Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (0 μέλη και 28 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Ο ντενεκές Leclerc και τα άλλα κουλόσκυλα ξεφτιλίζονται.

Ο μεθύστακας χασοδίκης, ψελλίζει το παραλήρημα του.

Τι λένε οι επιστημονικές μελέτες μας ενδιαφέρουν, όχι
τα κουλόσκυλα.

Ψόφο στα κουλόσκυλα !
Το παράχεσες τώρα........ :S
 

John.Greek

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
2.553
Κριτικές
38
Like
2.446
Πόντοι
2.606
ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ !!! Εδώ εμβόλιο, εκεί εμβόλιο, που είναι το εμβόλιο;
Ευρώπη των κορόιδων. Τους κάνουν ό,τι θέλουν οι φαρμακευτικές. Στ’ @ρχίδι@ τους οι συμφωνίες!
Πανδημία, πανκοροϊδία! Σερνόμαστε πίσω από την πραγματικότητα. Τόσοι επιστήμονες, τόσοι οικονομολόγοι, τόσοι πολιτικοί κι ακόμα η Ευρώπη δεν έχει εμβολιάσει ούτε το 3% του πληθυσμού της......''Τριτοκοσμικοί με γραβάτες''....
 

Συνημμένα

  • 147202966_1025957861226453_6972276815176805650_n.jpg
    147202966_1025957861226453_6972276815176805650_n.jpg
    58,1 KB · Εμφανίσεις: 17

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.093
Πόντοι
216
Κώστας Λαδάκης δώσε πόνο! (αν και διαφωνώ με χαρακτηρισμούς όπως χασοδίκης και μεθύστακας)
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.712
Κριτικές
183
Like
43.849
Πόντοι
21.896
Oλη σου η ζωή σου μια εβδομάδα από τη δική μου
Godnight amd good luck


Είσαι εσύ που την Μεγάλη Εβδομάδα γκρίνιαζες για την καραντίνα και την απαγόρευση κυκλοφορίας επειδή ήθελες να πας να αρμέξεις τα πρόβατα; :grin:

Αααα ΄ντάξει τότε, κατάλαβα!! Νάνι, νάνι γρήγορα, άργησες… :grin:
Man επαναλαμβάνω όλη σου η ζωή μία εβδομάδα από τη δικιά μου
Α ξέχασα ο κορονοιος αγαπάει το Πάσχα να βγαίνει βόλτα να τρώει Άρνι ρε δυστυχε σε αφήνω να κάνω τα μπανάκια μου στις Μαλδίβες κ εσύ να μοιριολογας στην κλησουρα σου
Ααα κ μη ξεχάσεις ηωρα μέσα στο σπίτι διότι στο επιβαλει ο Κυριάκος σου
Θα κάνω κ βουτιά κ για σένα

Γρήγορα μεσα
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210207_215247_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210207_215247_com.android.gallery3d.jpg
    572 KB · Εμφανίσεις: 15
  • IMG_20210209_073712.jpg
    IMG_20210209_073712.jpg
    2 MB · Εμφανίσεις: 16
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Ο ντενεκές Leclerc και τα άλλα κουλόσκυλα ξεφτιλίζονται.

Ο μεθύστακας χασοδίκης, ψελλίζει το παραλήρημα του.

Τι λένε οι επιστημονικές μελέτες μας ενδιαφέρουν, όχι
τα κουλόσκυλα.

Ψόφο στα κουλόσκυλα !
Το παράχεσες τώρα........ :S
Φοβούνται τώρα :2funny:

Ρε νομίζετε ότι είναι αστείο;
Θα σας πάρουμε τα κεφάλια καραγκιόζηδες.
Παίζετε με τις ζωές μας;
Δεν είναι πολιτική πλέον, είναι ζήτημα ζωής και θανάτου.
Θα σας σφάξουμε γατάκια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Reznov

Vas(2)

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2020
Μηνύματα
90
Κριτικές
1
Like
255
Πόντοι
20
Φήμες λένε ότι το απέναντι σπίτι στην ικαρια απ όπου τραβήχτηκε η φωτό με το πάρτυ της ΝΔ το βγάλανε αυθαίρετο , μέχρι και απόδειξη για τα πλακάκια του μπάνιου ζητήσανε στον ιδιοκτήτη ????
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
Φήμες λένε ότι το απέναντι σπίτι στην ικαρια απ όπου τραβήχτηκε η φωτό με το πάρτυ της ΝΔ το βγάλανε αυθαίρετο , μέχρι και απόδειξη για τα πλακάκια του μπάνιου ζητήσανε στον ιδιοκτήτη ????
θα του ψαξουν μεχρι και αν εχει τσιπαρει το λαμπραντορ κατσε να δεις :2funny:
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
οι παντοφλα/ρομπα καραντινολαγνοι nolifers δεν αστειευονται τυποι να ξερετε βαρυ να σε ξεβολευουν απο την ξαπλα επιδομα/συνταξη της γριας...
θελουν ολοι να ειμαστε στον ιδιο βουρκο τους νετφλιξ ραφλες με ριγανη και 110 κιλα σαπιλα:2on1:
 
Εγγρ.
1 Ιαν 2021
Μηνύματα
93
Κριτικές
4
Like
511
Πόντοι
300
Θα γράψω κάτι που ίσως είναι τετριμμένο.Δουλευω σε μια από τις χειρότερες περιοχές της Αττικής.Τον Άσπροπυργο.Ε.ννοω ότι βάση δεδομένων της κυβερνήσεως,εδώ έπρεπε να ειμασταν όλοι του θανάτου.Ελα μου που δεν και δείχνουν έμπρακτα κατά πόσο το πιστεύουν και οι ίδιοι.
Δεν θα σταθώ στο τελευταίο περιστατικό,εγώ κοιτάζω το γενικό σύνολο πραγμάτων που έχουν κάνει.
Φιμωσανε όσους είχαν αντίθετη άποψη,που παρόλα αυτά ήταν λογική.Κλεισανε,οτιδήποτε μπορεί να έχει σχέση, με την πνευματικότητα του ανθρώπου.
Σου άφησαν έναν υπολογιστή μια τηλεόραση και 500€ για όσους δεν δουλεύουν και σε έχουν γαμισει στην παραπληροφόρηση.
Για την ιστορία,υπήρξε εκπομπή στο ραδιόφωνο,που ήρθαν Έλληνες και Ιταλοί λοιμοξιολογοι.Επιτιμοι με διδακτορικά,που καλούσαν Τσιοδρα και Σιψα σε διάλογο.Φυσικα δεν πήγανε ποτέ,η εκπομπή έγινε,αλλά όλος περίεργος είχε πολλές παρεμβολές εκείνες τις δύο ώρες.
Ανέβηκε και κατέβηκε από το ίντερνετ με ταχύτητα φωτός.
Εμένα όλο αυτό μου θυμίζει χούντα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Αδωνης πριν λιγο,
Τρικυμια εν κρανιω κανονικη,
Τρια πουλακια κάθονται,
Όταν ενας ανθρωπος ειναι τσαρλατανος καραγκιοζης τηλεσταρ
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
Θα γράψω κάτι που ίσως είναι τετριμμένο.Δουλευω σε μια από τις χειρότερες περιοχές της Αττικής.Τον Άσπροπυργο.Ε.ννοω ότι βάση δεδομένων της κυβερνήσεως,εδώ έπρεπε να ειμασταν όλοι του θανάτου.Ελα μου που δεν και δείχνουν έμπρακτα κατά πόσο το πιστεύουν και οι ίδιοι.
Δεν θα σταθώ στο τελευταίο περιστατικό,εγώ κοιτάζω το γενικό σύνολο πραγμάτων που έχουν κάνει.
Φιμωσανε όσους είχαν αντίθετη άποψη,που παρόλα αυτά ήταν λογική.Κλεισανε,οτιδήποτε μπορεί να έχει σχέση, με την πνευματικότητα του ανθρώπου.
Σου άφησαν έναν υπολογιστή μια τηλεόραση και 500€ για όσους δεν δουλεύουν και σε έχουν γαμισει στην παραπληροφόρηση.
Για την ιστορία,υπήρξε εκπομπή στο ραδιόφωνο,που ήρθαν Έλληνες και Ιταλοί λοιμοξιολογοι.Επιτιμοι με διδακτορικά,που καλούσαν Τσιοδρα και Σιψα σε διάλογο.Φυσικα δεν πήγανε ποτέ,η εκπομπή έγινε,αλλά όλος περίεργος είχε πολλές παρεμβολές εκείνες τις δύο ώρες.
Ανέβηκε και κατέβηκε από το ίντερνετ με ταχύτητα φωτός.
Εμένα όλο αυτό μου θυμίζει χούντα.
δεν ξερω για χουντα

εμενα μου κανει για πανικοβλητους ηλιθιους αναρχιδους που δεν ξερουν τι τους γινεται

ρημαζουν τα παντα
στα τσακιδια
...χθες
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Ρε ,
κατουράτε στις αυλες και στα μπαλκονια για να πέσουν οι κορόνες στα λύματα
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
Αδωνης πριν λιγο,
Τρικυμια εν κρανιω κανονικη,
Τρια πουλακια κάθονται,
Όταν ενας ανθρωπος ειναι τσαρλατανος καραγκιοζης τηλεσταρ
η σιντι λοπερ (© κλοζερ) δεν ηταν για μπακ απ στην μπουρδολογια?
 

SexyBeast

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2008
Μηνύματα
245
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
21
οι παντοφλα/ρομπα καραντινολαγνοι nolifers δεν αστειευονται τυποι να ξερετε βαρυ να σε ξεβολευουν απο την ξαπλα επιδομα/συνταξη της γριας...
θελουν ολοι να ειμαστε στον ιδιο βουρκο τους νετφλιξ ραφλες με ριγανη και 110 κιλα σαπιλα:2on1:

Τα ράφλες με ρίγανη δεν είναι κι άσχημα :2funny:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Περυσι πανω κατω τετοιο καιρο διαβαζα σ αυτο το νημα,οτι η κυβερνηση αυτη ηταν η καλυτερη που ειχε η ελλαδα τα τελευταια 100 χρονια και σιγουρα μετα την μεταπολιτευση!

Ενας χρονος αργοτερα και γελω να χεσω,οχι ομως στην τουαλετα γιατι θα μας μετρησουν τον κορονα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vas(2)

SexyBeast

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2008
Μηνύματα
245
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
21
Ρε ,
κατουράτε στις αυλες και στα μπαλκονια για να πέσουν οι κορόνες στα λύματα

Αν πίνεις φάντα μπορείς να κατουράς ελεύθερα παντού. Παίρνεις και ψηφιακό πιστοποιητικό :wink:
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
οι παντοφλα/ρομπα καραντινολαγνοι nolifers δεν αστειευονται τυποι να ξερετε βαρυ να σε ξεβολευουν απο την ξαπλα επιδομα/συνταξη της γριας...
θελουν ολοι να ειμαστε στον ιδιο βουρκο τους νετφλιξ ραφλες με ριγανη και 110 κιλα σαπιλα:2on1:

Τα ράφλες με ρίγανη δεν είναι κι άσχημα :2funny:
γαμανε αληθεια ειναι αυτο :2funny:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.533
Like
21.907
Πόντοι
5.006
Λοιπόν την περίπτωσή σου την εξέτασα νοητικά. Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πραγματικά σε έχει κυριεύσει ο φόβος του ιού. Αυτό μπορεί να οφείλεται ή στο ότι κάποιος δικός σου πέθανε ή στο ότι κάποιος γνωστός σου ΙΔΙΑΣ ΣΩΜΑΤΟΔΟΜΗΣ και ΗΛΙΚΙΑΣ με σένα το πέρασε τρομερά βαριά ή τα κακάρωσε. Το έχω δεί να συμβαίνει και με φίλους μου καθώς και μεγαλύτερους που όσο λογικοί είναι, στον κορονοϊό αλλάζουν και μόνο κηραλοιφές δεν έχουν δοκιμάσει για να προστατεύτούν. Άσε τα σπυριά που βγάζουν όταν βλέπουν μη ορθή τήρηση των μέτρων.

ανοιξε τα γηπεδα την αλλη εβδομαδα που παιζουμε με την αιντχοβεν, να δεις ποσο κυριευμενος ειμαι απο το φοβο του ιου...
σε αντιθεση με εσενα που δεν κυκλοφορεις εξω απο το δωματιο σου, υπαρχουν και ατομα που κυκλοφορουμε σε πολλα μερη..και χθες στο μνημοσυνο της 7 πηγα και την προηγουμενη εβδομαδα ποκερ σε σπιτι επαιζα και για την δουλεια μου τριγυρναω...

παντως συγκινητικη η προσπαθεια σου να κανεις νοητικη εξεταση, παρολο που εισαι πιθηκας...οταν σε 500 χρονια γινεις ανθρωπος, ισως να κανεις και πιο περιπλοκες νοητικες εξετασεις : πχ πως λεγεται ο τυπος που κατηγορει τους αλλους οτι ειναι κυριευμενοι απο τον φοβο του ιου, οταν ο ιδιος τρεμει στην ιδεα του εμβολιου το οποιο εχει πολυ μικροτερη θνησιμοτητα απο τον ιο????
(βασικα το εμβολιο εχει σχεδον μηδενικη θνησιμοτητα,,,οι εβραιοι που εμβολιαστηκε σχεδον ολη η χωρα, μονο το 0,6% εχει καποια ηπια παρενεργεια, δεν μιλαμε καν για θανατους)

:confused::confused::confused::confused:
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Εισήγηση Κικίλια για ολικό lockdown στην Αττική

Συναγερμός από τα επιδημιολογικά δεδομένα

Βόμβα από τον υπουργό Υγείας Βασίλη Κικίλια.

«Εισήγησή μου είναι ένα καθολικό lockdown στην Αττική» είπε σε συνέντευξή του στο OPEN, καθώς, όπως όλα δείχνουν μπαίνουμε στο τρίτο κύμα της πανδημίας. «Είμαι προβληματισμένος και ανήσυχος» είπε ο υπουργός.

Παραθέτοντας τα δεδομένα των τελευταίων ημερών, ο κ. Κικίλιας είπε ότι τα επιδημιολογικά δεδομένα δεν αφήνουν περιθώριο για αμφισβήτηση.

Συγκεκριμένα είπε:

«Σύμφωνα με το ΕΚΑΒ 6/2 είχαμε 231 διασωληνώσεις, 7/2 245, 8/2 260. Δηλαδή, 15 την ημέρα παραπάνω, οι 10 εξ αυτών στην Αττική, που σημαίνει ότι μια μονάδα ΜΕΘ την καταλαμβάνουμε σε μια μέρα.

Σύμφωνα με τα στοιχεία του ΕΟΔΥ την περίοδο 24/1-30/1 είχαμε σημαντική αύξηση 11% στο ποσοστό των κρουσμάτων με ηλικιακό εύρος 0-9 ετών, 435 θετικά παιδιά στα 6.636 κρούσματα, έναντι 297 στα 559 την προηγούμενη περίοδο. 71% κατειλημμένες ΜΕΘ, έναντι 62% την προηγούμενη εβδομάδα. Σύνολο νοσηλευομένων COVID 1.889, 1.594 την προηγούμενη εβδομάδα».

«Επί 11 μήνες δίναμε μάχη με τον κορονοϊό, τώρα δίνουμε μάχη με τον χρόνο» τόνισε ο υπουργός και πρόσθεσε: «Αν και σήμερα τα στοιχεία είναι τέτοια η εισήγησή μου θα είναι ένα πιο σύντομο, οριζόντιο μέτρο. Ένα lockdown τέτοιο όπως του περασμένου Μαρτίου, ώστε σύντομα να αποκλιμακώσει την κατάσταση».

Από το σύνολο των 638 νέων κρουσμάτων του κορoνοϊού στη χώρα (08.02) 7 είναι εισαγόμενα εκ των οποίων 4 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας.

Για ακόμη μία ημέρα η πλειοψηφία των κρουσμάτων εντοπίζεται στην Αττική. Αυξητικές τάσεις καταγράφονται και στη Θεσσαλονίκη.

Αναλυτικά η πορεία διασποράς του κορονοϊού, ανά περιφερειακή ενότητα:

Ανατολικής Αττικής 44
Βόρειου τομέα Αθηνών 38
Δυτικής Αττικής 3
Δυτικού τομέα Αθηνών 57
Κεντρικού τομέα Αθηνών 80
Νότιου τομέα Αθηνών 50
Πειραιώς 47
Νήσων 2
Θεσσαλονίκης 80

Δύο παράλληλα συστήματα εμβολιασμών

Εν τω μεταξύ, την ανάπτυξη δύο παραλλήλων συστήματα εμβολιασμών έναντι του κορονοϊού ανακοίνωσε ο γενικός γραμματέας πρωτοβάθμιας υγείας, Μάριος Θεμιστοκλέους. τονίζοντας ότι ξεκινούν τα ραντεβού εμβολιασμού για τις ηλικίες 60-64 και 75-79. Αναλυτικότερα:

Η πλατφόρμα «το ραντεβού» για την ηλικιακή ομάδα 60-64 θα ανοίξει την Τετάρτη 10/02 και οι πρώτοι εμβολιασμοί με το εμβόλιο της AstraZeneca θα διενεργηθούν τη Δευτέρα 15/02.
Η πλατφόρμα για την ηλικιακή ομάδα 75-79 ετών θα ανοίξει την Παρασκευή 12/02 και οι πρώτοι εμβολιασμοί για αυτήν την κατηγορία αρχίζουν από τη Δευτέρα 15/02 με την ενεργοποίηση εμβολιαστικών κέντρων σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και «ως εκ τούτου αυξάνουμε τον αριθμό των ραντεβού» σημείωσε.

Οι δύο παραπάνω ηλικιακές ομάδες (αντιστοιχούν σε περίπου 1 εκατ. πολίτες), ενώ σύμφωνα με εκτιμήσεις της κυβέρνησης, θα έχουν καλυφθεί εμβολιαστικά μέχρι το τέλος Μαρτίου.


αυτος ο αραπης θα εχει πολυ ασχημο τελος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom