Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 395K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
ο ανθρωπος εχει μηχανισμους αμυνας και ειναι προγραμματισμενος να ξεχναει στο περασμα του χρονου.
οταν ομως αυτο συμβαινει σε περιπου 2 μηνες αν θυμαμαι καλα, τοτε κατι αλλο παιζει
Δυο ερωτηματα εχω.
Πρώτον, "τι άλλο παιζει" κατα τη γνωμη σου?
Και δεύτερον, τι σημαινει οτι "το ξεχασαν"?
Εννοεις οτι επρεπε να χασουν τις εκλογες και αφου δεν τις εχασαν, αρα ο κοσμος ξεχασε τι εγινε?
Σοβαρα τωρα?
 

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
608
Κριτικές
28
Like
3.232
Πόντοι
2.596
Δυο ερωτηματα εχω.
Πρώτον, "τι άλλο παιζει" κατα τη γνωμη σου?
Και δεύτερον, τι σημαινει οτι "το ξεχασαν"?
Εννοεις οτι επρεπε να χασουν τις εκλογες και αφου δεν τις εχασαν, αρα ο κοσμος ξεχασε τι εγινε?
Σοβαρα τωρα?
καταρχας δε μιλησα για νδ αλλα για το συγκεκριμενο μοσχαρι, ασχετα με τη γνωμη μου για κουλη και κυβερνηση γενικα.
δευτερον, τι αλλο να σκεφτω με το φτωχο μου το μυαλο οτι παιζει και τον εβγαλαν παλι πρωτο? :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
καταρχας δε μιλησα για νδ αλλα για το συγκεκριμενο μοσχαρι, ασχετα με τη γνωμη μου για κουλη και κυβερνηση γενικα.
δευτερον, τι αλλο να σκεφτω με το φτωχο μου το μυαλο οτι παιζει και τον εβγαλαν παλι πρωτο? :think:
Η απαντηση ειναι προφανης, αλλά δεν βολεύει οσους θελουν να εργαλειοποιησουν το θεμα.

Οπότε παιρνουμε την απαντηση "ο κοσμος ειναι βόδια" και προχωραμε.
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
935
Like
1.225
Πόντοι
206
Δυο ερωτηματα εχω.
Πρώτον, "τι άλλο παιζει" κατα τη γνωμη σου?
Και δεύτερον, τι σημαινει οτι "το ξεχασαν"?
Εννοεις οτι επρεπε να χασουν τις εκλογες και αφου δεν τις εχασαν, αρα ο κοσμος ξεχασε τι εγινε?
Σοβαρα τωρα?
Φιλε Αλεξ κ σε παιδακι του νηπιαγωγειου να κανεις κουβεντα θα σου πει οτι σε οποιαδηποτε αλλη χωρα ο υπουργος θα ειχε παει φυλακη εαν δεν ειχε κανει χαρακιρι....
Η κοινωνια ειναι τοσο σαπια που παρεβλεψε ενα απο τα σοβαροτερα εγκληματα στην ιστορια του ελληνικου κρατους.Το λιγοτερο επρεπε καθημερινα να ειναι κλειστα τα παντα και να απαιτει δικαιοσυνη οχι μπαζωματα και επιτροπες στη βουλη να χαμε να λεγαμε.Ο δε Καραμανλης δεν θα πρεπε να βρει τον ψηφο του κι αν ειχε τσιπα πανω του ουτε να κατεβει σε εκλογες...
Σμρ ηταν αυτα τα 57 παιδια αυριο θα ειναι καποια αλλα παιδια μπορει το δικο μου,εγω,η μανα μας.
Το θεμα ειναι πολυ λεπτο, καλυτερα να μην το αγγιζεις γιατι ερεθιζεις τα ματια πολλων εδω μεσα με τον τροπο που υπερασπιζεσαι αυτα τα αναλγητα καθαρματα που κυβερνανε.Καλη συνεχεια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Φιλε Αλεξ κ σε παιδακι του νηπιαγωγειου να κανεις κουβεντα θα σου πει οτι σε οποιαδηποτε αλλη χωρα ο υπουργος θα ειχε παει φυλακη εαν δεν ειχε κανει χαρακιρι....
Η κοινωνια ειναι τοσο σαπια που παρεβλεψε ενα απο τα σοβαροτερα εγκληματα στην ιστορια του ελληνικου κρατους.Το λιγοτερο επρεπε καθημερινα να ειναι κλειστα τα παντα και να απαιτει δικαιοσυνη οχι μπαζωματα και επιτροπες στη βουλη να χαμε να λεγαμε.Ο δε Καραμανλης δεν θα πρεπε να βρει τον ψηφο του κι αν ειχε τσιπα πανω του ουτε να κατεβει σε εκλογες...
Σμρ ηταν αυτα τα 57 παιδια αυριο θα ειναι καποια αλλα παιδια μπορει το δικο μου,εγω,η μανα μας.
Το θεμα ειναι πολυ λεπτο, καλυτερα να μην το αγγιζεις γιατι ερεθιζεις τα ματια πολλων εδω μεσα με τον τροπο που υπερασπιζεσαι αυτα τα αναλγητα καθαρματα που κυβερνανε.Καλη συνεχεια
Αυτο ακριβως λεω, εχετε παρει ως δεδομενη την απαντηση οτι "η κοινωνια ειναι σαπια και το ανεχτηκε" και όποιος σας εξηγησει οτι δεν ειναι ετσι, ειναι αναλγητος, ασχετος και κομματοσκυλο. Ωραια, εχετε ηδη καταληξει. Τι να κανουμε τωρα; Βεβαια, αυτη η πεποιθηση σας, σας οδηγει σε αδιεξοδα οπως το γιατι ο Καραμανλης ξαναβγηκε βουλευτης. Κατι λειπει μαλλον απο το σκεπτικο σας. Οπως λειπει παντα κατι απο το σκεπτικό αυτού που ειναι σιγουρος για κατι αλλά τελικα γινεται το αντιθετο. Και αντι να ψαχτεί, βρισκει ενα αλλοθι οπως "η σαπιλα της κοινωνιας". Και οποιος προσπαθει να το αναλυσει, "ερεθιζει".
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
935
Like
1.225
Πόντοι
206
Αυτο ακριβως λεω, εχετε παρει ως δεδομενη την απαντηση οτι "η κοινωνια ειναι σαπια και το ανεχτηκε" και όποιος σας εξηγησει οτι δεν ειναι ετσι, ειναι αναλγητος, ασχετος και κομματοσκυλο. Ωραια, εχετε ηδη καταληξει. Τι να κανουμε τωρα; Βεβαια, αυτη η πεποιθηση σας, σας οδηγει σε αδιεξοδα οπως το γιατι ο Καραμανλης ξαναβγηκε βουλευτης. Κατι λειπει μαλλον απο το σκεπτικο σας. Οπως λειπει παντα κατι απο το σκεπτικό αυτού που ειναι σιγουρος για κατι αλλά τελικα γινεται το αντιθετο. Και αντι να ψαχτεί, βρισκει ενα αλλοθι οπως "η σαπιλα της κοινωνιας". Και οποιος προσπαθει να το αναλυσει, "ερεθιζει".
Το ιδιο λεμε ομως εσυ θα βρεις καποια δικαιολογια στη πορεια τηε κουβεντας για την κυβερνηση και εκει θα με στειλεις καναβατσο.Σαπια κοινωνια σαπιοι πολιτικοι αυτα τα 2 πανε πακετο.Ανυπομονω το 60% της αποχης να σηκωθει απο καναπε να παει να ψηφισει να δω τι εχουν αυτοι στο μυαλο τους.Για το υπολοιπο 40% που πηγε ειδαμε καραμανληδες βοριδη αδωνι ανδρουλακη κλπ
 

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
608
Κριτικές
28
Like
3.232
Πόντοι
2.596
Η απαντηση ειναι προφανης, αλλά δεν βολεύει οσους θελουν να εργαλειοποιησουν το θεμα.

Οπότε παιρνουμε την απαντηση "ο κοσμος ειναι βόδια" και προχωραμε.
να υποθεσω οτι θεωρεις πως καλως ξαναβγηκε ελλειψει ανταγωνισμου?
εγω υποθετω οτι ξαναβγηκε γιατι εχει βολεψει πολλους, οπως και οι συγγενεις και προγονοι του.
ο κοσμος ειναι γεματος κοντοφθαλμα παρταλια.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.171
Κριτικές
26
Like
11.108
Πόντοι
4.746
Αν υπηρχε κρατος μεσα αυτος η Δουρου και αλλοι για τα εγκληματα που εχουν κανει οι ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ,αλλλα εδω ειμαστε για τον πουτσο .Μπανανια

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
να υποθεσω οτι θεωρεις πως καλως ξαναβγηκε ελλειψει ανταγωνισμου?
εγω υποθετω οτι ξαναβγηκε γιατι εχει βολεψει πολλους, οπως και οι συγγενεις και προγονοι του.
ο κοσμος ειναι γεματος κοντοφθαλμα παρταλια.
Οχι.
Η απαντηση για τις 23.000 σταυρούς που πηρε, ειναι ακριβως το ποσταρισμα του Καλλίμαχου αμεσως παραπανω.
Ο κοσμος σιχαινεται τον κανιβαλισμό.
Αν με καταλαβαινεις.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.687
Κριτικές
183
Like
43.777
Πόντοι
21.896
Γιατι δεν εισαι στα μπλοκα?Απεργοσπαστης?:coffee::confused::confused::confused:
Από εκεί γράφω ,πίνουμε τσίπουρα,τρώμε γραβιέρα και διαβάζουμε μπου για ενημέρωση..
Η συντονιστική μας επιτροπή ζητάει εκτός από τα δίκαια αιτήματα μας και δικαιοσύνη στα Τέμπη αλλά τα αρχιδια μας θα πάρουμε όλοι..
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.171
Κριτικές
26
Like
11.108
Πόντοι
4.746
Ναι κανιβαλισουμε τους ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ

 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.420
Like
20.244
Πόντοι
6.056
Από εκεί γράφω ,πίνουμε τσίπουρα,τρώμε γραβιέρα και διαβάζουμε μπου για ενημέρωση..
Η συντονιστική μας επιτροπή ζητάει εκτός από τα δίκαια αιτήματα μας και δικαιοσύνη στα Τέμπη αλλά τα αρχιδια μας θα πάρουμε όλοι..
Ξηγηθηκε μορτικα ο κυριος Κυριακος,και εφκ και εκπτωση στο ρευμα.:coffee::confused::confused::confused:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Από εκεί γράφω ,πίνουμε τσίπουρα,τρώμε γραβιέρα και διαβάζουμε μπου για ενημέρωση..
Η συντονιστική μας επιτροπή ζητάει εκτός από τα δίκαια αιτήματα μας και δικαιοσύνη στα Τέμπη αλλά τα αρχιδια μας θα πάρουμε όλοι..
Κάντε ένα ψυχικό σε όσους έρχονται από επαρχία να γαμήσουν στο κέντρο. Ένα μπου-pass, , μια διευκόλυνση, μία πληροφόρηση εκ των έσω για το 10λεπτο που θα ανοίξει ο δρόμος...
:2funny:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Φιλε Αλεξ κ σε παιδακι του νηπιαγωγειου να κανεις κουβεντα θα σου πει οτι σε οποιαδηποτε αλλη χωρα ο υπουργος θα ειχε παει φυλακη εαν δεν ειχε κανει χαρακιρι....
Η κοινωνια ειναι τοσο σαπια που παρεβλεψε ενα απο τα σοβαροτερα εγκληματα στην ιστορια του ελληνικου κρατους.Το λιγοτερο επρεπε καθημερινα να ειναι κλειστα τα παντα και να απαιτει δικαιοσυνη οχι μπαζωματα και επιτροπες στη βουλη να χαμε να λεγαμε.Ο δε Καραμανλης δεν θα πρεπε να βρει τον ψηφο του κι αν ειχε τσιπα πανω του ουτε να κατεβει σε εκλογες...
Υποσχέθηκε διορισμό στους συγγενείς των θανόντων. Τόσο κοστολογεί την απώλεια. Όλα έχουν την τιμή τους.
 

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
608
Κριτικές
28
Like
3.232
Πόντοι
2.596
Η απαντηση ειναι προφανης, αλλά δεν βολεύει οσους θελουν να εργαλειοποιησουν το θεμα.

Οπότε παιρνουμε την απαντηση "ο κοσμος ειναι βόδια" και προχωραμε.
ε
Οχι.
Η απαντηση για τις 23.000 σταυρούς που πηρε, ειναι ακριβως το ποσταρισμα του Καλλίμαχου αμεσως παραπανω.
Ο κοσμος σιχαινεται τον κανιβαλισμό.
Αν με καταλαβαινεις.
καταλαβαινω τι λες. ο κοσμος ψαχνει στοχους για να διοχετευσει την οργη του
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
να υποθεσω οτι θεωρεις πως καλως ξαναβγηκε ελλειψει ανταγωνισμου?
εγω υποθετω οτι ξαναβγηκε γιατι εχει βολεψει πολλους, οπως και οι συγγενεις και προγονοι του.
Η μόνη λογική εξήγηση.
ο κοσμος ειναι γεματος κοντοφθαλμα παρταλια.
Κοντόφθαλμα παρτάλια είναι όμως και όσοι δεν πάνε να ψηφίσουν γιατί δεν ήταν ικανοί να αποσπάσουν ικανοποιητική υπόσχεση από κάποιον υποψηφιο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom