Νέα

Οι γυναίκες εχουν ΑΝΑΓΚΗ από έναν άνδρα να πάρει τον έλεγχο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Professor007

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2019
Μηνύματα
18
Like
3
Πόντοι
0
Από εμπειρία και όχι από Youtube videos, μπορώ να πω ότι στα σοβαρά ζητήματα οι γυναίκες θέλουν τον άντρα να παίρνει τις αποφάσεις, ενώ στα μικρότερα, εκείνες. Αυτό πάει αναλογικά με το πόσο σοβαρή είναι μία σχέση (συμβίωση, παιδιά κλπ.)

Το πράγμα στραβώνει όταν η γυναίκα θέλει κάτι που ο άντρας δεν συμφωνεί. Εδώ, και επειδή το έχω βιώσει (και βιώνω), η λύση είναι πάρα πάρα πού απλή:

Βήμα 1ο: το σκέφτεσαι σοβαρά
Βήμα 2ο: αποφασίζεις με βάση εάν αυτό που θέλει η γυναίκα είναι εφικτό και τι αντίκτυπο θα έχει και φυσικά εάν θα σου αυξήσει το άγχος (χρυσός κανόνας είναι η ελαχιστοποίηση του αγχους)

Βήμα 3ο και βασικό: ήρεμα αναφέρεις τι θα γίνει, εξηγώντας τους λόγους αναφέροντας ότι η άποψή σου δεν θα αλλάξει με τίποτα. Εάν αντιδράσει, τότε ήρεμα κόβεις τη συζήτηση. Προσωπικά, θα έφευγα για καμμιά βόλτα η οποία θα αυξανόταν κάθε φορά που θα με έπρηζε

Βήμα 4ο: όταν ηρεμήσει, την πηδάς δίχως άυριο και όλα καλά. Βασικά, άνετα πας από το Βήμα 1 στο βήμα 4

Π
Ωραίος αρχηγέ, και εγώ το δουλευα αυτό το σύστημα με την κυρά μου μεχρι που της επεσε η λίμπιντο οπότε δεν μπορούσαμε να εκτονώσουμε την ένταση έτσι. Μου κόστισε ένα διαζύγιο αλλά τα πρώτα 17 χρόνια καλά περάσαμε τα τελευταία 10 ήταν τα δύσκολα! Αλλά τώρα ξέρω όταν δεν δουλευει το σύστημα την στέλνω την κυρία και πάω παραπέρα...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.426
Πόντοι
216
Καλημέρα στην παρέα! Ειμαι καινούργιος στην ιστοσελιδα αλλά παλιός στο αθλημα!! Υποψιάζομαι όλοι μας είμαστε με αυτό που λένε οι Εγγλέζοι High sex drive ή γκαβλιάρηδες χαχα! Πολύ φοβαμαι ότι αυτό πάντα παίζει τον ρόλο του για την επολογή του συντρόφου μας.
Πιστεύω ότι άτομα με την δική μας τάση για συχνό γαμήσι αυτόματα περιορίζουν τον κύκλο τον επιλογών μας στις γυναίκες που τους αρέσει να γαμιούντε συχνά ή είναι διατειθμένες να το κάνουν για να μας κρατήσουν ή και τα δύο μαζί!. Αρα συμπεραίνω ότι οι δικές μας γυναίκες/γκόμενες/σχέσεις που έχουμε σαν παράδειγμα είναι πολύ πιθανό οτι ΔΕΝ ειναι ακριβώς ένα ομοιογενές στατιστικό δείγμα των γυναικών της Ελληνικής κοινωνίας. Εαν λοιπόν χρησιμοποιούμε αποκλειστικά την δική μας εμπειρία για αν βγάλουμε ένα γενικό συμπέρασμα για τις γυναίκες μοιάζει σαν να ρωτάμε ψηφοφόρους ενός κόμματος ποιός θα βγει στις εκλογές.....είναι λογικό να πούν ότι θα βγεί ο αρχηγός του κόμματος!

Υποθέτω ότι όλοι μας εδώ στην παρέα προτιμάμε την γυναίκα υποτακτική έως δούλα μας τουλάχιστον στο σεξ! Κάποιοι από εμάς θα το θέλανε αυτό και στις άλλες πλευρές της σχέση τους.

Αν τα βάλουμε σε μια σειρά για μας οι γυναικες που μας ενδιαφέρουν να καταλάβουμε την ψυχολογία τους και να βρούμε ένα τρόπο να ζούμε όμορφα και χωρίς καθημερινούς καβγλαδες μαζί τους ΔΕΝ ειναι ΟΛΕΣ οι γυναίκες ΑΛΛΑ εκείνες που είναι υποτακτικές τουλαχιστον στο σέξ και θέλουν/αποδεχοντε να τον πέρνουν τακτικά!

ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ, φίλε η δική σου γυναίκα είναι υποτακτική τουλαχιστον στο σέξ και θέλει/αποδεχεται να τον πέρνει τακτικά?....

1.) ΕΑΝ ΟΧΙ  κάνε το κουμάντο σου γιατί με όλη την ψυχολογία και τους ψυχολόγους του κόσμου ασπρη μέρα δεν θα δεις!! :headbang: :headbang: :headbang:
Θα γίνουν τα αρχίδια σου νταούλια είτε γιατί δεν σου δίνει αυτό που ΕΣΥ έχεις ανάγκη, είτε γιατί για να καλύψει τις δικες ΣΟΥ ανάγκες κάνει πραγματα που ΔΕΝ θελει. Με αυτό τον τρόπο σιγά σιγά θα πάει περίπατο και η σχέση και η όποια διαθεση για γαμήσι μεταξύ σας....εάν είστε παντρεμένοι θα ζήτε συμβατικά για το καλό των παιδιών κλπ κλπ....

Για να πούμε και του στραβού το δίκιο, ΔΕΝ φταίει μόνο η ευλογημένη. Φταινε και οι δύο που δεν βρίσκουν το θάρρος να μιλήσουνε για τα ουσιώδη της σχέσης τους

2.) ΕΑΝ ΝΑΙ ---ΡΕ ΠΑΛΙΟ ΚΟΥΦΑΛΑ ΤΥΧΕΡΑΚΙΑ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ ΑΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ :)---εισαι σε καλό δρόμο αλλά τώρα χρειαζεται μια σχετική γνωση ότι οι ανθρωποι χωρίζοντε σε κατηγορίες αναλογα του πως περνουν αποφάσεις [λογική -συναισθημα), από που αντλουν την ενεργεια τους [παρεούλα ή από μέσα τους], πως ζούν την καθημερινότηττα τους [με προγραμα ή οπως έρθει]  Για αυτούς που είχαν το κουράγιο να διαβασουν μέχρι εδώ .... έχει τραγουδάκι!

Στην θεωρία, για την ευτυχή συμβιώση δεν χρειάζεται να είμαστε ιδιοι με την συντοφο μας αλλά τουλάχιστον να γνωρίσουμε και οι δύο σε ποιέσ κατηγορίες ανήκουμε και να έχουμε την διαθεση....να τα πλήνουμε μαζί τα γαμημενα το ρούχα και ασ μας βγούνε ΡΟΖ

Συσχετιζεις την υποτακτικοτητα στο σεξ,
με την γενικοτερη υποτακτικοτητα.
Καλη σκεψη. Μαλλον, δεν εχεις αδικο.

Μια γυναικα που σε γουσταρει (βοηθας κι εσυ σε αυτο φυσικα),
και σου καθεται οποτε εχεις αναγκη κλπ,
χωρις να στα κανει τσουρεκια,
λογικα ειναι σε καλη ροτα,
να σε ακουει και για αλλα σημαντικα ζητηματα της σχεσης.

Σιγουρα η επιλογη συντροφου, εκ μερους των αντρων, παιζει τεραστιο ρολο.
Δηλαδη, πολλες φορες μπορει να γουσταρουμε καποια στην οποια δεν πολυαρεσουμε κλπ.
Ενω θα μπορουσαμε να ειμαστε με μια που μας εξιταρει λιγοτερο,
αλλα ρε αδερφε, μας γουσταρει η ιδια με τα χιλια.
Μια γυναικα που κανει -κυριολεκτικα- σαν τρελη για μας(ελαχιστες φορες βεβαια θα του τυχει κατι τετοιο του Ελληνα, με ελλεινιδα, αλλα λεμε τωρα, μια φορα εστω...),
λογικα θα ειναι και πιο δεκτικη γενικοτερα,
να ακουει τον αντρα για τα σοβαρα ζητηματα.

Βλεπετε συναγωνιστες,
οτι δεν ειναι μονο οτι η σημερινη πλειοψηφια γυναικων 'θελει να γινεται το δικο τους' (εγωισμος, ξεροκεφαλια, μαλακια, δεν ξερουν τον ρολο τους, δεν ξερουν τι θελουν κλπ).
αλλα το επιπλεον ζητημα-προβλημα ειναι,
οτι δεν σκεφτονται συνηθως, καν λογικα!!!!
Οι γυναικες ειναι συναισθηματικα οντα,
και αυτο μπορει να ειναι καλο για καποιες καταστασεις (πχ να σε παρηγορησει),
αλλα δεν ειναι καλο για σοβαρες αποφασεις!

Εχω δει γυναικες, αξιολογες σε γενικες γραμμες,
που επειδη ειναι κατα βαση μονες τους (αγαμια, συντροφος-σοβαρη σχεση, μια φορα τη...δεκαετια!),
πεφτουν απο το ενα σοβαρο λαθος στη ζωη τους στο αλλο!!!!
Ειμαι βεβαιος, οτι με ενα αντρα διπλα τους, με ενα σοβαρο αντρα,
τετοιες μαλακιες που τους λεει το μυαλο τους δεν θα τις εκαναν!
Γιατι οι αντρες συνηθως σκεφτοναι λογικα και συγκροτημενα.

Εξακολουθω ομως να θετω το θεμα,
οτι εγω βλεπω απειροελαχιστες, που θεωρω οτι οντως ξερουν το ρολο τους ως γυναικες (διαχρονικος ρολος, απο τη φυση, απο τον Θεο),
και που θεωρω οτι οντως θελουν εναν αντρα να παρει τον ελεγχο.

Εσεις τι βλεπετε, τι νομιζετε, τι εμπειριες εχετε;
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.490
Like
24.246
Πόντοι
6.256
Παρακολουθώ σε συνεχή βάση το youtube channel του Coach Red Pill, και είναι αλήθεια ότι έχω μάθει πολλά πράγματα, πραγματικά χρήσιμα, ειδικα σε θέματα περί γυναικών και dating.

Μεχρι εκει διαβασα...δεν γαμας ουτε πλαστικη κουκλα σεξ επι πληρωμη τυπε.
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
3.514
Πόντοι
1.446
Οι (περισσότερες) γυναίκες θέλουν έναν άντρα που να φαίνεται ότι επιφανειακά έχει τον έλεγχο και αυτές να τον "διοικούν υπόγεια", με τον δικό τους τρόπο, αφού συνήθως η μέση γυναίκα είναι πιο έξυπνη από τον μέσο άνδρα, αφού θα γίνει μανούλα...

Συνήθως να του υποβάλλουν τι θα κάνει και φαίνεται ότι η απόφαση είναι δικιά του...

Πάντα η γυναίκα λέει από μέσα της: "Εγώ θα τον στρώσω αυτόν, θα ξεχάσει αυτά που ήξερε..."

Βέβαια παίζουν ρόλο και η νοημοσύνη, ο χαρακτήρας, το περιβάλλον στο οποίο έζησε και μεγάλωσε κτλ.

Υπάρχουν όμως και αυτές που θέλουν εξ΄ολοκλήρου τις αποφάσεις να τις παίρνει ο άντρας και αυτές να μην έχουν καμιά ευθύνη (ειδικά στο γάμο). Έτσι όταν πάει κάτι στραβά να του πουν: "Αγάπη μου εγώ στα έλεγα...", (που μπορεί να μην του είπε τίποτα, έστω συμβουλευτικά)

Τι τα θέλουμε, τι τα γυρεύουμε, πάντα η γυναίκα είναι συνήθως από πάνω, ειδικά στις μέρες μας...
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
3.514
Πόντοι
1.446
Με άλλα λόγια η γυναίκα συνήθως τον μ@λ@κ@ :erection: ψάχνει και σχεδόν πάντα (ανάλογα την εμφάνισή της :tits2: και την καπατσοσύνη της), τον βρίσκει... :heavymetalbig:

ΥΓ. Τρανταχτότερο παράδειγμα από την Μέγκαν και τον βασιλικό γόνο στην Βρετανία υπάρχει;
 
  • Like
Αντιδράσεις: qertq
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.426
Πόντοι
216
Αρα λετε οτι κατα βαση, ο Coach red pill, ενω γενικα τα λεει πολυ καλα και ευστοχα στα περισσοτερα βιντεο,
στο συγκεκριμενο τα λεει λαθος;
 
Εγγρ.
20 Ιουν 2020
Μηνύματα
42
Like
1
Πόντοι
0
Από εμπειρία και όχι από Youtube videos, μπορώ να πω ότι στα σοβαρά ζητήματα οι γυναίκες θέλουν τον άντρα να παίρνει τις αποφάσεις, ενώ στα μικρότερα, εκείνες. Αυτό πάει αναλογικά με το πόσο σοβαρή είναι μία σχέση (συμβίωση, παιδιά κλπ.)

Το πράγμα στραβώνει όταν η γυναίκα θέλει κάτι που ο άντρας δεν συμφωνεί. Εδώ, και επειδή το έχω βιώσει (και βιώνω), η λύση είναι πάρα πάρα πού απλή:

Βήμα 1ο: το σκέφτεσαι σοβαρά
Βήμα 2ο: αποφασίζεις με βάση εάν αυτό που θέλει η γυναίκα είναι εφικτό και τι αντίκτυπο θα έχει και φυσικά εάν θα σου αυξήσει το άγχος (χρυσός κανόνας είναι η ελαχιστοποίηση του αγχους)

Βήμα 3ο και βασικό: ήρεμα αναφέρεις τι θα γίνει, εξηγώντας τους λόγους αναφέροντας ότι η άποψή σου δεν θα αλλάξει με τίποτα. Εάν αντιδράσει, τότε ήρεμα κόβεις τη συζήτηση. Προσωπικά, θα έφευγα για καμμιά βόλτα η οποία θα αυξανόταν κάθε φορά που θα με έπρηζε

Βήμα 4ο: όταν ηρεμήσει, την πηδάς δίχως άυριο και όλα καλά. Βασικά, άνετα πας από το Βήμα 1 στο βήμα 4

Π

Θα συμφωνήσω. Πολλά θέματα χρίζουν διπλωματικής αντιμετώπισης και έτσι διατηρείς τις ισορροπίες.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.426
Πόντοι
216
Κι εγώ έχω δει αρκετά βίντεο του συγκεκριμένου και αν και έχει πολύ δίκιο σε αυτά που λέει κατά καιρούς , δυστυχώς έχει κουράσει.
Επίσης , ας μην είχε κάνει την περιουσία που έχει και θα σου έλεγα τώρα εαν αναλωνόταν στο youtube να αμπελοφιλοσοφεί.Την έχουν δεί όλοι τώρα με τα κόκκινα χάπια , μιλάνε με ύφος καρδινάλιου του στύλ εμείς ξέρουμε τι παίζει και όλοι εσείς είσαστε οι άβγαλτοι και δεν ξέρετε τι σας γίνεται.
Εν προκειμένω , δεν χρειάζεται να καθήσεις να δεις το βίντεό του για να καταλάβεις οτι οι γυναίκες δεν ξέρουν ούτε οι ίδιες τι θέλουν και τι δεν θέλουν.Είναι αλλοπρόσαλλες και κυκλοθυμικές.Κάποιες τη βρίσκουν και ηδονίζονται με την εξουσία και την ευθύνη , κάποιες άλλες την αποφεύγουν σαν τον διάλο το λιβάνι.Δεν μπορείς να δώσεις βάση.
Το μόνο σφάλμα-λάθος που κάνουν οι άντρες κατά τη γνώμη μου , είναι οτι προσπαθούν να ψάξουν να βρουν τι θέλουν οι γυναίκες ώστε να προσαρμοστούν στις ανάγκες τους σαν δουλάκια ενώ αντί αυτού θα έπρεπε να τις έχουν γραμμένες και να κάθονται να αναζητήσουν τι πραγματικά τους ευχαριστεί τους ίδιους σαν προσωπικότητες.Όποιος νοιάζεται για το τι θέλουν οι γυναίκες , έχει τάσεις δουλικές.Ακόμα και οι λεγόμενοι MGDOW αν δεις μερικά βιντεάκια τους θα καταλάβεις οτι όχι μόνο δεν παίρνουν απλά το δρόμο τους σαν αρσενικά αλλά βγάζουν μια έντονη αποστροφή στο γυναικειό φύλλο , είναι κατά βάση μισογύνηδες και ότι κάνουν το κάνουν για να δείξουν οτι είναι ανώτεροι από τις γυναίκες.Αν ήταν πραγματικοί άντρες δεν θα κάθονταν να χαλάνε το χρόνο τους να βγάζουν αναρίθμητα βιντεάκια στο youtube για να δείξουν στους υπόλοιπους το πόσο γαμάτες σκέψεις έχουν.Ο γαμάτος δεν έχει χρόνο να ασχοληθεί με τέτοια τετριμμένα.Είναι αυτό που είναι και ούτε το διαφημίζει , ούτε το διαλλαλεί εδώ και εκεί.


Εν μερει συμφωνω με αρκετα απο αυτα που λες.
Απο την αλλη ομως, δεν το λες και 'αχρηστο',
καποιος που εχει την εμπειρια και ανακαλυψει καποια πραγματα,
να μοιραστει αυτη τη γνωση του με αλλους.
Δηλαδη, οκ, 'ο χ γαματος δεν εχει χρονο να ασχοληθει με τετοια' και μπλα μπλα μπλα...
αλλα πως να το κανουμε,
δεν ειναι ολοι 'γαματοι' σε αυτη τη ζωη,
οποτε αν καποιος ειναι δεκτικος σε συμβουλες για την βελτιωση του,
νομιζω οτι με αυτα τα βιντεο, γλυτωνει χρονο, κοπο, και παλι οσο χρονο κι αν ειχε και οσο κοπο κι αν εριχνε,
δεν ξερεις αν θα τα εβρισκε ολα αυτα...

Οπως και να χει,
το θεμα δεν νομιζω ειναι 'να βρουμε τι θελουν οι γυναικες' - ετσι απλα,
αλλα να καταλαβεις ακριβως πως εχει το σκηνικο με το dating scene,
ωστε να καταλαβεις τους κανονες, και να μην ονειροβατεις....
Πως να το κανουμε,
τα πραγματα στις σχεσεις ηταν πιο απλα πριν λιγες δεκαετιες,
μπορει να το αρνηθει κανεις αυτο;
Αν πας σημερα 'ξυπολητος' στο dating scene,
απλα εισαι χαμενος απο χερι.

 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.426
Πόντοι
216
Για πειτε τη γνωμη σας...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.426
Πόντοι
216
Αν δεν έχεις τον έλεγχο άστα να πάνε

Εσεις βλεπετε 'νορμαλ' γυναικες, αληθινα θηλυκα, που να αναγνωριζουν το ρολο τους,
ή εστω κατα βαθος να βλεπετε οτι θελουν να παρει τον ελεγχο ενας σωστος αντρας;
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Παρακολουθώ σε συνεχή βάση το youtube channel του Coach Red Pill, και είναι αλήθεια ότι έχω μάθει πολλά πράγματα, πραγματικά χρήσιμα, ειδικα σε θέματα περί γυναικών και dating.
Εδώ ανοίγω αυτό το θέμα, με βάση όσα αναφέρει σε αυτό το βίντεο

Women NEED a Man Who Takes Control

Αναρωτιέμαι αν εγώ ζω σε κάποια άλλη πραγματικότητα, και αν όντως υπάρχουν τέτοιες γυναίκες.
Πέρα ίσως -και το λέω από προσωπικό ψάξιμο και επικοινωνίες με γυναίκες- από κάποιες χώρες της Άπω Ανατολής,
που εκεί ξέρουν τι σημαίνει γυναικα και ποιος ο ρόλος του να είσαι γυναικα (δεν τον αρνούνται, ούτε προσπαθούν να παίξουν ανδρικο ρολο ή να καταπατήσουν τους άντρες),
εγώ ούτε στην Ελλάδα, ούτε σε άλλες δυτικές χώρες, ξέρω καμια γυναικα,
που να ταιριάζει με όσα αναφέρει ο φίλτατος Coach red pill στο βίντεο.
Εγώ γνωρίζω ότι η συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών, όχι απλα θέλει να έχει λόγο για το τι γίνεται μες τη σχέση,
αλλα και ανοίγουν 'πόλεμο' αν δεν περάσει η δικη τους άποψη!!! Γουστάρουν 'να περάσει το δικό τους' (εγωισμός στο ταβάνι), και στο @@@@ τους αν τσακίσουν τον άντρα που είναι μαζι! Δεν λογαριάζουν και δεν σέβονται τίποτε!!!!
Ούτε εννοούν, ότι άντρας πρέπει να είναι αυτός που παίρνει τις σημαντικές αποφάσεις.
Σπίτια διαλύονται, για ασήμαντες αφορμές!
Που είναι αυτές οι γυναίκες που λέει ο CPR, που λέει ότι η μεση γυναικα θέλει έναν άντρα, να της λέει, τι να κάνει, ποτε να κοιμηθεί, που να πάει κλπ;
Ότι ο άντρας πρέπει να είναι decisive, αλλά αν είσαι όμως και πολύ decisive η άλλη παλαβή τα κάνει όλα θρυψαλλα και τέλος;

Εγώ δεν λέω ότι δεν θα έπρεπε να είναι όπως τα λέει ο CPR.
Ο CPR λέει για το πως πρέπει να είναι, πως πρέπει να χειριζόμαστε καταστάσεις, και γενικά τι ισχύει, πως σκέφτονται οι γυναίκες.
Αλλα δεν μπορώ να καταλάβω, πως μπορεί να είναι αυτά, πρακτικά εφαρμόσιμα, με οποιες γυναίκες βλέπω γύρω μου.

Μες το βίντεο μιλάει και για manipulation, ως έναν εξυπνο/κομψο τρόπο,
να κανεις μια γυναικα να πιστέψει ότι συμμετείχε στη λήψη μιας κοινης (υποτίθεται) απόφασης,
ενώ στην πραγματικότητα τα έχεις προετοιμάσει και προαποφασίσει και σερβίρει εσύ εκ των προτερων, ως άντρας!

Ακόμη για το ίδιο, απλο παράδειγμα, που χρησιμοποιεί,
πχ που θα μείνει ένα ζευγάρι,
γνωρίζω από πρώτο χέρι, 'ομηρικούς καυγαδες', μέχρι και διαζύγια γι'αυτο το λόγο!!!!
Μουλάρες αμετακίνητες σε ότι χαράξουν!!!!!
Και επακολουθεί κυριολεκτικά, γαία πυρί μιχθήτω!!!!

Αναρωτιέμαι λοιπόν,
σε ποιες γυναίκες αναφέρεται ως CPR, που ξέρουν τον ρολο τους ή είναι δεκτικές να αποδεχτούν ότι ο άντρας πρέπει να είναι και να φέρεται σαν άντρας (και αρα δεν επιχειρούν να τον ευνουχίσουν), και γενικώς που είναι αυτές οι γυναίκες που όπως λέει και ο τίτλος του βίντεο 'women need a man to take control'....

γεια σου ρε πιλοτε :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.426
Πόντοι
216
Το θεμα ειναι πολυ σοβαρο...
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.941
Κριτικές
27
Like
4.294
Πόντοι
1.446
Κατα βάθος οι γυναίκες έχουν υποτακτική φύση,αλλά δεν την εκδηλώνουν εύκολα πλέον πρέπει να τις χειρειστείς πολύ έξυπνα για να τους βγεί. Επίσης,οι πυρφοροί έχουν κάνει τρελή ζημιά έχουν δώσει αξιά σε κάθε τελειωμένη. όταν καταλαβαίνει η άλλη ότι την έχεις στο φτύσιμο και ότι έχεις εναλλακτική τότε είναι που θα σου ανοίξει τα πόδια
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.426
Πόντοι
216
Κατα βάθος οι γυναίκες έχουν υποτακτική φύση,αλλά δεν την εκδηλώνουν εύκολα πλέον πρέπει να τις χειρειστείς πολύ έξυπνα για να τους βγεί. Επίσης,οι πυρφοροί έχουν κάνει τρελή ζημιά έχουν δώσει αξιά σε κάθε τελειωμένη. όταν καταλαβαίνει η άλλη ότι την έχεις στο φτύσιμο και ότι έχεις εναλλακτική τότε είναι που θα σου ανοίξει τα πόδια

Βασικα, νομιζω στην Δυση,
οι γυναικες εχουν χασει και εχουν ξεχασει,
τι σημαινει να εισαι γυναικα...
Και βεβαια η γυναικα ειναι απο τη φυση της υποτακτικη,
αλλα αυτο που ζουμε πλεον στις δυτικες κοινωνιες,
ειναι το 'παρα φυσιν'...

Γυναικες αρχομανεις, που να κανουν τους αντρες σκουπιδι (κανενας σεβασμος),
και αντρες θηλυπρεπεις, και ευνουχισμενους απο τις γυναικες και το ολο συστημα,
που αποτελουν καταντια για το αντρικο φυλο...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.426
Πόντοι
216
Τελικα οσες γυναικες εχουν γνωση του ρολου τους,
δεχονται στις σοβαρες αποφασεις να εχει τον πρωτο λογο ο αντρας;
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.426
Πόντοι
216
Οι (περισσότερες) γυναίκες θέλουν έναν άντρα που να φαίνεται ότι επιφανειακά έχει τον έλεγχο και αυτές να τον "διοικούν υπόγεια", με τον δικό τους τρόπο, αφού συνήθως η μέση γυναίκα είναι πιο έξυπνη από τον μέσο άνδρα, αφού θα γίνει μανούλα...

Συνήθως να του υποβάλλουν τι θα κάνει και φαίνεται ότι η απόφαση είναι δικιά του...

Πάντα η γυναίκα λέει από μέσα της: "Εγώ θα τον στρώσω αυτόν, θα ξεχάσει αυτά που ήξερε..."

Βέβαια παίζουν ρόλο και η νοημοσύνη, ο χαρακτήρας, το περιβάλλον στο οποίο έζησε και μεγάλωσε κτλ.

Υπάρχουν όμως και αυτές που θέλουν εξ΄ολοκλήρου τις αποφάσεις να τις παίρνει ο άντρας και αυτές να μην έχουν καμιά ευθύνη (ειδικά στο γάμο). Έτσι όταν πάει κάτι στραβά να του πουν: "Αγάπη μου εγώ στα έλεγα...", (που μπορεί να μην του είπε τίποτα, έστω συμβουλευτικά)

Τι τα θέλουμε, τι τα γυρεύουμε, πάντα η γυναίκα είναι συνήθως από πάνω, ειδικά στις μέρες μας...

Πολυ σωστη τοποθετηση.
Κρυφοκαργιολες οι περισσοτερες.
Το θεμα ειναι να ειναι ο αντρας αρκετα εξυπνος, και να μην αφηνει περιθωρια για τετοιες μλκιες.
Βεβαια ο μεσος beta male, δεν παιζει να σηκωσει αναστημα.
Αλλα καθε αντρας που σεβεται τον εαυτο του, πρεπει να κρατα τα γκεμια της σχεσης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom