Νέα

Πορνεία: επάγγελμα ή τρόπος ζωής;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 425
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι είναι η πορνεία περισσότερο;

  • Επάγγελμα

    Ψήφοι: 70 53,0%
  • Τρόπος ζωής

    Ψήφοι: 62 47,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    132

maturelover2013

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
295
Κριτικές
14
Like
70
Πόντοι
11
Αυτες που καθαρίζουν καμπινεδες για 600 ευρώ ,εξαναγκάζονται από κάποιον να
το κάνουν ;
Το κανουν διότι δεν βρήκαν αλλη καλυτερη δουλειά .Και στον κομμουνισμό υπήρχαν και υπάρχουν
γυναικες που καθαρίζουν καμπινεδες.Και κρυφες πουτανες .

Οι πουτανες που βγάζουν 3-5 χιλιαδες ευρώ το μήνα ,αν δεν ηταν πουτανες
θα καθάριζαν σπίτια ,καμπινέδες κτλ για λιγα λεφτα ,αν δεν ηταν ανεργες .
Μήπως τη πορνεία την εξασκουν για τα λεφτα΄ ;... Μηπως, λέμε ....
το ιδιο  πραγμα λεμε μεγαλε,δε με πιανεις...
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Το ότι η γκόμενά σου μπορεί να είναι φεμινίστρια και δεν καταδέχεται να της τα ακουμπάς δεν λέει κάτι. Το φυσικό είναι τη γκόμενα άμεσα ή έμμεσα να την πληρώνεις - σχεδόν όλοι το κάνουν αυτό - γιατί εσύ έχεις ανάγκη το σεξ περισσότερο. Και με τις πουτάνες το ίδιο πράγμα συμβαίνει, μόνο που τα πράγματα εκεί είναι πολύ πιο ειλικρινή και ξεκάθαρα.
κοιταξε ολλα μες στην ζωη ειναι!!
Μεχρι και γαμοι-παιδια απο συμφερον εχουν γινει....υπαρχουν και αυτα!!!
Αλλα εχω  δει και αγαπη που η κοπελα ΕΙΧΕ και ο αλλος ΔΕΝ ΕΙΧΕ....ΟΚ!! ολλα μες στην ζωη ειναι!
ΚαποιοιΘυσιαζονται ια το χρημα!
Κοπελιτσες 19 χρονων που γαμιουνται με λεφτα θελει και ρωτημα γιατι το κανουν??? (δεν μιλαωγια περιπτωσεις-εξαιρεσεις, ιστορια μου αμαρτια μου)
Μιλαω για περιπτωσεις που απλα καποιες θελουν τα ΠΟΛΛΑ....λουσα,ταξιδια,αυτοκινητα ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΗ ΖΩΗ που η δουλεια η απλη δεν θα στα προσφερει και αν στα προσφερει (μετα απο πολλα χρονια) !!!

Ενταξει δεν ειναι ολλες οι πουτανες ιστορια μου αμαρτια μου!! Μην τρελαθουμε τελειως!

(αν εισαι εξυπνος/εξυπνη) Ερχεσαι Ελλαδα-Ιταλια-Γαλλια, ενω εισαι απο Ρουμανια-Βουλγαρια-Ρωσια-Ουκρανια-Μολδαβια....γαμιεσαι λιγα χρονακια με ψευδωνυμο.....βγαζεις φραγκα.....αλλαζεις τηλ την κοπανας κουρευεις-βαφεις το μαλι...ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ, γυρναει στο κρατος της κανει κατι δικο της και σου λεει ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΨΑ ΣΕ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΟ και εκανα φραγκα.....τρεχα γυρευε!
ψαξε βρες ψιλο στ'αχυρα!!!!
καποιες ηταν εξυπνες το καναν και την κοπανησαν!!
Καποιες οχι γιατι ΝΑΙ τους εγινε τροπος ζωης! (τις πηρε η μπαλα)
Αν μαθεις στα πολλα μετα δεν συμβιβαζεσαι ευκολα με τα λιγα και τα νομιμα, ασε που δεν ξερεις να κανεις και πολλα.....;)

(τα χω δει-ακουσει και αυτα)
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.045
Κριτικές
7
Like
9.770
Πόντοι
1.686
Πόρνες μπορούν να γίνουν και οι ναρκομανείς γκόμενες που κοιμούνται στο δρόμο. Αυτό πιστεύετε ότι τις κάνει επαγγελματίες? Η πόρνη είναι μια ιδιότητα, όπως ας πούμε είναι ο ζητιάνος. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ:rockon:

Πολλοί καθηγητές Κοινωνιολογίας συμμερίζονται την άποψή σου
 

Επισκέπτης
Σε κάθε περίπτωση Αγαπητέ Picker, είναι πολύ δύκσολο να μιλάμε εμείς οι "χορτάτοι" για αυτούς τους "πεινασμένους"..

Μία από αυτές τις 10άδες Κυρίες, που ψάχνουν εδώ μέσα πελάτες, θα μπορούσε αν ήθελε να μας τα πει καλύτερα...




Υ.Γ. Το κακό είναι ότι ποιά έχει "εξελίξει" την πορνεία από επάγγελμα,
σε τρόπο ζωής και μάλλον δεν θα θέλει να μας πει τπτπ αληθινό.


Φίλε σε ξαναρωτάω: Πόρνες γίνονται και οι ναρκομανείς που κοιμούνται στους δρόμους. Θεωρείς ακόμα ότι αυτό κατατάσσεται στα επαγγέλματα?   :)
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
πίκερ δεν σε καταλαβαίνω... επάγγελμα η τρόπος ζωής η και τα δύο...
που θες να καταλήξεις  ?
ποιο το νόημα ?
που το πας ? :grin:
 

alkinos32

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2010
Μηνύματα
23.433
Κριτικές
14
Like
105
Πόντοι
376
Φίλε σε ξαναρωτάω: Πόρνες γίνονται και οι ναρκομανείς που κοιμούνται στους δρόμους. Θεωρείς ακόμα ότι αυτό κατατάσσεται στα επαγγέλματα?   :)

Nαι, Αγαπητέ μου, γίνονται πόρνες ΜΟΝΟ & ΜΟΝΟ για τα χρήματα Επαγγελματικά, όσο έχουν την ανάγκη για ναρκωτικά,
μετά αναπόφευκτα έρχεται ο Θάνατος...
 

Επισκέπτης
πίκερ δεν σε καταλαβαίνω... επάγγελμα η τρόπος ζωής η και τα δύο...
που θες να καταλήξεις  ?
ποιο το νόημα ?
που το πας ? :grin:

Ρε φίλε έχω βαρεθεί να διαβάζω εδώ μέσα ότι η τάδε είναι "καλή επαγγελματίας".  :2funny:

Τι "επαγγελματίας" ρε μαλάκες??? Είναι η πορνεία επάγγελμα? Πουτάνα είναι!   :rockon:

Ζήτω οι πουτάνες μας! Αλλά μην αφήσετε καμία να σας πει "πελάτη".  :sunglasses:
 

alkinos32

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2010
Μηνύματα
23.433
Κριτικές
14
Like
105
Πόντοι
376
Ρε φίλε έχω βαρεθεί να διαβάζω εδώ μέσα ότι η τάδε είναι "καλή επαγγελματίας".  :2funny:

Τι "επαγγελματίας" ρε μαλάκες??? Είναι η πορνεία επάγγελμα? Πουτάνα είναι!   :rockon:

Ζήτω οι πουτάνες μας! Αλλά μην αφήσετε καμία να σας πει "πελάτη".  :sunglasses:

Ρε μαλάκα, θα μας τρελάνεις σήμερα, έχεις πάει ή δεν έχεις πάει ποτέ σε Μπουρδέλο?  :think:
 

STRAIGHT_EDGE

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2013
Μηνύματα
351
Κριτικές
2
Like
18
Πόντοι
1
Η πορνεια ειναι καθαρα επαγγελμα...τροπος ζωης ειναι η πουτανια (που την εχουν σχεδον ολες οι γυναικες εκτος μπουρδελων)
 

alkinos32

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2010
Μηνύματα
23.433
Κριτικές
14
Like
105
Πόντοι
376
Ρε μαλάκα, θα μας τρελάνεις σήμερα, έχεις ή δεν έχεις δεί τέτοιο πράγμα σε Μπουρδέλο ή Στούντιο?   :new_shocked:


images


 

alkinos32

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2010
Μηνύματα
23.433
Κριτικές
14
Like
105
Πόντοι
376


Πήγαινε στην Εφορεία να τους εξηγήσεις την διαφωνία σου....
 

Επισκέπτης
Ρε μαλάκα, θα μας τρελάνεις σήμερα, έχεις πάει ή δεν έχεις πάει ποτέ σε Μπουρδέλο?  :think:

Έχω πάει βρε μαλάκα, και τι έγινε? Επειδή τις βάζουν τις πουτάνες σε σπίτια για να τις ελέγχουν, αυτό τις κάνει επαγγελματίες?

Και οι ζητιάνοι για τα φράγκα το κάνουν. Είναι επαγγελματίες?   :uglystupid:
 

Solid_Snake

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2012
Μηνύματα
642
Like
112
Πόντοι
6
Definition of prostitution; practice or business of providing sexual services to many other persons in return for payment.Prostitution is sometimes referred to as "the world's oldest profession".
Αυτό ξεκάθαρα σημαίνει ότι μπορεί ξεκάθαρα να είναι επάγγλεμα για κάποια κοπέλα μπορεί όμως και να μην είναι. Εξαρτάται πως το βλέπει η ίδια...Αν πηδιέται το ίδιο καλά με όλους που πληρώνουν την ταρίφα ανεξαρτήτως ηλικίας εμφάνισης, κτλ είναι πόρνη επαγγελματίας! Αν δεν πηδιέται, είναι απλά πόρνη  :2funny:

 

Επισκέπτης
Ρε μαλάκα, θα μας τρελάνεις σήμερα, έχεις ή δεν έχεις δεί τέτοιο πράγμα σε Μπουρδέλο ή Στούντιο?   :new_shocked:


images

Όχι, δεν έχω δει αλλά και τι σημαίνει αυτό? Η ταμιακή μηχανή είναι για το μπουρδέλο, όχι για την πουτάνα που γαμιέται. Ακόμα και να φορολογείται η πορνεία, και πάλι δεν είναι επάγγελμα.  :sunglasses:
 

Επισκέπτης
Definition of prostitution; practice or business of providing sexual services to many other persons in return for payment.Prostitution is sometimes referred to as "the world's oldest profession".
Αυτό ξεκάθαρα σημαίνει ότι μπορεί ξεκάθαρα να είναι επάγγλεμα για κάποια κοπέλα μπορεί όμως και να μην είναι. Εξαρτάται πως το βλέπει η ίδια...Αν πηδιέται το ίδιο καλά με όλους που πληρώνουν την ταρίφα ανεξαρτήτως ηλικίας εμφάνισης, κτλ είναι πόρνη επαγγελματίας! Αν δεν πηδιέται, είναι απλά πόρνη  :2funny:

Φίλε το "business" αναφέρεται στη γενικότερη επιχείρηση της πορνείας, όχι στις πόρνες συγκεκριμένα. Το μπουρδέλο είναι business, όχι όμως η πουτάνα.  :cheesy:

Για την πουτάνα είναι το "practice".    :2funny:
 

Solid_Snake

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2012
Μηνύματα
642
Like
112
Πόντοι
6
Picker μην επιμένεις είσαι λάθος αν τηρούνται οι προυποθέσεις που αναφέρω πιο πάνω η πορνεία είναι κανονικότατο επάγγελμα.. Στη Γερμανία ο αντίστοιχος ΟΑΕΔ βρήκε σε άνεργη κοπέλα δουλειά σε οίκο ανοχής...Αυτό σημαίνει ότι θεωρείται ως επάγγλεμα...
 

Επισκέπτης
Picker μην επιμένεις είσαι λάθος αν τηρούνται οι προυποθέσεις που αναφέρω πιο πάνω η πορνεία είναι κανονικότατο επάγγελμα.. Στη Γερμανία ο αντίστοιχος ΟΑΕΔ βρήκε σε άνεργη κοπέλα δουλειά σε οίκο ανοχής...Αυτό σημαίνει ότι θεωρείται ως επάγγλεμα...

Kάνεις τεράστιο λάθος! Ο ΟΑΕΔ της Γερμανίας βρήκε δουλειά στην κοπέλα στην ΥΠΟΔΟΧΗ του οίκου ανοχής, όχι στη θέση της ιερόδουλης! Μπορείς να το ψάξεις.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Αυτα τα δυο συνταυτιζονται....Τροποs ζωηs και επαγγελμα
Το λεγαν απο παλια...."Το αρχαιοτερο επαγγελμα στον κοσμο"
Ποιο εννοουσαν??
 

Solid_Snake

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2012
Μηνύματα
642
Like
112
Πόντοι
6
Picker Είπα δουλειά σε οίκο ανοχής, δεν κάνω κανένα λάθος είμαι απόλυτα σωστός. Τα ελληνικά μου πιστεψέ με σαν δικηγόρος είναι τέλεια...Εσύ το παρερμήνευσες!!!. Αυτό σημαίνει ότι οι Γερμανοί θεωρούν τις πόρνες αλλά και την πορνεία ως επάγγελμα απόλυτα legitimate! να διαβάζεις αυτό που γράφω και όχι αυτό που σκέφτεσαι εσύ για να με αντικρούσεις! :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom