Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
για πε....
ειναι απαραδεκτες τετοιες συμπεριφορες
αλλα με μια απλη καταγγελεια θα τελειωνε το ζητημα :- :-

δεν ηθελαν να μπλεξουν με το συγκεκριμενο....
εκει έχω σοβαρες ενστασεις..............

ισως όμως να μην κατάλαβα τι εννοεις...
επρεπε να το βαλω μεσα σε εισαγωγικα κι εγω τωρα π το ειδα μ φανηκε υπερβολικο.
αφορα τους μηδενιστες.
 

Επισκέπτης
Ελπιζω να εχεις την ιδια αποψη και για τους τρελους Μουσουλμανους που παιρνουν το χατζαρι να σφαξουν για ενα γαμημενο κωλοχαρτο που το λενε κορανι


"Η πεποίθηση ότι οι θρησκείες των αλλόδοξων είναι ψεύτικες, με κάνει να υποψιάζομαι ότι ίσως και η δική μου θρησκεία να είναι ψεύτικη"

Αυτο σαν επιχείρημα πως σου φαίνεται?


 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
198
Like
468
Πόντοι
2.950
οχι δεν εχω φιλησει το χερι παπα και ουτε προκειται να το κανω
οταν ομως ζητησα "βοηθεια" για ενα πολυ δικο μου προσωπο την ελαβα,κι εχω κι ενα ταμα.
Μόνο σε καμιά πανέμορφη καλόγρια θα φιλήσω το χέρι εγώ...  ;)
Το γείωσα πάλι :2funny:
 

Επισκέπτης
"Η πεποίθηση ότι οι θρησκείες των αλλόδοξων είναι ψεύτικες, με κάνει να υποψιάζομαι ότι ίσως και η δική μου θρησκεία να είναι ψεύτικη"

Αυτο σαν επιχείρημα πως σου φαίνεται?

τι θες να πεις?Οτι αφου μιλισα υποτιμιτικα για τον φανατισμο των Μουσουλμανων λογικα θα επρεπε να θεωρω και τον χριστιανισμο κατι αντιστοιχο?

Ασχετα απο τα πιστευω καθε θρησκειας οι Μουσουλμανοι ειναι οι πιο φανατικοι και αρα επικινδυνοι και οπως και να το κανουμε δεν εξισωνεται η βια που εχει παραγει κατα καιρους το κορανι με τον χριστιανισμο.
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
για μενα η θρησκεια ειναιη υπαρξιακη σχεση του ανθρωπου με τον εσχατο λογο του [size=10pt]ειναι[/size],σχεση που τελει υπο την επιδραση μιας ορισμενης ερμηνειας της ανθρωπινης φυσης, υπαρξης και του κοσμου
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
τους παπαδες τους αντιπαθω απο τοτε που εμαθα πως οτανν ημουν μωρο και ποηγε η μανα μου να με σαραντισει,στην εκκλησια ειχε και παιδια που ειχανε παει με το σχολειο τους,και αρχισε ο παπας να φωναζει μεσα στον κοσμο φυγε απο δω αμαρτωλη ειναι και παιδια εδω δεν βλεπεις,βρωμικη κλπ(σημ.πηγε ευπρεπεστατα ντυμενη γ να μην ακουσω καμμια εξυπναδα)



τα θυμηθηκα και τσατιστηκα παλι....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866

o αλλάχ και ο θεός σου (του χριστιανισμού, αλλά και του εβραισμού) είναι το ίδιο..

οταν έκανες τάμα σε αυτόν έκανες τάμα στο Θεό των Εβραίων και στον θεό των μουσουλμάνων
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
τους παπαδες τους αντιπαθω απο τοτε που εμαθα πως οτανν ημουν μωρο και ποηγε η μανα μου να με σαραντισει,στην εκκλησια ειχε και παιδια που ειχανε παει με το σχολειο τους,και αρχισε ο παπας να φωναζει μεσα στον κοσμο φυγε απο δω αμαρτωλη ειναι και παιδια εδω δεν βλεπεις,βρωμικη κλπ(σημ.πηγε ευπρεπεστατα ντυμενη γ να μην ακουσω καμμια εξυπναδα)



τα θυμηθηκα και τσατιστηκα παλι....
δεν ειναι ολο το παπαδαριο ετσι
ασε κατα μερους τους ολωκληρωτισμους
γινεσε αδικη αυτη την στιγμη
παντου υπαρχουν σιχαμενοι επαγγελματιες
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
o αλλάχ και ο θεός σου (του χριστιανισμού, αλλά και του εβραισμού) είναι το ίδιο..

οταν έκανες τάμα σε αυτόν έκανες τάμα στο Θεό των Εβραίων και στον θεό των μουσουλμάνων
δηλ. και ο βουδας ειναι το ιδιο?
 

Επισκέπτης
τι θες να πεις?Οτι αφου μιλισα υποτιμιτικα για τον φανατισμο των Μουσουλμανων λογικα θα επρεπε να θεωρω και τον χριστιανισμο κατι αντιστοιχο?

Ασχετα απο τα πιστευω καθε θρησκειας οι Μουσουλμανοι ειναι οι πιο φανατικοι και αρα επικινδυνοι και οπως και να το κανουμε δεν εξισωνεται η βια που εχει παραγει κατα καιρους το κορανι με τον χριστιανισμο.


Εννοω: διαασα ένα βιβλίο που έλεγε πως οι Ινδιάνοι πιστεουν ότι φτιάχτηκαν απο καλαμποκι
χαχαχαχα γελαω απο μ΄μεσα μου.....



και με τα σκέφτομαι: έμείς πιστευουμε ότι φτιαχτηκαμε απο λάσπη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


πιο κατανοητο τωρα?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
τι θες να πεις?Οτι αφου μιλισα υποτιμιτικα για τον φανατισμο των Μουσουλμανων λογικα θα επρεπε να θεωρω και τον χριστιανισμο κατι αντιστοιχο?

Ασχετα απο τα πιστευω καθε θρησκειας οι Μουσουλμανοι ειναι οι πιο φανατικοι και αρα επικινδυνοι και οπως και να το κανουμε δεν εξισωνεται η βια που εχει παραγει κατα καιρους το κορανι με τον χριστιανισμο.

όοοοοοολοι οι μουσουλμάνοι είνα οι πιο φανατικοί ;

πότε πρόλαβες ρε θηρίο και γνώρισες ενάμισυ δισεκατομμύριο ανθρώπους;

εσύ φαντάζομαι ότι άνετα εντάσσεσαι στην κατηγορία των μετριοπαθών εθνικοφρόνων.
 

Επισκέπτης
o αλλάχ και ο θεός σου (του χριστιανισμού, αλλά και του εβραισμού) είναι το ίδιο..

οταν έκανες τάμα σε αυτόν έκανες τάμα στο Θεό των Εβραίων και στον θεό των μουσουλμάνων

ε οχι και το ιδιο. Ο αλαχ λεει παμε να τους παρουμε τα κεφαλια ο χριστουλης λεει οριστε :P
 

Επισκέπτης
όοοοοοολοι οι μουσουλμάνοι είνα οι πιο φανατικοί ;

πότε πρόλαβες ρε θηρίο και γνώρισες ενάμισυ δισεκατομμύριο ανθρώπους;

εσύ φαντάζομαι ότι άνετα εντάσσεσαι στην κατηγορία των μετριοπαθών εθνικοφρόνων.

Δεν ειναι αναγκη να τους γνωρισω ολους. Η ιστορια καθημερινα εχει απειρα παραδειγματα φανατισμου μουσουλμανων.

Δεν ακους ξερεις καθε μερα στις ειδησεις "χριστιανοι επιτεθηκαν σε τεμενος και εκαψαν μουσουλμανο κτλ"
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
δηλ. και ο βουδας ειναι το ιδιο?

όχι ρε...

Ο θεός των Εβραίων είναι ο θεός και των μουσουλμάνων και των Χριστιανών....
Επειδή σας μαθαίνουν παπαριές ή ότι τους συμφέρει στο σχολείο δεν πάει να πει ότι αυτή είναι και η αλήθεια....
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
όχι ρε...

Ο θεός των Εβραίων είναι ο θεός και των μουσουλμάνων και των Χριστιανών....
Επειδή σας μαθαίνουν παπαριές ή ότι τους συμφέρει στο σχολείο δεν πάει να πει ότι αυτή είναι και η αλήθεια....
εχω πολλα ακομα να μαθω τελικα.... :-
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Δεν ειναι αναγκη να τους γνωρισω ολους. Η ιστορια καθημερινα εχει απειρα παραδειγματα φανατισμου μουσουλμανων.

Δεν ακους ξερεις καθε μερα στις ειδησεις "χριστιανοι επιτεθηκαν σε τεμενος και εκαψαν μουσουλμανο κτλ"

γιατί βλέπεις αλ τζαζίρα καθημερινά;
τους 100 χιλιάδες νεκρούς στον πόλεμο του Ιράκ τους εκτέλεσαν εξωγήινοι;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom