε μαγγες για να κερδισετε? κουφαρι θελετε? δε σας εφτανε που ημασταν απλα πεθαμενοι. εγω δεν θα πω για καλοπουλο θα σου πω ομως τι μου εκανε εντυπωση. το πεναλτι ο ενα ςμπορει να πει το κοντο του και ο αλλος το μακρυ του και να μη βγαλεις συμπερασμα για το αν επρεπε να σφυριχτει. αλλα αυτος ο καραγκιοζης που εκανε μεταδοση για το γκολ ελεγε συναιχεια εχω την εντυπωση [size=17pt]σαν[/size] να ειχε βγει η μπαλλα εξω. ε τι θες ρε φιλε για να εισαι σιγουρος δηλαδη

Συμφωνώ φίλε απόλυτα μαζί σου. Είμαι παναθηναικός και έβλεπα αυτόν τον γελίο να βλέπει την φαση τόσες φορες και ακόμα να μην είναι σιγουρός . Γελίος και ο δικός μας ο Καρούλιας που έλεγε θα δούμε αργότερα. Οταν σέβεσαι τον ευατό σου λές την αλήθεια και αύτο που βλέπεις. Καθαρά αουτ η μπάλα βρε τυφλοί. Κρίμα γιατί ολους αυτούς εμεις τους πληρωνουμε. Ποιό γελία περιγραφή αγώνα δεν εχω ξαναδει λες και δεν ειχε αποψη και περιμενε τα ζώα Μίχο και Καρούλια να πουνε την αποψη τους. Ευτυχώς που δεν τους έχουνε και στην αθλητική Κυριακή και έχουνε Αλεξανδρη και Κωστή και τον δικό μας Αντωνίου
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
1. Το χρησιμοποιείς όμως ως δικαιολογία.
2. Δε θεωρώ τη Μαντσεστερ που αναφέρεις μεγάλη ομάδα. Η εξαίρεση άλλωστε επιβεβαιώνει τον κανόνα.
3. Αυθαίρετα συμπεράσματα ποιότητας που δεν έχουν ποδοσφαιρική αξία.
4. Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Εγώ προσωπικά δεν μπαίνω στο τρυπάκι του ποιος είδε τι. Σε βάθος χρόνου και όχι στατικά, Ο Ολυμπιακός των τελευταίων 10 ετών ήταν η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας εν Ελλάδι... Αλλο εάν πήρε και 2-3 πρωταθλήματα τιμής ένεκεν ;)
1. Όχι χρησιμοποιώ ως δικαιολογία τις απουσίες και το ντεφορμάρισμα 4 παικτων μέσα σ' αυτούς και ο Τζολε
2. Το ότι η Μάντσεστερ δεν συγκαταλέγεται στις μεγαλύτερες ομάδες τις Ευρώπης το ακούω πρώτη φορά .... τουλάχιστον εσεις κι εμεις το έχουμε νιώσει για τα καλά.
3. Δεν τα βγάζω εγώ τα αυθαίρετα συμπεράσματα .... ο Νικολάκης ο Καρούλιας έτριβε τα ματακια του για την απόδοση του Παναθηναϊκού.
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
Συμφωνώ φίλε απόλυτα μαζί σου. Είμαι παναθηναικός και έβλεπα αυτόν τον γελίο να βλέπει την φαση τόσες φορες και ακόμα να μην είναι σιγουρός . Γελίος και ο δικός μας ο Καρούλιας που έλεγε θα δούμε αργότερα. Οταν σέβεσαι τον ευατό σου λές την αλήθεια και αύτο που βλέπεις. Καθαρά αουτ η μπάλα βρε τυφλοί. Κρίμα γιατί ολους αυτούς εμεις τους πληρωνουμε. Ποιό γελία περιγραφή αγώνα δεν εχω ξαναδει λες και δεν ειχε αποψη και περιμενε τα ζώα Μίχο και Καρούλια να πουνε την αποψη τους. Ευτυχώς που δεν τους έχουνε και στην αθλητική Κυριακή και έχουνε Αλεξανδρη και Κωστή και τον δικό μας Αντωνίου

Φίλε αυτοί οι 3 στον αγώνα, οι άλλοι 2 στο στούντιο, οι σταθεροί καλεσμένοι παίχτες και ο Βαρούχας κάνουν όλοι πολιτική και απευθύνονται σε "πρόβατα".  Εννοείται οτι ξέρει ο Καρούλιας οτι ήταν αουτ αλλά δεν το λέει γιατί του έχουν πει από το σταθμό να το παίζει Παναθηναικάρας, όπως και το αντοίστιχο για τον Μίχο, για να γίνεται τζερτζελές στην υγειά των κορόιδων.

Μην τρώτε κουτόχορτο, όλοι αυτοί έχουν επιλεγεί γιατί παίζουν καλά το ρόλο τους.  Αν συμφωνούσαν μεταξύ τους θα έκανε κακό στα συμφέροντα κάποιων.  Τώρα κάνει κακό μόνο στα νεύρα μας...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
1. Όχι χρησιμοποιώ ως δικαιολογία τις απουσίες και το ντεφορμάρισμα 4 παικτων μέσα σ' αυτούς και ο Τζολε
2. Το ότι η Μάντσεστερ δεν συγκαταλέγεται στις μεγαλύτερες ομάδες τις Ευρώπης το ακούω πρώτη φορά .... τουλάχιστον εσεις κι εμεις το έχουμε νιώσει για τα καλά.
3. Δεν τα βγάζω εγώ τα αυθαίρετα συμπεράσματα .... ο Νικολάκης ο Καρούλιας έτριβε τα ματακια του για την απόδοση του Παναθηναϊκού.
Ομιλώ πολύ καλά την Ελληνική φίλε. Είπα:
ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ!!!! τη Μαντσεστερ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ (δλδ εκείνης της περιόδου). Ο καθένας έχει τη δική του άποψη για τις μεγάλες ομάδες. Η Μαντσεστερ είναι ΙΣΤΟΡΙΚΑ μεγάλη ομάδα, όχι όμως και αγωνιστικά σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Παραδείγματα μεγάλων ιστορικά και αγωνιστικά ομάδων είναι ο Αγιαξ, η Μίλαν, η Ρεάλ, η Λίβερπουλ Και ομιλούμε ΠΑΝΤΑ για συγκεκριμένες περιόδους όπου έπαιζαν ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο και έπειρναν κούπες με συνοπτικές διαδικασίες και όχι με "κλοπές" ;)
3. Και γω τα έτριβα φίλε μου. Οπως έτριβα και τα μάτια μου με το γαύρο στην Ευρώπη φέτος. Γιατί η μια με την άλλη ομάδα είναι σαν να παίρνει τις Κυριακές βαρβιτουρικά και τις Τρίτες να κάνεις ενέσεις τεστοστερόνης.
 

GVG

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
Αυτό που λέει:" Ο αντικανονικός περιορισμός της κίνησης του τερματοφύλακα αποτελεί παράβαση" εννοείς προφανώς, έτσι;

Δεν μας γράφει όμως τί αποτελεί αντικανονικό περιορισμό...  και αυτό είναι το σημείο, οτι εναπόκειται στην κρίση του διαιτητή.  Κατά την κρίση του διαιτητή ο Τορο δεν τον περιόρισε αντικανονικά (και κατά τη δική μου κρίση...)
οχι απλα εκανε τον εσταυρωμενο στο ριο και παρακαλουσε να μην φανε 5 μαλλον η εκανε τον μπλακνει οταν παιζει αμυνα κ καθεται σταθερος να παρει το επιθετικο απο τον διαμαντιδη.κοιταει πισω βλεπει οτι ερχεται ο μαλαρτζ και τον παρεμποδιζει....ολα τα αλλα ειναι για το ματζικ
 

MSCA

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2008
Μηνύματα
94
Like
0
Πόντοι
0
www.epo.gr/kanonismoi/pdf/07_08/LOTG_2007_08_EL.pdf]http://www.epo.gr/kanonismoi/pdf/07_08/LOTG_2007_08_EL.pdf[/url] σελ 113 για τους τσουκαλαδες του φορουμ ........εσυ δεν ξερεις μεγαλε?γιατι εξαφανιστηκαν ολοι και το ματζικ παιζει τυχερα παιχνιδια αλλα υπαλληλοι κ ανεγκεφαλοι ειστε μια ζωη.....γιατι το ματζικ δεν ειχε επαναληψη το περσινο παιχνιδι στο καραισκακη καηκε η κασετα?????????

Στους κανονισμους που μας εστειλες κυριε Μπεκα μηπως γραφει οταν περναει η μπαλα ολη την γραμμη εαν ειναι αουτ η οχι??Γιατι εχω κατι ενδιασμους σχετικα με το γκολ του Παναθηναικου.Μηπως θα το σφυριζε ο Λαδοπουλος εαν η μπαλα περναγε τις διαφημιστικες πιναδικες και οχι την γραμμη??

Χαιρομαι που πηρατε 1 βαθμο με πετσινο γκολ.Ετσι να αναστηθειτε λιγακι γιατι ποναει τοσα χρονια.Εκει τριτοι θα μεινετε.Δεν μου πες ομως για τους δολοφονους εσυ που τους ξερεις ποιοι ειναι
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
οχι απλα εκανε τον εσταυρωμενο στο ριο και παρακαλουσε να μην φανε 5 μαλλον η εκανε τον μπλακνει οταν παιζει αμυνα κ καθεται σταθερος να παρει το επιθετικο απο τον διαμαντιδη.κοιταει πισω βλεπει οτι ερχεται ο μαλαρτζ και τον παρεμποδιζει....ολα τα αλλα ειναι για το ματζικ
Είσαι άρρωστος οπαδός και δεν μπορείς να κάνεις συζήτηση
 

GVG

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
ετσι ειναι φιλε μου εγω εχω επιχειρηματα και συ με λες αρρωστο...απο διαλογο οι ανθρωποι των σπηλαιων τα πατε μια χαρα.οσο για τους ενοχους υπαρχει δικογραφια  τσουκαλακο...... μετα απο 7 ριπλευ και ζουμ μεχρι να πιξελιασει η εικονα ειναι αουτ. το θεμα ειναι οτι σας πατησαμε και ειστε ΠΙΩΜΕΝΟΙ  και γραφετε ολοι εδω τωρα.......
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Υπάρχει αλήθεια άνθρωπος που βάζει στην ίδια μοίρα τον τράγο και τον "λύκο" με τον Μάτος??? Το καλλίτερο χαφ του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος εδώ και 2 χρόνια??? Μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε...
Ο Νικολογιάννης είπε το πολύ σωστό, άλλο άν είναι σημαντικές απουσίες οι του τράγου και του λούπο και άλλο αν ο ΠΑΟ έχει παίχτες να καλύψουν τα κενά των Μόρις, Μάτος, Έκι, Νίνη κλπ.
Τώρα από το ματς εξάγω τα εξής: Η καλλίτερη μεταγραφή της δεκαετίας για τον πολυθρύλητο και λαοπρόβλητο, είναι ο γκριζοφάης, μέχρι και στη διαφήμιση δοκάρι πάει. Ο Ντάμας έχασε ευκαιρία να γίνει ο νέος Μανώλης, το νέο πράσινο μίλι, ο Αντρίκος είναι μπαλαδόρος και δυστυχώς ο σωφέρ θα τον αφήσει το καλοκαίρι να φύγει, τον λαοπρόβλητο μπορείς να τον σουρώσεις με 2 μπουκαδόρους που παίζουν κατά μέτωπο(Ίβανσιτς, Νίνης, Έκι) που δυστυχώς είτε δεν παίζουνε, είτε δεν έχουν συνέπεια(άρα ας κοιτάει τέτοιους παίχτες για το ρόστερ), λάθος η αλλαγή του Μήτσου με το μητσομύτη και ύπνος βαθύς από τον πάγκο γενικώς.
Τώρα αν και εφόσον και ίσως είναι να 'χαμε να λέγαμε.. Πάει και αυτή η ευκαιρία, πάμε για Τετάρτη.
ΥΓ.: Μητσομύτη, σήκω φύγε τώρα μόνός σου.
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
ετσι ειναι φιλε μου εγω εχω επιχειρηματα και συ με λες αρρωστο...απο διαλογο οι ανθρωποι των σπηλαιων τα πατε μια χαρα.οσο για τους ενοχους υπαρχει δικογραφια  τσουκαλακο...... μετα απο 7 ριπλευ και ζουμ μεχρι να πιξελιασει η εικονα ειναι αουτ. το θεμα ειναι οτι σας πατησαμε και ειστε ΠΙΩΜΕΝΟΙ  και γραφετε ολοι εδω τωρα.......
Σου επαναλαμβάνω οτι είσαι άρρωστος.  Τόσο τυφλωμένα άρρωστος που δεν έχεις καταλάβει οτι δεν είμαι γαύρος...

Δεύτερον επιχειρήματα θεωρείς τα "εσταυρωμένος στο Ριο, και Σκρίν στο Διαμαντίδη;"

Τέλος μαζί σου από μενα
 

triferos

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
350
Κριτικές
15
Like
281
Πόντοι
5.102
ρε θα ξεκολλησετε επιτελους να ασχοληστε  με το αν περασε η μπαλα την γραμμη η οχι?

και στο lacio-osfp ειχε περασει αλλα δεν κανανε ετσι τα τσιπουρακια γιατι εκει ειναι ευρωπη...

επισης ολοι το ειδαμε 4366363 replay επειδη ηταν....

να σας θυμησω ομως κατι...στο 2-2 στην λεωφορο το goal του στολτιδη ειχε περασει την γραμμηη?μηπως οχι?μηπως ειχε μετρησει για γκολ?μηπως δεν το ειδαμε ποτε replay?

ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ επρεπε να τους συντριψει....ΤΕΛΟΣ

δεν αξιζαν τιποτα λιγοτερο  οι γαυροι απο 5 γκολ....


 

GVG

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
με τον σιμαο 19 χρονων πλακιτσα καναμε περσι με τον νινη και σεις με τον τζολε και περιμενετε απο τον ραουλ μπραβο ρουλα να παιξει...με παγκο  κωνσταντινου που πατε ρε παιδια παλι σας φορτωσαμε το παλτο με μας πηρε νταμπλ με εσας σκουπιζει τον παγκο και το πολυ πολυ να βολευει την γυναικα του βουλη να της πεταξει κανα εξωγαμο.στις σπηλιες δεν εχει τηλεοραση οποτε λογικο να μην το ξερεις ..κοιταξτε να ξεπερασετε το χθεσινο και να συνεχισετε την ζωη σας γιατι το χθεσινο σας πειραξε πολυ πιο πολυ απο το περσινο?ποσα χρονια εχετε να νικησετε τους αμπαλους????????δεν με νιαζει τι ομαδα εισαι ρε φιλε αμα λες παπαριες θα παιρνεις απαντησεις
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
να σας θυμησω ομως κατι...στο 2-2 στην λεωφορο το goal του στολτιδη ειχε περασει την γραμμηη?μηπως οχι?μηπως ειχε μετρησει για γκολ?μηπως δεν το ειδαμε ποτε replay?
να σου πω οτι ακομα και να μην ηταν η και να ηταν γκολ ηταν φαση που δεν μπορεις να εισαι σιγουρος γιατι δεν φεβεται ξακαθαρα. αλλα το χθεσινο ηταν .....................
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom