Νέα

Πανούργες θείες, γυναίκες και πεθερές!

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Vienezos1_

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2022
Μηνύματα
315
Like
285
Πόντοι
21
πως θα εξηγούσατε -περιγράφατε- ψυχολογούσατε ,γαμπρό που έχει την πεθερά του σαν μάνα του? Γαμπρός που κάνει όλα τα χατήρια της πεθεράς του κλπ (πληροφοριακά δεν παίζει κάτι σεξουαλικό κλπ η γυναίκα είναι 67 ετών)...
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.031
Πόντοι
3.936
πως θα εξηγούσατε -περιγράφατε- ψυχολογούσατε ,γαμπρό που έχει την πεθερά του σαν μάνα του? Γαμπρός που κάνει όλα τα χατήρια της πεθεράς του κλπ (πληροφοριακά δεν παίζει κάτι σεξουαλικό κλπ η γυναίκα είναι 67 ετών)...

1. Είναι μέλος μας κ έχει διαβάσει αυτό το θέμα
2. Έχει τους φίλους του κοντά κ τους εχθρούς τους πιο κοντά
3. Η πεθερά έχει περιουσία
4. Γεροντολάγνος κι ετς
 
Εγγρ.
29 Νοε 2021
Μηνύματα
77
Like
549
Πόντοι
80
Δεκαετία 90'.

35αρα γειτόνισσα στα ΝΠ μένει χήρα με δύο μικρά παιδιά....Πάντα πίστη στον έγγαμο βίο της, νοικοκυρά και γενικά μετρήσιμο μουνι....Καστανα μαλλιά & μάτια, βυζί τριάρι και κωλαρακι κόλαση.... Αμέσως κατάλαβε ότι για να τα φέρει βόλτα θα πρέπει να ξεσκίσει στη δουλειά(δεν ήξερε βέβαια ότι δε θα ήταν μόνο στη δουλειά) Ξεκινάει και κάνει δουλειές του ποδαριού ή με μικρές συμβάσεις..Φυσικά όποιος μεσολαβούσε να τη "βοηθήσει" που ήξερε την ιστορία της, σκόπευε να την πηδηξει και μόνο....Ενα χρόνο μετά το θάνατο του μακαρίτη καταλαβαίνει ποσό σκληρή είναι η ζωή και αποφασίζει να αποκατασταθει για το καλό των παιδιων...Μπλέκει με έναν 55αρη διευθυντή μεγάλης κατασκευαστικής. Εργένη και πολύ περπατημένο...Αρχίσανε τα δώρα,οι έξοδοι σε ακριβά εστιατόρια και η μαντάμ νομίζει ότι βρήκε επιτέλους τον άρχοντα των παραμυθιών ή το μαλακά που θα τη συντηρεί. Αποφασίζει να του δωθεί και ερωτικός...Ο τύπος μεγάλη μαφία την πάει σιγά σιγά στην αρχή.Φευγουνε κρουαζιέρα το καλοκαίρι όταν τα παιδιά είναι κατασκήνωση....όπου και τη ξεκωλιάζει στο πούτσο....Επιστρέφουν και ο τύπος συνεχίζει να την πηγαίνει πιπα-κωλο σε ολα και εκείνη να το βουλώνει γιατί προβλέπει σε γάμο....Όταν πια εξαρτιόταν μόνο από αυτόν αρχίζει να καλεί φίλους του στο σπίτι της όταν τα παιδιά κοιμόντουσαν και να τη παρτουζαρουν όλοι μαζί...Μουγκα η κυρία.....Μετά από κανά δυο χρόνια και αφού η κωλοτρυπίδα της είχε γίνει σαν το τούνελ του μετρό που μόλις ξεκινούσε να κατασκευαστει...κατάφερε να της φάει και το σπίτι και να την έχει να καθαρίζει σκάλες στα γραφεία του με αντάλλαγμα να μένει στο σπίτι με τα παιδιά και να της πληρώνει φαι και ρευμα.Το εκανε μόνο για τα παιδιά όπως της ελεγε. Φυσικά οι παρτούζες δεν σταματησανε και τρεις-τέσσερις φορές τη βδομάδα το κωλαρακι της αναστέναζε. Επειδή μέναμε μεσοτοιχία, όταν τη σκίζανε και είχε ησυχία ακουγόταν τα βογκητα της, οι ομιλίες και τα γέλια από τους γαμιάδες. Μετά από λίγο καιρό και αφού μεγάλωσαν τα παιδιά μετακόμισε σε άλλη πολύ όπου ξαναπαντρεύτηκε κάποιον φουκαρά.

Μια μέρα έρχεται κλαμένος ένας εξαθλιωμένος χωρικός στον Ναστραντίν*.
-Χότζα μ΄, έχω μεγάλο πρόβλημα. Ζούμε εγώ η γυναίκα μου και 5 παιδιά σε ένα δωμάτιο τόσο δα. Τι να κάνω;
Ο Ναστραντίν μετράει τον άθλιο με βαθύ βλέμμα και στρίβει μύστακα.
-Σκύλο έχεις;
-Ναι.
-Πού τον έχεις;
-Έξω στο βαρέλι.
-Πάρτονε κι αυτόν μέσα στο δωμάτιο να ζει μαζί σας.
-Μα Χότζα μ΄ εμείς δε χωράμε πού θα μπει κι ο σκύλος;
-Εγώ αυτό σού λέω, αν θες κάνε το κι έλα σε μια βδομάδα. Αν δεν κάνεις αυτό που σού λέω, μη ξανάρθεις σε μένα.
Φεύγει ο τύπος σε μαύρη συλλογή.

Σε μια βδομάδα να ΄τονε πάλι.
-Χότζα μ΄ δεν αντέχουμε με το σκύλο… δε μπορούμε να κοιμηθούμε κλπ. κλπ.
-Άλλα ζώα έχεις;
-Έχουμε μια κατσίκα…
-Ωραία βάλε και τη κατσίκα μέσα στο δωμάτιο.
-Μα χότζα μ΄…!
-Κάνε αυτό που σού λέω κι αν το κάνεις έλα σε μια βδομάδα.

Σε μια βδομάδα να ΄τονε πάλι σε μαύρο χάλι!
-Χότζα μ΄ θα τρελαθούμε δε μπορούμε άλλο!
-Γάιδαρο έχεις;
-Έχω.
-Βάλτονε μέσα κι αυτόν.
-Χότζα μ΄ λυπήσου μας!
-Αν θες να κάνεις αυτό που σου λέω να ξανάρθεις σε μια βδομάδα, αν δεν το κάνεις μη ξανάρθεις.

Σε μια βδομάδα να ΄τονε πάλι.
-Κότες έχεις;
-Έχω.
-Μέσα και οι κότες.
-Χότζα μ΄ δεν μπορούμε δε γίνεται αυτό!!!
-Κάνε ότι σου λέω και ξαναέλα σε μια βδομάδα.

Σε μια βδομάδα να ΄τονε πάλι σε κατάσταση παράκρουσης και απελπισίας…
-Χότζα μ΄ τι να κάνω τώρα;
-Τώρα βγάλε όλα τα ζωντανά έξω. Ο σκύλος στο βαρέλι, ο γάιδαρος στο παχνί, οι κατσίκες στο στάβλο, οι κότες στο κοτέτσι. Και σε μια βδομάδα ξαναέλα.


Σε μια βδομάδα έρχονται ο χωρικός με τη γυναίκα του περιχαρείς:
-Χότζα πολυχρονεμένε ο Αλλάχ να σε έχει καλά! Τώρα είμαστε μια χαρά!
Δε ξέρω τι θες να πεις φίλος ...Παντός η παραπάνω περίπτωση είναι πέρα για πέρα αληθινή....
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.031
Πόντοι
3.936
Δεκαετία 90'.

35αρα γειτόνισσα στα ΝΠ μένει χήρα με δύο μικρά παιδιά....Πάντα πίστη στον έγγαμο βίο της, νοικοκυρά και γενικά μετρήσιμο μουνι....Καστανα μαλλιά & μάτια, βυζί τριάρι και κωλαρακι κόλαση.... Αμέσως κατάλαβε ότι για να τα φέρει βόλτα θα πρέπει να ξεσκίσει στη δουλειά(δεν ήξερε βέβαια ότι δε θα ήταν μόνο στη δουλειά) Ξεκινάει και κάνει δουλειές του ποδαριού ή με μικρές συμβάσεις..Φυσικά όποιος μεσολαβούσε να τη "βοηθήσει" που ήξερε την ιστορία της, σκόπευε να την πηδηξει και μόνο....Ενα χρόνο μετά το θάνατο του μακαρίτη καταλαβαίνει ποσό σκληρή είναι η ζωή και αποφασίζει να αποκατασταθει για το καλό των παιδιων...Μπλέκει με έναν 55αρη διευθυντή μεγάλης κατασκευαστικής. Εργένη και πολύ περπατημένο...Αρχίσανε τα δώρα,οι έξοδοι σε ακριβά εστιατόρια και η μαντάμ νομίζει ότι βρήκε επιτέλους τον άρχοντα των παραμυθιών ή το μαλακά που θα τη συντηρεί. Αποφασίζει να του δωθεί και ερωτικός...Ο τύπος μεγάλη μαφία την πάει σιγά σιγά στην αρχή.Φευγουνε κρουαζιέρα το καλοκαίρι όταν τα παιδιά είναι κατασκήνωση....όπου και τη ξεκωλιάζει στο πούτσο....Επιστρέφουν και ο τύπος συνεχίζει να την πηγαίνει πιπα-κωλο σε ολα και εκείνη να το βουλώνει γιατί προβλέπει σε γάμο....Όταν πια εξαρτιόταν μόνο από αυτόν αρχίζει να καλεί φίλους του στο σπίτι της όταν τα παιδιά κοιμόντουσαν και να τη παρτουζαρουν όλοι μαζί...Μουγκα η κυρία.....Μετά από κανά δυο χρόνια και αφού η κωλοτρυπίδα της είχε γίνει σαν το τούνελ του μετρό που μόλις ξεκινούσε να κατασκευαστει...κατάφερε να της φάει και το σπίτι και να την έχει να καθαρίζει σκάλες στα γραφεία του με αντάλλαγμα να μένει στο σπίτι με τα παιδιά και να της πληρώνει φαι και ρευμα.Το εκανε μόνο για τα παιδιά όπως της ελεγε. Φυσικά οι παρτούζες δεν σταματησανε και τρεις-τέσσερις φορές τη βδομάδα το κωλαρακι της αναστέναζε. Επειδή μέναμε μεσοτοιχία, όταν τη σκίζανε και είχε ησυχία ακουγόταν τα βογκητα της, οι ομιλίες και τα γέλια από τους γαμιάδες. Μετά από λίγο καιρό και αφού μεγάλωσαν τα παιδιά μετακόμισε σε άλλη πολύ όπου ξαναπαντρεύτηκε κάποιον φουκαρά.

Αυτη είναι τραγική ιστορία.

Είναι μάγκας ο επιχειρηματίας που ξεφτίλισε μια μάνα δίπλα στο δωμάτιο που κοιμόντουσαν τα παιδιά της;
 
Εγγρ.
29 Νοε 2021
Μηνύματα
77
Like
549
Πόντοι
80
Αυτη είναι τραγική ιστορία.

Είναι μάγκας ο επιχειρηματίας που ξεφτίλισε μια μάνα δίπλα στο δωμάτιο που κοιμόντουσαν τα παιδιά της;
Φυσικά και είναι τραγική ιστορία..Και φυσικά ήταν μεγαλος μαλάκας ο τύπος όμως και αυτή δεν είχε τσίπα πάνω της. Η ιδέα που είχε για τον εαυτό της από ένα σημείο και μετά ήταν τέτοια που δε λογάριαζε τίποτα....
 

Vienezos1_

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2022
Μηνύματα
315
Like
285
Πόντοι
21
1. Είναι μέλος μας κ έχει διαβάσει αυτό το θέμα
2. Έχει τους φίλους του κοντά κ τους εχθρούς τους πιο κοντά
3. Η πεθερά έχει περιουσία
4. Γεροντολάγνος κι ετς
συνήθως όταν ακούτε τη λέξη πεθερά δεν σας έρχεται κάτι αρνητικό ?
 

veneto

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
517
Κριτικές
78
Like
1.337
Πόντοι
6.195
πως θα εξηγούσατε -περιγράφατε- ψυχολογούσατε ,γαμπρό που έχει την πεθερά του σαν μάνα του? Γαμπρός που κάνει όλα τα χατήρια της πεθεράς του κλπ (πληροφοριακά δεν παίζει κάτι σεξουαλικό κλπ η γυναίκα είναι 67 ετών)...
Και εγώ έτσι αισθάνομαι για την πεθερά μου. Είναι μιά υπέροχη γυναίκα σαν χαρακτήρας.
Ευγενική , διακριτική κι όσο μπορεί μακριά από την οικογένεια ενώ συγχρόνως βοηθάει όποτε μπορεί.
αλλά και από την μεριά μου η συμπεριφορά είναι άψογη.
Δεν είναι όλες σκύλες.
 

Vienezos1_

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2022
Μηνύματα
315
Like
285
Πόντοι
21
Και εγώ έτσι αισθάνομαι για την πεθερά μου. Είναι μιά υπέροχη γυναίκα σαν χαρακτήρας.
Ευγενική , διακριτική κι όσο μπορεί μακριά από την οικογένεια ενώ συγχρόνως βοηθάει όποτε μπορεί.
αλλά και από την μεριά μου η συμπεριφορά είναι άψογη.
Δεν είναι όλες σκύλες.
δεν το έχεις ψάξει καθολου για κάποιο Βραβείο κλπ? Δεν είναι φυσιολογικό με τίποτε...λίγο σε άρρωστο μου κάνει..με όλο το θάρρος..Με δεδομένο ότι μπορεί να είναι καλές γυναίκες οι πεθερές....Κάτι δεν πάει καλά...
 

veneto

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
517
Κριτικές
78
Like
1.337
Πόντοι
6.195
δεν το έχεις ψάξει καθολου για κάποιο Βραβείο κλπ? Δεν είναι φυσιολογικό με τίποτε...λίγο σε άρρωστο μου κάνει..με όλο το θάρρος..Με δεδομένο ότι μπορεί να είναι καλές γυναίκες οι πεθερές....Κάτι δεν πάει καλά...
Επειδή είναι ο δεύτερος γάμος, ξέρω καλά τι λέω. Σε αντίθεση με την πρώτη που σε μεγάλο βαθμό ήταν η αιτία που χώρισα.
Μπορώ να σου πώ ότι πιό πολλά καλά λόγια έχω ακούσει από την πεθερά παρά από την μάνα.
Βέβαια και η δικιά μου συμπεριφορά είναι αντίστοιχη και γίνομαι θυσία για πάρτη της (και αυτή ανάλογα σε μένα)
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.722
Like
11.157
Πόντοι
3.556
Και εγώ έτσι αισθάνομαι για την πεθερά μου. Είναι μιά υπέροχη γυναίκα σαν χαρακτήρας.
Ευγενική , διακριτική κι όσο μπορεί μακριά από την οικογένεια ενώ συγχρόνως βοηθάει όποτε μπορεί.
αλλά και από την μεριά μου η συμπεριφορά είναι άψογη.
Δεν είναι όλες σκύλες.

Και εγώ έτσι αισθάνομαι για την πεθερά μου. Είναι μιά υπέροχη γυναίκα σαν χαρακτήρας.
Ευγενική , διακριτική κι όσο μπορεί μακριά από την οικογένεια ενώ συγχρόνως βοηθάει όποτε μπορεί.
αλλά και από την μεριά μου η συμπεριφορά είναι άψογη.
Δεν είναι όλες σκύλες.
Μπράβο τύπε είσαι πολύ τυχερός αλλά να κρατάς πισινή συνήθως στην αρχή είναι όλα καλά αλλά μετά αρχίζουν να μεταμορφώνονται,εγώ έχω κόψει σχέσεις με τη πεθερά μου αρκετά χρόνια αλλά θα επιθυμούσα να τής παταγα το κεφάλι με μια γερμανική μπότα και να την ακούω να βελαζει σαν πρόβατο.
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.031
Πόντοι
3.936
Επειδή είναι ο δεύτερος γάμος, ξέρω καλά τι λέω. Σε αντίθεση με την πρώτη που σε μεγάλο βαθμό ήταν η αιτία που χώρισα.
Μπορώ να σου πώ ότι πιό πολλά καλά λόγια έχω ακούσει από την πεθερά παρά από την μάνα.
Βέβαια και η δικιά μου συμπεριφορά είναι αντίστοιχη και γίνομαι θυσία για πάρτη της (και αυτή ανάλογα σε μένα)

Εάν κάνεις κέφι πες μας για την 1η πεθερά.

Πως κατάφερε να σας χωρίσει;



Κ πάλι θυμήθηκα μια ιστορία που η πεθερά έδειχνε καλή γυναικούλα αλλά όταν δεν ήσουν μπροστά σε έθαβε κανονικά.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.204
Like
72.360
Πόντοι
12.756
Εάν κάνεις κέφι πες μας για την 1η πεθερά.

Πως κατάφερε να σας χωρίσει;



Κ πάλι θυμήθηκα μια ιστορία που η πεθερά έδειχνε καλή γυναικούλα αλλά όταν δεν ήσουν μπροστά σε έθαβε κανονικά.
Γιατί δεν κοιμάσαι ;
 

Tyohoon28

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
19
Like
157
Πόντοι
0
πως θα εξηγούσατε -περιγράφατε- ψυχολογούσατε ,γαμπρό που έχει την πεθερά του σαν μάνα του? Γαμπρός που κάνει όλα τα χατήρια της πεθεράς του κλπ (πληροφοριακά δεν παίζει κάτι σεξουαλικό κλπ η γυναίκα είναι 67 ετών)...
Μεγάλη πιθανότητα να έχει κάνει ή κάνει μαλακιες στην γυναίκα του...και θέλει να έχει σύμμαχο την μάνα της για να τον υποστηρίξει όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή. ( Έχω φίλο που το έκανε αυτό και τον έσωσε από χωρισμό)
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.031
Πόντοι
3.936
Μεγάλη πιθανότητα να έχει κάνει ή κάνει μαλακιες στην γυναίκα του...και θέλει να έχει σύμμαχο την μάνα της για να τον υποστηρίξει όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή. ( Έχω φίλο που το έκανε αυτό και τον έσωσε από χωρισμό)

Έξυπνος.


@Vienezos1_
Εάν μένει σε σπίτι της πεθεράς ή εάν είναι πραγματικά καλή γυναίκα καλά κάνει.

Έχω γνωστό που κ σπίτι έδωσαν στη γυναίκα του κ καλοί άνθρωποι δείχνουν οι δικοί της.

Γιατί να μην της κάνει τα χατήρια;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom