Νέα

Πόσο έχει επηρεάσει τη ζωή σας το internet;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πόσες ώρες ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ είστε online;

  • Μέχρι 1 το ΠΟΛΥ!

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • 2-3

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • 3-5

    Ψήφοι: 2 40,0%
  • Κλείνω 8ωρο

    Ψήφοι: 1 20,0%
  • 8 στη δουλειά+όσο τύχει σπίτι...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σερφάρω ΜΟΝΟ από το σπίτι!

    Ψήφοι: 2 40,0%
  • Είμαι εθισμένος... μπορώ να κλείσω κ 24ωρο!

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    5

street_of_dreams

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2009
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
Εδώ και ένα χρόνο έβαλα σύνδεση internet στο σπίτι. Το κακό είναι πως από τότε...κόλλησα μπροστά στην οθόνη. Να σερφάρω οπουδήποτε μπορείς να φανταστείς.
Αυτό που έχω συνηδητοποιήσει είναι πως τα πρωινά προτιμώ να καθίσω σπίτι, από το να βγω μία βόλτα για καφέ με φίλους όπως έκανε πιο παλιά. Το απόγευμα δουλεύω και τα βράδια αντί για ποτάκι και έξοδος απλά για χαλάρωμα, όπως έκανε τουλάχιστον τρεις με τέσσερις φορές την εβδομάδα, το μόνο που έχω στο μυαλό μου είναι να πάω σπίτι να σερφάρω και συνήθως κολλάω μέχρι τα πρωινά. Γενικό σερφάρισμα κάνω, όχι αποκλειστικά για το σεξ αλλά και γι αυτό.
Καλό το internet, αλλά σκέφτομαι μήπως το έχω ξεφτυλίσει; Μήπως είναι αρρώστια; Εχω χάσει την επικοινωνία με πολλούς φίλους (οκ, περισσότερο γνωστούς) και έχω καταλάβει πως δεν είναι καλό αυτό.

Ανοιξα αυτό το θέμα για να δω αν το έχετε πάθει και εσείς. Είναι παροδικό; Θέλω να ακούσω και προτάσεις για το πως θα το ελατώσσω.
Αμάν, αδερφέ, σαν να τόγραψα εγώ το post!Είναι εξάρτηση, δεν υπάρχει αμφιβολία και κατά την ταπεινή μου γνώμη μόνο εμείς οι ίδιοι μπορούμε να αλλάξουμε την κατάσταση, ακριβώς όπως συμβαίνει και με κάθε άλλη μορφή εθισμού!Παρατάμε το διαδίκτυο και παίρνουμε τους δρόμους, αξιοποιώντας τον ελεύθερο χρόνο μας με την πραγματική μορφή επικοινωνίας:τις διαπροσωπικές σχέσεις...
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Ειμαι πολλες ωρες στο μαγαζι πρωι απογευμα και μολις βρισκω ευκαιρια σερφαρω κυριος εδω οπου γνωρισα και αρκετους ανθρωπους
 

alex_kf

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
702
Κριτικές
61
Like
0
Πόντοι
676
Σίγουρα θετικά, οσο αφορά τη δουλειά αλλά και την διασκέδαση.
Καλό είναι για την υγεία μας να μην καθόμαστε μπροστά στην οθόνη με τις ωρες  :grin:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
εγω πιστευω οτι αν αυτην την στιγμη απο τους 10 ανθρωπους που εχουνε υπολογιστες κοψεις το  internet οι 9 στους 10 χωρις  internet δεν εχουνε με τι ν ασχοληθουνε στον υπολογιστη!!!
καλο χρυσο το  internet αλλα ειναι θεμα χρησης και καταχρησησς!!! οσο καλο ειναι αλλο τοσο μπορει να σε βλαψει!
και ενα ποτηρακι κρασι κανει καλο στην καρδια αλλα ενα ποτηρακι οχι ενα μπουκαλακι!

καποτε πριν εξελιχθουν τοσο οι υπολογιστες φωναζανε για τις τηλεορασεις!! ωωωρες ατελειωτες καποιοι! μακρια τα παιδια απο την TV! μαλακιες! ποιος ακουγε?? τα ιδια κανουν τωρα και με τα pc!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom