Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 39 άτομα (0 μέλη και 39 επισκέπτες)

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Δεν ξέρω αν το έχετε πάρει χαμπάρι αλλά στην υπόλοιπη Ευρώπη γίνονται πορείες κατά του πιστοποιητικού εμβολιασμού που πρότεινε ο Κούλης. Εδώ ασχολούμαστε με τα ταξιδάκια και τα συμπόσια που κάνει. Μήπως τελικά τις κάνει επίτηδες τις γκάφες ο γουρλός για να αποσυντονίσει το εσωτερικό;:think:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Απο το 15 τον μαγειρευαν τον κοροιδοιο

Ο Μπιλ Γκέιτς είχε προβλέψει την εξάπλωση μίας πανδημίας, πέντε χρόνια πριν αυτή ξεσπάσει, κατά τη διάρκεια της ομιλίας του στο Ted Talk. Τότε, ο ιδρυτής της Microsoft είχε εκτιμήσει ότι ένας ιός θα μπορούσε να προσβάλει τον άνθρωπο και μάλιστα με άμεσο και εύκολο τρόπο, όσο εκείνος θα βρίσκεται στο αεροπλάνο ή σε ένα κατάστημα, προειδοποιώντας παράλληλα για το γεγονός ότι ο πλανήτης δεν ήταν έτοιμος να αντιμετωπίσει μία θανατηφόρα πανδημία.


Η μεγαλη απατη του κοροιδοιου μετα τους διδυμους πυργους του 01 και την φτιαχτη κριση του 09

Σιγά την πρόβλεψη. Το λέτε και το ξαναλέτε. Όλη η επιστημονική κοινότητα το έλεγε. Πανδημίες υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα.
Για εκατό χρόνια γιατι δεν υπήρξε πανδημία?

Συμφωνα με τον προφέσορ του Στάνφορντ κο Ιωαννίδη το σημερινό είναι ίδιου μεγέθους με την γρίπη του 1957 , οπότε εαν έχει δίκιο η δεν υπάρχει ούτε τωρα πανδημία , η έκαναν λάθος και δεν χαρακτήρισαν πανδημία και του 1957 , βέβαια τότε δεν νομίζω να είχαν κλείσει τους υγιής μέσα ... αν και θα μπορούσε να πει κανείς οτι αν δεν μας έκλειναν θα είχαμε πολλαπλάσιους νεκρούς αλλά πάλι ποιός ξέρει ... μπορεί αν δεν μας είχαν κλείσει να προσέχαμε περισσότερο και το αποτέλεσμα να ηταν το ίδιο ...

Βασικά μόλις έριξα μια ματιά στο γούγλ , και την influenza του 1957 την αναφέρει ως pandemic ... ποιός ξέρει αν χαρακτηριζόταν πάντα έτσι η την βαφτίσαν τώρα :think:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.533
Like
21.907
Πόντοι
5.006
Συμφωνα με τον προφέσορ του Στάνφορντ κο Ιωαννίδη το σημερινό είναι ίδιου μεγέθους με την γρίπη του 1957 , οπότε εαν έχει δίκιο η δεν υπάρχει ούτε τωρα πανδημία , η έκαναν λάθος και δεν χαρακτήρισαν πανδημία και του 1957 , βέβαια τότε δεν νομίζω να είχαν κλείσει τους υγιής μέσα ... αν και θα μπορούσε να πει κανείς οτι αν δεν μας έκλειναν θα είχαμε πολλαπλάσιους νεκρούς αλλά πάλι ποιός ξέρει ... μπορεί αν δεν μας είχαν κλείσει να προσέχαμε περισσότερο και το αποτέλεσμα να ηταν το ίδιο ...

Βασικά μόλις έριξα μια ματιά στο γούγλ , και την influenza του 1957 την αναφέρει ως pandemic ... ποιός ξέρει αν χαρακτηριζόταν πάντα έτσι η την βαφτίσαν τώρα :think:

τωρα την βαφτισαν τυπε..παρακολουθουσαν τον υπολογιστη σου και 2 λεπτα πριν μπεις στο γοογλε να δεις για την γριπη του 1957 μπηκαν χακερς της μοσαντ και τροποποιησαν τις αναρτησεις....:confused:

οσον αφορα το ερωτημα σου τυπε αν και δυσκολο πιστευω αν δεν μας εκλειναν, θα ειχαμε λιγοτερους θανατους....αν ειδικα ανοιγαν τα μπουζουκια και τα γηπεδα, ισως οι θανατοι θα μηδενιζονταν...

ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ!!!

υγ : ξενερωσα παντως που δεν χρησιμοποιησεις την αγαπημενη σου ψεκασμενη φραση "ριξτε μια ματια και σε αυτο το βιντεο, δεν ξερω αν ισχυουν αυτα που λεει, αλλα αξιζει τα το δειτε"
:wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Περιμένω ακόμη σχολιασμό από τον σκιώδη υπουργό υγείας,εντεταλμένο στο bourdela.com,και (απ)εγνωσμένο παπαριολόγο-ιατρολόγο,

να σχολιάσει την είδηση της μερικής αναστολής του προγράμματος εμβολιασμού στην Ν.Αφρική......

Μήπως και αυτή η είδηση είναι σκουπίδι...?


Πάλι σαχλαμάρες γράφεις ρε βλαμμένε;
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Συμφωνα με τον προφέσορ του Στάνφορντ κο Ιωαννίδη το σημερινό είναι ίδιου μεγέθους με την γρίπη του 1957 , οπότε εαν έχει δίκιο η δεν υπάρχει ούτε τωρα πανδημία , η έκαναν λάθος και δεν χαρακτήρισαν πανδημία και του 1957 , βέβαια τότε δεν νομίζω να είχαν κλείσει τους υγιής μέσα ... αν και θα μπορούσε να πει κανείς οτι αν δεν μας έκλειναν θα είχαμε πολλαπλάσιους νεκρούς αλλά πάλι ποιός ξέρει ... μπορεί αν δεν μας είχαν κλείσει να προσέχαμε περισσότερο και το αποτέλεσμα να ηταν το ίδιο ...

Βασικά μόλις έριξα μια ματιά στο γούγλ , και την influenza του 1957 την αναφέρει ως pandemic ... ποιός ξέρει αν χαρακτηριζόταν πάντα έτσι η την βαφτίσαν τώρα :think:



Σάββα προβιβάζεσαι σε διευθύνων σύμβουλο της ομάδας ΠΕΟΣ.
Ο ανταγωνισμός ήταν σκληρός, αλλά οι επιδόσεις σου τον τελευταίο καιρό τοις κατατρόπωσαν όλους. :confused:



Την ομάδα στηρίζουν και αρκετές πουτάνες.
Σαβούρες και σιτεμένες ως επί το πλείστον, αλλά κάτι θα γλύψεις. :grin:
Προσοχή μόνο γιατί μια φορά τρελή πάντα τρελή, μη σου έρθει και καμμιά καταγγελία για παρενόχληση και χάσεις και την θέση σου.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_9.jpg
    Screenshot_9.jpg
    17 KB · Εμφανίσεις: 13

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Oλη σου η ζωή σου μια εβδομάδα από τη δική μου
Godnight amd good luck


Είσαι εσύ που την Μεγάλη Εβδομάδα γκρίνιαζες για την καραντίνα και την απαγόρευση κυκλοφορίας επειδή ήθελες να πας να αρμέξεις τα πρόβατα; :grin:

Αααα ΄ντάξει τότε, κατάλαβα!! Νάνι, νάνι γρήγορα, άργησες… :grin:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.049
Κριτικές
7
Like
9.779
Πόντοι
1.686


ρε Leclerc αποτυχημένε κάτοχε πτυχίου "Ιατρικής "
Βουλγαρίας ή Ουγγαρίας, κάτσε να διαβάσεις άσχετε
αντί να χαζολογάς στο μπου.κομ !

ΑΣΧΕΤΕ που θα μιλήσεις και για Ιατρική !

Ένας ΠΑΤΟΣ είσαι, γι' αυτό είσαι κουλόσκυλο !

:2funny::2funny::2funny:
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Συμφωνα με τον προφέσορ του Στάνφορντ κο Ιωαννίδη το σημερινό είναι ίδιου μεγέθους με την γρίπη του 1957 , οπότε εαν έχει δίκιο η δεν υπάρχει ούτε τωρα πανδημία , η έκαναν λάθος και δεν χαρακτήρισαν πανδημία και του 1957 , βέβαια τότε δεν νομίζω να είχαν κλείσει τους υγιής μέσα ... αν και θα μπορούσε να πει κανείς οτι αν δεν μας έκλειναν θα είχαμε πολλαπλάσιους νεκρούς αλλά πάλι ποιός ξέρει ... μπορεί αν δεν μας είχαν κλείσει να προσέχαμε περισσότερο και το αποτέλεσμα να ηταν το ίδιο ...

Βασικά μόλις έριξα μια ματιά στο γούγλ , και την influenza του 1957 την αναφέρει ως pandemic ... ποιός ξέρει αν χαρακτηριζόταν πάντα έτσι η την βαφτίσαν τώρα :think:

τωρα την βαφτισαν τυπε..παρακολουθουσαν τον υπολογιστη σου και 2 λεπτα πριν μπεις στο γοογλε να δεις για την γριπη του 1957 μπηκαν χακερς της μοσαντ και τροποποιησαν τις αναρτησεις....:confused:

οσον αφορα το ερωτημα σου τυπε αν και δυσκολο πιστευω αν δεν μας εκλειναν, θα ειχαμε λιγοτερους θανατους....αν ειδικα ανοιγαν τα μπουζουκια και τα γηπεδα, ισως οι θανατοι θα μηδενιζονταν...

ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ!!!

υγ : ξενερωσα παντως που δεν χρησιμοποιησεις την αγαπημενη σου ψεκασμενη φραση "ριξτε μια ματια και σε αυτο το βιντεο, δεν ξερω αν ισχυουν αυτα που λεει, αλλα αξιζει τα το δειτε"
:wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker:

Λοιπόν την περίπτωσή σου την εξέτασα νοητικά. Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πραγματικά σε έχει κυριεύσει ο φόβος του ιού. Αυτό μπορεί να οφείλεται ή στο ότι κάποιος δικός σου πέθανε ή στο ότι κάποιος γνωστός σου ΙΔΙΑΣ ΣΩΜΑΤΟΔΟΜΗΣ και ΗΛΙΚΙΑΣ με σένα το πέρασε τρομερά βαριά ή τα κακάρωσε. Το έχω δεί να συμβαίνει και με φίλους μου καθώς και μεγαλύτερους που όσο λογικοί είναι, στον κορονοϊό αλλάζουν και μόνο κηραλοιφές δεν έχουν δοκιμάσει για να προστατεύτούν. Άσε τα σπυριά που βγάζουν όταν βλέπουν μη ορθή τήρηση των μέτρων.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Αν θες στείλε τηλ κ μεθαύριο σε παίρνω τηλέφωνο κ όχι από εδώ κ δεν κάνω πλάκα

Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι όχι υποθετικό
Είσαι δημόσιος υπάλληλος ;είσαι στις επικίνδυνες ομάδες
Είσαι εισοδήματος

Εγώ εε
Εσύ;;
Δεν χρειάζεται τηλέφωνο, τα λέμε κι από εδώ.

Όσον αφορά αυτά που ρώτησες, όχι δεν είμαι ΔΥ, ούτε στις επικίνδυνες ομάδες... αυτό περί εισοδήματος δεν το κατάλαβα οπότε δεν μπορώ να στο απαντήσω :grin:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Ο καθένας θα πρέπει να απαντήσει προσωπικά στην ερώτηση : Στους πόσους περισσότερους θανάτους από κορονοϊό ΕΤΉΣΙΑ και πάνω από το μέσο όρο δικαιολογώ την κατάργηση των Συνταγματικών μου Ελευθεριών;;;; Των ελευθεριών που χύθηκε αίμα να επικρατήσουν. Η ερώτηση αυτή ισχύει για το χαμό οποιουδήποτε Έλληνα, ακόμα και των κοντινότερων συγγενών είτε αυτοί είναι οι γονείς ή τα παιδιά του καθενός.

Προσωπικά την έχω απαντήσει. Βάζω την Ελευθερία του Έθνους πάνω από τη ζωή τη δική μου και των δικών μου (γονείς και παιδιά). Δεν έχω χρόνο να ψάξω την παλιότερη ανάρτηση αλλά δεν έχω μια βδομάδα που την έχω κάνει.



Εσύ το ξαναρώτησες κι εγώ σου απάντησα.
Προσωπικά έχω δηλώσει από τις αρχές Νοεμβρίου πως είμαι αντίθετος με οριζόντια και αυστηρά μέτρα.
Αλλά το τι θα δηλώσει ο καθένας δεν μετρά, έχω αναλύσει τις αποφάσεις που παίρνονται, όπως έχουμε αναλύσει πολλάκις για το τι κάνει αυτή η «γρίπη» και αναγκάζει τις κυβερνήσεις να προχωρήσουν σε lockdown.
Όταν τα γκάλοπ δείχνουν πως η πλειοψηφία του κόσμου θέλει πλήρη άρση μέτρων κι ότι γίνει, τότε να είσαι σίγουρος ότι η απόφαση θα παρθεί.
Μέχρι τότε είμαστε μειοψηφία.
Η πλάκα βέβαια είναι ότι εσύ είσαι και εναντίων των εμβολίων. Λες και ένα μαγικό κουμπί θα μας επαναφέρει εκεί που είμασταν πριν ένα χρόνο…
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.551
Κριτικές
171
Like
91.332
Πόντοι
46.423
Πάντως το συγκεκριμένο νήμα προσφέρει άφθονο γέλιο ... :glasses:

:coffee:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Ο kolobourdas δεν έκανε καμμιά νυχτερινή επίσκεψη να μας βάλει υλικό από το φαγοπότι του Κούλη στην Κύπρο και Ισραήλ. :huh:
Ο ακαδημαϊκός απεσταλμένος δεν θα έχει internet. :grin:
Ανημέρωτοι θα κοιμηθούμε… :confused:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Εξαιρετικά νέα:

Ο Νετανιάχου παρουσίασε στον Μητσοτάκη το φάρμακο που ετοιμάζει το Ισραήλ κατά του κορωνοϊού
Το νοσοκομείο κάνει λόγο για «τεράστια ανακάλυψη» και ότι η ουσία EXO-CD24 του καθηγητή Ναντίρ Αρμπέρ θεράπευσε 29 στους 30 ασθενείς που χορηγήθηκε εντός 3 - 5 ημερών.
Το φάρμακο αυτό καταπολεμά την επίδραση της κυτοκίνης – μια δυνητικά θανατηφόρα ανοσολογική αντίδραση στην λοίμωξη του κορωνοϊού που πιστεύεται ότι ευθύνεται για πολλούς από τους θανάτους που σχετίζονται με την ασθένεια.
Αν είναι αλήθεια, επιβεβαιώνεται ότι δεν σκοτώνει ο ιός αλλά η υπεραντίδραση του οργανισμού. Το γιατί αυτό συμβαίνει επιλεκτικά σε κάποιους ανθρώπους δεν το ξέρουμε ακόμα. Ο ιός από μόνος του μάλλον είναι πολύ αδύναμος, γι αυτό πολλοί που δεν "υπεραντιδρούν" το περνάνε ασυμπτωματικά.

Επίσης εξηγεί γιατί τα εμβόλια είναι γενικώς από αναποτελεσματικά ως επικίνδυνα για τέτοιου τύπου ασθένειες. Βοηθούν στην υπεραντίδραση, γι αυτό και οι εταιρείες τα δίνουν σε χαμηλές δόσεις. Ίσια-ίσια να πουν ότι δημιουργήθηκαν αντισώματα. Τι σημαίνει όμως αυτό τελικά για τον ασθενή;
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.957
Like
11.929
Πόντοι
3.556
Δηλώνω βαθύτατα απογοητευμένος κι εγώ από την παρουσία του Κούλη στην Ικαρία. :huh:

Τι χάλια ήταν αυτά, κοτζάμ πρωθυπουργός σε ένα μπαλκονάκι με κεραμοσκεπή και μωσαϊκό… τςςς λαϊκοκατάσταση σαν κοινός θνητός, αφήνοντας κι άλλο χώρο στην ηγεμονική κυριαρχία της αριστεράς. :confused:

Κοίτα δίπλα σου ρε Κούλη να δεις πως ζουν οι κομμουνιστές και πως διαχειρίζονται τις φρικαλέες καταστάσεις. :huh:

Αν ήταν ο σύντροφος Άλεξ στην θέση του, θα είχε ειδοποιήσει μια χήρα εφοπλίστρια να έχει στείλει από την προηγουμένη το κότερο, και μετά το σόου με τους κατοίκους θα άραζε εκεί μόνος του να φάει, να πιει, να καπνίσει την πουράκλα του και να βγάλει στο ήλιο το δασύτριχο στήθος του να το χαϊδεύουν οι Αλκυονίδες μέρες…

Λοιπόν Κούλη στο λέω, αν συνεχίσεις έτσι λαϊκάντζα, θα ψάξω να ψηφίσω κάποιον γνήσιο δεξιό να μπορεί να χτυπήσει στα ίσια τα κομμουνόσκυλα…:grin:
Δεν μπορεις να καταλαβεις, οτι μετα απο αυτο που εγινε στην Ικαρια, ο καθενας ¨νομιμοποιειται" να κανει το ιδιο. Η, Οχι; Οποτε, ακυρωνονται οι προσπαθειες οι δικες μου, που σαν μαλακας στην κυριολεξια, κανω αυτα που μου λεει η πολιτεια.

Πρόταση Ευτύχη Μπλέτσα για συνεργασία με Μητσοτάκη ώστε να μη χαθεί η σεζόν του Happy Traveller !
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Ο kolobourdas δεν έκανε καμμιά νυχτερινή επίσκεψη να μας βάλει υλικό από το φαγοπότι του Κούλη στην Κύπρο και Ισραήλ. :huh:
Ο ακαδημαϊκός απεσταλμένος δεν θα έχει internet. :grin:
Ανημέρωτοι θα κοιμηθούμε… :confused:
Έχεις συνειδητοποιήσει τι ζούμε τύπε;

0Ih9unN.jpg
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Συμφωνα με τον προφέσορ του Στάνφορντ κο Ιωαννίδη το σημερινό είναι ίδιου μεγέθους με την γρίπη του 1957 , οπότε εαν έχει δίκιο η δεν υπάρχει ούτε τωρα πανδημία , η έκαναν λάθος και δεν χαρακτήρισαν πανδημία και του 1957 , βέβαια τότε δεν νομίζω να είχαν κλείσει τους υγιής μέσα ... αν και θα μπορούσε να πει κανείς οτι αν δεν μας έκλειναν θα είχαμε πολλαπλάσιους νεκρούς αλλά πάλι ποιός ξέρει ... μπορεί αν δεν μας είχαν κλείσει να προσέχαμε περισσότερο και το αποτέλεσμα να ηταν το ίδιο ...

Βασικά μόλις έριξα μια ματιά στο γούγλ , και την influenza του 1957 την αναφέρει ως pandemic ... ποιός ξέρει αν χαρακτηριζόταν πάντα έτσι η την βαφτίσαν τώρα :think:

τωρα την βαφτισαν τυπε..παρακολουθουσαν τον υπολογιστη σου και 2 λεπτα πριν μπεις στο γοογλε να δεις για την γριπη του 1957 μπηκαν χακερς της μοσαντ και τροποποιησαν τις αναρτησεις....:confused:

οσον αφορα το ερωτημα σου τυπε αν και δυσκολο πιστευω αν δεν μας εκλειναν, θα ειχαμε λιγοτερους θανατους....αν ειδικα ανοιγαν τα μπουζουκια και τα γηπεδα, ισως οι θανατοι θα μηδενιζονταν...

ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ!!!

υγ : ξενερωσα παντως που δεν χρησιμοποιησεις την αγαπημενη σου ψεκασμενη φραση "ριξτε μια ματια και σε αυτο το βιντεο, δεν ξερω αν ισχυουν αυτα που λεει, αλλα αξιζει τα το δειτε"
:wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker:

Όταν είπα τώρα δεν εννοούσα τα προηγούμενα λεπτά μπορεί να έγινε και πριν μήνες ...

Αφου λοιπόν ξενέρωσες θα σου πρότεινα να δεις το παρακάτω βίντεο , απλά είναι λίγο μεγάλο σαν δύο ταινίες ... εγω το είδα όλο ... όσον αφορά το αν αξίζει ; Για μένα αξίζει , τωρα εσυ αν το δείς πες μας και εσυ την γνώμη σου αν άξιζε :P

 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.049
Κριτικές
7
Like
9.779
Πόντοι
1.686

υπάρχει και το πιο κάτω βίντεο στις 28.01.2021 που είναι
πολύ διαφωτιστικό..


Τις καλύτερες επιδόσεις είχαν η Σιγκαπούρη, η Νότια Κορέα
και η Ταϊβάν
που ΔΕΝ εφάρμοσαν lockdown

Εξηγεί γιατί το lockdown ΔΕΝ έχει στατιστικά σημαντικά αποτελέσματα
και αρκούν τα λοιπά μέτρα

Παρουσιάζει επιστημονικές μελέτες από όλο τον κόσμο


Ο ντενεκές Leclerc και τα άλλα κουλόσκυλα ξεφτιλίζονται.

Ο μεθύστακας χασοδίκης, ψελλίζει το παραλήρημα του.

Τι λένε οι επιστημονικές μελέτες μας ενδιαφέρουν, όχι
τα κουλόσκυλα.

Ψόφο στα κουλόσκυλα !



 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Συμφωνα με τον προφέσορ του Στάνφορντ κο Ιωαννίδη το σημερινό είναι ίδιου μεγέθους με την γρίπη του 1957 , οπότε εαν έχει δίκιο η δεν υπάρχει ούτε τωρα πανδημία , η έκαναν λάθος και δεν χαρακτήρισαν πανδημία και του 1957 , βέβαια τότε δεν νομίζω να είχαν κλείσει τους υγιής μέσα ... αν και θα μπορούσε να πει κανείς οτι αν δεν μας έκλειναν θα είχαμε πολλαπλάσιους νεκρούς αλλά πάλι ποιός ξέρει ... μπορεί αν δεν μας είχαν κλείσει να προσέχαμε περισσότερο και το αποτέλεσμα να ηταν το ίδιο ...

Βασικά μόλις έριξα μια ματιά στο γούγλ , και την influenza του 1957 την αναφέρει ως pandemic ... ποιός ξέρει αν χαρακτηριζόταν πάντα έτσι η την βαφτίσαν τώρα :think:



Σάββα προβιβάζεσαι σε διευθύνων σύμβουλο της ομάδας ΠΕΟΣ.
Ο ανταγωνισμός ήταν σκληρός, αλλά οι επιδόσεις σου τον τελευταίο καιρό τοις κατατρόπωσαν όλους. :confused:



Την ομάδα στηρίζουν και αρκετές πουτάνες.
Σαβούρες και σιτεμένες ως επί το πλείστον, αλλά κάτι θα γλύψεις. :grin:
Προσοχή μόνο γιατί μια φορά τρελή πάντα τρελή, μη σου έρθει και καμμιά καταγγελία για παρενόχληση και χάσεις και την θέση σου.

Έχω πετύχει ενα διάγραμμα που την πανδημία του 1918 της ισπανικής γρίπης την ανέφερε ως epidemic , οπότε αν εκείνη θεωρούταν τότε επιδημία ... το ίδιο προφανώς θα θεωρούσαν και του 1957 , νομίζω όμως πως κάποια στιγμή άλλαξαν τα δεδομένα το τί θεωρείται επιδημία και τι πανδημία και οτι αυτή η αλλάγή έγινε πρόσφατα , τέλος πάντων ...

Όσον αφορά τον προβιβασμό μου περίμενα τουλάχιστον καμιά θέση υποδιευθυντή :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom