Νέα

Πλήρωμα πλοίου σκότωσε επιβάτη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiriakoboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 84K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Τύπε, ο ίδιος ο Μητσοτάκης μίλησε για αποτροπιασμό και φρίκη.


Ο δε Γεωργιάδης είπε χαρακτηριστικά ότι βλέπω το βίντεο και δεν το πιστεύω.


Όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε.
Ακριβώς φαντάσου μα είναι αυτονόητο ρε φίλε οποίος υποστηρίζει τους δολοφόνους είναι ζώο πια έχει ξεφύγει από τη λογική.Τα αυτονοητα ρε?ντροπή σου και σε σένα Άλεξ και σε σένα κατσαπλια,πρέπει να είσαι κτήνος να υποστηρίζεις εγκληματίες,είναι αυτό που λες ακόμα και ο Άδωνης και ο Μητσοτάκης που είναι μαλακες λένε ότι είναι τραγικό το συμβάν που έγινε.Αποτι φαίνεται Άλεξ και κατσαπλια είστε πιο ζώα ακόμα και από τον Άδωνη και το Μητσοτάκη.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Βρε oreos24 συνομιλείς με alex71;
Αυτός δεν έχει ψυχή, είχε ψάξει ένα μέλος είχε ρωτήσει τον Αντισθένη με τι ip μπαίνει στο bou και κατέληξαν στο free wifi από ένα νεκροταφείο είναι από τις πιο σκοτεινές ιστορίες του bou κανονικά δεν το συζητάμε, μιλάμε για ον που είναι μεταξύ ζώντων και νεκρών, ανατριχιαστικά πράγματα....
Εγώ ξέρω πως ο κατσαπλιας και ο Άλεξ παίζει να είναι οι μόνοι που υποστηρίζουν εγκληματίες ακόμα και ο Μητσοτάκης και ο Άδωνης που είναι βλάκες είναι εναντιον των δολοφόνων φαντάσου.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.139
Πόντοι
2.356
ακόμα και από τον Άδωνη και το Μητσοτάκη.
Τύπε, γάμησε τα κόμματα για το συγκεκριμένο. Please.

Διάβασε εδώ τι λέει ο Γεωργιάδης:

"Ως πρώην υπουργός Ναυτιλίας σας λέω πως ό,τι βλέπουμε στο βίντεο είναι σειρά παραβάσεων του ποινικού δικαίου του ναυτικού δικαίου, της σύμβασης για την ασφάλεια της ζωής στη θάλασσα έχουμε εγκατάλειψη ναυαγού αδιανόητο για εκπαιδευμένους ναυτικούς."

Μιλάμε για καθάρματα λοιπόν, ναι ή όχι;
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Τύπε, γάμησε τα κόμματα για το συγκεκριμένο. Please.

Διάβασε εδώ τι λέει ο Γεωργιάδης:

"Ως πρώην υπουργός Ναυτιλίας σας λέω πως ό,τι βλέπουμε στο βίντεο είναι σειρά παραβάσεων του ποινικού δικαίου του ναυτικού δικαίου, της σύμβασης για την ασφάλεια της ζωής στη θάλασσα έχουμε εγκατάλειψη ναυαγού αδιανόητο για εκπαιδευμένους ναυτικούς."

Μιλάμε για καθάρματα λοιπόν, ναι ή όχι;
Όχι απλά για καθάρματα φίλε αλλά για τρειςκαθαρματα,φυλακή και ο καπετάνιος και οι σπρωχτες και να βιώσουν μέγιστη κακοπεραση εκεί μέσα κάθε μέρα ξύλο πρωί μεσημέρι βράδυ.
 

Picasso

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2017
Μηνύματα
12
Κριτικές
11
Like
528
Πόντοι
290
Όσοι δίνουν ελαφρυντικά στο χοντρό και τους άλλους τρεις είναι πολύ λάθος. Δεν είναι ατύχημα. Τον έσπρωξε τρεις φορές. Η απάθεια αφου επεσε είναι επιπλέον απόδειξη.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Όσοι δίνουν ελαφρυντικά στο χοντρό και τους άλλους τρεις είναι πολύ λάθος. Δεν είναι ατύχημα. Τον έσπρωξε τρεις φορές. Η απάθεια αφου επεσε είναι επιπλέον απόδειξη
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Όσοι δίνουν ελαφρυντικά στο χοντρό και τους άλλους τρεις είναι πολύ λάθος. Δεν είναι ατύχημα. Τον έσπρωξε τρεις φορές. Η απάθεια αφου επεσε είναι επιπλέον απόδειξη.
Όχι απλά πολύ λάθος φίλε αλλά είναι τραγικό και κατακριτέο να υποστηρίζεις δολοφόνους.Στη τελική οκ τον πέταξαν στη θάλασσα?όφειλαν να τον σώσουν και όχι να ξεκινήσει να βάζει ο άλλος μπρος σα να μη τρέχει τίποτα.Δε υπάρχει δικαιολογία φίλε οποίος δικαιολογεί τους δολοφόνους αποδεικνύει απλά πόσο προβληματικη προσωπικότητα εξελίχθηκε ως άνθρωπος.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.139
Πόντοι
2.356
Στη τελική οκ τον πέταξαν στη θάλασσα?όφειλαν να τον σώσουν και όχι να ξεκινήσει να βάζει ο άλλος μπρος σα να μη τρέχει τίποτα.
Διότι υπήρχε ΔΟΛΟΣ για συγκάλυψη, ρε τύπε.

Είναι τόσο απλό.
 

alex91

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2008
Μηνύματα
37
Like
69
Πόντοι
0
Η κυβερνηση φταίει για τα πάντα.Αν η κυβέρνηση πέρναγε από ειδικές εξετάσεις και το πλήρωμα και τον καπετάνιο δε θα γινόταν ότι γινόταν.Αυτα τα καθηκια δε πήγαν για δουλειά πήγαν για να δολοφονήσουν.Πρεπει να περνάνε από ειδικές εξετάσεις τέλος,δε μπορούν να βάζουν τον κάθε ουγκανο ως πλήρωμα ή ως καπετάνιο.

Νομίζω πως υπάρχουν οι σχολές Εμπορικού Ναυτικού από τις οποίες βγαίνεις ή Μηχανικός ή Πλοίαρχος. Για την ακρίβεια νομίζω πως βγαίνεις κάτι σαν δόκιμος και μετά με βάση την υπηρεσία σου παίρνεις βαθμούς νομίζω μπαίνεις με τις πανελλήνιες εξετάσεις. Οπότε εξετάσεις κάνουν σίγουρα και για να μπουν και για να βγουν. Αν θυμάμαι καλά υπάρχουν και τεχνικά λύκεια με συγκεκριμένες ειδικότητες που λέγονται ναυτικά λύκεια λογικά από εκεί αν φοιτήσεις παίρνεις μόρια για την σχολή εμποροπλοιάρχων ή πας για κατώτερο βαθμό. PS Οκ και εγώ μπορεί να μη συμπαθώ την κυβέρνηση αλλά δεν νομίζω ότι έχει ευθύνη επειδή ο καπετάνιος και 2-3 ακόμα σε ένα πλοίο είναι κάφροι με μυαλό μεγέθους αμυγδάλου. Να δώσω την ευθύνη για την ηλίθια δήλωση του υπουργού, να δώσω την ευθύνη για την υποστελέχωση του Λιμενικού στο μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας, να δώσω την ευθύνη για την έλλειψη ελέγχων ναι οκ μαζί σου. Αλλά να λέμε ότι φταίει και για την τρύπα του όζοντος δεν νομίζω πως βοηθάει σε κάτι αυτό. Γνώμη μου πάντα.
 

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
339
Like
136
Πόντοι
1
Στην Ελλάδα όλα ειναι τέλεια και τελικα βρίσκομαστε σε χαοδεις κατάσταση !
Βιώνουμε την άγρια και σκληρή μορφή ενός μορφώματος του καπιταλισμού !
Ότι και να λέμε ειναι για να λέμε !Λογια γνώμες καθιστοί σε έναν καναπέ !
Σκέφτομαι τον εαυτό μου να ειναι στην θέση του μακαρίτη πριν γίνει μακαρίτης ....πρώτα απο όλα σώζεις τον εαυτό σου γιατί στην σημερινή ημέρα όλοι μα όλοι σε έχουν για πέταμα στην δύσκολη στιγμή για να σώσουν το τομάρι τους !
Όταν ρίχνεις το επίπεδο σου και έρχεσαι αντιμέτωπος με εταίρειες απρόσωπες που έχουν σκοπό το κέρδος και μονο το κέρδος και ο ανθρώπινος παράγοντας ειναι αριθμοί και μηδενικά τότε είσαι άξιος της μοίρας σου !
Οκκ έχασες το καράβι έχασες 70 € 100€ 200€ Μπροστά στην ζωή σου που αξίζει εκατομμύρια δεν τα υπολογίζεις και δεν ασχολείσαι με Μουτσους και καπετάνιους του κωλου !
Μου θυμίζει την υπερπροσπάθεια που έκανε ο πιλότος στην Κάρυστο να σβησει την φωτιά και τελικα την πλήρωσε με την ζωή του ! Θα μου πείτε τι σχέση έχει το ενα με το άλλο .....και λέω ότι το αποτέλεσμα ειναι ίδιο: αδικος θάνατος !
Ας ειναι ελαφρύ το χώμα που τους σκεπάζει να ηρεμίσει η ψυχή τους !
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Νομίζω πως υπάρχουν οι σχολές Εμπορικού Ναυτικού από τις οποίες βγαίνεις ή Μηχανικός ή Πλοίαρχος. Για την ακρίβεια νομίζω πως βγαίνεις κάτι σαν δόκιμος και μετά με βάση την υπηρεσία σου παίρνεις βαθμούς νομίζω μπαίνεις με τις πανελλήνιες εξετάσεις. Οπότε εξετάσεις κάνουν σίγουρα και για να μπουν και για να βγουν. Αν θυμάμαι καλά υπάρχουν και τεχνικά λύκεια με συγκεκριμένες ειδικότητες που λέγονται ναυτικά λύκεια λογικά από εκεί αν φοιτήσεις παίρνεις μόρια για την σχολή εμποροπλοιάρχων ή πας για κατώτερο βαθμό. PS Οκ και εγώ μπορεί να μη συμπαθώ την κυβέρνηση αλλά δεν νομίζω ότι έχει ευθύνη επειδή ο καπετάνιος και 2-3 ακόμα σε ένα πλοίο είναι κάφροι με μυαλό μεγέθους αμυγδάλου. Να δώσω την ευθύνη για την ηλίθια δήλωση του υπουργού, να δώσω την ευθύνη για την υποστελέχωση του Λιμενικού στο μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας, να δώσω την ευθύνη για την έλλειψη ελέγχων ναι οκ μαζί σου. Αλλά να λέμε ότι φταίει και για την τρύπα του όζοντος δεν νομίζω πως βοηθάει σε κάτι αυτό. Γνώμη μου πάντα.
Φταίει ναι γιατί το κράτος δε βάζει όρια και καθημερινούς ελέγχους σε αυτά που πρέπει.Το κράτος είναι μπουρδέλο.Να το κράτος ήταν πιο οργανωμένο ίσως να μην γινόταν ότι γινόταν ούτε με τον Αντώνη ούτε με τον Μιχάλη που τον φάγανε χούλιγκαν ούτε με τον άλκη που επίσης τον φάγανε χούλιγκαν και για πολλά άλλα όπως τις φωτιές,τα Τέμπη κλπ κλπ.Το κράτος είναι ανοργάνωτο και γι'αυτό γίνεται ότι γίνεται.
 
OP
OP
kiriakoboy

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
515
Κριτικές
1
Like
653
Πόντοι
86
Ζόρι τραβάω που συαναστρεφομαι με σένα.

Μην το τεντωνουμε το θέμα..
Οφειλαν να είναι εκεί, δεν είναι το ίδιο με το τρένο.
Επαναλαμβάνω. Αυτό το καθεστώς υπάρχει τώρα και αυτη η νομοθεσία.
Το πλοιο είναι ιδιωτική εταιρία και το λιμάνι δημόσιο (μέχρι στιγμής).
Τύπε το λιμάνι του Πειραιά έχει πουληθεί στους Κινέζους το 67% που είχε το ελληνικό δημόσιο.
 
OP
OP
kiriakoboy

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
515
Κριτικές
1
Like
653
Πόντοι
86
Βρε oreos24 συνομιλείς με alex71;
Αυτός δεν έχει ψυχή, είχε ψάξει ένα μέλος είχε ρωτήσει τον Αντισθένη με τι ip μπαίνει στο bou και κατέληξαν στο free wifi από ένα νεκροταφείο είναι από τις πιο σκοτεινές ιστορίες του bou κανονικά δεν το συζητάμε, μιλάμε για ον που είναι μεταξύ ζώντων και νεκρών, ανατριχιαστικά πράγματα....
Το Ip τύπε είναι ο αριθμός της συσκευής και όχι το δίκτιο.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Τύπε το λιμάνι του Πειραιά έχει πουληθεί στους Κινέζους το 67% που είχε το ελληνικό δημόσιο.
Ήταν στην ελληνική προβλήτα, δεν ήταν η προβλήτα της cosco, εκεί οι Κινέζοι έχουν μια δεξαμενή με καρχαρίες την ονομαζόμενη Ντάι Τσουν, αυτα τα θέματα τα λύνουν γρήγορα, ύπαρχος και καπετάνιος εξαφανιζολ ούτε δίκες ούτε ανακρίσεις.
 
OP
OP
kiriakoboy

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
515
Κριτικές
1
Like
653
Πόντοι
86
Ήταν στην ελληνική προβλήτα, δεν ήταν η προβλήτα της cosco, εκεί οι Κινέζοι έχουν μια δεξαμενή με καρχαρίες την ονομαζόμενη Ντάι Τσουν, αυτα τα θέματα τα λύνουν γρήγορα, ύπαρχος και καπετάνιος εξαφανιζολ ούτε δίκες ούτε ανακρίσεις.
Τύπε η cosco έχει και το κεντρικό επιβατηγό λιμάνι, όχι μόνο το εμπορικό.
 

Feet Lover

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2022
Μηνύματα
173
Like
1.305
Πόντοι
201
Εν τω μεταξύ βλέποντας προσεκτικά το βίντεο, ο βλάκας δολοφόνος που τον σπρώχνει στο τσακ γλίτωσε και δεν έπεσε κι εκείνος.

Αν έπεφταν μαζί πάνω στη φάση του σπρωξίματος τι θα γινόταν; Θα καταδικάζονταν μετά θάνατον; Ή θα λέγαμε σεβασμό στο νεκρό έστω κι αν ήταν δολοφονία.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.247
Like
3.507
Πόντοι
1.706
Εξηγησα ακριβως τι ειναι για μενα.
Μια αλυσιδα ατυχων γεγονοτων και λαθων.
Αυτο το κανιβαλιστικό πακετακι "οι δολοφονοι υπαλληλοι των εφοπλιστων, ο χοντρος που σκοτωσε το παιδι για ενα εισιτηριο" προφανως το αφηνω για αλλους. Ο κατσαπλιάς τα περιεγραψε εξαιρετικα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ε τι, δεν ειναι ενας απανθρωπος αιμοσταγής δολοφονος δηλαδη? Αφου ετσι εχει αποφανθει το διαδικτυο, πώς τολμάς?
Σεβαστή αυτή η άποψη αλλά τελείως λάθος.
Δεν έχεις εσυ κάποιους περιορισμούς στο επάγγελμα σου??
Αντίστοιχους έχει και το μουνόπανο ο ύπαρχος με το άλλο το μουνόπανο τον καπετάνιο.
Καλή ώρα, αναλαμβάνεις μια υπόθεση και σου βγαίνει στην πορεία πως ο πελάτης σου είναι οχι απλά ένοχος αλλά του αξίζει κιβώτιο με σφαίρες από τα 10 μέτρα.
Μπορείς να αρνηθείς την εκπροσώπηση του ή να διακόψεις τη συνεργασία?? Μπορείς.
Μπορείς να πας ως πρώην δικηγόρος του και να τα κλάσεις όλα σε δικαστές, εισαγγελείς ή ακόμα και σε κανένα δημοσιογράφο?? Κάτι μου λέει πως δεν μπορείς.
Παρόμοια περίπτωση είναι αυτό το γεγονός.
Ο ναυτικός δεν πετά άνθρωπο στη θάλασσα και είναι υποχρεωμένος να βοηθήσει τον ναυαγό.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.139
Πόντοι
2.356
cretan336,

Υπάρχουν οι κανονικοί άνθρωποι απ' τη μία πλευρά και οι δικηγόροι απ' την άλλη.

Απλά πράγματα.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.247
Like
3.507
Πόντοι
1.706
cretan336,

Υπάρχουν οι κανονικοί άνθρωποι απ' τη μία πλευρά και οι δικηγόροι απ' την άλλη.

Απλά πράγματα.
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
Ξέρεις όμως κάτι?
Με τον δικηγόρο (γενικότερα, όχι μόνο τον αλεξ) μπορείς να πεις και 2 κουβέντες.
Θέλει δεν θέλει υποχρεωμένος είναι να δεχτεί μετά το αποτέλεσμα της δίκης όταν αυτή θα τελειώσει κάποια μέρα.
Με το άλλο το πλυντήριο που εμφανίστηκε εδώ μέσα και αθώωνει τα μουνόπανα καμία ελπίδα όντως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom