Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 119K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
γιατι εγω ειμαι ελευθερος να κρινω και κατα τη δικη μου κριση να πρατω το καλο, οχι επειδη μου το επιβαλει καποιος αλλος.Υπαρχουν ανθρωποι που οσο παραλογο και αν σου φενεται σκοτονουν κανουν θυσιες  σιγουρα θα το ξερεις αυτο ε αυτοι ειναι που θελουν γαμησι και ξυλο και σκοτωμα γιατι εις το ονομα της ελευθεριας στερουν την ελευθερια σε καποιον αλλον.
Απλά σε παραπέμπω στις απολογίες των Σατανιστών της Αγίας Παρασκευής για να μάθεις γιατί τα κάναν όλα αυτά και υπό ποιο ψυχολογικό καθεστώς. Ή μήπως λες πως δεν τους καθοδηγούν αυτούς και απλά σηκώνονται μια όμορφη μέρα και λένε "Δε παμε να σφάξουμε κανένα πιτσιρίκι μπας και ανέβει ο Βελζεβούλης σήμερα και τον πάμε σε κανένα κωλόμπαρο"...
Αλήθεια ο Αβρααμ δεν πήγε να σφάξει στο όνομα του Θεού το παιδί του?????
Είμαι σίγουρος πως και αυτό το ξέρεις και μάλλον ο Αβρααμ κατα την αποψη σου είναι για γαμήσι και ξύλο....Μην κοιτάς που ήταν έτοιμος να το θυσιάσει, παρόλο που γνώριζε πως είναι ΛΑΘΟΣ να το κάνει. Έπρεπε ο Θεός να του μιλήσει και να τον σταματήσει... "Καλά ρε Αβράαμ τόσο μαλάκας είσαι? Πρέπει να σου πώ Εγω πως είναι Λαθος να σκοτώσεις το παιδί σου εις το όνομα Μου????"

Κατάλαβες τώρα για τί πράγμα μιλάμε???

 

Επισκέπτης
με μένα όμως όχι πολλλές κουβέντες.

την "αγανάκτησή σου" κράτα την μέσα σου! όχι σε μένα!

να στελνεις πμ τοτε. στο δημοσιο φορουμ, μπορω να σχολιαζω οτι θελω, οπως και οι υπολοιποι εμενα.

Να αποκαταστήσει το γιο του θέλει μην του γίνει ΠάΠιας! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

μακαρι να τους εμοιαζες εστω και λιγο  :jerking:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
αντε αγορι μου
παντως ολοψυχα μπραβο σου
ειναι κοριτσι διαμαντι
ΕΥΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ναι οταν υπερασπιζεται καποιος το δικαιωμα στην εκφραση, παρολο που διαφωνει εντελως στο περιεχομενο, ειναι στανταρ γκομενικο το ζητημα.. ει οπ..
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
να στελνεις πμ τοτε. στο δημοσιο φορουμ, μπορω να σχολιαζω οτι θελω, οπως και οι υπολοιποι εμενα.

σχολίαζε ότι θες! όπως όλοι βλέπουμε καθημερινώς γεμίζεις όλα τα θρεντ με μαλακίες! :jerking: Είδες να σου κάνω παράθεση σ όλα αυτά?
Με μένα μην ασχολείσαι λέω! :birdman:
ΑΝ θες βέβαια! Αν όχι, δεν μπορώ να κάνω κάτι! τραγούδα όσο θες. :idiot: :idiot:

μακαρι να τους εμοιαζες εστω και λιγο  :jerking:
τον γιο του πλέζουρα δεν τον ξέρουμε!

τον ΠάΠια όμως......!

οπαδός του ΠάΠια είσαι? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

αυτό και μόνο φτάνει...... :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

άντε γεια μπάζο!  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Μια ειναι η θρησκεια απιστοι

[glow=red,2,300]Chuck Norris[/glow]

Ολες οι αλλες επιβιωνουν υπο την ανοχη του...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.401
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
Οι γνωστές θρησκείες από τα παλιά χρόνια σαφώς και επιβίωσαν και ακόμα επιβιώνουν στην πλέον αισχρή τους μορφή μέσω της καθοδήγησης και των ανθρώπων που στρεβλώνουν και εκμεταλλεύονται...

Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει, ιδιαίτερα αν η ψυχική του υγεία έχει προπονηθεί να το χρειάζεται...........
Η ιδέα του θεού δεν δημιουργήθηκε χωρίς λόγο.
Οι πλειοψηφεία των ανθρώπων το χρειάζονται αύτο...........
Από την άλλη ποιός ξέρει...
Πάντως το να υπάρχει κάποιος θεός που να ονομάζεται χριστός μου ακούγεται όχι μονο ξεπερασμένα ειδωλολατρικό,
αλλά και προσωπικά του δίνω τις ίδιες πιθανότητες με το να δω την οθόνη μου αυτή τη στιγμή να μεταμορφόνεται σε βατραχάκι πράσινο.
Το φοβερό με τους χριστιανούς είναι ότι όχι μόνο πιστεύουν στον χριστό σαν τον θεό τους,
αλλά πιστεύουν ότι τους αγαπάει κιόλας.  :headbang:
Αγνοόντας, γιά όλα τα σκατά καί τίς  μαλακίες που γίνονται στον κόσμο!!!!!!!!!!!!!
 

red_string

Νέο Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
οι  θρησκειες ειναι το χειροτερο μεσο καθοδηγησης των ανθρωπων.
 

Sexpeare in Luv

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
838
Like
2
Πόντοι
6
:priest: :priest: :priest:[size=20pt]Οι 10 εντολές μίας νέας θρησκείας[/size] :priest: :priest: :priest:

1. Γνώση της Υπέρτατης Αλήθειας πως ΟΛΟΙ είμαστε εκφάνσεις της Μίας πηγαίας Ενέργειας, της Πρωταρχικής αιτίας των Πάντων.

2. Πίστη πως ήδη εν-έχουμε ό,τι χρειαζόμαστε για να ζήσουμε ό,τι επιθυμούμε.

3. Προσδοκία ή αλλιώς Πίστη εν εξελίξει. Η ελπίδα είναι για τους φλώρους.

4. Πεποίθηση πως όλα είναι πιθανά.

5. Εμπιστοσύνη στην Δύναμη μας έτσι όπως περνά από την Πηγαία ενέργεια γνωστή κι ως ΘΕΟΣ (χωρίς το μούσι). :woldman: :woldman: :woldman:

6. Αποδοχή πως όλες οι επιθυμίες, ανάγκες και ευχές μας είναι κομμάτια του εαυτού μας άρα και απολύτως φυσιολογικές.

7. Ευγνωμοσύνη όχι λέγοντας ένα γρήγορο "ευχαριστώ Θεούλη μου" αλλά για το γεγονός πως η Πρωταρχική αιτία (aka GOD) αναγνωρίζει όλες τις επιθυμίες, ανάγκες και ευχές μας και μαζί με την Πεποίθηση και την Πίστη τις πραγματοποιεί.

8. Φαντασία. Όχι το Σκυλάδικο αλλά πως ό,τι μπορούμε να φανταστούμε, μπορούμε και να το βιώσουμε. Μην σταθείς μίζερος. Αξίζεις τα Πάντα.

9. Συναίσθημα = E-motion = Energy in Motion. O πιο δυνατός καταλύτης της διαδικασίας έκφρασης των επιθυμίων, ανάγκων και ευχών μας (& χάλια χυμός)

10. Αίσθημα. Όσο πιο πολύ νιώθουμε αυτό το οποίο βιώνουμε (το αποτέλεσμα της Φαντασίας μας) το συντομότερο θα τα μετα-φέρουμε στην Σφαίρα της Πραγματικότητας. 

633760363067054155allen.jpg
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Κυριακή 21/02

Εορτάζουμε τα Ανθεστήρια στον Λόφο των Νυμφών "Φιλοπάππου"
Προσυγκέντρωση στον Λουμπαρδιάρη 11:30

 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
Όπως βλέπετε στη φωτογραφία, η θρησκεία έχει φτάσει ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ!

Άντε να τους πας κόντρα!
(Και σιγά μη κάτσουνε να φορολογηθούνε)
 

Συνημμένα

  • IMG_2741A.jpg
    IMG_2741A.jpg
    110,8 KB · Εμφανίσεις: 21

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom