Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 395K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.413
Like
13.756
Πόντοι
3.656
ας σε αφηνε ο νομος να πληρωνες μονο καθαρα οπως στην αυστραλια και ο εργαζομενος απο κει και περα αν θελει ασφαλεια και συνταξη να συμπεριφερεται ωριμα και να ασφαλιζεται.

ενας υπαλληλος που σου στοιχιζει 800 ευρω καθαρα ποσο σου βγαινει μεικτα? εκει ηθελα να καταληξω! σου βγαινει 1200?
Συμφωνώ 100%....να παίρνει όλο το ποσό ο εργαζόμενος στην τσέπη του....να είναι υποχρεωμένος να σφαλιστεί είτε ιδιωτικά είτε στο κράτος...αλλά ανάλογα με τις επιλογές του και το πόσα θα πληρώνει ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΝΤΑΞΗΣ...όχι δηλαδή να πληρώνεις 40 ευρώ το μήνα και να θες μετά σύνταξη από το κράτος 900 ευρώ το μήνα.

Δεν παίρνουν όλοι οι υπάλληλοι τα ίδια ρε τύπε...πάει με τις τριετίες...τα βαρέα κλπ....κάποιοι έχουν καθαρό μισθό ίδιο αλλά περισσότερες εισφορές.

Περίπου τόσο πάει όμως...1200 μεικτά κοστίζει ένας που παίρνει 800 ευρώ ίσως και λίγο παραπάνω. Σε τι με ωφελεί εμένα? Αφού και πριν αυτός 1200 μεικτά έπαιρνε.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.549
Πόντοι
2.356
Συμφωνώ 100%....να παίρνει όλο το ποσό ο εργαζόμενος στην τσέπη του....να είναι υποχρεωμένος να σφαλιστεί είτε ιδιωτικά είτε στο κράτος...αλλά ανάλογα με τις επιλογές του και το πόσα θα πληρώνει ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΝΤΑΞΗΣ...όχι δηλαδή να πληρώνεις 40 ευρώ το μήνα και να θες μετά σύνταξη από το κράτος 900 ευρώ το μήνα.

Δεν παίρνουν όλοι οι υπάλληλοι τα ίδια ρε τύπε...πάει με τις τριετίες...τα βαρέα κλπ....κάποιοι έχουν καθαρό μισθό ίδιο αλλά περισσότερες εισφορές.

Περίπου τόσο πάει όμως...1200 μεικτά κοστίζει ένας που παίρνει 800 ευρώ ίσως και λίγο παραπάνω. Σε τι με ωφελεί εμένα? Αφού και πριν αυτός 1200 μεικτά έπαιρνε.
οι εισφορες μειωθηκαν η οχι? εκει θελω να καταληξω!
τα καθαρα που παιρνει ο υπαλληλος αυξηθηκαν. το συνολικο ποσο στο κοστουμι σου παει πιο ακριβα? επεσε? η εμεινε σταθερο?

για τριετιες και λοιπα γελαμε! τωρα θα ξεκινησουν
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.413
Like
13.756
Πόντοι
3.656
οι εισφορες μειωθηκαν η οχι? εκει θελω να καταληξω!
τα καθαρα που παιρνει ο υπαλληλος αυξηθηκαν. το συνολικο ποσο στο κοστουμι σου παει πιο ακριβα? επεσε? η εμεινε σταθερο?

για τριετιες και λοιπα γελαμε! τωρα θα ξεκινησουν
Δεν ξέρω λογικά πρέπει να μειώθηκαν για να ισοβαθμήσουν την αύξηση του κατώτατου.

Τον εργοδότη πως τον συμφέρει αυτό δεν καταλαβαίνω αφού τα ίδια έδινε και τα ίδια δίνει???? Αλλά και να μειώθηκαν πχ 10 ευρώ...γιατί για τέτοια ποσά μιλάμε...λες να το κάνει κανένας τουμπεκί για 10 ευρώ το μήνα? :confused:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Όταν το ποινικό δικαστήριο κρίνει ότι είναι αθώος είναι αθώος
Όσο και να μη σου αρέσει
Το αστικό δικαστήριο μπορεί να κρίνει αλλιώς αυτό λέω και εγώ

Μπορεί λοιπόν αθώος και στο αστικό φταίει και να πληρωσει
Και το ανάποδο

Στο παπαθανάση είχαμε στική απόφαση ότι φταίει

Και δεν έχουμε απόφαση ποινικού δικαστηρίου αν είναι ένοχος ή όχι

Η προπαγάνδα λοιπόν του ΣΥΡΙΖΑ ότι είναι ένοχος και καταδικάστηκε δεν ευσταθεί

Δηλαδή φταίει
Αλλά αφού δεν έγινε ποινικό δικαστήριο δεν κρίθηκε αν είναι ενοχος ή όχι

Προπαγάνδα
Όταν στο πρώτο μήνυμα έχω γράψει οτι αυτό που έκανε ηθικά δεν μου αρέσει
Υπάρχει στην επιστημονική σου φαντασία

Πόσες φορές να το γράψω
Δεν μου αρέσει αυτό που έκανε
Το δικαστήριο έκρινε ότι φταίει
Το δικαστήριο δεν τον έκρινε ένοχο ούτε τον καταδίκασε
Το δικαστήριο δέχτηκε την αγωγή
Καμία προπαγανδα δεν είναι.
Ο Παπαθανος πέτυχε κούρεμα 96% με τη τράπεζα και ξοφλήσε τα 2 εκ που χρωσταγε μόνο με 50000.
Τι κανονισμό εκανε με τη τράπεζα για να του κουρεύουν 96% του χρέους του?
Οποία πέτρα και να σηκώσεις θα δεις από κάτω ένα διεφθαρμένο νδ να κλέβει κρατικό χρήμα
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Καμία προπαγανδα δεν είναι.
Ο Παπαθανος πέτυχε κούρεμα 96% με τη τράπεζα και ξοφλήσε τα 2 εκ που χρωσταγε μόνο με 50000.
Τι κανονισμό εκανε με τη τράπεζα για να του κουρεύουν 96% του χρέους του?
Οποία πέτρα και να σηκώσεις θα δεις από κάτω ένα διεφθαρμένο νδ να κλέβει κρατικό χρήμα
Καλώς ήρθες αγορίνα :hi:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Ακούγεται πως τύπος Πηλαδάκης τηλεφώνησε στον υπέρτατο διαπραγματευτή Παπαθανάση και του ζήτησε συμβουλές για να πετύχει κι αυτός κούρεμα. :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.413
Like
13.756
Πόντοι
3.656
Το νήμα προετοιμάζεται για την προεκλογική περίοδο....η νδ έχει μείνει πίσω...μόνο ο ντάμα παίζει μπάλα....οι όλοι έχουν χάσει την ελπίδα τους...λείπει ένα αντίπαλο τρολοδέος για να ανεβεί η τηλεθέαση στα ύψη :coffee:
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.436
Like
20.270
Πόντοι
6.056
Το νήμα προετοιμάζεται για την προεκλογική περίοδο....η νδ έχει μείνει πίσω...μόνο ο ντάμα παίζει μπάλα....οι όλοι έχουν χάσει την ελπίδα τους...λείπει ένα αντίπαλο τρολοδέος για να ανεβεί η τηλεθέαση στα ύψη :coffee:
Σας εχει για πρωϊνο αυτος,μονος του και ολοι σας:coffee::confused::confused::confused:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Το νήμα προετοιμάζεται για την προεκλογική περίοδο....η νδ έχει μείνει πίσω...μόνο ο ντάμα παίζει μπάλα....οι όλοι έχουν χάσει την ελπίδα τους...λείπει ένα αντίπαλο τρολοδέος για να ανεβεί η τηλεθέαση στα ύψη :coffee:
Ποια μπαλα παίζει ρε τυπε ένα ματσο ασυναρτησιες λεει
Παλιότερα σε κάτι αντιπαράθεσεις τον έκανα να γράφει 20μετρα σεντόνια
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.413
Like
13.756
Πόντοι
3.656
Ποια μπαλα παίζει ρε τυπε ένα ματσο ασυναρτησιες λεει
Παλιότερα σε κάτι αντιπαράθεσεις τον έκανα να γράφει 20μετρα σεντόνια
πως μιλάς έτσι για τον ντάμα ρε τύπε...

ντάμα τα μισά να μούχε κάνει :confused:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Ποια μπαλα παίζει ρε τυπε ένα ματσο ασυναρτησιες λεει
Παλιότερα σε κάτι αντιπαράθεσεις τον έκανα να γράφει 20μετρα σεντόνια
Τώρα γράφει 40 όμως.
Οσονούπω θα του τα κάνουμε κιόλας όπως πάει με τα νεύρα του.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.549
Πόντοι
2.356
Δεν ξέρω λογικά πρέπει να μειώθηκαν για να ισοβαθμήσουν την αύξηση του κατώτατου.

Τον εργοδότη πως τον συμφέρει αυτό δεν καταλαβαίνω αφού τα ίδια έδινε και τα ίδια δίνει???? Αλλά και να μειώθηκαν πχ 10 ευρώ...γιατί για τέτοια ποσά μιλάμε...λες να το κάνει κανένας τουμπεκί για 10 ευρώ το μήνα? :confused:
εχεις ευχαριστημενο τον υπαλληλο χωρις να σου κοστισει δραχμη παραπανω τυπε! και ο μεσος υπαλληλος αγνοει οτι η αυξηση του κατωτατου του κοβει την συνταξη γιατι πατσιζει με τις παραπανω εισφορες που κοπηκαν!
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.413
Like
13.756
Πόντοι
3.656
εχεις ευχαριστημενο τον υπαλληλο χωρις να σου κοστισει δραχμη παραπανω τυπε! και ο μεσος υπαλληλος αγνοει οτι η αυξηση του κατωτατου του κοβει την συνταξη γιατι πατσιζει με τις παραπανω εισφορες που κοπηκαν!
Εννοείται τύπε...από εκεί που έπαιρνε ο υπάλληλος 625 καθαρά...τώρα παίρνει 655....

και από εκεί που πήγαινε στο σούπερ μάρκετ με 40 ευρώ την εβδομάδα τώρα πάει με 60....και του ήρθε το ρεύμα με την ρήτρα 680 ευρώ....

αλλά είναι πολύ ευχαριστημένος με την αύξηση που πήρε...και εγώ επίσης...που τέτοια τύχη...να δίνω τα ίδια λεφτά και να παίρνει αυτός 30 ευρώ παραπάνω....και εμένα ξέρεις ε? όλες αυτές οι αυξήσεις δεν με άγγιξαν...εγώ βάζω ειδικό ντίζελ στο φορτηγό...οι επιχειρηματίες το παίρνουν 0.80 το λίτρο

Τελικά όμως δεν μας είπες...θες να μην πληρώνεις εισφορές και να τα παίρνεις καθαρά και να τα κανείς ότι θες?? Η είσαι από αυτούς που θέλουν απλά ο εργοδότης να πληρώσει παραπάνω???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom