Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Και αυτό που εχεις για Δευτερα να το κανεις ΤΡΙΤΗ!!!!Αντε μη σε καθαιρέσω...Θα με αφησετε μονο μου αυριο ρε????? :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:

Ασ'το ρε συ το αυριανο πετα το στον Καιαδα δεν αξιζει σε λεω κρατα τα φραγκα και φερε τo Premium Member τη Τεταρτη που δεν εχει να'ρθει και ειναι ιστορικη μερα σε λεω ακου με δε θα χασεις... ;) :thumbsup: :sunglasses: :sunglasses: :cool2: :cool2: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Και αυτό που εχεις για Δευτερα να το κανεις ΤΡΙΤΗ!!!!Αντε μη σε καθαιρέσω...Θα με αφησετε μονο μου αυριο ρε????? :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:

Το Δευτεριατικο δεν αλλαζει ειναι κλεισμενο εδω και τρεις βδομαδες και αν το ακυρωσω τωρα θα παει σε ενα μηνα οποτε...
[size=40pt]ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΛΕΙΣΕ ΜΕ ΠΡΙΜΙΟΥΜ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΣΕ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :s&m_2: :s&m_2: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.997
Πόντοι
1.486
Το Δευτεριατικο δεν αλλαζει ειναι κλεισμενο εδω και τρεις βδομαδες και αν το ακυρωσω τωρα θα παει σε ενα μηνα οποτε...
[size=40pt]ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΛΕΙΣΕ ΜΕ ΠΡΙΜΙΟΥΜ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΣΕ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :s&m_2: :s&m_2: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
NOWAY!!!!Ο Αρχηγός θα κατέβει αυριο εστω και μόνος του να δοξασει την ομαδα!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Το Δευτεριατικο δεν αλλαζει ειναι κλεισμενο εδω και τρεις βδομαδες και αν το ακυρωσω τωρα θα παει σε ενα μηνα οποτε...
[size=40pt]ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΛΕΙΣΕ ΜΕ ΠΡΙΜΙΟΥΜ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΣΕ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :s&m_2: :s&m_2: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]

Στο κατω κατω ρε συ απ'τη στιγμη που θα σταματησουν τα τεταρτιατικα οσο θα'ναι παρων εν ελλαδι η ανωτατη διοικηση της ομαδας θα πηγαινουμε στα κυριακατικα για παρεα,καφε παραλια μπανακι,κτλ..οποτε δε θα σου λειψουν σε λεω κλειστε για τη τεταρτη ελατε με ΠΡΙΜΙΟΥΜ!!!!!!!!!!!!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
NOWAY!!!!Ο Αρχηγός θα κατέβει αυριο εστω και μόνος του να δοξασει την ομαδα!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon:

Να κατεβει να κατεβει κανεις δε φερνει αντιρηση αλλα να φερει και το καημενο το Πριμιουμ τη Τεταρτη που δεν εχει να'ρθει το καημενο και παιζει να'ν'η τελευται ευκαιρια να παιξουμε ολοι μαζι τεταρτιατικο.. :o :o :o!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.997
Πόντοι
1.486
Στο κατω κατω ρε συ απ'τη στιγμη που θα σταματησουν τα τεταρτιατικα οσο θα'ναι παρων εν ελλαδι η ανωτατη διοικηση της ομαδας θα πηγαινουμε στα κυριακατικα για παρεα,καφε παραλια μπανακι,κτλ..οποτε δε θα σου λειψουν σε λεω κλειστε για τη τεταρτη ελατε με ΠΡΙΜΙΟΥΜ!!!!!!!!!!!!!!
Να κατεβει να κατεβει κανεις δε φερνει αντιρηση αλλα να φερει και το καημενο το Πριμιουμ τη Τεταρτη που δεν εχει να'ρθει το καημενο και παιζει να'ν'η τελευται ευκαιρια να παιξουμε ολοι μαζι τεταρτιατικο.. :o :o :o!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ρε μαλακα τι πίνεις απογευματιάτικα?????Είπα εγω ότι δε θα ερχομαι στα Τεταρτιάτικα???????Αλλά Κυριακή παρα Κυριακή πάμε κατω...Ετσι κανονισαμε ,ετσι θα κανουμε ,όσοι μπορούμε...Το premioum ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΝΟΝΑ ΤΕΤΑΡΤΕΣ!!!!ΞΕΚΟΛΛΑ!!!!!
:uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Θα μπορούσα να γράψω πάλι κανά σεντόνι αλλά δεν έχω καμία διάθεση.

Σε γενικές γραμμές όχι καλά.
Φύλλο δεν ερχότανε, όταν έπιανα κάτι καλό δεν πληρωνόμουν οπότε πάλευα με τα τέρατα κ τους αστροναύτες κ κατάφερα να τερματίσω 10ος στους 23.
Τελική πάσα με 2000/4000/200 έχω Α-Κ οφ από θέση UTG σε 5άρι τραπέζι κ στακ κάπου στις 19000 μάρκες.
Ποντάρω 9000 κ μου κάνει ο διπλανός(75000 περίπου) ALL IN. Ολοι πάσο κ φυσιολογικά κολλάρω. Δείχνει J-J.
Στο board δεν άνοιξε τπτ κ για μια ακόμα φορά το Α-Κ αρχηγέ με  :fuck1:

Τώρα πια πάλι σε κάνα μήνα διότι έχουμε επαγγελματικές υποχρεώσεις. Υπαρχηγέ σου απαντώ έμμεσα στην πρόσκληση.

Καλό ξημέρωμα να έχουμε.. 
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Θα μπορούσα να γράψω πάλι κανά σεντόνι αλλά δεν έχω καμία διάθεση.

Σε γενικές γραμμές όχι καλά.
Φύλλο δεν ερχότανε, όταν έπιανα κάτι καλό δεν πληρωνόμουν οπότε πάλευα με τα τέρατα κ τους αστροναύτες κ κατάφερα να τερματίσω 10ος στους 23.
Τελική πάσα με 2000/4000/200 έχω Α-Κ οφ από θέση UTG σε 5άρι τραπέζι κ στακ κάπου στις 19000 μάρκες.
Ποντάρω 9000 κ μου κάνει ο διπλανός(75000 περίπου) ALL IN. Ολοι πάσο κ φυσιολογικά κολλάρω. Δείχνει J-J.
Στο board δεν άνοιξε τπτ κ για μια ακόμα φορά το Α-Κ αρχηγέ με  :fuck1:

Τώρα πια πάλι σε κάνα μήνα διότι έχουμε επαγγελματικές υποχρεώσεις. Υπαρχηγέ σου απαντώ έμμεσα στην πρόσκληση.

Καλό ξημέρωμα να έχουμε..  

Δεν πειραζει Σταυρακα Μεγαλε Γενικε μου δε μπορεις να κανεις αλλιως με το Big Slick (AK) σε αυτα τα τουρνουα τουρμπινα εισαι αναγκασμενος με δεμενα τα χερια να το παιξεις ρεστα μεχρι τελους οποτε μη στενοχωριεσαι ξεχασε το και προχωρα ετσι γερα γερα με τσαμπουκα  ;):thumbsup: :rockon: :rockon: :rockon:!!!! Αφου δε παει ο Μωαμεθ στο βουνο θα παει το βουνο στον Μωαμεθ.. ;) :cheesy: :grin: :dancing: που λες σε κανα μηνα θα χουμε ερθει εμεις Ροδο θυμασαι την υποσχεση που σου εδωσα δια ζωσης στο μπαρ του Λουτρακιου Σταυρακα μας περιμενουν μεγαλες στιγμες επι Ροδιτικου εδαφους.. :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!

[size=30pt]GO GO GO RODOS+ATHENS BOU POKER TEAMS :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

thanoulis21r

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
282
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
1.992
μάγκες παίζει κανένας 888? αρχίζει και γεμίζει έλληνες η πλατφόρμα...
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.997
Πόντοι
1.486
Καλησπέρα στα ποκερικά αδέρφια και μελη της ομάδας και μη..Όπως καταλαβαίνετε και από την ωρα που γράφω, δεν πηγαμε καλά σημερα...Πλην όμως αξίζουν πολλά μπράβο στο συμπολεμιστή CAVO,που μετα από 1.000 χλμ ταξίδι,καταφερε κι εφτασε στο παρα πέντε για να λάβει μερος στη μαχη και να μην αφήσει τον Aρχηγό μόνο του.....Στις επόμενες Κρίσεις της ομάδας θα προταθεί για το αξίωμα του Υπαρχηγού,καθότι ο τωρινός μας κάνει νερα.... :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:
Σε χαμηλές πτησεις λοιπόν περασε η πρωτη ωρα και φυλλο δεν ειχα πιάσει..Αφού άλλαξα τρεις (!) φορές τραπέζι ,ξαναγυρισα στο αρχικό όπου -ως συνηθως-παιζαμε με τον CAVO από την αρχη παρεα...
Καποια στιγμη κι ενω ειχα περιπου 3.500 μαρκες από τις αρχικές 9.000, ηρθε η Φωτεινή dealer και μου εδωσε καλά φύλλα, τα οποία χτυπωντας τα preflop και raise στο φλοπ- Α-Κ,Α-Α,Α-Q -καταφερα και αύξησα το στακ μου στις 10.000 και αναπτερωθηκε το ηθικό μου..
Πλην όμως, αλλαι βουλαί του AMIRAL, αλλα δε η πουτανοτράπουλα κελεύει.... :headbang:
Σε blinds 150-300 ante 50, σερβιρομαι 9-10 off σε θεση cutoff..Call 5 ατομα μαζι με μενα..
Flop 9-A-9 (!),check οι πρωτοι, bet 1500 o πριν απο μενα,call εγω ,πασο οι αλλοι...
Turn J off, check ο διπλα,bet 2.500 εγω...
Σκεφτεται ο διπλα,ξανασκέφτεται,μετραει τις μαρκες,με κοιτάει και θυμαμαι τις δικές μου παγίδες που εχω περιγραψει εδω παλαιότερα και με ζωνουν τα μαυρα φιδια... :S :S :S
τελικά ανακοινώνει all in στις 8.000 μαρκες,τον καλυπτα οριακά...
Σκεφτομαι, ξανασκεφτομαι την παρτίδα και τα πονταρίσματα και μετα απο κανενα πενταλεπτο ,πάω πασο... [size=15pt]Θελω γνωμες.....[/size]  :think: :think: :think: :think:
Χανω 4.000 μαρκες εκει,μετα μπαινω με 1000 σε φλοπ 9-J-3 με Κ-10,turn 9, ακουω ρεστα,φευγω και μου δειχνει ενα 9....
Τελος με 4.000 μαρκες σερβίρομαι ΝΤΑΜΕΣ,ακουω πριν απο μενα 800 με 2 call,all in εγω,callο αρχικός raiser,πασο οι αλλοι και ανοίγει ΔΕΚΑΡΙΑ.....
ΚΛΑΣΣΙΚΟ SUCKOUT σε board 10-3-7-J-5 και η σεμνη τελετη επερατωθη στην 43η θεση σε field 54 παικτων..
ο CAVO αποχώρησε μιση ωρα μετα 23 με Α-9 εναντι 10-J του αλλου, με ΚΛΑΣΣΙΚΟ δεκάρι στο φλοπ... :headbang: :headbang: :headbang:
[size=30pt]ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ,ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΡΕ!!!!!!
GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Σε blinds 150-300 ante 50, σερβιρομαι 9-10 off σε θεση cutoff..Call 5 ατομα μαζι με μενα..
Flop 9-A-9 (!),check οι πρωτοι, bet 1500 o πριν απο μενα,call εγω ,πασο οι αλλοι...
Turn J off, check ο διπλα,bet 2.500 εγω...
Σκεφτεται ο διπλα,ξανασκέφτεται,μετραει τις μαρκες,με κοιτάει και θυμαμαι τις δικές μου παγίδες που εχω περιγραψει εδω παλαιότερα και με ζωνουν τα μαυρα φιδια... :S :S :S
τελικά ανακοινώνει all in στις 8.000 μαρκες,τον καλυπτα οριακά...
Σκεφτομαι, ξανασκεφτομαι την παρτίδα και τα πονταρίσματα και μετα απο κανενα πενταλεπτο ,πάω πασο... [size=15pt]Θελω γνωμες.....[/size]  :think: :think: :think: :think:
Χανω 4.000 μαρκες εκει

Αρχηγέ μου, θα σου πω τι θα σκεφτόμουν εγώ σε αυτή την περίπτωση.
Αρχικά ξέρω κάτι για τον εχθρο? Είναι επιθετικός, καραμπίνας, μπλοφαδόρος?
Μετά λέω πως για να μην κάνει raise pre flop αποκλείω να έχει Α-Α ή J-J. Εκτός κ αν ήθελε να παγιδεύσει με slow playing που δε νομίζω με 5 παίκτες μέσα.
Να έχει 9-10, 9-J, 9-Q, 9-K, 9-A?
Στο φλοπ πόνταρε σχεδόν το ποτ. Αν είχε 9-Α ποιος ο λόγος για τέτοιο μπετ? Οπότε το αποκλείω κ αυτό.
Κάνει ένα δυνατό ποντάρισμα για να δει τι γίνεται ή κ να κλέψει. Άκουσε ένα call. Τον έβαλες σε σκέψεις. Τον ανησύχησες θα έλεγα.
Τερν κάνει τσεκ. Αν κρατούσε το 9 ακόμα κ με μικρότερο φύλλο θα συνέχιζε το ποντάρισμα του φοβούμενος μην κάνεις κάποια κέντα ή να σου ανοίξει καποιο φύλλο κ να κάνεις φουλ αν κρατάς λοζέ στο χέρι σου. Έκανε τσεκ μήπως δει free card, ποντάρεις κ σου κάνει 3-bet all in. Σε βάζει να σκεφτείς το τουρνούα.
Αν δε φοβότανε αφού ήταν κ άχρωμο, θα έκανε just call(ειδικά αν είχε 9-J οπότε το αποκλείω κ αυτό) ή ενα min raise.

Συμπερασματικά δεν νομίζω να κρατούσε 9.
Θα έκανα το call κ ας αποχωρούσα χάνοντας από το κίκερ ή από φουλ ανάλογα κ με το ρίβερ.
Δεν το πετάς εύκολα αυτό το χέρι.
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Αρχηγέ μου, θα σου πω τι θα σκεφτόμουν εγώ σε αυτή την περίπτωση.
Αρχικά ξέρω κάτι για τον εχθρο? Είναι επιθετικός, καραμπίνας, μπλοφαδόρος?
Μετά λέω πως για να μην κάνει raise pre flop αποκλείω να έχει Α-Α ή J-J. Εκτός κ αν ήθελε να παγιδεύσει με slow playing που δε νομίζω με 5 παίκτες μέσα.
Να έχει 9-10, 9-J, 9-Q, 9-K, 9-A?
Στο φλοπ πόνταρε σχεδόν το ποτ. Αν είχε 9-Α ποιος ο λόγος για τέτοιο μπετ? Οπότε το αποκλείω κ αυτό.
Κάνει ένα δυνατό ποντάρισμα για να δει τι γίνεται ή κ να κλέψει. Άκουσε ένα call. Τον έβαλες σε σκέψεις. Τον ανησύχησες θα έλεγα.
Τερν κάνει τσεκ. Αν κρατούσε το 9 ακόμα κ με μικρότερο φύλλο θα συνέχιζε το ποντάρισμα του φοβούμενος μην κάνεις κάποια κέντα ή να σου ανοίξει καποιο φύλλο κ να κάνεις φουλ αν κρατάς λοζέ στο χέρι σου. Έκανε τσεκ μήπως δει free card, ποντάρεις κ σου κάνει 3-bet all in. Σε βάζει να σκεφτείς το τουρνούα.
Αν δε φοβότανε αφού ήταν κ άχρωμο, θα έκανε just call(ειδικά αν είχε 9-J οπότε το αποκλείω κ αυτό) ή ενα min raise.

Συμπερασματικά δεν νομίζω να κρατούσε 9.
Θα έκανα το call κ ας αποχωρούσα χάνοντας από το κίκερ ή από φουλ ανάλογα κ με το ρίβερ.
Δεν το πετάς εύκολα αυτό το χέρι.

Συμφωνω απολυτα με την Γενικη αναλυση του Γενικου.. ;) :thumbsup: :dancing:  :sunglasses::cool2: :rockon:!!! τα μονα πιθανα καλυτερα κικερ  ηταν νταμα ή ρηγας καθως σε ολες τις αλλες περιπτωσεις θα'χε φουλαρει ή σε κατωτερο θα γινοταν σπλητ εκτος αν φουλαρε στο ριβερ..αν και παιζει πολυ να χε και ασορηγο,ασονταμο,ή ασοβαλο ωστε γι'αυτο να ρεσταρε στο τερν μη πιστευοντας οτι ο Αρχηγος εχει 9αρι και βαζοντας σε ασορηγο,ασονταμο τον αρχηγο που του κανε κολ στο φλοπ..πι8ανοτερο χερι ενα απλο ενιαρι ή μεγαλος ασσος καθως στις περιπτωσεις φουλ δεν ειχε νοημα να ρεσταρει και να διωξει.. :- :huh: :think: :S
Συγχαρητηρια για την Αναλυση Γενικε μου ;) :thumbsup: :rockon:!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Καλησπέρα στα ποκερικά αδέρφια και μελη της ομάδας και μη..Όπως καταλαβαίνετε και από την ωρα που γράφω, δεν πηγαμε καλά σημερα...Πλην όμως αξίζουν πολλά μπράβο στο συμπολεμιστή CAVO,που μετα από 1.000 χλμ ταξίδι,καταφερε κι εφτασε στο παρα πέντε για να λάβει μερος στη μαχη και να μην αφήσει τον Aρχηγό μόνο του.....Στις επόμενες Κρίσεις της ομάδας θα προταθεί για το αξίωμα του Υπαρχηγού,καθότι ο τωρινός μας κάνει νερα.... :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:
Σε χαμηλές πτησεις λοιπόν περασε η πρωτη ωρα και φυλλο δεν ειχα πιάσει..Αφού άλλαξα τρεις (!) φορές τραπέζι ,ξαναγυρισα στο αρχικό όπου -ως συνηθως-παιζαμε με τον CAVO από την αρχη παρεα...
Καποια στιγμη κι ενω ειχα περιπου 3.500 μαρκες από τις αρχικές 9.000, ηρθε η Φωτεινή dealer και μου εδωσε καλά φύλλα, τα οποία χτυπωντας τα preflop και raise στο φλοπ- Α-Κ,Α-Α,Α-Q -καταφερα και αύξησα το στακ μου στις 10.000 και αναπτερωθηκε το ηθικό μου..
Πλην όμως, αλλαι βουλαί του AMIRAL, αλλα δε η πουτανοτράπουλα κελεύει.... :headbang:
Σε blinds 150-300 ante 50, σερβιρομαι 9-10 off σε θεση cutoff..Call 5 ατομα μαζι με μενα..
Flop 9-A-9 (!),check οι πρωτοι, bet 1500 o πριν απο μενα,call εγω ,πασο οι αλλοι...
Turn J off, check ο διπλα,bet 2.500 εγω...
Σκεφτεται ο διπλα,ξανασκέφτεται,μετραει τις μαρκες,με κοιτάει και θυμαμαι τις δικές μου παγίδες που εχω περιγραψει εδω παλαιότερα και με ζωνουν τα μαυρα φιδια... :S :S :S
τελικά ανακοινώνει all in στις 8.000 μαρκες,τον καλυπτα οριακά...
Σκεφτομαι, ξανασκεφτομαι την παρτίδα και τα πονταρίσματα και μετα απο κανενα πενταλεπτο ,πάω πασο... [size=15pt]Θελω γνωμες.....[/size]  :think: :think: :think: :think:
Χανω 4.000 μαρκες εκει,μετα μπαινω με 1000 σε φλοπ 9-J-3 με Κ-10,turn 9, ακουω ρεστα,φευγω και μου δειχνει ενα 9....
Τελος με 4.000 μαρκες σερβίρομαι ΝΤΑΜΕΣ,ακουω πριν απο μενα 800 με 2 call,all in εγω,callο αρχικός raiser,πασο οι αλλοι και ανοίγει ΔΕΚΑΡΙΑ.....
ΚΛΑΣΣΙΚΟ SUCKOUT σε board 10-3-7-J-5 και η σεμνη τελετη επερατωθη στην 43η θεση σε field 54 παικτων..
ο CAVO αποχώρησε μιση ωρα μετα 23 με Α-9 εναντι 10-J του αλλου, με ΚΛΑΣΣΙΚΟ δεκάρι στο φλοπ... :headbang: :headbang: :headbang:
[size=30pt]ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ,ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΡΕ!!!!!!
GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Μη το σκεφτεσαι τωρα Αρχηγε μου το πασο σου ηταν καπως τάιτ αλλα οχι μεγαλο λαθος καθως ωραια τα λεμε και τα αναλυουμε στην ηρεμια του θρεντακιου,του μπαρ ή του καφε αλλα τη στιγμη του πυρετου της μαχης ειν'αδυνατον για τον οποιονδηποτε να τα σκεφτει ολα αυτα με ψυχραιμια και το πρωτο πραγμα που παει στο μυαλο ειναι the saving of tournament life και το τερν ειδικα ειναι το δυσκολοτερο φυλλο να παιξει κανεις γι'αυτο αλλωστε το λενε το φυλλο της αληθειας και...your life changes in a turn of a card... :o :o :o :dancing: :dancing: :dancing:
οσο για τις κρισεις των αξιωματικων... :- :- :- :- >:( >:( >:( :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing: >:cheesy: >:cheesy: >:cheesy: >:cheesy: >:cheesy: :argue: :argue: :argue: :argue: :argue: :argue: :bottom: :bottom: :bottom: :bottom: :bottom: :bottom: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.997
Πόντοι
1.486
Αρχηγέ μου, θα σου πω τι θα σκεφτόμουν εγώ σε αυτή την περίπτωση.
Αρχικά ξέρω κάτι για τον εχθρο? Είναι επιθετικός, καραμπίνας, μπλοφαδόρος?
Μετά λέω πως για να μην κάνει raise pre flop αποκλείω να έχει Α-Α ή J-J. Εκτός κ αν ήθελε να παγιδεύσει με slow playing που δε νομίζω με 5 παίκτες μέσα.
Να έχει 9-10, 9-J, 9-Q, 9-K, 9-A?
Στο φλοπ πόνταρε σχεδόν το ποτ. Αν είχε 9-Α ποιος ο λόγος για τέτοιο μπετ? Οπότε το αποκλείω κ αυτό.
Κάνει ένα δυνατό ποντάρισμα για να δει τι γίνεται ή κ να κλέψει. Άκουσε ένα call. Τον έβαλες σε σκέψεις. Τον ανησύχησες θα έλεγα.
Τερν κάνει τσεκ. Αν κρατούσε το 9 ακόμα κ με μικρότερο φύλλο θα συνέχιζε το ποντάρισμα του φοβούμενος μην κάνεις κάποια κέντα ή να σου ανοίξει καποιο φύλλο κ να κάνεις φουλ αν κρατάς λοζέ στο χέρι σου. Έκανε τσεκ μήπως δει free card, ποντάρεις κ σου κάνει 3-bet all in. Σε βάζει να σκεφτείς το τουρνούα.
Αν δε φοβότανε αφού ήταν κ άχρωμο, θα έκανε just call(ειδικά αν είχε 9-J οπότε το αποκλείω κ αυτό) ή ενα min raise.

Συμπερασματικά δεν νομίζω να κρατούσε 9.
Θα έκανα το call κ ας αποχωρούσα χάνοντας από το κίκερ ή από φουλ ανάλογα κ με το ρίβερ.
Δεν το πετάς εύκολα αυτό το χέρι.
Συμφωνω απολυτα με την Γενικη αναλυση του Γενικου.. ;) :thumbsup: :dancing:  :sunglasses::cool2: :rockon:!!! τα μονα πιθανα καλυτερα κικερ  ηταν νταμα ή ρηγας καθως σε ολες τις αλλες περιπτωσεις θα'χε φουλαρει ή σε κατωτερο θα γινοταν σπλητ εκτος αν φουλαρε στο ριβερ..αν και παιζει πολυ να χε και ασορηγο,ασονταμο,ή ασοβαλο ωστε γι'αυτο να ρεσταρε στο τερν μη πιστευοντας οτι ο Αρχηγος εχει 9αρι και βαζοντας σε ασορηγο,ασονταμο τον αρχηγο που του κανε κολ στο φλοπ..πι8ανοτερο χερι ενα απλο ενιαρι ή μεγαλος ασσος καθως στις περιπτωσεις φουλ δεν ειχε νοημα να ρεσταρει και να διωξει.. :- :huh: :think: :S
Συγχαρητηρια για την Αναλυση Γενικε μου ;) :thumbsup: :rockon:!!!
ευχαριστώ για τις αναλύσεις..Στην αναλυση του Σταυρου,"Στο φλοπ πόνταρε σχεδόν το ποτ. Αν είχε 9-Α ποιος ο λόγος για τέτοιο μπετ? Οπότε το αποκλείω κ αυτό." ,αντιπαραθέτω οκ, δεν ειχε Α-9, γιατί να μην ειχε 9-Q η 9-Κ???και γιατί να μη φοβηθεί αυτός να πεταχτεί εξω απο το τουρνουά???και γιατί να μην προσπαθήσει να με παγιδέψει με check στο turn??Πόσες φορές δεν το εχω κανει κι εγω και το εχω περιγραψει εδω μέσα?Ύστερα, η μεγαλη καθυστέρηση στα 2.500 τα δικά μου και το all in μετα,γιατί δεν το σκεφτεστε κι αντίστροφα???Το check raise all in ειναι κλασσική κίνηση, ειδικά σε τετοια τουρνουά που εχουν αλματώδη αυξηση των blinds...Ο συγκεκριμένος εν τω μεταξύ , ηταν σφιχτος παικτης,αμίλητος, ανεκφραστος σε όλα τα χερια,εμπαινε δε μια στις 10....Συμφωνω ότι δεν ειχε Α-9,αλλα τον βαζω 90% σε 9-K ή 9-J ή 30-40% σε J-J...Ειδικά για το J-J το παιζει slow,γιατι μιλάει εκτος θεσης,σκαει Α στο φλοπ και κολώνει και μετα ερχεται το μαγικό turn ,τσεκαρει και χτυπάει ρεστα ενθουσιασμενος....Πιστευω ότι εχανα...
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
ευχαριστώ για τις αναλύσεις..Στην αναλυση του Σταυρου,"Στο φλοπ πόνταρε σχεδόν το ποτ. Αν είχε 9-Α ποιος ο λόγος για τέτοιο μπετ? Οπότε το αποκλείω κ αυτό." ,αντιπαραθέτω οκ, δεν ειχε Α-9, γιατί να μην ειχε 9-Q η 9-Κ???και γιατί να μη φοβηθεί αυτός να πεταχτεί εξω απο το τουρνουά???και γιατί να μην προσπαθήσει να με παγιδέψει με check στο turn??Πόσες φορές δεν το εχω κανει κι εγω και το εχω περιγραψει εδω μέσα?Ύστερα, η μεγαλη καθυστέρηση στα 2.500 τα δικά μου και το all in μετα,γιατί δεν το σκεφτεστε κι αντίστροφα???Το check raise all in ειναι κλασσική κίνηση, ειδικά σε τετοια τουρνουά που εχουν αλματώδη αυξηση των blinds...Ο συγκεκριμένος εν τω μεταξύ , ηταν σφιχτος παικτης,αμίλητος, ανεκφραστος σε όλα τα χερια,εμπαινε δε μια στις 10....Συμφωνω ότι δεν ειχε Α-9,αλλα τον βαζω 90% σε 9-K ή 9-J ή 30-40% σε J-J...Ειδικά για το J-J το παιζει slow,γιατι μιλάει εκτος θεσης,σκαει Α στο φλοπ και κολώνει και μετα ερχεται το μαγικό turn ,τσεκαρει και χτυπάει ρεστα ενθουσιασμενος....Πιστευω ότι εχανα...

Καλημέρα ομαδάρα.

Όπως το λέει ο υπαρχηγός παραπάνω, όσοι είναι εκτός χωρού(που λέει η παροιμία).
Μαζί σου αρχηγέ σε αυτά που λές.
Από την στιγμή που λες σφιχτός, κ παίζει κ slow καλά έκανες.
Ένα μάθημα ήταν κ αυτό, που ας ελπίσουμε να το χρησιμοποιήσουμε παρακάτω.

Καλή επιτυχία για αύριο σε όλη την ομάδα μας.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.997
Πόντοι
1.486
[size=40pt]H BOU POKER TEAM ΕΥΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΑΞΙΟ ΚΑΙ ΤΙΜΗΜΕΝΟ ΥΠΑΡΧΗΓΟ ΤΗΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ!!!!

ΑΞΙΕ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΕ ΚΑΙ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
:grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug:
:bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses:
:happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy:
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
[size=40pt]H BOU POKER TEAM ΕΥΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΑΞΙΟ ΚΑΙ ΤΙΜΗΜΕΝΟ ΥΠΑΡΧΗΓΟ ΤΗΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ!!!!

ΑΞΙΕ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΕ ΚΑΙ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
:grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug:
:bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses:
:happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy:

[size=50pt]ΣΕ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΡΧΗΓΕ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΠAΩΩΩ ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ..
(Ολα τα θυμαται ο υπαρχηγος για τον αγαπημενο του Αρχηγοοοο ;) :) :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]

θα πω κατι που θα ακουστει βαρυγδουπο αλλα ειναι αληθεια μετα απο αυτην την ευχη του Αρχηγου και Στυλοβατη Κολωνα της Ομαδας και την απολυτη συγκινηση που ακολουθησε το πιο σημαντικο για τον ταπεινο υπαρχηγο ειναι η ομαδαρα μας για αυτο πιο πορωμενος απο ποτε ΠΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ EΝΩΜΕΝΟΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΤΣΑΛΙΝΗ ΓΡΟΘΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙ ΜΕΤΑΛΛΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ak: :ak: :ak: :ak: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

[move][size=99pt]GO GO GO GO GO BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU PPPPPPPPPPPPPOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKKKKEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR TTTTTTTTTTTEEEEEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: [/move]:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.997
Πόντοι
1.486
Καλημερα συναγωνιστες της τράπουλας.....Για μια ακόμη Τεταρτη η θρυλική ομάδα μας, κατέβηκε στον ποκερικό στίβο προκειμένου να διατηρησει τα σκήπτρα της υπεροχής της και να αγωνιστεί για το κάτι περισσότερο....
LOXXOS,JIM POKERSTARS και ADMIRAL ριχτυηκαν στη μαχη,υπό τη συνεχή υποστηριξη με μηνυματα και τφ του CAVO, που δεν μπορεσε να κατέβει μαζι μας...
Η κληρωση εφερε εμενα και τον JIM στο ιδιο τραπέζι ,όπου και παρέδωσε  ο Jim μαθηματα ποκερικής τεχνης,καθως με raise,check-raise, just call,επιανε ολες τις μπλοφες που αφελώς σκεπτομενοι πηγαν να σκαρωσουν οι ασχετοι συμπαίκτες μας,αλλα κι επαιρνε και μεγαλα κολπα..Σε ενα τραπεζι σκετο calling station που μπαινανε ΟΛΟΙ ΜΕ ΟΛΑ!!!!
Δυστυχώς εγω αν και ειχα καλά φυλλα ,δεν τα παντρευα και αφου εχασα ενα μεγαλο κολπο με Κ-3 και απλο call σε φλοπ Κ-3-4,raise 300 ο αντιπαλος, call εγω,turn 4, bet 700 ο αντιπαλος, call εγω,river 5,all in τα τελευταίς του τσιπ ο αντιπαλος,call εγω και μου δειχνει ενα γαμωτεσσαρι!
Στη συνεχεια μπηκα all in se flop 7-8-J, με 10-J, και μου κανει call ενας ασχετος με 7-2,κλασσικο 7 στο turn..Μου λεει "νομιζα οτι ηθελες να τα κλεψεις και μπηκα"!!!!Με blinds 75-150 και 2.300 πισω μου, σε bet στο φλοπ 500,κανει call o τυπος ,all in εγω αλλα 1800 τελευταίος,πασο ο αρχικος raiser και με callαρει αυτος με ...7-2 off(!!!)Για αν δειτε σε τι τραπεζι παιζαμε...
Τελος παντων κανω rebuy και add on μετα και μπαινουμε στην τελικη ευθεία με 15.000 μαρκες εγω, 15.000 ο JIM χωρις ενισχυση και 14.000 ο LOXXOS.Εκει ο JIM εκανε μια semi bluff οταν μπηκε all in 15.000 μαρκες με 3-6 σε board 3-2-6-5-A και ο αλλος εκανε call με 4-5 και τον πεταξε εξω....
Συνεχισαμε οι δυο μαςχωρις να πιανουμε σπουδαια φυλλα μεχρι που σερβιριστηκα J-J με 10.000 μαρκες και θεση ΒΒ.Blinds 400-800..Κανω raise στα 2.100 και ακουω 2 call...
Flop K-K-J (!!)
all in εγω ,call o  ενας με K-4 και η παρτιδα σε μενα..
25.000 μαρκες πια...
Εχουμε μεινει 23 παικτες σε field 40,ερχονται σκουπιδια,αλλαζω τραπεζι,καθομαι με το LOXXOS διπλα διπλα,συγκινηση και πανηγυρια,αλλα το τραπεζι ξανασπαει γιατι ειχαμε πεσει στους 19 και ξαναχωριζουμε.... :headbang: :headbang:
Εχω μεινει με 12.000 μαρκες και ερχεται η Φωτεινη εκ νεου dealer ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΜΟΙΡΑΖΕΙ 2 ΜΑΥΡΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ!!!!Ειναι φοβερη συγκυρια,οσες φορες εχει ντιλαρει ,ΠΑΝΤΑ θα παρω σφαιρες,ασχετα να κερδισω η οχι...
Τελος παντων κανω all in ακουω 2 call και φυσικα επικρατουν οι Ασσοι.40.000 εκ νεου εγω..
Τα blind δολοφονικα, 4000-8000 ante 1000 ,εχω πεσει σε μαρκες και μπαινω all in με 10-J εναντι Α-4...10 στο river 35.000 παλι εγω.. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: Ερχεται το ΒΒ σε μενα και μου δινει 2-2...Mini raise o UTG στις 16.000, λεω κατι σε Q-9,K-10,A-9 κλπ θα παιζει,κανω call ,flop  7-4-J....Ευκαιρια να κλεψω λεω,ανακοινώνω all in,auto call ο διπλα με ...
7-7 (!!!) :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Κι εκει τελείωσε το ταξιδι για μενα στην 11η θεση.. :fuck2: :fuck2:
ΤΡΟΜΕΡH ΓΚΙΝΙΑ για τον LOXXOS στη συνεχεια, οταν με μαυρους J-J μπηκε all in 45.000 μαρκες εναντι Α-Κ off,flop
K-8-4 ΟΛΑ ΣΠΑΘΙΑ, αλλα κανενα γαμημενο μετα...Στη συνεχεια με τα ρεστα του 2000 μαρκες τριπλασιασε με J-5 μπαστουνια εναντι
Α-Κ κουπες και Α-J off σε board Q-6-7-3-5 με δυο κουπες κι επικρατει κι ανεβαινει παλιμεσα σε γενικό πανδαιμόνιο όπου τιλταρε και φωναζε "ΒΑΛΕΣ-5 ΤΑ NUTS ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑ"!!!  :2funny: :2funny: :2funny: ,για να φαει το τρομερο bad beat οταν με 20.000 καπακι μπηκε all in με 7-8 σπαθια all in αντιπάλου κωλόγερου με k-Q καρα και στο φλοπ σκανε
7-8-9 ΚΑΡΑ (!!!!) turn ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΑΜΩΚΑΡΟ ,river off κι ετσι εφυγε ο ΗΡΩΙΚΟΣ BADΒEATαρισμένος ΥΠΑΡΧΗΓΟΣ στη 10η θεση!!!!
Οση κι αν ειναι η πικρα μας, [size=20pt]ΣΑΛΠΙΖΩ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ... ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ  ΟΛΗ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΥΣΑ.ΣΥΣΣΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΟΛΑ.....
ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ....[/size]
[size=40pt]GO-GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.435
Κριτικές
61
Like
42.559
Πόντοι
22.785
Βάτραχε , έτσι σε θέλω πάντα ......ΟΡΘΙΟΣ !! ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom