Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 390K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Εδω !

Σκοτωνονται 57.
Ολοι οι πολιτικοι με πρωτο τον ΠΘ δειχνουν δυστυχως ανθρωπινο λαθος.Ο ανθρωπος π εκανε το λαθος κλεινεται φυλακη κ χειροκροτουν οι ιδιοι πολιτικοι την δικαιοσυνη και ο ανθρωπος ενα χρονο και κατι μετα αφηνεται ελευθερος...

Κολομβια πηρες μπουλο!Υπαρχουν και τρισχειροτερες κ πιο διεφθαρμενες χωρες απο σενα,ποτε σου δεν θα μπορεσεις να τις πιασεις.

Πιο πριν ομως ο λαος στηριξε δις τους εγκληματιες.

 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
Στο σημείο αυτό να πούμε ότι παραδοσιακά ο διορισμός σε παλιό ΟΣΕ, μετέπειτα ΤΡΑΙΝΟΣΕ, ΕΡΓΟΣΕ κ.λπ. δημόσιες εταιρείες σχετικές με τον σιδηρόδρομο, ήταν πάντα το απόλυτο ΒΟΛΕΜΑ για κάθε μπλε και πράσινο κομματόσκυλο. Μιλάμε για ΑΓΡΙΕΣ καταστάσεις ξυσίματος. Μόνο κάτι δημοτικές υπηρεσίες/επιχειρήσεις συγκρίνονται με το απόλυτο βόλεμα που προσέφεραν αυτοί οι διορισμοί. Στην ουσία ήταν σαν να σου έδιναν τη σύνταξη τη στιγμή που σε διοριζαν. Όλοι οι άλλοι δημόσιοι υπάλληλοι κάτι κάνουν, κάποιο έργο προσφέρουν. Αυτοί έπεφταν σε τέτοια νάρκη, σε τέτοια χαλάρωση που θα τους ζήλευε και ο Βασίλης Διαμαντόπουλος στους "Τεμπέληδες της εύφορης κοιλάδας"!
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
Και βέβαια να συμπληρώσουμε ότι είναι πραγματικά απορίας άξιον πώς εξακολουθούν οι άνθρωποι να χρησιμοποιούν τρένο στην Ελλάδα, μετά τον Μάρτιο του 2023...
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Και βέβαια να συμπληρώσουμε ότι είναι πραγματικά απορίας άξιον πώς εξακολουθούν οι άνθρωποι να χρησιμοποιούν τρένο στην Ελλάδα, μετά τον Μάρτιο του 2023...
Απο τον Μαρτιο του 23 δεν εχει γινει το παραμικρο εν τω μεταξυ,απλως "ριξαν" τις ταχυτητες...και τα ζωα μπαινουν κανονικα.

Ουτε ενα "εμπαργκο" της προκοπης δεν ειμαστε ικανοι να κανουμε σε ενα μεσο απο μονο του υποβαθμισμενο και απαρχαιωμενο,πχ η γραμμη Βολος Λαρισα απο τον Ντανιελ δεν λειτουργει κ κανεις δεν δινει δεκαρα,ακομη κ οταν λειτουργουσε αυτο γινοταν με καρβουνιαρη,τα ζωα ακομα κ αυτο το επελεγαν
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
Απο τον Μαρτιο του 23 δεν εχει γινει το παραμικρο εν τω μεταξυ,απλως "ριξαν" τις ταχυτητες...και τα ζωα μπαινουν κανονικα.

Ουτε ενα "εμπαργκο" της προκοπης δεν ειμαστε ικανοι να κανουμε σε ενα μεσο απο μονο του υποβαθμισμενο και απαρχαιωμενο,πχ η γραμμη Βολος Λαρισα απο τον Ντανιελ δεν λειτουργει κ κανεις δεν δινει δεκαρα,ακομη κ οταν λειτουργουσε αυτο γινοταν με καρβουνιαρη,τα ζωα ακομα κ αυτο το επελεγαν
Τύπε, σωστά τα λες. Αυτό που δεν ξέρω είναι γιατί τα ζώα επιλέγουν το τρένο έναντι του λεωφορείου.
Είναι ρομαντισμός;
Είναι διαφορά στην τιμή εισιτηρίου;
Ή μήπως είναι ιδεολογικό το θέμα (το καλό δημόσιο έναντι του κακού καπιταλιστικού ΚΤΕΛ);
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Τύπε, σωστά τα λες. Αυτό που δεν ξέρω είναι γιατί τα ζώα επιλέγουν το τρένο έναντι του λεωφορείου.
Είναι ρομαντισμός;
Είναι διαφορά στην τιμή εισιτηρίου;
Ή μήπως είναι ιδεολογικό το θέμα (το καλό δημόσιο έναντι του κακού καπιταλιστικού ΚΤΕΛ);
Ο κολητος μου π καναμε πορειες για τα Τεμπη,εβαλε τον γιο του με το πρωτο τρενο που αναχωρησε ξανα απο Αθηνα.

Ο λογος;

Πιο φθηνο εισιτηριο
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
Χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο μετά από αυτό που έγραψε ο @riding ;
ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ;
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: riding

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
Τα λέω εγώ και με αποκαλούν τρελό:
Ο μόνος συνεκτικός δεσμός της ελληνικής κοινωνίας αυτή τη στιγμή είναι το ΧΡΗΜΑ.
Τίποτα άλλο.
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.108
Κριτικές
1
Like
2.291
Πόντοι
456
Τα λέω εγώ και με αποκαλούν τρελό:
Ο μόνος συνεκτικός δεσμός της ελληνικής κοινωνίας αυτή τη στιγμή είναι το ΧΡΗΜΑ.
Τίποτα άλλο.
ο Ελλληνας παιζει να ειναι ο λαος με το κατωτερο iq ραδικοιου και πιο κατω.Τον βαζουν οι πολιτικοι να σκοτωνεται ο ενας με τον αλλον και ολοι μαζι να υπονομευουν την οποια ας πουμε λειτουργια του κρατους.Ε αυτο με το να ψοφησει η ξκατσικα του γειτονα ,ανεβηκε σε επιπεδο και εγινε να ψοφησει ο γειτονας να του παρουμε τη κατσικα.Ολοι αυτοι οι σταθμαρχες του Δημοσιου υπερχρεωσαν το κρατος μεσα σε 30 χρονια πανω απο 200 δις, οι υπερβασεις υπερ του Δημοσιου , το να περνει δηλαδη ο σταθμαρχης 3.500 ευρω το μηνα επειδη ηταν μεσον καποιου κομματος ειναι μικρο κακο ,το μεγαλο κακο ειναι πως αυτο συνεβη με χιλιαδες ,δημοσιους ,για 30 ολοκληρα χρονια.Να μη πουμε και για κατι εφαπαξ υπεραρυθμους, συνταξεις λεει ο χειριστης ελικοπτερου απο τα 36, ο ενας χρονος ειναι για 2, οκ τωρα ανεβηκς λιγο ,οταν στην Αμερικη το ξερω καλα απο συγγενη μου ο ιδιος χειριστης κατεβαινει απο το ελικοπτερο στα 54 και γινεται εκπαιδευτης ,η αν εχει κανει τοσο καλη ιδιωτικη ασφαλιση που μπορει να βγει σε συνταξη ασ βγει.Αλλα η Ελλας οπως φαινεται ειναι πολυ πλουσιο κρατος.Τωρα εδω εχουμε να κανουμε με πραγματικους δολοφονους ,γιατι αφου εγινε το δυστυχημα , ενα μηνα μετα εφτιαξαν βιντεο οπου στελεχη του κομματος παρισταναν τους δηθεν επιβατες ,λεγοντας πως τωρα τα τρενα ειναι πλεον ασφαλη, χωρις να εχουν κανει απολθτως τιποτα.Αυτο ειναι εγκληματικη συμπεριφορα.Αλλα ο κοσμος ειπε χεστηκα εγω ,τα δικα μου παδια δεν ηταν μεσα και εδωσε 41% επιβραβευοντας τηνκυβερνηση ,ε μετα απο αυτο δεν υπαρχει σωτηρια εχουμε τελειωσει, και επειδη σε 5-6 χρονια μαλλον θα βαρεσει και επθισημα η χρεωκοπια ,να βρουμε καπου να παμε εδω πολιτικοι και δημοσιοι υπαλληλοι τα κατεστρεψαν ολα καμμενη γη εμεινε
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
ο Ελλληνας παιζει να ειναι ο λαος με το κατωτερο iq ραδικοιου και πιο κατω.Τον βαζουν οι πολιτικοι να σκοτωνεται ο ενας με τον αλλον και ολοι μαζι να υπονομευουν την οποια ας πουμε λειτουργια του κρατους.Ε αυτο με το να ψοφησει η ξκατσικα του γειτονα ,ανεβηκε σε επιπεδο και εγινε να ψοφησει ο γειτονας να του παρουμε τη κατσικα.Ολοι αυτοι οι σταθμαρχες του Δημοσιου υπερχρεωσαν το κρατος μεσα σε 30 χρονια πανω απο 200 δις, οι υπερβασεις υπερ του Δημοσιου , το να περνει δηλαδη ο σταθμαρχης 3.500 ευρω το μηνα επειδη ηταν μεσον καποιου κομματος ειναι μικρο κακο ,το μεγαλο κακο ειναι πως αυτο συνεβη με χιλιαδες ,δημοσιους ,για 30 ολοκληρα χρονια.Να μη πουμε και για κατι εφαπαξ υπεραρυθμους, συνταξεις λεει ο χειριστης ελικοπτερου απο τα 36, ο ενας χρονος ειναι για 2, οκ τωρα ανεβηκς λιγο ,οταν στην Αμερικη το ξερω καλα απο συγγενη μου ο ιδιος χειριστης κατεβαινει απο το ελικοπτερο στα 54 και γινεται εκπαιδευτης ,η αν εχει κανει τοσο καλη ιδιωτικη ασφαλιση που μπορει να βγει σε συνταξη ασ βγει.Αλλα η Ελλας οπως φαινεται ειναι πολυ πλουσιο κρατος.Τωρα εδω εχουμε να κανουμε με πραγματικους δολοφονους ,γιατι αφου εγινε το δυστυχημα , ενα μηνα μετα εφτιαξαν βιντεο οπου στελεχη του κομματος παρισταναν τους δηθεν επιβατες ,λεγοντας πως τωρα τα τρενα ειναι πλεον ασφαλη, χωρις να εχουν κανει απολθτως τιποτα.Αυτο ειναι εγκληματικη συμπεριφορα.Αλλα ο κοσμος ειπε χεστηκα εγω ,τα δικα μου παδια δεν ηταν μεσα και εδωσε 41% επιβραβευοντας τηνκυβερνηση ,ε μετα απο αυτο δεν υπαρχει σωτηρια εχουμε τελειωσει, και επειδη σε 5-6 χρονια μαλλον θα βαρεσει και επθισημα η χρεωκοπια ,να βρουμε καπου να παμε εδω πολιτικοι και δημοσιοι υπαλληλοι τα κατεστρεψαν ολα καμμενη γη εμεινε
Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.
Το μόνο που κρατάει εμένα,.εσένα και τον οποιονδήποτε άλλο μέσα στις στοιχειώδεις κοινωνικές νόρμες είναι τα ΦΡΑΓΚΑ. Τέλος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: riding

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Τα λέω εγώ και με αποκαλούν τρελό:
Ο μόνος συνεκτικός δεσμός της ελληνικής κοινωνίας αυτή τη στιγμή είναι το ΧΡΗΜΑ.
Τίποτα άλλο.
Ο ελληνας απ το 2008 που ακουσε κριση,εβγαλε ολα τα μισανθρωπα ενστικτα στην επιφανεια.

Τωρα π κυβερνα ενα οχι αριστερο κομμα,νομιζωντας πως ειναι δεξιο,βγαζει ολη την κακια του και ρουφιανια.

Στον κορονα ο ενας χαιροταν να την λεει στον αλλο οταν ετρωγε γκλοπιες ή προστιμα γιατι δεν υπακουε στο κρατος και τωρα ειναι χεσμενος μηπως κ αυτος εκανε μαλακια π εμβολιαστηκε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.463
Κριτικές
1
Like
32.450
Πόντοι
8.006
Τύπε, σωστά τα λες. Αυτό που δεν ξέρω είναι γιατί τα ζώα επιλέγουν το τρένο έναντι του λεωφορείου.
Είναι ρομαντισμός;
Είναι διαφορά στην τιμή εισιτηρίου;
Ή μήπως είναι ιδεολογικό το θέμα (το καλό δημόσιο έναντι του κακού καπιταλιστικού ΚΤΕΛ);
Ποιος ρομαντισμος?
Πιο ανετο, πιο φθηνο, πιο ασφαλές.
Κι εγω αν επρεπε να διαλεξω μεταξυ τρενου και λεωφορειου, τρενο θα διαλεγα.
Επειδη εσυ επεισες τον εαυτο σου οτι δεν πρεπει να μπαινει κανενας σε τρενο λογω του φανατισμού σου κατά του Κουλη, παει να πει οτι οποιος δεν το κανει ειναι ζωο?
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
Ο ελληνας απ το 2008 που ακουσε κριση,εβγαλε ολα τα μισανθρωπα ενστικτα στην επιφανεια.

Τωρα π κυβερνα ενα οχι αριστερο κομμα,νομιζωντας πως ειναι δεξιο,βγαζει ολη την κακια του και ρουφιανια.

Στον κορονα ο ενας χαιροταν να την λεει στον αλλο οταν ετρωγε γκλοπιες ή προστιμα γιατι δεν υπακουε στο κρατος και τωρα ειναι χεσμενος μηπως κ αυτος εκανε μαλακια π εμβολιαστηκε.
Συγγνώμη, αλλά η κρίση στην Ελλάδα ακούστηκε το 2010.
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Συγγνώμη, αλλά η κρίση στην Ελλάδα ακούστηκε το 2010.
Το 2008 ειχε καταρρυσει η Λιμαν Μπραδερς κ ολοι ελεγαν πως η πιπα αυτη ερχεται Ελλαδα ταχυστα,το 2009 βγηκε ο βλακας με τα λευτα υπαρχουν τον Σεπτεμβρη.

Αρχες 10 επεσε κλαμα
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.905
Κριτικές
5
Like
7.939
Πόντοι
2.306
Το 2008 ειχε καταρρυσει η Λιμαν Μπραδερς κ ολοι ελεγαν πως η πιπα αυτη ερχεται Ελλαδα ταχυστα,το 2009 βγηκε ο βλακας με τα λευτα υπαρχουν τον Σεπτεμβρη.

Αρχες 10 επεσε κλαμα
Άσε πότε ξεκίνησε και θέριεψε στο εξωτερικό και πότε άρχισαν οι ψαγμένοι στην Ελλάδα να ψυλλιάζονται.
Το επίσημο έτος έναρξης της ελληνικής κρίσης ήταν το 2010.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.960
Κριτικές
1
Like
2.639
Πόντοι
606
Βγαίνει και ο σταθμαρχης και ουτε γάτα ουτε ζημιά. Νταξει μωρε ένα λαθάκι έγινε εκεί περα και ψιλό τρακαραν δυο τρένα. Την ίδια εποχή που μπαίνεις φυλακή για πλακα, μου κάνει λιγο σχήμα οξυμωρο..
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Βγαίνει και ο σταθμαρχης και ουτε γάτα ουτε ζημιά. Νταξει μωρε ένα λαθάκι έγινε εκεί περα και ψιλό τρακαραν δυο τρένα. Την ίδια εποχή που μπαίνεις φυλακή για πλακα, μου κάνει λιγο σχήμα οξυμωρο..
Σιγα μωρε και συ τον κατακρινεις τον ανθρωπο...

Με ΝΔ ευτυχως δεν ειμαστε ξεφραγο αμπελι κ οι νομοι δουλευουν μια χαρα,με Λιγναδη δεν το ειδαμε;
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
515
Κριτικές
3
Like
1.031
Πόντοι
86
Ποιος ρομαντισμος?
Πιο ανετο, πιο φθηνο, πιο ασφαλές.
Κι εγω αν επρεπε να διαλεξω μεταξυ τρενου και λεωφορειου, τρενο θα διαλεγα.
Επειδη εσυ επεισες τον εαυτο σου οτι δεν πρεπει να μπαινει κανενας σε τρενο λογω του φανατισμού σου κατά του Κουλη, παει να πει οτι οποιος δεν το κανει ειναι ζωο?
Ρε τι προσπαθείς να μας πεις, ότι όλα καλά με τα τρένα και είμαστε απλώς φανατικοί με την Κούλη σου! Δεν υπάρχει ασφάλεια στα τρένα επί Κούλη. Μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα φτάσεις στον προορισμό σου. Οι πιο "έξυπνοι" κλείνουν θέσεις στα πίσω βαγόνια. Άνεση, οικονομία να το δεχτώ. Θα μπορούσαμε να έχουμε γρήγορα και ασφαλή τρένα να διασχίζουν όλη την Ελλάδα, αλλά βλέπεις τα αφεντικά σου και τα αφεντικά του Κούλη θέλουν να παίρνουν εργολαβίες για οδικούς άξονες, να πουλάνε τα ακριβότερα καύσιμα στην Ευρώπη και αυτοκίνητα.
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Ποιος ρομαντισμος?
Πιο ανετο, πιο φθηνο, πιο ασφαλές.
Κι εγω αν επρεπε να διαλεξω μεταξυ τρενου και λεωφορειου, τρενο θα διαλεγα.
Επειδη εσυ επεισες τον εαυτο σου οτι δεν πρεπει να μπαινει κανενας σε τρενο λογω του φανατισμού σου κατά του Κουλη, παει να πει οτι οποιος δεν το κανει ειναι ζωο?
Οτι το τρενο της Μαυριτανιας ειναι ασφαλεστερο απ της ελλαδας δεν σ εχει μπει ποτε στο μυαλο ε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom