Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

Alanio

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2021
Μηνύματα
432
Like
319
Πόντοι
21
κανείς δεν είπε πως μας προστατεύει πλήρως. Και αφού δεν σε ενδιαφέρει η ορθογραφία, γιατί έχεις την άποψη πως είσαι ικανός να αμφισβητήσεις τους Επιστήμονες - Ερευνητές;
Δεν αμφισβητω κανεναν,λεω τη γνωμη μου και στο τελος θα φανει αν ειμαι σωστος η αν οχι.
Δεν το παιζω ξερολας ουτε παντογνωστης απλα λεω τι πιστευω
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Alanio

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2021
Μηνύματα
432
Like
319
Πόντοι
21
Μη βγάζεις γλώσσα μωρή Κασσιανή γιατί θα πέσει τηλεφωνάκι στο Αλλοδαπών και σε βλέπω να κάνεις Χριστούγεννα στο Μπεράτι.
Αν με εστελνες στο δυρραχιο τσαμπα καλα θα ηταν θα πηγαινα στην 25χρονη νοσηλευτρια που με περιμενει
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Τι αρνητής ΜΕΘ…. ρε οτι λέει ο Αλεκσουκος που ξέμεινε απο επιχειρήματα λες?

Αν δεν υπήρχαν εμβόλια να σε δω τι θα λέγατε τώρα… Έπρεπε να πούνε πως υπάρχουν μόνο για το 1/3 του πληθυσμού να τρέχετε να προλάβετε και να κάνετε αντιπολίτευση για έλλειψη εμβολίων
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Εγω εδώ θα είμαι και μετά….. καημένε… μπεεεεεεε! αχαχααχχαχ
ουτως η αλλως το 1/3 του πληθυσμου τα χρειαζοταν τυπε!
 

Alanio

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2021
Μηνύματα
432
Like
319
Πόντοι
21
Σημερα προσπαθησαν παλι κατι ψεκασμενοι, σκουπιδια της κοινωνιας, να κανουν μηνυση σε εκπαιδευτικους επειδη ζητουσαν να τηρηθουν τα μετρα σε σχολειο.
Ενημερωθηκε ο εισαγγελεας και η αστυνομια τους συνελαβε. Τους ψεκασμενους βεβαια, οχι τους εκπαιδευτικους. Και βουρ για ασκηση διωξης σε βαρος τους. Σαν βρεγμενες γατες φυγανε απο τα δικαστηρια, τα καθιζήματα. Πολυ ευχαριστο αυτο. Εφτιαξε η διαθεση μου σημερα οταν το διαβασα. Να παιρνουν σειρα και αλλοι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Δεν ντρεπεται λιγακι ειναι και γιατρος
Κρητικαρος γαμιας, τον βλεπουν οι νδ και αλλαζουν δρομο.
Α ρε πολακη αντρακλα μαγκιτη δεν υπολογιζεις τιποτα,αν ήταν ολοι οι ελληνες σαν τον πολακη θα ειχαμε παρει και την πολη πισω,αλλα δυστηχως εχουμε κατι σουργελα στυλ προμοτορα βλαροκ θειτσου κλπ τσιρακιων που οι τουρκοι τους τρωνε λαχανο.

Καλα δεν ειδες και κωμωδια του σεφερλη που σε επιασαν τοσο πολθ τα γελια
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Αρα συμφωνεις με το 100€ και την υποχρεωτικοτητα των γέρων
οχι τυπε δε συμφωνω σε τετοιες πρακτικες, εκτος αν εχουμε μοναρχια εδω περα!

καθενας εχει δικαιωμα στην επιλογη...

ειναι προσωπικη του αποτυχια και αποτυχια της φημισμενης εμβολιαστικης καμπανιας αυτο το μετρο!

ενα πελωριο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΓΑΜΙΕΣΑΙ πλαναται πανω απο τη χωρα!

αν τους εδινε παντως πισω τα δωρα που τους εκοψε θα το καναν το εμβολιο εστω και με μιση καρδια! αλλα ποιος παιρνει μετρα που δε τον συμφερουν? και παλι εξαγορα θα ηταν...

χαιρομαι παντως που παροτι ειχα τους συνταξιουχους για μεγαλυτερα κομματοσκυλα τον εχουν χεσμενο τον κουλι και τα μμε (και ας κανουν τη λαθος επιλογη)!!!
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.732
Like
2.021
Πόντοι
456

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
καθενας εχει δικαιωμα στην επιλογη...
αρκει αυτος ο καθενας να αναλαβει ο ιδιος και το κοστος της επιλογης του (και να μην ζηταει να πληρωσουν αλλοι τις "δωρεαν" θεραπειες και "δωρεαν" μεθ που ισως χρειαστει)
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.518
Πόντοι
3.656
Δεν αμφισβητω κανεναν,λεω τη γνωμη μου και στο τελος θα φανει αν ειμαι σωστος η αν οχι.
Δεν το παιζω ξερολας ουτε παντογνωστης απλα λεω τι πιστευω
....απλα λεω τι πιστευω..... πως μπορούμε να κάνουμε λογική συζήτηση, όταν μου λες τι πιστεύεις; Οι Ιερείς που πέθαναν, ΠΙΣΤΕΥΑΝ πως η πίστη τους θα τους προστατέψει. Πλανήθηκαν και πήγαν στο Δημιουργό τους, αυτό πίστευαν. Πίστη εξ ορισμού είναι η ισχυρή πεποίθηση ατόμου ή ομάδας ατόμων πως κάτι ισχύει, χωρίς στοιχεία και αποδείξεις. Αν υπάρχουν αποδείξεις και στοιχεία, αυτό ονομάζεται γνώση
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.518
Πόντοι
3.656
παντως να εισαι ψεκας - αρνητης, και τελικα να πηγαινεις στο νοσοκομειο να κλαιγεσαι να σε βοηθησουν....μιλαμε για μηδεν αξιοπρεπεια οι τυποι.... :confused:
Σωστός. Δεν ακολούθησαν το παράδειγμα του Καθηγητή ο οποίος είχε υπογράψει να μην τον διασωληνώσουν, και έδρεψε τους καρπούς της επιλογής του
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
αρκει αυτος ο καθενας να αναλαβει ο ιδιος και το κοστος της επιλογης του (και να μην ζηταει να πληρωσουν αλλοι τις "δωρεαν" θεραπειες και "δωρεαν" μεθ που ισως χρειαστει)
συμφωνοι αρκει και ο μεθυσμενος, αυτος που δε φοραει ζωνη και κρανος να μη δικαιουται επισης μεθ σε περιπτωση τρακαρισματος! ο παχυσαρκος ουτε μπαλονακια ουτε μπαη πας, ο καπνιστης καρκινο πνευμονα κλπ! συμφωνοι????

μεχρι τοτε ο συνταξιουχος που του κουνατε δαχτυλο και του ζητατε 100 ευρω υπερ υγειας, μπορει να εχει χρυσοπληρωσει την υγεια του και να μην εχει πατησει και ποτε του νοσοκομειο εχει δικαιωμα να κανει οτι γουσταρει στο γηραιο κορμι του...
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.505
Like
21.867
Πόντοι
5.006

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Αυτοί που διασωληνώνονται εκτός ΜΕΘ πρέπει να έχουν θνητότητα 98-100%.Αλλά δε θα γίνει ποτέ καμία απολύτως μελέτη για το θέμα.Δεν παίζει.
Οπως και άλλα στατιστικά δε θα γίνουν ποτέ και η απάντηση είναι πουρκουά.Ποια είναι η σκοπιμότητα,ποιος κερδάει κτλ.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Αυτοί που διασωληνώνονται εκτός ΜΕΘ πρέπει να έχουν θνητότητα 98-100%.Αλλά δε θα γίνει ποτέ καμία απολύτως μελέτη για το θέμα.Δεν παίζει.
Οπως και άλλα στατιστικά δε θα γίνουν ποτέ και η απάντηση είναι πουρκουά.
γιατι εχουμε κουλι τυπε...
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.732
Like
2.021
Πόντοι
456
είναι καλύτερο από το pfizer απ' ότι φαίνεται

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
γιατι εχουμε κουλι τυπε...

Να,΄ένα ενδιαφέρον πεδίο.Πάρε όλους τους διασωληνωμένους εκτός ΜΕΘ και παρακολούθα τους πόσοι θα... εξέλθουν.Εγώ αν είχα γραφείο κηδειών εκεί θα έσκαγα πρώτα με προσφορές.
Δεν μπορούν βέβαια να βγάλουν τέτοια στοιχεία γιατί μετά θα πλακώσουν οι συγγενείς με αγωγές και μηνύσεις ζητώντας υπέρογκες αποζημιώσεις θα χαθεί η μπάλλα.Θα λέει ο ένας δε φταίω εγώ,φταίει ο άλλος πάρτο αυγό και κούρευτο.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.143
Κριτικές
166
Like
26.985
Πόντοι
34.538
είναι καλύτερο από το pfizer απ' ότι φαίνεται

Τα ιδια σκατα ειναι ολα...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
....απλα λεω τι πιστευω..... πως μπορούμε να κάνουμε λογική συζήτηση, όταν μου λες τι πιστεύεις; Οι Ιερείς που πέθαναν, ΠΙΣΤΕΥΑΝ πως η πίστη τους θα τους προστατέψει. Πλανήθηκαν και πήγαν στο Δημιουργό τους, αυτό πίστευαν. Πίστη εξ ορισμού είναι η ισχυρή πεποίθηση ατόμου ή ομάδας ατόμων πως κάτι ισχύει, χωρίς στοιχεία και αποδείξεις. Αν υπάρχουν αποδείξεις και στοιχεία, αυτό ονομάζεται γνώση
Ειναι η κατεξοχην λειτουργια του αμορφωτου ανθρωπου αυτο.
Βαζει μπροστα απο την κουβεντα του ενα "ειναι η γνωμη μου" ή "πιστευω οτι" και νομιζει οτι πρεπει να το σεβαστουμε. Για πραγματα που απαιτειται ΓΝΩΣΗ και μαλιστα ΒΑΘΙΑ. Οχι βεβαια, η γνωμη και η πίστη για θεματα που απαιτουν γνωση, δεν ειναι σεβαστές. Ειναι για πεταμα.
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Οκ θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου :confused:
Εξάλλου είναι ανεμβολιαστο κ δεν αξίζει κ πολυ

Α να αυτή ειναι
117340272_3197278510388879_9187612767720484014_n.jpg
Εμβολιο να κανει τυπε αλλιως παρτης ενα δονητη να πα να γαμηθει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
συμφωνοι αρκει και ο μεθυσμενος, αυτος που δε φοραει ζωνη και κρανος να μη δικαιουται επισης μεθ σε περιπτωση τρακαρισματος! ο παχυσαρκος ουτε μπαλονακια ουτε μπαη πας, ο καπνιστης καρκινο πνευμονα κλπ! συμφωνοι????

μεχρι τοτε ο συνταξιουχος που του κουνατε δαχτυλο και του ζητατε 100 ευρω υπερ υγειας, μπορει να εχει χρυσοπληρωσει την υγεια του και να μην εχει πατησει και ποτε του νοσοκομειο εχει δικαιωμα να κανει οτι γουσταρει στο γηραιο κορμι του...
Οι ΜΕΘ και τα νοσοκομεια δεν εχουν τιγκαρει απο μεθυσμενους οδηγους ή δικυκλιστες χωρις κρανη, ούτε απο παχυσαρκους ή καπνιστες. Απο ασθενεις κοβιντ ειναι τιγκαρισμενες. Επομενως σταματα επιτελους να ποσταρεις ηλιθιοτητες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom