Νέα

Πότε ξεπαρθενευτήκατε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kingoffuck
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 283
  • Εμφανίσεις 32K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

allen221

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
454
Like
8
Πόντοι
1
Ποια θεωρείται η καλύτερη ηλικία έναρξης της σεξουαλικής ζωής στο αγόρι;

Είναι αναγκαίο να ειπωθεί ότι δεν υπάρχει συγκεκριμένη ηλικία που ένας νεαρός άντρας «πρέπει» να ξεκινήσει τις σεξουαλικές επαφές. Ο κάθε άνθρωπος ανάλογα με την προσωπικότητά του και τις εγγραφές του έχει διαφορετικό χρόνο που είναι έτοιμος και είναι αναφαίρετο δικαίωμα του και επιλογή του πότε θα αποφασίσει να ξεκινήσει την σεξουαλική του ζωή.

Ωστόσο, γύρω στην ηλικία των 16-17 χρόνων, ο έφηβος ξεκινάει τη σεξουαλική του ζωή για να διεκδικήσει τη σεξουαλική του ολοκλήρωση και την αναζήτηση της σεξουαλικής του ταυτότητας. Ο νεαρός άντρας περνάει από το αυνανιστικό-φαντασιωσικό τρόπο όπου ήταν καθηλωμένος μέχρι τότε στη δική του ολοκλήρωση της σεξουαλικής του εικόνας με την απαίτηση του «θέλω να κάνω έρωτα».

Ποια θεωρείται η καλύτερη ηλικία έναρξης της σεξουαλικής ζωής στο κορίτσι;

Η σεξουαλική αφύπνιση στη γυναίκα ξεκινά στην ηλικία 12 -14 χρόνων με τον ερχομό της έμμηνου ρύσης όπου στην περίοδο αυτή το σεξουαλικό ένστικτο δίνει πιο έντονα το παρόν του ενώ η ηδονή, οι φαντασιώσεις και οι διεγέρσεις παίρνουν πιο ουσιαστικό χαρακτήρα.

Η καλύτερη περίοδος για το άνοιγμα της σεξουαλικής ζωής της, φαίνεται να είναι το εφηβικό της κλείσιμο, που είναι έτοιμη και βιολογικά και συναισθηματικά να απολαύσει και να χαρεί το πρώτο σκαλοπάτι της σεξουαλικής ζωής της. Αυτό η νεαρή γυναίκα πρέπει να το γνωρίζει, να μη βιαστεί να μεγαλώσει πιο γρήγορα και να μην θελήσει να κάνει σεξ πιο μικρή για να αποδείξει ότι είναι «προχωρημένη» και πιο άνετη από τις φίλες της. Η σεξουαλική ζωή την περιμένει για πολλά πολλά χρόνια, για αυτό ας αφήσει το μυαλό της και το σώμα της να ετοιμαστούν για αυτή την κορυφαία βιολογική και ψυχική της ανάγκη.

Η νεαρή γυναίκα οφείλει να γνωρίζει το σώμα της, τη γυναικεία της ύπαρξη, τα γεννητικά της όργανα και να έχει μια ανοικτή επικοινωνία με τη μητέρα για τυχόν απορίες και για θέματα αντισύλληψης. Οι γονείς και ειδικά η μητέρα οφείλει να είναι κοντά στην κόρη της να την ενημερώνει για όλα τα θέματα που αφορούν τη σεξουαλική υγεία και τις αγωνίες και τους φόβους που μπορεί η έφηβη να έχει.

Πηγή: ]
 

toomuch

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
εκτός από τις απόψεις του Ασκητή; οι δικιές σας ποιες είναι;
warnban.gif
 Ξέρεις[/URL] γιατί. Η ip σου είναι στη διάθεση των Αρχών αν ζητηθεί.
 

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
ποια πιστεύετε ότι είναι η κατάλληλη ηλικία έναρξης της σεξουαλικής ζωής για αγόρια - κορίτσια; πιστεύετε ότι σήμερα ξεκινούν νωρίτερα ή αργότερα από περασμένες δεκαετίες;

Στα χρόνια τα δικά μας 12 - 14 η δική μας παλιοπαρέα ξεκίνησε γαμώντας κώλο και δίνοντας πίπα στον πούστη της γειτονιάς.

Για το σήμερα δεν ξέρω, ρώτα τους έφηβους.
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
Στα χρόνια τα δικά μας 12 - 14 η δική μας παλιοπαρέα ξεκίνησε γαμώντας κώλο και δίνοντας πίπα στον πούστη της γειτονιάς.

Για το σήμερα δεν ξέρω, ρώτα τους έφηβους.
σημερα ξεκινανε οι εφηβοι δινοντας κωλο και περνοντας πιπες
πουστεψανε :uglystupid:
 

Facial_Freak

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
173
Κριτικές
8
Like
2
Πόντοι
1
εκτός από τις απόψεις του Ασκητή; οι δικιές σας ποιες είναι;

:2funny: :2funny: :2funny: Α μπραβο φιλε toomuch !!
Αντε με το μαλακοσεξολογο :jerking: :jerking: :tickedoff:
Υμαρτον πια με τα πρωτυπα και τα ιδανικα!! Δεν υπαρχει ρε σεις ιδανικο!!Αυτη ειναι και η ουσια της ζωης!!

Οσο για την ηλικια καλο θα ειναι να μην ξεκινησεις την σεξουαλικη σου ζωη συμφωνα με το ποτε θα σου ερθουν οι πρωτες σου συνηδητοποιημενες καυλες, γιατι πολυ απλα ακομα δε θαχουν "πεσει ταρχ...σου ".. Αποκει και περα ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα και κατα τη γνωμη μου ειναι απο τα θεματα που δεν υπαρχει λογος ψυχαναλυσης,για το λογω του οτι δεν υπαρχει σωστη και λαθος ηλικια. Ειναι απλα μια στιγμη που πλεον θελεις να εξωτερικευσεις τις ορμες σου και να πιτσιλισεις (γεια σου ρε Πιτσι !!!  ;) ) κατι εκτος της παλαμης σου.
Η πρωτη προσωπικη μου εμπειρια ηταν στα 15.
Οσο για το θεμα του αν σημερα οι ανθρωποι εχουν σεξουαλικη ζωη νωριτερα αποτι καποτε,
απλα φιλε μου, χωρις παρεξηγηση, ανοιξε τα ματια σου. Κοιτα τι γινεται στα σχολεια πχ.
Γαμιουνται απο το Δημοτικο ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!! Αυτο ηλικιακα ειναι λιγακι ατοπο γιατι ακομα τα πιτσιρικια δεν εχουν συνηδητοποιησει τι κανουν, ειναι ακομα τελειως "αγουρα"...
 

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1

Κωλομπαράς:
Από το αραβικό «γουλάμ» (παιδί, αγόρι) και το περσικό ρήμα «παρέ» (ξεσκίζω, σκίζω με βία) προήλθε η οθωμανική λέξη «κουλάμ-παρέ», το μοντέρνο τουρκικό «κουλάν-παρά», και το ελληνικό «κωλομπαράς», που στην πραγματικότητα σημαίνει «αυτός που σκίζει αγόρια». Παρότι εννοιολογικά έχει άμεση σχέση με τον κώλο, ετυμολογικά το πρώτο συνθετικό της λέξης «κωλομπαράς» είναι μόνο μια παρήχηση.
 

ALEXIS4U

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2006
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
Ευτυχως η δυστυχως σημερα τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα απο οτι ηταν πριν 20 χρονια. Τοτε προσπαθουσες να προσεγγισεις μια γυναικα και το πιθανοτερο ηταν οτι θα φας χυλοπιτα.Σημερα βλεπεις τα αγορια να σερβιρουν χυλοπιτες μιας και τα κοριτσακια απο 13-14 θελουν να κανουν και με τον οποιονδηποτε.
Ειλικρινα τετοια λυσσα δεν φανταζομουνα και το ζω καθημερινα δουλευοντας σε ενα ιντερνετ καφε με το βλεπω κοριτσακια να προσπαθουν να χουφτωσουν οποιον ναναι και να τους λενε παμε να .... και αυτοι να λενε δεν μπορω τωρα παιζω.
Νομιζω οτι εχουν αλλαξει εντελως οι ρολοι πραγμα απαραδεκτο αλλα δεν νομιζω οτι το σεξ εχει καποιο συγκεκριμενο οριο ηλικιας αν και εφοσον τα παιδια εχουν παρει καποιες οδηγιες απο τους γονεις τους για το τι πρεπει να προσεχουν.
Τι οδηγιες ομως να παρουν , αφου οι γονεις δεν ασχολουνται καθολου με τα παιδια τους λογω της καθημερινοτητας?
Μηπως σε μικρη ηλικια μπορει καποιο απο τα παιδια να νοιωσει κατι? Οχι βεβαια.
Οποτε βουρ και οτι τους κατσει και καποια στιγμη βαρανε το κεφαλι τους στο τοιχο.
Ας προσεχαμε ολοι.....
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Η καλυτερη ηλικια εναρξης σεξουαλικης ζωης για να αγορι ειναι 16-17 χρονων
ενω η καλυτερη ηλικια το να ξεκινησει  καποιος στα μπουρδελα ειναι 20-25 χρονων :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

cervantes

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Σεπ 2007
Μηνύματα
902
Κριτικές
191
Like
4.391
Πόντοι
15.775
Η καλυτερη ηλικια εναρξης σεξουαλικης ζωης για να αγορι ειναι 16-17 χρονων
ενω η καλυτερη ηλικια το να ξεκινησει  καποιος στα μπουρδελα ειναι 20-25 χρονων :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Λάθος φίλε μου..Η καλύτερη ηλικία για να ξεκινήσει κανείς και τα 2 είναι τα 16-17.. :rockon: :rockon:
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Λάθος φίλε μου..Η καλύτερη ηλικία για να ξεκινήσει κανείς και τα 2 είναι τα 16-17.. :rockon: :rockon:
Μαλλον εχεις δικιο.η καλυτερη ηλικια να ξεκινησει κανεις και στα 2 ειναι 16-17.Αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα να ξεκινησει καποιος και στα 20..
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Θυμαστε σε τι ηλικια ησασταν οταν το κανατε πρωτη φορα με γυναικα?Πως νοιωσατε?Ειχατε αγχος?Ηταν πιο εμπειρη απο εσας?Ηταν με γκομενα η με πληρωμενη γυναικα?Ας μοιραστουε τις πρωτες μας εμπειριες στο θεμα αυτο....

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Θυμαστε σε τι ηλικια ησασταν οταν το κανατε πρωτη φορα με γυναικα?Πως νοιωσατε?Ειχατε αγχος?Ηταν πιο εμπειρη απο εσας?Ηταν με γκομενα η με πληρωμενη γυναικα?Ας μοιραστουε τις πρωτες μας εμπειριες στο θεμα αυτο....

Με γκόμενα, αλλά την είχα κεράσει πριν φαγητό και ποτά? Ως τι μετράει? xa xa xa

edit: Λίγο άγχος, 14 χρονών, μεγαλύτερή μου και είχε εμπειρίες (όχι πολλές εννοείται...), ένιωσα μια χαρά.
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Με γκόμενα, αλλά την είχα κεράσει πριν φαγητό και ποτά? Ως τι μετράει? xa xa xa

edit: Λίγο άγχος, 14 χρονών, μεγαλύτερή μου και είχε εμπειρίες (όχι πολλές εννοείται...), ένιωσα μια χαρά.
Μαγκια σου φιλε μου να τη βγαλεις εξω απο τα 14 σου για φαγητο και ποτο...της φερθηκες σαν 30αρης!!!...Την ιδια στιγμη που εμεις θα την πηγαιναμε Goodys και λουναπαρκ...
 

Επισκέπτης
Μαγκια σου φιλε μου να τη βγαλεις εξω απο τα 14 σου για φαγητο και ποτο...της φερθηκες σαν 30αρης!!!...Την ιδια στιγμη που εμεις θα την πηγαιναμε Goodys και λουναπαρκ...

χαχαχ πεστα φρεντυ.Ακομα και τωρα βασικα Goodys θα την παμε και λουναπαρκ :2funny:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Μαγκια σου φιλε μου να τη βγαλεις εξω απο τα 14 σου για φαγητο και ποτο...της φερθηκες σαν 30αρης!!!...Την ιδια στιγμη που εμεις θα την πηγαιναμε Goodys και λουναπαρκ...

Capriciosa @ Kifisia για πίτσες και στο Tax Free @ Kefalari για ποτά.
Γαμήσι στο σπίτι όπου λείπανε οι γονείς ταξείδι.
Έτος 1986.

Μια χαρά ήταν.
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
χαχαχ πεστα φρεντυ.Ακομα και τωρα βασικα Goodys θα την παμε και λουναπαρκ :2funny:
Οχι ρε Whitey και τωρα!!!Τωρα ειναι σιγουρα διαφορετικα τα πραγματα...κανα εστιατοριο,σινεμαδακι,κλαμπακι(αν και εγω δεν ειμαι του club,ουτε στα μπουζουκια παω πλην ελαχιστων εξαιρεσεων)...αλλα το λουναπαρκ μπορει να παιξει ακομη!!! :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom