Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (1 μέλη και 27 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
άντε νέος ουγκαγκαμπούμπου.....να δούμε τι θα βγεί...αναμονή.....
 

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
Δηλαδή δυόμιση μήνες αυτόν ψάχναμε???????????? Και τι να πεις τώρα? να γκρινιάξεις??? αφου δεν τον ξέρει ουτε η μάνα του!!!! αντε άλλη μια φορά, θα δουμεεεεεεεεεεεεε.............
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
τον ξέρει όμως η τσέπη του βέλιτς.......
 

erasitexnis

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
381
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.225
barone θα διαφωνήσω...υπάρχουν πολλοί που τον ξέρουν!το ότι δεν τον ξέρεις εσύ δε σημαίνει οτι είναι κ άγνωστος.έχει παίξει με μεγάλη επιτυχία στη sporting κ έφτασε μέχρι τελικό κυπέλου uefa με ενεργή συμμετοχή κιόλας! :sunglasses:
 

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
barone θα διαφωνήσω...υπάρχουν πολλοί που τον ξέρουν!το ότι δεν τον ξέρεις εσύ δε σημαίνει οτι είναι κ άγνωστος.έχει παίξει με μεγάλη επιτυχία στη sporting κ έφτασε μέχρι τελικό κυπέλου uefa με ενεργή συμμετοχή κιόλας! :sunglasses:
εσυ φιλε μου τον ξέρεις????
αν ναι περιεγραψε τον μας. σου φαινεται ας πουμε ευκαιρια? δικαιολογητε αυτη η αναμονη τοσο καιρο?
αυτο ειναι το μπαμ που μας λεγανε οτι θα πεσουν τα τσιμεντα?????
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Πάντως ο τελευταίος δανεικός που έφυγε από τον βάζελο,ο βραζιλιάνος αμυντικός χάφ Μπόβιο, σκέφτεται να γυρίσει Βραζιλία και να ασχοληθεί με το...γκόλφ!!!!Ρεεεεε.....πληρώστε κανένα παίχτη...όλο δανεικούς και δανεικούς....δεν χτίζονται έτσι οι ομάδες...και μου αρέσει που βάζει και ρήτρα αγοράς του παίχτη του χρόνου...σε όλους το κάνει και κανένα δεν αγοράζει.....ακόμα περιμένω το...ΜΠΑΜ...που έλεγε ένας φίλος και θα πέσουν τα τσιμέντα της Λεωφόρου(των στεναγμών...)...μάλλον αυτόν εννοούσε.....
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
εσυ φιλε μου τον ξέρεις????
αν ναι περιεγραψε τον μας. σου φαινεται ας πουμε ευκαιρια? δικαιολογητε αυτη η αναμονη τοσο καιρο?
αυτο ειναι το μπαμ που μας λεγανε οτι θα πεσουν τα τσιμεντα?????
Νομίζω ότι κανένας μας δεν τον ξέρει, μετά από λίγη έρευνα στο ίντερνετ πέτυχα κάποια καλά σχόλια για τα προσόντα του, αλλά και μερικά που αναφέρουν προβλήματα αστάθειας στην απόδοση.
Περισσότερα θα δούμε στους αγώνες, μπορεί να μας βγει καλός μπορεί και να τραβάμε τα βυζιά μας σταυρωτά όποτε πλησιάζει αντίπαλος επιθετικός. Για παικταρά πάντως δεν τον πολυκόβω (μακάρι να βγω λάθος).
Τόση αναμονή σαφώς και δεν δικαιολογείται, αλλά κάνουμε υπομονή μέχρι να τον δούμε και με τα ματάκια μας...
Όσο για το να πέσουν τσιμέντα ο Nile μας είχε δώσει υποσχέσεις σε αυτό το thread αλλά δε βλέπω φως.  :P
Nile αν αυτές είναι οι μεταγραφές για τις οποίες μας "έψηνες" θα σε κυνηγάμε μαζί με το Τζίγκερ και το Βέλιτς και δε θα πέφτουν τσιμέντα αλλά γιαούρτια  ;) (no offence mate, just joking  :grin: )
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
Πάντως ο τελευταίος δανεικός που έφυγε από τον βάζελο,ο βραζιλιάνος αμυντικός χάφ Μπόβιο, σκέφτεται να γυρίσει Βραζιλία και να ασχοληθεί με το...γκόλφ!!!!Ρεεεεε.....πληρώστε κανένα παίχτη...όλο δανεικούς και δανεικούς....δεν χτίζονται έτσι οι ομάδες...και μου αρέσει που βάζει και ρήτρα αγοράς του παίχτη του χρόνου...σε όλους το κάνει και κανένα δεν αγοράζει.....ακόμα περιμένω το...ΜΠΑΜ...που έλεγε ένας φίλος και θα πέσουν τα τσιμέντα της Λεωφόρου(των στεναγμών...)...μάλλον αυτόν εννοούσε.....
Πολύ πιθανό ο Μπόβιο να πάει να παίξει γκολφ και ακόμα πιθανότερο να πάει ο Μπόρχα να μαζεύει τις μπαλιές του (τον παίκτη που προαναγγέλανε οι εφημερίδες ως "ο Ρονάλντο του Εκουαδόρ"), αλλά και ο Ντομί να οδηγεί το αυτοκινητάκι του γκολφ (είχε έμπνευση ο Σόλιντ όταν διάλεγε).
Κοιτάξτε λίγο και τη δικιά σας καμπούρα...
 

septic

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
396
Like
3
Πόντοι
1
γαβρος ειμαι.απλα να διορθωσω τον φιλο, οτι ο μπορχα θεωρειται οχι ως ο ροναλντο του εκουαδορ, αλλα η κομπρα του εκουαδορ.
by the way ειχα πετυχει σκηνικο στο λιντο που ειχε ερθει ο μπορχα μονος του και εκανε σαν λυσσαρης και δε του καθοταν καμια μολονοτι επεσε συρμα ποιος ητανε.και εφυγε τσατισμενο το μαιμουδακι!
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
γαβρος ειμαι.απλα να διορθωσω τον φιλο, οτι ο μπορχα θεωρειται οχι ως ο ροναλντο του εκουαδορ, αλλα η κομπρα του εκουαδορ.
by the way ειχα πετυχει σκηνικο στο λιντο που ειχε ερθει ο μπορχα μονος του και εκανε σαν λυσσαρης και δε του καθοταν καμια μολονοτι επεσε συρμα ποιος ητανε.και εφυγε τσατισμενο το μαιμουδακι!

Δε διαφωνώ φίλε, το παρατσούκλι του είναι "η κόμπρα του Εκουαδόρ", απλά θυμάμαι ότι μια αθλητική εφημερίδα είχε τότε τίτλο "ο νέος Ρονάλντο" ή "ο Ρονάλντο του Εκουαδόρ", οκ στις αθλητικές διαβάζουμε ένα κάρο μαλακίες, δεν είναι ανάγκη να τις πιστεύουμε κιόλας  ;)
Όσο για το Lido φαίνεται ότι δε μπορεί να σκοράρει ούτε εκεί τελικά το παιδί.
Κουτσομπολεύοντάς μόλις πέτυχα στο ότι τον δώσανε δανεικό στη Μάιντζ ομάδα (από του χρόνου) Β' εθνικής...
 

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
παιδια, εχουμε να ασχοληθούμε με θεματα του ΠΑΟ οχι με τον γαυρο και τα σαπακια του. εχουμε πολλά σαπακια δικα μας να ασχοληθουμε εδω. μακαρι να μας βγει ο μαυρος γιατι αλλιως την πουτσισαμε. απο την 4η αγωνιστικη περυσι ξερανε οτι δεν θελουν τον αντονσον και οτι θα ψαχτουμε επειγοντως για αμυντκο και απο περυσι τον εκλεισαν σχεδον αυγουστο 2007. φανταστειτε πιτες που φαγαμε απο αμυντικους. αριστερο μπακ???? με βυντρα στα αριστερα θα   την βγαλουμε? ο δαρλας ουτε του χρονου δεν παιζει........... παντως ομολογω οτι του βγαινουν καλες μεταγραφες οι νεοι Ματος και Ντογιε αντε και ο Καρα, αλλα κάθετη μπαλια θα δουμε μονο αν ερθει ο εκι αλλιως τα γνωστα του καρα θα βλεπουμε παλι..........
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Πολύ πιθανό ο Μπόβιο να πάει να παίξει γκολφ και ακόμα πιθανότερο να πάει ο Μπόρχα να μαζεύει τις μπαλιές του (τον παίκτη που προαναγγέλανε οι εφημερίδες ως "ο Ρονάλντο του Εκουαδόρ"), αλλά και ο Ντομί να οδηγεί το αυτοκινητάκι του γκολφ (είχε έμπνευση ο Σόλιντ όταν διάλεγε).
Κοιτάξτε λίγο και τη δικιά σας καμπούρα...
Μιλάω για δανεικούς φίλε...και πώς ομάδες έτσι δεν χτίζονται....ο Μπόρχα δεν βγήκε...όπως δεν έχουν βγεί πολλές μεταγραφές...αλλά δανεικό ο Θρύλος δύσκολα έως καθόλου δεν παίρνει....αυτός που μας ''κοροιδεύει''....αγοράζει!!!!Αααα...και η καμπούρα η δικιά μας λέει και κανένα τίτλο......
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
παιδια, εχουμε να ασχοληθούμε με θεματα του ΠΑΟ οχι με τον γαυρο και τα σαπακια του. εχουμε πολλά σαπακια δικα μας να ασχοληθουμε εδω. μακαρι να μας βγει ο μαυρος γιατι αλλιως την πουτσισαμε. απο την 4η αγωνιστικη περυσι ξερανε οτι δεν θελουν τον αντονσον και οτι θα ψαχτουμε επειγοντως για αμυντκο και απο περυσι τον εκλεισαν σχεδον αυγουστο 2007. φανταστειτε πιτες που φαγαμε απο αμυντικους. αριστερο μπακ???? με βυντρα στα αριστερα θα  την βγαλουμε? ο δαρλας ουτε του χρονου δεν παιζει........... παντως ομολογω οτι του βγαινουν καλες μεταγραφες οι νεοι Ματος και Ντογιε αντε και ο Καρα, αλλα κάθετη μπαλια θα δουμε μονο αν ερθει ο εκι αλλιως τα γνωστα του καρα θα βλεπουμε παλι..........
Συμφωνώ από σαπάκια είμαστε πλήρεις, ο Βύντρα δεξιά ή αριστερά πελαγοδρομεί, όσο για το Δάρλα με τα μυαλα που κουβαλάει μπορεί και να μην παίξει ποτέ μπάλα, αν και από προσόντα διαθέτει αρκετά.
Για τον Έκι έχω αρκετούς ενδοιασμούς, γιατί μιλάει περισσότερο από το να παίζει μπάλα, οκ δέχομαι ότι παρέπαιε όλη η ομάδα οπότε τον είχε πάρει κι αυτόν η κάτω βόλτα μετά την 1η του χρονιά που τα πήγε πολύ καλά. Επίσης δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος μετά από τόσο μεγάλη απουσία για την κατάσταση στην οποία θα επανέλθει.
Εγώ προβληματίζομαι πολύ και με την επίθεση, γιατί αν (χτύπα ξύλο) πάθει τίποτα ο Σάλπι ή ο Παπ (που ελπίζω ότι φέτος με κανονική προετοιμασία και χωρίς τραυματισμούς θα επανέλθει δριμύτερος) προβλέπω δράματα, γιατί ο Μάντζιος δείχνει τρομερά ανώριμος στο παιχνίδι του (η μπάλα είναι δικιά μου και δεν τη δίνω σε κανέναν, μόνο στον 6ο αντίπαλο που θα προσπαθήσω να τριπλάρω) όσο για τον Τσίγκα ούτε λόγος, απλά ένα όνομα να γεμίζει το ρόστερ μου φαίνεται (εντάξει δεν είχε και τις πολλές ευκαιρίες, αλλά δε μου φαίνεται αξιόπιστο backup).
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
Μιλάω για δανεικούς φίλε...και πώς ομάδες έτσι δεν χτίζονται....ο Μπόρχα δεν βγήκε...όπως δεν έχουν βγεί πολλές μεταγραφές...αλλά δανεικό ο Θρύλος δύσκολα έως καθόλου δεν παίρνει....αυτός που μας ''κοροιδεύει''....αγοράζει!!!!Αααα...και η καμπούρα η δικιά μας λέει και κανένα τίτλο......
Η τακτική του δανεισμού συνηθίζεται και σε μεγάλες ευρωπαϊκές ομάδες, εκτός από τις πολύ μεγάλες (πχ. η Ρεάλ όποιον θέλει τον αγοράζει, η Ατλέτικο κ' η Βιγιαρεάλ θα πάρει και δανεικούς) και να σου πω τρία ονόματα που έχω πρόχειρα στο μυαλό μου για να καταλάβεις τι εννοώ: Ρικέλμε, Μοριέντες, Σαβιόλα. Μεγάλα ονόματα που έχουν παίξει δανεικοί και σε μεγάλες ομάδες μάλιστα.
Ο Μπόρχα δε βγήκε, ο Ντομί δε βγήκε, ο Μπουλούτ δε βγήκε, ο Ζεβλάκοφ βγήκε και δε βγήκε και πάει λέγοντας.
(μη μου αρχίσεις και επιχειρηματολογήματα για τον καθένα να μην κουράζουμε το πράσινο thread)
Τώρα το πως χτίζονται ομάδες καλό είναι να το πάρουμε παράδειγμα περισσότερο από το εξωτερικό παρά από τη δική σας ομάδα, γιατί όπως λες χτίζετε και βγαίνοντας έξω από την Παραγκούπολη και κάνετε τρελές εισπράξεις από γκολάκια στας Ευρώπας με τρομερή συνέπεια κάθε χρόνο.
Μπορείς να κοκορευτείς για τα πρωταθλήματα που έχετε πάρει στο γαυρο-thread, μερικά από αυτά δε σας αξίζανε πιστεύω εγώ. Μη μας (τα) ζαλίζεις άλλο please...
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Ενώ εσείς όταν μας τα πρίζεται είναι καλά....και κάτι άλλο:Θα γράφω όπου γουστάρω και ότι γουστάρω...αν έρθω σπίτι σου μπορείς να με διώξεις....εδώ όμως δεν είναι σπίτι σου...και όσο αφορά αν αξίζαμε ή όχι....η ιστορία λέει στα 11 το 1 δώρο.....Ντομί-Μπουλούτ-Ζεβλάκοφ από κάτι Δάρλες,Βύντρα και Σέριτς είναι κομματάκι καλύτεροι...πώς να γίνει τώρα???Δεν είναι τυχαίο παίχτες που φεύγουν από εμάς γίνονται στόχοι ομάδων ενώ δικοί σας παίζουν γκόλφ....και μην ξεχνάς...εδώ είναι...Internet....
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
Ενώ εσείς όταν μας τα πρίζεται είναι καλά....και κάτι άλλο:Θα γράφω όπου γουστάρω και ότι γουστάρω...αν έρθω σπίτι σου μπορείς να με διώξεις....εδώ όμως δεν είναι σπίτι σου...και όσο αφορά αν αξίζαμε ή όχι....η ιστορία λέει στα 11 το 1 δώρο.....Ντομί-Μπουλούτ-Ζεβλάκοφ από κάτι Δάρλες,Βύντρα και Σέριτς είναι κομματάκι καλύτεροι...πώς να γίνει τώρα???Δεν είναι τυχαίο παίχτες που φεύγουν από εμάς γίνονται στόχοι ομάδων ενώ δικοί σας παίζουν γκόλφ....και μην ξεχνάς...εδώ είναι...Internet....
Κοίτα να δεις, εγώ προσωπικά (και μου αρέσει να μιλάω μόνο για εμένα και να πρεσβεύω μόνο εμένα) αν και ψιλοπαρακολουθώ το γαυρο-thread δεν έχω γράψει ούτε ένα post, αν και μια-δυο φορές μπήκα στον πειρασμό να επιχειρηματολογήσω, επειδή όμως πολλές φορές γίνομαι και λίγο είρωνας και για να μην παρεξηγηθώ με κανέναν δεν έγραψα τίποτα μια και δε γνωρίζομαι προσωπικά με κανέναν από το forum.
Επίσης δε συνηθίζω να πηγαίνω σε thread να κουράζω ανθρώπους με τους οποίους έχω διαφορετικά γούστα (γιατί οι ομάδες τελικά πιστεύω ότι είναι κάτι που "γουστάρουμε" ο καθένας για το δικό του λόγο - αν ο άλλος μου πει ότι ο ΠΑΟ-ΑΕΚ-ΟΣΦΠ είναι η θρησκεία του και είναι η ζωή του εντάξει δε θα του πω και τίποτα, αλλά θα θεωρήσω ότι είναι λίγο ξεκούρδιστος ο εγκέφαλός του). Μπορεί να πω με τους άλλους 15 επιχειρήματα να ανταλλάξω και 105 πειράγματα αλλά μέχρι εκεί.
Αν έρθω στο γαυρο-thread και γράφω για την 7άρα που εισπράξατε από τη Γιούβε, για κάτι πίτσες κερασμένες από τη Ρόμα, για το ότι κάποιος Ρεδόντο σας απέκλεισε παίζοντας μόνος εναντίον 11 και πάει λέγοντας, θα ήμουν το λιγότερο εριστικός πιστεύω, γι αυτό είπα να πας στο δικό σας thread να κοκορευτείς.
Για να το αναλύσω και αλλοιώς μια και είμαι σε φάση "παπαρολογίας"  :uglystupid: : πάω στο thread των ποδολάγνων και γράφω "ψιτ! είστε μπάζα και εμείς που γουστάρουμε τις βυζαρούδες είμαστε γαμάω" ε πιστεύω ότι κάνω μαλακία.
(εδώ για να μην ανοίξουμε και άλλη "διαμάχη" να αναφέρω ότι και εγώ είμαι λάτρης των ωραίων γυναικείων ποδιών)  :cheesy:
Αν πάλι το χεις τόσο καημό γράφε να μη λες ότι σε καταπιέζουμε ή σε λογοκρίνουμε, αλλά πιστεύω ότι θα κουράζεις... και όχι μόνο εμένα.
Όσο περί ίντερνετ τι είναι, τι πρεσβεύει, τι δικαιώματα σου δίνει (αλλά και υποχρεώσεις) τις γνωρίζω πιστεύω πολύ καλά μια και είμαι σε αυτό από τα γενοφάσκια του στην Ελλάδα.
Εν κατακλείδι δεν πάω με σπρέυ να γράψω ότι βλακεία μου κατέβει στον τοίχο του γείτονα, αν θέλω να εκφραστώ το κάνω στο δικό μου τοίχο... με εννοάς?  :think:
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
είτε το θέλουμε είτε όχι μας λείπουν 3 αμυντικοί και ένα βαρύ σέντερ....αλλά μου φαίνεται γυρίσαμε πάλι στούς μπόβιο κ.λ.π......θα περιμένω μέχρι την λήξη των μεταγραφών και μετά θα αρχίσω να βρίζω....
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
είτε το θέλουμε είτε όχι μας λείπουν 3 αμυντικοί και ένα βαρύ σέντερ....αλλά μου φαίνεται γυρίσαμε πάλι στούς μπόβιο κ.λ.π......θα περιμένω μέχρι την λήξη των μεταγραφών και μετά θα αρχίσω να βρίζω....
Κάναν αμυντικό ακόμα πιστεύω ότι θα πάρουμε (τρεις είπες? μα τι λες τώρα... τς τς τς), όσο για βαρύ σέντερ... πιπέρι!  :helpplea:
Θα πρότεινα να περιμένουμε και τους πρώτους αγώνες για να κρίνουμε, μην τυχόν έχουμε καμμιά ευχάριστη έκπληξη (λέμε τώρα  :think:)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom