Νέα

Πασοκισμός μια περίεργη ιδεολογία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nik6367
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 207
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τιποτε καινουργιο αυτα τα εχουμε ακουσει πολλες φορες αλλα δεν βγαινει

η έπαρση κάνει μεγάλο κακό.....
ειδικά όταν συνοδεύεται με ληστείες και ψέμματα.
γιατί μετά ξεφεύγει η κατάσταση και αρχίζουν οι μάπες και το κυνήγι.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Τελικά κλείσανε στο πότε θα γίνει η επανάσταση;
Να βάλω το χρονόμετρο να μετράει αντίστροφα;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τελικά κλείσανε στο πότε θα γίνει η επανάσταση;
Να βάλω το χρονόμετρο να μετράει αντίστροφα;

25η μαρτίου, ή 15η Αυγούστου για να συμμετέχει και η εκκλησία όπως το 21.......
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
25η μαρτίου, ή 15η Αυγούστου για να συμμετέχει και η εκκλησία όπως το 21.......

Δεν ξέρω, οι τελευταίες σελίδες μου προκαλούν απίστευτη θυμηδία.

Για πολλοστή φορά βλέπουμε το ίδιο έργο: το κέντρο πάει γαμώντας την αριστερά και αυτή τα βάζει με την... κακή δεκσά.
Σε αυτή την βερσιόν μάλιστα, έγινε μάγκας μέχρι και ο γκαντέμης.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν ξέρω, οι τελευταίες σελίδες μου προκαλούν απίστευτη θυμηδία.

Για πολλοστή φορά βλέπουμε το ίδιο έργο: το κέντρο πάει γαμώντας την αριστερά και αυτή τα βάζει με την... κακή δεκσά.
Σε αυτή την βερσιόν μάλιστα, έγινε μάγκας μέχρι και ο γκαντέμης.

η ιστορία θα τους πάει γαμιώντας όλους στο τέλος.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66

Άρα μαλακία δεν είναι να επαναλαμβάνεις το χιλιοπαιγμένο "ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει δεκσιά" όταν το gap σε πάει πίπα - κώλο;
Εκτός και αν είσαι σαν τον κυνηγό που δεν πήγαινε στο δάσος μόνο για κυνήγι... (όπως έλεγε και το ανέκδοτο).
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
η έπαρση κάνει μεγάλο κακό.....
ειδικά όταν συνοδεύεται με ληστείες και ψέμματα.
γιατί μετά ξεφεύγει η κατάσταση και αρχίζουν οι μάπες και το κυνήγι.

και το κλαμα το πολυ χαλαει τα  ματακια
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Άρα μαλακία δεν είναι να επαναλαμβάνεις το χιλιοπαιγμένο "ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει δεκσιά" όταν το gap σε πάει πίπα - κώλο;
Εκτός και αν είσαι σαν τον κυνηγό που δεν πήγαινε στο δάσος μόνο για κυνήγι... (όπως έλεγε και το ανέκδοτο).

εγώ απλά καταγράφω την πραγματικότητα. ενθεν κακείθεν
το πασοκόσκυλο μου λεει ότι κλαίω όταν εχω λύσει πρακτικά τα θέματά μου επιβίωσης.
και μάλιστα σε ποιόν τα λεει;
σε αυτόν που ανήκει στο 44% που τον ανέβασε και τώρα θέλει να του γαμήσει τα ράμματα.
όχι γι αυτα που του κάνουν γιατί θα του κλασουν μια μάντρα αρχίδια εκεί που είναι αλλά για την κοροιδία, το ψέμα και την έπαρση.
κάνε λοιπόν τις αναγωγές σου τι θέλουν να του κάνουν το υπόλοιπο 66% που δεν τον ψήφισε και που τους πηγαίνει πίπα κώλο......
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
η ΠΑΣΟΚική κακία ξεβρακώνεται

«Πρόσφατα ανακοινώθηκαν τα οικονομικά αποτελέσματα της Εθνικής για το 2010. Τελικά, τα κέρδη του Ομίλου –παρά τις σημαντικές ζημίες της μητρικής– οφείλονται σχεδόν αποκλειστικά στην επίδοση της FINANSBANK. Αξιοσημείωτο γεγονός εν προκειμένω είναι η σιωπή της σημερινής διοίκησης (για να μην πω η μικροψυχία της), η οποία δεν εθεώρησε χρήσιμη (για την ενημέρωση ει μη τι άλλο) μια αναφορά στο πρόσωπο του κ. Αράπογλου. Θυμίζω ότι ο τέως διοικητής της τραπέζης, μέσα σε ακραία εχθρικό περιβάλλον (λαϊκή Δεξιά, βαθύ και ρηχό ΠΑΣΟΚ) πήρε τότε τη ζωτικής σημασίας πρωτοβουλία για την αγορά της τουρκικής τραπέζης. Πολιτικά απολιθώματα, όπως η Βάσω Παπανδρέου και ο Χρήστος Πρωτόπαπας απειλούσαν τότε με ποινική δίωξη τον κ. Αράπογλου και, με την πρόθεση να τον ταπεινώσουν, τον έσερναν προς απολογίαν στην αρμόδια επιτροπή της Βουλής».
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
εγώ απλά καταγράφω την πραγματικότητα. ενθεν κακείθεν
το πασοκόσκυλο μου λεει ότι κλαίω όταν εχω λύσει πρακτικά τα θέματά μου επιβίωσης.
και μάλιστα σε ποιόν τα λεει;
σε αυτόν που ανήκει στο 44% που τον ανέβασε και τώρα θέλει να του γαμήσει τα ράμματα.
όχι γι αυτα που του κάνουν γιατί θα του κλασουν μια μάντρα αρχίδια εκεί που είναι αλλά για την κοροιδία, το ψέμα και την έπαρση.
κάνε λοιπόν τις αναγωγές σου τι θέλουν να του κάνουν το υπόλοιπο 66% που δεν τον ψήφισε και που τους πηγαίνει πίπα κώλο......

Κύττα, στο υπόλοιπο 56 είμαι και εγώ.

Απλά, αφενός ξέρω τι είναι το μπαστόκ και είχα λάβει τα μέτρα μου.
Αφετέρου, βαριέμαι απίστευτα λεονταρισμούς μειοψηφιών.
Το μπαστόκ δύσκολα θα πέσει, γιατί ελέγχει τα πάντα.

Και που είσαι; Στις επόμενες εκλογές, εγώ δεν πρόκειται να ψηφίσω μπαστόκ, όπως δεν έκανα και ποτέ.
Κύττα μήπως εσύ που χτυπιέσαι εδώ μέσα, τους το στάξεις το ψηφουλάκι στην ζούλα.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
εγώ απλά καταγράφω την πραγματικότητα. ενθεν κακείθεν
το πασοκόσκυλο μου λεει ότι κλαίω όταν εχω λύσει πρακτικά τα θέματά μου επιβίωσης.
και μάλιστα σε ποιόν τα λεει;
σε αυτόν που ανήκει στο 44% που τον ανέβασε και τώρα θέλει να του γαμήσει τα ράμματα.
όχι γι αυτα που του κάνουν γιατί θα του κλασουν μια μάντρα αρχίδια εκεί που είναι αλλά για την κοροιδία, το ψέμα και την έπαρση.
κάνε λοιπόν τις αναγωγές σου τι θέλουν να του κάνουν το υπόλοιπο 66% που δεν τον ψήφισε και που τους πηγαίνει πίπα κώλο......

44+66=110
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom