Νέα

Παύλος Χαικάλης Μου έδιναν 2-3 εκατ. για να ψηφίσω Πρόεδρο Δημοκρατίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paraskeuas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Η πλατιά φιλολαική θέλει μυαλό.
H Σακοράφα και ο Κουρουμπλής είναι αυτοί που μας φτάσαν εδώ δηλαδή, αυτό μου λες;
Και για πες μας ρε τρελέ ένα σοσιαλαριστερό καθεστώς... Πραγματικό όμως μην ακούσω κάνα πασοκ και σαλέψω...

Υ.γ όχι δεν ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ αλλά δεν μπορώ να ακούω και μαλακίες.

το ολα τζαμπα φιλολαικη ειναι;

ο κουρουμπλης ψηφισε μνημονιο

τι σου εκανε το πασοκ ;σου εκοψε κανα προνομιο;



 

manasou

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2013
Μηνύματα
783
Like
7
Πόντοι
6
το ολα τζαμπα φιλολαικη ειναι;

ο κουρουμπλης ψηφισε μνημονιο

τι σου εκανε το πασοκ ;σου εκοψε κανα προνομιο;

Ποιός μίλησε για όλα τσάμπα;
Μνημόνιο 1 ψήφισε.
Όχι κατάστρεψε την χώρα δεν έκανε τίποτα άλλο μαζί με την ΝΔ βέβαια μιας και είστε φιλαράκια αχώριστα.

Και για πείτε ρε einsten της πολιτικής και των οικονομικών όλοι όσοι ψηφίζεται τους ήδη κυβερνώντες. Ανεβάζεις φόρους και χώνεις χαράτσια, ταυτόγχρονα ανεβαίνουν και οι τιμές σε όλα, παίρνεις και καινούργια δάνεια. Παραγωγή δεν έχεις, ούτε έχεις επιχειρηματικότητα και βιομηχανία. Παρουσιάζεις και πλεόνασμα ψεύτικο το οποίο για να βγεί κρατάς μέσα στα ταμεία του κράτους χρήμα που θα πάει σε συντάξεις, μισθούς κ.τ.λ... μακροπρόθεσμα λοιπόν χωρίς παραγωγή, χωρίς βιομηχανία, χωρίς εμπόριο, χωρίς γεωργια πως θα φέρεις την ανάπτυξη; Με τον κρίνο; Kαι ΛΕΤΕ ΟΛΟΙ ΚΙΟΛΑΣ και ο άλλος που είναι και δικηγόρος τρομάρα του, ότι ο Αντωνάκης σώζει την χώρα ή μαλάκες είστε ή τυφλοί ή δεν έχετε επαφή με μπακαλίστικα επίπεδα οικονομίας....

Δεν λέω ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα κάνει κάτι καλύτερο προς θεού ίσα ίσα που νομίζω ότι θα συνεχίσει το έργο των προκατόχων αλλά τουλάχιστον δεν έχω και την ψευδαίσθηση ότι σώνεται η χώρα έτσι. Για όνομα του θεού. Τα τωρινά λεφτά που πέρνεις στα χαρίζουν; Δεν θα τα δώσεις πίσω; Πως θα τα δώσεις θα είσαι ιαπωνία μέχρι τότε; ......................................
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Και για πείτε ρε einsten της πολιτικής και των οικονομικών όλοι όσοι ψηφίζεται τους ήδη κυβερνώντες. Ανεβάζεις φόρους και χώνεις χαράτσια, ταυτόγχρονα ανεβαίνουν και οι τιμές σε όλα, παίρνεις και καινούργια δάνεια. Παραγωγή δεν έχεις, ούτε έχεις επιχειρηματικότητα και βιομηχανία. Παρουσιάζεις και πλεόνασμα ψεύτικο το οποίο για να βγεί κρατάς μέσα στα ταμεία του κράτους χρήμα που θα πάει σε συντάξεις, μισθούς κ.τ.λ... μακροπρόθεσμα λοιπόν χωρίς παραγωγή, χωρίς βιομηχανία, χωρίς εμπόριο, χωρίς γεωργια πως θα φέρεις την ανάπτυξη; Με τον κρίνο; Kαι ΛΕΤΕ ΟΛΟΙ ΚΙΟΛΑΣ και ο άλλος που είναι και δικηγόρος τρομάρα του, ότι ο Αντωνάκης σώζει την χώρα ή μαλάκες είστε ή τυφλοί ή δεν έχετε επαφή με μπακαλίστικα επίπεδα οικονομίας....

Δεν λέω ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα κάνει κάτι καλύτερο προς θεού ίσα ίσα που νομίζω ότι θα συνεχίσει το έργο των προκατόχων αλλά τουλάχιστον δεν έχω και την ψευδαίσθηση ότι σώνεται η χώρα έτσι. Για όνομα του θεού. Τα τωρινά λεφτά που πέρνεις στα χαρίζουν; Δεν θα τα δώσεις πίσω; Πως θα τα δώσεις θα είσαι ιαπωνία μέχρι τότε; ......................................

παλι διαπιστωσεις
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
1 Ποιός μίλησε για όλα τσάμπα;

2 Μνημόνιο 1 ψήφισε.

3 Όχι κατάστρεψε την χώρα δεν έκανε τίποτα άλλο μαζί με την ΝΔ βέβαια μιας και είστε φιλαράκια αχώριστα.

1 προγραμμα τσυριζα στην δεθ απο σπιτια μεχρι ρευμα

2 δηλωση παναγουλη

Παναγούλης: Στο Ειδικό Δικαστήριο όσοι ψήφισαν Μνημόνια
ΣΥΡΙΖΑ: "Κόκκινο" σε συνεργασίες με όσους ψήφισαν μνημόνια
Η Αριστερή Πλατφόρμα υπογράμμισε στις διαβουλεύσεις αυτές ότι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν μπορεί να συνεργαστεί με πρόσωπα που είχαν ευθύνη και ρόλο στην εφαρμογή των μνημονιακών πολιτικών στην Ελλάδα και υπό αυτήν την οπτική θα πρέπει να υπάρξει ένα αυστηρό, όσο και σαφές, πλαίσιο σχετικά με τις συνεργασίες, κυρίως σε επίπεδο συγκρότησης ψηφοδελτίων. Ο κ. Τσίπρας και άλλα στελέχη συμφώνησαν με την θέση αυτή.


3  τι παει να πει κατεστρεψε την χωρα; τι παει να πει φιλαρακια με την νδ ; απο ποτε;
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
τι σου εκανε το πασοκ ;σου εκοψε κανα προνομιο;

Οτι και η Νέα Δημοκρατία. Με κατάκλεβε από τότε που ήμουνα παιδί και δεν γούσταρα να παίξω μαζί τους.

Δες τα τωρινά ποσοστά του πασοκ. Τόσοι είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι (άντε και μερικοί αγρότες) που έχει διορίσει
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Οτι και η Νέα Δημοκρατία. Με κατάκλεβε από τότε που ήμουνα παιδί και δεν γούσταρα να παίξω μαζί τους.

Δες τα τωρινά ποσοστά του πασοκ. Τόσοι είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι (άντε και μερικοί αγρότες) που έχει διορίσει

τι σου εκλεβε οσο ησουν παιδι τα lego σου;  :2funny: :2funny:

μπα ξερεις ποσους δημοσιους υπαλληλους διορισε;

 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
μπα ξερεις ποσους δημοσιους υπαλληλους διορισε;

γιατι εδω η καθημερινη το 89 αλλα λεει


tumblr_lzudj5bT2O1qzdx6f.jpg


 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
τι σου εκλεβε οσο ησουν παιδι τα lego σου;  :2funny: :2funny:

μπα ξερεις ποσους δημοσιους υπαλληλους διορισε;

Πρέπει νάσαι ωραίος τύπος. Μόνος σου τα λές, μόνος σου γελάς.

Βεβαίως και ξέρω (μαζί με το ευρύτερο δημόσιο). Εσύ στο ΠΙΚΠΑ είσαι και δεν ξέρεις?
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
  Kαι ΛΕΤΕ ΟΛΟΙ ΚΙΟΛΑΣ και ο άλλος που είναι και δικηγόρος τρομάρα του, ότι ο Αντωνάκης σώζει την χώρα ή μαλάκες είστε ή τυφλοί ή δεν έχετε επαφή με μπακαλίστικα επίπεδα οικονομίας....
Η μεγάλη μαλακία της κυβέρνησης (όχι ότι περιμέναμε τίποτα καλύτερο από άξεστους ελληνες πολιτικούς) είναι ότι δεν βγήκε από την αρχή να ορίσει τί θα πει η έκφραση "σώζεται η χώρα" και ο καθένας το ερμηνεύει κατά το δοκούν.
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Η μεγάλη μαλακία της κυβέρνησης (όχι ότι περιμέναμε τίποτα καλύτερο από άξεστους ελληνες πολιτικούς) είναι ότι δεν βγήκε από την αρχή να ορίσει τί θα πει η έκφραση "σώζεται η χώρα" και ο καθένας το ερμηνεύει κατά το δοκούν.

Μάλλον ο καθένας σώζει την χώρα κατά το δικό του δοκούν (δεν τίθεται θέμα ερμηνείας) και μάλλον σώζει τον εαυτό του (Χριστοφοράκος, Lagarde κλπ) και τη μαλακία, τον εγωισμό και την ματαιοδοξία  που κουβαλάει στο μυαλό του. (Aτιμο software καταστρέφεις και το καλύτερο hardware)

Οι μελλοθάνατοι σε χαιρετούν (κι αυτό δικό μου)
 

manasou

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2013
Μηνύματα
783
Like
7
Πόντοι
6
Η μεγάλη μαλακία της κυβέρνησης (όχι ότι περιμέναμε τίποτα καλύτερο από άξεστους ελληνες πολιτικούς) είναι ότι δεν βγήκε από την αρχή να ορίσει τί θα πει η έκφραση "σώζεται η χώρα" και ο καθένας το ερμηνεύει κατά το δοκούν.

Ναι έπρεπε να βγει πει κάνουμε το χατήρι των τοκογλύφων και των "μεγάλων" δυνάμεων γιατί είμαστε πιόνια.
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Νέες διαστάσεις στην απόπειρα δωροδοκίας που ο ίδιος καταγγέλλει, έδωσε ο Παύλος Χαϊκάλης καθώς αποκαλύπτεται ότι ο ίδος είχε οικονομικές σχέσεις με το Γιώργο Αποστολόπουλο, τον φερόμενο ως μεσάζοντα.

Όπως είπε ο ίδιος σε τηλεοπτική του συνέντευξη στον ΣΚΑΙ, τόνισε ότι είχε δώσει 5.000 ευρώ στον Αποστολόπουλο το Σεπτέμβριο του 2013. Ο κ. Αποστολόπουλος με πλησίασε τότε (σσ βάσει όσων δήλωσαν χθες οι κ.κ. Χαϊκάλης και Καμμένος την περίοδο εκείνη δεν ήταν πλέον σύβουλος του προέδρου των ΑΝΕΛ) με ρώτησε αν είχα χρήματα για να παίξει στο χρηματιστήριο στο εξωτερικό, με προοπτική κέρδους 10%, ανέφερε σήμερα ο βουλευτής των ΑΝΕΛ.

Εξιστορώντας τα γεγονότα, τόνισε: «Του απάντησα ότι είμαι χάλια οικονομικά και μπορώ να δώσω μόνο 5.000 ευρώ, όπως και έκανα. Τον πρώτο και τον δεύτερο μήνα μου έφερε από 500 ευρώ, ως τόκους και όταν τον ρώτησα για το κεφάλαιο, μου είπε ότι μπορώ να το πάρω όποτε θέλω. Στη συνέχεια υπήρξε μία περίεργη καθυστέρηση. Τον περασμένο Ιούλιο του έστειλα μηνύματα ότι χρειάζομαι χρήματα, γιατί έληγε η ρύθμιση που είχα κάνει. Μου είπε ότι θα φροντίσει αυτός την ανανέωση. Στη συνέχεια τον πήρα τηλέφωνο και του ανέφερα ότι με πίεζαν από την τράπεζα να δώσω χρήματα. Τότε μου κατέθεσε 800 ευρώ, μετά από πίεση, ως μέρος του κεφαλαίου γιατί του είπα ότι έχω ανάγκη τα χρήματα και δεν θέλω τους τόκους. Από τα μηνύματα φαίνεται ότι εγώ του έχω δώσει τα χρήματα και περιμένω το κεφάλαιό μου».


Τωρα αυτος ο ανθρωπος ειναι σοβαρος και θελει να τον πάρουμε στα σοβαρα για τις καταγγελιες του!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom