Νέα

Πόσο έχει επηρεάσει τη ζωή σας το internet;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πόσες ώρες ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ είστε online;

  • Μέχρι 1 το ΠΟΛΥ!

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • 2-3

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • 3-5

    Ψήφοι: 2 40,0%
  • Κλείνω 8ωρο

    Ψήφοι: 1 20,0%
  • 8 στη δουλειά+όσο τύχει σπίτι...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σερφάρω ΜΟΝΟ από το σπίτι!

    Ψήφοι: 2 40,0%
  • Είμαι εθισμένος... μπορώ να κλείσω κ 24ωρο!

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    5

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Εμένα όχι ιδιαίτερα θα έλεγα.

Business mails κλπ κανά 2ωρο συνολικά την ημέρα.

2-3 ωρίτσες σε σάιτ/forums/κλπ διακεκομένα ανάλογα με την δουλειά και αν είμαι γραφείο.

Σ/Κ δεν μπαίνω ποτέ. Ουτε παίρνω το laptop σπίτι εκτός αν έχω πολύ σοβαρή δουλειά που δεν προλαβαίνω γραφείο, 2-3 φορές το χρόνο.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Σε καμια διετια μπορει να εχω κοψει και το ιντερνετ στο σπιτι μου (αυτη τη φορα απο μονη μου) :2funny: :2funny: :2funny:

Νομίζω ότι ΣΥΝΤΟΜΑ κανείς μας δεν θα μπορεί ΧΩΡΙΣ σύνδεση, αφού ΟΛΑ (τηλεφωνία, ταινίες κλπ) θα περνάνε μέσα από εκεί... κ σε μερικά 100άδες χρόνια αν κάπου έχει διασωθεί ένα log αυτής της κουβέντας μας κ το διαβάζουν... θα γελάνε με το πως αντιμετωπίζαμε την τεχνολογία σήμερα!
 

ari1973

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.879
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
Εμένα όχι ιδιαίτερα θα έλεγα.

Business mails κλπ κανά 2ωρο συνολικά την ημέρα.

2-3 ωρίτσες σε σάιτ/forums/κλπ διακεκομένα ανάλογα με την δουλειά και αν είμαι γραφείο.

Σ/Κ δεν μπαίνω ποτέ. Ουτε παίρνω το laptop σπίτι εκτός αν έχω πολύ σοβαρή δουλειά που δεν προλαβαίνω γραφείο, 2-3 φορές το χρόνο.
στην ιδια δουλεια ειμαστε?ακριβως ετσι και εγω... :2funny: :2funny: :2funny:
 

coral

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
609
Like
4
Πόντοι
6
Εμένα όχι ιδιαίτερα θα έλεγα.

Business mails κλπ κανά 2ωρο συνολικά την ημέρα.

2-3 ωρίτσες σε σάιτ/forums/κλπ διακεκομένα ανάλογα με την δουλειά και αν είμαι γραφείο.

Σ/Κ δεν μπαίνω ποτέ. Ουτε παίρνω το laptop σπίτι εκτός αν έχω πολύ σοβαρή δουλειά που δεν προλαβαίνω γραφείο, 2-3 φορές το χρόνο.

Σε χρόνο και συνθήκες σχεδόν όμοια, αλλά σίγουρα με έχει επηρεάσει. Είμαι από τους παλιούς συνδρομητές της HOL (πολύ παλιούς, όταν πρωτοξεκίνησαν οι συνδέσεις με το δίκτυο).  Ό,τι σκεφτώ, το ψάχνω πρώτα στο internet. Από δυσεύρετα cd, έως τον καιρό και κανένα cg! Και κατά καιρούς είχε επηρεάσει τη ζωή μου. Κόλλημα μέχρι αργά στο laptop να σερφάρω σε ο,τιδήποτε, από τσόντες μέχρι σταμπωτά δάπεδα!! Το VAIO μόλις τέλειωσε η εγγύηση παρέδωσε πνεύμα, το προηγούμενο laptop το είχα χαρίσει και τους τελευταίους 10 μήνες, όπως περιγράφει ο ElftexTP παραπάνω.
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
  Νομιζα οτι δεν με εχει επηρεασει το νετ μεχρι προχθες που ειδα μια φιλη μου στο δρόμο (απο τις λίγες ωραιες που εγινε ακομα ωραιοτερη) και ωσπου να ερθει προς το μερος μου μου ερχονταν αυτα  :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: τα εικονοδια στο μυαλο μου.

  Σημερα πια που πήγα στο ΤΕΒΕ να ρωτησω κατι για τις εισφορες τους λεω μαλλον πληρωνω παραπάνω, δλδ ποσο παραπάνω νομίζετε οτι πληρωνετε παραπανω -1000€ το χρόνο λέω - πες τα μου με μηνα -80€ το μηνα και μου λέει ο υπάλληλος το αμιμητο

  [size=15pt]Ελα μωρε τι ειναι 80€[/size]

τοτε δεν ηξερα τι να πω και μου βγηκαν στο μυαλο αυτα τα εικονίδια

  :headbang: :headbang: :helpplea: :headbang: :headbang: :new_shocked:  :headbang: :headbang:
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
  Νομιζα οτι δεν με εχει επηρεασει το νετ μεχρι προχθες που ειδα μια φιλη μου στο δρόμο (απο τις λίγες ωραιες που εγινε ακομα ωραιοτερη) και ωσπου να ερθει προς το μερος μου μου ερχονταν αυτα  :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: τα εικονοδια στο μυαλο μου.

  Σημερα πια που πήγα στο ΤΕΒΕ να ρωτησω κατι για τις εισφορες τους λεω μαλλον πληρωνω παραπάνω, δλδ ποσο παραπάνω νομίζετε οτι πληρωνετε παραπανω -1000€ το χρόνο λέω - πες τα μου με μηνα -80€ το μηνα και μου λέει ο υπάλληλος το αμιμητο

  [size=15pt]Ελα μωρε τι ειναι 80€[/size]

τοτε δεν ηξερα τι να πω και μου βγηκαν στο μυαλο αυτα τα εικονίδια

  :headbang: :headbang: :helpplea: :headbang: :headbang: :new_shocked:  :headbang: :headbang:


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


γαματο post
 

KRATOS

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2007
Μηνύματα
58
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Τρόπος ζωής πλέον!!!
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Αναγκαιο κακο!

Και πριν ολα μια χαρα γινοντουσαν....και ειχε και περισσοτερη πλακα!

Απλα εχει μεγαλη διαφορα η [size=12pt]χρηση[/size]....απο την [size=12pt]καταχρηση[/size]!
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Καθομαι πολες ωρες στο μαγαζι,το χρησιμοποιο καθημερινα για την δουλεια 1-2ωρες,τις υπολοιπες ωρες τριγυρνω στα μπουρδελα.com να περαση η ωρα
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Πρόσφατα έβαλα καλύτερη σύνδεση και έχω λιώσει, αλλά γενικά είμαι στο 2ωρο καθημερινώς.
Θέλει μέτρο.

http://[URL unfurl="true"]www.jpprufino.com/wp-content/uploads/2008/05/joke_five_fingers_mouse.jpg[/img[/URL]]

[img]http://bonkbonk.files.wordpress.com/2008/01/drevil.jpg

6811_qjpreviewth.jpg
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Πω πω με αγχοσατε βραδιατικα. :o :o

Γι'αυτο βγαινω απο το ιντερνετ και σας καληνυχτω. :tired:
 

mmarios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2008
Μηνύματα
726
Κριτικές
9
Like
4
Πόντοι
606
Εδώ και ένα χρόνο έβαλα σύνδεση internet στο σπίτι. Το κακό είναι πως από τότε...κόλλησα μπροστά στην οθόνη. Να σερφάρω οπουδήποτε μπορείς να φανταστείς.
Αυτό που έχω συνηδητοποιήσει είναι πως τα πρωινά προτιμώ να καθίσω σπίτι, από το να βγω μία βόλτα για καφέ με φίλους όπως έκανε πιο παλιά. Το απόγευμα δουλεύω και τα βράδια αντί για ποτάκι και έξοδος απλά για χαλάρωμα, όπως έκανε τουλάχιστον τρεις με τέσσερις φορές την εβδομάδα, το μόνο που έχω στο μυαλό μου είναι να πάω σπίτι να σερφάρω και συνήθως κολλάω μέχρι τα πρωινά. Γενικό σερφάρισμα κάνω, όχι αποκλειστικά για το σεξ αλλά και γι αυτό.
Καλό το internet, αλλά σκέφτομαι μήπως το έχω ξεφτυλίσει; Μήπως είναι αρρώστια; Εχω χάσει την επικοινωνία με πολλούς φίλους (οκ, περισσότερο γνωστούς) και έχω καταλάβει πως δεν είναι καλό αυτό.

Ανοιξα αυτό το θέμα για να δω αν το έχετε πάθει και εσείς. Είναι παροδικό; Θέλω να ακούσω και προτάσεις για το πως θα το ελατώσσω.
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
Oτι σου αρεσει πραγματικα σε εθιζει και ειναι λογικο...........
Το σεξ...οι γυναικες............................το ιντερνετ κλπ........κλπ...
Αυτες οι ενοχες ειναι προιον αλλων και οχι του μυαλου σου.........κανε αυτο που σου αρεσει και ασε τι λεει ο καθενας....



 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
εκτίμηση δική μου και μόνο είναι ότι το internet αποτελεί ένα νεο ανεξερευνητό κόσμο και ως εκ τούτου εως ο χρήστης ανακαλύψει το μερίδιο που θα νιώσει οτι του αναλογεί εως τότε θα συμπεριφέρεται ως εθισμένος. μόδα είναι και αυτό και όταν κατασταλάξει θα πάρει τη θέση που του αναλογεί στη ζωή μας
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Καλημέρα.
Ότι και να κάνεις αφού ευχαριστεί εσένα είναι καλό.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom