Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
[size=20pt]ΙΤΜ ΕΚ ΝΕΟΥ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ!!!!!!!!!![/size]!


Καλησπέρα σε όλη την ποκερική παρέα μας..Για μια ακόμη φορά,η σημαια της τιμημένης μας ομάδας, υψωθηκε στο Βελγικό ουρανό και καρφωθηκε στην [size=20pt]11η θεση…[/size]
Field 83 παικτων, σκουπίδια φυλλα στην αρχή,πιάνω βαλέδες σε cut off θεση, blinds 50-100, κανω raise στα 500 και ακούω all in (tapi στα γαλλικα  :2funny: :2funny:) 10.000 μάρκες , από ένα γατάκι…
Το σκεφτομαι, νωρίς είναι ακόμα λέω και foldαρω…Γελάει και μου δείχνει 4-5 κούπες!!!!! ΤΟΣΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΔΕΡΝΕΙ!!!!! :headbang: :jerking:
Συνεχίζουμε, blinds 200-400, ξαναπιανω βαλέδες στο button , κανω raise 1200, ακούω 3600 από το ΒΒ (!).
Το σκεφτομαι, λέω παλι μαλακία θα γίνει αλλά κανω call..
FLOP K-3-2 off
ΒΒ raise 4500 μάρκες, πασο εγω και μου δειχνει Α-Κ…
Εχω πεσει στις 4.500-5000 μάρκες, σκατα φυλλα, ειμαι short stack, ώσπου σερβίρομαι Α-10 off στο button.
All in o UTG+1,call o UTG+3, all in ι εγω..
Showdown
UTG+1 J-J
UTG+3 J-K diamonds
FLOP  A-3-7 off
Turn  9
River  10
Και τριπλασιάζω στις 15.000 μάρκες…
Στο καπάκι πιανω Α-J, εκ νεου τριπλό all in με τις υπολοιπες μάρκες του UTG+1, call από τον UTG+3 και παλι, all in κι εγω..
Showdown
UTG+1 Q-6 diamonds
UTG+3 J-K
FLOP 6-9-2
Turn 2
River 4
Και παίρνω μόνο το side pot..πέφτω πάλι στις 5.000..
Ειμαι στο SB, blinds 500-1000 λες στο ΒΒ, τωρα θα στα καρφωσω με οτιδηποτε,short stack κι αυτός..
Σερβίρομαι 8-2 μπαστουνια (!) πάσο ολοι, all in εγω ,call o BB με ……Α-Q καρα (!!!!)
Στο pokerodds ειμαστε 35-65...
FLOP  4-5-6 off
Turn 3 (!!)
River 9
[size=20pt]-Nice hand μου λέει , γελώντας το γατάκι.
“That’s Poker my friend”, ανταπαντάω εγω!!!![/size]  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Παω πάλι στις 11.000 μάρκες, κανω κατι all in με καλά φυλλα, φευγουν ολοι ,ανεβαινω στις 20-25.000 μάρκες, ερχεται ο manager και με αλλάζει τραπέζι…
Με το που παω και καθομαι και τακτοποιω τις μάρκες στη νέα μου θεση,μου σερβίρει ο dealer φυλλα και πριν τα δω ακούω all in από απέναντι- εγω ημουν hi-jack-10.500 μάρκες και call από διπλα μου…Κοιταω τα φυλλα μου και βλέπω ΔΥΟ ΤΡΕΛΛΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ!!!!!!!!!! :rockon: :rockon:
Το σκεφτομαι και κανω raise στα 22.000 μάρκες, πασο ολοι ,τα γατακια ειχαν 6-7 και J-10, αναξιο σχολιασμου το board,στις 55.000 μάρκες ο Αρχηγός σας… :rockon: :rockon:
Μενουμε 15, 12 στα χρηματα, πιανω Κ-Κ,Α-Q,κανω raise και φευγουν ολοι, τα blinds δολοφονικά 4000-8000 ante 1000, μπαινουμε στα επαθλα, εχω γυρω στις 40.000 μάρκες, ειμαι σε cut off  θεση kai o UTG+3 διπλα μου, με γυρναει all-in..
Σηκώνω τα φυλλα μου και βλεπω 9-9….
Το σκέφτομαι γιατι με καλυπτε ελαφρα και τελικά κανω call
Ανοιγει  Α-8 off και μολις βλεπει τα εννιαρια κανει “Au Mon Dieu”!!!! Στο pokerodds ειμαστε 74-23 (!!)
Φλοπ 9-10-J και μολις ειδε το 9αρι σηκώθηκε να φυγει, για να ξανακαθίσει όταν ειδε τα υπολοιπα 2 φυλλα..
Δυστυχώς το turn ηταν 7 και στο καπακι Q στο river για να τελειώσω αδοξα..
Με αρχισε στα «sorry», «good game» κλπ αλλά η 11η θεση ηταν γεγονός..
Πηγα λοιπόν στο ταμείο για να πάρω- κι εδώ είναι το καλό που το επιασε ο εν Ελλαδι αρχηγός- [size=20pt]73 ευρω!!!!!!!![/size] :2funny: :2funny: :2funny:
Φτωχο prize pool και δεν το ξαναπαιζω.
Φανταστειτε ότι ο πρωτος επαιρνε 1.146€ και ο τεταρτος 350€….
Σημασία εχει παντως ότι για άλλη μια φορά μπηκα ΙΤΜ και αυτό λέει πολλά για την ψυχολογία μου…
Φωτο όπως παντα ακολουθούν....
Δεν ξενερωνουμε, πάμε γι'αλλα!!!!
[size=40pt]GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


Τσεκαρε εδω.. 
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
[size=20pt]ΙΤΜ ΕΚ ΝΕΟΥ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ!!!!!!!!!![/size]!


Καλησπέρα σε όλη την ποκερική παρέα μας..Για μια ακόμη φορά,η σημαια της τιμημένης μας ομάδας, υψωθηκε στο Βελγικό ουρανό και καρφωθηκε στην [size=20pt]11η θεση…[/size]
Field 83 παικτων, σκουπίδια φυλλα στην αρχή,πιάνω βαλέδες σε cut off θεση, blinds 50-100, κανω raise στα 500 και ακούω all in (tapi στα γαλλικα   :2funny: :2funny:) 10.000 μάρκες , από ένα γατάκι…
Το σκεφτομαι, νωρίς είναι ακόμα λέω και foldαρω…Γελάει και μου δείχνει 4-5 κούπες!!!!! ΤΟΣΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΔΕΡΝΕΙ!!!!! :headbang: :jerking:
Συνεχίζουμε, blinds 200-400, ξαναπιανω βαλέδες στο button , κανω raise 1200, ακούω 3600 από το ΒΒ (!).
Το σκεφτομαι, λέω παλι μαλακία θα γίνει αλλά κανω call..
FLOP K-3-2 off
ΒΒ raise 4500 μάρκες, πασο εγω και μου δειχνει Α-Κ…
Εχω πεσει στις 4.500-5000 μάρκες, σκατα φυλλα, ειμαι short stack, ώσπου σερβίρομαι Α-10 off στο button.
All in o UTG+1,call o UTG+3, all in ι εγω..
Showdown
UTG+1 J-J
UTG+3 J-K diamonds
FLOP  A-3-7 off
Turn  9
River  10
Και τριπλασιάζω στις 15.000 μάρκες…
Στο καπάκι πιανω Α-J, εκ νεου τριπλό all in με τις υπολοιπες μάρκες του UTG+1, call από τον UTG+3 και παλι, all in κι εγω..
Showdown
UTG+1 Q-6 diamonds
UTG+3 J-K
FLOP 6-9-2
Turn 2
River 4
Και παίρνω μόνο το side pot..πέφτω πάλι στις 5.000..
Ειμαι στο SB, blinds 500-1000 λες στο ΒΒ, τωρα θα στα καρφωσω με οτιδηποτε,short stack κι αυτός..
Σερβίρομαι 8-2 μπαστουνια (!) πάσο ολοι, all in εγω ,call o BB με ……Α-Q καρα (!!!!)
Στο pokerodds ειμαστε 35-65...
FLOP  4-5-6 off
Turn 3 (!!)
River 9
[size=20pt]-Nice hand μου λέει , γελώντας το γατάκι.
“That’s Poker my friend”, ανταπαντάω εγω!!!![/size]  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Παω πάλι στις 11.000 μάρκες, κανω κατι all in με καλά φυλλα, φευγουν ολοι ,ανεβαινω στις 20-25.000 μάρκες, ερχεται ο manager και με αλλάζει τραπέζι…
Με το που παω και καθομαι και τακτοποιω τις μάρκες στη νέα μου θεση,μου σερβίρει ο dealer φυλλα και πριν τα δω ακούω all in από απέναντι- εγω ημουν hi-jack-10.500 μάρκες και call από διπλα μου…Κοιταω τα φυλλα μου και βλέπω ΔΥΟ ΤΡΕΛΛΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ!!!!!!!!!! :rockon: :rockon:
Το σκεφτομαι και κανω raise στα 22.000 μάρκες, πασο ολοι ,τα γατακια ειχαν 6-7 και J-10, αναξιο σχολιασμου το board,στις 55.000 μάρκες ο Αρχηγός σας… :rockon: :rockon:
Μενουμε 15, 12 στα χρηματα, πιανω Κ-Κ,Α-Q,κανω raise και φευγουν ολοι, τα blinds δολοφονικά 4000-8000 ante 1000, μπαινουμε στα επαθλα, εχω γυρω στις 40.000 μάρκες, ειμαι σε cut off  θεση kai o UTG+3 διπλα μου, με γυρναει all-in..
Σηκώνω τα φυλλα μου και βλεπω 9-9….
Το σκέφτομαι γιατι με καλυπτε ελαφρα και τελικά κανω call
Ανοιγει  Α-8 off και μολις βλεπει τα εννιαρια κανει “Au Mon Dieu”!!!! Στο pokerodds ειμαστε 74-23 (!!)
Φλοπ 9-10-J και μολις ειδε το 9αρι σηκώθηκε να φυγει, για να ξανακαθίσει όταν ειδε τα υπολοιπα 2 φυλλα..
Δυστυχώς το turn ηταν 7 και στο καπακι Q στο river για να τελειώσω αδοξα..
Με αρχισε στα «sorry», «good game» κλπ αλλά η 11η θεση ηταν γεγονός..
Πηγα λοιπόν στο ταμείο για να πάρω- κι εδώ είναι το καλό που το επιασε ο εν Ελλαδι αρχηγός- [size=20pt]73 ευρω!!!!!!!![/size] :2funny: :2funny: :2funny:
Φτωχο prize pool και δεν το ξαναπαιζω.
Φανταστειτε ότι ο πρωτος επαιρνε 1.146€ και ο τεταρτος 350€….
Σημασία εχει παντως ότι για άλλη μια φορά μπηκα ΙΤΜ και αυτό λέει πολλά για την ψυχολογία μου…
Φωτο όπως παντα ακολουθούν....
Δεν ξενερωνουμε, πάμε γι'αλλα!!!!
[size=40pt]GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Τσεκαρε εδω.. 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΕΓΑΛΕ ΑΡΧΗΓΕ ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ  :rockon:!!!!!!!GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σε ευχαριστώ πολυ για το Τηλ.μην και την παραδοχή για το μίνι τουρακι ότι δεν είχε βαλιου  ;)!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Μετά τιμής και ευπειθώς αναφέρω ότι εκλεισθησαν τα εισητηρια και του Αρχηγού εν Ελλάδι για τα Side Events 1+2 του Cyprus Poker Tour... :rockon::rockon::rockon::rockon:!!!!!
Τρεις ημέρες σκληρού αγωνα σε εναν ασταμάτητο ποκερικο μαραθώνιο μας περιμένουν αδέρφια συναγωνιστες ΝΥΝ ΥΠΕΡ ΠΑΝΤΩΝ Ο ΑΓΩΝ... :rockon: :rockon::rockon::!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Καλημέρες στους απανταχού ποκεράδες..

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα. Αυτή που περίμενα τόσο καιρό.

Ξεκινάει το CYPT κ εύχομαι οι ποκερικοί θεοί να είναι μαζί μας.

Αργότερα θα υπάρξει συνάντηση με τον αρχηγό Loxxo για τις τελευταίες λεπτομέρειες.

Υπομονή κ Αισιοδοξία ομαδάρα..
[size=30pt]
GO GO GO BOU POKER TEAM TO WIN!!
[/size]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Live Update from CYPRUS POKER TOUR III...

Ο Ηρωικος Υπαρχηγος μας μαχεται προς τας ανωτερας δυναμεις του εχθρου και καταφερνει σαρωτικα πληγματα στους αντιπαλους...!!! Στην τελευταια ενημερωση εβρισκετο με double average stack 32,000 chips > 16,000 average...!!!! Παιζοντας εκπληκτικα και κατατροπονωντας τους σαστισμενους συμπαικτες μην ξεροντας απο που τους ερχεται εκανε ηρωικα κωλ για το 90% του στακ του με JJ σε μπορντ 1010AAx πιανοντας την μπλοφα του αντιπαλου με 45..!!! στη συνεχεια απεφυγε κακοτοπιες οπου ειδε φθηνο showdown με AQ κοντρα στο AK του αντιπαλου..γλιτωσε την καταστροφη με Κυριες στο χερι απο double barrel μπλοφατζη αντιπαλου με δυο ασσαιους στο μπορντ και το στακ του εκτοξευεται συνεχως με μονο ταβανι την κορυφη του τουρνουα και του chip count... :rockon: :rockon: :rockon:!!!!

[size=30pt]GO GO GO GO STAVROS 888888888888!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size] Προσεχε μονο το Dead Man's Hand...το τρισκαταρατο Α8... ;) :cheesy: :grin:..αυτο ηταν και ουσιαστικα το τελευταιο χερι που επαιξες εδω και ενα μιση μηνα μεχρι σημερα...!!!! Ε πως να μην τα γαμπισει ολα με τοση μαζεμενη καυλα τοσων ημερων.... :fuck1: :fuck1: :fuck1: ;) :cheesy: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπερα σε ολους.

Οσο καλα με πηγε στην αρχη τοσο χαλια με το που μ'αλλαξανε τραπεζι.

Δε μπορω να γραψω πολλα διοτι απο το κιν δε βολευει.

Σε 250/500/50 πιανω νταμες. Ο δεξια μου κανει  raise 1000, 3bet εγω 3500 ολοι πασο κ κολλαρει ο δεξια μου.

Φλοπ: 7-7-2 τσεκ αυτος 5500 εγω κ κολλαρει.
Τερν : 4  τσεκ αυτος all in εγω κολλαρει κ δειχνει α-7 οφφ.
Νταμα δεν ηρθε κ το cypt main event ελαβε τελος.

2 φορες επιασα σημερα νταμες κ τις 2 με γαμησανε.

Τεσπα την κυριακη παλι στο side event 90 +10
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Καλησπερα σε ολους.

Οσο καλα με πηγε στην αρχη τοσο χαλια με το που μ'αλλαξανε τραπεζι.

Δε μπορω να γραψω πολλα διοτι απο το κιν δε βολευει.

Σε 250/500/50 πιανω νταμες. Ο δεξια μου κανει  raise 1000, 3bet εγω 3500 ολοι πασο κ κολλαρει ο δεξια μου.

Φλοπ: 7-7-2 τσεκ αυτος 5500 εγω κ κολλαρει.
Τερν : 4  τσεκ αυτος all in εγω κολλαρει κ δειχνει α-7 οφφ.
Νταμα δεν ηρθε κ το cypt main event ελαβε τελος.

2 φορες επιασα σημερα νταμες κ τις 2 με γαμησανε.

Τεσπα την κυριακη παλι στο side event 90 +10

Μην απογοητευεσαι Υπαρχηγαρα μου αν και σου ελεγα να συγκρατησεις λιγο απτον απειρο ενθουσιασμο καθως η τυχη δυστυχως παιζει μεγαλο ρολο.. :( :( ξεκουρασου τωρα χαλαρωσε επιτελους και ημθεθα ετοιμοι για τη Κυριακη σιγουρα και για σημερα παιζεται με τη θεση επιλαχοντα μην το ξεχνας...!!! αντε να βαλω και κατι που θα δωσει κουραγιο σε ολους μας καθως θα αποδειξει την δυναμη και την εμπειρια της Μπαρουτοκαπνισμενης Μπου τημ μας που οπως ελεγε ο Αρχηγος μας δεν φοβαται τιποτα... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[size=30pt]Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΡΝΟΥΑΤΙΚΟΥ ΜΠΑΡΟΥΤΟΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΤ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΔΙΑΚΟΠΑ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΚΕΡΙΚΕΣ ΤΕΛΕΤΕΣΣΣΣΣ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GO GO HELLENIC BOU POKER TEAM.. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Καλημέρα στην ομάδα...
Όπως σας εχω ξαναπεί, ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!!!
Οι επιτυχίες και οι αποτυχίες ερχονται εκεί που δεν τις περιμένεις...Οπλιστείτε με όλη τη θετική ενέργεια που εχετε και με τις δικές μου ευχές ασπίδα, ορμάτε εκ νέου στον εχθρό!!!!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[size=30pt]GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Καλημέρα στην ομάδα...
Όπως σας εχω ξαναπεί, ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!!!
Οι επιτυχίες και οι αποτυχίες ερχονται εκεί που δεν τις περιμένεις...Οπλιστείτε με όλη τη θετική ενέργεια που εχετε και με τις δικές μου ευχές ασπίδα, ορμάτε εκ νέου στον εχθρό!!!!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[size=30pt]GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Σε ευχαριστούμε παρα πολύ ΜΕΓΑΛΕ ΑΡΧΗΓΕ μας αλλα δυστυχως ήμαστε φορ δε πουτς και πάλι το μόνο που καταφέραμε να κάνουμε ήταν μια μεγάλη αποτυχία.. :headbang:!!! 40ος στους 65..:(:(:(Εν συντομία..το καλύτερο χέρι που πιάσαμε ήταν ένα μπιγκ σλικ..ΑΚ..το πληρωθήκαμε το μάξιμουμ δυνατόν σε φλοπ ΑΧΧ όλα καρο αλλα χωρίς τον Ρήγα καρο στο χέρι..παλι καλά που δεν είχε κανεις πάνω του μεγάλο καρο ή δυο για φλοπατο φλας ώστε να μας στείλει αδιάβαστους να πάμε να βρούμε τον Βασίλη καρά...θεικη ατακα ανθυπαρχηγου..!!! Που ν αυτος ο καβο ρε συ ελπίζω να ναι καλά..!!! Τεσπα εν συνεχεία λοιπόν με τα μπλαιντς να ανέβουν συνέχεια εμείς πέφταμε με εκπληκτικά χέρια..J5, 49, Q7, κτλ.. Ώσπου μόλις είχαν μπει τα μπλαιντς 400-800 αντε 100 και όλοι πάσο μέχρι εμας σε θέση utg+2 σηκώνουμε AJ κούπες (το αγαπημένο του ΠΡΙΜΙΟΥΜ..:):):)!!! σπρώχνουμε τα τελευταία 5700 μας σκεπτόμενοι τα μπλαιντς που ήταν και αυτά σορτ στακς και δυσκολα θα ρίσκαραν το τουρνουά τους με χέρι χειρότερο απο το δικο μας και η πιθανοτης να ξυπνούσαν με AQ+,JJ+,κ.τ.λ. ειτω κάτω από 5% νομοί φιλ Γκόρντον..ξέρεις υπαρχηγε..!!! Οπότε στη χειρότερη ημσταν φλιπα εναντίων μικρού ζεύγους ή 65-35 εναντίον suited connectors,κτλ..και σε περίπτωση όπου κάποιος έκανε κωλ απελπισίας με χειρότερο ασσο τον είχαμε 85-15% λόγω και του χρωματος μας..!!! και τι συνέβη ρε παιδες..μας κολαρει το Μπάτον που δε επενδύσει μόνο τα 100 ταπεινά τσιπακια του αντε..θα σου πω ποιος παίχτης ήταν στο Τηλ Ναύαρχε μου τον ξέρεις πολυ καλά.!!! πάσο τα σορτ Στακ μπλαιντς αμέσως όπως το χαμε προβλέψει απο την τεράστια τουρνουατικη εμπειρία μας..!!! Και τι ανοίγει ρε παιδες..!!!!!!!! Ντάμα βαλε οφ..!!!
τον είχαμε hugely dominated 15% είχε και λέει ωχ..αλλα θα έρθει η ντάμα..βαλές στο σκουπίδοασχετο φλοπ που δεν αλλαξε και πολλά..άσχετο τερν..και εννοείται ντάμα στο ποτάμι μας έπνιξε και πέστε μου πως θα σηκωθούμε απτον πάτο να παίξουμε αυριο..:(:(:(:(:(!!!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Σε ευχαριστούμε παρα πολύ ΜΕΓΑΛΕ ΑΡΧΗΓΕ μας αλλα δυστυχως ήμαστε φορ δε πουτς και πάλι το μόνο που καταφέραμε να κάνουμε ήταν μια μεγάλη αποτυχία.. :headbang:!!! Εν συντομία..το καλύτερο χέρι που πιάσαμε ήταν ένα μπιγκ σλικ..ΑΚ..το πληρωθήκαμε το μάξιμουμ δυνατόν σε φλοπ ΑΧΧ όλα καρο αλλα χωρίς τον Ρήγα καρο στο χέρι..παλι καλά που δεν είχε κανεις πάνω του μεγάλο καρο ή δυο για φλοπατο φλας ώστε να μας στείλει αδιάβαστους να πάμε να βρούμε τον Βασίλη καρά...θεικη ατακα ανθυπαρχηγου..!!! Που ν αυτος ο καβο ρε συ ελπίζω να ναι καλά..!!! Τεσπα εν συνεχεία λοιπόν με τα μπλαιντς να ανέβουν συνέχεια εμείς πέφταμε με εκπληκτικά χέρια..J5, 49, Q7, κτλ.. Ώσπου μόλις είχαν μπει τα μπλαιντς 400-800 αντε 100 και όλοι πάσο μέχρι εμας σε θέση utg+2 σηκώνουμε AJ κούπες (το αγαπημένο του ΠΡΙΜΙΟΥΜ..:):):)!!! σπρώχνουμε τα τελευταία 5700 μας σκεπτόμενοι τα μπλαιντς που ήταν και αυτά σορτ στακς και δυσκολα θα ρίσκαραν το τουρνουά τους με χέρι χειρότερο απο το δικο μας και η πιθανοτης να ξυπνούσαν με AQ+,JJ+,κ.τ.λ. ειτω κάτω από 5% νομοί φιλ Γκόρντον..ξέρεις υπαρχηγε..!!! Οπότε στη χειρότερη ημσταν φλιπα εναντίων μικρού ζεύγους ή 65-35 εναντίον suited connectors,κτλ..και σε περίπτωση όπου κάποιος έκανε κωλ απελπισίας με χειρότερο ασσο τον είχαμε 85-15% λόγω και του χρωματος μας..!!! και τι συνέβη ρε παιδες..μας κολαρει το Μπάτον που δε επενδύσει μόνο τα 100 ταπεινά τσιπακια του αντε..θα σου πω ποιος παίχτης ήταν στο Τηλ Ναύαρχε μου τον ξέρεις πολυ καλά.!!! πάσο τα σορτ Στακ μπλαιντς αμέσως όπως το χαμε προβλέψει απο την τεράστια τουρνουατικη εμπειρία μας..!!! Και τι ανοίγει ρε παιδες..!!!!!!!! Ντάμα βαλε οφ..!!!
τον είχαμε hugely dominated 15% είχε και λέει ωχ..αλλα θα έρθει η ντάμα..βαλές στο σκουπίδοασχετο φλοπ που δεν αλλαξε και πολλά..άσχετο τερν..και εννοείται ντάμα στο ποτάμι μας έπνιξε και πέστε μου πως θα σηκωθούμε απτον πάτο να παίξουμε αυριο..:(:(:(:(:(!!!!!

μου πήρε τρεις ώρες να γραψω το σεντόνι του τουρ προς τιμήν του υπεραναλυτικου σεντονιού απτο τελευταίο τουρ του Ναυάρχου ξεπέρασες τον εαυτο σου στις περιγραφές Αρχηγέ μου..:):):)!!! Ευτυχώς που είχα άπλετο και υπεραυθονο χρόνο καθώς με έχει αφήσει εδώ και τρεις ώρες ακριβώς απτην ώρα που μπασταρα ο υπαρχηγός παίζει Κας καθησε τη στιγμή που σηκωνόμουν απ'το τραπέζι μου ρθε το μην του..η ειρωνεία είναι ότι έναν μήνα τώρα τον έχω κάνει χρυσό και πλατινένιο να παίξουμε μαζί Κας 1-2 στο βουνό και αρνείται με όλη την δύναμη της ψυχής του και τώρα τη μονή βραδια που μαι Λουτράκι θα παίζει μέχρι πρωίας μάλλον..:):):) LOL..:):):)!!!! Good Luck ;-);-)Υπαρχηγε με τις ευχές μας εννοείται καμια παρεξήγηση που παίζεις σήμερα και γω στο πα να παίξεις η μόνη ψιλολυπη έιναι που δεν ήρθες ούτε μια φορά βουνό ενώ διασκεδάζεις τόσο στο Κας και από άποψη ψυχαγωγίας και ικανότητας...;););););)!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
μου πήρε τρεις ώρες να γραψω το σεντόνι του τουρ προς τιμήν του υπεραναλυτικου σεντονιού απτο τελευταίο τουρ του Ναυάρχου ξεπέρασες τον εαυτο σου στις περιγραφές Αρχηγέ μου..:):):)!!! Ευτυχώς που είχα άπλετο και υπεραυθονο χρόνο καθώς με έχει αφήσει εδώ και τρεις ώρες ακριβώς απτην ώρα που μπασταρα ο υπαρχηγός παίζει Κας καθησε τη στιγμή που σηκωνόμουν απ'το τραπέζι μου ρθε το μην του..η ειρωνεία είναι ότι έναν μήνα τώρα τον έχω κάνει χρυσό και πλατινένιο να παίξουμε μαζί Κας 1-2 στο βουνό και αρνείται με όλη την δύναμη της ψυχής του και τώρα τη μονή βραδια που μαι Λουτράκι θα παίζει μέχρι πρωίας μάλλον..:):):) LOL..:):):)!!!! Good Luck ;-);-)Υπαρχηγε με τις ευχές μας εννοείται καμια παρεξήγηση που παίζεις σήμερα και γω στο πα να παίξεις η μόνη ψιλολυπη έιναι που δεν ήρθες ούτε μια φορά βουνό ενώ διασκεδάζεις τόσο στο Κας και από άποψη ψυχαγωγίας και ικανότητας...;););););)!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αρχικα 1000  συγνωμη στον αρχηγο που τον αφησα μονο του τοσες ωρες.

Θα μπορουσα να σηκωθω νωριτερα κ θα ειμασταν ολοι ευχαριστημενοι. Ειχα κερδος 300, τα χανω κ τελικα εφυγα με 150. Παλι καλα να λεμε.

Στοχος τωρα πια το αυριανο τουρνουα 90+10.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Καλημερα στην μπαρουτοκαπνισμενη ομάδα μας....Όλα ειναι μεσα στο παιχνίδι..και οι ηττες και τα σκουπίδια και τα μπασταρίσματα...Μην απογοητεύεστε, ειμαστε από τους κορυφαίους και το αποδεικνύουμε παντού!!!
[size=30pt]ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑΣ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ!!!!!!
GO GO HELLENIC BOUPOKER TEAM!!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπερα.

Οχι, δεν γραφω απο το poker table, αλλα απο τους καναπεδες εξω.
Εσπασα το ρεκορ μου. Αποχωρησα στο μισαωρο.
Αμα δε σε θελει το κωλοφυλλο.

Εχουμε κ λεμε. 25/50
Απο cut off σερβιρομαι 2 μαυρες σφαιρες.
Ο utg bet 150, ο +3 3-bet 300 εγω 4-bet 750.
Κολλαρει ο +3

Φλοπ: 3-4-6 ολα μπαστουνια. Πονταρω 2500  κ κολλαρει.
Τερν: 9 καρο κανει all in κ κολλαρω.
Ριβερ: Q σπαθι κ δειχνει σετ 3-3

Μενω με 375 τσιπακια.

50/100
Μετα απο λιγα χερια σε θεση big blind κραταω 6-7 μπαστουνια.
Μεχρι να μιλησω ειχε γινει 4-bet κ κολλαρω μηπως μου κατσει κ 4πλασιασω.

Φλοπ: 4-6-8 ολα καρα .
Τερν: 9 σπαθι
Ριβερ: Κ καρο.

Showdown ο ενας σετ 8-8, ο αλλος Α-Α κ ο τριτος  Κ-Κ κανενας καρο.

Καλη επιτυχια κ καλη συνεχεια στο αρχηγο .

Τις επομενες ημερες θα ανεβει σεντονι απολογισμου απο το ΠΣΚ  στο ναο.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Καλησπερα.

Οχι, δεν γραφω απο το poker table, αλλα απο τους καναπεδες εξω.
Εσπασα το ρεκορ μου. Αποχωρησα στο μισαωρο.
Αμα δε σε θελει το κωλοφυλλο.

Εχουμε κ λεμε. 25/50
Απο cut off σερβιρομαι 2 μαυρες σφαιρες.
Ο utg bet 150, ο +3 3-bet 300 εγω 4-bet 750.
Κολλαρει ο +3

Φλοπ: 3-4-6 ολα μπαστουνια. Πονταρω 2500  κ κολλαρει.
Τερν: 9 καρο κανει all in κ κολλαρω.
Ριβερ: Q σπαθι κ δειχνει σετ 3-3

Μενω με 375 τσιπακια.

50/100
Μετα απο λιγα χερια σε θεση big blind κραταω 6-7 μπαστουνια.
Μεχρι να μιλησω ειχε γινει 4-bet κ κολλαρω μηπως μου κατσει κ 4πλασιασω.

Φλοπ: 4-6-8 ολα καρα .
Τερν: 9 σπαθι
Ριβερ: Κ καρο.

Showdown ο ενας σετ 8-8, ο αλλος Α-Α κ ο τριτος  Κ-Κ κανενας καρο.

Καλη επιτυχια κ καλη συνεχεια στο αρχηγο .

Τις επομενες ημερες θα ανεβει σεντονι απολογισμου απο το ΠΣΚ  στο ναο.
Δεν πειράζει Σταυρο,εκατσες σε ασχημο downswing..Η αξία σου ειναι δεδομένη ρε,μην τρελλαίνεσαι..κατεβα στο cash να παρεις το αιμα σου πίσω!!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Ναύαρχε μου Σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου παρα πολύ με συγκίνησες αγαπημένε μου φίλε έχω απογοητευτεί παρά πολύ απτά τουρ εδώ δεν γινεται να παίξεις χωρίς καθόλου φύλλα όπως στο Κας στο 1-2 της Πάρνηθας που παίζω με το Στακ και την δύναμη,εμπειρία,κτλ και εκτός αυτού ήμουν εντελώς card dead φρικτο downswing δυο μέρες τώρα τόσες ώρες σε δυο τουρνουά τα μόνα decent tournament hands που έπιασα ήταν το ΑΚ που περιέγραψα χτες και ένα ζεύγος πεντάρια σήμερα τίποτα αλλο απολύτως σε δυο τουρνουά έπιανα μόνο σκουπιδοασσους Α 6-9 οφ αλλά κανέναν ασσο όταν τον είχα αναγκη να τα σπρώξω και άπειρα χέρια τελεία για Κας όπως 10-4,5,6,7,8,9 άπειρα ον και οφ connectors one two three four gappers,κ.τ.λ. τα χέρια που θέλω στο Κας δηλαδη και δεν τα πασάρω πότε αλλα είν αδύνατον να τα παίξεις σε αυτα τα χαιπερ τούρμπο τουρ που κάθε χερι είναι ρειζ,θρι μπετ,ωλ ιν..και η ειρωνεία είν ότι κάθε μα κάθε φορά απ'τις πεντε-έξι που χω πάει στο βουνο μέχρι τώρα έχω πιάσει σε ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ σεσσιον που το κάθε ένα είναι πάνω κάτω ίδιες ώρες με ένα τουρ πολλά ζεύγη απο 88+,AQ+,κτλ κάθε φορά επανειλημμένα παπάδες, κυράδες, κ.τ.λ. χωρίς να τα χρειάζεσαι πραγματικά στις ντιπ Στακ καταστάσεις πιο πολυ πρόβλημα είν αυτά τα χέρια..είδαμε πως κατέστρεψαν τον υπαρχηγό μας επανειλημμένα σε δυο τουρ που ήταν ντιπ για ντιπ..:(:(!! Και τώρα χτες και σήμερα πέρα του ότι τόσες ώρες δεν είδα τίποτα εκτός απο το μπιγκ σλικ και τα πεντάρια αποκλείστηκα με πλεονέκτημα ντομινε..υπέρ μου χτες 85% με το αγαπημένο φύλλο του πριμιουμ και σήμερα στο ΒΒ μου 400-800 με 4-6 οφ και άλλο ενάμιση ΒΒ απο πίσω λέω θα τα σπρώξω όσοι και να μπούνε και πάσο όλοι μέχρι το SB δεξια μου μια φοβισμένη κυπρια home game hero που την είδε τουρναμεντ προ και είχε κάνει τα άπειρα λάθη έχοντας χάσει άπειρο Στακ είχε μείνει με κανα δυο μπλαιντς περισσότερα απο μένα και σκέφτεται λίγο και κάνει ωλ ιν τρέμοντας.. Ότοκολ εγώ ανοίγοντας αμέσως της λέω μόνο εξαρια ή ντομινε φοβάμαι και τι ανοιγει ρε παιδιά με τα χίλια ζόρια σαν να ναι Κας και να ντρέπεται για το φύλλο της μέχρι να δει αν κερδίζει ώσπου της λέει η ντίλερ ανοίξτε και δείχνει Α6...!!! Φλοπ σκουπίδια rainbow με το εξάρι πρώτο πρώτο..!!! Τερν ασχετο σκουπίδι..Ριβέρ...ΕΞΑΡΙ...!!!! δηλαδή οτιδήποτε αλλο και αν κράταγε AA,KK,QQ,JJ,AQ,AK,κτλ θα τα χα πάρει εγώ αφου όπως της είπα πριν καν τα ανοιξει το μόνο που φοβούμουν πράγματικα ήταν το domination...Τριπς εξαρια και για τους δυο και μου τα πηρε με τον ασσο κικερ...ΕΛΕΟΣ...:(:(:(:(!!!! Για την ιστορία το μαρτύριο ελειξε στη θέση 51 στους 105...:(:(:(:(:(
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom