Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Δεν πειράζει Σταυρο,εκατσες σε ασχημο downswing..Η αξία σου ειναι δεδομένη ρε,μην τρελλαίνεσαι..κατεβα στο cash να παρεις το αιμα σου πίσω!!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Πες του τα ρε Αρχηγέ μας μήπως εισακουσθούν οι προσευχές μου και σε ακουσει ένα μήνα τώρα τον εχω κάνει χρυσελεφάντινο να πάμε για ένα κασακι βουνό και αντιστέκεται με παθητική δύναμη άρνησης δρασης μεγαλύτερη και απτού Γκάντι ενώ διψάει τόσο για Κας που μια φόρα που έκατσε δεν σηκωνότανε για επτά συναπτές ώρες...:(:(:(!!!! Και το κρίμα είναι ότι λίγο Κας να παίζαμε βουνο θα χε ρεφάρει για όλα..τουρ,Στοίχηματα όπου προβλέπεται νέα σφαγή μεθαύριο στο τσουλου,κτλ...:(:(:(:(!!!! Αντε κάνε το θαύμα σου Αρχηγαρα μας μήπως τον πείσουμε να κατέβει αυριο Τρίτη που θα γίνεται και χαμός στο βουνό λόγω του τουρ και της δωρεάν εισόδου γίνεται λαϊκό προσκύνημα....!!!!!!!!!!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Πες του τα ρε Αρχηγέ μας μήπως εισακουσθούν οι προσευχές μου και σε ακουσει ένα μήνα τώρα τον εχω κάνει χρυσελεφάντινο να πάμε για ένα κασακι βουνό και αντιστέκεται με παθητική δύναμη άρνησης δρασης μεγαλύτερη και απτού Γκάντι ενώ διψάει τόσο για Κας που μια φόρα που έκατσε δεν σηκωνότανε για επτά συναπτές ώρες...:(:(:(!!!! Και το κρίμα είναι ότι λίγο Κας να παίζαμε βουνο θα χε ρεφάρει για όλα..τουρ,Στοίχηματα όπου προβλέπεται νέα σφαγή μεθαύριο στο τσουλου,κτλ...:(:(:(:(!!!! Αντε κάνε το θαύμα σου Αρχηγαρα μας μήπως τον πείσουμε να κατέβει αυριο Τρίτη που θα γίνεται και χαμός στο βουνό λόγω του τουρ και της δωρεάν εισόδου γίνεται λαϊκό προσκύνημα....!!!!!!!!!!!!

Σημαδιακό για το βαλιου του Κας αυτή την στιγμή μόλις μου ήρθε μήνυμα απτον Τζιμ ποκερσταρς που γνωρίστηκαν με τον Υπαρχηγό σήμερα..!!!
Παραθέτω κόπι πειστ...
"EΠAIΞA 5 XEPIA KAI TA 400 TAKANA 1260 KAI EΦYΓA...TA ΛEMEEEEEEE ΠAΩ ΓIA YΠNOOOO..."

τα σχόλια είναι περιττά κύριε Υπαρχηγε Σταύρο...!!!!!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Σημαδιακό για το βαλιου του Κας αυτή την στιγμή μόλις μου ήρθε μήνυμα απτον Τζιμ ποκερσταρς που γνωρίστηκαν με τον Υπαρχηγό σήμερα..!!!
Παραθέτω κόπι πειστ...
"EΠAIΞA 5 XEPIA KAI TA 400 TAKANA 1260 KAI EΦYΓA...TA ΛEMEEEEEEE ΠAΩ ΓIA YΠNOOOO..."

τα σχόλια είναι περιττά κύριε Υπαρχηγε Σταύρο...!!!!!
Φιλε αγαπημενε, λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω μαζί σου..Όπως εχουμε υπεραναλύσει, τα cash τραπέζια θελουνε και φραγκα από πίσω..Δε γινεται καθε φορά να μαδαςτο ψαρι του τραπεζιού εσυ,εγω και οι άλλοι να ειναι αμετοχοι...Επαναλαμβάνω, για να κατσω σε cash και να ειμαι ανετος, εγω προσωπικά θελω ενα χιλιάρικο καβα..Λίγο δυσκολο λοιπόν να πηγαινω με 200-300 καβα και να ακουω τα 3-bet στα 40-45 pre flop και να μην μπορω να παιξω-προσωπικά μιλάω-απο Α-10 και κατω,Γιατι, όπως εχουμε πει και από το τηλεφωνο,αν δεις ενα σκουπιδοφλοπ και φας ενα raise στα 50-60€,θα πας ακλαφτος και θα εχεις χασει και τα αρχικά 50€.Μην ξεχνας ότι πριν τα τουρνουά παιζαμε cash,και τι καναμε?Μια φορά εγω τα 200 τα εκανα 800 σε μιση ωρα με δυο φουλ,αλλά τις άλλες φορές, παλευα για το +100 και αμα..Και αφου προσωπικά δεν μπορω να ειμαι καθε μερα στο cash, το παιχνιδι δεν εχει value για μενα...Το ιδιο πιστευω ισχυει και για το Σταυρο.Εσυ, που εχεις κανει τη νυχτα μερα  :2funny: :2funny: ,θες να κανεις στροφη στο cash..Ευχομαι να σου βγει...
Παντως για μενα τα τουρνουά εχουν αλλη γλύκα/ενταση και τα προτιμω...
ΥΓ:Αυτη την εβδομάδα δεν πηγα,ουτε και την επόμενη δε θα παω,γιατι φευγω για Αμστερνταμ από Τριτη 29/11...Το Σαββατο όμως 2/11 ο Αρχηγός θα εχει τη θεση του στο 115 1R+ADD-ON.....
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Φιλε αγαπημενε, λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω μαζί σου..Όπως εχουμε υπεραναλύσει, τα cash τραπέζια θελουνε και φραγκα από πίσω..Δε γινεται καθε φορά να μαδαςτο ψαρι του τραπεζιού εσυ,εγω και οι άλλοι να ειναι αμετοχοι...Επαναλαμβάνω, για να κατσω σε cash και να ειμαι ανετος, εγω προσωπικά θελω ενα χιλιάρικο καβα..Λίγο δυσκολο λοιπόν να πηγαινω με 200-300 καβα και να ακουω τα 3-bet στα 40-45 pre flop και να μην μπορω να παιξω-προσωπικά μιλάω-απο Α-10 και κατω,Γιατι, όπως εχουμε πει και από το τηλεφωνο,αν δεις ενα σκουπιδοφλοπ και φας ενα raise στα 50-60€,θα πας ακλαφτος και θα εχεις χασει και τα αρχικά 50€.Μην ξεχνας ότι πριν τα τουρνουά παιζαμε cash,και τι καναμε?Μια φορά εγω τα 200 τα εκανα 800 σε μιση ωρα με δυο φουλ,αλλά τις άλλες φορές, παλευα για το +100 και αμα..Και αφου προσωπικά δεν μπορω να ειμαι καθε μερα στο cash, το παιχνιδι δεν εχει value για μενα...Το ιδιο πιστευω ισχυει και για το Σταυρο.Εσυ, που εχεις κανει τη νυχτα μερα  :2funny: :2funny: ,θες να κανεις στροφη στο cash..Ευχομαι να σου βγει...
Παντως για μενα τα τουρνουά εχουν αλλη γλύκα/ενταση και τα προτιμω...
ΥΓ:Αυτη την εβδομάδα δεν πηγα,ουτε και την επόμενη δε θα παω,γιατι φευγω για Αμστερνταμ από Τριτη 29/11...Το Σαββατο όμως 2/11 ο Αρχηγός θα εχει τη θεση του στο 115 1R+ADD-ON.....

Ναυαρχε μου σεβαστε Αρχηγε και αγαπημενε μου φιλε καταρχας σε ευχαριστω πολυ για το μην στο τηλ.. :) :) :)!!! Συμφωνω απολυτα με την αναλυση σου περι κας και τουρνουα πραγματι ειναι καυλα ειδικα οσο περνα η ωρα και μειωνονται ατομα και τραπεζια αλλα θες φυλλα και ευνοια τη καταλληλη στιγμη απ'τα λεβελς που αρχιζει να τουρμπιζει και τα στακς γινονται ελαχιστα σε σχεση με τα μπλαιντς δεν παιζεις πια ποστ φλοπ ποκερ παρα μονο πρι φλοπ αποφασεις πους ορ φολντ...στο κας παιζεις και με σκουπιδια..δεν ειναι τυχαιο οτι πχ.ο τζιμ δεν ειχε κασαρει ποτε των ποτων σε 15-20 τουρ τουλαχιστον που'χε παιξει στο λουτρακι και μια-δυο βδομαδες τωρα στο κας εχει τρελο κερδος αναλογικα...συμφωνω οτι θελει καβα,ωρα,συχνοτητα και ξενυχτι..και γω προτιμω τα τουρ αλλα εδω ειν'εντελως αδυνατον να επιβιωσεις ποκερικα να'χεις κερδος απο τουρ μονο γιατι γινονται ελαχιστα χωρις καθολου βαλιου αυτη τη στιγμη τα μονα σταθερα τουρ ειναι η κυριακατικη παπαρια στο λουτρακι που τωρα πια δεν ξεπερνα τα 30-40 ατομα φιλντ 4 πληρωμες..και το αντιστοιχο της τριτης στο βουνο 40 καπ πεντε πλερωμες..μηδεν βαλιου παιξε κινο καλυτερα...:- :- :- :( :( :( :headbang: :headbang: :headbang:!!!
Γι'αυτο το καταλαβαινεις οτι αν ημουν βεγκας,ντελαγουερ ή βελγιο οπου γινονται 15 τουρ τη μερα ολων των τυπων και ολων των μπαι ιν μονο τουρ θα παιζα... ;) ;) ;) ;) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:!!!!!!!!!!!

Καλη επιτυχια εκ των προτερων για το ΣΑββατο 2/11 στο ριμπαι με αντονι [size=40pt]GO GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAAAAAMMMMMMMMMM :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
[size=40pt]ΝΕΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ JIM......

2os σε 27$ NL και 3,741$ στην τσεπη!!!!!!

Η BOU POKER TEAM ΕΚΠΑΙΔΕΥΕΙ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ!!!!!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Φιλε αγαπημενε, λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω μαζί σου..Όπως εχουμε υπεραναλύσει, τα cash τραπέζια θελουνε και φραγκα από πίσω..Δε γινεται καθε φορά να μαδαςτο ψαρι του τραπεζιού εσυ,εγω και οι άλλοι να ειναι αμετοχοι...Επαναλαμβάνω, για να κατσω σε cash και να ειμαι ανετος, εγω προσωπικά θελω ενα χιλιάρικο καβα..Λίγο δυσκολο λοιπόν να πηγαινω με 200-300 καβα και να ακουω τα 3-bet στα 40-45 pre flop και να μην μπορω να παιξω-προσωπικά μιλάω-απο Α-10 και κατω,Γιατι, όπως εχουμε πει και από το τηλεφωνο,αν δεις ενα σκουπιδοφλοπ και φας ενα raise στα 50-60€,θα πας ακλαφτος και θα εχεις χασει και τα αρχικά 50€.Μην ξεχνας ότι πριν τα τουρνουά παιζαμε cash,και τι καναμε?Μια φορά εγω τα 200 τα εκανα 800 σε μιση ωρα με δυο φουλ,αλλά τις άλλες φορές, παλευα για το +100 και αμα..Και αφου προσωπικά δεν μπορω να ειμαι καθε μερα στο cash, το παιχνιδι δεν εχει value για μενα...Το ιδιο πιστευω ισχυει και για το Σταυρο.Εσυ, που εχεις κανει τη νυχτα μερα  :2funny: :2funny: ,θες να κανεις στροφη στο cash..Ευχομαι να σου βγει...
Παντως για μενα τα τουρνουά εχουν αλλη γλύκα/ενταση και τα προτιμω...
ΥΓ:Αυτη την εβδομάδα δεν πηγα,ουτε και την επόμενη δε θα παω,γιατι φευγω για Αμστερνταμ από Τριτη 29/11...Το Σαββατο όμως 2/11 ο Αρχηγός θα εχει τη θεση του στο 115 1R+ADD-ON.....

ετσι ακριβως ειναι. και λιγα ειπες χιλιαρικο.

δε μου λες ο λοχχος ειναι στη πραγματικοτητα ιδιος με οπως γραφει? πολυ εκνευριστικος σορρυ τυπε λοχε αλλα εμενα μου τη σπας ετσι που κανεις
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
ετσι ακριβως ειναι. και λιγα ειπες χιλιαρικο.

δε μου λες ο λοχχος ειναι στη πραγματικοτητα ιδιος με οπως γραφει? πολυ εκνευριστικος σορρυ τυπε λοχε αλλα εμενα μου τη σπας ετσι που κανεις
Ετσι ειναι..Στην τσίτα συνεχώς και στο αγχος..Αλλά ειναι χρυση καρδιά....
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
ετσι ακριβως ειναι. και λιγα ειπες χιλιαρικο.

δε μου λες ο λοχχος ειναι στη πραγματικοτητα ιδιος με οπως γραφει? πολυ εκνευριστικος σορρυ τυπε λοχε αλλα εμενα μου τη σπας ετσι που κανεις

τι σου τη σπαει φιλε εκτορα...;;;???
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Αφιερωμενο εξαιρετικα στη Bou Poker Team Ευρωπης και πασης Ελλαδος να ουμε... ;) :cheesy:  :grin: :dancing:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!

A chip stack can be a fortress, a tool, or a trap.
It can bully the weak and shame the greedy.
It can force you into action when it dwindles or keep you out of trouble when it's full-grown.
WE PLAY BECAUSE INSIDE EVERY SHORT STACK THERE'S A LARGE STACK WAITING TO BE BORN...!!!
 

Συνημμένα

  • 309962_10152236690761531_360750997_n.jpg
    309962_10152236690761531_360750997_n.jpg
    49 KB · Εμφανίσεις: 15

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Αφιερωμενο εξαιρετικα στον Υπαρχηγο... ;) ;) ;) Κοιτα τι κανει το Λιβακι σου... ;) :grin: :dancing: :2funny:  :rockon: :rockon:


 

Συνημμένα

  • 1390596_10153292104280316_1393884687_n.jpg
    1390596_10153292104280316_1393884687_n.jpg
    48,7 KB · Εμφανίσεις: 22

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Που ειστε ρε γιατι δεν μου απανταει κανεις Αρχηγε και Υπαρχηγε μπηκατε Μπου και δεν σχολιασατε στο Ποκερ... :- :- :- :- :huh: :huh: :huh: :huh: :( :( :( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(;;;????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω ομως συνεχιζω να ποσταρω...παρε αλλο ενα λιβακι Υπαρχηγε σε προκλητικη ποζα για παρτη σου τα παντα ολα... ;) ;) ;) ;)

 

Συνημμένα

  • 223350_10150231702235540_2631811_n.jpg
    223350_10150231702235540_2631811_n.jpg
    57,9 KB · Εμφανίσεις: 27

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Αλλο ενα ενα βιντεακι που θα ενδιαφερει πολυ τον Υπαρχηγο... ;) ;) ;)

Billy Walters “The Gambler”
Γνωρίστε τον μεγαλύτερο Sports Bettor όλων των εποχών στο Las Vegas....!!!!!!!!
Ύστερα από τρεις δεκαετίες σιωπής και ζωής μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας, το CBS εξασφάλισε την πρώτη του συνέντευξη στα πλαίσια της ιστορικής εβδομαδιαίας κυριακάτικης εκπομπής “60 minutes” η οποία προβάλλεται στην αμερικανική τηλεόραση από το 1968.
Απολαύστε την πιο σπάνια συνέντευξη στον χώρο του στοιχήματος...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Θεικη η ατακα για το shortstack που περιμενει να μεγαλώσει!!!!!
Αδερφια δεν μπηκα δυο μερες να σχολιασω, γιατί ηρθε παρέα από Ελλάδα.Δυο φιλαράκια και πλακωθηκαμε στα ψησε-φερε σπίτι...Μεχρι την άλλη εβδομάδα-Σαββατο- αποχή και εκδρομή-Αμστερνταμ-.Keep in touch...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Θεικη η ατακα για το shortstack που περιμενει να μεγαλώσει!!!!!
Αδερφια δεν μπηκα δυο μερες να σχολιασω, γιατί ηρθε παρέα από Ελλάδα.Δυο φιλαράκια και πλακωθηκαμε στα ψησε-φερε σπίτι...Μεχρι την άλλη εβδομάδα-Σαββατο- αποχή και εκδρομή-Αμστερνταμ-.Keep in touch...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Οκ συγχωρεμενος Αρχηγε καλη διασκεδαση με τα φιλαρακια εκ Ελλαδι.. :) :) :)
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Καλημέρα στους απανταχού ποκεράδες κ χρόνια πολλά για την Εθνική μας εορτή.

Πίσω στη βάση μας από χθες το βράδυ κ στους φυσιολογικούς μας ρυθμούς πλέον.

Το ταξίδι στην Αθήνα ήταν υπέροχο. Ξεκουράστηκα, είδα φίλους φίλες που τους βλέπω μια-δυο φορές το χρόνο κ σε γενικές γραμμές ήταν αυτό που ήθελα.

Στα ποκερικά τώρα κ το ΠΣΚ του Λουτρακίου αν κ δε πήγε καλά από πλευράς κασαρίσματος, έχω να πω πως ήταν μια πολύ καλή εμπειρία.

Ας ξεκινήσουμε με το MAIN EVENT.

Από τα SIT AND GO(όπως τα χαρακτηρίζει ο αρχηγός) της Ρόδου, βρέθηκα σε ένα πραγματικό τουρνουα.
25 τραπέζια, 162 εγγράφες τρομερό prize pool για τα δεδομένα που είχα παίξει έως τώρα.
Στο τραπέζι μου υπήρχε ένας παίκτης που τον είχα δει στα ποκερικά φόρουμ αλλά δεν γνώριζα το όνομα του.
Στο πρώτο break είδα στις λίστες που ήταν γραμμένες έξω από την αίθουσα πως ήταν ο Χαλκιαδάκης Ανδρέας
Φυσικά κ δεν κώλωσα από το άγνωστο, τον Χαλκιαδάκη κ έναν άλλο μανιακ που έκανε raises συνέχεια.
Το αρχικό μου στακ 15000 μαρκών το έφθασα κάπου 34000 ενώ το avg ήταν στις 20000
Θα αναφέρω μερικά χέρια.

Κρατάω Α-10 σπαθιά κ ανεβάζω 2,5χ(blinds δε θυμάμαι αλλα στα αρχικα level που ήταν 45λεπτα)
Φλοπ: 3 σπαθια. Κάνω c-bet μπαίνει ένας.
Τερν: κ άλλο σπαθι κάνω τσεκ κ ποντάρει. Κολλάρω απλά.
Ρίβερ: κ 5 σπαθί ποντάρω από μπροστά σχεδον το ποτ για να νομιζει πως μπλοφάρω κ κολλάρει κρατώντας Κ σπαθί.
Σε αυτό το χέρι πήρα κάπου 3000 μάρκες.

Σε άλλο χέρι κρατάω Q-Q κ κάνω raise 3χ από θέση HJ.
Μπαίνουν 3 μαζι κ big blind.
Φλοπ: Α-5-8 off Κάνω c-bet κ μπαίνει το big blind.
Τερν: Α Τσεκ αυτός τσεκ κ εγώ.
Ρίβερ: 2 Ποντάρει από μπροστά κάπου 2500 κ κολλάρω μετά από σκέψη κ μου δείχνει Α-10

Σε θέση big blind κρατάω 4-5 οφφ κ κολάρω σε raise του UTG+2 μαζί με άλλους 2.
Φλοπ:4-8-Κ οφφ. c-bet o raiser κ κολλάρω μόνο εγώ.
Τερν:7 τσεκ εγώ double barrel o +2 κ κολλάρω.
Ρίβερ:6 κ ποντάρω από μπροστά 6000. Μετά από πολύ σκέψη κολλάρει κ πέρνω ένα τεράστιο ποτ κ τον αφήνω με 3500 μάρκες.

Μετά από ώρα σερβίρομαι J-J σε μεσαία θέση κάνω raise 3x κ μπαινουν 5 παρακαλώ.  :o :o
Φλοπ: Α-10-10 οφφ Κάνω c-bet κ μπαίνει πάλι ο τύπος που μου τα πήρε όταν κρατούσα Q-Q
Τερν: Α κ ποντάρει από μπροστά. Σκεφτομαι σκεφτομαι κ κολλάρω.
Ριβερ: 8 κ κάνει ένα over bet. Με έβαλε σε μεγάλη σκέψη. Αν κόλλαρα κ έχανα έμενα με σχεδόν 3000. Πήρα τον χρόνο μου κ κολλαρω. Δείχνει 4-5 οφφ ο τρόμπας κ είμαι πια αν όχι chip leader του τραπεζιού, ο δεύτερος.

Η ώρα περνούσε κ δεν έπιανα τπτ καλό. Έβλεπα κάποια φλοπ με connectors ή souited φύλλα όταν έκλεινα το action αλλά τπτ.

Μετά από 7 ώρες παιχνιδιού κ οι αποχωρίσεις έπεφταν βροχή, γίνεται ένα ακόμη break.
Σε αυτό μιλάω στο τηλ με τον Loxxo κ Αντώνη.
Είχα μείνει στις 24000 από τις 34000 που είχα φθάσει με AVG 22000 κ με τα blinds 500/1000/50
Να μου λένε πως όλα καλά, είσαι στο AVG συνέχισε έτσι κτλ.
Η στήριξη τους τεράστια κ  τους ευχαριστώ.

Μετά το Break μπαίνουμε στη αίθουσα κ βλέπω πως μας έχουν αλλάξει τραπέζι.
Γμτ, πάλι απ΄την αρχη.
Κάθομαι σε ένα τραπέζι που αν κ είχα το AVG μαζί με έναν άλλο είμαστα τα short stacks του τραπεζιού κ χωρίς κανένα info για τους αντιπάλους.
Περνάνε τα blinds από πάνω μου δηλ 10 χέρια κ σε θέση μπάτον σερβίρομαι Q-Q.
Ο UTG κάνει limb κ ο HJ ανεβάζει στις 2500. 3-bet εγώ στις 6000
Πάσο ο UTG κ κολλαρει ο HJ.
Φλοπ: 7-7-2 οφφ τσεκ αυτός 8500 εγώ κ κολλάρει
Τερν: 8 τσεκ αυτός all in εγώ κάπου 9000 με 10000 που μου είχαν απομείνει κ κολλάρει αμέσως κ δείχνει Α-7 οφφ  :o >:( :o :huh: :huh:
Ριβερ: Α κ αποχώρησα από το CYPT MAIN EVENT σε θέση 159/262

Σαββάτο κ ενώ ο Loxxos έπαιζε το side event είπα μετά από προτροπή του να καθίσω για cash.
10άρι τραπέζι 2/5 min buy in 200 κάθομαι με 200.
Στο τραπέζι το χρήμα έρεε.
Υπομονετικά περίμενα για κάτι καλό κ φυσικά όταν έκλεινα το action έκανα call με οτιδήποτε ακόμα κ σε raise.
Επερνα κατά διαστήματα κάτι μικρο-pots των 30 40 ευρώ κ ανέβαζα το στακ μου.

Θα αναφέρω μερικά κρίσιμα χέρια.

Κ-3 καρά κ μπαίνω σε raise καποιου μαζί με έναν ακόμα.
Φλοπ: 3 κ 2 καρά. all in o raiser κάπου στα 80, πασο ο αλλος κολλαρώ εγώ.
Τερν: καρό
Ρίβερ 3 κ μου δείχνει Κ-Κ. Πάνε τα ριγάκια του  :grin:

Κράτάω Α-Α κ κάνω 3-bet στα 60 μπαίνουν 2.
Φλοπ: Α-7-2 με 2 καρα c-bet στα 100 κ κολλάρει ένας που ήταν κ all in με τα 100.
Τερν: 8 καρό
Ρίβερ: 7 κ πήρά σχεδόν ένα 250άρι.

Σε θέση μπάτον κρατάω Α-10 σπαθιά. Raise o UTG κ κολλάρει ο +1 κ εγώ.
Φλοπ: Α-Q-7 με 2 σπαθιά min-c-bet o raiser, 3-bet o +1 στα 120. Με Top pair and flush draw που παίζω σκέφτομαι, σκέφτομαι κ μετράω τι έχει μείνει από πισω του +1. Είχε ακόμα κάπου 160 κ τον κάλυπτα αρκετά.
Απόφασίζω κ ανακοινώνω ALL IN. Πάσο ο UTG, κολλάρει ο +1.
Τερν: 5 μπαστούνι
Ρίβερ: 2 μπαστούνι
SWODOWN κ μου δείχνει Q-7 γαμώ την τρέλα μου. Πάει όλο το κέρδος κ κάτι ψιλά. μένω με περίπου 180.
Πέρνοντας αυτήν τη πάσα θα σηκωνόμουνα κ θα έβρισκα το Λοξξο στο εστιατόριο.

Μετά πως να σηκωθώ?
Η τα χάνουμε ή βγάζουμε κέρδος λέω.

Περνούσε η ώρα, έκλεινα σχεδόν 6,5 ώρες παιχνίδι. "Ματώνεις" ψυχικά κ σωματικά η κούραση είναι μεγάλη μετά από τόσες ώρες.
Σερβίρομαι σε θέση big blind 7-9 οφφ κ κλείνω το action με 3 είδη μέσα σε ένα raise.
Φλοπ: 8-10-J με 2 σπαθιά. Τσεκ εγώ, c-bet o raiser, κολλαρε ένας άλλος κ χωρίς πολύ σκέψη κάνω all in κάπου 150. Όλα για όλα πλέον. Ή βγάζουμε κέρδος ή το πούλο. Κολλάρει ο raiser, o fold ο αλλός.
Τερν: 5 καρό
Ρίβερ: 2 μπαστούνι
SWODOWN δείχνω την φλοπάτη κέντα μου κ τα πετάει ανοιχτά παίζοντας για flush draw.
Τα πήρα από αυτόν που μου τα πήρε όταν εγώ κυνηγούσα το χρώμα με τα ζεύγοι του.

Μετά από λίγο σηκώνομαι κ πάω στο ταμείο κ πέρνω 350 ευρώ. Κερδος 150.

Για το side event της Κυριακης τα έχουμε πει σε παραπάνω post κ θέλω να το ξεχάσω γρήγορα.  :tickedoff: :tickedoff:



Το επόμενο ποκερικό ραντεβού δε ξέρω πότε θα είναι. Έως τότε, να μαστε καλά..  


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom