Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Χθες τα παλικάρια μας στο Ναό συνέχισαν με cash.

O Aντώνης κάθισε σε τραπέζι 1-2 με 100 κ σηκώθηκε με 220.

Ο Loxxos στα τελευταιά χέρια που έπαιξε κατάφερε να ρεφάρει κ να πάρει πίσω ότι έβαλε.

 

Αυνάνας

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2013
Μηνύματα
226
Κριτικές
2
Like
18
Πόντοι
1
Ωρα να κουβεντιάσουμε τωρα...
Λοιπόν, για το online poker ειχα ,εχω και θα εχω επιφυλάξεις, όπως και για κάθε τι που δεν βλέπω τη "φυσική" του κίνηση..Προτιμώ τα live,πλην όμως λόγω των χρημάτων που πρέπει να διαθετεις, καταλήγουμε να παιζουμε τις καθημερινές στο internet.Πιστεύω πως τα μεγαλα site -pokerstars/fulltilt πχ -ειναι αξιόπιστα ως ενα σημείο, μια που παιζουν εκατομυρια παικτες και βγαζουν δις..Δεν εχει να κερδίσει κατι από μενα η stars, όταν πχ στο 180 με 8$ buy in με βγαλει εξω στο bubble..Αντιθετα,στους μεγαλους παικτες,υποψιάζομαι καποια ευνοια στα μεγαλα στακς -πχ moneymaker- η στην team pokerstars στα satelites του ΕΡΤ/PCA κλπ.Αλλα δεν μπορείς να το αποδείξεις.
Δεν εχεις δικιο φιλε που λες ότι δε γνωρίζεσαι με τον αλλον online..Υπαρχουν προγραμματα που σε αποκωδικοποιούν σε βαθος χρόνου και με τη χρηση τους ο αλλος σε γνωρίζει πιο καλά και από σενα!
Γενικά μου αρεσει το live, η ατμόσφαιρα και η αγωνία στο τραπέζι..

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Αν επιτρέπεται να προσθέσω κάτι...

Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι τον λεγόμενο και νόμο του chip leader!
Έχω παρατηρήσει πως 8 στις 10 φορές όταν παίζονται ρέστα και τα χέρια είναι φλίπες (μερικές φορές και όχι) κερδίζει ο παίχτης με τις περισσότερες μάρκες, ανεξαρτήτου μεγάλου ή μικρού παίχτη.

Αυτό κυρίως συμβαίνει στα sit en go...  :cheesy:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Χαθηκαμε παικταραδεεεεεεεεεεεεεεεεεες!!που ησαστε ωρε???Σας επηρέασε η ...αποδραση του Ξηρού???Τέλος πάντων,νεα καταδρομική αύριο στο Βέλγιο απο τον αρχηγό με ελπίδες για κατι καλό!!!
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!!
[size=30pt]GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM ON FIRE!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
YΓ:Πολλά χαιρετίσματα στην ομάδα από τον CAVO,πηζει στη δουλειά ο φουκαράς,12ωρα χτυπάει....
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Χαθηκαμε παικταραδεεεεεεεεεεεεεεεεεες!!που ησαστε ωρε???Σας επηρέασε η ...αποδραση του Ξηρού???Τέλος πάντων,νεα καταδρομική αύριο στο Βέλγιο απο τον αρχηγό με ελπίδες για κατι καλό!!!
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!!
[size=30pt]GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM ON FIRE!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
YΓ:Πολλά χαιρετίσματα στην ομάδα από τον CAVO,πηζει στη δουλειά ο φουκαράς,12ωρα χτυπάει....

[size=50pt]ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕΓΑΛΕ ΑΡΧΗΓΕ ΜΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]

Χτες που μιλησαμε παρεμπιπτοντως οντας ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ηταν η επαιτειος του ενος χρονου ακριβως απο την ιστορικη βραδια της 23ης Γεναρη του Σωτηριου ετους 2013 οπου η Ηρωικη Μπου Τημ εφτασε στην Υψηλοτερη Κορυφη του Ποκερικου Βαθρου και σηκωσε το Βαρυτιμο Τροπαιο της Πρωτης Θεσης.... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και η τριτη απιστευτη συμπτωσις ειναι οτι προς τιμην της περσινης επαιτειου ξυπνησα και σημερα παλι την επομενη ακριβως οπως περυσι την επομενη του Τουρνουα με επιπεφυκίτιδα στο ιδιο ματι παλι τουμπανο δεν ανοιγε κατακοκκινο με απειρες τσιμπλες,κτλ... :- :- :- :( :( :( :( *P *P *P *P *P *P
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Χαθηκαμε παικταραδεεεεεεεεεεεεεεεεεες!!που ησαστε ωρε???Σας επηρέασε η ...αποδραση του Ξηρού???Τέλος πάντων,νεα καταδρομική αύριο στο Βέλγιο απο τον αρχηγό με ελπίδες για κατι καλό!!!
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!!
[size=30pt]GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM ON FIRE!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
YΓ:Πολλά χαιρετίσματα στην ομάδα από τον CAVO,πηζει στη δουλειά ο φουκαράς,12ωρα χτυπάει....

Καλή επιτυχία Ναύαρχε!!

Είμαι σίγουρος για μια ακόμη επιτυχία..

[size=30pt]BOU POKER TEAM ON FIRE!![/size]
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Καλημερα στην ομάδα!δυστυχώς δεν πηγαμε καλά χτες, εγινε μαλακία,γιατί όλοι ειχαν φυγει για το DAUVILLE,όπου σημερα αρχίζει το EPT..Οπότε μαζευτήκαμε 15 ατομα με prize pool 1500 ευρω..O πρωτος 900 και ο πεμπτος 100!Ξενερωσα και στους 10 απομειναντες τα καρφωσα στο φλοπ με Α-7 σπαθια ,για να με callαρει ο chip leader me A-6,κλασσικα 6 στο flop κι εφυγα νωρίς.Παντως η καθοδος ειχε νόημα γιατι εκανα reservation για μενα και τον premioum που ερχεται εκ νεου για το WINTER FESTIVAL!Εκει θα σαρωσουμε!! :rockon: :rockon: :rockon:
[size=20pt]ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΔΕΡΦΙΑ!
GO GO EUROPEAN BOY POKER TEAM ON FIRE!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • the winter festival.jpg
    the winter festival.jpg
    130,1 KB · Εμφανίσεις: 15

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Καλημερα στην ομάδα!δυστυχώς δεν πηγαμε καλά χτες, εγινε μαλακία,γιατί όλοι ειχαν φυγει για το DAUVILLE,όπου σημερα αρχίζει το EPT..Οπότε μαζευτήκαμε 15 ατομα με prize pool 1500 ευρω..O πρωτος 900 και ο πεμπτος 100!Ξενερωσα και στους 10 απομειναντες τα καρφωσα στο φλοπ με Α-7 σπαθια ,για να με callαρει ο chip leader me A-6,κλασσικα 6 στο flop κι εφυγα νωρίς.Παντως η καθοδος ειχε νόημα γιατι εκανα reservation για μενα και τον premioum που ερχεται εκ νεου για το WINTER FESTIVAL!Εκει θα σαρωσουμε!! :rockon: :rockon: :rockon:
[size=20pt]ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΔΕΡΦΙΑ!
GO GO EUROPEAN BOY POKER TEAM ON FIRE!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Στο flop ή preflop τα καρφωσες Ναυαρχε μου... :huh: :huh: :huh: :think: :think: :think: :S :S :S;;;???? Τι εκανε ο Πριμιουμ μας μη μου πεις οτι εφυγε κλασσικα μπαμπλ.. :huh: :huh:;;??

Καλη επιτυχια στο October Fest για το μειν ιβεντ των 330 κλεισατε και οι δυο υποθετω αν και αργει ανυπομονουμε Δωσε μας Λεπτομερειεςςςςς........... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Στο flop ή preflop τα καρφωσες Ναυαρχε μου... :huh: :huh: :huh: :think: :think: :think: :S :S :S;;;???? Τι εκανε ο Πριμιουμ μας μη μου πεις οτι εφυγε κλασσικα μπαμπλ.. :huh: :huh:;;??

Καλη επιτυχια στο October Fest για το μειν ιβεντ των 330 κλεισατε και οι δυο υποθετω αν και αργει ανυπομονουμε Δωσε μας Λεπτομερειεςςςςς........... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pre-flop τα καρφωσα,ο Premioum δεν εχει ερθει ακόμα, στις 11/2 ανεβαινει...Για το τουρνουά κλείσαμε θεσεις για την Day 1C, 21-2,ετσι ωστε αν περασουμε Day 2 να παιξουμε και παλι Σάββατο...
ΥΓ:Δε λεγεται OCTOBER FEST,WINTER FEST λεγεται!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
[size=15pt]Καλησπέρα στη παρέα.

Αύριο(εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) η RODOS BOU POKER TEAM θα προσπαθήσει να κάνει το 1-2 στο παρακάτω τουρνούα.
[/size]


[size=35pt]BOU POKER TEAM ON FIRE!![/size]
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
[size=15pt]Καλησπέρα στη παρέα.

Αύριο(εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) η RODOS BOU POKER TEAM θα προσπαθήσει να κάνει το 1-2 στο παρακάτω τουρνούα.
[/size]


[size=35pt]BOU POKER TEAM ON FIRE!![/size]
[size=30pt]ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΔΕΡΦΙΑ!!!!!!!!
RODOS BOU POKER TEAM ON FIRE TOMORROW!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Pre-flop τα καρφωσα,ο Premioum δεν εχει ερθει ακόμα, στις 11/2 ανεβαινει...Για το τουρνουά κλείσαμε θεσεις για την Day 1C, 21-2,ετσι ωστε αν περασουμε Day 2 να παιξουμε και παλι Σάββατο...
ΥΓ:Δε λεγεται OCTOBER FEST,WINTER FEST λεγεται!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

AXAXAXAXAXAAAAAAAA... ;) :cheesy: :grin: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:!!!! Ειδες τι γινεται Αρχηγε μου αν εχεις το μυαλο σου στη Γερμανια στις μπυρες και στα ΦΚΚ... ;) ;) ;) :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :grin: :grin: :grin: > :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
[size=15pt]Καλησπέρα στη παρέα.

Αύριο(εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) η RODOS BOU POKER TEAM θα προσπαθήσει να κάνει το 1-2 στο παρακάτω τουρνούα.
[/size]


[size=35pt]BOU POKER TEAM ON FIRE!![/size]

[size=40pt]Καλη Επιτυχια Αδερφια Συναγωνιστες Αρχηγε και Υπαρχηγε Παραρτηματος Ροδου ειθε οι Ποκερικοι Θεοι να ειναι μαζι σας και τα απαραιτητα ριμπαγια και τα αντονια ετοιμα στις τσεπες σας... ;) ;) ;) :cheesy: :cheesy: :cheesy: :grin: :grin: :grin: :dancing: :dancing: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GO GO GO ON FIRE BURNING RODOS POKER TEAAAAAAAAAAMMMMMMMMMMM.... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Update time..

Tournament info
Εγγραφες: 17
Rebuys: 5
Add-ons: 13
Πληρωμές: 1ος:1580, 2ος:940, 3ος: 630

2 τραπέζια κ για μια ακόμη φορά δεν καθίσαμε μαζί με τον Αντώνη.

Ξεκίνησα πολύ καλά κ μέχρι την ώρα του Add-on είχα διπλασιάσει το στακ μου. Κάπου 21000.
Συζητάω με τον Αντώνη κ μου λέει "Σε πάει το φύλλο?" Λέω ναι. Κάντω μου λέει.
Κάνω Add on(15000) κ έχω πια περίπου 35000 με avg 23000.

Θα αναφέρω κάποια χέρια που θυμάμαι κ αξίζουν να αναφερθούν.

Σε θέση Utg σερβίρομαι δύο μαύρες σφαίρες(Α-Α)κ σε 100/200 τις κάνω limp(αγαπημένη μου κίνηση σε αρχικά λέβελ)
Ο +1 ανεβάζει στα 600. Όλοι πάσο κ κάνω 3bet 1500. Κολλάρει.
Φλοπ: Κ-3-8 με μια κούπα. C-Bet εγώ κ κολλάρει.
Τερν: 4 κούπα. Δεύτερο βαρέλι κ κολλάρει.
Ρίβερ: 3 σπαθί. Βαλιου μπετ κ φολντάρει.

Σε θέση big blind κρατάω 10-10. Ο +2 ανεβάζει 5χ αν θυμάμαι σε 300-600 δηλ 3000. Κολλάρω μόνο εγώ.
Φλοπ: 3-5-10 όλα σπαθιά. Τσεκ εγώ τσεκ κ αλλος.
Τερν: 3 Τσεκ εγώ τσεκ κ άλλος.
Ρίβερ: 8 σπαθί Ποντάρω 5000 κ φολντάρει.

Υπήρχαν χέρια που έκανα raise κ στο c-bet φολνταραν όλοι, σε άλλα μπλόφαρα στο ρίβερ κ τα πετούσαν κ σιγά σιγά έφτασα το στακ μου να είναι 3 φορες πάνω από το avg.

Έχασα 3 χέρια που τα 2 πόνεσαν πολύ κ έχασα κάπου 25000

Στο πρώτο A-Q εγώ με Κ-J στο φλοπ Κ τσεκ κ οι 2. Tερν Q(με έβαλε στο παιχνίδι) Ρίβερ ασχετο, κ χάνω κανα 5000

Στα άλλα 2 ενώ είχα ζεύγοι, μου κάνανε κέντα στο ρίβερ.

Μένω με περίπου 45000.

Πάμε κ στο χέρι που έκρινε τα πάντα.

Σε θέση Big blind με 1500-3000/200 όλοι πάσο κ το small ανεβάζει σε 13000. Κοιτάω τα φύλλα μου Α-4 οφφ. Πάει να κλέψει λέω κ κάνω all in.
Κολλάρει κ δείχνει Α-J οφ.
Φλοπ: 4-5-8
Τερν: 6
Ρίβερ: Q

Διπλασιάζω, αποχωρεί ο Α-J κ πάω εκείνη τη στιγμή στο final table με 85000 κ βρίσκω τον Αντώνη.

Ο Αντώνης είχε αρκετές μάρκες αλλά λίγο τα μεγάλα blinds κ μια δυο κακιές στιγμές, τον έφεραν με λίγες μάρκες να κάνει all in με 2 κούπες, να τον βλέπουν 3 κ με το γνωστο τσεκ-τσεκ να του κάνουν φουλ στο ρίβερ, ενώ είχε κάνει χρώμα στο τερν.

Αποχώρησε 6ος.

Συνεχίζουμε 5 κ με τα blinds τεράστια πια 5000/10000/1000 έφεραν έναν παίκτη σε σημείο να είναι big blind all in.
A-8 εκείνος Α-Q σπαθια εγώ. Στο φλοπ κ Α κ γυναίκα κ μένουμε 4.

Τότε πρότεινε ο chip leader να πάρει ο 4ος 300 ευρώ.
Ολοι ΟΚ κ αυτός που είχε το 2ο μεγαλύτερο στακ αντι-πρότεινε να το μοιράσουμε κ οι 4(ποσοστιαία) ανάλογα με πόσες μάρκες έχει ο καθένας εκείνη τη στιγμή.

Δεν διαφωνεί κανείς κ στη καταμέτρηση που έγινε είχα 95000 μάρκες ενώ οι άλλοι είχαν 125000, 118000 κ 70000

Μετά τα tips που αφήσαμε ο 1ος πήρε 920 ο 2ος 900 , εγώ 700 κ ο 4ος 550.


[size=25pt]700[/size] [size=25pt][size=25pt]-[/size][/size] [size=25pt]200[/size] [size=25pt]=[/size] [size=30pt]500(καθαρά)[/size]


[size=20pt]ΌΤΑΝ ΛΕΜΕ ON FIRE, ΕΝΝΟΟΥΜΕ[/size] [size=35pt]ON FIRE!![/size]


[size=35pt]RODOS BOU POKER TEAM ON FIRE!![/size]






 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Update time..

Tournament info
Εγγραφες: 17
Rebuys: 5
Add-ons: 13
Πληρωμές: 1ος:1580, 2ος:940, 3ος: 630

2 τραπέζια κ για μια ακόμη φορά δεν καθίσαμε μαζί με τον Αντώνη.

Ξεκίνησα πολύ καλά κ μέχρι την ώρα του Add-on είχα διπλασιάσει το στακ μου. Κάπου 21000.
Συζητάω με τον Αντώνη κ μου λέει "Σε πάει το φύλλο?" Λέω ναι. Κάντω μου λέει.
Κάνω Add on(15000) κ έχω πια περίπου 35000 με avg 23000.

Θα αναφέρω κάποια χέρια που θυμάμαι κ αξίζουν να αναφερθούν.

Σε θέση Utg σερβίρομαι δύο μαύρες σφαίρες(Α-Α)κ σε 100/200 τις κάνω limp(αγαπημένη μου κίνηση σε αρχικά λέβελ)
Ο +1 ανεβάζει στα 600. Όλοι πάσο κ κάνω 3bet 1500. Κολλάρει.
Φλοπ: Κ-3-8 με μια κούπα. C-Bet εγώ κ κολλάρει.
Τερν: 4 κούπα. Δεύτερο βαρέλι κ κολλάρει.
Ρίβερ: 3 σπαθί. Βαλιου μπετ κ φολντάρει.

Σε θέση big blind κρατάω 10-10. Ο +2 ανεβάζει 5χ αν θυμάμαι σε 300-600 δηλ 3000. Κολλάρω μόνο εγώ.
Φλοπ: 3-5-10 όλα σπαθιά. Τσεκ εγώ τσεκ κ αλλος.
Τερν: 3 Τσεκ εγώ τσεκ κ άλλος.
Ρίβερ: 8 σπαθί Ποντάρω 5000 κ φολντάρει.

Υπήρχαν χέρια που έκανα raise κ στο c-bet φολνταραν όλοι, σε άλλα μπλόφαρα στο ρίβερ κ τα πετούσαν κ σιγά σιγά έφτασα το στακ μου να είναι 3 φορες πάνω από το avg.

Έχασα 3 χέρια που τα 2 πόνεσαν πολύ κ έχασα κάπου 25000

Στο πρώτο A-Q εγώ με Κ-J στο φλοπ Κ τσεκ κ οι 2. Tερν Q(με έβαλε στο παιχνίδι) Ρίβερ ασχετο, κ χάνω κανα 5000

Στα άλλα 2 ενώ είχα ζεύγοι, μου κάνανε κέντα στο ρίβερ.

Μένω με περίπου 45000.

Πάμε κ στο χέρι που έκρινε τα πάντα.

Σε θέση Big blind με 1500-3000/200 όλοι πάσο κ το small ανεβάζει σε 13000. Κοιτάω τα φύλλα μου Α-4 οφφ. Πάει να κλέψει λέω κ κάνω all in.
Κολλάρει κ δείχνει Α-J οφ.
Φλοπ: 4-5-8
Τερν: 6
Ρίβερ: Q

Διπλασιάζω, αποχωρεί ο Α-J κ πάω εκείνη τη στιγμή στο final table με 85000 κ βρίσκω τον Αντώνη.

Ο Αντώνης είχε αρκετές μάρκες αλλά λίγο τα μεγάλα blinds κ μια δυο κακιές στιγμές, τον έφεραν με λίγες μάρκες να κάνει all in με 2 κούπες, να τον βλέπουν 3 κ με το γνωστο τσεκ-τσεκ να του κάνουν φουλ στο ρίβερ, ενώ είχε κάνει χρώμα στο τερν.

Αποχώρησε 6ος.

Συνεχίζουμε 5 κ με τα blinds τεράστια πια 5000/10000/1000 έφεραν έναν παίκτη σε σημείο να είναι big blind all in.
A-8 εκείνος Α-Q σπαθια εγώ. Στο φλοπ κ Α κ γυναίκα κ μένουμε 4.

Τότε πρότεινε ο chip leader να πάρει ο 4ος 300 ευρώ.
Ολοι ΟΚ κ αυτός που είχε το 2ο μεγαλύτερο στακ αντι-πρότεινε να το μοιράσουμε κ οι 4(ποσοστιαία) ανάλογα με πόσες μάρκες έχει ο καθένας εκείνη τη στιγμή.

Δεν διαφωνεί κανείς κ στη καταμέτρηση που έγινε είχα 95000 μάρκες ενώ οι άλλοι είχαν 125000, 118000 κ 70000

Μετά τα tips που αφήσαμε ο 1ος πήρε 920 ο 2ος 900 , εγώ 700 κ ο 4ος 550.


[size=25pt]700[/size] [size=25pt][size=25pt]-[/size][/size] [size=25pt]200[/size] [size=25pt]=[/size] [size=30pt]500(καθαρά)[/size]


[size=20pt]ΌΤΑΝ ΛΕΜΕ ON FIRE, ΕΝΝΟΟΥΜΕ[/size] [size=35pt]ON FIRE!![/size]


[size=35pt]RODOS BOU POKER TEAM ON FIRE!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
[size=20pt]ΕΥΓΕ ΣΤΑΥΡΑΚΑ!!!!!!![/size]
Σταθηκες τυχερος με το Α-4,αλλά ,αμα δεν εχεις και τυχη που να πας?Εδω βλεπω τον ΚΟΥΤΟΥΠΑ στο ΕΡΤ και σαρωνει με κατωτερα φυλλα συνεχώς....
keep going bro....
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
[size=30pt]ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ!!!!!!
ΚΟΥΤΟΥΠΑΣ ON FIRE!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • KOUTOYPAS ON FIRE!!!!.jpg
    KOUTOYPAS ON FIRE!!!!.jpg
    352,9 KB · Εμφανίσεις: 33

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Update time..

Tournament info
Εγγραφες: 17
Rebuys: 5
Add-ons: 13
Πληρωμές: 1ος:1580, 2ος:940, 3ος: 630

2 τραπέζια κ για μια ακόμη φορά δεν καθίσαμε μαζί με τον Αντώνη.

Ξεκίνησα πολύ καλά κ μέχρι την ώρα του Add-on είχα διπλασιάσει το στακ μου. Κάπου 21000.
Συζητάω με τον Αντώνη κ μου λέει "Σε πάει το φύλλο?" Λέω ναι. Κάντω μου λέει.
Κάνω Add on(15000) κ έχω πια περίπου 35000 με avg 23000.

Θα αναφέρω κάποια χέρια που θυμάμαι κ αξίζουν να αναφερθούν.

Σε θέση Utg σερβίρομαι δύο μαύρες σφαίρες(Α-Α)κ σε 100/200 τις κάνω limp(αγαπημένη μου κίνηση σε αρχικά λέβελ)
Ο +1 ανεβάζει στα 600. Όλοι πάσο κ κάνω 3bet 1500. Κολλάρει.
Φλοπ: Κ-3-8 με μια κούπα. C-Bet εγώ κ κολλάρει.
Τερν: 4 κούπα. Δεύτερο βαρέλι κ κολλάρει.
Ρίβερ: 3 σπαθί. Βαλιου μπετ κ φολντάρει.

Σε θέση big blind κρατάω 10-10. Ο +2 ανεβάζει 5χ αν θυμάμαι σε 300-600 δηλ 3000. Κολλάρω μόνο εγώ.
Φλοπ: 3-5-10 όλα σπαθιά. Τσεκ εγώ τσεκ κ αλλος.
Τερν: 3 Τσεκ εγώ τσεκ κ άλλος.
Ρίβερ: 8 σπαθί Ποντάρω 5000 κ φολντάρει.

Υπήρχαν χέρια που έκανα raise κ στο c-bet φολνταραν όλοι, σε άλλα μπλόφαρα στο ρίβερ κ τα πετούσαν κ σιγά σιγά έφτασα το στακ μου να είναι 3 φορες πάνω από το avg.

Έχασα 3 χέρια που τα 2 πόνεσαν πολύ κ έχασα κάπου 25000

Στο πρώτο A-Q εγώ με Κ-J στο φλοπ Κ τσεκ κ οι 2. Tερν Q(με έβαλε στο παιχνίδι) Ρίβερ ασχετο, κ χάνω κανα 5000

Στα άλλα 2 ενώ είχα ζεύγοι, μου κάνανε κέντα στο ρίβερ.

Μένω με περίπου 45000.

Πάμε κ στο χέρι που έκρινε τα πάντα.

Σε θέση Big blind με 1500-3000/200 όλοι πάσο κ το small ανεβάζει σε 13000. Κοιτάω τα φύλλα μου Α-4 οφφ. Πάει να κλέψει λέω κ κάνω all in.
Κολλάρει κ δείχνει Α-J οφ.
Φλοπ: 4-5-8
Τερν: 6
Ρίβερ: Q

Διπλασιάζω, αποχωρεί ο Α-J κ πάω εκείνη τη στιγμή στο final table με 85000 κ βρίσκω τον Αντώνη.

Ο Αντώνης είχε αρκετές μάρκες αλλά λίγο τα μεγάλα blinds κ μια δυο κακιές στιγμές, τον έφεραν με λίγες μάρκες να κάνει all in με 2 κούπες, να τον βλέπουν 3 κ με το γνωστο τσεκ-τσεκ να του κάνουν φουλ στο ρίβερ, ενώ είχε κάνει χρώμα στο τερν.

Αποχώρησε 6ος.

Συνεχίζουμε 5 κ με τα blinds τεράστια πια 5000/10000/1000 έφεραν έναν παίκτη σε σημείο να είναι big blind all in.
A-8 εκείνος Α-Q σπαθια εγώ. Στο φλοπ κ Α κ γυναίκα κ μένουμε 4.

Τότε πρότεινε ο chip leader να πάρει ο 4ος 300 ευρώ.
Ολοι ΟΚ κ αυτός που είχε το 2ο μεγαλύτερο στακ αντι-πρότεινε να το μοιράσουμε κ οι 4(ποσοστιαία) ανάλογα με πόσες μάρκες έχει ο καθένας εκείνη τη στιγμή.

Δεν διαφωνεί κανείς κ στη καταμέτρηση που έγινε είχα 95000 μάρκες ενώ οι άλλοι είχαν 125000, 118000 κ 70000

Μετά τα tips που αφήσαμε ο 1ος πήρε 920 ο 2ος 900 , εγώ 700 κ ο 4ος 550.


[size=25pt]700[/size] [size=25pt][size=25pt]-[/size][/size] [size=25pt]200[/size] [size=25pt]=[/size] [size=30pt]500(καθαρά)[/size]


[size=20pt]ΌΤΑΝ ΛΕΜΕ ON FIRE, ΕΝΝΟΟΥΜΕ[/size] [size=35pt]ON FIRE!![/size]


[size=35pt]RODOS BOU POKER TEAM ON FIRE!![/size]

[size=60pt]ΕΥΓΕ ΣΤΑΥΡΑΚΑ ΜΕΓΑΛΕ ΥΠΑΡΧΗΓΕ ΑΞΙΟΣ ΑΞΙΟΣ ΑΞΙΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΝΥΝ ΥΠΕΡ ΠΑΝΤΩΝ Ο ΑΓΩΩΩΩΩΩΩΩΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ............... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
[size=30pt]ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ!!!!!!
ΚΟΥΤΟΥΠΑΣ ON FIRE!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

ωραιος ο Σωτηριος του κατσε να ξεκολωνεται τα σωτηρια ετη 2012 και 2014 λετε να παει σε EPT Main Event heads up back to back θα ναι απιστευτο πραγματικα για Ελληνα παικτη μονο και μονο τα δυο τελικα ειν'απιστευτα..... :o :o :o :o :o :o :o :o :o *P *P *P *P *P *P *P *P *P *P!!!!!!!!!!!! θα΄χει τρελο ενδιαφερον με τον Ευγενιο ειναι πολυ σκεπτομενος παικτης και ειχε ερθει και εδω στο EPT Loutraki στο οποιο η Ηρωικη Μπου Τημ ειχε συμμετασχει μετα του Αρχηγου Ελλαδος ο οποιος τον ειχε δει λαιβ.... ;) ;) ;) ;) ;) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Καλή τυχη στο σωτηράκη σημερα, μπαινει πρωτος στο FT, λογικά και συμφωνα με το παιξιμό του, θα ειναι μεσα στους 3 πρωτους.
Τον παρακολουθώ εδω και δυο μερες ανελλιπώς...
Κοιταξτε παρτιδες και βγαλτε συμπεράσματα..
All in ο αντιπαλος με Α-Κ, μικρο στακ, call o Κουτούπας με Α-6,6 στο φλοπ για βρουβες ο άλλος..
A-K o αντιπαλος μικρο στακ και all in,call o Κουτούπας με A-Q, flop K-Q-10-J στο turn για βρουβες ο αλλος...
6-6 all in ο αντιπαλος, 8-8 call o Κουτουπας, παει κι αυτός..
Θέλω να πω , οτι τον παει τρελλά το φυλλο και μακαρι να συνεχισει και σημερα....
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Δεν καταλαβαίνει ΧΡΙΣΤΟ ο Σωτήρης...Callαρει στα αρχικα σταδια της μερας με K-Q καρα και 6.500.000 μαρκες, το all in του Γαλλου με 1,100,000 μαρκες και Α-Α preflop!!!!
[size=20pt]BOARD 8-9-10 - Κ-Q (!!!!) [/size]και τον πεταει εξω!!!!Runner runner διπλοζευγαρα και αντε γεια!!!!!
Δεν παιζεται σημερα....
Παμε για πρωτια....
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • KOUTOUPAS ON FIRE 2!!!!!.jpg
    KOUTOUPAS ON FIRE 2!!!!!.jpg
    240,6 KB · Εμφανίσεις: 33

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Συνεχίζεται με αμείωτους ρυθμούς το φαρδος του Σωτήρη...
Με Α-Κ κουπες σε 3-bet του Αγγλοκινέζου,που μόλις ειχε διπλασιάσει στα 2.2 μυρια μαρκες με Κ-J ,dominated στο K-Q του αλλου βρεττανου κι εβγαλε φλοπάτη κεντα,ΒΑΡΑΕΙ ΡΕΣΤΑ και ακούει instant call αφου ο Αγγλοκινέζος κρατουσε ..Α-Α (!!!)...
87%-13% εναντίον του δικού μας και αν εχανε επεφτε κοντα στα 3,5 εκατομμύρια μαρκες..ΑΝ εχανε γιατί το flop τι εβγαλε ρε παιδια???
ΤΡΕΙΣ ΚΟΥΠΕΣ!!!!!!!
Εξω και ο Αγγλοκινέζος και δευτερος παικτης στο final table ου φευγει με Α-Α από το...Σωτηρη!!!
Τι τακτικές και στρατηγικές μου λετε μετα...Αμα σε παει το γαμοφυλλο δε φοβασαι χαρο!!!

ΥΓ:Και μεχρι να το γραψω, βγαζει και τον αλλο αγγλο εξω με Κ-J εναντι Α-8 του Αγγλου!!!
Φλοπ 10-J-Q -αχρηστεύοντας του τον Ασσο,προσεχτε ΠΩΣ ΤΟΝ ΠΑΕΙ!!-και τον αφηνει να περιμενει ενα από τους 3 εναπομειναντες Ρηγαδες..Σιγα μην έρχονταν...
3 παικτες 13 μυρια μαρκες ο δικός μας!!!!
 

Συνημμένα

  • KOUTOUPAS ON FIRE 3!!!!!!!.jpg
    KOUTOUPAS ON FIRE 3!!!!!!!.jpg
    157,1 KB · Εμφανίσεις: 36

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom