Νέα

Πώς σας αρέσει να χαλαρώνετε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristina35ara
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 148K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.505
Κριτικές
11
Like
4.970
Πόντοι
746
Σκέφτομαι να δοκιμάσω και κανένα καλό πούρο (δεν είμαι καπνιστής).
Αν έχεις τζάκι πάει συνοδεία καφέ το απόγευμα ή τσάι/αλκοόλ βραδυνές ώρες...
Σήμερα που έχει τη Μαρσέιγ ώρα 21:45 ο κυρ Παντελής ο υπολογιστής θα τη δείχνει κι εγώ θα φουμάρω μινιατούρα παραδίπλα από τα φλογισμένα κούτσουρα...
Αλλααααα (ράφτης) για να μην πιάσω κούτσουρα, ώρα να σας αφήσω για τα επερχόμενα παιχνίδια των μακαρονάδων.
 
OP
OP
xristina35ara

xristina35ara

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2017
Μηνύματα
548
Like
2.257
Πόντοι
446
Η φωτογραφία δείχνει ότι είσαι γερός ντάκος...
Αλλααααα τι να σου κάνω που δεν είσαι εδώ να σε ξάπλωνα στο τζάκι παραδίπλα σαν δρύινο κούτσουρο :zfuck:

Υ. Γ. Πατρινές φάρσες θα τις ξέρεις εκεί που λέει ο Παπαγιαννόπουλος ο ράφτης στην Παντάνασσα => αλλααααα (με μακρύ άλφα) αν είχες πέτσα καλύτερη :2funny:
αγαπώ τζάκι.....
 
OP
OP
xristina35ara

xristina35ara

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2017
Μηνύματα
548
Like
2.257
Πόντοι
446
Η φωτογραφία δείχνει ότι είσαι γερός ντάκος...
Αλλααααα τι να σου κάνω που δεν είσαι εδώ να σε ξάπλωνα στο τζάκι παραδίπλα σαν δρύινο κούτσουρο :zfuck:

Υ. Γ. Πατρινές φάρσες θα τις ξέρεις εκεί που λέει ο Παπαγιαννόπουλος ο ράφτης στην Παντάνασσα => αλλααααα (με μακρύ άλφα) αν είχες πέτσα καλύτερη :2funny:
απορία τι μπορεί να σημαίνει ότι είμαι γερός ντάκος?
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.281
Κριτικές
94
Like
11.005
Πόντοι
17.885
τρώω φασολάδα με λουκάνικα και μετά κλάανωωω! :ak:
 
OP
OP
xristina35ara

xristina35ara

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2017
Μηνύματα
548
Like
2.257
Πόντοι
446

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.080
Πόντοι
2.306
η αίσθηση κάνει τη διαφορά....
Για αυτό, όταν βρίσκουμε άτομα που μας αγγίζουν όπως ξέρουμε εμείς να αγγίζουμε τον εαυτό μας, τα κρατάμε!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Χριστίνα είσαι πολύ ωραίο θηλυκό! Δυνατό κορμί και φαίνεσαι γυναικάρα....μας αρρωσταίνεις με τις φωτό σου!
Εκδίδεται τύπε;
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.505
Κριτικές
11
Like
4.970
Πόντοι
746
απορία τι μπορεί να σημαίνει ότι είμαι γερός ντάκος?
Nτάκος είναι κάτι κριτικό σαν παξιμάδι που έχει μεξικάνικες ρίζες - τέσπα γυναίκα είσαι ψάξε για μαγειρική - αλλά η κάθε περιοχή έχει και τα δικά της λεξιλόγια/έκφρασεις...
Εδώ οι βλάχοι της βόρειας Μεσσηνίας ντάκο εννοούν κάτι γερό όπως ο τάκος που συγκρατεί το αυτοκίνητο να μην ολισθαίνει, δηλαδή εσύ είσαι γυναικάρα που βάζεις κάτω τα αρσενικά!
Εναλλακτικά λέμε και την αποτέτοια μας, όμως δεν έχει τόση χρήση. Βέβαια οι εκφράσεις αυτές σβήνουν με τα χρόνια, οι νεώτερες γενιές που δεν υπάρχουν πλέον στα χωριά παρά μόνο ελάχιστες, ακούν τις γυφτιές των trap κλπ
 
OP
OP
xristina35ara

xristina35ara

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2017
Μηνύματα
548
Like
2.257
Πόντοι
446
Nτάκος είναι κάτι κριτικό σαν παξιμάδι που έχει μεξικάνικες ρίζες - τέσπα γυναίκα είσαι ψάξε για μαγειρική - αλλά η κάθε περιοχή έχει και τα δικά της λεξιλόγια/έκφρασεις...
Εδώ οι βλάχοι της βόρειας Μεσσηνίας ντάκο εννοούν κάτι γερό όπως ο τάκος που συγκρατεί το αυτοκίνητο να μην ολισθαίνει, δηλαδή εσύ είσαι γυναικάρα που βάζεις κάτω τα αρσενικά!
Εναλλακτικά λέμε και την αποτέτοια μας, όμως δεν έχει τόση χρήση. Βέβαια οι εκφράσεις αυτές σβήνουν με τα χρόνια, οι νεώτερες γενιές που δεν υπάρχουν πλέον στα χωριά παρά μόνο ελάχιστες, ακούν τις γυφτιές των trap κλπ
το κρητικό παξιμάδι το ήξερα βέβαια αλλά ήμουν σίγουρη ότι δεν αναφερόσουν σε αυτό....τελικά μεγάλη πηγή γνώσης αυτό το site
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
3.229
Like
16.077
Πόντοι
2.256
το κρητικό παξιμάδι το ήξερα βέβαια αλλά ήμουν σίγουρη ότι δεν αναφερόσουν σε αυτό....τελικά μεγάλη πηγή γνώσης αυτό το site
Καλά κι εσύ!!! Ο Καλαματιανός μπορεί να σε τρελάνει!!! :cheesy::cheesy::cheesy:
Μη δίνεις και πολλή βάση!!!
Αυτός είναι ικανός να του ζητήσεις ραντεβού και να μην έρθει επειδή περιμένει να δει πόσο θα έρθει η Μποταφόγκο ή αν έπιασε το Χ της Ιντερ Τουρκού :cheesy::cheesy::cheesy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom