Νέα

Ποιά είναι τα θρησκευτικά σας πιστεύω; (Ψηφοφορία)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 474
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ποιά είναι τα θρησκευτικά σας πιστεύω;

  • Χριστιανός Ορθόδοξος

    Ψήφοι: 150 39,8%
  • Χριστιανός Καθολικός

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Χριστιανός Προτεστάντης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Χριστιανός Μάρτυρας Ιαχωβά

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Χριστιανός Ευαγγελικός

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Ισλαμιστής Σουνίτης

    Ψήφοι: 3 0,8%
  • Ισλαμιστής Σιίτης

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Βουδιστής

    Ψήφοι: 5 1,3%
  • Ιουδαϊστής

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κομφουκιανιστής

    Ψήφοι: 3 0,8%
  • Ινδουϊστής

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Δωδεκαθεϊστής

    Ψήφοι: 15 4,0%
  • Ταοϊστής

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Σατανιστής

    Ψήφοι: 9 2,4%
  • Άθεος

    Ψήφοι: 96 25,5%
  • Αγνωστικιστής

    Ψήφοι: 41 10,9%
  • Άθρησκος

    Ψήφοι: 32 8,5%
  • Σιχιστής

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Σαϊεντολόγος

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Ρασταφάρι

    Ψήφοι: 9 2,4%
  • Σιντοϊστής

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • Χριστιανός (άλλο δόγμα)

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Ισλαμιστής (άλλο δόγμα)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Χριστιανός Μορμόνος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σαμάνος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Καμπαλιστής

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    377
Εγγρ.
25 Δεκ 2014
Μηνύματα
522
Like
191
Πόντοι
6
Γιατί έγινε η Αναγέννηση του Αρχαίου Πνεύματος, την ακολούθησε ο Διαφωτισμός, τη σκυτάλη πήρε η Γαλλική Επανάσταση κι απαγόρευσε στην Εκκλησία να καίει ανθρώπους, αφού τους έκοψε τα κεφάλια 

Και μετα ξυπνησες
 

HIERRO

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2016
Μηνύματα
159
Like
258
Πόντοι
21
Σε έναν κόσμο αναρχικών , βεβαίως , είναι κατάπτυστο το να γνωρίζει το κρατος το θρήσκευμα του κάθε πολίτη.


Μα  γιατι  το  λες  αυτο ???  Εγω  θα  προτεινα  να  προσθεσουν  το  κομμα  που  ψηφιζουμε  και  την  ομαδα  που  υποστηριζουμε !!!
 

Επισκέπτης
Μα  γιατι  το  λες  αυτο ???  Εγω  θα  προτεινα  να  προσθεσουν  το  κομμα  που  ψηφιζουμε  και  την  ομαδα  που  υποστηριζουμε !!!

Μερικοί άνθρωποι είναι εχθροί , τι να κάνουμε ,δηλαδή ;;;;  Να τους πούμε μπράβο , βγάλτε μας το μάτι ;;;;;;;;;
 

s1xxpack

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Απρ 2018
Μηνύματα
144
Κριτικές
15
Like
1.023
Πόντοι
1.011
Ο καθένας έχει τα δικά του πιστεύω ωστόσο οφείλουμε όλοι να σεβόμαστε τα πιστεύω των άλλων ανθρώπων . Όλος ο κόσμος πιστεύει σε κάτι η επιλογή του καθενός δεν σημαίνει ότι για τους υπόλοιπους δεν είναι σεβαστή.
 

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.679
Κριτικές
33
Like
3.621
Πόντοι
2.660
Σε έναν κόσμο αναρχικών , βεβαίως , είναι κατάπτυστο το να γνωρίζει το κρατος το θρήσκευμα του κάθε πολίτη.



Εξήγησέ μου με (επιχειρήματα όμως) για ποιο λόγο θα πρέπει το κράτος να γνωρίζει σε ποιόν θεό πιστεύω.
Με την ίδια λογική θα πρέπει να γνωρίζει ποια ομάδα υποστηρίζω, ποιές γκόμενες μου αρέσουν και πάει λέγοντας.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Εξήγησέ μου με (επιχειρήματα όμως) για ποιο λόγο θα πρέπει το κράτος να γνωρίζει σε ποιόν θεό πιστεύω.
Με την ίδια λογική θα πρέπει να γνωρίζει ποια ομάδα υποστηρίζω, ποιές γκόμενες μου αρέσουν και πάει λέγοντας.
και πως θα σε σφαξει ρε φιλε?
οι βυζαντινοι εσφαζαν οσους πιστευαν στον Δια.
οι ναζι οσους πιστευαν στον εβραικο γιαχβε.

ξες πολλες περιπτωσεις να σφαζανε αυτους που γουσταραν βυζαρουδες ή τον ΠΑΟΚ?
εγω μονο για την σταση του ΝΙΚΑ ξερω και τον ιπποδρομο της θεεσαλονικης που χρησιμοποιηθηκαν ως προσχηματα για σφαγες αντιπαλων του αυτοκρατορα ή του χριστιανισμου παλι.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.778
Like
14.457
Πόντοι
3.656
Ο καθένας έχει τα δικά του πιστεύω ωστόσο οφείλουμε όλοι να σεβόμαστε τα πιστεύω των άλλων ανθρώπων . Όλος ο κόσμος πιστεύει σε κάτι η επιλογή του καθενός δεν σημαίνει ότι για τους υπόλοιπους δεν είναι σεβαστή.

Με λίγα λόγια να σέβομαι το δικαίωμα των Ινδουιστών να υποστηρίζουν ότι η Γη στηρίζεται πάνω σε τέσσερις ελέφαντες, οι οποίοι στηρίζονται πάνω σε μία χελώνα και όταν κουράζονται κινούνται και έχουμε σεισμούς, αφού αυτό διδάσκει η θρησκεία τους. Να σέβομαι το δικαίωμα των Αφρικανών να πετσοκόβουν τις κλειτορίδες και τα μικρά χείλη των νεαρών κοριτσιών και να τα ράβουν μετά μέχρι να τους κόψουν τα ράμματα την ημέρα του γάμου τους, αφού αυτή είναι η πανάρχαια κουλτούρα τους. Να σέβομαι το δικαίωμα των Εβραίων να εξολοθρεύσουν οποιαδήποτε άλλη εθνότητα ζει στη Γη της Επαγγελίας που τους έδωσε ο Θεός τους, αφού έτσι κηρύσσει το ιερό βιβλίο τους. Να σέβομαι την εξαγγελία των Μουλάδων ότι όποια γυναίκα κυκλοφορεί με ακάλυπτα μαλλιά ουσιαστικά προκαλεί να τη βιάσουν, αφού αψηφά το νόμο του προφήτη. Να σέβομαι αυτούς που υποστηρίζουν ότι μια εβραιοπούλα προφανώς αγράμματη (αφού την αφιέρωσαν από τριών χρονών στο Ναό και ζούσε κλεισμένη εκεί μέσα), που αγνοούσε όσο ζούσε την ύπαρξη της Ελλάδας όπως και οποιασδήποτε άλλη χώρας μακριά από το χωριό της, κάνει θαύματα σε ένα ελληνικό νησί μόνο και μόνο επειδή εκεί υπάρχει ένα ξύλο ζωγραφισμένο με κάποια εικόνα, που αποκλείεται να είναι δική της, αφού δεν υπήρχαν φωτογραφίες τότε. Αυτά εννοείς;
 

sapiosexual

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2017
Μηνύματα
429
Κριτικές
18
Like
781
Πόντοι
311
Ο λαός λέει "δεν εχει το Θεο του" και παρόμοιες εκφράσεις για προφανείς λόγους. Εγω θέλω να ξέρω αν δίνεις λογαριασμό στο Θεο σου ή οχι. Οι άθεοι για μένα είναι εγωιστές. Αποδεκτοί μεν αλλά σε καραντίνα.
 

sapiosexual

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2017
Μηνύματα
429
Κριτικές
18
Like
781
Πόντοι
311
Αντιλαμβάνομαι την ανάγκη σας να θέλετε να πιστεύετε σε κάτι, είτε για να μπορέσετε να αντιληφθείτε τον κόσμο είτε γιατί κάνει την ιδέα του θανάτου πιο ανεκτή, αλλά το να χαρακτηρίζετε συλλήβδην του άθεους σαν κακούς ανθρώπους δεν το έκανε ούτε η προγιαγιά μου η Μαριγώ στο Παλαιόκαστρο Σάμου που ήταν αμόρφωτη.
Εν ολίγοις εσείς είστε καλοί άνθρωποι, όχι γιατί έχετε έναν προσωπικό κώδικα ηθικής, αλλά γιατί φοβάστε την τιμωρία του θεού σας


Όχι δεν φοβόμαστε τίποτα όταν έχουμε τον Χριστό στη καρδιά μας.
 

akosdi

Μέγας
Εγγρ.
14 Μαρ 2008
Μηνύματα
166
Κριτικές
71
Like
2.995
Πόντοι
4.461
Αντιλαμβάνομαι την ανάγκη σας να θέλετε να πιστεύετε σε κάτι, είτε για να μπορέσετε να αντιληφθείτε τον κόσμο είτε γιατί κάνει την ιδέα του θανάτου πιο ανεκτή, αλλά το να χαρακτηρίζετε συλλήβδην του άθεους σαν κακούς ανθρώπους δεν το έκανε ούτε η προγιαγιά μου η Μαριγώ στο Παλαιόκαστρο Σάμου που ήταν αμόρφωτη.
Εν ολίγοις εσείς είστε καλοί άνθρωποι, όχι γιατί έχετε έναν προσωπικό κώδικα ηθικής, αλλά γιατί φοβάστε την τιμωρία του θεού σας
 

akosdi

Μέγας
Εγγρ.
14 Μαρ 2008
Μηνύματα
166
Κριτικές
71
Like
2.995
Πόντοι
4.461
Όχι δεν φοβόμαστε τίποτα όταν έχουμε τον Χριστό στη καρδιά μας.

Άρα όποιος δεν τον έχει πρέπει να φοβάται κάποια τιμωρία?
Εγώ που δεν τον έχω ας πούμε υπολείπομαι σε ηθική ή σε κάτι άλλο λες?
 

sapiosexual

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2017
Μηνύματα
429
Κριτικές
18
Like
781
Πόντοι
311
Και κανείς χριστιανός δεν ασχολείται με τους άθεους και τι πιστεύουν ή πράττουν. Μόνο το αντίστροφο συμβαίνει.
 

sapiosexual

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2017
Μηνύματα
429
Κριτικές
18
Like
781
Πόντοι
311
Οι ερωτήσεις σου δεν έχουν νόημα. Ο Χριστός είναι Το Νόημα.
 

akosdi

Μέγας
Εγγρ.
14 Μαρ 2008
Μηνύματα
166
Κριτικές
71
Like
2.995
Πόντοι
4.461
Εγώ ρωτάω συγκεκριμένα πράγματα κι εσυ ρίχνεις την μπάλα στην κερκίδα.
Μου θυμίζεις την καινή διαθήκη
 

sapiosexual

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2017
Μηνύματα
429
Κριτικές
18
Like
781
Πόντοι
311
Όπως την βρίσκει ο καθένας τυπε.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Και κανείς χριστιανός δεν ασχολείται με τους άθεους και τι πιστεύουν ή πράττουν. Μόνο το αντίστροφο συμβαίνει.
τι λες ρε που δεν ασχολειστε,
τοσους χιλιαδες αθεους και αλλοθρησκους σκοτωσατε οι χριστιανοι.
για την σκυθοπολη δεν σε διδαξαν τιποτα στα χριστιανικα σχολεια ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom