Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Μετά τα επινίκια και την απαραίτητη ξεκούραση, φίλοι και συνποκεράδες ακολουθεί η ανάλυση της Θρυλικής βραδιάς…
Καταρχήν η κάθοδος ήταν τελείως απρογραμμάτιστη, καθότι δεν ειχε sit n’ go’s το ΠΣΚ λόγω της διεξαγωγής του Planet Poker Deep Stack Series II του Βελγίου και είχε ηδη 500 συμμετοχές.
Πλην όμως ,σαν φλας, σκεφτηκα ότι θα εχει side events να παιξουμε και λεω στον Premioum  μια και εφευγε την Κυριακή να κανουμε μια τελευταία επισκεψη μαζι.
Παμε λοιπόν και όντως το Καζίνο ηταν φουλ..Διεξαγόταν ταυτόχρονα το main event και το high roller,αλλα ειχε και ένα side event που ειχαμε δει με 123€ συμμετοχη και ονομαζόταν double chance,λογω του ότι αν εχανες τις αρχικες 8.000 μάρκες -με 20 λεπτα blinds- στα 4 πρωτα levels, επαιρνες εκ νεου 8.000 σαν δευτερη ευκαιρία..Ενω αν εμενες με εστω και μια μαρκα μετά τα 4 πρωτα levels,επαιρνες bonus 15.000 μάρκες και τελος..Η το ένα θα εκανες ή το άλλο..
Καθόμαστε λοιπον 39 παικτες,6 πληρωμές..
Σκατα φυλλα στην αρχή,ημουν γυρω στις 5-6000 συνεχώς και με κατι ψιλοκόλπα που πηρα ,τερματισα στα 4 πρωτα levels  με 9.000 μάρκες και πηρα άλλες 15.000 bonus..
O Premioum πηγε καλύτερα και τερματισε με 13.000+15.000 =26.000 για το δευτερο γυρο.
Στην επόμενη μιαμιση ωρα μέχρι το επόμενο διαλλειμμα, πηρα ΔΥΟ (2) κόλπα μόνο (!!) ,ένα με τεσσερις κουπες κι εκανα all in για semi-bluff σε flop 10-J-9 με δυο κουπες,ενώ κρατούσα Α-Q κουπες κι εδιωξα ένα γατάκι με 8-9!!. :rockon: :rockon:
Το άλλο κόλπο το πηρα με Κ-6 χτυπώντας σε φλοπ Α-6-7 ένα μεγάλο raise.. :rockon: :rockon:
O Premioum φυλλοροούσε συνεχώς αλλά κρατιόταν γυρω στις 15-17.000 μάρκες,εγω ημουν στις 15-16.000..
Καποια στιγμή με άλλαζουν τραπέζι,εχω πεσει στις 7-8.000,ειμαι ΒΒ με blinds 600-1200 σερβίρομαι Α-Κ σπαθια και το SB μου κανει all in..
Μπαινω ,ανοίγει Α-10 ηταν πίσω κι εμεινε εκει για να διπλασιάσω..
Στο καπάκι στο cut off σερβιρομαι K-J σπαθια, μπαινω γερα με 4000 και με γυρίζει ο SB all in..
Σκεφτομαι,cal και ανοίγει 10-10!
Board K-9-8-A-J και βρισκομαι με 40.000 μάρκες!!!
Στη συνεχεια πηρα κατι κόλπα,εχασα κατι άλλα και πηγαμε στο final με Premioum,short και οι δυο..
Με εχει σε θεση και του λεω μη με χτυπάς,οκ μου λεει.
Στους 10 λοιπόν σερβίρομαι Κ-Κ σε θεση UTG,κανω μεγαλο raise 7.500 με 18.000 πισω μου  ,blind 1500-3000 antes 100,ακολουθούν δυο,
φλοπ J-9-4,all in μπαινει μια γατα με 9-4 (!!) ρε παιδια.. :headbang: :headbang: Δηλαδη ακολουθησε bet 7.500 με 9-4 off (!!) Και δε σκεφτεται οτι χτυπάω το μισο μου στακ με τι???Με σκατα? :headbang: :headbang:
Ευτυχώς ηρθαν 2 και 2 τα υπολοιπα φυλλα και αποκατασταθηκε η ταξη και ανεβηκα στις 70.000. :rockon: :rockon:
Εχουμε κι έναν Ελληνα στο τραπέζι, κανουμε οσο μπορούμε αβαντα οι τρεις μας,και λέω στο διαλλειμα με τρόπο στον premioum που με ειχε σε θεση,να με χτυπήσει για να του δωσω μάρκες..Οι Ελληνες καθόμαστε συνεχόμενα.Τρυφωνας,Premioum κι εγω..
Καθόμαστε μετά το διαλλειμα κι ενώ εχει φυγει μια γατα ακόμη…
Σερβίρομαι Α-7 UTG ,fold ολοι μέχρι εμενα,blinds 2000-4000 antes 200,bet 8.000 εγω,call o Button και μετεπειτα αντιπαλος μου στο heads-up με πιο πολλές μάρκες από μενα..
Φλοπ Α-6-8..
Bet 12.000 εγω,call o button..
Turn 7..
Bet 17.000 εγω,call ο button..
River 4
Bet 22.000,call και ανοιγει Α-10 :rockon: :rockon:
Υγιες στακ εγω,ο Premioum διπλα μου με 13.000..
Στην επόμενη πασα ειμαι ΒΒ,ο Premioum SB, σερβιρομαι Κ-9 κουπες πασο ολοι και περιμενω το all in του Premioum για να του δωσω μάρκες.
CALL (!!!!!!!!!),λεει…
$#@%$#!@% :headbang: :headbang: :headbang:
Βριζω από μεσα μου,ανοιγει φλοπ
9-7-3..
Check-check(!!!) :headbang: :headbang: :headbang:
^$#@%$#@....
Turn 10 check μου λεει γαμω την τρέλλα μου!!!!! :headbang: :headbang:
Πονταρω 2500 ,ακουω raise 5.000,επιτελους ξυπνησε λεω!!!
Κανω call..
River ασχετο ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ CHECK!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang:
Ανοιγουμε ,ειχε J-Q και χανει…
Τι να πω,αν με επιανε από τη μυτη θα εσκαγα..
Μετά από δυο πασες πιανει Q-Q,πεφτει σε Κ-Κ και ριχνει τρελλή σακκα με 4 καρα κατω και ειχε Νταμα καρω!!!!. :rockon: :rockon: :rockon:
Παει παλι στις 16.000 περίπου..
Ερχονται παλι τα blinds σε μας,πασο όλοι,περιμενω τα ρεστα του,
ΠΑΣΟ λεει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
%$#@$#$#@^@@^$@$#^#@$!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Τελικά μετά από λίγο αφου εφυγε ένα γατάκι  ακόμη εφυγε κι εκεινος ΚΛΑΣΣΙΚΑ BUBBLE!!!!!!!!! :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:
Eχουμε μεινει 6 στις πληρωμες,κανονας του side event για no deal,συνεχίζουμε με τον Τρυφωνα μεγαλο στακ εγω, μεγαλύτερο εκεινος..
Σερβιρομαι 10-10,μου κανει ενας shortstack all in,μπαινω,ανοιγει Α-Κ, board ασχετο ,τον πεταω εξω,
“GREEKS ON FIRE” φωναζω, πεταγεται ενας μαλακας μεθυσμενος από το τραπεζι και κατι λεει για “Grece ridicule”κατι πιανω του πεταω ένα “Shut your mouth” και το καλσσικο «αντε γαμησου Μαλακα”, πιανει το “Μαλακα” και παει να γινει μανούρα,του λεει κατι στα γαλλικά ο Τρυφωνας σε εντονο υφος και λουφαζει..Ειχε κι ένα ωραιο μωρο μαζί ο μαλακας, που επαιζε στο main και η οποία ειχε σακουλιάσει για την επόμενη μερα και παρακολουθούσε..
Τελος παντων στους 5 μας σηκώνουν και παμε στο τηλεοπτικό τραπέζι..Φωτα,καμερες, ,μια μαγεια αδερφια!! :rockon: :rockon:
Blinds 3.000-6000 antes 500,Θεση 5 εγω και On FIRE!!!!
Πιανω J-J και διπλασιαζω απεναντι σε Α-Q,πιανω Α-Α και σε raise 25.000 και ένα call,βαραω 55.000 και φευγουν ολοι,φευγει στην επομενη ο shortstack που ειχα διπλασιασει με J-J πανω του,φευγει και ο Μαλακας με τρελλή σακκα από τον μετεπειτα αντιπαλό μου, όταν σε βαραει ρεστα με 4-4 pre flop,ακουει call από το David me A-Q σκαει board 2-4-5-x-3 !!!!!!
Στεναχώρια το μωρό,αλλα δεν μπορούσα να το παρηγορήσω.. :knockinb: :knockinb:
Τρεις στο τραπέζι, οι δυο Ελληνες…
Δυστυχώς το πατριωτάκι εφυγε μετά από λίγο,από τον Βελγο με αποτελεσμα να παμε σε heads up,με μεγαλο μειονεκτημα μαρκων..
Ειχα γυρω στις 220,000 και ο David 650.000 -700.000..
Παρόλα αυτά όμως δεν εχασα το κουραγιο μου,ο Premioum με τον Τρυφωνα με υποστηριζαν και ειπα “παμε να το παρουμε ρε!”.
Ετσι και εκανα…
Μπαινω με 10-10 all in εναντι Α-Κ και διπλασιαζω.. :rockon: :rockon:
Μετά από λίγο μπαινω all in με Q-Q,πεφτω σε Κ-Κ και βρίσκω ΝΤΑΜΑ-οι σακκες που λεγαμε ότι πρεπει να ριχνουμε-σε board που ειχε ΚΑΙ ΡΗΓΑ!!
Και μετά από λίγο,ενώ εχω πια 700.000 μάρκες σερβίρομαι J κουπα-6 μπαστουνι..
Blinds 8000-16000 antes 2000..
Εγω ΒΒ,raise o David 32.000 ,call..
Flop A-5-6 με τα δυο τελευταία κουπες..
Chec/call 60.000..
Turn Q κουπα..
Check/call 60.000
River J…
Check/All in…
Προς στιγμήν παγωνω γιατί βλέπω μπροστα μου μόνο τις κουπες που περιμένω,αντε και μια bac door κεντα που δε μου βγηκαν...Μετα συνειδητοποιώ τα διπλοζέυγαρα και λεω δε γαμιέται,παμε!!!
CALL ,τα ανοίγω και παγωνει…Δεν εδειξε τι ειχε,αλλα μάλλον επαιζε τη Νταμα..
[size=20pt]ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ,ΝΙΚΗΤΗΣ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ!!!!![/size]
3 η ωρα ,με την παλια, φωνές πανηγυρια,αγκαλιές με τους Ελληνες,φωτο με τα τυχερα φυλλα,ερχονατι οι υπευθυνοι και μου λενε κατσε κατω εχουμε φωτο..
Στηνουν τις μάρκες μπροστα μου ,καθομαι στη θεση του ντηλερ,φερνουν μια να με μακιγιαρει,λεω δε θελω,αρχίζουν οι φωτο και μετά μου φερνουν και το Επαθλο!!!
Ξανα φωτο με το επαθλο και τις μάρκες,φωτο με τους Ελληνες,λεω τελειώσαμε,παμε να πληρωθούμε..
Όχι λεει ,τωρα εχει συνεντευξη!!
Ερχεται μια,αρχιζει να μιλαει γαλλικα,της λεω αγγλικα,αρχίζουμε 5 λεπτα συνεντευξη.Από που εισαι,ποσο καιρο παιζεις,αν παιζεις στη ποκερσταρς,φιλοδοξίες,εντυπώσεις κλπ..
Αισθανθηκα Καρακούσης τουλάχιστον!! :2funny: :2funny:
Μεγάλη βραδια αδερφια…
Μπορει να μην ηταν πολλά τα φραγκα αλλα όπως εγραψε και ο Ector Lopez ,παιζοντας σε πολλά τουρνουά  ,μαζευεις εμπειρίες και γραφεις «χιλιόμετρα» στον ποκερικό στιβο!!!
Η βραδιά τελείωσε με μπυρες στο μπαρ με τον Τρυφωνα και τον Premioum ,βλέποντας από μακρια τον τελειωμένο μεθυστακα με το ωραίο μωρο να με κοιτάζει όλο ζηλεια….
6 το πρωι φυγαμε χορτασμένοι και κατευθείαν πηγαμε Βρυξέλλες να αποχαιρετήσω τον premioum στο αεροδρόμιο και μετα πίσω Λουξεμβούργο κατά τις 10 το πρωι κομματια….
[size=20pt]Η ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΤΑΚΤΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΑ ECTORA!!!![/size]
[size=30pt]H NIKH AΦΙΕΡΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΜΕΛΗκαι ιδιαίτερα σε STAVRO- LOXXO -CAVO!!!! (δεν ειμαστε και άλλοι!!))[/size]
[size=40pt]GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM!!!
ADMIRAL 1966: WINNER OF DOUBLE CHANCE SIDE EVENT  PPDS II[/size]
[size=20pt]OVER AND OUT…..[/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


[size=90pt]ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΜΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Το οποίο μωρό παρακαλώ την επόμενη μερα σηκωσε το ΜΑΙΝ και τσεπωσε 17 χιλιάρικα..Και μου'πεσε το σαγόνι τωρα που το ειδα!!
:new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

Τρελο το μωρο... :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:!!!!!!!!!!!!!!! Ελιωσα με το σεντονι της κατακτησης...!!! το μακιγιαζ ηταν ολα τα λεφτααααααααα..... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το απιστευτο Τζακ Ποτ η απιστευτη τυχη Αρχηγε μου ηταν οτι σου ελαχε να σηκωσεις αυτο το τουρ κατω απτα φωτα της διασημοτητας και υπερπροβοληςςςςςςςςςςςς :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!! Εγινες διασημος στα περατα της Ποκερικης Γης ΝΑυαρχε μου ελπιζω να ανεφερες στη συνεντευξη κατι για την Ηρωικη Μπου Τημ... ;) :cheesy: :grin: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Αύριο μιας κ κάθομαι θα παω να σηκώσω αυτό εδώ

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


[size=40pt]ΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Εισαι Θεος Υπαρχηγε ;) :cheesy: :grin: :dancing: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon:
Ετσι Ετσι Ετσι με την Αρμυρα... ;) :cheesy: :grin: :dancing: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon:
This is the Spirit of the Ancient Greek Heroic Rodos Bou Poker Team GO GO GO... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Το οποίο μωρό παρακαλώ την επόμενη μερα σηκωσε το ΜΑΙΝ και τσεπωσε 17 χιλιάρικα..Και μου'πεσε το σαγόνι τωρα που το ειδα!!
:new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

Αύριο μιας κ κάθομαι θα παω να σηκώσω αυτό εδώ

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

[size=70pt]Ο ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΑΙ Η ΦΗΜΗ ΤΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΤΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΟΚΕΡΙΚΗΣ ΓΗΣ.. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Ο ΗΡΩΙΚΟΣ ΥΠΑΡΧΗΓΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΝΗΣΙΩΤΙΚΟ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ ΚΑΙ ΠΑΣΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΝΑ ΟΥΜΕ... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: ΚΑΙ Ο ΑΠΕΛΠΙΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΣΤΟ ΝΑΟ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΝΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΝΥΝ ΥΠΕΡ ΠΑΝΤΩΝ Ο ΑΓΩΩΩΩΩΩΩΩΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μ'ΑΡΡΩΣΤΗΣΑΤΕ ΑΛΗΤΕΣ ΑΔΕΡΦΙΑ ΟΛΑ ΜΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ... ;) :cheesy: :grin: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]

[size=99pt]Η ΗΡΩΙΚΗ ΜΠΟΥ ΤΗΜ ΜΑΧΕΤΑΙ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΕ ΤΡΙΑ ΜΕΤΩΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ GO GO GO :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon::rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
[size=70pt]Ο ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΑΙ Η ΦΗΜΗ ΤΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΤΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΟΚΕΡΙΚΗΣ ΓΗΣ.. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Ο ΗΡΩΙΚΟΣ ΥΠΑΡΧΗΓΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΝΗΣΙΩΤΙΚΟ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ ΚΑΙ ΠΑΣΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΝΑ ΟΥΜΕ... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: ΚΑΙ Ο ΑΠΕΛΠΙΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΣΤΟ ΝΑΟ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΝΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΝΥΝ ΥΠΕΡ ΠΑΝΤΩΝ Ο ΑΓΩΩΩΩΩΩΩΩΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μ'ΑΡΡΩΣΤΗΣΑΤΕ ΑΛΗΤΕΣ ΑΔΕΡΦΙΑ ΟΛΑ ΜΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ... ;) :cheesy: :grin: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]

[size=99pt]Η ΗΡΩΙΚΗ ΜΠΟΥ ΤΗΜ ΜΑΧΕΤΑΙ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΕ ΤΡΙΑ ΜΕΤΩΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ GO GO GO :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon::rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Με τις καλυτερες ευχές μας φίλε!!Στα ειπα και τφ προηγουμένως..Αναμενουμε updates!!!!
[size=30pt]GO GO BOUPOKER TEAM!!!
LOXXOS ON FIRE!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Updates απο LOXXOS..
Me 1500 μαρκες ,triple-up με ΑΑ ...
5000 μαρκες average 10.500.. :think: :think: :think: :think:
Εχουμε δρομο ακόμη...
[size=20pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!!!!!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Updates απο LOXXOS..
Me 1500 μαρκες ,triple-up με ΑΑ ...
5000 μαρκες average 10.500.. :think: :think: :think: :think:
Εχουμε δρομο ακόμη...
[size=20pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!!!!!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

τι 5000 ρε Αρχηγέ μου 15000 σου γραψα στο μήνυμα με Αβερατζ 10.500 πριν το μεγάλο διάλειμα τώρα βγήκα έξω στα PC του hotel να μπω να δω τα πόστ σου να τρελαθώ...!!! Πριν το διάλειμα ήμουν δεύτερος σε Chip Lead στο τραπέζιο...!!! Αλίμονο αν περίμενα σε αυτό το σούπερ τούρμπο τουρ να φτάσω στις 1500 για να τα σπρώξω...:(:(:(  Αλλα όπως είπες σωστά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα...για δεύτερη φορά συν εκείνη που χα στακαρει τον κάβο καθώς ήμουν με 15000+ στο διάλειμα δεν έκανα ουτε ριμπαι ούτε Αντώνη...!!! Αντε να δουμε τώρα που ξεκινά πραγματικά το τουρ γίνεται ροντέο και όλα κρίνονται σε μια φλιπα η ζωή μας...:):):)!!!!!
Update from Rodos Poker Tour ο Ηρωικός Υπαρχηγός ήταν Massive Chip Leader αλλα έφαγε σάκα και έπεσε στο μισό αβερατζ..:(:(:( πριν απο 15 λεπτά αυτα τώρα ευχομεθα να χει τετραπλασιάσει...:):):)!!!
GO GO GO ALL BOU POKER TEAMS:):):):):) !!!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
τι 5000 ρε Αρχηγέ μου 15000 σου γραψα στο μήνυμα με Αβερατζ 10.500 πριν το μεγάλο διάλειμα τώρα βγήκα έξω στα PC του hotel να μπω να δω τα πόστ σου να τρελαθώ...!!! Πριν το διάλειμα ήμουν δεύτερος σε Chip Lead στο τραπέζιο...!!! Αλίμονο αν περίμενα σε αυτό το σούπερ τούρμπο τουρ να φτάσω στις 1500 για να τα σπρώξω...:(:(:(  Αλλα όπως είπες σωστά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα...για δεύτερη φορά συν εκείνη που χα στακαρει τον κάβο καθώς ήμουν με 15000+ στο διάλειμα δεν έκανα ουτε ριμπαι ούτε Αντώνη...!!! Αντε να δουμε τώρα που ξεκινά πραγματικά το τουρ γίνεται ροντέο και όλα κρίνονται σε μια φλιπα η ζωή μας...:):):)!!!!!
Update from Rodos Poker Tour ο Ηρωικός Υπαρχηγός ήταν Massive Chip Leader αλλα έφαγε σάκα και έπεσε στο μισό αβερατζ..:(:(:( πριν απο 15 λεπτά αυτα τώρα ευχομεθα να χει τετραπλασιάσει...:):):)!!!
GO GO GO ALL BOU POKER TEAMS:):):):):) !!!!!

Τρελο update διαλείμματος 37 left 7 paid...
Massive Chip Leader ο Αρχηγός Ελλάδος με αβερατζ 15500 έχω μπροστά μου 35000 ο ελλην αρχηγος πρώτο χέρι μετά το διάλειμα στο SB σηκώνω ΑΚ μπαστούνια!!! Μιν ρειζ o aggro chip leader 3 bet ένας καραμπινιέρος all in εγω auto all in o leader ωχ λέω πέσαμε σε άσσους Σταντάρ πάει το τουρ ωραία ήταν μέχρις εδώ χαιρετάμε τώρα το σκέφτεται μια ώρα ο Ιταλός καραμπινιέρος πάει πάσο τελικά ανοίγει γεμάτος χαρά ο leader όπως είχα προβλέψει δυο κοκκινους άσσους...:(:(:(!!!Αρχιζω να τα μαζεύω εγω πετώντας μ απογοήτευση το μπαστουνο ασορηγο στο κέντρο πέφτει φλοπ με δυο μπαστούνια...!!! Ωχ...λεει όλο το τραπεζιο...!!!Τίποτα λέω εγώ...:(:(:( ασχετο τερν και ναι...μπαστουνιο Στο ποτάμι...(όχι του μαλακα...:):):)Τώρα έπεσα 4-5 χιλιάρικα μαλακια μου απο κάτι loose call λογω massive τσιπλιντεριασης:):):)!!!!!!
Update από Rodos Poker Tour:  43000 ο Ηρωικός Υπαρχηγός!!!
avg 31000 8 players 3 payed.
GO GO GO ALL BOU POKER TEAMS:):):):):) !!!!!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
[size=40pt]BOU POKER TEAM ON FIRE!![/size][red]


17 Εγγραφές , 9 rebuys, 17 addon

Πληρωμές: 1ος: 970, 2ος: 580, 3ος: 385

Έχουμε κ λέμε.
Ξεκίνησα με καλά χέρια αλλά δε πατούσα με τπτ κ μέχρι να κλείσει μια στροφή είχα χάσει το μισό μου στακ(αρχικό 5000)
Δεν αγχώθηκα όμως.
Τα φύλλα έρχονταν, βρήκα τα απαιτούμενα πατήματα κ ανέβαινα σιγά σιγά.

Ας δούμε κ μερικά χέρια.

J-J vs A-Q σετάρω στο φλοπ κ διπλασιάζω. Πάω κάπου 6000.

Α-Κ vs Q-J A στο φλοπ κ ξαναδιπλασιάζω μόλις τελείωναν τα rebuys. Κάπου 13000 κ κάνω Add on φτάνω τις 20000

Μετά πέρνωντας κάποια μικροποτς έφτασα τις 27000 με avg 14000

Τότε με Κ-Q μπαστούνια κόλαρα σε raise ενός lag παίκτη κ το flop εγραψε 10-J-2 με 2 μπαστούνια.
Τερν κ Ριβερ δε μου κάνανε τη χάρη για κέντα ή χρώμα κ έχασα το μισο μου στακ κ πήγα στο avg.

Τέσπα, τα blinds ανεβαίνανε τα short stack τα σπρώχνανε κ για να μην τα πολυλογώ διπλασίασα 2 φορες μέσα σε μία γύρα.

Αρχικά: 2-4 σπαθια σε θέση big blind λιμπάρανε 3, τσεκ κ εγώ.
Φλοπ: Κ-3-5(3-5σπαθιά) ποντάρω κ κολλάρει ένας.
Τερν: 8 σπαθί Ποντάρω μου τα γυρνάει κ κάνω ALL IN. Κολλάρει κ δείχνει 5-8
Ρίβερ: J κ τα πέρνω.

Κ μετά από θέση μπάτον κρατάω Α-Κ με τον Κ μπαστούνι κ ανεβάζω 4χ. Με βλέπει το big blind.
Φλοπ: 3-7-10 όλα μπαστούνια. Τσεκ αυτός c-bet εγώ κ μετά από σκέψη μου κάνει 3-bet ALL IN. Σκέφτομαι κανά 3λεπτο κ κολλάρω. Δείχνει Α-Q με Α μπαστούνι. Ούτε μπαστούνι ούτε ντάμα κ αποχώρησε.
Τότε έγινε κ το final που με βρήκε με στακ 2πλάσιο από το avg.

Μετά ΤΠΤ. Καθόλου χέρι κ τα blinds τεράστια.
Τα short stack αποχωρούσαν σιγά σιγά κ εμένα να κινούμε κοντά στο avg.

Τα blinds έρχονταν γρήγορα κ έχανα έδαφος, αλλά δε μπορούσα να κάνω κ τπτ.

Μένουμε 5 κ έχω το 3-4 στακ, λίγο κάτω απο το avg.

Τότε κάτι άρχισε να κινείται.

Α-10, 8-8, 6-6 ήταν κάποια χέρια που με συντηρούσαν στη δύσκολη αυτή στιγμή κ ψιλοκρατιόμουν στο avg.

Μένουμε 4 κ συμφωνούμε να πάρει ο 4ος 100(50-30-20).

Είχα το 3ό στακ αλλά πολύ κάτω από το avg.

Αποχωρεί το short stack κ έχω εξασφαλίσει τα 385.
Προσπαθούσαν να με πετάξουν έξω, αλλά τπτ.

Α-Q από το μπατον, all in εγώ κολλάρει το big, διπλασιασμός.

10-J souied κολλαρω σε raise, flop J κ 2 μικρά. Τσεκ-raise all in κ ξανά double up.

Μετά κόψανε την πίεση. Είχα ένα μέτριο στακ αλλά όχι το avg.

Μέσα σε όλα αυτά κ σε 2 χέρια φαγωθήκανε μεταξύ τους κ φτάνουμε στο heads up με το στακ να είναι 85-15.
Το 15% δικό μου. χαχα 7 blinds περίπου.

Παίξαμε 4-5 χέρια. Έκανα ένα All in με A-J αλλά φόλνταρε κ στα άλλα με πίεζε με τα 2-3 2-8 που έβλεπα τα πετούσα αμέσως.

Κ-8 κούπες κ τα σπρώχνω κολλάρει κ δείχνει 9-9.

Ρήγας δεν ήρθε ποτέ.


[size=40pt]2ός κ 580[/size]



[size=50pt]ON FIREEEEEE!!!!!!!!!!![/size]




Επική μαχη,πολλά μπραβο Stavro!!!Πότε κωλώσαμε στα shortstack εμεις για να κωλώσουμε και τωρα???ΕΥΓΕ,τίποτα λιγότερο δεν περίμενα!!!Η ομάδα κασαρει συνεχώς!!!!
[size=30pt]BOU POKER TEAM ON FIRE!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
ΥΓ:Καποιον περιμένουμε αλλά ....ή το σήκωσε και τρελλάθηκε ή μπασταρε ασχημα και ..αυτοκτόνησε για πολλοστή φορα...ΚΟΥΡΑΓΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
:humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg:
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Επική μαχη,πολλά μπραβο Stavro!!!Πότε κωλώσαμε στα shortstack εμεις για να κωλώσουμε και τωρα???ΕΥΓΕ,τίποτα λιγότερο δεν περίμενα!!!Η ομάδα κασαρει συνεχώς!!!!
[size=30pt]BOU POKER TEAM ON FIRE!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
ΥΓ:Καποιον περιμένουμε αλλά ....ή το σήκωσε και τρελλάθηκε ή μπασταρε ασχημα και ..αυτοκτόνησε για πολλοστή φορα...ΚΟΥΡΑΓΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
:humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg: :humpleg:

Καλημέρα European Αρχηγέ κ σ'ευχαριστώ!!

Όπως τα λες. Τα short stack είναι η ειδικότητα μας.  :grin:

Όσον αφορά το Loxxo μου έστειλε κ είπε να ποστάρω τα παρακάτω.

Έχουνε μείνει 15 κ έχει 25000 σε 1500/3000/400
Σε 7 handed τραπέζι κ από utg κρατάει AQ μπαστούνια κ σοβάρει. Τον βλέπει το small με 2 μαύρους βαλέδες.
Το φλοπ κατακόκκινο 2-5-9 τερν κ ριβερ μια από τα ίδια κ αποχώρησε.

[size=25pt]
[size=25pt]ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.. BOU POKER TEAM!![/size][/size]


 

kleftomounis

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2013
Μηνύματα
97
Like
0
Πόντοι
0
Πολύ καλός Σταύρο.  :2on1: :2on1:
Είδα ότι ήταν ~40 άτομα, πόσο περίπου κρατάει ένα τέτοιο τούρ;
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Πολύ καλός Σταύρο.  :2on1: :2on1:
Είδα ότι ήταν ~40 άτομα, πόσο περίπου κρατάει ένα τέτοιο τούρ;
Με τα 20 λεπτα blinds που εχουν,γυρω στις 4-5 ωρες..
Παραθέτω φωτό από το τρόπαιο της ΟΜΑΔΑΣ,γιατί ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!
ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!
Κοιτάξτε διαφορές σε μαρκες και blinds..
[size=30pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!!!!!
GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • POKER TROPHY.jpg
    POKER TROPHY.jpg
    102,7 KB · Εμφανίσεις: 15

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Πολύ καλός Σταύρο.  :2on1: :2on1:
Είδα ότι ήταν ~40 άτομα, πόσο περίπου κρατάει ένα τέτοιο τούρ;

Να είσαι καλά φίλε μου.. 

Σε αυτό είμασταν μόνο 17 παίκτες κ με 20λεπτα level κράτησε από της 19:30 - 00:30 περίπου.
Αμα είναι καπαρισμένο δηλ 40άρι άντε 35 εγγραφές μπορεί να φτάσει κ μέχρι της 03:00 το πρωί.

 
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Με τα 20 λεπτα blinds που εχουν,γυρω στις 4-5 ωρες..
Παραθέτω φωτό από το τρόπαιο της ΟΜΑΔΑΣ,γιατί ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!
ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!
Κοιτάξτε διαφορές σε μαρκες και blinds..
[size=30pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!!!!!
GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Τι καλή επιτυχία κ λοιπές ευχές να σου πούμε European Leader μας, δε τις χρειάζεσαι.

Η επιτυχία είναι σίγουρη.

[size=25pt]ΕΙΜΑΣΤΕ [size=40pt]ON FIRE[/size] ΛΕΜΕ!![/size]




 

kleftomounis

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2013
Μηνύματα
97
Like
0
Πόντοι
0
Τελευταία παρατηρείται το φαινόμενο, ορισμένοι αρκετά κερδοφόροι παίχτες να μετακομίζουν προς Μάλτα/Τουρκία κλπ.
Σε γνωστό σάιτ βρήκα το παρακάτω άρθρο www.blackrain79.com/2014/04/5-lessons-that-i-have-learned-from.html]http://www.blackrain79.com/2014/04/5-lessons-that-i-have-learned-from.html[/url], φαντάζομαι οι δικοί μας δεν πηγαίνουν, γιατί θα το γράφανε στο θρέντ τους. Όπως και να χει, πιστεύω πως πρέπει κάποιος να ναι πολύ  :uglystupid: για να grind-άρει στην Τάυ, βέβαια αμα είναι σεμι προ/προ τότε αλλάζει το θέμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom