Νέα

Ο μεγαλύτερος Έλληνας ηθοποιός όλων των εποχών!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sarouman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 756
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος είναι, κατα τη γνώμη σας, ο μεγαλύτερος Έλληνας ηθοποιός όλων των εποχών

  • 1. Βασίλης Λογοθετίδης

    Ψήφοι: 36 9,6%
  • 2. Λάμπρος Κωνσταντάρας

    Ψήφοι: 40 10,7%
  • 3. Δημήτρης Χορν

    Ψήφοι: 38 10,1%
  • 4. Νίκος Κούρκουλος

    Ψήφοι: 12 3,2%
  • 5. Νίκος Ξανθόπουλος

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • 6. Δημήτρης Παπαμιχαήλ

    Ψήφοι: 6 1,6%
  • 7. Μάνος Κατράκης

    Ψήφοι: 24 6,4%
  • 8. Νίκος Σταυρίδης

    Ψήφοι: 6 1,6%
  • 9. Βασίλης Αυλωνίτης

    Ψήφοι: 9 2,4%
  • 10. Μίμης Φωτόπουλος

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • 11. Θανάσης Βέγγος

    Ψήφοι: 128 34,1%
  • 12. Γιάννης Γκιωνάκης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • 13. Νίκος Ρίζος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • 14. Ορέστης Μακρής

    Ψήφοι: 4 1,1%
  • 15. Διονύσης Παπαγιαννόπουλος

    Ψήφοι: 27 7,2%
  • 16. Ντίνος Ηλιόπουλος

    Ψήφοι: 16 4,3%
  • 17. Κώστας Χατζηχρήστος

    Ψήφοι: 9 2,4%
  • 18. Αλέκος Αλεξανδράκης

    Ψήφοι: 2 0,5%
  • 19. Γιώργος Φούντας

    Ψήφοι: 3 0,8%
  • 20. Κώστας Βουτσάς

    Ψήφοι: 12 3,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    375

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Εσύ είσαι που μπερδεύεις την ηθοποιία με τη δύναμη της διαφήμισης τύπε. :dunno:
Αδερφέ μου θυμίζεις μια ξαδέρφη μου που είναι παχουλή,μέτρια στο πρόσωπο κ μου λέει ότι αν όλες φτιαχτούνε κατάλληλα κ απο επαγγελματία γίνονται θεές,σύνελθε λίγο. :s&m_1:

Η διαφήμιση για να πιάσει πρέπει να γίνει σε ένα προϊόν ικανό να ανταπεξέλθει,άντε πούλα εσύ καλοριφέρ στην σαχάρα ή πάγο σε εσκιμώο,μπορείς;;; :birdman:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Αδερφέ μου θυμίζεις μια ξαδέρφη μου που είναι παχουλή,μέτρια στο πρόσωπο κ μου λέει ότι αν όλες φτιαχτούνε κατάλληλα κ απο επαγγελματία γίνονται θεές,σύνελθε λίγο. :s&m_1:

Η διαφήμιση για να πιάσει πρέπει να γίνει σε ένα προϊόν ικανό να ανταπεξέλθει,άντε πούλα εσύ καλοριφέρ στην έρημο ή πάγο σε εσκιμώο,μπορείς;;; :birdman:
ρε μαν γιατί τα μπερδεύεις :headbang:

- η μέριλιν ήταν μέτρια/κακή ηθοποιός
- η μέριλιν είχε άστρο
- πριν από αυτήν, μετά από αυτήν αλλά και στην εποχή της υπήρχαν εκάτοντάδες άλλες κακές ηθοποιοί που δοκίμασαν να γίνουν διάσημες αλλά δεν την έφτασαν ούτε στο μικρό δαχτυλάκι, γιατί δεν είχαν άστρο
 

Επισκέπτης
Αδερφέ μου θυμίζεις μια ξαδέρφη μου που είναι παχουλή,μέτρια στο πρόσωπο κ μου λέει ότι αν όλες φτιαχτούνε κατάλληλα κ απο επαγγελματία γίνονται θεές,σύνελθε λίγο. :s&m_1:

Η διαφήμιση για να πιάσει πρέπει να γίνει σε ένα προϊόν ικανό να ανταπεξέλθει,άντε πούλα εσύ καλοριφέρ στην σαχάρα ή πάγο σε εσκιμώο,μπορείς;;; :birdman:
Καλά χαζός είσαι ρε τύπε; Τώρα μιλούμε η κλάνουμε; Αυτό δεν λέω τόσην ώρα; Ότι πουλούσε και προωθήθηκε λόγω της εμφάνισής της;
Σαν μοντέλο ήτανε καλή, σαν ηθοποιός όχι.

Στην περιπτωση της Μονροε ετυχε να ειναι εμφανισιμη , ειχε προκληθει ντορος και με τον Κενεντυ...
Ειχε λιγες εμφανισεις στο ενεργητικο της και με τον θανατο της εγινε θρυλος
(η δυναμη της διαφημισης που λες - υποβολη το λεω εγω....)
Το ίδιο λέμε ουσιαστικά.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
ρε μαν γιατί τα μπερδεύεις :headbang:

- η μέριλιν ήταν μέτρια/κακή ηθοποιός
- η μέριλιν είχε άστρο
- πριν από αυτήν, μετά από αυτήν αλλά και στην εποχή της υπήρχαν εκάτοντάδες άλλες κακές ηθοποιοί που δοκίμασαν να γίνουν διάσημες αλλά δεν την έφτασαν ούτε στο μικρό δαχτυλάκι, γιατί δεν είχαν άστρο
Ωραία ρε Κοσμά,μιλάμε για ένα άστρο λοιπόν κ όλα τα άλλα είναι περιττές πίπες,ντάξει,συμφωνείς;;;
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Καλά χαζός είσαι ρε τύπε; Τώρα μιλούμε η κλάνουμε; Αυτό δεν λέω τόσην ώρα; Ότι πουλούσε και προωθήθηκε λόγω της εμφάνισής της;
Σαν μοντέλο ήτανε καλή, σαν ηθοποιός όχι.
Kαι γιατί έμεινε ως ηθοποιός κ όχι ως μοντέλο ρε τύπε;;;
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
ναι.
ζηλευω καποια που εχει πεθανει τοσα χρονια πριν,ΞΑΝΘΙΑ (  :S )και χαπακωμενη all the time.
ναι ρε λεμε,ναι! :rockon:
%25CE%259C%25CE%25AD%25CF%2581%25CE%25B9%25CE%25BB%25CE%25B9%25CE%25BD+%25CE%259C%25CE%25BF%25CE%25BD%25CF%2581%25CF%258C%25CE%25B5.jpg


Θα σε χαλούσε αν ήσουν έτσι αντί όπως είσα ε; :grin:
 

Επισκέπτης
ναι.
ζηλευω καποια που εχει πεθανει τοσα χρονια πριν,ΞΑΝΘΙΑ (  :S )και χαπακωμενη all the time.
ναι ρε λεμε,ναι! :rockon:
Έλα παραδέξου το. Σίγουρα θα ήθελες τώρα να ήσουν νεκρή και διάσημη :2funny:

Kαι γιατί έμεινε ως ηθοποιός κ όχι ως μοντέλο ρε τύπε;;;
Γιατί αυτό ξέρουν όλοι ότι ήτανε, αλλά ουσιαστικά σαν sex symbol έχει καθιερωθεί.
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
%25CE%259C%25CE%25AD%25CF%2581%25CE%25B9%25CE%25BB%25CE%25B9%25CE%25BD+%25CE%259C%25CE%25BF%25CE%25BD%25CF%2581%25CF%258C%25CE%25B5.jpg


Θα σε χαλούσε αν ήσουν έτσι αντί όπως είσα ε; :grin:
εμπεδωσε το,επειδη αρεσει σε σενα δεν σημαινει πως πρεπει να αρεσει σε ολους ουτε πως ολοι/ες τη φθονουμε.
μην κανεις σαν μωρο παιδι.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Γιατί αυτό ξέρουν όλοι ότι ήτανε, αλλά ουσιαστικά σαν sex symbol έχει καθιερωθεί.
Εεε άρα όπως κ να'χει ήταν κάτι,κάτι μεγάλο,που δεν γεννιέται κάθε μέρα...και δεν τον βλέπεις,βρίσκεις,συναντάς στον δρόμο....

εμπεδωσε το,επειδη αρεσει σε σενα δεν σημαινει πως πρεπει να αρεσει σε ολους ουτε πως ολοι/ες τη φθονουμε.
μην κανεις σαν μωρο παιδι.
Δεν απάντησες στην ερώτηση ωστόσο.... :grin:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Ωραία ρε Κοσμά,μιλάμε για ένα άστρο λοιπόν κ όλα τα άλλα είναι περιττές πίπες,ντάξει,συμφωνείς;;;
ποιά είναι όλα τα άλλα δηλαδή;;;προφανώς και το άστρο από μόνο του δεν αρκεί για να καταξιώσει κανέναν, χρειάζεται κόπος και αγώνας (πες με τρέχω από το πρωί ως το βράδυ σε δεξιώσεις, συνεντεύξεις κτλ , περνάω και από κανά κρεβάτι αν δω ότι θα σπρώξει την καριέρα μου, πάω και με τα νερά του κόσμου προβάλλοντας διαρκώς το προφίλ που πουλάει προς τα έξω ακόμα και αν ο χαρακτήρας μου λίγη σχέση έχει με αυτό κτλ)

το άστρο δεν κάνει τίποτα από μόνο του, όπως και το ταλέντο, αμφότερα απαιτούν σκληρή δουλειά και θυσίες για να ευοδώσουν ;)
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Δεν απάντησες στην ερώτηση ωστόσο.... :grin:
γιατι να απαντησω?
σαμπως εσυ ξερεις πως ειμαι?!




http://[URL unfurl="true"]www.unikz.com/wp-content/uploads/2011/09/839-wa.jpeg[/img[/URL]]
ναι,τη ζηλευω,εχω βαλει τη φωτο της και πεταω βελακια στο τοιχο καθε βραδυ πριν κοιμηθω απο τα νευρα μου! >:(
 

Επισκέπτης
Η Μονρόε είχε κάνει 2 γάμους, με τον σούπερ διάσημο παίχτη του baseball Τζο ντι Μάτζιο και τον Άρθουρ Μίλερ.
Είχε καθιερωθεί ως σεξ σιμπολ με τη φωτογράφηση στο πλειμπόι
Άρα δεν περίμενε να τραγουδήσει στον Κένεντυ για να γίνει γνωστή.
Στο Νιαγάρα παίζει μια χαρά πάντως αν και δεν έμεινε στην ιστορία για της ερμηνευτικές της ικανότητες
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
ναι.
ζηλευω καποια που εχει πεθανει τοσα χρονια πριν,ΞΑΝΘΙΑ (  :S )και χαπακωμενη all the time.
ναι ρε λεμε,ναι! :rockon:
ιεροσυλία, η μέριλιν ήσαντο Κόμματος με Καύλα κεφαλαίο.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
γιατι να απαντησω?
σαμπως εσυ ξερεις πως ειμαι?!




http://[URL unfurl="true"]www.unikz.com/wp-content/uploads/2011/09/839-wa.jpeg[/img[/URL]]
ναι,τη ζηλευω,εχω βαλει τη φωτο της και πεταω βελακια στο τοιχο καθε βραδυ πριν κοιμηθω απο τα νευρα μου! >:(
[/quote]
Κοίτα σεξ σύμπολ δεν νομίζω ότι είσαι πάντως,οπότε επετρεψέ μου να πιστεύω ότι ζηλεύεις τις ομορφότερες όπως συμβαίνει συνήθως και δεν αποτελείς εξαίρεση.... ;D
 

Επισκέπτης
Εεε άρα όπως κ να'χει ήταν κάτι,κάτι μεγάλο,που δεν γεννιέται κάθε μέρα...και δεν τον βλέπεις,βρίσκεις,συναντάς στον δρόμο....
Αυτό είναι το αντικείμενο της συζήτησης; :jerking:
Για καλούς ηθοποιούς λέμε και καλή ηθοποιός δεν ήτανε ούτε στο ελάχιστο.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
ποιά είναι όλα τα άλλα δηλαδή;;;προφανώς και το άστρο από μόνο του δεν αρκεί για να καταξιώσει κανέναν, χρειάζεται κόπος και αγώνας (πες με τρέχω από το πρωί ως το βράδυ σε δεξιώσεις, συνεντεύξεις κτλ , περνάω και από κανά κρεβάτι αν δω ότι θα σπρώξει την καριέρα μου, πάω και με τα νερά του κόσμου προβάλλοντας διαρκώς το προφίλ που πουλάει προς τα έξω ακόμα και αν ο χαρακτήρας μου λίγη σχέση έχει με αυτό κτλ)

το άστρο δεν κάνει τίποτα από μόνο του, όπως και το ταλέντο, αμφότερα απαιτούν σκληρή δουλειά και θυσίες για να ευοδώσουν ;)
Ωχού,ωχού....πιο απλά ακόμα,θα έβαζες ένα τεράστιο + ή ένα τεράστιο - στην Μέριλιν Μονρόε;;;

Άντε γιατί με έχεις σκάσει.....αν κ στο τέλος θα συμφωνήσεις το ξέρω. :birdman:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Ωχού,ωχού....πιο απλά ακόμα,θα έβαζες ένα τεράστιο + ή ένα τεράστιο - στην Μέριλιν Μονρόε;;;

Άντε γιατί με έχεις σκάσει.....αν κ στο τέλος θα συμφωνήσεις το ξέρω. :birdman:
ένα τεράστιο + ρε μαν, ποιός είμαι εγώ που θα την αποκαθηλώσω ;)
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Αυτό είναι το αντικείμενο της συζήτησης; :jerking:
Για καλούς ηθοποιούς λέμε και καλή ηθοποιός δεν ήτανε ούτε στο ελάχιστο.
Ηθοποιός δεν σημαίνει μόνο Παξινού ρε παίκτη,μην το πιάσουμε πάλι από την αρχή να χαρείς....

Ηθοποιός είναι σέξυ,είναι η ματιά,είναι η κίνηση,το στήσιμο,η εμφάνιση,είναι κ το ταλέντο.

Πολλά πράγματα......δεν νομίζω ότι για την Μ.Μ. μπορείς να πεις ότι δεν ήταν καλή σε αυτό που έκανε ως ηθοποιός,άρα κρίνεις με κάποια δεδομένα.

Την είδες κ την Τζούλια που έκανε ταινία κ σούρνονταν...έχει καμιά σχέση με την Μ.Μ. ;;;;
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Κοίτα σεξ σύμπολ δεν νομίζω ότι είσαι πάντως,οπότε επετρεψέ μου να πιστεύω ότι ζηλεύεις τις ομορφότερες όπως συμβαίνει συνήθως και δεν αποτελείς εξαίρεση.... :grin:
δεν ειναι του γουστου μου καν η μεριλιν πως πρεπει να το πω για να το καταλαβεις..
και οχι δεν ζηλευω,ισα-ισα λεω κοιτα τη φτιαχνει η μανα φυση.
επειδη εσυ ζηλευεις τους ωραιους αντρες,δεν το κανουμε ολοι μας. :birdman:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom