Νέα

Νηστεία και Σεξ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα iuakoya
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Φιλε μόνο ο Ελληνικος χριστιανισμός σε άφηνε να κάνει ότι θέλεις. Για ρωτα άθεους στο Οταν, την Σαουδική Αραβία αλλά και τις χριστιανικές Φιλιππίνες και την χριστιανική Κένυα τι τους κάνουν τους άθεους.

Ξέρω. Στεναχωριέσαι τόσο πολύ που στην Ευρώπη οι Θεοκράτες δεν μπορούν πια να μας κάψουν, όπως λίγους αιώνες πριν
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Στην Αίγυπτο σκοτώθηκαν Αιγύπτιοι Κόπτες χριστιανοί και τις εκκλησίες της Αιγύπτου τις φυλάνε Αιγύπτιοι Κόπτες χριστιανοί Αστυνομικοί για να μην υπάρξει νέο χτύπημα. Την Ενωσή άθεων δεν την είδα να καταδικάζει το γεγονός.

Απάντησα στο άλλο νήμα. Οι Αβραμικές θρησκείες εδώ και αιώνες αλληλοσφάζονται και θα συνεχίσουν να σφάζονται μέχρι τελικής εκκαθάρισης. Οι επιθέσει θα συνεχίσουν, γιατί αυτός είναι ο πυρήνας της πίστης τους. ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΠΙΣΤΟΥΣ. Γιατί να το καταδικάσει η Ένωση; Τη βία τους τη βλέπουμε καθημερινά, με όποιο τρόπο μπορούν
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
76
Πόντοι
76
Φιλε μόνο ο Ελληνικος χριστιανισμός σε άφηνε να κάνει ότι θέλεις. Για ρωτα άθεους στο Οταν, την Σαουδική Αραβία αλλά και τις χριστιανικές Φιλιππίνες και την χριστιανική Κένυα τι τους κάνουν τους άθεους.
O Χριστιανισμός απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να με εμποδίσει πλέον να κάνω ότι θέλω το σώμα μου και να τρώω ότι θέλω. Αυτή την ελευθερία την οφείλουμε ΣΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και όχι στο χριστιανισμό και ιδιαίτερα την ορθοδοξία η οποία ποτέ δε γούσταρε αυτές τις...ξενόφερτες ιδέες περί δημοκρατίας και ελευθερίας και αν μπορούσε θα μας είχε ακόμα στο μεσαίωνα !
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
76
Πόντοι
76
Χριστιανισμός είναι η προσπάθεια της ρωμαϊκής αυτοκρατορίας και της Εβραϊκής νομενκλατούρας της εποχής του Χριστού να καπελώσει όλα τα εβραϊκά επαναστατικά κινήματα που την απειλούσαν, δημιουργώντας μια νέα θρησκεία που θα ενώνε τον Εβραϊκό λαό.Ο Ιησούς Χριστός ήταν ένας αντικαθεστωτικός ραβίνος και έγινε θεάνθρωπος μετά θάνατον και χωρίς να το φανταζόταν ούτε ο ίδιος ! Τη νέα θρησκεία τη δημιούργησε με διάφορους εξωφρενικούς ισχυρισμούς ένας τυχοδιώκτης της εποχής και άνθρωπος των Ρωμαίων ο Απόστολος Παύλος που ισχυριζόταν ότι υπήρξε διώκτης των χριστιανών !

Ορθοδοξία είναι απλά η προσπάθεια της Ανατολικής Ρωμαϊκής αυτοκρατορίας (Βυζάντιο) να φτιάξει μια δική της θρησκεία που θα την ελέγχει απόλυτα, χωρίς ανταγωνισμό με τους δυτικούς. Στηρίχθηκε σε θεολογικά άκυρους ισχυρισμούς όπως η τριαδικότητα και η παναγία, αντί για μητέρα του Χριστού, ενώ υιοθέτησε και την παλαιά διαθήκη που είναι Εβραϊκή μυθολογία και έφτιαξε έναν αχταρμά !
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
O Χριστιανισμός απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να με εμποδίσει πλέον να κάνω ότι θέλω το σώμα μου και να τρώω ότι θέλω. Αυτή την ελευθερία την οφείλουμε ΣΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και όχι στο χριστιανισμό και ιδιαίτερα την ορθοδοξία η οποία ποτέ δε γούσταρε αυτές τις...ξενόφερτες ιδέες περί δημοκρατίας και ελευθερίας και αν μπορούσε θα μας είχε ακόμα στο μεσαίωνα !

γιατί πότε σε εμπόδισε ??
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
γιατί πότε σε εμπόδισε ??

Εμπόδισαν τη μόρφωσή μας όταν προσπάθησαν ας πούμε να απαγορεύσουν τα βιβλία του Καζαντζάκη, έστειλαν έγγραφο στην Κυβέρνηση. Σώθηκε από τον αφορισμό λόγω παρέμβασης ρης Φρειδερίκης, όπως κυκλοφόρησε. Εμπόδισαν όσους ήθελαν να παρακολουθήσουν τον Τελευταίο Πειρασμό του Σκορτσέζε. Όταν προσπάθησε να προβληθεί ο «Τελευταίος Πειρασμός» του Σκορσέζε τον Οκτώβριο του 1988, διαδηλωτές, υπό την καθοδήγηση ενός ιερέα, εισέβαλαν στην αίθουσα του κινηματογράφου Έμπασσυ που πρόβαλε την ταινία, συνεπλάκησαν με αστυνομικούς και κατέστρεψαν τον κινηματογραφικό εξοπλισμό. Εμπόδισαν  όσο μπορούσαν τη σεξουαλική μας ζωή χωρίζοντάς μας σε Αρρένων - θηλέων. Όταν στην Ελλάδα δεν υπάρχει μάθημα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης ενώ στην Ευρώπη υπάρχει εδώ και δεκαετίες. Ένα στα τέσσερα κορίτσια 14-17 ετών έχει κάνει έκτρωση, λόγω της μη ενημέρωσης. Όταν ανάγκασαν εμένα και τα παιδιά μου να μάθουμε τις φαντασιώσεις τους και να μας βαθμολογήσουν στα θρησκευτικά. Συνεχίζουν να εμποδίζουν τη μόρφωσή μας όταν δεν διδασκόμαστε τη Θεωρία της Εξέλιξης για να μην συνειδητοποιήσουμε ότι δεν μας έφτιαξε εδώ και 6.000 χρόνια ένας Θεός αλλά είμαστε αποτέλεσμα Φυσικής επιλογής

 

alekos26

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
285
Like
210
Πόντοι
21
Εμπόδισαν τη μόρφωσή μας όταν προσπάθησαν ας πούμε να απαγορεύσουν τα βιβλία του Καζαντζάκη, έστειλαν έγγραφο στην Κυβέρνηση. Σώθηκε από τον αφορισμό λόγω παρέμβασης ρης Φρειδερίκης, όπως κυκλοφόρησε. Εμπόδισαν όσους ήθελαν να παρακολουθήσουν τον Τελευταίο Πειρασμό του Σκορτσέζε. Όταν προσπάθησε να προβληθεί ο «Τελευταίος Πειρασμός» του Σκορσέζε τον Οκτώβριο του 1988, διαδηλωτές, υπό την καθοδήγηση ενός ιερέα, εισέβαλαν στην αίθουσα του κινηματογράφου Έμπασσυ που πρόβαλε την ταινία, συνεπλάκησαν με αστυνομικούς και κατέστρεψαν τον κινηματογραφικό εξοπλισμό. Εμπόδισαν  όσο μπορούσαν τη σεξουαλική μας ζωή χωρίζοντάς μας σε Αρρένων - θηλέων. Όταν στην Ελλάδα δεν υπάρχει μάθημα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης ενώ στην Ευρώπη υπάρχει εδώ και δεκαετίες. Ένα στα τέσσερα κορίτσια 14-17 ετών έχει κάνει έκτρωση, λόγω της μη ενημέρωσης. Όταν ανάγκασαν εμένα και τα παιδιά μου να μάθουμε τις φαντασιώσεις τους και να μας βαθμολογήσουν στα θρησκευτικά. Συνεχίζουν να εμποδίζουν τη μόρφωσή μας όταν δεν διδασκόμαστε τη Θεωρία της Εξέλιξης για να μην συνειδητοποιήσουμε ότι δεν μας έφτιαξε εδώ και 6.000 χρόνια ένας Θεός αλλά είμαστε αποτέλεσμα Φυσικής επιλογής
τον οκτωβριο του 1988;προσφατα.τι τραβηξαν και αυτοι κατι φανατικοι πριν 30 χρονια δεν τους αφησαν να δουν μια ταινια.σημαντικο γεγονος σε σημαδευει μια ζωη.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εμπόδισαν τη μόρφωσή μας όταν προσπάθησαν ας πούμε να απαγορεύσουν τα βιβλία του Καζαντζάκη, έστειλαν έγγραφο στην Κυβέρνηση. Σώθηκε από τον αφορισμό λόγω παρέμβασης ρης Φρειδερίκης, όπως κυκλοφόρησε. Εμπόδισαν όσους ήθελαν να παρακολουθήσουν τον Τελευταίο Πειρασμό του Σκορτσέζε. Όταν προσπάθησε να προβληθεί ο «Τελευταίος Πειρασμός» του Σκορσέζε τον Οκτώβριο του 1988, διαδηλωτές, υπό την καθοδήγηση ενός ιερέα, εισέβαλαν στην αίθουσα του κινηματογράφου Έμπασσυ που πρόβαλε την ταινία, συνεπλάκησαν με αστυνομικούς και κατέστρεψαν τον κινηματογραφικό εξοπλισμό. Εμπόδισαν   όσο μπορούσαν τη σεξουαλική μας ζωή χωρίζοντάς μας σε Αρρένων - θηλέων. Όταν στην Ελλάδα δεν υπάρχει μάθημα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης ενώ στην Ευρώπη υπάρχει εδώ και δεκαετίες. Ένα στα τέσσερα κορίτσια 14-17 ετών έχει κάνει έκτρωση, λόγω της μη ενημέρωσης. Όταν ανάγκασαν εμένα και τα παιδιά μου να μάθουμε τις φαντασιώσεις τους και να μας βαθμολογήσουν στα θρησκευτικά. Συνεχίζουν να εμποδίζουν τη μόρφωσή μας όταν δεν διδασκόμαστε τη Θεωρία της Εξέλιξης για να μην συνειδητοποιήσουμε ότι δεν μας έφτιαξε εδώ και 6.000 χρόνια ένας Θεός αλλά είμαστε αποτέλεσμα Φυσικής επιλογής

τι τραβάτε και εσείς οι κοπελλιές ...

ξεχνάς βέβαια το τι πραγματεύεται ο Τελευταίος Πειρασμός του Καζαντζάκη

ααα ναι και οι ελλεηνίδες δεν σου κάθονται γιατί δεν έχει μάθημα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης...

το ότι έναν στα τέσσερα κορίτσια έχει κάνει έκτρωση που το είδες ? έχεις τέσσερις αδελφές ?

 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
τι τραβάτε και εσείς οι κοπελλιές ...

ξεχνάς βέβαια το τι πραγματεύεται ο Τελευταίος Πειρασμός του Καζαντζάκη

ααα ναι και οι ελλεηνίδες δεν σου κάθονται γιατί δεν έχει μάθημα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης...

το ότι έναν στα τέσσερα κορίτσια έχει κάνει έκτρωση που το είδες ? έχεις τέσσερις αδελφές ?
Τύπε τι γίνεται η Πορτογαλεζα?
 

Mitharadir

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
δεν εκπλησσομαι που ζητιανευεις να σου βρουν γυναικα να γαμησεις! τετοιος  :jerking:  πουσαι που να βρεις μονος σου!  :headbang:
Τυπε εγώ έχω δική μου γκομενα. Και πιο πριν τόσες άλλες. Εσύ όμως με το trolling σου μάλλον πάσχεις από σοβαρες αγαμιες.
 

Απίθανος

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2017
Μηνύματα
39
Like
6
Πόντοι
0

Απίθανος

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2017
Μηνύματα
39
Like
6
Πόντοι
0
Μάγκες δεν το πιστεύω πως ακόμα ασχολούμαστε με κάτι γραφικούς περιθωριακούς καραγκιόζηδες σαν την ένωση άθεων! Το twitter έχει πάρει φωτιά Μίλησα με ένα σωρό άθεους όλοι σχεδόν οι άθεοι ειρωνεύονται την Ενωση άθεων. Ούτε οι άθεοι δεν τους στηρίζουν το καθόμαστε και ασχολούμαστε μαζί τους εδώ τους αδειάζουν οι ομόθρησκοι τους!Πάντως να ξέρετε ότι οι αθεες γκομενες κάνουν τέλειο σεξ η δικιά μου Αθεη Τουρκάλα με ξετρελαίνει με το σώμα και τα κόλπα της στο σεξ.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
τον οκτωβριο του 1988;προσφατα.τι τραβηξαν και αυτοι κατι φανατικοι πριν 30 χρονια δεν τους αφησαν να δουν μια ταινια.σημαντικο γεγονος σε σημαδευει μια ζωη.

τώρα πια έχουν λίγη δύναμη. Πάντως, την παράσταση στο Χυτήριο, την κατέβασαν. όχι μόνοι τους βέβαια, με μπράβους
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
τι τραβάτε και εσείς οι κοπελλιές ...

ξεχνάς βέβαια το τι πραγματεύεται ο Τελευταίος Πειρασμός του Καζαντζάκη

ααα ναι και οι ελλεηνίδες δεν σου κάθονται γιατί δεν έχει μάθημα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης...

το ότι έναν στα τέσσερα κορίτσια έχει κάνει έκτρωση που το είδες ? έχεις τέσσερις αδελφές ?

αν δεν σου αρέσει κάτι, μην το παρακολουθήσεις. Που είναι το όστις θέλει οπίσω μου ελθείν; που είναι το γύρισμα και του άλλου μάγουλου όταν σε χαστουκίζουν; όχι ότι περίμενα να μη διαστρέψεις όσα γράφω. Έγραψα ότι ο χωρισμός των εφήβων σε Αρρένων και Θηλέων εμπόδισε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τη ζωή όλων μας. Εγώ είχα αδελφή κι είχα περισσότερες ευκαιρίες και πάρτυ με κορίτσια τα οποία οι περισσότεροι συμμαθητές μου δεν είχαν.  Και πάλι η ζημιά έγινε, ευτυχώς που πηγαίναμε Φροντιστήριο Αγγλικών. όσο για το ότι δεν έχεις καμία ενημέρωση για τις εκτρώσεις στην Ελλάδα, είναι φανερό. Αντί να το Γκουγκλάρεις και να μου το τρίψεις στα μούτρα, προσπάθησες να με προσβάλλεις. Το λογικό σφάλμα κατά προσώπου, δεν πιάνει σε μένα. Στους λειτουργικά αναλφάβητους πιστούς έχει πέραση. Πάρε λοιπόν μια ενημέρωση, αφού αγνοείς ότι Πάνω από 30.000 κορίτσια κάτω των 16 υποβάλλονται κάθε χρόνο σε έκτρωση
 

Mitharadir

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Εκαιγε η Ορθόδοξη εκκλησία στην πυρά; Ποτε;

η άγνοιά σου με διασκεδάζει. Οι πρόγονοί μας αναγκάστηκαν να αλλαξοπιστήσουν, αλλιώς η ποινή ήταν θάνατος, το πρώτο στρατόπεδο συγκέντρωσης ήταν η Σκυθόπολη, σχετικά αναφέρει ο Ροίδης. Η πρώτη καύση αιρετικών έγινε από τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ Αυτοκράτορα Αλέξιο, ενάντια στους Βογόμιλους. Ο αυτοκράτορας Αλέξιος Α΄ Κομνηνός (1081-1118) αποκάλυψε με τέχνασμα την οργανωμένη δράση του τότε αρχηγού τους Βασιλείου, ο οποίος εξαπατημένος από τον αυτοκράτορα, του αποκάλυψε τα περί των θέσεων που πρέσβευε και κάηκε ζωντανός στο Ιπποδρόμιο της Κωνσταντινούπολης από τα χέρια του Αυτοκράτορα Αλεξίου το 1118. Στη συνέχεια πέτυχε τη συνοδική καταδίκη της αίρεσης και των οπαδών της και εξαπέλυσε σκληρούς διωγμούς εναντίον των φανατικών οπαδών της (πηγή wikipedia). Συνεχίζω. Η Χριστιανική εκκλησία σπαράχτηκε από την αρχή από αιρέσεις, τα μέλη των οποίων κυνηγήθηκαν με κάθε βίαιο τρόπο. Αν κάνεις μια έρευνα θα δεις ότι πολλοί Παυλικιανοί, Κόπτες, Αρειανοί, Νεστοριανοί, κυνηγιόντουσαν, βασανίζονταν ακρωτηριαζόντουσαν, από την υπέροχη Ορθόδοξη Εκκλησία. Οι Ναοί των Προγόνων μας καταστράφηκαν με Διάταγμα του Φλάβιου Αρκάδιου "ες έδαφος φέρειν". Οι Ολυμπιακοί Αγώνες απαγορεύτηκαν με Διάταγμα του Θεοδόσιου. Η Ακαδημία, ένα Πανεπιστήμιο με 900 χρόνια ιστορία έκλεισε, η περιουσία της δημεύτηκε και οι δάσκαλοι εξορίστηκαν με διάταγμα του Ιουστινιανού (αυτού που παντρεύτηκε την πόρνη του Ιπποδρόμου, την Θεοδώρα) και κατέφυγαν στο Βασιλιά των Περσών Χοσρόη, τι ειρωνία!!!! . Η Ιατρική εξαφανίστηκε σαν έργο δαιμόνων, τα φάρμακα απαγορεύτηκαν σαν μαγικά φίλτρα. Η Βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρειας, με τους εκατοντάδες χιλιάδες πάπυρους κάηκε, γιατί η γνώση έπρεπε να εξαφανιστεί. Θέλεις κι άλλα εγκλήματα της Ορθόδοξης Εκκλησίας, ή είναι αρκετά?
 

Mitharadir

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Μάγκες δεν το πιστεύω πως ακόμα ασχολούμαστε με κάτι γραφικούς περιθωριακούς καραγκιόζηδες σαν την ένωση άθεων! Το twitter έχει πάρει φωτιά Μίλησα με ένα σωρό άθεους όλοι σχεδόν οι άθεοι ειρωνεύονται την Ενωση άθεων. Ούτε οι άθεοι δεν τους στηρίζουν το καθόμαστε και ασχολούμαστε μαζί τους εδώ τους αδειάζουν οι ομόθρησκοι τους!Πάντως να ξέρετε ότι οι αθεες γκομενες κάνουν τέλειο σεξ η δικιά μου Αθεη Τουρκάλα με ξετρελαίνει με το σώμα και τα κόλπα της στο σεξ.
Αφού δεν έχουν τα @@@ να πάνε να κάνουν φανερό δείπνο σε Μουσουλμάνους και Κόπτες χριστιανους επειδή εκεί θα φάνε ξύλο και το κάνουν μόνο εκεί που τους παίρνει θα ασχολούμαστε μαζί τους.Το ότι οι άθεοι κοροϊδεύουν την ένωση άθεων δείχνει πόση εκτίμηση απολαμβανουν στην κοινωνία μας.Με αυτά τα καραγκιοζιλικια δεν γίνονται αποδεκτοί από από τους άθεους θέλουν να γίνουν αποδεκτοί κιόλας από τους ενθεους τρομάρα τους!
 

Mitharadir

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
η άγνοιά σου με διασκεδάζει. Οι πρόγονοί μας αναγκάστηκαν να αλλαξοπιστήσουν, αλλιώς η ποινή ήταν θάνατος, το πρώτο στρατόπεδο συγκέντρωσης ήταν η Σκυθόπολη, σχετικά αναφέρει ο Ροίδης. Η πρώτη καύση αιρετικών έγινε από τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ Αυτοκράτορα Αλέξιο, ενάντια στους Βογόμιλους. Ο αυτοκράτορας Αλέξιος Α΄ Κομνηνός (1081-1118) αποκάλυψε με τέχνασμα την οργανωμένη δράση του τότε αρχηγού τους Βασιλείου, ο οποίος εξαπατημένος από τον αυτοκράτορα, του αποκάλυψε τα περί των θέσεων που πρέσβευε και κάηκε ζωντανός στο Ιπποδρόμιο της Κωνσταντινούπολης από τα χέρια του Αυτοκράτορα Αλεξίου το 1118. Στη συνέχεια πέτυχε τη συνοδική καταδίκη της αίρεσης και των οπαδών της και εξαπέλυσε σκληρούς διωγμούς εναντίον των φανατικών οπαδών της (πηγή wikipedia). Συνεχίζω. Η Χριστιανική εκκλησία σπαράχτηκε από την αρχή από αιρέσεις, τα μέλη των οποίων κυνηγήθηκαν με κάθε βίαιο τρόπο. Αν κάνεις μια έρευνα θα δεις ότι πολλοί Παυλικιανοί, Κόπτες, Αρειανοί, Νεστοριανοί, κυνηγιόντουσαν, βασανίζονταν ακρωτηριαζόντουσαν, από την υπέροχη Ορθόδοξη Εκκλησία. Οι Ναοί των Προγόνων μας καταστράφηκαν με Διάταγμα του Φλάβιου Αρκάδιου "ες έδαφος φέρειν". Οι Ολυμπιακοί Αγώνες απαγορεύτηκαν με Διάταγμα του Θεοδόσιου. Η Ακαδημία, ένα Πανεπιστήμιο με 900 χρόνια ιστορία έκλεισε, η περιουσία της δημεύτηκε και οι δάσκαλοι εξορίστηκαν με διάταγμα του Ιουστινιανού (αυτού που παντρεύτηκε την πόρνη του Ιπποδρόμου, την Θεοδώρα) και κατέφυγαν στο Βασιλιά των Περσών Χοσρόη, τι ειρωνία!!!! . Η Ιατρική εξαφανίστηκε σαν έργο δαιμόνων, τα φάρμακα απαγορεύτηκαν σαν μαγικά φίλτρα. Η Βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρειας, με τους εκατοντάδες χιλιάδες πάπυρους κάηκε, γιατί η γνώση έπρεπε να εξαφανιστεί. Θέλεις κι άλλα εγκλήματα της Ορθόδοξης Εκκλησίας, ή είναι αρκετά?
Σου έχω νέα ανιστορητε.Ο πατριάρχης της Κων/πολης ίδρυσε την φιλοσοφική σχολή της Μαγναύρας, πι βυζαντινοί μετέφρασαν τους αρχαίους Ελληνες συγγραφείς και ο Αραβας χαλίφης Αλ Μαμούν πήρε από το Βυζάντιο συγγράματα αρχαίων ελλήνων.Επισης δε μου απαντήσες οο πρόγονοι μας το 1821 τι θρησκεία είχαν; Το επαναστατικό σύνταγμα του 1822 γιατί αναγνώριζε ως Ελληνες μόνο όσους ήταν Ορθόδοξοι;Δε μας απαντήσες επίσης να μου πεις έστω ένα μόνο όνομα άθεου αγωνιστή του 1821 που να βοήθησε στην δημιουργία Ελληνικού κράτους.Ενα μόνο!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom