Νέα

O νόμος του Picker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Kaligoulas28

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.316
Like
6
Πόντοι
16
Λαδακη νοιωθω οτι σου δινει τρελη εξαψη και ζωη το θεμα του Πικερ.Παιζει να εισαι ο αρχαιοτερος αντιπαλος του
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Μου έχει θίξει τον εγωισμό με τη στάση της. Γιατί να πηγαίνει με όλους εκτός από μένα; Λες και όλοι οι άλλοι είναι καλύτεροι, δεν έχουν ψυχολογικά προβλήματα, την εκτιμάνε περισσότερο από μένα κτλ... Μπούρδες! Απλά θέλει να με πληγώνει, μόνο αυτό!
:jerking: Η Μαρθα Βουρτση του μπουρδελα.

Αυτες οι δυο γραμμες συνοψιζουν ολο σου το Είναι. Παραδοχή εμμονης, ζηλιας, κομπλεξισμου, μαζοχισμου, συνδρομο κερατα, χαμηλη αυτοεκιμηση - αυτοπεποιθηση, κι ολα αυτα σε μια σχεση αιτιας-αιτιατου με την τεραστια πυρφοριαση που σε διακατεχει.

Μαλακα, η μελιτζανομυτα σε χορεψε στο ταψι, σου γαμησε το μυαλο. Αλλα και η οποιαδηποτε απ αυτες που σ αρεσουν, οταν σε φτύσει, πας και κολλας σα βδελλα (Γαματε με κι ας κλαιω).

Εχεις στειλει καρδουλες σ ολες τις πουτανες του ντουνια, και μας το παιζεις παραδοσιακος αρσενικος και φαλλοκρατης...που δεν δινει αξια σε καμια.  :2funny:
Φανταζομαι αν σου κουνησει την ουριτσα καμια απ τις "συμβατικες" γκομενιτσες, τι κωλοτουμπιτσες εχεις να κανεις...

Για λυπηση εισαι.  


 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.872
Πόντοι
1.686
:jerking: Η Μαρθα Βουρτση του μπουρδελα.

Αυτες οι δυο γραμμες συνοψιζουν ολο σου το Είναι. Παραδοχή εμμονης, ζηλιας, κομπλεξισμου, μαζοχισμου, συνδρομο κερατα, χαμηλη αυτοεκιμηση - αυτοπεποιθηση, κι ολα αυτα σε μια σχεση αιτιας-αιτιατου με την τεραστια πυρφοριαση που σε διακατεχει.

Μαλακα, η μελιτζανομυτα σε χορεψε στο ταψι, σου γαμησε το μυαλο. Αλλα και η οποιαδηποτε απ αυτες που σ αρεσουν, οταν σε φτύσει, πας και κολλας σα βδελλα (Γαματε με κι ας κλαιω).

Εχεις στειλει καρδουλες σ ολες τις πουτανες του ντουνια, και μας το παιζεις παραδοσιακος αρσενικος και φαλλοκρατης...που δεν δινει αξια σε καμια.  :2funny:
Φανταζομαι αν σου κουνησει την ουριτσα καμια απ τις "συμβατικες" γκομενιτσες, τι κωλοτουμπιτσες εχεις να κανεις...

Για λυπηση εισαι.  


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ο Πικεράκος είναι μαζοχάκος πιρφόρος , αλλά
και ρουφιανάκος !  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Μακελάρης

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2015
Μηνύματα
171
Κριτικές
2
Like
39
Πόντοι
1
Το κύριο χαρακτηριστικό του bullying δεν είναι η βία αυτή καθαυτή. Το κύριο χαρακτηριστικό του είναι ο αγελαίος χαρακτήρας του ο οποίος αποτελεί και την κάλυψη των θυτών.
Μέσω αυτής της αγέλης, οι θύτες παύουν να διακρίνονται σε ξεχωριστές προσωπικότητες διαφεύγοντας έτσι τον κίνδυνο να αποκαλυφθούν τα σοβαρά ελαττώματα τους και όλοι μαζί ανενόχλητοι τα μεταφέρουν στο θύμα μεγενθύνοντας τα δικά του.
Οι θύτες αντίθετα με τα λεγόμενα τους δεν δρουν ως προασπιστές της αξιοπρέπειας του θύματος όπως διατείνονται, πράγμα που θα μπορούσε να γίνει με απλή άσκηση εποικοδομητικής κριτικής, αλλά την καταρρακώνουν ώστε να φτάσει στο σημείο να υστερεί εμφανώς στην σύγκριση με την δικιά τους. Γιατί αυτό είναι που μετράει πάντα στην τελική και γι’ αυτό γίνονται όλα: Στο να φτάσουν να φαίνονται ανώτεροι από αυτόν που έχουν καταδείξει ως κατώτερο. Κοινώς “κοιτάξτε, εγώ δεν είμαι τόσο σκατά σαν κι αυτόν”.
Μέσα στις σελίδες αυτού του καθόλα εδιαφέροντος νήματος από πλευράς κοινωνιολογικής και ψυχιατρικής μελέτης, είδαμε να μετέχουν στην πλευρά των θυτών άτομα με εμφανή σωρεία ψυχικών νοσημάτων (Παρακμιακός κανείς; ), είδαμε μέλη εκ του μηδενός να υπερπολλαπλασιάζουν τα post τους όντας ανυπόμονοι να ενταχθούν στην αγέλη, είδαμε να κατηγορείται ως ρουφιάνος όποιος μπορεί να έδωσε στις αρχές του site τον ανθρωπίσκο που ανάρτησε πρόσωπα παρά την άδειά τους (καθαρά για χαβαλέ) και που μόλις πριν είχε καταδώσει δημοσίως το πιθανό τοξικολογικό πρόβλημα κάποιου μέλους, είδαμε “άνθρωποι” σαν αυτούς να αποκαλούνται μέχρι και “κύριοι” και φυσικά είδαμε να μετέχουν και λίγοι αλλά σοβαροί άνθρωποι ακόμα και από την πλευρά των θυτών.
Αυτά τα λίγα σχόλια μου εν συντομία.
Θα επανέλθω σε λίγες μέρες γιατί το νήμα είναι ίσως από τα πιο ενδιαφέροντα του ιστοτόπου.
Καλό Δεκαπενταύγουστο στους περισσότερους, που θα έλεγε και μια γνωστή ψυχή.
 

Επισκέπτης
Δε θυμαμαι ποτε το εγραψα αυτο. Ενιχου...

Ο Πικερ δεν επιζητα απλα οποιαδηποτε αντιδραση απο αυτην που του αρεσει, αλλα ενεργα αποζητα την απορριψη. Πασχει απο το φοβο της επιτυχιας γι' αυτο σαμποταρει τον εαυτο του. Και αν καταφερει κατι, το καταστρεφει, σαν την αγελαδα που κλωτσαει τον κουβα με το γαλα.

Στην Κορινα δεν περιοριστηκε στο να στελνει καρδουλες. Γινοταν ολο και περισσοτερο φορτικος. Σκοπιμα. Ηθελε να την φτασει στο σημειο που θα τον απορριψει. Ωσπου το καταφερε και κατεκτησε τη νιρβανα της ξεφτιλας. Γιατι οταν δεν εχεις τιποτα να χασεις, απαλλασεσαι απο το αγχος που ειχες αρχικα.

Η τριχοτιλλομανια απο την οποια επασχε ηταν κι αυτος ενας αλλος προβληματικος τροπος εκτονωσης του αγχους.

Με την Κορινα εχει αποκτησει την ιδανικη σχεση, μια σταθερη επικοινωνια με εντασεις που δινουν διεξοδο στην μονοτονια της ζωης του, χωρις κανενα αγχος οτι θα αποκτησει κατι παραπανω μαζι της. Ακομα και το σεξ που εκαναν στο μπουρδελο ηταν κατι υπερβολικα θετικο για να το διαχειριστει.
Ο νικ07 το χε πει νομιζω και σιγουρα το απηυθυνε στον αχαχουχα
 

Επισκέπτης
Το κύριο χαρακτηριστικό του bullying δεν είναι η βία αυτή καθαυτή. Το κύριο χαρακτηριστικό του είναι ο αγελαίος χαρακτήρας του ο οποίος αποτελεί και την κάλυψη των θυτών.
Μέσω αυτής της αγέλης, οι θύτες παύουν να διακρίνονται σε ξεχωριστές προσωπικότητες διαφεύγοντας έτσι τον κίνδυνο να αποκαλυφθούν τα σοβαρά ελαττώματα τους και όλοι μαζί ανενόχλητοι τα μεταφέρουν στο θύμα μεγενθύνοντας τα δικά του.
Οι θύτες αντίθετα με τα λεγόμενα τους δεν δρουν ως προασπιστές της αξιοπρέπειας του θύματος όπως διατείνονται, πράγμα που θα μπορούσε να γίνει με απλή άσκηση εποικοδομητικής κριτικής, αλλά την καταρρακώνουν ώστε να φτάσει στο σημείο να υστερεί εμφανώς στην σύγκριση με την δικιά τους. Γιατί αυτό είναι που μετράει πάντα στην τελική και γι’ αυτό γίνονται όλα: Στο να φτάσουν να φαίνονται ανώτεροι από αυτόν που έχουν καταδείξει ως κατώτερο. Κοινώς “κοιτάξτε, εγώ δεν είμαι τόσο σκατά σαν κι αυτόν”.
Μέσα στις σελίδες αυτού του καθόλα εδιαφέροντος νήματος από πλευράς κοινωνιολογικής και ψυχιατρικής μελέτης, είδαμε να μετέχουν στην πλευρά των θυτών άτομα με εμφανή σωρεία ψυχικών νοσημάτων (Παρακμιακός κανείς; ), είδαμε μέλη εκ του μηδενός να υπερπολλαπλασιάζουν τα post τους όντας ανυπόμονοι να ενταχθούν στην αγέλη, είδαμε να κατηγορείται ως ρουφιάνος όποιος μπορεί να έδωσε στις αρχές του site τον ανθρωπίσκο που ανάρτησε πρόσωπα παρά την άδειά τους (καθαρά για χαβαλέ) και που μόλις πριν είχε καταδώσει δημοσίως το πιθανό τοξικολογικό πρόβλημα κάποιου μέλους, είδαμε “άνθρωποι” σαν αυτούς να αποκαλούνται μέχρι και “κύριοι” και φυσικά είδαμε να μετέχουν και λίγοι αλλά σοβαροί άνθρωποι ακόμα και από την πλευρά των θυτών.
Αυτά τα λίγα σχόλια μου εν συντομία.
Θα επανέλθω σε λίγες μέρες γιατί το νήμα είναι ίσως από τα πιο ενδιαφέροντα του ιστοτόπου.
Καλό Δεκαπενταύγουστο στους περισσότερους, που θα έλεγε και μια γνωστή ψυχή.
για μενα τι εχεις να πεις;
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Ο νικ07 το χε πει νομιζω και σιγουρα το απηυθυνε στον αχαχουχα

Κανατε μπουλινγκ στον Αχαχουχα και τωρα κανετε στον Πικερ. Αντι να συζητησετε επικοδομητικα μαζι τους. Εγω εχω διαβασει τα παλια ποστ του αχαχουχα και ειδα ανθρωπο με ικανοτητα εκφορας αποψεων που σιγουρα δεν του αξιζε η συμπεριφορα και οι χαρακτηρισμοι (αν υποθεσουμε οτι αξιζει σε οποιονδηποτε να του φερονται ασχημα χωρις εκεινος πρωτος να επιτεθει).



 

Επισκέπτης
Κανατε μπουλινγκ στον Αχαχουχα και τωρα κανετε στον Πικερ. Αντι να συζητησετε επικοδομητικα μαζι τους. Εγω εχω διαβασει τα παλια ποστ του αχαχουχα και ειδα ανθρωπο με ικανοτητα εκφορας αποψεων που σιγουρα δεν του αξιζε η συμπεριφορα και οι χαρακτηρισμοι (αν υποθεσουμε οτι αξιζει σε οποιονδηποτε να του φερονται ασχημα χωρις εκεινος πρωτος να επιτεθει).
εγω σε κανεναν δεν εχω κανει μπουλινγκ

Αντε λιγο στο κοτοπουλο ουα ουα
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
εγω σε κανεναν δεν εχω κανει μπουλινγκ

Αντε λιγο στο κοτοπουλο ουα ουα

Αυτο περιγραφει ο Μακελαρης, γινεσαι ενα με την αγελη, χανεις την ατομικοτητα και την υπευθυνοτητα για τις πραξεις σου.
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
596
Το κύριο χαρακτηριστικό του bullying δεν είναι η βία αυτή καθαυτή. Το κύριο χαρακτηριστικό του είναι ο αγελαίος χαρακτήρας του ο οποίος αποτελεί και την κάλυψη των θυτών.
Μέσω αυτής της αγέλης, οι θύτες παύουν να διακρίνονται σε ξεχωριστές προσωπικότητες διαφεύγοντας έτσι τον κίνδυνο να αποκαλυφθούν τα σοβαρά ελαττώματα τους και όλοι μαζί ανενόχλητοι τα μεταφέρουν στο θύμα μεγενθύνοντας τα δικά του.
Οι θύτες αντίθετα με τα λεγόμενα τους δεν δρουν ως προασπιστές της αξιοπρέπειας του θύματος όπως διατείνονται, πράγμα που θα μπορούσε να γίνει με απλή άσκηση εποικοδομητικής κριτικής, αλλά την καταρρακώνουν ώστε να φτάσει στο σημείο να υστερεί εμφανώς στην σύγκριση με την δικιά τους. Γιατί αυτό είναι που μετράει πάντα στην τελική και γι’ αυτό γίνονται όλα: Στο να φτάσουν να φαίνονται ανώτεροι από αυτόν που έχουν καταδείξει ως κατώτερο. Κοινώς “κοιτάξτε, εγώ δεν είμαι τόσο σκατά σαν κι αυτόν”.
Μέσα στις σελίδες αυτού του καθόλα εδιαφέροντος νήματος από πλευράς κοινωνιολογικής και ψυχιατρικής μελέτης, είδαμε να μετέχουν στην πλευρά των θυτών άτομα με εμφανή σωρεία ψυχικών νοσημάτων (Παρακμιακός κανείς; ), είδαμε μέλη εκ του μηδενός να υπερπολλαπλασιάζουν τα post τους όντας ανυπόμονοι να ενταχθούν στην αγέλη, είδαμε να κατηγορείται ως ρουφιάνος όποιος μπορεί να έδωσε στις αρχές του site τον ανθρωπίσκο που ανάρτησε πρόσωπα παρά την άδειά τους (καθαρά για χαβαλέ) και που μόλις πριν είχε καταδώσει δημοσίως το πιθανό τοξικολογικό πρόβλημα κάποιου μέλους, είδαμε “άνθρωποι” σαν αυτούς να αποκαλούνται μέχρι και “κύριοι” και φυσικά είδαμε να μετέχουν και λίγοι αλλά σοβαροί άνθρωποι ακόμα και από την πλευρά των θυτών.
Αυτά τα λίγα σχόλια μου εν συντομία.
Θα επανέλθω σε λίγες μέρες γιατί το νήμα είναι ίσως από τα πιο ενδιαφέροντα του ιστοτόπου.
Καλό Δεκαπενταύγουστο στους περισσότερους, που θα έλεγε και μια γνωστή ψυχή.

πράγματι ενδιαφέρον θρεντ από άποψη κοινωνιολογίας αλλά όχι από πλευράς μπούλινκ αλλά από πλευράς φαινομένων μεσσιανισμού  
είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας.. και μας αποδεικνύει ότι οι μικρογραφίες τελικά είναι αρκετά έγκυρες πηγές σύγκρισης με την πραγματική κοινωνία

στην προκειμένη έχουμε ένα τύπο που υποστηρίζει κάποιες απόψεις σε σημείο φανατισμού και εμμονής αλλά τις προδίδει κατ εξακολούθηση όλες αυτές τις απόψεις που ευαγγελίζεται
έτσι ακριβώς και στην κοινωνία
όσες φορές παρατηρώ ανθρώπους να υποστηρίζουν παθιασμένα κάτι, πάντα θα είναι οι πρώτοι  που στο τέλος θα προδίδουν αυτό που ευαγγελίζονται  :2funny:
(θρησκεία-πολιτικές απόψεις-φαινόμενα υπερπατριωτισμού όλα τα πάντα)

 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Η δραση εχει παντα κι αντιδραση.

Τον πιστεψαμε. Μας προδωσε. Ειναι ψευτης και ερειστικος. Ολα τ' αλλα ειναι φυσικα επακολουθα.

Λυπαμαι αν σου φαινεται τοσο αποκρουστικο το θεαμα. Αν δεν μπορεις κλεισε τα ματια. Πάρε και μια ομπρελα για να μη σε πιτσιλισουν τα ζουμια.  
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.638
Πόντοι
10.686
Για να υπερασπιστώ κι εγώ τον Picker,άσχετο με το αν συμφωνώ ή όχι,δεν παραβαίνει τον νόμο του που απαξιώνει τις "κανονικές" γυναίκες και δίνει υπεραξία στις εκδιδόμενες,αδιάφορο αν υπερβάλλει στις εκδηλώσεις λατρείας προς αυτές,υπερβαίνοντας τα εσκαμμένα και γινόμενος άθελά του ή ηθελημένα ρεζίλι σε αρκετές περιπτώσεις.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Για να υπερασπιστώ κι εγώ τον Picker,άσχετο με το αν συμφωνώ ή όχι,δεν παραβαίνει τον νόμο του που απαξιώνει τις "κανονικές" γυναίκες και δίνει υπεραξία στις εκδιδόμενες,αδιάφορο αν υπερβάλλει στις εκδηλώσεις λατρείας προς αυτές,υπερβαίνοντας τα εσκαμμένα και γινόμενος άθελά του ή ηθελημένα ρεζίλι σε αρκετές περιπτώσεις.
Ο νομος μεταξυ των άλλων, αλλα και κεντρικη του ιδεα, ειναι η προταξη του μισογυνισμου και του φαλλοκρατισμου. Οι συμπεριφορές του πικερακου δεν συναδουν μ αυτα τα προτυπα.

Το "δεν δινουμε τη παρμικρη αξια", οπως επικαλειται ο νόμος, δεν πρεπει να λαμβανεται μονοδιαστατα, και πολυ περισσοτερο δεν νοείται να μη συναρταται με μια αξιοπρεπη συμπεριφορα και γενικοτερα -αξιοπρεπες- προτυπο ανδρος. Ειναι αντιφατικο, συναμα γελιο και εξευτελιστικο, να αποζητα σε εμμονικο σημειο τον "οικτο" (σημασια, προσοχη, ανταποκριση) της οποιασδηποτε (εκδηδομενης ή μη).

Βεβαια οι οποιες συζητησεις γινονται, πλεον ειναι ανουσιες, απ την στιγμη που παραδεχθηκε οτι δεν πρεπει να παιρνουμε στα σοβαρα το νομο. Και αυτο γιατι εδω και 10 μερες εχουν αποδειχτει τεκμηριωμενα απο πολλους συναγωνιστες οι αντιφασεις και τα κενα του νομου, η αναντιστοιχια μεταξυ θεωριας και πραξης στη συμπεριφορα του νομοθετη.

Τα τελευταια μηνυματα του νηματοθετη -και νομοθετη-, ηταν το κερασακι στην τουρτα. Τον εξεθεσαν τραγικα, και εδειξαν παραλληλα το βαθος ενος πραγματικου προβληματος.  
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.872
Πόντοι
1.686
Ακριβώς .

Όποιος ενοχλεί πουτανίτσα του Μεταξιού ή της Φυλής κλπ. πρέπει να τιμωρείται !

Κλύσμα με τζατζίκι χρειάζεται, για να βάλει μυαλό ο Πικεράκος !  :2funny:


%CE%A4%CF%81%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%8227.gif


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Καλά όσα λέτε, αλλά αν δεν φάει ένα κλύσμα με τζατζίκι

ο Πικεράκος, δεν θα σταματήσει να ενοχλεί κάποιες εκδιδόμενες

όπως η Κορίνα.Σαν τσιμπούρι που είναι ο Πίκερ , εκνευρίζει τις κοπέλες

και δεν τις αφήνει να αποδίδουν .

 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Ο νομος μεταξυ των άλλων, αλλα και κεντρικη του ιδεα, ειναι η προταξη του μισογυνισμου και του φαλλοκρατισμου.

Παντως με τον νομο του εφτασε να παίξει στον τελικό του MR MALAKAS 2015 :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom