Νέα

Οι γυναίκες λένε ότι το 80% των ανδρών είναι «κάτω του μετρίου»

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Θά έχεις τούς λόγους σου γιά νά διαφωνείς έτσι δέν είναι ?
Παροτρύνεις στά "Φυσιολογικά άτομα" νά περιμένουν από apps...νά βγάλουν γκόμενα ?
Η νά κάνουν οποιαδήποτε ερωτική γνωριμία ?
Εγώ κρίνω από μένα.Που ούτε άσχημος είμαι ούτε άχρηστος.Και έξω μια χαρά μπάλα παίζω.Εγω δε παροτρύνω κανέναν απλά ο κόσμος έχει αλλάξει.Καλως η κακώς οι γκόμενες βγαίνουν και από apps.Mια μαλακια και μισή? Ναι....βγαίνουν γκόμενες? Ναι....Ε αυτό με νοιάζει.Θα τις παντρευτώ? Οχι
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.161
Like
3.711
Πόντοι
1.706
Εγώ κρίνω από μένα.Που ούτε άσχημος είμαι ούτε άχρηστος.Και έξω μια χαρά μπάλα παίζω.Εγω δε παροτρύνω κανέναν απλά ο κόσμος έχει αλλάξει.Καλως η κακώς οι γκόμενες βγαίνουν και από apps.Mια μαλακια και μισή? Ναι....βγαίνουν γκόμενες? Ναι....Ε αυτό με νοιάζει.Θα τις παντρευτώ? Οχι
Εχεις βγάλει γκόμενες εσύ από apps ?
Τί εμφάνισης ήταν 3άρια 3.5άρια, παραπάνω ?
Γάμησες αυτές τίς...άθλιες γκόμενες ?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Εχεις βγάλει γκόμενες εσύ από apps ?
Τί εμφάνισης ήταν 3άρια 3.5άρια, παραπάνω ?
Γάμησες αυτές τίς...άθλιες γκόμενες ?
Άθλιες στα μυαλά ναι...να σου πω για παραπέρα δεν έχει ούτε νόημα..αλλά και δε με νοιάζει να πείσω και κάποιον εδώ μέσα στα παπάρια μου στη τελική.Με το συμπαθειο
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
383
Like
823
Πόντοι
81
Θά έχεις τούς λόγους σου γιά νά διαφωνείς έτσι δέν είναι ?
Παροτρύνεις στά "Φυσιολογικά άτομα" νά περιμένουν από apps...νά βγάλουν γκόμενα ?
Η νά κάνουν οποιαδήποτε ερωτική γνωριμία ?
Φιλε οι ¨οποιαδηποτε ερωτικες γνωριμιες" που γινονται ? Βοηθα λιγο γιατι εγω εκτος μπουρδελου μονο κατι μπαζα βρισκω να γαμησω.
 
Εγγρ.
12 Μαΐ 2022
Μηνύματα
332
Like
923
Πόντοι
81
νομιζω οτι οι γυναικες εχουν ερωτευθει τους εαυτους τους(και ολοι τους βρωμανε) και απο την αλλη οι αντρες εχουμε χασει λιγο την μπαλα γενικοτερα
η μοναξια παει φουλ και στα δυο φυλλα και αν κανεις βρει καποιον για καυλαντα αργα 'η γρηγορα βγαζει ολα του τα κομπλεξ (αρσενικοι και θυλικοι)
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.940
Κριτικές
3
Like
1.671
Πόντοι
216
Εχεις βγάλει γκόμενες εσύ από apps ?
Τί εμφάνισης ήταν 3άρια 3.5άρια, παραπάνω ?
Γάμησες αυτές τίς...άθλιες γκόμενες ?
Αν και καθολικός σε αυτά που λες, έχεις απόλυτο και καθαρό δίκιο.
Είτε μας αρέσει, είτε όχι, έτσι ακριβώς είναι.

Άπό πλευράς μου, θα σου επιβεβαιώσω το γεγονός πως όντως θα βγάλεις 'γκόμενα' μέσα από αυτά. (βάσει της δικής μου εμπειρίας κάποια χρόνια πριν).
Το θέμα είναι πως 9 στις 10 θα είναι ναυάγια και περισσεύματα (ειδικά εάν είναι όμορφη η άλλη), και ο χρόνος που θα χεις αναλώσει δεν θα αξίζει με την καμμία. Με την καμμία όμως!

Φαντάσου έχει τύχει χύμα στο κύμα να χουμε δώσει ραντεβού με τύπισσα να πιούμε μια μπύρα και απλά να γαμηθούμε μετά σε χοτέλ. Χωρίς ψηστήρια κλπ! Είχε μια φωτό πλάτη με μαγιώ, έδειχνε ναχει ωραίο σώμα κιόλας, σκέφτηκα μήπως της έλειπε καμμιά μύτη πχ.
Όταν συναντηθήκαμε..........αδιανόητο πόσο΄άσχημη μου φάνηκε. Της είπα όσο πιο ευγενικά μπορούσα πως δεν ήθελα. Με κοίταξε και με ρώτησε 'ούτε να πιούμε μια μπύρα? θα στην κεράσω εγώ'.......Έφυγα νιώθωντας τόση λύπη για την κατάντια (και την δική μου και τη δική της).
Χώρια που κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις να κάνεις με άτομα κακής πάστας γενικά, θα δεις ψυχοπαθητικές προσωπικότητες, κινούμενα τραύματα, πειραγμένες.....
Και μιλάμε για αυτές με τις οποίες θα βγεις! Όχι για αυτές που θα έχεις μιλήσει γενικά και θα χεις ξεματσάρει στο 10λεπτο!
Και το πιο τρομακτικό είναι εάν πετύχαινες καμμία φαινομενικά νορμαλ: εκεί κι αν ΕΤΡΕΜΕΣ από που θα σου ρθει!
Συνεπώς, μιλάμε για μια μέση αθλιότητα όπως είπες!

Προσωπικά εμένα μου προκάλεσε κατάθλιψη και τρομερή μιζέρια όλο αυτό, παρόλο που 'εφαγα' αρκετά κομμάτια, είχε και ένα λαογραφικό ενδιαφέρον να γνωρίζεις ό,τι νάναι γυναίκες από κουκουρούκου περιοχες και φάσεις, να βλέπεις νοοτροπίες κλπ., αλλά δε δουλεύουμε για το National Geographic.

Είδα και άκουσα πράγματα που δεν θα έβλεπα πουθενά. Όσο αυτά παραμένουν ΑΥΣΤΗΡΑ στην κατηγορία 'τουριστικές εμπειρίες' είσαι οκ, ανόμως το αφήσεις να ξεφύγει το πράγμα, πάει, τελείωσες. Δε θέλει και πολύ εν τω μεταξύ.....
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.161
Like
3.711
Πόντοι
1.706
Άθλιες στα μυαλά ναι...να σου πω για παραπέρα δεν έχει ούτε νόημα..αλλά και δε με νοιάζει να πείσω και κάποιον εδώ μέσα στα παπάρια μου στη τελική.Με το συμπαθειο
Γκόμενα πάνω από τόν μέσο όρο -5άρι δηλαδή- δέν έχει κανένα ουσιαστικό λόγο νά γαμηθεί από app!!
Η απάντηση είναι προφανής, διότι υπάρχουν δεκάδες-εκατοντάδες αγάμητοι άνδρες πού τήν διεκδικούν γιά ερωτική επαφή!!
Αρα οι γκόμενες -Οσες είναι καλά στά μυαλά τους- στά Dating apps απλά κάνουν τήν πλάκα τους, μέ τούς τόσους βλάκες...καί τίποτα περισσότερο.
-Γκόμενες μόνο πολύ άσχημες καί ψυχάκια γαμιούνται από apps-

Φιλε οι ¨οποιαδηποτε ερωτικες γνωριμιες" που γινονται ? Βοηθα λιγο γιατι εγω εκτος μπουρδελου μονο κατι μπαζα βρισκω να γαμησω.
Ερωτική γνωριμία μέ γκόμενα, μπορεί νά γίνει...παντού!!
Σέ ένα μαγαζί σέ μία υπηρεσία στόν δρόμο στήν παραλία στήν εργασία κτλ
-Αν μπορείς νά τό υποστηρίξεις -Εμφάνιση-χιούμορ-ευγένεια-χρήμα- έχεις πολλές εναλλακτικές λύσεις-
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Φιλε οι ¨οποιαδηποτε ερωτικες γνωριμιες" που γινονται ? Βοηθα λιγο γιατι εγω εκτος μπουρδελου μονο κατι μπαζα βρισκω να γαμησω.
τυπε για να γαμησεις στα apps θελει 3 πραγματα...να εισαι εμφανισμος,να λες ψεματα,και να εισαι γρηγορος.Αυτο ειναι σχετικο απο χωρα σε χωρα.Ομως παντου αποδιδει.Προφανως και εκτος ελλαδος εχω πολυ περισσοτερες επιτυχιες παντου οχι μονο στα apps
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Γκόμενα πάνω από τόν μέσο όρο -5άρι δηλαδή- δέν έχει κανένα ουσιαστικό λόγο νά γαμηθεί από app!!
ειπα εγω οτι ειναι οκ στα μυαλα?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αστο γαμησε το μονος μ μιλαω
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.161
Like
3.711
Πόντοι
1.706
ειπα εγω οτι ειναι οκ στα μυαλα?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αστο γαμησε το μονος μ μιλαω
Ο άνδρας πού έχει επιτυχίες στίς γκόμενες, δέν γνωρίζει καί ούτε ενδιαφέρεται γιά τήν διαδικασία...τών Dating apps!!
-Σιγά μήν στηθεί στήν ουρά γιά νά τού μιλήσει η γκόμενα η ακόμα πιό δύσκολα νά βγεί ραντεβού καί νά γαμήσει-
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.058
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
Αν και καθολικός σε αυτά που λες, έχεις απόλυτο και καθαρό δίκιο.
Είτε μας αρέσει, είτε όχι, έτσι ακριβώς είναι.

Άπό πλευράς μου, θα σου επιβεβαιώσω το γεγονός πως όντως θα βγάλεις 'γκόμενα' μέσα από αυτά. (βάσει της δικής μου εμπειρίας κάποια χρόνια πριν).
Το θέμα είναι πως 9 στις 10 θα είναι ναυάγια και περισσεύματα (ειδικά εάν είναι όμορφη η άλλη), και ο χρόνος που θα χεις αναλώσει δεν θα αξίζει με την καμμία. Με την καμμία όμως!

Φαντάσου έχει τύχει χύμα στο κύμα να χουμε δώσει ραντεβού με τύπισσα να πιούμε μια μπύρα και απλά να γαμηθούμε μετά σε χοτέλ. Χωρίς ψηστήρια κλπ! Είχε μια φωτό πλάτη με μαγιώ, έδειχνε ναχει ωραίο σώμα κιόλας, σκέφτηκα μήπως της έλειπε καμμιά μύτη πχ.
Όταν συναντηθήκαμε..........αδιανόητο πόσο΄άσχημη μου φάνηκε. Της είπα όσο πιο ευγενικά μπορούσα πως δεν ήθελα. Με κοίταξε και με ρώτησε 'ούτε να πιούμε μια μπύρα? θα στην κεράσω εγώ'.......Έφυγα νιώθωντας τόση λύπη για την κατάντια (και την δική μου και τη δική της).
Χώρια που κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις να κάνεις με άτομα κακής πάστας γενικά, θα δεις ψυχοπαθητικές προσωπικότητες, κινούμενα τραύματα, πειραγμένες.....
Και μιλάμε για αυτές με τις οποίες θα βγεις! Όχι για αυτές που θα έχεις μιλήσει γενικά και θα χεις ξεματσάρει στο 10λεπτο!
Και το πιο τρομακτικό είναι εάν πετύχαινες καμμία φαινομενικά νορμαλ: εκεί κι αν ΕΤΡΕΜΕΣ από που θα σου ρθει!
Συνεπώς, μιλάμε για μια μέση αθλιότητα όπως είπες!

Προσωπικά εμένα μου προκάλεσε κατάθλιψη και τρομερή μιζέρια όλο αυτό, παρόλο που 'εφαγα' αρκετά κομμάτια, είχε και ένα λαογραφικό ενδιαφέρον να γνωρίζεις ό,τι νάναι γυναίκες από κουκουρούκου περιοχες και φάσεις, να βλέπεις νοοτροπίες κλπ., αλλά δε δουλεύουμε για το National Geographic.

Είδα και άκουσα πράγματα που δεν θα έβλεπα πουθενά. Όσο αυτά παραμένουν ΑΥΣΤΗΡΑ στην κατηγορία 'τουριστικές εμπειρίες' είσαι οκ, ανόμως το αφήσεις να ξεφύγει το πράγμα, πάει, τελείωσες. Δε θέλει και πολύ εν τω μεταξύ.....
Θα συμφωνήσω μαζί σου σε κάποια σημεία. Στις ηλικίες που παίζω μπάλα (40-50) είναι κυρίως χωρισμένες με παιδιά και λιγότερο συχνά ανύπαντρες.

Οι χωρισμένες αποβλέπουν σε ένα σύζυγο για να βοηθήσει με τα παιδιά. Αν ήθελαν σκέτο γαμήσι, μπορούν εύκολα να βρουν νεαρούς επιβήτορες, να ξεσκιστούν.

Οι ανύπαντρες είναι πιο δύσκολη περίπτωση. Θέλουν όλες γαμπρό για να μη μείνουν στο ράφι και ψάχνουν όλο το πακέτο : εμφάνιση, λεφτά, μυαλά, μονογαμία, συναίσθημα.

Λίγες παντρεμένες έχω πετύχει (λόγω ηλικίας) ,αυτές θέλουν σεξ.

Όπως και παντού μπορεί να πετύχεις διάφορες ιστορίες. Ψυχάκια που δε θα έπρεπε καν να κυκλοφορούν ελεύθερα, τρολιές, απελπισμένες που βάζουν ψεύτικες φωτογραφίες, αλλά υπάρχουν και οι φυσιολογικές. Για μένα το tinder ήταν λύση γιατί είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δεν ξέρω πολύ κόσμο. Οι φίλοι μου έχουν παντρευτεί , αν βγω έξω μόνος δε με πλησιάζει καμία γιατί φοβούνται άντρες που κυκλοφορούν μόνοι τους, δεν είμαι σε ηλικία που να πηγαίνω να χορεύω στα τουριστικά μπιτσόμπαρα οπότε το tinder ήταν η μόνη λύση.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Αν και καθολικός σε αυτά που λες, έχεις απόλυτο και καθαρό δίκιο.
Είτε μας αρέσει, είτε όχι, έτσι ακριβώς είναι.

Άπό πλευράς μου, θα σου επιβεβαιώσω το γεγονός πως όντως θα βγάλεις 'γκόμενα' μέσα από αυτά. (βάσει της δικής μου εμπειρίας κάποια χρόνια πριν).
Το θέμα είναι πως 9 στις 10 θα είναι ναυάγια και περισσεύματα (ειδικά εάν είναι όμορφη η άλλη), και ο χρόνος που θα χεις αναλώσει δεν θα αξίζει με την καμμία. Με την καμμία όμως!

Φαντάσου έχει τύχει χύμα στο κύμα να χουμε δώσει ραντεβού με τύπισσα να πιούμε μια μπύρα και απλά να γαμηθούμε μετά σε χοτέλ. Χωρίς ψηστήρια κλπ! Είχε μια φωτό πλάτη με μαγιώ, έδειχνε ναχει ωραίο σώμα κιόλας, σκέφτηκα μήπως της έλειπε καμμιά μύτη πχ.
Όταν συναντηθήκαμε..........αδιανόητο πόσο΄άσχημη μου φάνηκε. Της είπα όσο πιο ευγενικά μπορούσα πως δεν ήθελα. Με κοίταξε και με ρώτησε 'ούτε να πιούμε μια μπύρα? θα στην κεράσω εγώ'.......Έφυγα νιώθωντας τόση λύπη για την κατάντια (και την δική μου και τη δική της).
Χώρια που κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις να κάνεις με άτομα κακής πάστας γενικά, θα δεις ψυχοπαθητικές προσωπικότητες, κινούμενα τραύματα, πειραγμένες.....
Και μιλάμε για αυτές με τις οποίες θα βγεις! Όχι για αυτές που θα έχεις μιλήσει γενικά και θα χεις ξεματσάρει στο 10λεπτο!
Και το πιο τρομακτικό είναι εάν πετύχαινες καμμία φαινομενικά νορμαλ: εκεί κι αν ΕΤΡΕΜΕΣ από που θα σου ρθει!
Συνεπώς, μιλάμε για μια μέση αθλιότητα όπως είπες!

Προσωπικά εμένα μου προκάλεσε κατάθλιψη και τρομερή μιζέρια όλο αυτό, παρόλο που 'εφαγα' αρκετά κομμάτια, είχε και ένα λαογραφικό ενδιαφέρον να γνωρίζεις ό,τι νάναι γυναίκες από κουκουρούκου περιοχες και φάσεις, να βλέπεις νοοτροπίες κλπ., αλλά δε δουλεύουμε για το National Geographic.

Είδα και άκουσα πράγματα που δεν θα έβλεπα πουθενά. Όσο αυτά παραμένουν ΑΥΣΤΗΡΑ στην κατηγορία 'τουριστικές εμπειρίες' είσαι οκ, ανόμως το αφήσεις να ξεφύγει το πράγμα, πάει, τελείωσες. Δε θέλει και πολύ εν τω μεταξύ.....
πολλες εχουν φωτο με πλάτη.Ειναι για να μην τις πετυχει κανενας γνωστος.Αλλα 9 στις 10 ειναι τελειως για το πουτσο.Οσον αφορα αυτο για το χρονο που λες,εγω προσωπικα μπαινω κατευθειαν ψητο...στη μια ωρα κατευθειαν καφε μπαμ μπαμ η στο μισάωρο κουβέντας.Αν δε κατσει,δε ξανα ασχολουμε.Ακριβως γιατι σου τρώει χρονο
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.871
Κριτικές
30
Like
21.019
Πόντοι
8.815
ειχα ανοιξει προφιλ καποτε στο dating app του fb.το σενιαρω βαζω και ενα καλο bio μερικες καλες φωτο και ξεκιναω. λεω ασε μη χωνεσαι στα 8ρια 9ρια,χωσου σε τιποτα μαμαδες και τιποτα μετριες.σας πληροφορω οτι απο πολλα μηνυματα που αλλαξα με μπαζα,με ρωταγαν ποσα βγαζω,τι δουλεια κανω,αν μπορω να ''ανοιξω'' σπιτι οικογενεια κ καλα,τι αμαξι εχω. ΠΟΙΑ? τα μπαζα και οι 45αρες φιλε!!!
εγω εχω οτι εχω,εσυ βρε τριμπαζο βοιδομουσχαρο με ρουχα,τι ακριβως προσφερεις και με τι αρχιδια εχεις απαιτησεις? ετρωγαν πολυ τρολαρισμα και στο τελος ετρωγα μπλοκ,τις δουλευα κανονικοτατα.

απο τις 20-30 που μιλησα,ολες νομιζαν οτι αξιζουν αντρα με χρημα για να τους κανει τα κεφια.ετσι ειναι οι Ελληνιδες,ετσι εχουν μαθει και δε διαφερουν καθολου απο τις πουτανες που ζητανε χρηματα για να τις γαμησεις.και μιλαω για μπαζακια τωρα ε,οχι τιποτα γκομενες που λες,δε γαμιεται...ειναι ωραιο μωρο και αξιζει να χαλασεις για παρτη της κατι παραπανω.

μπαζωα Ελληνιδες που ελεγε και ενας φιλος.
 

Glyfomounix

Μέγας
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.565
Like
10.031
Πόντοι
3.506
Αμα εισαι φτωχος και κατω του μετριου, εισαι "Ο Γιωργος ο κατω του μετριου"

Αμα εισαι πλουσιος και κατω του μετριου, εισαι "Ο Γιωργος ο πλουσιος"
Εγώ είμαι ο γλειφομουνιξ ο πάτος του μετρίου
 

Jack Bing

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2022
Μηνύματα
700
Like
1.180
Πόντοι
206
Σύμφωνα με έρευνα που έγινε οι γυναίκες σε dating εφαρμογή υποστηρίζουν ότι το 80% των ανδρών είναι "κάτω του μετρίου".

Μήπως έχουν ξεφύγει με υψηλά στάνταρ οι γυναίκες;

Πηγή: https://goodmenproject.com/featured-content/women-say-80-of-men-are-below-average/
Έχουν σαλταρει αυτές.
Τα ίδια και χειρότερα λένε οι άνδρες για αυτές.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.058
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
πολλες εχουν φωτο με πλάτη.Ειναι για να μην τις πετυχει κανενας γνωστος.Αλλα 9 στις 10 ειναι τελειως για το πουτσο.Οσον αφορα αυτο για το χρονο που λες,εγω προσωπικα μπαινω κατευθειαν ψητο...στη μια ωρα κατευθειαν καφε μπαμ μπαμ η στο μισάωρο κουβέντας.Αν δε κατσει,δε ξανα ασχολουμε.Ακριβως γιατι σου τρώει χρονο
Πολύ σωστή στρατηγική, μετά από πολλά αποτυχημένα πρώτα ραντεβού την εφαρμόζω και εγώ.

- Αν δε σου απαντά σε 2 μέρες σημαίνει ότι μιλάει με άλλους και εσύ είσαι ... στο βάθος του πάγκου έξω φυλαρούχας
- Αν σου πει ότι θέλει πρώτα να γνωριστείτε και μετά να συναντηθείτε από κοντά, σημαίνει προβληματικό άτομο, δε μπορεί να κάνει κάτι που έχει έστω και ελάχιστο ρίσκο (λες και ο άντρας δε ρισκάρει το χρόνο του) και πιθανότατα μεγάλη εγωίστρια
- Αν δεις φωτογραφία τραβηγμένη από ένα χιλιόμετρο μακριά, 9/10 μπάζο
- Αν οι φωτογραφίες δείχνουν ηλιοβασιλέματα και καρτούν και άσχετα γενικά, ή παντρεμένη ή μπάζο. Ρίσκο.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.176
Κριτικές
23
Like
7.801
Πόντοι
3.346
Σύμφωνα με έρευνα που έγινε οι γυναίκες σε dating εφαρμογή υποστηρίζουν ότι το 80% των ανδρών είναι "κάτω του μετρίου".

Μήπως έχουν ξεφύγει με υψηλά στάνταρ οι γυναίκες;

Πηγή: https://goodmenproject.com/featured-content/women-say-80-of-men-are-below-average/
Προκαλουν οι σαυρες :confused:
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.279
Κριτικές
3
Like
2.151
Πόντοι
736
Ουαου βγήκε εφαρμογή που με μία φωτογραφία βγήκε άποψη
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
20
Like
3.768
Πόντοι
1.446
Αν και καθολικός σε αυτά που λες, έχεις απόλυτο και καθαρό δίκιο.
Είτε μας αρέσει, είτε όχι, έτσι ακριβώς είναι.

Άπό πλευράς μου, θα σου επιβεβαιώσω το γεγονός πως όντως θα βγάλεις 'γκόμενα' μέσα από αυτά. (βάσει της δικής μου εμπειρίας κάποια χρόνια πριν).
Το θέμα είναι πως 9 στις 10 θα είναι ναυάγια και περισσεύματα (ειδικά εάν είναι όμορφη η άλλη), και ο χρόνος που θα χεις αναλώσει δεν θα αξίζει με την καμμία. Με την καμμία όμως!

Φαντάσου έχει τύχει χύμα στο κύμα να χουμε δώσει ραντεβού με τύπισσα να πιούμε μια μπύρα και απλά να γαμηθούμε μετά σε χοτέλ. Χωρίς ψηστήρια κλπ! Είχε μια φωτό πλάτη με μαγιώ, έδειχνε ναχει ωραίο σώμα κιόλας, σκέφτηκα μήπως της έλειπε καμμιά μύτη πχ.
Όταν συναντηθήκαμε..........αδιανόητο πόσο΄άσχημη μου φάνηκε. Της είπα όσο πιο ευγενικά μπορούσα πως δεν ήθελα. Με κοίταξε και με ρώτησε 'ούτε να πιούμε μια μπύρα? θα στην κεράσω εγώ'.......Έφυγα νιώθωντας τόση λύπη για την κατάντια (και την δική μου και τη δική της).
Χώρια που κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις να κάνεις με άτομα κακής πάστας γενικά, θα δεις ψυχοπαθητικές προσωπικότητες, κινούμενα τραύματα, πειραγμένες.....
Και μιλάμε για αυτές με τις οποίες θα βγεις! Όχι για αυτές που θα έχεις μιλήσει γενικά και θα χεις ξεματσάρει στο 10λεπτο!
Και το πιο τρομακτικό είναι εάν πετύχαινες καμμία φαινομενικά νορμαλ: εκεί κι αν ΕΤΡΕΜΕΣ από που θα σου ρθει!
Συνεπώς, μιλάμε για μια μέση αθλιότητα όπως είπες!

Προσωπικά εμένα μου προκάλεσε κατάθλιψη και τρομερή μιζέρια όλο αυτό, παρόλο που 'εφαγα' αρκετά κομμάτια, είχε και ένα λαογραφικό ενδιαφέρον να γνωρίζεις ό,τι νάναι γυναίκες από κουκουρούκου περιοχες και φάσεις, να βλέπεις νοοτροπίες κλπ., αλλά δε δουλεύουμε για το National Geographic.

Είδα και άκουσα πράγματα που δεν θα έβλεπα πουθενά. Όσο αυτά παραμένουν ΑΥΣΤΗΡΑ στην κατηγορία 'τουριστικές εμπειρίες' είσαι οκ, ανόμως το αφήσεις να ξεφύγει το πράγμα, πάει, τελείωσες. Δε θέλει και πολύ εν τω μεταξύ.....
Ακριβώς πάλι όπως το λες: Βλέπεις και ακούς πράγματα που δεν θα έβλεπες πουθενά...
Και αυτό έχει ένα ενδιαφέρον πολύ μεγαλύτερο από το αν θα γαμήσεις ή όχι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom