Νέα

Παύλος Χαικάλης Μου έδιναν 2-3 εκατ. για να ψηφίσω Πρόεδρο Δημοκρατίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paraskeuas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Το μόνο που έκανε ήταν να δείξει τον πανικό του.

Θα πέσει με μεγάλο θόρυβο ο πίτσας

κανένας πανικός, έκανε ότι ακριβώς προβλέπεται.

θα απαντήσεις ή θα παίζουμε την κολοκυθιά; (καμία όρεξη)...
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.189
Like
13.263
Πόντοι
2.606
Πολύ καλά έκανε. Όπως και στην περίπτωση του Κασιδιάρη, πρόκειται για προϊόν εγκληματικής ενέργειας και ως τέτοιο πρέπει να αντιμετωπίζεται. Σιγά μη φτάσουμε στο σημείο να λαμβάνει πρωθυπουργός cd με παράνομα μαγνητοφωνημένες συνομιλίες από (κάθε λογής) Χαικάλιδες.

Τελικά δεν μου πες, πιστεύεις Χαικάλη;
ενω κοτζαμ προθυπουργος θα συναντιοταν με γονεις ποινικου να πιουνε ενα γκαφε και να τα πουνε, απειρως σοβαροτερο....
 

Επισκέπτης
κανένας πανικός, έκανε ότι ακριβώς προβλέπεται.

θα απαντήσεις ή θα παίζουμε την κολοκυθιά; (καμία όρεξη)...

Τι να προβλέπεται?Τώρα σας έπιασε ο πόνος για τις υποκλοπές.Πριν 15 μέρες βγήκε από τον Άρειο Πάγο απόφαση που λέει πως προιόντα υποκλοπών τα οποία δείχνουν δωροδοκία ή απόπειρα δωροδοκίας μπορούν νόμιμα να χρησιμοποιηθούν στη στοιχειωθέτηση κατηγοριών.

Τα 3 μου θα πάρει ο πίτσας σας
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Πολύ καλά έκανε. Όπως και στην περίπτωση του Κασιδιάρη, πρόκειται για προϊόν εγκληματικής ενέργειας και ως τέτοιο πρέπει να αντιμετωπίζεται. Σιγά μη φτάσουμε στο σημείο να λαμβάνει πρωθυπουργός cd με παράνομα μαγνητοφωνημένες συνομιλίες από (κάθε λογής) Χαικάλιδες.

Τελικά δεν μου πες, πιστεύεις Χαικάλη;

Δηλαδή ο Σαμαράς είναι στο απυρόβλήτο;

Προσωπικά το Χαϊκάλη τον θεωρώ "ψεκασμένο" αλλά είδα και το βιντεο και το βρίσκω αρκετά σοβαρό.

Ο Αποστολόπουλος έβγαλε ανακοίνωση:
http://[URL unfurl="true"]www.tovima.gr/files/1/2014/12/19/LETTER.jpg[/img[/URL]]
Δε φαντάζει γελοία μετά το βίντεο;
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
ενω κοτζαμ προθυπουργος θα συναντιοταν με γονεις ποινικου να πιουνε ενα γκαφε και να τα πουνε, απειρως σοβαροτερο....

Δεν με βρήκε σύμφωνο αυτή η απόφαση και πολύ κακώς την έκανε. Άλλο το ένα όμως, άλλο το άλλο.
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Τι να προβλέπεται?Τώρα σας έπιασε ο πόνος για τις υποκλοπές.Πριν 15 μέρες βγήκε από τον Άρειο Πάγο απόφαση που λέει πως προιόντα υποκλοπών τα οποία δείχνουν δωροδοκία ή απόπειρα δωροδοκίας μπορούν νόμιμα να χρησιμοποιηθούν στη στοιχειωθέτηση κατηγοριών.

Τα 3 μου θα πάρει ο πίτσας σας

άρα τον πιστεύεις τον Χαικάλη-Λαζόπουλο. Οκ δεκτόν.

λινκ για την συγκεκριμένη απόφαση για του Αρείου Πάγου έχεις;
 

Επισκέπτης
το τραγικο με τους Ελληνες ειναι οτι  βγαινει καποιος και λεει οτι προσπαθησαν  να τον δωροδοκησουν και κανεις δεν τον πιστευει λες και δεν γινονται η δεν γινονταν αυτα ολα αυτα τα χρονια..εδω καποιοι εξακολουθουν να ψηφιζουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ..
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.189
Like
13.263
Πόντοι
2.606
Δεν με βρήκε σύμφωνο αυτή η απόφαση και πολύ κακώς την έκανε. Άλλο το ένα όμως, άλλο το άλλο.
το οτι αρμοδιος ειναι ο εισαγγελεας σιγουρα ετσι ειναι αλλα το θεμα  ειναι οτι εστω κι αν ο χαικαλης ειναι τσιμεντοστοκος δεν παυει να ναι βουλευτης και το θεμα ολο πολυ σοβαρο και οχι μου παν μου ταξανε ,αλλα οπτικοακουστικο  υλικο  ;)
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Το όλο ψέμα ειναι τόσο πρόχειρα κατασκευασμένο, που θα γυρίσει ενάντια σε αυτους που το έστησαν - τσιπρι προσωπικά, και καημένο επισης προσωπικά.
 

Επισκέπτης

Πιστεύω οτι δεν έχει σημασία η αλήθεια αλλά πως η πολιτική που είναι βόθρος είναι αναμενώμενο να έχει τέτοιο πρόσωπο σε χώρες τύπου ελλάντα.

Νομίζω ο χοντρομπαλάς των ΑΝΕΛ τα κατάφερε θεσπέσια κ πως τώρα όλοι μα όλοι οι βουλευτές που θα ψηφίσουν θα είναι απολύτως εγκλωβισμένοι στην λογική του χρηματισμού.

Σας γάμησαν οι του δελφινάριου ρε ψηλέ.Με 10% πίσω σας βλέπω στις εκλογές.
 

Επισκέπτης
Το όλο ψέμα ειναι τόσο πρόχειρα κατασκευασμένο, που θα γυρίσει ενάντια σε αυτους που το έστησαν - τσιπρι προσωπικά, και καημένο επισης προσωπικά.

Έτσι έτσι η ψυχή σας τελευταία θα βγεί μαζί με την ελπίδα.Μετρημένες οι μέρες σας
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Έτσι έτσι η ψυχή σας τελευταία θα βγεί μαζί με την ελπίδα.Μετρημένες οι μέρες σας

Για κάποιο λόγο θεώρησες οτι με ενδιαφέρει η γνώμη σου, με έκανες και γέλασα με αυτά που έγραψες ως "απάντηση" αλλα μην το ξανακανεις γιατι σε εχω γραμμένο στ'αρχίδια μου
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Δηλαδή ο Σαμαράς είναι στο απυρόβλήτο;

Προσωπικά το Χαϊκάλη τον θεωρώ "ψεκασμένο" αλλά είδα και το βιντεο και το βρίσκω αρκετά σοβαρό.

Ο Αποστολόπουλος έβγαλε ανακοίνωση:
http://[URL unfurl="true"]www.tovima.gr/files/1/2014/12/19/LETTER.jpg[/img[/URL]]
Δε φαντάζει γελοία μετά το βίντεο;

[/quote]

τι να σου πω; μου φαίνεται εξωφρενικά γελοίο να έγινε προσπάθεια δωροδόκησης του Χαικάλη (παίζει να είναι και ο πιο ασόβαρος στη βουλή) από σοβαρούς ανθρώπους ειδικά αυτή τη χρονική στιγμή που έχει πεταχτεί ήδη η ίδια λάσπη από ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ. Πόσο μάλλον όταν ηχογραφήθηκε η συνάντηση και δώθηκε στον.... Λαζόπουλο!
[img]http://[URL unfurl="true"]www.makeleio.gr/wp-content/uploads/2014/12/XAIKALIS-LAZOPOULOS1.jpg[/img[/URL]]
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Oι τελευταίες ημέρες της Πομπηίας.

[size=14pt]Οι ανεξάρτητοι βουλευτές Οδυσσέας Βουδούρης και Θεόδωρος Παραστατίδης προχώρησαν σε ανακοίνωση με την οποία αφήνουν βαρύτατες υπόνοιες για τους Γρηγόρη Ψαριανό, Χρήστο Αηδόνη, Σπύρο Λυκούδη και Γιώργο Νταβρή ότι χρηματίστηκαν για να ψηφίσουν πρόεδρο της Δημοκρατίας.

Η ανακοίνωση

«Χωρίς την σκιά του χρηματισμού η εκλογή του Προέδρου της Δημοκρατίας

Η αποκάλυψη της απόπειρας χρηματισμού του κ. Χαϊκάλη, η οποία ήταν σε γνώση της δικαιοσύνης εδώ και 15 μέρες, ρίχνει βαριά σκιά στην εκλογή του προέδρου της Δημοκρατίας. Η σκιά αυτή προφανώς έχει και μια άδικη πλευρά, εφόσον σε καμία περίπτωση δεν συνεπάγεται ότι η υπερψήφιση της κυβερνητικής πρότασης από μη κυβερνητικούς βουλευτές συναρτάται υποχρεωτικά με χρηματισμό.

Ωστόσο, η απόπειρα χρηματισμού, έστω και ενός βουλευτή, έστω και μόνο η σοβαρή πιθανότητα αυτής της απόπειρας, δημιουργεί μια βαριά σκιά, δυστυχώς για όλους τους βουλευτές, που άλλαξαν στάση απέναντι στην κυβέρνηση, από την ψηφοφορία του προϋπολογισμού στην ψηφοφορία για την προεδρία της Δημοκρατίας.

Αδιαμφισβήτητος τρόπος, να αρθεί αυτή η σκιά για τους εν λόγω βουλευτές, είναι η αποχή τους από τις επόμενες ψηφοφορίες.

Εξάλλου, σε κάθε περίπτωση, η εκλογή προέδρου από την παρούσα Βουλή, εκτός από εξαιρετικά απίθανη που ήταν μέχρι σήμερα, καθίσταται πλέον και προβληματική αν ευοδωθεί, εφόσον θα επισκιάζεται από υπόνοιες χρηματισμού. Είναι ιδιαίτερα σημαντικό ο επόμενος πρόεδρος της Δημοκρατίας να είναι απαλλαγμένος από τέτοιες σκιές, χωρίς εκκρεμότητες στη Δικαιοσύνη για το άμεσο επόμενο διάστημα.

Επαναφέρουμε την πρότασή μας, να συμφωνηθεί μεταξύ των πολιτικών δυνάμεων το πρόσωπο του επόμενου προέδρου, που θα εκλέξει η επόμενη Βουλή. Μια τέτοια συνεννόηση, που δεν επιβάλλεται βέβαια από τις θεσμικές διαδικασίες, θα έδινε εν τούτοις ένα θετικό μήνυμα ομαλότητας και εθνικής ωριμότητας, τόσο προς το εξωτερικό, όσο και προς την Ελληνική κοινωνία, που επιθυμεί αλλαγή πορείας με όρους ασφάλειας.

Θεόδωρος Παραστατίδης                                                       Οδυσσέας Βουδούρης

Βουλευτής Κιλκίς                                                                    Βουλευτής Β’ Αθήνα»

Εντονη αντίδραση από τον κ. Σπύρο Λυκούδη που τους αποκάλεσε «άθλια πολιτικά σκουλήκια», ενώ ο Χρ. Αηδόνης δήλωσε στο Βήμα ότι «εάν δεν ανακαλέσουν μέχρι αύριο και δεν ζητήσουν δημοσίως συγγνώμη προσφεύγω στη δικαιοσύνη με μήνυση και αγωγή. Εγώ δεν παίζω, είμαι 35 χρόνια στην πολιτική δεν θα αφήσω να με λεκιάσουν οι γενίτσαροι του ΣΥΡΙΖΑ που δίνουν με αυτόν τον τρόπο διαπιστευτήρια για να εξασφαλίσουν θέση στα ψηφοδέλτιά του»[/size]
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Πιστεύω οτι δεν έχει σημασία η αλήθεια αλλά πως η πολιτική που είναι βόθρος είναι αναμενώμενο να έχει τέτοιο πρόσωπο σε χώρες τύπου ελλάντα.

Νομίζω ο χοντρομπαλάς των ΑΝΕΛ τα κατάφερε θεσπέσια κ πως τώρα όλοι μα όλοι οι βουλευτές που θα ψηφίσουν θα είναι απολύτως εγκλωβισμένοι στην λογική του χρηματισμού.

Σας γάμησαν οι του δελφινάριου ρε ψηλέ.Με 10% πίσω σας βλέπω στις εκλογές.

Οκ ευχαριστώ. Διάβασα μέχρι εκεί και σταμάτησα. Αφού δεν έχει σημασία η αλήθεια δεν έχει σημασία και να συζητάμε.
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
δεν πιστεύω να έχει ξευτιλιστεί ποτέ προθυπουργός ευρωπαικής χώρας τόσο πολύ σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα..  :grin:
ρε τι γελοίους τύπους πάει και βάζει στη βουλή ο κόσμος  :P

και το ακόμα καλύτερο είναι ότι υπάρχει κόσμος που αμφισβητεί τα βίντεο και τον ήχο
για χοντρή παράνοια !!!!
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
τι να σου πω; μου φαίνεται εξωφρενικά γελοίο να έγινε προσπάθεια δωροδόκησης του Χαικάλη (παίζει να είναι και ο πιο ασόβαρος στη βουλή) από σοβαρούς ανθρώπους ειδικά αυτή τη χρονική στιγμή που έχει πεταχτεί ήδη η ίδια λάσπη από ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ. Πόσο μάλλον όταν ηχογραφήθηκε η συνάντηση και δώθηκε στον.... Λαζόπουλο!

Είναι προφανες οτι το ολο ψέμα στήθηκε απο το σιριζα, και οτι εχει υπάρξει συμφωνία με τους κατεστραμένους.
Τόσο τα πρόσωπα, όσο και η σπουδή του αμορφωτου αρχηγου το σιριζι να κανει αμέσως δηλώσεις στηρίζοντας το ψέμα χωρίς να έχει μια ψύχραιμη ματιά των γεγονότων, δείχνει οτι ήταν ενημερος για το όλο σκηνικό - και σίγουρα συμμετείχε και ο ίδιος προσωπικά στο να κλεισει η εμπορική συμφωνια αναμεσα σε τριλιζι και ανεκ.

Ο χακαλαλις ηταν η επιλογή λόγω χαμηλής νοημοσύνης αλλα και "επαγγέλματος"

 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Εντονη αντίδραση από τον κ. Σπύρο Λυκούδη που τους αποκάλεσε «άθλια πολιτικά σκουλήκια», ενώ ο Χρ. Αηδόνης δήλωσε στο Βήμα ότι «εάν δεν ανακαλέσουν μέχρι αύριο και δεν ζητήσουν δημοσίως συγγνώμη προσφεύγω στη δικαιοσύνη με μήνυση και αγωγή. Εγώ δεν παίζω, είμαι 35 χρόνια στην πολιτική δεν θα αφήσω να με λεκιάσουν οι γενίτσαροι του ΣΥΡΙΖΑ που δίνουν με αυτόν τον τρόπο διαπιστευτήρια για να εξασφαλίσουν θέση στα ψηφοδέλτιά του»

:rockon: :rockon: :rockon:

Μόνο έτσι απαντάς σε τέτοια χυδαία πολιτικά σκουλήκια! Αν είναι δυνατόν να πετάνε λάσπη και όποιον πάρει ο χάρος! Η αλητεία ορισμένων δεν έχει προηγούμενο.

Ρε μην ανησυχείτε, αύριο μεθαύριο εσείς θα είστε κυβέρνηση. Μαζί με κάτι ψεκασμένους θα 'σώσετε' τη χώρα (καλού κακού πάρτε και καμιά κρυφή κάμερα μαζί σας).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom