Νέα

Πορνεία: επάγγελμα ή τρόπος ζωής;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 425
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Τι είναι η πορνεία περισσότερο;

  • Επάγγελμα

    Ψήφοι: 70 53,0%
  • Τρόπος ζωής

    Ψήφοι: 62 47,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    132

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Το ότι το κάνει για τα λεφτά δεν σημαίνει ότι είναι επάγγελμα. Το εξηγήσαμε.  :sunglasses:

Το αν χαρακτηρίζεις αυτήν την "δραστηριότητα" ως επάγγελμα ή όχι δεν νομίζω πως είναι το σημαντικό.
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
Εσύ την παντρεύεσαι; ;)

αν ήθελα να την παντρευτώ το τελευταίο που θα κοιτούσα είναι το παρελθόν της...
και από πότε οι μη ιερόδουλες είναι ποιο ηθικές,ειλικρινείς και τίμιες από τις ιερόδουλες ?  
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
328
Πόντοι
21
Ο πατέρας μου μου είπε: Να το σκέφτεσαι καλά, να μην παίρνεις καμία πουτάνα που σε κερατώνει κιόλας.
Η μυτέρα μου μου είπε: Να το σκέφτεσαι καλά, να μην παίρνεις καμία πουτάνα που δεν ξέρει να κάνει οικονομίες κιόλας.
Η γιαγιά μου μου είπε: Να το σκέφτεσαι καλά, να μην παίρνεις καμία πουτάνα που είναι άσχετη με την μαγειρική κίολας.

Εγώ το σκέφτηκα καλά και πήρα την σκύλα με τα τεράστια βυζιά κιόλας.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
αν ήθελα να την παντρευτώ το τελευταίο που θα κοιτούσα είναι το παρελθόν της...
και από πότε οι μη ιερόδουλες είναι ποιο ηθικές,ειλικρινείς και τίμιες από τις ιερόδουλες ?  

Κι αν την παντρευόσουν αλήθεια τί ποσοστό από τα 5.000 το μήνα που βγάζει τώρα θα μπορούσες να της προσφέρεις; ;)

Υποθέτω πως δεν θα δεχόσουν να συνεχίσει αυτή τη δουλειά, πόσο μάλλον που και στην ίδια δεν αρέσει!
 

Επισκέπτης
Το αν χαρακτηρίζεις αυτήν την "δραστηριότητα" ως επάγγελμα ή όχι δεν νομίζω πως είναι το σημαντικό.

Δεν είπα ότι είναι τόσο σημαντικό τελικά. Απλά αυτή είναι η ερώτηση της ψηφοφορίας. Την ψηφοφορία την έβαλα γιατί υπάρχουν πολλοί από εδώ που ονομάζουν τις πόρνες επαγγελματίες  :2funny: και τους εαυτούς τους πελάτες  :jerking:. Για εμένα δεν ισχύει καθόλου αυτό, καθώς πιστεύω ότι η πόρνη είναι απλά μια γυναίκα που γαμιέται με πολλούς άντρες και το τίμημα που ζητάει είναι απλά συμβολικό. Υπάρχουν εξάλλου πολλές γυναίκες που γαμιούνται για τα λεφτά χωρίς να είναι πόρνες. Εγώ θεωρώ την πορνεία τρόπο ζωής για τη γυναίκα και εμένα με θεωρώ γαμιά και γκόμενο της κάθε πόρνης, σε καμία περίπτωση πελάτη.

That's all.   :rockon:
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
Μια ερώτηση : Αν σας κάθονταν ΟΛΕΣ οι γκόμενες που γουστάρετε θα πηγαίνατε σε μπουρδέλο?
Η απάντηση είναι προφανώς όχι , αλλά επειδή είναι τόσο εύκολη η απάντηση το πάω ένα βήμα πιο πέρα.
Σε μια κλίμακα από το ένα έως το δέκα πόσο ψηλά μπαίνει ένα γαμήσι σε μπουρδέλο? Το καλύτερο γαμήσι σε μπουρδέλο , όχι το αποτυχημένο. Πόσο ψηλά βάζετε στην κλίμακα αυτή το να κάτσετε στην ουρά με διάφορους άπλυτους να γαμήσετε για ένα δεκάλεπτο μια γυναίκα που σας θεωρεί απλά τον επόμενο άπλυτο? Να ρεύεται και να μυρίζετε τα χύσια του προηγούμενου συναγωνιστή.
Ένα? Δυο το πολύ?
Αφού λοιπόν πάτε σε μπουρδέλα γιατί δεν σας κάθονται αυτές που θέλετε και στα μπουρδέλα αυτά δεν πιάνετε ούτε την βάση σε επίπεδα απόλαυσης τι μπορούμε να συμπεράνουμε?
Δεν πάτε στα μπουρδέλα γιατί δεν πιάνετε το μάξιμουμ στην καθημερινή σεξουαλική σας ζωή.
ΠΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΙΝΙΜΟΥΜ.




Το να ρωτάς και να απαντάς μόνος  σου θεωρείς πως είναι ορθή τακτική για την επίλυση των αποριών σου; Αν ναι, μην κάνεις "Μια ερώτηση", δε υπάρχει λόγος.
Και αν δεν συμμετέχεις στον αγοραίο έρωτα που σε αφορά τι κάνουν οι άλλοι;
 

Επισκέπτης
Κι αν την παντρευόσουν αλήθεια τί ποσοστό από τα 5.000 το μήνα που βγάζει τώρα θα μπορούσες να της προσφέρεις; ;)

Ἐξεύρετε... δὲν εἶναι ἀπαραιτήτως ἀπελπισμένοι πένητες οἱ θαμῶνες τῶν πορνείων (ἤ οἱ συμμετέχοντες ἐν τῷ παρόντι ἱστοτόπῳ).
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
Κι αν την παντρευόσουν αλήθεια τί ποσοστό από τα 5.000 το μήνα που βγάζει τώρα θα μπορούσες να της προσφέρεις; ;)

Υποθέτω πως δεν θα δεχόσουν να συνεχίσει αυτή τη δουλειά, πόσο μάλλον που και στην ίδια δεν αρέσει!

ε μα άμα βάζει τόσο ψιλά τα λεφτά δεν έχει και πραγματικές ευαισθησίες ούτε την κόφτει τόσο η αξιοπρέπια που ανέφερες πριν λίγο..αλλά η καλή ζωή.


από πότε πές της οι "όμορφοι" άνθρωποι υπολογίζουν τα λεφτά...
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν περήφανες πουτάνες. Όλες ντρέπονται γι' αυτό που κάνουν. Ο ρόλος της γυναίκας στο σεξ είναι παθητικός και με όσους περισσότερους άντρες γαμιέται, τόσο πιο πολύ ξεφτιλίζεται. Απλά κάποιες παραμυθιάζουν τον εαυτό τους ότι αυτό που κάνουν είναι επάγγελμα.   :2funny:

Εγώ τις πουτάνες τις λατρεύω αλλά τις θέλω ταπεινωμένες. Όταν τις βλέπω περήφανες θέλω να τις επαναφέρω στην πραγματικότητα και να τους πω ότι αυτό που κάνουν δεν είναι επάγγελμα αλλά ένας τρόπος ζωής που τις ταπεινώνει. Ένας τρόπος ζωής όμως που θα έπρεπε να κάνει η κάθε γυναίκα έτσι ώστε να καταλαβαίνει την πραγματική της ταπεινή αξία απέναντι στον άντρα.  :rockon:

Mα προφανώς Η ΙΔΙΑ αισθάνεται αναξιοπρεπής για την δουλειά που κάνει!
Τώρα το γιατί την κάνει είναι νομίζω αυτονόητο.
Για τα λεφτά και ΜΟΝΟΝ!! Ακόμα κι αν στην αρχή υπάρχει κάποια "γοητεία" στην διαδικασία "αποπλάνησης" που ασκεί στους άνδρες με τον καιρό και το μεγάλο αριθμό συνευρέσεων έφυγε κι αυτή κι έμεινε μόνο η ανία, αν όχι και η αηδία...

ταυτόχρονη απάντηση και στους δύο:

για να νιώσει κάποιος ντροπή ή αηδία ή ταπείνωση , σημαίνει ότι έχει ενστερνιστεί/εσωτερικεύσει τα κριτήρια της κοινωνίας περί αιδημοσύνης και ταπεινοφροσύνης , οπότε η απόκλιση απ'αυτά τα κριτήρια τους προκαλεί προφανώς τα προαναφερθέντα αισθήματα

όμως τρέφω μεγάλες αμφιβολίες , για το άν  οι πόρνες, κατα μεγάλη πλειοψηφία έχουν ενστερνιστεί τα κριτήρια της κοινωνίας και προσομοιάζουν με την Μαρία Μαγδαληνή , βέβαια μπορεί ένα ποσοστό να αισθάνεται έτσι όπως λέτε, αλλά δε νομίζω ότι ισχύει στην πλειοψηφία των πορνών.

έχω γνωρίσει πόρνες που έχουν γράψει την κοινωνία και τις ηθικές της , ανεξίτηλα στις ωοθήκες τους και κάνουν dolce vita και γουστάρουν απόλυτα την ζωή τους , ενώ ενδεχομένως οι περισσότεροι αφελώς τις οικτίρουν...

δεν κρύβω ότι ζηλεύω & θαυμάζω έναν τέτοιο άνθρωπο που έχει γραμμένη  στους γεννητικούς αδένες του ,την ανόητη καθωσπρέπει ηθική της κοινωνίας και ζεί χαρούμενος
 

Επισκέπτης
ταυτόχρονη απάντηση και στους δύο:

για να νιώσει κάποιος ντροπή ή αηδία ή ταπείνωση , σημαίνει ότι έχει ενστερνιστεί/εσωτερικεύσει τα κριτήρια της κοινωνίας περί αιδημοσύνης και ταπεινοφροσύνης , οπότε η απόκλιση απ'αυτά τα κριτήρια τους προκαλεί προφανώς τα προαναφερθέντα αισθήματα

όμως τρέφω μεγάλες αμφιβολίες , για το άν  οι πόρνες, κατα μεγάλη πλειοψηφία έχουν ενστερνιστεί τα κριτήρια της κοινωνίας και προσομοιάζουν με την Μαρία Μαγδαληνή , βέβαια μπορεί ένα ποσοστό να αισθάνεται έτσι όπως λέτε, αλλά δε νομίζω ότι ισχύει στην πλειοψηφία των πορνών.

έχω γνωρίσει πόρνες που έχουν γράψει την κοινωνία και τις ηθικές της , ανεξίτηλα στις ωοθήκες τους και κάνουν dolce vita και γουστάρουν απόλυτα την ζωή τους , ενώ ενδεχομένως οι περισσότεροι αφελώς τις οικτίρουν...

δεν κρύβω ότι ζηλεύω & θαυμάζω έναν τέτοιο άνθρωπο που έχει γραμμένη  στους γεννητικούς αδένες του ,την ανόητη καθωσπρέπει ηθική της κοινωνίας και ζεί χαρούμενος

Κοίτα..
Θα σου πω κάτι, αλλά μην το πάρεις κατάκαρδα.
Συμφωνώ μαζί σου..
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Με απογοητεύεις τώρα! Νόμισα ότι δεν την κεράτωσες γιατί έτσι ήθελες.
Τι έγινε τελικά και δεν έκατσε η φάση;

Εγω δεν το προχωρησα ρε συ... αμα εκανα εφοδο θα καθοτανε.
Χορευαμε για να σου δωσω να καταλαβεις αρκετη ωρα.... ηταν πολυ ευκολο αμα ηθελα  :P

αλλα δεν εχω λογο να κερατωσω αφου ειμαι καλα με την αλλη. Δεν υπαρχει λογος να τα μπλεξω.
 

Επισκέπτης
έχω γνωρίσει πόρνες που έχουν γράψει την κοινωνία και τις ηθικές της , ανεξίτηλα στις ωοθήκες τους και κάνουν dolce vita και γουστάρουν απόλυτα την ζωή τους , ενώ ενδεχομένως οι περισσότεροι αφελώς τις οικτίρουν...

Όπως σου είπα, αυτές που είναι χαρούμενες παραμυθιάζουν τον εαυτό τους ότι κάνουν κάποιο επάγγελμα.   :2funny:

Θα σου πω και κάτι άλλο σχετικό: Αν έχεις παρατηρήσει, κάποιες πουτάνες προσπαθούν να έχουν τον έλεγχο την ώρα που τις γαμάς. Σου λένε πολλά "μη" κτλ... Αυτό το κάνουν κατά βάθος στα πλαίσια του παραμυθιάσματος του εαυτού τους ότι εξασκούν κάποιο επάγγελμα. Δες τι έγραψα χτες για τη Τζοάνα στο thread "O νόμος του Picker". Εκεί πρέπει ο έμπειρος πουτανιάρης να δείξει στη γκόμενα ποιος είναι το αφεντικό. Αν μπορείς να της πάρεις τον έλεγχο και τη γαμήσεις όπως θες εσύ θα την κάνεις χώμα. Τότε θα καταλάβει ότι αυτό που κάνει δεν είναι δουλειά, ότι είναι απλά... πουτάνα.   :rockon:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
ε μα άμα βάζει τόσο ψιλά τα λεφτά δεν έχει και πραγματικές ευαισθησίες ούτε την κόφτει τόσο η αξιοπρέπια που ανέφερες πριν λίγο..αλλά η καλή ζωή.


από πότε πές της οι "όμορφοι" άνθρωποι υπολογίζουν τα λεφτά...

Δίκιο έχεις! 100%.
Και ακριβώς αυτή είναι η "παγίδα" για κάποιαν που μπαίνει σ' αυτή τη "δουλειά". Τα πολλά λεφτά με τα οποία συνηθίζει κανείς και μαθαίνει να μην μπορεί χωρίς αυτά.

Και βέβαια ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ σε αυτή...
 

Solid_Snake

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2012
Μηνύματα
642
Like
112
Πόντοι
6
Το να ρωτάς και να απαντάς μόνος  σου θεωρείς πως είναι ορθή τακτική για την επίλυση των αποριών σου; Αν ναι, μην κάνεις "Μια ερώτηση", δε υπάρχει λόγος.
Και αν δεν συμμετέχεις στον αγοραίο έρωτα που σε αφορά τι κάνουν οι άλλοι;
ο τύπος προφανώς νομίζει ότι όλοι από μας όσοι γαμάμε πουτάνες δεν έχουμε προσωπική ζωή :2funny: δεν μπορεί να καταλάβει ότι γαμάμε πουτάνες επειδή λατρεύουμε το sex αυτό καθαυτό χωρίς δεσμεύσεις και σάλτσες. και ο καλύτερος τρόπος για να νιώσεις αυτό το feeling είναι να γαμήσεις μια τέλεια πουτανάρα :rockon:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
ο Σουγκλάκος είσαι ?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
χαχαχαχαχαχαχα σορι παρασύρθηκα συνέχισε !!!  :*
...μπορεί να είμαι απλά λάτρης της παρτούζας  :2funny:
(πλακίτσα μην το παρερμηνεύσει καποιος απο τους λήπτες της απάντησης)

Κοίτα..
Θα σου πω κάτι, αλλά μην το πάρεις κατάκαρδα.
Συμφωνώ μαζί σου..
χαίρομαι  ;)

Όπως σου είπα, αυτές που είναι χαρούμενες παραμυθιάζουν τον εαυτό τους ότι κάνουν κάποιο επάγγελμα.   :2funny:

Θα σου πω και κάτι άλλο σχετικό: Αν έχεις παρατηρήσει, κάποιες πουτάνες προσπαθούν να έχουν τον έλεγχο την ώρα που τις γαμάς. Σου λένε πολλά "μη" κτλ... Αυτό το κάνουν κατά βάθος στα πλαίσια του παραμυθιάσματος του εαυτού τους ότι εξασκούν κάποιο επάγγελμα. Δες τι έγραψα χτες για τη Τζοάνα στο thread "O νόμος του Picker". Εκεί πρέπει ο έμπειρος πουτανιάρης να δείξει στη γκόμενα ποιος είναι το αφεντικό. Αν μπορείς να της πάρεις τον έλεγχο και τη γαμήσεις όπως θες εσύ θα την κάνεις χώμα. Τότε θα καταλάβει ότι αυτό που κάνει δεν είναι δουλειά, ότι είναι απλά... πουτάνα.   :rockon:

ερμηνείες φίλε μου... ,
προσωπικά στο θεμα των ερμηνειών είμαι του επίκτητου και του einstein
είναι απόλυτο ότι δεν υπάρχει απολυτότητα , όλα είναι ανάλογα με το πως τα ερμηνεύεις και το πρίσμα υπο το οποίο τα βλέπεις
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Όπως σου είπα, αυτές που είναι χαρούμενες παραμυθιάζουν τον εαυτό τους ότι κάνουν κάποιο επάγγελμα.   :2funny:

Θα σου πω και κάτι άλλο σχετικό: Αν έχεις παρατηρήσει, κάποιες πουτάνες προσπαθούν να έχουν τον έλεγχο την ώρα που τις γαμάς. Σου λένε πολλά "μη" κτλ... Αυτό το κάνουν κατά βάθος στα πλαίσια του παραμυθιάσματος του εαυτού τους ότι εξασκούν κάποιο επάγγελμα. Δες τι έγραψα χτες για τη Τζοάνα στο thread "O νόμος του Picker". Εκεί πρέπει ο έμπειρος πουτανιάρης να δείξει στη γκόμενα ποιος είναι το αφεντικό. Αν μπορείς να της πάρεις τον έλεγχο και τη γαμήσεις όπως θες εσύ θα την κάνεις χώμα. Τότε θα καταλάβει ότι αυτό που κάνει δεν είναι δουλειά, ότι είναι απλά... πουτάνα.   :rockon:

αυτο πες τους να το βαζουν στο βιογραφικο οταν πανε για δουλεια γιατι ειναι προσον ειδικα στο εξωτερικο  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Πάντως το προφίλ της happy hooker παραπέμπει μάλλον σε χαζοχαρούμενο άτομο.

Δεν γίνεται να έχεις λίγο μυαλό και να σου αρέσει να είσαι πουτάνα!
Επίσης δεν γίνεται να είσαι πάμπλουτη και να γίνεις πουτανα από χόμπυ ή από ανία. "Η ωραία της ημέρας" ήταν μυθιστόρημα και ταινία του Λουί Μπονιουέλ, απλά...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom