Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
518
Κριτικές
3
Like
1.037
Πόντοι
86
ρεσιταλ βλακειας βλεπω ε; θυμαμαι τους βλαμενους που λεγανε οτι ειναι μια γριπουλα. εισαι αυτης της αποψης;

αληθεια ρε βλακα. οταν θα παει στο γιατρο να του δωσει αντιβιωση τον ρωταει ο γιατρος αν ειναι αλλεργικος.
εκει τι φταιει αν πεθανει; ποιος τον τρομοκρατησε;
τι θα προτεινεις; να καταργησουμε τη πενικιλινη επειδη καποιοι ειναι αλλεργικοι σε αυτη;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


για πες μας την ιατρικη γνωματευση/συμπτωματα
Δηλαδή αλλεργικό είναι το ζήτημα για σένα; Καταρχάς δεν πρέπει να υπάρχει μια κοινή λύση για όλους. Δεύτερον δεν έγιναν τεστ αλλεργίας. Οι περισσότεροι πήγαν να εμβολιαστούν είτε γιατί τους έκαναν πλύση εγκεφάλου οι κουλολοιμωξιολόγοι και τα κουλοκάναλα είτε γιατί αναγκάστηκαν λόγω δουλειάς και άλλων κοινωνικών πιέσεων (κονωνικός αποκλεισμός κ.λπ.)

Η γνωμάτευση ήταν long covid από το εμβόλιο και κυρίως αφορούσε ταχυκαρδίες στα ξαφνικά, POTS, κόπωση, διάρροιες, ανεξήγητους πόνους σε διάφορα σημεία του σώματος. Μιλάμε για σούπερ εμβόλιο. Το συμπέρασμα που καταλήξαμε είναι ότι χτύπησε το νευρικό σύστημα και για αυτό υπήρξε πληθώρα περίεργων συμπτωμάτων σε όλο το σώμα/όργανα.
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.017
Κριτικές
4
Like
850
Πόντοι
376
Δηλαδή αλλεργικό είναι το ζήτημα για σένα; Καταρχάς δεν πρέπει να υπάρχει μια κοινή λύση για όλους. Δεύτερον δεν έγιναν τεστ αλλεργίας. Οι περισσότεροι πήγαν να εμβολιαστούν είτε γιατί τους έκαναν πλύση εγκεφάλου οι κουλολοιμωξιολόγοι και τα κουλοκάναλα είτε γιατί αναγκάστηκαν λόγω δουλειάς και άλλων κοινωνικών πιέσεων (κονωνικός αποκλεισμός κ.λπ.)

Η γνωμάτευση ήταν long covid από το εμβόλιο και κυρίως αφορούσε ταχυκαρδίες στα ξαφνικά, POTS, κόπωση, διάρροιες, ανεξήγητους πόνους σε διάφορα σημεία του σώματος. Μιλάμε για σούπερ εμβόλιο. Το συμπέρασμα που καταλήξαμε είναι ότι χτύπησε το νευρικό σύστημα και για αυτό υπήρξε πληθώρα περίεργων συμπτωμάτων σε όλο το σώμα/όργανα.
αλλος με ρεσιταλ βλακειας. οταν πας στο γιατρο να σου δωσει αντιβιωση σου κανει τεστ αλλεργιας;

τα συμπτωματα που λες απο ποιο εμβολιο ηταν; πως εισαι σιγουρος οτι ηταν long covid απο το εμβολιο και οχι απο τον ιο;
εκανες τεστ αντισωματων πριν το εμβολιο; οχι φυσικα ε;

και δηλαδη λες σοβαρα οτι ειχες διαροιες επι εναμιση χρονο απο το εμβολιο;
που ειναι προφανες οτι λες ψεματα γιατι δεν λες καν ΠΟΙΟ εμβολιο ηταν.
γιατι δεν ηταν ολα τα εμβολια ιδια.
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
. Οι περισσότεροι πήγαν να εμβολιαστούν είτε γιατί τους έκαναν πλύση εγκεφάλου οι κουλολοιμωξιολόγοι και τα κουλοκάναλα είτε γιατί αναγκάστηκαν λόγω δουλειάς και άλλων κοινωνικών πιέσεων (κονωνικός αποκλεισμός κ.λπ.)
Γιατι τα λες κουλοκαναλα και κουλολοιμωξιολογοι και δεν τους λες αλεξοκαναλα και αλεξολοιμωξιολογοι?
Στο συγκεκριμενο θεμα συμφωνουσαν τα δυο τους ,ο τσιπρας μαλιστα εβαλε στους συνδιασμους του συριζα μεχρι και τον τυπο που ζητουσε να κανουν εμβολιο στον κοσμο δια της βιας.
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
518
Κριτικές
3
Like
1.037
Πόντοι
86
αλλος με ρεσιταλ βλακειας. οταν πας στο γιατρο να σου δωσει αντιβιωση σου κανει τεστ αλλεργιας;

τα συμπτωματα που λες απο ποιο εμβολιο ηταν; πως εισαι σιγουρος οτι ηταν long covid απο το εμβολιο και οχι απο τον ιο;
εκανες τεστ αντισωματων πριν το εμβολιο; οχι φυσικα ε;

και δηλαδη λες σοβαρα οτι ειχες διαροιες επι εναμιση χρονο απο το εμβολιο;
που ειναι προφανες οτι λες ψεματα γιατι δεν λες καν ΠΟΙΟ εμβολιο ηταν.
γιατι δεν ηταν ολα τα εμβολια ιδια.
Απαντάς εσύ για μένα και μιλάς για ρεσιτάλ βλακείας;

Η γνωμάτευση έγινε από παθολόγο και από νοσοκομείο.

Ράπιντ και μοριακά τεστ λόγω δουλειάς έκανα από ένα μια φορά ΚΑΘΕ εβδομάδα αρκετούς μήνες πριν αλλά και μετά τον εμβολιασμό. Επομένως αν είχα κολλήσει θα το είχα διαπιστώσει 100%. Τουλάχιστον το PCR δε θα έκανε λάθος 2 φορές να μην ανιχνεύσει τον ιό (false negative).

Τεστ αντισωμάτων έκανα περίπου στους 6 και 9 μήνες αν θυμάμαι καλά μετά την τελευταία δόση. Υψηλός ο δείκτης αλλά δεν είχα νόσηση. Ήταν από το εμβόλιο προφανώς; Είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο τεστ;

Διάρροιες είχα τους πρώτους 2 μήνες. Ταχυκαρδίες, POTS και κόπωση κράτησαν σχεδόν 15 μήνες. 1.5 χρόνο περίπου έχω στομαχικές διαταραχές. Τα θες πιο αναλυτικά; Υπάρχουν και άλλα αλλά βαριέμαι να τα αναφέρω σε μπραβοκούλη.

Το εμβόλιο ήταν Moderna.

Από πού προκύπτει ότι λέω ψέματα και μάλιστα προφανώς;
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
518
Κριτικές
3
Like
1.037
Πόντοι
86
Γιατι τα λες κουλοκαναλα και κουλολοιμωξιολογοι και δεν τους λες αλεξοκαναλα και αλεξολοιμωξιολογοι?
Στο συγκεκριμενο θεμα συμφωνουσαν τα δυο τους ,ο τσιπρας μαλιστα εβαλε στους συνδιασμους του συριζα μεχρι και τον τυπο που ζητουσε να κανουν εμβολιο στον κοσμο δια της βιας.
Γιατί τον Κούλη σου λιβανίζουν τα κανάλια όλη μέρα και οι τηλεγιατροί-κουλολοιμοξιολόγοι από την κουλοκυβέρνηση ορίστηκαν.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.142
Κριτικές
166
Like
26.984
Πόντοι
34.538
αλλος με ρεσιταλ βλακειας. οταν πας στο γιατρο να σου δωσει αντιβιωση σου κανει τεστ αλλεργιας;

τα συμπτωματα που λες απο ποιο εμβολιο ηταν; πως εισαι σιγουρος οτι ηταν long covid απο το εμβολιο και οχι απο τον ιο;
εκανες τεστ αντισωματων πριν το εμβολιο; οχι φυσικα ε;

και δηλαδη λες σοβαρα οτι ειχες διαροιες επι εναμιση χρονο απο το εμβολιο;
που ειναι προφανες οτι λες ψεματα γιατι δεν λες καν ΠΟΙΟ εμβολιο ηταν.
γιατι δεν ηταν ολα τα εμβολια ιδια.
Αδελφε,αν η αντιβιωση που θα σου γραψει ο γιατρος εχει παρενεργειες κλπ
σε στομαχι,εντερο κοκ σε ρωταει ο γιατρος αν εχεις κανενα θεμα.
Στο εμβολιο,σου ειπε κανεις τις παρενεργειες?
Διαβασες κανενα φυλλαδιο του σκευασματος που σε μπολιασαν?
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Γιατί τον Κούλη σου λιβανίζουν τα κανάλια όλη μέρα και οι τηλεγιατροί-κουλολοιμοξιολόγοι από την κουλοκυβέρνηση ορίστηκαν.
Μα συμφωνούν λέμε Κούλης και Αλέξης ,τι σημασία έχει ποιος τους όρισε;
Τα κανάλια (του Κούλη) λιβανιζαν τον εμβολιασμό και ο Τσίπρας έλεγε βάλε και άλλο εμβολιασμό δεν φτάνουν αυτά που κάνει η κυβέρνηση.
Εσύ πόσα εμβόλια έκανες;
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.900
Πόντοι
27.261
Στο εμβολιο,σου ειπε κανεις τις παρενεργειες?
Διαβασες κανενα φυλλαδιο του σκευασματος που σε μπολιασαν?
αφου το ειπε ο κουλης και ο τσιορδας ρε παιχτη,
συν την αβαντα απο τα πληρωμενα πετσοκαναλα,
συν συν το ακαταδιωκτο μετα,
συν συν συν οτι σε ολο τον κοσμο ετσι γινεται, συμφωνα με τους "εμπιστους επιστημονες" παντα... αρα ολα κομπλε.
τι ψαχνεις και εσυ τωρα ναουμε?
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
και ο Τσίπρας έλεγε βάλε και άλλο εμβολιασμό δεν φτάνουν αυτά που κάνει η κυβέρνηση.
Πότε έγινε αυτό δηλαδή;
Εγώ τα θυμάμαι αλλιώς, ότι καταψηφισε τον Υποχρεωτικό εμβολιασμο.

Screenshot_20230428-102350_Samsung Internet.jpg
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.300
Κριτικές
1
Like
35.329
Πόντοι
6.256
Αδελφε,αν η αντιβιωση που θα σου γραψει ο γιατρος εχει παρενεργειες κλπ
σε στομαχι,εντερο κοκ σε ρωταει ο γιατρος αν εχεις κανενα θεμα.
Στο εμβολιο,σου ειπε κανεις τις παρενεργειες?
Διαβασες κανενα φυλλαδιο του σκευασματος που σε μπολιασαν?
Τα οφέλη του εμβολιου ηταν πολλαπλασια των παρενεργειων,
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.017
Κριτικές
4
Like
850
Πόντοι
376
Αδελφε,αν η αντιβιωση που θα σου γραψει ο γιατρος εχει παρενεργειες κλπ
σε στομαχι,εντερο κοκ σε ρωταει ο γιατρος αν εχεις κανενα θεμα.
Στο εμβολιο,σου ειπε κανεις τις παρενεργειες?
Διαβασες κανενα φυλλαδιο του σκευασματος που σε μπολιασαν?
μαθε να διαβαζεις. για αλλεργιες μιλησα.
και ναι σε προειδοποιησαν στο εμβολιο για αλλεργιες.
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Πότε έγινε αυτό δηλαδή;
Εγώ τα θυμάμαι αλλιώς, ότι καταψηφισε τον Υποχρεωτικό εμβολιασμο.

Screenshot_20230428-102350_Samsung Internet.jpg
Προσπαθώ να τσιγκλησω λίγο τον πιπα να βγει από την φούσκα του αντιεμβολιασμου ρε τυπε.
Εσύ σαν συνοδοιπόρος του θα έπρεπε να τον βοηθήσεις αλλά αφού δεν το κάνεις εσύ ,είπα να βοηθήσω :upsidedown:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Προσπαθώ να τσιγκλησω λίγο τον πιπα να βγει από την φούσκα του αντιεμβολιασμου ρε τυπε.
Εσύ σαν συνοδοιπόρος του θα έπρεπε να τον βοηθήσεις αλλά αφού δεν το κάνεις εσύ ,είπα να βοηθήσω :upsidedown:
Ακόμη και οι πιο φανατικοί αρνητές του εμβολιασμού, ήταν αρνητές για την πάρτι τους.
Κανένας δεν βγήκε να πει "Μην κάνετε το εμβόλιο εσείς οι υπολοιποι" .
Τουναντίον, η κυβέρνηση έλεγε "Εμβολιαστείτε αλλιώς θα έχετε την εξής τιμωρία-κυρωση-απαγόρευση".
Εμ, αυτός είναι εκβιασμός. Και μόνο επιθυμητά αποτελέσματα δεν μπορείς να έχεις.
Σημ: Έχω κάνει 3 δόσεις εμβολιασμού, ούτε το εχω μετανιώσει, ούτε όμως θα την πω σε συνάνθρωπο μου αν το έκανε ή οχι.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.422
Κριτικές
36
Like
37.967
Πόντοι
18.565

trelokotsidou

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2006
Μηνύματα
713
Κριτικές
1
Like
389
Πόντοι
26
Παρέμβαση του κορυφαίου καρδιολόγου Γιώργος Αηδονίδης με αφορμή την προχθεσινή έκθεση του ΕΟΦ στον Focus FM :

- Αυτό τώρα με την καταγραφή του ΕΟΦ έχει λίγο υποβαθμιστεί.Οτι είναι λίγοι οι θάνατοι δεν υπάρχει πρόβλημα κλπ.
Να καταθέσω τη δική μου αλήθεια.Εφόσον έχουν 60 πανελαδικώς στο ένα εκατομμύριο πόσους θα έχουμε; 6; Σωστά;
Και ο ένας θα είναι 1 εκατ. δια 6 δηλαδή 180.000 ασθενείς ένας θάνατος.
Ρωτήστε λοιπόν τον υποφαινόμενο που σας μιλάει πόσα τέτοια συμβάντα έχει καταγράψει αυτό τον καιρό.
Έχω καταγράψει 3.Που σημαίνει οτι απευθύνομαι σε ένα πλυθυσμό στο ιατρείο μου της τάξης των 500-600.000
δηλαδή εγώ έχω 600 χιλιάδες ασθενείς και εαν το βάλουμε επί τριά επειδή αυτοί όλοι ανοίκουν στις οικογένειες ,
εγώ απευθύνομαι στο ιατρείο μου, δηλαδή έρχονται στο ιατρείο μου 3 εκατομ. Έλληνες.
Ή λοιπόν δεν είναι έτσι τα πράγματα ή δεν είναι η δικιά μου η αλήθεια.Η δικιά μου όμως αλήθεια στηρίζεται σε
ανθρώπινο πόνο , σε καταγραφές από συγγενείς οι οποίοι δέχθηκαν να καταγραφούνε και από τηλεφωνήματα του ΕΟΦ
που ήθελε να διασταυρώσει τα δεδομένα μου.Επόμένως η δικιά μου αλήθεια είναι κατωχυρωμένη.
Δεν θα πω τι ασθενείς έχω στο ιατρείο πόσους κτλ , θα πω το εξής μόνο : Σύμφωνα με τους δικούς μου υπολογισμούς
και σύμφωνα με τους υπολογισμούς που βγαίνουν από αρχεία Γερμανικά Αμερικάνικα Αγγλικά Αυστραλέζικα και
Σκωτσέζικα , μάλον οι καταγραφές στην Ελλάδα θα έπρεπε να είναι 1500 θάνατοι και στην ουσία οι παρενέργειες γύρω
στις 20.000.Καταγεγραμένοι σαν κίτρινες κάρτες.
Πάρτε και το ηχητικό να μην λέτε οτι τα βγάζω από την κοιλιά μου :
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.175
Κριτικές
26
Like
11.109
Πόντοι
4.746
Εδω γυμναστηριακος εικοσιπεντε χρονια δεν μπηκα ποτε φαρμακο εστω και τεστο ξερω οτι αν μπω λογω παρενεργειας μια απο τις πολλες αλλα σιγουρης ειναι οτι σταματαει η παραγωγη της ενδογενους τεστο .Αρα εφορου ζωης θα τρυπας το κωλαρακι .Το παιρνεις αποφαση και το κανεις η δεν το κανεις .Ομως σε αυτην την ηλικια που ειμαι τωρα παμε για εξετασεις και αν εχει πεσει βαραμε Τωρα για το εμβολιο δεν ηξερα τι και πως παρενεργειες εχει κλπ και δεν εμπιστευομαι τα πολιτικα ορκ ουτε τηλεπερσονες κλπ Και δεν το εκανα με την καμια.
 
Τελευταία τροποποίηση:

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.300
Κριτικές
1
Like
35.329
Πόντοι
6.256

Συνημμένα

  • 10000000_617235870281707_1165463858464996607_n.mp4
    13,9 MB · Εμφανίσεις: 0

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.300
Κριτικές
1
Like
35.329
Πόντοι
6.256
Εδω γυμναστηριακος εικοσιπεντε χρονια δεν μπηκα ποτε φαρμακο εστω και τεστο ξερω οτι αν μπω λογω παρενεργειας μια απο τις πολλες αλλα σιγουρης ειναι οτι σταματαει η παραγωγη της ενδογενους τεστο .Αρα εφορου ζωης θα τρυπας το κωλαρακι .Το παιρνεις αποφαση και το κανεις η δεν το κανεις .Ομως σε αυτην την ηλικια που ειμαι τωρα παμε για εξετασεις και αν εχει πεσει βαραμε Τωρα για το εμβολιο δεν ηξερα τι και πως παρενεργειες εχει κλπ και δεν εμπιστευομαι τα πολιτικα ορκ ουτε τηλεπερσονες κλπ Και δεν το εκανα με την καμια.
Ο κοσμος δε νομιζω να εμπιστευθηκε τους πολιτικους, τους γιατρους εμπιστευθηκε, και πριν και μετα τον κοβιντ.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.175
Κριτικές
26
Like
11.109
Πόντοι
4.746
Ο κοσμος δε νομιζω να εμπιστευθηκε τους πολιτικους, τους γιατρους εμπιστευθηκε, και πριν και μετα τον κοβιντ.
Υπηρχαν γιατροι που ειχαν δισταγμους η επιφυλαξεις απεναντι στο εμβολιο κυριως στις μικρες ηλικιες απο πενηντα και κατω αν και δεν ανηκει σε ευπαθη ομαδα να μην γινει .Με τους πολιτικους αναφερομαι στην προσωπικη μου εμεπειρια στο γεγονος οτι οπου εμπλεκονται αυτοι η νουθετουν πιεσουν κλπ βρωμαει το πραγμα .
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Ακόμη και οι πιο φανατικοί αρνητές του εμβολιασμού, ήταν αρνητές για την πάρτι τους.
Κανένας δεν βγήκε να πει "Μην κάνετε το εμβόλιο εσείς οι υπολοιποι" .
Τουναντίον, η κυβέρνηση έλεγε "Εμβολιαστείτε αλλιώς θα έχετε την εξής τιμωρία-κυρωση-απαγόρευση".
Εμ, αυτός είναι εκβιασμός. Και μόνο επιθυμητά αποτελέσματα δεν μπορείς να έχεις.
Σημ: Έχω κάνει 3 δόσεις εμβολιασμού, ούτε το εχω μετανιώσει, ούτε όμως θα την πω σε συνάνθρωπο μου αν το έκανε ή οχι.
Ο λόγος σου όσο πάει και στρογγυλεύει ρε τυπε ,πάει ο αγριος τονυ που έκανε πλακιτσα με νεκρούς αστυνομικούς ,θα κατέβεις βουλευτής;
Για να σε στηρίξουμε ρωτάω :grouphug:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom