Νέα

Παύλος Χαικάλης Μου έδιναν 2-3 εκατ. για να ψηφίσω Πρόεδρο Δημοκρατίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paraskeuas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
:dunno:

Το σχέδιο να τελειώσουν τον Σαμαρά από την ΝΔ

Με βάση σοβαρότατες ενδείξεις, πληροφορίες και διαρροές (που προφανώς χρήζουν προσοχής γιατί μπορεί να εμπεριέχουν σκοπιμότητες) φαίνεται ότι έχει ενορχηστρωθεί ένα σχέδιο πολιτικής εξόντωσης του Αντώνη Σαμαρά που θα το ρίξει από την κυβέρνηση (εκλογές) και θα τον ρίξει από την ηγεσία της ΝΔ (χρηματισμοί κ.α.).
Μπορεί να θεωρηθεί τυχαίο ότι ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης επίτιμος Πρόεδρος της ΝΔ συναντήθηκε με τον Πάνο Καμμένο και την επόμενη ημέρα αποκαλύφθηκε ο χρηματισμός Χαικάλη;
Μπορεί να θεωρηθεί τυχαίο ότι οι 3 μεγάλοι εκδότες της χώρας Μπόμπολας, Βαρδινογιάννης και Ψυχάρης συναντήθηκαν εκτάκτως όντως μια ημέρα πριν τις αποκαλύψεις του Χαικάλη των ΑΝΕΛ για χρηματισμό;
Δεν υπονοούμε ότι ο Μητσοτάκης ή οι εκδότες έστησαν την μεγάλη παγίδα στον Σαμαρά, αλλά όταν πληροφορήθηκαν ότι οι ΑΝΕΛ έχουν στοιχεία που φθάνουν μέχρι την κορυφή της ελληνικής κυβέρνησης άδραξαν την ευκαιρία να χτυπήσουν τον Σαμαρά.

Οι 3 μεγαλύτερες αποκαλύψεις Μπαλτάκος, ηχητικό ντοκουμέντο Σαμαρά που δίνει εντολές να φερθούν σκληρά οι δικαστές σε βουλευτές της Χρυσής Αυγής και οι αποκαλύψεις Χαικάλη που στηρίζονται σε πραγματικά στοιχεία αποδεικνύουν ότι η δημοκρατία στην Ελλάδα έχει σαπίσει.
Η δικαιοσύνη θα κρίνει για την υπόθεση των αποκαλύψεων Χαικάλη αλλά ποια είναι αυτή η δικαιοσύνη….που δεν καλεί μάρτυρες, που κρατάει κρυφά τα στοιχεία και ζητάει να εξεταστούν μετά την 29η Δεκεμβρίου του 2014;
Είναι ξεκάθαρο ότι έρχεται μεγάλη πολιτική αλλαγή στην Ελλάδα που δεν θα αφορά μόνο την κυβέρνηση αλλά και την δικαιοσύνη.
Η δικαιοσύνη έχει βουλιάξει στην σαπίλα, επίορκοι δικαστές τυφλωμένοι από την δίψα για εξουσία δεν διστάζουν να γίνονται υποχείρια της κυβέρνησης και να εκτελούν εντολές.
Η περίπτωση της Χρυσής Αυγής, ανεξαρτήτως να συμφωνεί ή διαφωνεί κανείς με το κόμμα αυτό, αποδεικνύει ότι μερίδα της σαπισμένης δικαιοσύνης, εκτελώντας εντολές οδήγησε ένα κόμμα στην φυλακή μόνο και μόνο γιατί νόμισε – λανθασμένα – ότι θα κερδίσει ψήφους η ΝΔ, η ΝΔ νόμισε λανθασμένα ότι  θα τελειώσει την Χρυσή Αυγή.
Το σχέδιο λοιπόν φαίνεται να είναι η επόμενη ημέρα στην ΝΔ, μια επόμενη ημέρα χωρίς τον Αντώνη Σαμαρά.


 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Παπαριές του Λεωτσάκου- ίσως ήπιε λίγο παραπάνω εχθές.Αντιθετα αυξάνει και τα ποσοστά του τώρα ο Σαμαράς πηγαινοντας με αυτό το κλίμα στις εκλογές.
 

ntany223

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.635
Κριτικές
2
Like
19
Πόντοι
16
xωρίς να είμαι σίγουρος τι είναι ψέμα και τι αλήθεια το αποτελεσμα όλων αυτών είναι να πάμε σε εκλογές και επίσης με την πωλωση αυτη που θα υπάρχει να μοιραστουν νδ-συρυζα ψήφους από άλλα κόμματα.επίσης πιθανο είναι να το παλέψειγια το 3% ο καμμένος με την διαφήμηση "ακεραιότητας" που του προσφέρει αυτή η υπόθεση για οσους τουλαχιστό υοθετήσουν τις καταγγελίες...

Συμφωνώ με την άποψή σου. Ποίος να τολμήσει από τους βουλευτές να ψηφήσει ναι νέων είχε ψηφίσει παρών την πρώτη. Εκτός απο τον Μελά του οποίου btw δεν μου άρεσε καθόλου η τακτική με τα ποσοστά. Μου φαίνεται ότι θέση στα ψηφοδέλτια παζάρευε.
 

ntany223

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.635
Κριτικές
2
Like
19
Πόντοι
16
Άσε που και μόνο το να αλλάξεις την ψήφο σου από την μια ψηφοφορία στην άλλη και χωρίς να υπάρχει το θέμα Χαϊκάλη, θεωρέιται ύποπτο. Ή συμφωνέις με ένα πρόσωπο ή διαφωνέις. Τα υπόλοιπα σου και μου είναι ύποπτα.
 

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240
Ξεχνάς αγαπητέ μου ότι ο Χαικάλης πήγε στον εισαγγελέα με το υλικό από την ρώτη συνάντηση. Πως θα μπορούσε να πάρει χρήματα. Ενώ ο Αποστολόπουλος μάζευε υλικό για πάρτη του. Ο Χαικάλης αποδείχτηκε απείρως πιό έξυπνος από τον Αποστολόπουλο. Και βέβαια δεν το ξεχνάς αλλά δεν σε βολεύει η εξέληξη της υπόθεσης. Όπως όμως έγραψα και χτες η άποψή μου είναι ότι ο Αποστολόπουλος, άλλο είχε στο μυαλό του και δεν εκτελούσε εντολές για πραγματική δωροδοκία.
Δωροδοκείς πολιτικά όταν είσαι κοντά στους 180. Όχι όταν έχεις μόνο 160.

Κοντα στους 180.? και για πια δωροδοκια μιλαμε? αφου φανηκε ο κωλος του χαικαλη...ηθοποιος σημαινει φως...κακομοιρηδες που δεν τους εφτασε η εχασαν το μεροκαματο απο tv κλπ και ψαχνουν να το βρουν στα εδρανα.....σαπιλα
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Ξεχνάς αγαπητέ μου ότι ο Χαικάλης πήγε στον εισαγγελέα με το υλικό από την ρώτη συνάντηση.

Ναι πηγε ενα μουσικοχορευτικό CD. Το θέμα δεν ειναι τι πας σαν "υλικό" αλλα η γνησιότητά του. Αν το "υλικό" είναι αποτέλεσμα copy paste με διαφορα εφέ και το υλικό δε στέκει, και ο χαλκαλιλι παει φυλακή άμεσα και αβάδιστα και το "υλικό" πάει στα σκουπίδια
 

john_fystikis

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2013
Μηνύματα
7.498
Κριτικές
9
Like
140
Πόντοι
66
Δεν πάει για κατάθεση ο Καμμένος για την υπόθεση Χαϊκάλη
Δυσφορία επικρατεί, σύμφωνα με πληροφορίες, στις εισαγγελικές Αρχές.

Ειδοποίηση στις εισαγγελικές Αρχές πως δεν πρόκειται να προσέλθει για συμπληρωματική κατάθεση σχετικά με την υπόθεση Χαϊκάλη έστειλε, σύμφωνα με πληροφορίες, ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων Πάνος Καμμένος, προκαλώντας την έκπληξη και τη δυσφορία των εισαγγελέων.

Οι εισαγγελικές Αρχές επισημαίνουν, σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, ότι προκαλεί έκπληξη ένας αρχηγός κόμματος, σε μια κρίσιμη συγκυρία και για ένα σοβαρό θέμα που ο ίδιος έχει καταγγείλει, να μην προσέρχεται όταν καλείται για να δώσει διευκρινίσεις.

Στον εισαγγελέα αναμένεται να καταθέσει ο Παύλος Χαϊκάλης, ενώ δεν αποκλείεται εντός της ημέρας να κληθεί και ο Λάκης Λαζόπουλος.

Η κλήσεις του κ. Καμμένου και του κ. Χαϊκάλη ήρθαν μετά τη χθεσινή κατάθεση του Γιώργου Αποστολόπουλου, όπου ο κ. Αποστολόπουλος ουσιαστικά αντέστρεψε τις καταγγελίες του Παύλου Χαϊκάλη περί απόπειρας χρηματισμού.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο κ. Αποστολόπουλς είπε στον εισαγγελέα Πάναγιώτη Παναγιωτόπουλο ότι ο κ. Χαϊκάλης ήταν εκείνος που αναφέρθηκε πρώτος στο ενδεχόμενο οικονομικού ανταλλάγματος για την προεδρική εκλογή.

Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, είπε πως ο βουλευτής των Ανεξάρτητων Ελλήνων του ανέφερε κατά τη διάρκεια συζήτησης πως είναι ανοιχτός στο να ψηφίσει Πρόεδρο Δημοκρατίας, προσθέτοντας όμως: «Αλλά να έχουμε και κάτι».

Εξηγώντας τις μετέπειτα πράξεις του, ο κ. Αποστολόπουλος τόνισε πως στόχος του ήταν να δοκιμάσει τον κ. Χαϊκάλη και να διαπιστώσει αν ο βουλευτής ήταν όντως διατεθειμένος να χρηματιστεί για την προεδρική εκλογή, μέχρι σε ποιο σημείο μπορούσε να φτάσει αλλά και να αποδείξει στον Πάνο Καμμένο ότι ο βουλευτής ήταν ευάλωτος και ανέντιμος.

Σύμφωνα πάντα με τις πληροφορίες, ο κ. Αποστολόπουλος συμπλήρωσε πως είναι προσωπικός φίλος του κ. Χαϊκάλη και πως έχει αρκετές συζητήσεις μαζί του για οικονομικά, πολιτικά και προσωπικά ζητήματα.

Αποχωρώντας από την εισαγγελία, ο κ. Αποστολόπουλος απέφυγε να κάνει κάποια δήλωση, όμως ο δικηγόρος του τόνισε πως δεν προέκυψε καμία ποινική ή πολιτική ευθύνη για τον πελάτη του.

Ο κ. Αποστολόπουλος – σύμφωνα με τον δικηγόρο του – παραδέχτηκε πως είναι το πρόσωπο που ακούγεται στο οπτικοακουστικό υλικό του κ. Χαϊκάλη, τονίζοντας όμως πως το υλικό είναι προϊόν συρραφής και μοντάζ.

Πηγή:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

στο κελί 33 μαζί με λαζόπουλους χαλιγκάλιδες αποστολόπουλους!
 

ntany223

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.635
Κριτικές
2
Like
19
Πόντοι
16
Κοντα στους 180.? και για πια δωροδοκια μιλαμε? αφου φανηκε ο κωλος του χαικαλη...ηθοποιος σημαινει φως...κακομοιρηδες που δεν τους εφτασε η εχασαν το μεροκαματο απο tv κλπ και ψαχνουν να το βρουν στα εδρανα.....σαπιλα

Κακομοίρης, χαζούλης ή ότι άλλο θες πέστονα, αλλά από την ώρα που πήγε από την πρώτη συνάντηση στον εισαγγελέα και με το υλικό παραμάσχαλα, αποδέιχτηκε ξύπνιος και είναι καβάλα στο άλογο.
Ακόμα και να υποθέσουμε ότι θα του άρεσε να δωροδοκηθεί, τον συγκεκριμένο δεν τον εμπιστέφθηκε και πήγε έξ αρχής στον εισαγγελέα. Μαγκιά του.
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Ο καιμενο μαλλον πληροφορήθηκε χτες τα αποτελέσματα των αναλυσεων του "υλικού" απο το εργαστήριο της αστυνομίας, και ετοιμαζει βαλίτσες
 

ntany223

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.635
Κριτικές
2
Like
19
Πόντοι
16
Δηλαδή τι ήθελες να πει ρε φυστίκι στον εισαγγελέα ο Αποστολόπουλος. Ότι ναι πήγα να τον δωροδοκήσω? ποιός κατηγορόυμενος παραδέχεται την ενοχή του. Έλεος.
 

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240
Κακομοίρης, χαζούλης ή ότι άλλο θες πέστονα, αλλά από την ώρα που πήγε από την πρώτη συνάντηση στον εισαγγελέα και με το υλικό παραμάσχαλα, αποδέιχτηκε ξύπνιος και είναι καβάλα στο άλογο.
Ακόμα και να υποθέσουμε ότι θα του άρεσε να δωροδοκηθεί, τον συγκεκριμένο δεν τον εμπιστέφθηκε και πήγε έξ αρχής στον εισαγγελέα. Μαγκιά του.

Μαγκας θα ηταν αν το εδινε αμονταριστο το "υλικο"... Τα υπολοιπα ειναι παπαριες , του κολλητου του  λιποτακτη. Μαγκια κλανια και κωλο κουβαριστρα λοιπον ολοι τους. Δεν βρηκαν στη μοιρασια γιατι και τα φραγκα ειναι δικα σου και δικα μου ....
 

ntany223

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.635
Κριτικές
2
Like
19
Πόντοι
16
Μαγκας θα ηταν αν το εδινε αμονταριστο το "υλικο"... Τα υπολοιπα ειναι παπαριες , του κολλητου του  λιποτακτη. Μαγκια κλανια και κωλο κουβαριστρα λοιπον ολοι τους. Δεν βρηκαν στη μοιρασια γιατι και τα φραγκα ειναι δικα σου και δικα μου ....

Και πάλι σου εφιστώ την προσοχή ότι πήγε στον εισαγγελέα από την πρώτη συνάντηση. Ήταν γνώστης ο εισαγγελέας της εξέλιξης.
 

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Ο καιμενο μαλλον πληροφορήθηκε χτες τα αποτελέσματα των αναλυσεων του "υλικού" απο το εργαστήριο της αστυνομίας, και ετοιμαζει βαλίτσες
σου γαμω τον κασιδιαρη ναζιστοκλωνε
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
...με παίρνει τηλέφωνο χθες φίλη Ρωσίς και με ρωτάει: τί γίνεται ρε nitros με αυτόν τον Αποστολόπουλο που λενε στις ειδήσεις τι έκανε?
Λέω μαλακίες μην ασχολείσαι ...και γυρνάει και μου κάνει, ρε θυμάσαι ένα μεγάλο που σου είπα ειχα γνωρίσει πριν 3 μήνες στο mamba με την αμαξαρα και με πήγαινε εστιατόρια ,μπουζούκια και με είχε ζαλίσει με τις γνωριμίες που έχει?
Λεω ναι και? Ε αυτός είναι ρε μου κάνει !
Και γιατί τον έκοψες ρε κορόιδο την ρωτάω θα σε χρύσωνε...
Βρε μου λεει μου το παιζε σοβαρός και μπλα μπλας και τον ρώτησα καλά ρε Γιώργο και εσυ μόνος σου πως την βγάζεις δηλάδή μόνο από το mamba?
Να ναι καλά τα κορίτσια μου απάντησε για μια ώρα και έξω από την πόρτα....

Αυτά...για να μην ξεχνιόμαστε ότι γράφουμε σε τσοντοσάιτ
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.761
Like
6.241
Πόντοι
1.406
...με παίρνει τηλέφωνο χθες φίλη Ρωσίς και με ρωτάει: τί γίνεται ρε nitros με αυτόν τον Αποστολόπουλο που λενε στις ειδήσεις τι έκανε?
Λέω μαλακίες μην ασχολείσαι ...και γυρνάει και μου κάνει, ρε θυμάσαι ένα μεγάλο που σου είπα ειχα γνωρίσει πριν 3 μήνες στο mamba με την αμαξαρα και με πήγαινε εστιατόρια ,μπουζούκια και με είχε ζαλίσει με τις γνωριμίες που έχει?
Λεω ναι και? Ε αυτός είναι ρε μου κάνει !
Και γιατί τον έκοψες ρε κορόιδο την ρωτάω θα σε χρύσωνε...
Βρε μου λεει μου το παιζε σοβαρός και μπλα μπλας και τον ρώτησα καλά ρε Γιώργο και εσυ μόνος σου πως την βγάζεις δηλάδή μόνο από το mamba?
Να ναι καλά τα κορίτσια μου απάντησε για μια ώρα και έξω από την πόρτα....

Αυτά...για να μην ξεχνιόμαστε ότι γράφουμε σε τσοντοσάιτ
Στηριζουμε Αποστολοπουλο δηλαδη  :rockon: :rockon: :rockon:
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
σας ταλεγα από χθες ότι αυτός πρέπει να είναι παίκτης του bou  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240
...με παίρνει τηλέφωνο χθες φίλη Ρωσίς και με ρωτάει: τί γίνεται ρε nitros με αυτόν τον Αποστολόπουλο που λενε στις ειδήσεις τι έκανε?
Λέω μαλακίες μην ασχολείσαι ...και γυρνάει και μου κάνει, ρε θυμάσαι ένα μεγάλο που σου είπα ειχα γνωρίσει πριν 3 μήνες στο mamba με την αμαξαρα και με πήγαινε εστιατόρια ,μπουζούκια και με είχε ζαλίσει με τις γνωριμίες που έχει?
Λεω ναι και? Ε αυτός είναι ρε μου κάνει !
Και γιατί τον έκοψες ρε κορόιδο την ρωτάω θα σε χρύσωνε...
Βρε μου λεει μου το παιζε σοβαρός και μπλα μπλας και τον ρώτησα καλά ρε Γιώργο και εσυ μόνος σου πως την βγάζεις δηλάδή μόνο από το mamba?
Να ναι καλά τα κορίτσια μου απάντησε για μια ώρα και έξω από την πόρτα....

Αυτά...για να μην ξεχνιόμαστε ότι γράφουμε σε τσοντοσάιτ

Ωραίος και πραγματικός
 

ntany223

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.635
Κριτικές
2
Like
19
Πόντοι
16
...με παίρνει τηλέφωνο χθες φίλη Ρωσίς και με ρωτάει: τί γίνεται ρε nitros με αυτόν τον Αποστολόπουλο που λενε στις ειδήσεις τι έκανε?
Λέω μαλακίες μην ασχολείσαι ...και γυρνάει και μου κάνει, ρε θυμάσαι ένα μεγάλο που σου είπα ειχα γνωρίσει πριν 3 μήνες στο mamba με την αμαξαρα και με πήγαινε εστιατόρια ,μπουζούκια και με είχε ζαλίσει με τις γνωριμίες που έχει?
Λεω ναι και? Ε αυτός είναι ρε μου κάνει !
Και γιατί τον έκοψες ρε κορόιδο την ρωτάω θα σε χρύσωνε...
Βρε μου λεει μου το παιζε σοβαρός και μπλα μπλας και τον ρώτησα καλά ρε Γιώργο και εσυ μόνος σου πως την βγάζεις δηλάδή μόνο από το mamba?
Να ναι καλά τα κορίτσια μου απάντησε για μια ώρα και έξω από την πόρτα....

Αυτά...για να μην ξεχνιόμαστε ότι γράφουμε σε τσοντοσάιτ

Εν τάξει. Λαμόγιο είναι, όχι πούστης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom