Νέα

Ποιό εμβόλιο θα κάνουν τα μέλη του BOU;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 227K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιο εμβόλιο εμπιστεύεστε να κάνετε?

  • Άστρα Ζ

    Ψήφοι: 142 19,3%
  • Φαιζερ

    Ψήφοι: 240 32,7%
  • Μοντέρνα

    Ψήφοι: 67 9,1%
  • Τζονσον

    Ψήφοι: 60 8,2%
  • Σπούτνικ

    Ψήφοι: 36 4,9%
  • Φαντα μόνο

    Ψήφοι: 74 10,1%
  • Κανένα έχω αντισώματα στα πάντα

    Ψήφοι: 116 15,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    735
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Και εμενα με ειχε βρισει. Και σκατα μου ειχε ποσταρει στο νημα των παππουληδων. Δηλ.τι; Βλεπουμε εναν ανθρωπο που εχει προβλημα συμπεριφορας και αντι να κανουμε κατι, αν μπορουμε βεβαια, για να τον βοηθησουμε να δει το προβλημα του, τον σπρωχνουμε στο να χειροτερεψει τη συμπεριφορα του;
Αν ο άνθρωπος έχει προβλήματα αλλά συνεχίζει να επιδίδεται σε ρεσιτάλ προσβολών,τότε η ευθύνη είναι της διαχείρισης που τον αφήνει λάσκα.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.775
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
Θα μιλήσω ως ουδέτερος παρατηρητής:
Είμαι εδώ από το 2016.Τον συγκεκριμένο user τον πρωτοδιάβασα ως Ζέλικο,και μετά από τα σχόλια άλλων μελών στα διάφορα θρεντς έμαθα ότι λέγεται Λάκης.Αντικειμενικά με όσα έχει γράψει (βρίζοντας πολύ άσχημα,δίχως όρια και με την ανοχή της διαχείρισης) εναντίον άλλων μελών,θα έπρεπε να μπαναριστεί δια βίου από το μπου.Αυτή η στοχοποίηση εκ μέρους άλλων μελών,ήταν η φυσική κατάληξη των προκλήσεων/επιθέσεων του Λάκη προς πάσα κατεύθυνση.Ότι σπέρνεις θερίζεις λένε.
Να στο θέσω αλλιώς?Αν ο Λάκης θίχτηκε με την ''στοχοποίηση'',τότε όλα τα μέλη που έχει προσβάλλει χυδαία,τι θα έπρεπε να κάνουν?
Φιλικά.
Ρε 'σεις, άμα αρχίσουμε να διώχνουμε όποιον βρίζει λίγο παραπάνω από το κανονικό θα μείνουμε μεταξύ μας να ανταλλάζουμε καρδούλες. Μια χαρά φιγούρα ήταν ο Λάκης για το σάιτ, έχει γράψει ιστορία στο φόρουμ (από τους πιο παλιούς) και έχει πει ατάκες που έχουν γράψει. Ακραία περσόνα, ξεκάθαρα, πέρναγε τα όρια πολλές φορές, αλλά χρειάζονται κι αυτοί για να χει χαρακτήρα το φόρουμ
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.543
Κριτικές
36
Like
38.401
Πόντοι
19.795
Αν ο άνθρωπος έχει προβλήματα αλλά συνεχίζει να επιδίδεται σε ρεσιτάλ προσβολών,τότε η ευθύνη είναι της διαχείρισης που τον αφήνει λάσκα.
Εκτος απο τη διαχειριση, που εχεις δικιο οτι πρεπει να επεμβει, το θεμα ειναι και το πως συμπεριφερομαστε και εμεις εδω μεσα. Μας διαβαζουνε και καποιοι ανθρωποι, που καλως η κακως, δινουνε περισσοτερη αξια απο οτι πρεπει στις μαλακιες που γραφουμε εδω μεσα. Πρεπει λοιπον να ειμαστε περισσοτερο προσεκτικοι στη συμπεριφορα μας, ο ενας απεναντι στον αλλο.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.637
Κριτικές
31
Like
13.220
Πόντοι
5.097
Ρε 'σεις, άμα αρχίσουμε να διώχνουμε όποιον βρίζει λίγο παραπάνω από το κανονικό θα μείνουμε μεταξύ μας να ανταλλάζουμε καρδούλες. Μια χαρά φιγούρα ήταν ο Λάκης για το σάιτ, έχει γράψει ιστορία στο φόρουμ (από τους πιο παλιούς) και έχει πει ατάκες που έχουν γράψει. Ακραία περσόνα, ξεκάθαρα, πέρναγε τα όρια πολλές φορές, αλλά χρειάζονται κι αυτοί για να χει χαρακτήρα το φόρουμ
:rose:??
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: LION7
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ρε 'σεις, άμα αρχίσουμε να διώχνουμε όποιον βρίζει λίγο παραπάνω από το κανονικό θα μείνουμε μεταξύ μας να ανταλλάζουμε καρδούλες. Μια χαρά φιγούρα ήταν ο Λάκης για το σάιτ, έχει γράψει ιστορία στο φόρουμ (από τους πιο παλιούς) και έχει πει ατάκες που έχουν γράψει. Ακραία περσόνα, ξεκάθαρα, πέρναγε τα όρια πολλές φορές, αλλά χρειάζονται κι αυτοί για να χει χαρακτήρα το φόρουμ
Προφανώς και δεν είναι λύση να διώχνουμε τον οποιονδήποτε.Απλά η διαχείριση θα όφειλε να μην είναι τόσο ελαστική ή να αφήνει μερικούς εντελώς ελεύθερους.Να ναι λίγο πιο αυστηρή.Δεν είπα ότι με το παραμικρό πρέπει να μπανάρει όποιον ξεφεύγει έστω και λιγάκι,αλλά όχι και το αντίθετο άκρο.
Εκεί όμως που είμαι απόλυτος και δεν δέχομαι άλλη άποψη είναι οι προσβολές σε οικογένειες,μανάδες,πατεράδες κλπ.Εκεί....καρμανιόλα.
Θες να βρίσεις κάποιον?Βρίσε το μέλος,όχι τον εκάστοτε συγγενή του.
 
  • Like
Αντιδράσεις: LION7

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
764
Κριτικές
8
Like
895
Πόντοι
366
Θα μιλήσω ως ουδέτερος παρατηρητής:
Είμαι εδώ από το 2016.Τον συγκεκριμένο user τον πρωτοδιάβασα ως Ζέλικο,και μετά από τα σχόλια άλλων μελών στα διάφορα θρεντς έμαθα ότι λέγεται Λάκης.Αντικειμενικά με όσα έχει γράψει (βρίζοντας πολύ άσχημα,δίχως όρια και με την ανοχή της διαχείρισης) εναντίον άλλων μελών,θα έπρεπε να μπαναριστεί δια βίου από το μπου.Αυτή η στοχοποίηση εκ μέρους άλλων μελών,ήταν η φυσική κατάληξη των προκλήσεων/επιθέσεων του Λάκη προς πάσα κατεύθυνση.Ότι σπέρνεις θερίζεις λένε.
Να στο θέσω αλλιώς?Αν ο Λάκης θίχτηκε με την ''στοχοποίηση'',τότε όλα τα μέλη που έχει προσβάλλει χυδαία,τι θα έπρεπε να κάνουν?
Φιλικά.
όπως τον έβριζαν,έβριζε κι΄αυτός.έχει 4 μήνες που έφυγε, δεν απαντάει και συ προσωπικά όπως και άλλοι εμπαθείς τον ανεβοκατεβάζετε με ''κοσμητικά''.ας κρίνουν οι άλλοι.δε θέλω αντιπαράθεση, μην κουράζουμε και τους υπόλοιπους που διαβάζουν τα νήματα.καθόλου ουδέτερος παρατηρητής δεν είσαι
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.790
Like
6.327
Πόντοι
1.406
Ρε 'σεις, άμα αρχίσουμε να διώχνουμε όποιον βρίζει λίγο παραπάνω από το κανονικό θα μείνουμε μεταξύ μας να ανταλλάζουμε καρδούλες. Μια χαρά φιγούρα ήταν ο Λάκης για το σάιτ, έχει γράψει ιστορία στο φόρουμ (από τους πιο παλιούς) και έχει πει ατάκες που έχουν γράψει. Ακραία περσόνα, ξεκάθαρα, πέρναγε τα όρια πολλές φορές, αλλά χρειάζονται κι αυτοί για να χει χαρακτήρα το φόρουμ
Ετσι...Επικες στιγμες οι χεσμενοι ταφοι,το μενος για σιδηροπουλο Ασιμο και Διαφανα κρινα,οι φωτο με το μπιστολι περασμενο μεσα στη βερμουδα με τα πατσοκοιλια να κρεμονται,οι επικοι καβγαδες με τραμουντανα με creepy αναφορες του τελευταιου στο μοιραιο γκολφ,οι απειλες για αιμα και θανατο στα κομμουνια,και ποσα αλλα :cheesy::cheesy:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: LION7
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
όπως τον έβριζαν,έβριζε κι΄αυτός.έχει 4 μήνες που έφυγε, δεν απαντάει και συ προσωπικά όπως και άλλοι εμπαθείς τον ανεβοκατεβάζετε με ''κοσμητικά''.ας κρίνουν οι άλλοι.δε θέλω αντιπαράθεση, μην κουράζουμε και τους υπόλοιπους που διαβάζουν τα νήματα.καθόλου ουδέτερος παρατηρητής δεν είσαι
Μην μας τον βγάζεις αθώο,έλα τώρα.
Καλά,ούτε εσύ είσαι ουδέτερος αλλά ας μην το συζητήσουμε
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.543
Κριτικές
36
Like
38.401
Πόντοι
19.795
Προφανώς και δεν είναι λύση να διώχνουμε τον οποιονδήποτε.Απλά η διαχείριση θα όφειλε να μην είναι τόσο ελαστική ή να αφήνει μερικούς εντελώς ελεύθερους.Να ναι λίγο πιο αυστηρή.Δεν είπα ότι με το παραμικρό πρέπει να μπανάρει όποιον ξεφεύγει έστω και λιγάκι,αλλά όχι και το αντίθετο άκρο.
Εκεί όμως που είμαι απόλυτος και δεν δέχομαι άλλη άποψη είναι οι προσβολές σε οικογένειες,μανάδες,πατεράδες κλπ.Εκεί....καρμανιόλα.
Θες να βρίσεις κάποιον?Βρίσε το μέλος,όχι τον εκάστοτε συγγενή του.
Σε αυτο συμφωνω. Στο θεμα των συγγενικων προσωπων. Επειδη παω και στο γηπεδο, εχω ερθει και στα χερια με πιτσιρικαδες της ομαδας μου επειδη εβριζαν την μανα του διαιτητη.
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.335
Like
16.903
Πόντοι
3.556
παλια στο τεξας, λάκης εναντίον έκτορ λόπεζ και να γινεται πανυγηρι να πουμε ξεροχυνε ολο το σαη . :takethis: :takethis: :takethis: τωρα γεμίσαμε πολίτικαλ κορρεκτ νιαμου και το μπιγκεστ θρίλ να πουμε ειναι καμια μανουρα στις ελλεινιδες με σαντμαν:undecided::undecided::undecided:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.055
Πόντοι
5.506
Και για εμενα θεμιτο ειναι. Και το κερδος των φαρμακευτικων θεμιτο ειναι. Δεν παυει ομως, σε επιχειρηματικες δραστηριοτητες που αφορουν το φαρμακο και την υγεια, να υπαρχουν και καποιοι ηθικοι κανονες.
Μα δεν εχει να κανει με το ιατρικο κομματι το θεμα ηθικης. Η μια εταιρεια πουλαει πχ την ασπιρινη και η αλλη το ντεπον. Δε γνωριζω συστατικα αλλα μιλαμε για αντιστοιχες ιδιοτητες και αποτελεσματα. Το οτι παει η καθε πλευρα να προωθησει το προιον της ειναι κανονας της αγορας.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.055
Πόντοι
5.506
Τον Λακη τον στοχοποιησατε με τη μαλακια θρεντ του Στεκα. Αφου τον ανθρωπο τον πειραζε αυτη η στοχοποιηση, εσεις επιμενατε. Λες και εμεις δεν ειμαστε μαλακες, ειτε καλυτεροι, ειτε χειροτεροι. Αν ημουνα διαχειριστης και εβλεπα οτι καποιο μελος στοχοποιειται και αυτο τον πειραζει, θα καταργουσα το θρεντ.
Ναι και γυρισε και δηλωσε με καμαρι οτι επεστρεψε για να καταφερει τελικα να ξαναστοχοποιηθει. Μονος του στοχοποιειται ο καθενας, απλα οταν σπαει γινεται τελικα σακος του μποξ.

Σιγα μην κατσω να κλαψω για τους μαλακες που φαντασιωνονται οτι εχω παει εστω και μια φορα σε τσοντοσινεμα οπως παπαγαλιζουν ή οτι ειμαι ο αβραμης και δεν ξερω ποιος αλλος.
Ο λακης μονος του το φαγε το κεφαλι του και ο καθε αντιστοιχος λακης.
Λειπει ο μπουστης, ΛΕΙΠΕΙ.
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
764
Κριτικές
8
Like
895
Πόντοι
366
Μην μας τον βγάζεις αθώο,έλα τώρα.
Καλά,ούτε εσύ είσαι ουδέτερος αλλά ας μην το συζητήσουμε
φυσικά και δεν είμαι ουδέτερος,εννοείται αυτό.απ΄το 2007 διαβάζουμε Λάκη και γω προσωπικά τον έχω Νο1 ειδικά στα θέματα των γυναικών/αγοραίου,αλλά και στα άλλα.το ότι λείπει εδώ και 4 μήνες σημαίνει οτί δεν υπάρχει αντίλογος από μέρους του.τέλος,σταματάω πάω να δω το ματς
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.637
Κριτικές
31
Like
13.220
Πόντοι
5.097
φυσικά και δεν είμαι ουδέτερος,εννοείται αυτό.απ΄το 2007 διαβάζουμε Λάκη και γω προσωπικά τον έχω Νο1 ειδικά στα θέματα των γυναικών/αγοραίου,αλλά και στα άλλα.το ότι λείπει εδώ και 4 μήνες σημαίνει οτί δεν υπάρχει αντίλογος από μέρους του.τέλος,σταματάω πάω να δω το ματς
μολις σφυριξε ημιχρονο. :confused: :confused: :confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.055
Πόντοι
5.506
φυσικά και δεν είμαι ουδέτερος,εννοείται αυτό.απ΄το 2007 διαβάζουμε Λάκη και γω προσωπικά τον έχω Νο1 ειδικά στα θέματα των γυναικών/αγοραίου,αλλά και στα άλλα.το ότι λείπει εδώ και 4 μήνες σημαίνει οτί δεν υπάρχει αντίλογος από μέρους του.τέλος,σταματάω πάω να δω το ματς
Ρε τυπε και συ το γαμησες τελειως, 14 χρονια «παρακολουθουσες το σαιτ και τωρα ειπες να κανεις εγγραφη» :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Οφειλω ομως να πω μια σκεψη μου.
Ασχολουμαστε με την "στοχοποιηση" ατομων που καλώς ή κακώς, τους αρεσε να προκαλουν και φυσικα μαζευαν αντιδρασεις.

Για καποια αλλα ατομα, τα οποια ειχαν στοχοποιηθει πολυ ασχημα, χωρις να ειναι καν υψηλων τονων και εν τελει αναγκαστηκαν να φυγουν και δεν τα θυμομαστε καν, θα πουμε τιποτα?

Απο πολλα χρονια με ενοχλει καπου η "ευαισθητοποιηση" για την στοχοποιηση αυτων που τους αρεσει να προκαλουν. Η ευαισθητοποιηση θα επρεπε να υπαρχει σε οσους κατα καποιον τροπο αδυνατουν να υπερασπιστουν αποτελεσματικα τον εαυτο τους.
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
764
Κριτικές
8
Like
895
Πόντοι
366
Ρε τυπε και συ το γαμησες τελειως, 14 χρονια «παρακολουθουσες το σαιτ και τωρα ειπες να κανεις εγγραφη» :confused:
δε νομίζω να υπάρχει κάτι μεμπτό επ΄αυτού.ήμουν απλά αναγνώστης, όχι μέλος.δεν είμαι ο μόνος, έχει πολλούς
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.543
Κριτικές
36
Like
38.401
Πόντοι
19.795
Οφειλω ομως να πω μια σκεψη μου.
Ασχολουμαστε με την "στοχοποιηση" ατομων που καλώς ή κακώς, τους αρεσε να προκαλουν και φυσικα μαζευαν αντιδρασεις.

Για καποια αλλα ατομα, τα οποια ειχαν στοχοποιηθει πολυ ασχημα, χωρις να ειναι καν υψηλων τονων και εν τελει αναγκαστηκαν να φυγουν και δεν τα θυμομαστε καν, θα πουμε τιποτα?

Απο πολλα χρονια με ενοχλει καπου η "ευαισθητοποιηση" για την στοχοποιηση αυτων που τους αρεσει να προκαλουν. Η ευαισθητοποιηση θα επρεπε να υπαρχει σε οσους κατα καποιον τροπο αδυνατουν να υπερασπιστουν αποτελεσματικα τον εαυτο τους.
Φυσικα και δεν πρεπει να στοχοποιουμε κανενα, ειτε προκαλει, ειτε οχι, ειδικα ομως με διαγωνισμους τυπου "μαλακας της χρονιας". Ακομα ειναι αναπαντητο το ερωτημα που ειχα κανει στον Στεκα. Εμεις οι υπολοιποι ειμαστε καλυτεροι, "η χειροτεροι μαλακες απο τον μιστερ μαλακα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom