Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Ναι.Αλλά δεν είμαι σε καραντίνα πλέον γιατί το τεστ βγήκε αρνητικό.
Νοσηλευοσουν ως την Δευτερα, αλλά σημερα Πεμπτη εισαι εξω και ούτε καν σε καραντινα επειδη το τεστ βγηκε αρνητικο. Μολονοτι εισαι χάλια. Ενταξει τύπε
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
169
Like
20.417
Πόντοι
34.612
:erection:

 

Συνημμένα

  • 90705598_1053398885055783_3394740673289650176_n.jpg
    90705598_1053398885055783_3394740673289650176_n.jpg
    41,6 KB · Εμφανίσεις: 22
  • Like
Αντιδράσεις: 968

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Νοσηλευοσουν ως την Δευτερα, αλλά σημερα Πεμπτη εισαι εξω και ούτε καν σε καραντινα επειδη το τεστ βγηκε αρνητικο. Μολονοτι εισαι χάλια. Ενταξει τύπε

Νοσηλευόμουνα μέχρι χτες.Σήμερα είμαι έξω.Είμαι χάλια αλλά όταν δεν κάνω τίποτα και είμαι σπίτι,δεν έχω δύσπνοια.
Εγώ να προειδοποιήσω ήθελα πώς είναι περίπου.Να προσέχουν όλοι.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Νοσηλευοσουν ως την Δευτερα, αλλά σημερα Πεμπτη εισαι εξω και ούτε καν σε καραντινα επειδη το τεστ βγηκε αρνητικο. Μολονοτι εισαι χάλια. Ενταξει τύπε



Απλά ξεβρακώθηκε πόσο μυθομανής και attention whore είναι και άρα παπάτζες ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ μας γράφει και παραμυθιάζει τον κόσμο.
 

Petros123z

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2017
Μηνύματα
235
Like
136
Πόντοι
1
Είπα οτι βγήκε αρνητικό.Δεν είπα οτι βγήκε θετικό οτι έχω τον κοροναιό.
Δεν πειράζει.. άλλο ένα θα σου κάνουν τα παιδιά . Τι ταράζεσαι ....
Να πάρουμε και μία δεύτερη γνώμη για να ξέρουν και όσοι νυν ή πρώην καπνιστές καθώς και γέροι που βλέπουν εδω μέσα , αν είναι όντως υποψήφιοι ετοιμοθάνατοι πριν καν κολλήσουν τον ιό ή αφού τον κολλήσουν

Να δούμε αν είναι όλοι... ή κάποιοι από αυτους ...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
μηπως αυτοι οι 100.000 πεθανουν ετσι κι αλλιως σε 2 χρονια ακομη και με καραντινες.

να το λεμε αυτο οτι φοραμε μασκες και κραταμε μεσα τις γιαγιαδες.

οχι γεματο η λαϊκη σημερα απο γιαγιαδες και πριν 10 μερες η εκκλησια.

και 9.000.000 μεσα τζαμπα επειδη αυτοι κανουν του κεφαλιου τους.

για ανω των 60 ετων αυστηρη απαγορευση.

οχι να κλεινομαστε ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ, και αυτη η χαζογρια να βγαινει και να κολλαει στην λαϊκη και στην εκκλησια.
Αυτες οι "χαζογριες" ειναι οι μαναδες μας και οι γιαγιαδες μας, φτανει με την επιδειξη μισανθρωπιάς

Και αυτο το "θα πεθανουν ούτως ή αλλως σε δυο χρονια" δεν το καταλαβα.
Δηλαδη και τους καρκινοπαθεις να τους πεταμε σε καμια χωματερη επειδη ουτως ή αλλως θα πεθανουνε σε κανα δυο χρονια?

Εχεις ξεφυγει εντελώς.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Νοσηλευόμουνα μέχρι χτες.Σήμερα είμαι έξω.Είμαι χάλια αλλά όταν δεν κάνω τίποτα και είμαι σπίτι,δεν έχω δύσπνοια.
Εγώ να προειδοποιήσω ήθελα πώς είναι περίπου.Να προσέχουν όλοι.


Εντάξει τύπε, σε ξεχάσαμε ήδη, σάλτα και γαμήσου τώρα και περαστικά.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Δεν πειράζει.. άλλο ένα θα σου κάνουν τα παιδιά . Τι ταράζεσαι ....
Να πάρουμε και μία δεύτερη γνώμη για να ξέρουν και όσοι νυν ή πρώην καπνιστές καθώς και γέροι που βλέπουν εδω μέσα , αν είναι όντως υποψήφιοι ετοιμοθάνατοι πριν καν κολλήσουν τον ιό ή αφού τον κολλήσουν

Να δούμε αν είναι όλοι... ή κάποιοι από αυτους ...

Εγώ σου είπα την υποκειμενική μου εμπειρία.Είναι πολύ σκληρός ιός.Δεν είναι σαν απλό κρυολόγημα ή γρίπη.Αμα θες μην το πιστεύεις.
Εγώ βγήκα αρνητικός την πρώτη φορά,αν βγω αρνητικός και τη δεύτερη τόσο το καλύτερο.Θα ξαναπάω τη Δευτέρα στη δουλειά αν φύγει η δύσπνοια.
Δεν είπα οτι θα πεθάνουν σώνει και καλά αλλά θα έχουν βαριά εικόνα,θα υποφέρουν.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.137
Πόντοι
506
Είπα οτι βγήκε αρνητικό.Δεν είπα οτι βγήκε θετικό οτι έχω τον κοροναιό.
Εγώ πιστεύω οτι τον άρπαξα γιατί βλέπω τι γράφουν όσοι τον έχουν και είναι τα ίδια.
Αυτό που λέω είναι να προσέχετε γιατί είναι πολύ επιθετικός ιός.
Και εγώ πίστευα οτι δεν είναι τίποτα μια γρίππη είναι αλλά είναι σκληρός.

Σε πιο κρατίδιο της Γερμανίας μένεις;

Σε περίπου 10 μέρες θα πεθαίνουν εδώ σαν τα κοτόπουλα σύμφωνα πάντα με τους "ειδικούς"

North Rhine-Westphalia (18εκατ. κάτοικοι): 10989 κρούσματα

Bavaria (13εκατ. κάτοικοι): 8842 κρούσματα
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Σε πιο κρατίδιο της Γερμανίας μένεις;

Σε περίπου 10 μέρες θα πεθαίνουν εδώ σαν τα κοτόπουλα σύμφωνα πάντα με τους "ειδικούς"

North Rhine-Westphalia (18εκατ. κάτοικοι): 10989 κρούσματα

Bavaria (13εκατ. κάτοικοι): 8842 κρούσματα

Δεν μπορώ να πω πάντως εδώ έχουν πάρει μέτρα,έχουν κλείσει μαγαζιά κτλ οπότε δε νομίζω να πεθάνουν τόσο πολλοί.Οι Γερμανοί είναι υπάκουοι.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.065
Κριτικές
7
Like
9.891
Πόντοι
1.686
Το ότι θα ψήφιζα Μητσοτάκη και θα ερχότανε το τέλος του κόσμου τόσο γρήγορα δε το περίμενα ποτέ!




https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=310241.0;attach=1219610;image[/img[/URL]]

[/quote]



:2funny: :2funny: :2funny:

Ο πατέρας του ήταν το 1/1000 σε γκαντεμιά !
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.065
Κριτικές
7
Like
9.891
Πόντοι
1.686
Δεν μπορώ να πω πάντως εδώ έχουν πάρει μέτρα,έχουν κλείσει μαγαζιά κτλ οπότε δε νομίζω να πεθάνουν τόσο πολλοί.Οι Γερμανοί είναι υπάκουοι.

Ποια μαγαζιά έχουν μείνει ανοιχτά ;

Αν θέλεις , ενημερώνεις.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ποια μαγαζιά έχουν μείνει ανοιχτά ;

Αν θέλεις , ενημερώνεις.

Τα σούπερ μάρκετ και αυτά που πουλάνε τρόφιμα,οι φούρνοι κτλ.Στην Ελλάδα τι γίνεται?
Θα ελεχθεί αυτό το πράγμα κάποια στιγμή.Απλά δεν ξέρω πόσο χρόνο θα πάρει.
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Το τραγικότερο πάντως της υπόθεσης δεν είναι ο απόλυτος αριθμός νεκρών.
Είναι ο τρόπος που αυτοί οι άνθρωποι φεύγουν - κι αυτό έχει περάσει στο ντούκου μέχρι στιγμής…
Είναι φοβερό και ασύλληπτο ότι πεθαίνουν εντελώς μόνοι χωρίς να έχουν κοντά τους έναν δικό τους άνθρωπο, χωρίς να μπορούν να πουν ένα αντίο, χωρίς κανένας να τους κρατάει το χέρι…
Πρέπει να είναι τρομερά αγωνιώδεις και βασανιστικές οι τελευταίες μοναχικές μέρες-ώρες τους και αυτή είναι η πιο απάνθρωπη πτυχή αυτού του δράματος…
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
με εκνευριζει η 30χρονη στον μπακαλη με μασκα και οι γιαγιαδες 3 μαζι πανω σε ενα παγκο να ψωνισουν.

να το λετε ρε σκοτωνει το 10% των ηλικιωμενων και 1 στους 1000 απο τους υπολοιπους,

οχι κλειστα νηπιαγωγεια και ανοικτοι ναοι.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Αυτες οι "χαζογριες" ειναι οι μαναδες μας και οι γιαγιαδες μας, φτανει με την επιδειξη μισανθρωπιάς

Και αυτο το "θα πεθανουν ούτως ή αλλως σε δυο χρονια" δεν το καταλαβα.
Δηλαδη και τους καρκινοπαθεις να τους πεταμε σε καμια χωματερη επειδη ουτως ή αλλως θα πεθανουνε σε κανα δυο χρονια?

Εχεις ξεφυγει εντελώς.
η δικη μου γιαγια και η μανα δεν βγαινουν και αρνηθηκα να τους επισκεφτω και χθες που θα τρωγαμε μπακαλιαρο.
οι περισσοτερες ομως σκεφτονται ηλιθιως.

σου ειπα η αλλη γειτονισα λεει ναι κολλαει με τον συνωστισμο αλλα αφου ακομη ανοικτα εχουν τις εκκλησιες πηγε στην τελευταια λειτουργια μην χασει.
ομοιως για ψωνια .

οι περισσοτεροι ειναι ηλιθιοι.

οχι γιατι δεν πηγαν σχολειο.

γιατι νομιζουν οτι οι παπαδες που τα κρατουσαν ανοικτα ηταν θεοι και ηξεραν καλυτερα, ή αφου ακομη το κρατος δεν απαγορευει το τσιγαρο, ας καπνισουμε. δεν απαγορευει το αλκοολ ας πιουμε. δεν απαγορευει τις μοτοσυκλετες ας τρεξουμε, ατομικη ευθυνη σου λεει, επιτρεπεται αρα το κανω.

φτανει χορτασα , δεν τους λυπαμαι πλεον.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.065
Κριτικές
7
Like
9.891
Πόντοι
1.686
Τα σούπερ μάρκετ και αυτά που πουλάνε τρόφιμα,οι φούρνοι κτλ.Στην Ελλάδα τι γίνεται?
Θα ελεχθεί αυτό το πράγμα κάποια στιγμή.Απλά δεν ξέρω πόσο χρόνο θα πάρει.

( δημοσίευση της περασμένης Δευτέρας)




Αναλυτικά η λίστα

Κλείνουν από σήμερα τα εμπορικά καταστήματα στο πλαίσιο της απόφασης της κυβέρνησης, η οποία εξαιρεί τα σούπερ μάρκετ που θα λειτουργούν πλέον με διευρυμένο ωράριο από 7:00 μέχρι τις 22:00 και τις Κυριακές. Κανονικά θα λειτουργούν τράπεζες, φαρμακεία, φούρνοι, εστιατόρια που λειτουργούν με ντελίβερι, καταστήματα τροφοδοσίας, κινητής τηλεφωνίας και οπτικών ειδών, περίπτερα, μίνι μάρκετ, πρατήρια καυσίμων, συνεργεία, κούριερ και pet shop.
τα καταστήματα που θα παραμείνουν ανοιχτά:

Όλες οι επιχειρήσεις λιανικής πώλησης ειδών για την κάλυψη των οικιακών αναγκών, ιδίως σούπερ μάρκετ, παντοπωλεία, κρεοπωλεία, ιχθυοπωλεία, αρτοποιεία, ζαχαροπλαστεία, οπωροπωλεία, κάβες

Τα φαρμακεία, καθώς και τα καταστήματα αναπηρικών και ορθοπεδικών ειδών, καθώς και ιατρικών και βιομηχανικών αερίων και μηχανημάτων

Τα καταστήματα οπτικών, καθώς και τα καταστήματα πώλησης ακουστικών βαρηκοΐας, κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας σε τηλέφωνο ανάγκης που θα δίδεται από τους καταστηματάρχες,

Οι δραστηριότητες που αφορούν διανομή προϊόντων (delivery, room service κ.λπ.) και παροχή προϊόντων σε πακέτο από το κατάστημα (take-away), εφόσον δεν επιτρέπεται η χρήση τραπεζοκαθισμάτων και το σερβίρισμα, σύμφωνα με την παρ. 1 του άρθρου πρώτου της κοινής υπουργικής απόφασης υπ’ αρ. Δ1α/ΓΠ.οικ.18149/13.3.2020 (Β’ 855), ε) οι λαϊκές δημοτικές αγορές, κατά το μέρος μόνο που πωλούνται προϊόντα του πρωτογενούς τομέα, τηρουμένων των περιορισμών για το μη συγχρωτισμό εντός των καταστημάτων

Τα πρατήρια υγρών καυσίμων

Τα συνεργεία αυτοκινήτων και μοτοσικλετών, συμπεριλαμβανομένων των συνεργείων που λειτουργούν εντός καθετοποιημένων μονάδων αντιπροσωπειών λιανικής και after sales, η) τα καταστήματα εμπορίας και επισκευής ποδηλάτων,

Τα περίπτερα και τα μίνι μάρκετ ή καταστήματα πώλησης ψιλικών

Τα καθαριστήρια

Τα καταστήματα παροχής ταχυδρομικών υπηρεσιών και λοιπών υπηρεσιών κούριερ

Τα καταστήματα πώλησης και διατροφής ζώων συντροφιάς, ζωοτροφών ή κτηνιατρικών φαρμάκων

Τα καταστήματα των τηλεπικοινωνιακών παρόχων, κατά το μέρος που αφορά υπηρεσίες πληρωμής λογαριασμών, ανανέωσης υπολοίπου, επισκευής και αντικατάστασης κινητών συσκευών, καθώς και υπηρεσίες ηλεκτρονικού ή τηλεφωνικού εμπορίου με παράδοση κατ' οίκον (e-shop κτλ.), τηρουμένων των περιορισμών για το μη συγχρωτισμό εντός των καταστημάτων

Τα καταστήματα εταιριών παροχής ηλεκτρισμού και φυσικού αερίου

Τα καταστήματα εμπορίας φυτοφαρμάκων, λιπασμάτων, πολλαπλασιαστικού υλικού και γεωργικών φαρμάκων ή υλικών

Τα γραφεία τελετών (κηδειών)

Τα εμπορικά καταστήματα εντός των λιμανιών και των αεροδρομίων όλης της χώρας, τηρουμένων των περιορισμών για το μη συγχρωτισμό εντός των καταστημάτων. Η απαγόρευση της παρούσας δεν καταλαμβάνει τα εμπορικά καταστήματα κατά το μέρος που εκτελούν ηλεκτρονικές παραγγελίες που παραδίδονται στη διεύθυνση του πελάτη.

⇒ Θα απαγορευθεί προσωρινά στις λαϊκές αγορές, η διάθεση προϊόντων τα οποία δεν σχετίζονται με τροφές.


 
  • Like
Αντιδράσεις: 968

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom